Keresés

Részletes keresés

Sihuhu Creative Commons License 2018.05.07 0 0 69638

Mennyiért kapott szállást? :-) A nyereg nem látszik gyárinak, de szép a gép.

 

 

Előzmény: Csöni (69637)
Csöni Creative Commons License 2018.05.06 0 0 69637

Helló!

Én nem tudom mi van ezekkel a Csepelen gyártott bringákkal,

de sorra 'kérnek nálam szállást':ma ő volt a kérelmező.  :)

 

vismajor1 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 69636

udv urak ehhez keresek lampát es nyerget,(esetlegt markolatot is) aztan meglatom lesz e energiam felujitani,, vagy majd masnak lesz

D. NAGY Creative Commons License 2018.05.03 0 1 69635

D. NAGY Creative Commons License 2018.05.03 0 1 69634

D. NAGY Creative Commons License 2018.05.01 0 1 69633

Sabiee Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69632

Irtam e-mailt!

Előzmény: Bakai50343 (69631)
Bakai50343 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69631

Szia.A 2egyutt mennyi lenne?

Sabiee Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69630

A kettőt együtt szeretnem eladni. A Lady vázszáma alapján 1939 vagy 1940-es gyártású.

Előzmény: Bakai50343 (69629)
Bakai50343 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69629

Udvozlom sebiee.

A lady erdekelne.mennyi lenne az ára?koszonom.

Sabiee Creative Commons License 2018.04.30 -1 0 69628

Sziasztok!

Egy régi pajtából előkerült 2 db kerékpár. Az egyik egy jelzés nélküli, a másik viszont egy WM Lady kerékpár.

Nyaktáblával, vázszámmal, WM jelzéssel, Bosch lámpával, fa markolattal, bőr üléssel, fehér kemény műanyag pedál résszel. 

Jó pár évtizedet töltött a száraz pajtában ez a két kerékpár, én a fellelt állapotában szeretném átadni valakinek. Akit érdekel, kérem jelentkezzen.

Csöni Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69627

Helló!

Én is valószínűnek tartom,hogy 'C'-sárvédőkkel volt szerelve.

RS-26 is tegnap került hozzám ezzel a felszereltséggel,

úgyhogy sértődés ilyenből nincs.

Üdv.:EN-EL

Előzmény: bringabarát (69625)
Csöni Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69626

Helló!

Igen,próbálkozom,de még nagyon nagy a csend.

Üdv.:EN-EL

Előzmény: gbcimfesto (69622)
bringabarát Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69625

Szia! Magánvéleményemmel megsérteni nem szerettelek volna semmiként, nekem R26-n Bakony lámpám van, lehet, hogy nem korhű, de a kormánycsőn sem az R26-n sem az SR26-n nincs sok hely..Üdv Zoltán

Előzmény: Csöni (69620)
bringabarát Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69624

Nagyon szépen köszönöm, WM jelzést a vázszám túloldalán nem találtam, igy WMKerékpárok között nem keresgéltem. Van két Tura-ám ugyanolyan üléssel, és még egy kis kincsem is rá ha RM kerékpárnak elfogadjuk......(Nyaktáblám nincs)

 

 

Előzmény: jozanparasz (69623)
jozanparasz Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69623
Előzmény: bringabarát (69616)
gbcimfesto Creative Commons License 2018.04.30 0 0 69622

Hello Csöni!

 

Látom felraktad az új szerzeményt a BOTONDOT.

Remélem, hogy jön rá pár válasz a kérdésekre

Sok sikert hozzá , kívánja ezt a régi tulajdonos... gbcimfesto....

bringabarát Creative Commons License 2018.04.29 0 0 69621

Szia! Nagyon szép a Sr26-od, + raktam is rá (bár én másik lámpát raknák rá, magánvéleményem )

Botondom nincs abban bocs de nem tudok segíteni, de kiváncsi vagyok a mit írnak Gyűjtőtársaink Rákosi Mátyás féle kerékpárodról.Nekem is van kettő egy férfi Csepel és a "felesége" hattyúnyakú Csepel ezt láthatód kicsit lentebb ezen kétféle sárvédő van szerintem "csikfoszlányok" alapján hátsó lehet eredeti.A férfit csatolom, ezen nincs középen emelés, várom mások véleményét én is... Üdv Zoltán

Előzmény: Csöni (69620)
Csöni Creative Commons License 2018.04.29 0 1 69620

A képek lemaradtak...

Csöni Creative Commons License 2018.04.29 0 1 69619

Helló!

Ez a két 'hajléktalan' hozzám költözött. :)

Megesett rajtuk a szívem:a Botondot láttátok már itt a fórumon.

Továbbra is kérdés volna,hogy milyen sárvédőkkel

és kerekekkel kellene ellátnom őt?

