Keresés

Részletes keresés

Deskó74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5383

Szia,

 

Kérlek szépen,jövőre a gyomírtást úgy tervezem,ahogy ez évben is.

Kapáva..... :-)     / jobbat,biztonságosabbat nem tudok/

 

Bár én is kíváncsi vagyok,hogy a 2. évtől mennyire fog gyomosodni.

Bízom benne kevésbé,mint ebben az 1. évben.

 

Előzmény: kpfenyo (5380)
Deskó74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5382

Ez a Salix Express egy "levédett" márka, mondjuk úgy.

Árusítani hivatalosan csak a Silvanus.hu-nak van joga. Én javaslom neked őket,

én is onnan vettem,futárral hozattam.

Küldenek részletes telepítési tervet e-mail-ben,amit érdemes követni. Én úgy tettem.

Előzmény: norbec 25 (5379)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5381

Csak az elv hasonló,a hajtás ékszíjas lesz mert nem fér be a motor a tartály alá, illetve akkor túl magas lenne.Remélem nem fog gondot okozni az ékszíj.a darálófej , egy nyitott lapátú szivattyú álló, illetve forgórésze.Csapágyazása, szimeringezése az eredeti szerint lett felújítva.6003/2Zcsapágyak,37X17X10-es szimeringek, valamint a forgórészalatt diling gyűrű.A tartály egy kiszuperált gázbojler.A váz kicsit gagyi, mert amit itthon találtam, meg az ócskavastelepen, abból lesz.

Előzmény: 42tibcsi (5378)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5380

Szia!

 

Szerintem ha minden második évben vágod ,akkor annál jobban fog bokrosodni.

Én is tavaly ültettem kb 50m2-es területen,az is úgy nézett ki mint a most a tiéd.

Idén már 500 m2-t ültettem be,de ennek kb. fele kiszáradt(biztos attól a rengeteg esőtől ami az elmúlt hónapokba lesett).

A kérdésem az,hogy 2. évbe hogy tervezed és gyomírtást?És milyen gyomírtóval?

 

Válaszod köszönöm.

Előzmény: Deskó74 (5376)
norbec 25 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5379

Szia!Érdekelne,hogy tudnál e nekem tavasszal vagy 50-100db tövet?Idén már próbálkoztam vele,de kiszáradt!50tő volt,3szor kapáltam locsolgattam is egy jó darabig őket,sőt 3szor meg is sóztam finoman!Elég szépen nőttek,kb 1-.1.3m ig.Sok,4-5 oldalága is volt,mignem elkezdtek kiszáradni!?most talán 2-3 tő ha él még a többi kiszáradt!Talán az volt a baj,hogy nem dugtam le a töveket a föld alá,és kilátszott 5-10cm?Tudnál valami tippet adni az ültetéshez?

Előzmény: Deskó74 (5376)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5378

 

Igen ezek szerint betonkeverők közt is van eltérés, akik az enyémet készitették már be csődőltek hiába mentem Alsonémedibe (telefon nem volt) de kaptam egy címet ahol ígértek alkatrészt. Szóval a mosógép nálam nem jött be de gondolom azért mert az eredeti kis motort hagytam benne és az még átételezve 2:1 arányban is lassitott volt.

 

Tehát lehet, hogy 1200W os motor megteszi a magáét, főleg ha közvetlen hajtod hisz akkor már olyan lesz mint egy nagy kávédaráló. (csak a csapágy bírja mert ezekben csúszó csapágy van az pedig nem szereti a nagy fordulatott) Minden esetre figyeld nem e folyik át rajta a víz mert könnyen baleset lehet belőle!

 

 

 

Előzmény: öregrobi (5377)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 5377

Két sor 1,5mm-es horganyzott dtóttal összekötöttem a két keverőlapátot,de egyenlőre nem sok változást tapasztaltam.Lassan elkészül a mosógép inspirálta pépesítő, és bízom benne hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket.Ami kérdéses, hogy a motor elég lesz e hozzá.Mivel nincs ipari áramom,egy 220V-os 1200W-os fűnyírómotor lesz a meghajtás.Benzinmotorral kipróbálva nagyon jól működött,de nem gazdaságos, ekkora benzináraknál.Először kisebb adaggal fogom megpróbálni, és ahogy Te is tetted, először a víz, és ahhoz a beáztatott papír. Ha sikerül beszámolok róla.Sajnos képet,vagy videót én feltölteni nem tudok, mert a sz.g.-es tudásom nagyon gyenge,a kölkeim meg sose érnek rá, hogy segítsenek.

Előzmény: 42tibcsi (5375)
Deskó74 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5376

Sziasztok!

 

Van egy kis energia fűz ültetvényem, érdeklődni szeretnék brikettálással kapcsolatban.

Szerintetek, ha letermelem 2 évente  és valahogy brikettálom, az gazdaságosabb mint

várni vele 6-8 évet és szálfában kivágni és hagyományos módon feltekézni...????

