Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2296

Sziasztok,

 

Azt megkérdezhetném, hogy valakinek van előregyártott beton elem kerítése?

Az érdekelne, hogy mennyire van vele megelégedve, mennyibe került, és ki volt a gyártó?

(úgy néz ki, hogy a meglévő elé fogok építeni egy másikat, mert nem bírok megegyezni a másik telektulajjal, és ezt gondolom egy viszonylag olcsóbb megoldásnak).

 

Kösz

TrOn Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2295

Igazából kiderült, hogy nem is tudnék 1 cm vastag deszkához fűrészáruként hozzájutni, marad a colos deszka. Közben újraszámoltam, és a nagykapura, és a gyalogos bejáróra is kell, így közel 0,9 m3 deszka fog kelleni, én sajnos csak 69 000 Ft/m3 áron jutok hozzá, viszont itt méterre gyalulnak, ami 150 Ft /m.

A bramac lécet elvetettem, inkább 5 cm x 5 cm-es keresztmetszetű anyagból csinálom, az is sokkal olcsóbb, mint a zártszelvény, még festve is, bár a zártszelvényt is kell festeni, szóval mindenképp olcsóbb.
A faanyag mindenestül kb 75 000 Ft (a 10 x 2.5-ös deszka + az 5x5-ös vízszintes tartó) plusz a gyalulás majdnem még egyszer ennyi lenne, szóval inkább gyalulás nélkül veszem, és inkább megcsiszolom szalagcsiszolóval. Biztos, hogy nem lesz olyan szép, mint gyalulva, de erre most nincs még 60 000 Ft-om pluszban.

Előzmény: pocsolya84 (2294)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2294

Az 1 cm vastagságú deszka az elég vékony, nem hinném, hogy kerítésként tartós megoldás lenne, kb mintha hajópadlót/lambériát akarnál kerítésnek. Ráadásul szerintem annyival nem lenne olcsóbb az sem.

 

Viszont ahogy olvasom, 27 m2-nyi kerítés kell neked colos deszkával számolva az 0,6885 m3, 67000 Ft-os m3 árral számolva (nekem ennyiért adtak fűrészárut a héten Miskolcon, de azok gerendák voltak), az 46 129,5 Ft, a faanyag. Ez azért nem akkora összeg ami nagyon fájna és akkor normális fából van a kerítésed. Esetleg a gyalulás dobhatja meg az árát, mert azt m2-re számolják, van, hogy 6-700 Ft, mondjuk a végösszeg a fára 80 000 Ft + a festék + munkadíj.

 

Esetleg ha lehet bérelni gyalugépet...

Előzmény: TrOn (2292)
kopiteki Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2293

Gyerekek kaptam ajánlatot úszókapura! Ez egy 5 méteres kapu, összeállítva készreszerelve 230k ft-ért. Motor nincs benne az árban, az késöbb kerülne beszerelésre. Mit szóltok hozzá? Mennyire tűnik reálisnak?

 

 

TrOn Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2292

Sziasztok,

 

Van egy leharcolt kerítésem ami jelenleg beton lábazat+betonoszlop+léc elemek összeállítású. Nemrég fejeztük be a tavaly vásárolt ház felújítását, és "természetesen" nem maradt pénz a kerítés teljes cseréjére. A beton részek még kibírnak 2-3 évet, de a léc elemek teljesen el vannak korhadva, ezeknek a cseréje elkerülhetetlen. Az oszlopok közötti távolság 2.5 m, a lécek magassága 120 cm, összesen 9 oszlopköz van, amit fedni kellene. A lehetőségekhez képest legolcsóbb megoldást keresem, ami szinte teljes takarást ad, de azért a drótháló+nádszövet megoldást inkább kihagynám. Arra gondoltam, hogy 10 cm széles, 1 cm vastag fenyő deszkából készíteném, a lécek között 0.5 cm réssel, ha egyáltalán kapok ilyet fűrészáruként, mert ugye a colos vastagságú a megszokott, gyalult áruként meg drága lenne.