Szó volt a Balatonról,esetleg van valakinek róla képe?

A 'csak háttérben olvasók' véleményére is kíváncsi lennék.

Vajon az új Varsa-könyvben van róla valami?

MÜM 21 vélemény?

Tudásotokra szomjazom...  :)

Üdv.:EN-EL

 

Bakai50343 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 69618

Sziasztok kerékpárosok.

 

Keresek-vásárolnék Turán nyaktáblát.

btibor825@gmail.com elerheto vagyok.

Köszönöm.

bringabarát Creative Commons License 2018.04.28 0 0 69617

Tisztelt Gyűjtőtársaim!

A  (második segítség kérés ) közel múltban , egy 60-s évekbeli női TURÁN akadt meg a szemem, bicó  előző életében "virágtartóként" funckionált. Azt szeretném megkérdezni Tőlletek a kerékkel mit kezdenétek, mert így nem szeretném igazándiből hagyni. Választ köszönöm Zoltán.

bringabarát Creative Commons License 2018.04.28 0 0 69616

Tisztelt Gyűjtőtársaim!

SZép napot kívánok mindenkinek! Két kérdésben várom szives segítségeteket!

Munkatársam ki szerette volna dobni az alábbi kerékpárt (amit két hétig árult de senki nem érdeklődött utánna) én meg elcseréltem vele 5 liter folyékony kenyérre. Hát nincs még valami szép formába, de legalább

Nem jutott a méh telepre. RM Csepelnek tippelem a vázszám alapján, de a csikozása nem igazán láttam még . Esetleg valakinek van-e hajlított vázas RM Csepelje vagy talán nem is az?Várom véleményeteket!

Köszönöm előre is! Üdv Zoltán

Subaruwrxsti Creative Commons License 2018.04.28 0 1 69615

Sziasztok Szakik és Fórumlátogatók!

 

Nálam is elérkezett az az idő, ahol döntenem kell hogy mi legyen, mert több hely már nincs a Gépeknek, így arra jutottam hogy nagynehezen, de sajnos meg kell válnom pár bringától.

 

Egy szép, megkímélt 1937-es Puch Luxus, egy gyönyörű Csepel Csillag camping bicikli, és egy felújított MMVZ szovjet bicikli lett a kiválasztott. Ugyanilyen sorban a linkek hozzájuk:

Puch Luxus: https://www.jofogas.hu/budapest/Puch_Luxus_1937_bol___szinte_gyari__nagyon_megkimelt_allapotban_elado__78644198.htm
Csepel Csillag: https://www.jofogas.hu/budapest/Csepel_Csillag_Camping_megkimelt_allapotban_elado__teljesen_gyari__78643007.htm
MMVZ: https://www.jofogas.hu/budapest/Mmvz_MMB3_Golya_szovjet_kerekpar_felujitva__CCCP_alkatreszekkel_elado_78643779.htm

 

Tudom, hogy nem illik hirdetni, évek óta látogatom és régebben aktívan írtam is a fórumba, de sajnos kényszerdöntés, muszáj hogy menjenek, így is itt marad egy Csepel Apolló, egy Supernova camping, és egy Csepel Budapest is. Amikre ugyanúgy fogok továbbra is vigyázni, mint a többire. :-)

 

Szeretném, ha jó kezekbe kerülnének, és erre itt van a legnagyobb esély a fórumban. Sok élmény, idő, energia és pénz is van bennük, így elherdálni semmiképp nem szeretném őket. Az árak teljesmértékben alkuképesek, akár egyben, akár külön, bármilyen formában, csak kerüljenek szerető gazdához, jó helyre. Elérhetőségek a hirdetésekben vagy itt fórumon emailben. Köszi a rugalmasságot! Szép napot!

PZSPM Creative Commons License 2018.04.26 0 0 69614

WM tűzzománcos Fecske versenykerékpár az skiss-en!
A ,,déli fiúkhoz,, megérkezett az első tavaszi Fecske.
A képek magukért beszélnek, szóra sem érdemesek. Ahogy már megszoktuk...

Minden esetre én irígy vagyok :)

https://skissregikerekpar.gportal.hu/gindex.php?pg=36241580&gid=2987595

Kutasi Kovács Zoltán Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69613

Szervusztok!

 

Kb. árajánlatot kérnék, ha lehet, ennek a Velamos gyermek kerékpárnak a felújítására Budapestről.

Nem kell, hogy esztétikailag tipp-topp legyen, a lényeg, hogy a gyerekek üzembiztosan tudják használni.

 

u.i.: Tudom, hogy egy felvétel alapján nehéz belőni a végösszeget, de ha kapnék egy elgondolkodtató árajánlatot, szívesen rábíznám egy hozzáértőre.

 

Köszönöm!

 

 

pazolta Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69612

Üdv!