 

Csináltam egy kis házi videót róla:

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5375

A drot az kell bele, ép most beszéltem a haveral, az egynapos áztatás útán ha összehajtogatva dobja be a betonkeverőbe valoban szenved vele. De ha széthajtogatja és úgy dobja be krumplipüré szerű lesz egy félóra után. Útána lehet hozzákeverni más éghető anyagot. A keverési arány szerintem mindegy lefeljebb a szilárdsága változhat, de égés szempontjából mindegy mert külön külön mindegyik ég önmagában, (papírbrikett / fabrikett). Talán a kész méretek nem mindegy, hogy mekkorák.

Az tény amit idáig csináltam nem szabad sorba berakni a kazánba, csak úgy hanyagul kell bedobálni, hogy égés közben körbe tudja járni a levegő és a láng, és a lényeg felülről kell begyujtani és akkor szépen sokáig ég. Leégés útán szép szürkés fehér lesz a kazán belseje, tehát nem kormol és fűstől.

Most megyek alsónémedibe a keverő gyártójához szerezni egy stiftett a fogaskerékbe.

Előzmény: öregrobi (5373)
/manens Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5374

Profi a francokat. A három gyerekem közül kettő városi családi házban lakik, mindkettőnek, meg magamnak készítem elő a téli tüzelő-kiegészítést. Azt a drótos megoldást tavasszal kipróbálom.

Előzmény: 42tibcsi (5372)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 5373

Szevasztok!Sajnos nekem csak egy kicsi betonkeverőm van, kb 1,5 talicskányi beton fér bele.Olvasva az írásaitok, kipróbáltam én is.

Nem igazán vagyok az eredménnyel megelégedve.Bár lehet, hogy apróbbra tépett papírokkal sikerült  Félórai járatás után sem lett olyan mint akár egy keverőszárral.Lehet, hogy a papír mennyisége is meghatározó?

Előzmény: 42tibcsi (5372)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5372

Akkor te már profi vagy mert én 2-3 hét alatt gyártottam annyit mint te agy nap.

Na majd tavasszal, addig meg gyűjtöm a kartonokat, most már kirakhatom a szabadba hisz előbb utóbb vizesek lesznek. A keverőre visszatérve mindegyikben van terelő lap, az emlitett két drót a terelőlapokat köti össze, de az kisebb keverő mint a tied az enyém 155L- es ez legfeljebb 2 talicska max3. kb.   

Előzmény: /manens (5371)
/manens Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5371

Nekem egy falusi lakatosmester által készített, ún. " négytalicskás " van, amiben gyárilag benne vannak a terelőlapok. Jól megdolgoza a papírt.

Előzmény: 42tibcsi (5370)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5370

 

Egyébként ma vettem is egy betonkeverőt, egy két alkatrész hiánya miatt alkalmi áron árulták a praktikernél. A hiányzó egyik lábát már pótóltam, a motor tökéletes, most még egy drezonstiftett kell szereznem a fogas kerékbe. Egyébként maszív 2mm lemezből van az üst, fém fogaskerék koszorú. A brikóban 40-50e árulnak keverőt 0,5mm üsttel, volt amelyikbe beleejtettek valamit már ki is jukadt, nem tudom a betont meddig birná és müa. fogaskoszorúval. 

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5369

 

Valószínű a keresztben be tett két drot is sokat számit. Én is áztattam napokig a kartonokat mégsem boldogultam vele, úgy látszik a beton keverő univerzális eszköz és ráadásul könnyű hozzá keverni más éghető cuccot.  

 

 

Előzmény: /manens (5368)
/manens Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5368

Bocs, értem már. Ha ázik egy napot, utána forgatja meg fél órát. Vágom.

Előzmény: 42tibcsi (5366)
/manens Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5367

Én már régen betonkeverőben áztatok. Nem az áztatással van bajom, hanem azzal, hogy a kartont hogyan készítem elő. Ha szárazon nagyobb darabokban teszeb be a gépbe, akkor kis mennyiség fér. Ha leaprítva, akkor kb. 4-5-szöröse. Mivel a nagyobb daraboknak tényleg kell a 24 órás áztatás, csak naponta tudok 20-25 db 30 x 15 x 8 cm-es téglát kinyomni. Ha a karton kisebb darabokra van vágva, úgy naponta kétszer tudok áztatni, keverni hozzá ágaprítékot, így napi 70-80 tégla kijön. Nekem nagyon sok papírt kell feldolgozni, nem akarok egész nyáron elnyúlni vele. Nem tudom értelmezni azt, hogy fél óra múlva kész a pép. Szerintem addig nem ázik ki kellőképpen a cellulóz. Én a betonkeverőt csak egypárszor indítom be - pár forgatásra - ill. ha kész a pép, addig, amíg elkeverem az ágaprítékot.