 

Mennyire elvetemült ötlet az, ha a vízszintes tartóelemeket, amire a léceket rögzítem, zártszelvény helyett bramac lécből készíteném? Azért jutott eszembe, mert jelenleg is fából van a vízszintes tartóelem, és a bramac léc oszlopközönként kb 500 Ft, a zártszelvény pedig kb 2500 Ft. Kicsit tartok attól, hogy a 2.5 m fesztáv sok lesz a bramac lécnek, de árban nem lenne mindegy, főleg hogy "ideiglenes" megoldás lenne.

 

Köszönöm a segítséget.

gregg71 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2291

Az eredeti alapvakolat már évek óta fent van.

Köszi a tanácsot, akkor várok még.

Előzmény: halaloszto (2290)
halaloszto Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2290

az az alapvakolat mióta van fent a másik felén?

 

nekem az a tapasztalatom hogy ezek nem szeretnek fentmaradni. de ha ott fentmaradt, akkor itt is fent fog. én még egy hétig nedvesíteném a betont, és utánna vakolnék. 

 

Vajk

Előzmény: gregg71 (2289)
gregg71 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2289

Köszönöm a gyors választ!

 

Kis mennyiség kellett, ezzel tudtam a leggyorsabban megoldani.

 

Belül, természetesen, szigetelve lesz. Kívül fontos a vakolat, mert egy eddigi támfalat hosszabbítottam így meg, ott sincs még rajta a színező vakolat, csak az alapvakolat.

 

Egy hete építettem, mostanra már vakolhatom?

Előzmény: halaloszto (2288)
halaloszto Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2288

tényleg esztrich? mi alaján választottad?

vízszigetelés van a föld és a fal között? ha nincs, semmi értelme vakolni. ha van, akkor sem sok. 

 

Vajk

Előzmény: gregg71 (2287)
gregg71 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2287

Sziasztok!

 

Egy kisebb támfal kiegészítést végeztem "bevasalt" zsalukövekből. A kövekbe estricht beton került. A külső felét vakolni szeretném. Mennyi időt kell hagynom a száradásra ebben az időszakban?

lum610 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2286

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

Üdv.

Előzmény: Pompiere (2284)
pockond Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2285

És ez milyen ár? Számlával rendesen, vagy zsebbe?

 

Amúgy a leírt munka a hozzáértők szerint hány munkaóra?

Előzmény: lum610 (2279)
Pompiere Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2284

Általában annyiért építenek kerítést a mesterek mint amennyi az anyagköltség, de van amikor többért. Felénk pl. négy éve egy 184 centi magas 40x40-es oszlopzsaluból készült kerítésoszlopot 35-40 ezerért csináltak meg anyaggal együtt.

 

Egy javaslat: a kiskapu inkább 1,1 méteres legyen. Sokat számít az a tíz centi.

 

Nézd meg az én kalkulációimat lentebb, csak a manapság érvényes árakat kell behelyettesíteni.

Előzmény: lum610 (2279)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2283

Megkérdezni azért megkérdezhetnél más kőművest is, hátha akkor enged ez a kőműves is az árából ha meghallja, hogy XY olcsóbban is elvállalná.

Előzmény: lum610 (2281)
Lá Kreacione Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2282

Lényegesen olcsóbbért nem lesz más vállalkozó sem.

Előzmény: lum610 (2279)
lum610 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2281

 

Igazad lehet, ha jobban belegondolok, de hát első felindultságomban dobtam egy hátast.

 

Valószínűleg meg fogok vele egyezni, mert az ő munkája kellene mindenképpen.

 

 

Köszi.

Előzmény: pocsolya84 (2280)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2280

Az teljesen korrekt ár szerintem.