 

Szép a bicikli!

 

Picit több fotó kellene (pl. a hátsó agy feliratáról, illetve a hajtómű aljáról, egyéb részletekről, stb...)

 

A típus egyértelmű a  váz maratásától (nem beütés) , de megtévesztő a biciklid képei közé az MGYVK-ról hozott képet (nyaktábla) betenni  forrás megjelölés nélkül.

MGYVK-ról WM 1935-ös prosi lap.

 

A vázszám sem annyi, amennyit a fotosoppal beleírtál (jobb aláírni és nem bele), mert van még egy karakter elől... kis csiszolással kiderül, hogy 5-ös vagy 7-es.. A váz 1936 előtti, vélhetően ha eredeti a hátsó kerék talán 1934-35 körüli...

 

Azt hogy újrafested vagy konzerválod, a saját szuverén jogod eldönteni (meg a pénztárcádé), de többnyire a veterán kerékpárosok ha találnak menthető festésnyomot a gépen, akkor inkább konzerválnak... ha ilyen nincs akkor akár lehet felújítani is, de érdemes jól körüljárni a témát, mielőtt dirr-durr elindítanád a különböző alkatrészeket megmunkálni....

Alkatrészek (némi szerencsével, de annál nagyobb türelemmel) beszerezhetőek börzékről, hirdetőktől...

Nem elvenni akarjuk a kedved, mert itt többen segíthetnek is később... (érdemes visszaolvasni a fórumon ..)

Sok sikert!!

 

Előzmény: pappmate (69611)
pappmate Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69611

Sajnos mókás kedvében van a fórum, és nem mellékelte a fotókat. Remélem ezúttal fogja.

pappmate Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69610

Tisztelt Fórumozók!

 

Új vagyok a veteránosok között, sőt még nem is mondanám magam annak. Egy WM Extra bicikli felújításával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeket, ötleteket, javaslatokat. Előtte azért szeretném elmondani miért akarok belevágni teljesen ismeretlenül egy ilyen projektbe.

 

Az anyai ági nagymamám a 70-es években elvált nagyapámtól. Aztán a 80-as években már újra házasodott. Én a 90-es évek második felében nőttem fel, az összes nagyszülőm újraházasodott. Az anyai ági nagymamám férje sajnos januárban elhunyt, és Ő az édesapját nem ismerte, mert a háború alatt tüzérként szolgált, majd mellette felrobbant egy bomba, és a jobb lába tele volt repesszel. A háború vége felé jártunk, Budapesten, víz, élelem és áram nélkül. Rengeteg repeszt távolítottak el a lábából, de még maradt benne. Mivel nem volt áram, nem tudták megröntgenezni a lábát, ezért le kellett volna vágni, hogy életben maradjon, Ő viszont nem akart rokkantként élni, ezért vérmérgezésben halt meg 1945-ben. Az én nagypapám akkor 2 éves volt. Nem ismerte, alig emlékezett rá. Az öreg hagyatékából nem sok minden maradt, néhány okirat, egy köteg második világháborús képeslap a visszacsatolt területekről, Kassától, Rahón át egészen Újvidékig. Ezt leszámítva egy személyesebb tárgy, egy kerékpár.

 

Sokáig nem tudtam, hogy milyen kerékpár, csak azt, hogy a nagypapám apukájáé volt, és hogy megélt egy világháborút. Aztán lévén, hogy érdekelnek a régi dolgok, így a kerékpár felé is nőni kezdett az érdeklődésem. Olyan annyira, hogy elhatároztam, hogy felújítom, amatőrként. Beléptem a facebookon egy csoportba, aminek gondolom többen tagjai is. Így a típusát is sikerült kideríteni, próbálok minél több információhoz jutni, hogy minél hitelesebb legyen a felújítása. Ezzel is szeretnék az elhunyt nagypapám és az apukája emléke előtt tisztelegni.

 

Amiben segítségre lenne szükségem:

Képekből ítélve-

-Mely alkatrészek eredetiek

-Mely alkatrészek nem eredetiek

-Mely alkatrészek hiányoznak

-Adott alkatrészeket honnan tudnék beszerezni

-Rendelkezik-e valaki ezen alkatrészekkel

-Milyen volt az eredeti festés

-Milyen volt egy adott hiányzó alkatrész

-Patinás vagy újrafestés legyen? Akkor itt krómoztatnék is ahol kell, és olyanra festetném, amilyen eredetileg volt

 

Köszönöm a segítséget!

 

A nyaktábla már megvan, ha valaki rendelkezik vele, szívesen megvenném tőle. Töltöttem fel róla képet is

mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69609

Hali!

Erdekes hogy a tablajan 3 db  6 agu csillag van

A nalam levo tablan 1 " cserkesz jel" 

Előzmény: Etantimaszk (69597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!