Előzmény: 42tibcsi (5366)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 5366

Becsülöm a kitartásodat de ettől létezik egyszerűbb megoldás. Persze én is makacsúl próbálgattam egyéb tárcsákat kevés sikerrel míg a barárom egyszerű betonkeverővel meg oldotta a pépesítést. Oda is adtam neki a kartonokat, hogy nála ua. az alapanyag, hogy viselkedik. Egy napig áztatta egy hordóban, másnap úgy ahogy van egyben bedobálta a betonkeverőbe amiben már volt víz. A keverőben átlósan két szál drótot kötött a keverő lapokra. Fél óra után tökéletes volt a pép, ráadásul egyszerűbb így belekeveri más adalékokat (fűrészpor, apríték stb). Tavaszra beszerzek egy betonkeverőt

és elkezdem időben gyártani a téglákat,  a következő télre meg csak kiszárad. Mert valóban jól ég nem kormol és nem kell folyamatosan pakolni a kazánba.

Előzmény: /manens (5365)
/manens Creative Commons License 2012.09.21 0 0 5365

A papírbrikett-fanoknak : még csak félkész állapotban van a papírdarabolóm, de evett a fene, kipróbáltam. Még hiányzik a tartály - az egészet alul -felül-körül beburkolom , abba potyog a papír. Kb. 30 x 30 mm-re darabol. Valószínűleg kell még vagy egy vezetőhenger a kések elé, vagy egy állítható sebességű behúzó-berendezés, mert azzal is lehetne szabályozni a méretet. Ebben az állapotában a kartonpapírt 4-be, ill. 6-ba hajtva is vígan viszi.

Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5364

Szia.

Igy már érthető.

Üdv.

Előzmény: halaloszto (5363)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5363

ahol irtak a modszerrol, ott csigas elotomorito volt. gondolom annak mindegy mekkora az aktualis garat.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5362)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5362

Szia.

Ha a tömöritőszár nem megy egész hátra, akkor az előtömöritőben a kis munkahenger nem birja lenyomni az anyagot, mert nincs alatta üres tér. Nekinyomja a szárnak, igy a darálék azon a részen csak gyarapodik, rakodik, rakodik.

Hogy kéne csökkenteni a löketet?

Üdv.

Előzmény: halaloszto (5360)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5361

bocs, osszekevertem. ha 5cm csokkented a loketet, akkor 4.25-cm-el no a csoben a surlodo cucc hossza.

Vajk

Előzmény: halaloszto (5360)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5360

az, hogy hany cm brikett keletkezik egy loketben, az fugg az anyagtol, de hogy dugattyu mennyit megy egy loketre, az csak toled fugg.

 

ha a max loketed 20cm, es ez 3cm-t ad a briketthez, akkor a 15cm-re csokkentesevel a brikett csak 0.75cm-el lesz rovidebb, de a csoben a surlodo kesz brikett osszhossza 5.75cm-el csokken!

 

az allithato szoritas bevalt dolog, gyari gepeken altalaban az van, csak plusz cuccokat igenyel.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5359)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5359

Az új anyag ami már tömörült maga előtt fogja nyomni az egész sort. Abban a pillanatban amikor az egész elindul előre , a fal egészével súrlódik, nem csak a régi, hanem az új most tömörödött is.

Abban azonban igazad van, hogy a rövid és a hosszú új brikett közötti különbség az amivel kevesebbet súrlódik a falhoz az egész sor. Ha ezt ki lehet használni hát hajrá.

Én csőszoritást használok.

A lökethossz viszont viszonylag egyszerűen szabályozható pár centit.- irod.  Nálam mindig más a lépés hossza, attól függ, hogy mennyi anyag kerül az előtömöritőbe. Ez kevert anyagnál - fűrészpor, szalmadarálék, papir - sajnos nem mindig homogén. Egy anyagot használva  még be is jönne....

Üdv.

Előzmény: halaloszto (5358)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5358

az uj anyag hossza eleg kicsi az egesz csohoz kepest, es raadasul nem az szorul, hanem a regi, ami mar tobbszor meg volt nyomva es meg le is hult. 

 

voltak itt akik szalamikent karikaztak a csohosszt mig jo nem lett, es egy masik alapanyagnal mar ujra nem volt jo. a lokethossz viszont viszonylag egyszeruen szabalyozhato par centit.

 

Vajk

 

Előzmény: Fiduli (5357)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5357

Azonban ha az új anyag bent van csőben az teljes hosszában feszül  a falnak. Az igaz, hogy minél jobban kinyomja annál kevesebb lesz a súrlódás a löket vége felé, de kezdéskor bizony teljes hosszában érintkezik a fallal. Gondolom én.

Előzmény: halaloszto (5356)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5356

ha jobban kitolja a keszet, akkor kevesebb kesz brikett marad a csoben. ami kisebb feluleten fekszik fel, igy kisebb ellenerot fejt ki.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5353)
atipellet Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5355

Sziasztok!

Valahol itt a topicban olvastam hogy valaki csinál síkmatricát, meg tudnátok mondani ki az? Esetleg valami elérhetőség?

 Köszi!

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5354

Komoly egy cucc, feltételezem nem csak a saját igényeidet akarod vele fedezni főleg ha van kelő nyers anyag (fűrészpor) után pótlás. Sok sikert ha már ennyit dolgoztál vele.

Sajnos a jelenlegi brikett árak az égben vannak és sosem a gyártók gazdagodnak meg belőle. (egyáltalán létezik tisztességes kereskedelmi haszon?)  

Előzmény: Fiduli (5352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!