 

Ez azért nem olyan kis munka. Ráadásul minimum 80 cm-ig le kell ásni az alapozáshoz, ha csak 30 centi széles az alap akkor is 7-8 m3 kemény föld kiásásáról és elszállításáról van szó, géppel mondjuk nem nagyszám, de kézzel kiásni azért elég szép móka. :) Egy-egy pillér emelése is minimum 15-20 e Ft szokott lenni, van belőle 12. A vakolás + színezés pedig szintén drága, kérhetsz ajánlatot még 1-2 kőművestől, de szerintem nem lesz nagy eltérés, max 50-60 e Ft.

 

Megpróbálhatsz szerezni esetleg egy olyan kőművest aki órabérben dolgozik, talán megúszhatod kevesebből.

 

Itt vannak amúgy építési árak, gondolom nem légből kapott értékek: http://nederbag.hu/?page_id=197

Előzmény: lum610 (2279)
lum610 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2279

Sziasztok!

 

Kerítés építés előtt állok és az alábbi lenne a kérdésem:

 

Szóval a kerítés 30 m hosszú, egy kiskapu (1m) és egy úszókapu (4m) lenne benne. Kb. 70-80 cm mély sávalap + 7 sor 15-ös zsalukő, illetve 12 db pillér megfelelően elosztva 30x30-as oszlopzsaluból megépítve. Mindezt megfelelően vasalva. Ezt követi a vakolás majd a színezés.

 

500 ezres árajánlatot kaptam egy kőművestől az alapásástól a színezésig a kerítés munkadíjára, amit nagyon sokallok, de a lényeg, hogy mi a véleményetek erről az árról?

 

Előre is köszi.

üdv.

 

 

annababa70 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2278

Szeretném megkérdezni látott-emár (esetleg van-e ) valakinek a NIVO fémkerítés elemekről tapasztalata. A honlapjukon nagyon jókat írnak magukról, az áraik is barátságosak a kovácsoltvas kerítéselemekhez képest. Kaptam már tőlük árajánlatot, de nem tudom hol lehetne megnézni ilyen technológiával készült kerítést. ( A cég péceli telephelyén kívül).

-carcass- Creative Commons License 2015.03.21 0 0 2277

Üdv

Ideiglenesnél teljesen mindegy, hogy 15-ös vagy 20-as, én az utóbbit javaslom. Könnyebb lesz körülötte tömöríteni. Nekem 20-as van, kb 70-80 centire fúrtam le vele, majd abba állítottam U100-as szelvényt, ami tartja a kaput.

Sokkal inkább függ egyébként, hogy milyen talajba fúrsz vele. Kavicsos vagy agyagos talajba a nagyobbat nehezebb forgatni.

Viszont a 3m-es távolság az oszlopok között nagyon kevés. Én max 2-2,2-ra raknám. Ekkor még normálisan feszíthető a fonat.

Előzmény: pockond (2275)
Pompiere Creative Commons License 2015.03.21 0 0 2276

Minél kevésbé van megmozgatva a föld, annál jobb. Szerintem.

Előzmény: pockond (2275)
pockond Creative Commons License 2015.03.21 0 0 2275

Na, találtam 15cm-es földfúrót is. Melyik a célszerűbb? A 15-ösnél ugye kevesebb a fellazított föld, de lehet, hogy nehezebb azon a pár centin tömöríteni. A 20-as meg fordítva. Vélemények?

Előzmény: pockond (2274)
pockond Creative Commons License 2015.03.20 0 0 2274

Köszönöm. Ahogy kipróbáltam 60-70cm mély gödröt a jó kis ásólapáttal tudok csinálni úgy, hogy kb 22x22cm-es lesz, a fúró sem csinál sokkal kisebbet (20cm átmérőjűt találtam a környéken), de tény, hogy nem egy ökör ára a fúró sem.

Előzmény: Pompiere (2271)
Dunit Creative Commons License 2015.03.20 0 0 2273

 1 m nagyon sok !!

 Elég ilyen projektnél az 50 cm bőven !!

Előzmény: Pompiere (2271)
Dunit Creative Commons License 2015.03.20 0 0 2272

 A pár hónap az nagyon rövid idő. Ilyen célra a legjobb a vasoszlop. 

 Megfelelően feláztatott földbe levered, majd kifeszíted a drótot. A sarkoknál persze a támasztás szüksége.

 komolyabb kerítéshez természetesen komolyabb munka kell, de hát ideiglenes lesz !!

Előzmény: pockond (2270)
Pompiere Creative Commons License 2015.03.20 0 0 2271

Ha betonoszloppal csinálom, akkor milyen mélyen kell bevarázsolnom a földbe? Ásnám neki a lukat, nem fúrnám. Illetve 3m-es oszloptávolság még belefér?

 

A betonoszlopok általában 2,4 és 3 méteresek. Ha 2,4-est használsz akkor olyan 70-80 centi kerül a földbe, ami elég. A fúrt lyuk jobb lenne. Nagyobb tartást ad az oszlopnak, mintha egy nagy gödröt ásol és azt visszadöngölöd. 2,5 méter az átlagos oszloptávolság. Ha csak ideiglenes kerítés lesz akkor a három méter is jó lehet.

 

 

Lehet kapni fém kerítésoszlopot is, ebben betonozás nélkül érdemes gondolkodni? Pár hónapra szól a kerítés. Éppen ezért a zártszelvény is felmerült, mert azt utána még tudnám is használni. Ez működhet? És milyen méretűt lenne érdemes milyen mélyre?

Egy betonozás nélküli zártszelvény oszlopot csak úgy tudnék elképzelni, hogy ha levered legalább egy méter mélyre. Ennél az ásás nem célravezető mert nem tudod annyira visszadöngölni a földet körülötte, hogy az ne mozduljon el a "ráakasztott" drótháló súlyára. No, meg az sem mindegy, hogy milyen hosszú lesz ez az ideiglenes kerítés. Utcai oldalra én ilyet még ideiglenesen sem tennék az esetleges kidőlés veszélye miatt, ha egy hosszú - 25-30 méteres - kerítésről van szó. Rövidebb esetén egyéni mérleglés kérdése.

Előzmény: pockond (2270)
pockond Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2270

Sziasztok. 1,7m magas drótkerítést szeretnék csinálni ideiglenes kerítésként. Ha betonoszloppal csinálom, akkor milyen mélyen kell bevarázsolnom a földbe? Ásnám neki a lukat, nem fúrnám. Illetve 3m-es oszloptávolság még belefér?

 

Lehet kapni fém kerítésoszlopot is, ebben betonozás nélkül érdemes gondolkodni? Pár hónapra szól a kerítés. Éppen ezért a zártszelvény is felmerült, mert azt utána még tudnám is használni. Ez működhet? És milyen méretűt lenne érdemes milyen mélyre?

 

 

mekkme Creative Commons License 2015.02.26 0 0 2269

Ha abból a szakinak jó, akkor attól még nem biztos, hogy neked is jó lesz...

Előzmény: velocitus (2268)
velocitus Creative Commons License 2015.02.26 0 0 2268

Mivel nem jelzik külön, így valószínű 2mm. De ha 3 mm-teresből akkor egy szál harmata esetén +kb 600/6m az ami még rájön.

Én lehet a legalsó és a fölső vízszintes keretet csinálnám vastagabból, de az a max.A függőlegeseknek, meg az erősítéseknek nem kell, csak a normál.DE ez csak a magam véleménye.Mindenki úgy csinálja ahogy szeretné, viszont nekem jött árajánlat amibe 40x40es szelvényből volt az egész.Sejthető, hogy az anyag ára miatt.Ha abból jó akkor nekünk a 60x40-essel kiegészítve még inkább jó lesz....

Előzmény: mekkme (2267)
mekkme Creative Commons License 2015.02.25 0 0 2267

Milyen vastag anyagból szokott készülni a szerkezet?

Előzmény: velocitus (2263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!