Keresés

Részletes keresés

Lujooo8 Creative Commons License 2006.12.26 0 0 3719

Hali,

Boldogat karit mindenkinek,

zsoca!

Arra gondolsz hogy rakjam őssze és utána szállítsam is Le valahogy, 

 

 Megoldható, de akkor AZ időbe is tellik mert a csőveket is rendelésre hozzák, meg össze kell hozni valahogy + költségeimet is megnövelik,

 

A számlát csak ünnepek UTán tudom megnézni hogy mennyi is volt pontossan a cső, meg a többi, álvány meg egy elég köktséges dolog,

 

Nekem ez AZ akasztós modszer bejött nagyon, és igy alig foglal helyet,

Nem nehéz felakasztani sem és stabilan log!

AZért nehéz AZ álványt megcsinálni, mert be kell lognia AZ ágy fölé ugye,

Viszont AZ ágytól a lába nem fér el!

 

Aztán ugy lenne jó ha átutalnád nekem a pénzt,(vagy a felét legalább) hogy finanszirozni tudjam, amugy én is 50 kmre vagyok pesttől!

 

Lajos

 

kopics Creative Commons License 2006.12.26 0 0 3718

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Zsoca tőled szeretném kérdezni, hogy hol kezelték Miskolcon a Nagynénédet, mert én is megpróbálnám, hátha nekem is hatásos?

-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.26 0 0 3717
Nagyon köszi a tapasztalatokat, nagyon sokat jelentenek!

Hát én első körben arra gondoltam, hogy összekötöm egy drasztikus Dipro kezeléssel, pontosabban előbb megdolgozom Dipro-val az egész testemen a sömit, aztán "fényezem", így valamivel hatékonyabb eredményt várok, mivel egyáltalán nem lesznek plakkok a fénykezelés alatt. Már el is kezdtem a fejemen azért, hogy majd ha "odaérek" a fénykezeléshez, akkor ne legyen már annyira durva, hogy napokig kelljen kenegetni.

Sajnos nagyon kicsi a fürdőnk, a kádunk, el sem férnék már benne (2 méter vagyok), ráadásul nekem az izületi problémáim miatt a kádból kiszállás problémás (egyáltalán nem megy) és segíteni sem tud senki, tekintve, hogy több, mint 140kg-ot nyomok, így csak zuhanyozni tudok sajna...ez van.
Előzmény: henci2 (3716)
henci2 Creative Commons License 2006.12.26 0 0 3716

Szia Zsoca! Most már tuti, hogy használt a kezelés! Ma reggelre további javulás állt be, szinte semmi nincs rajtam! El se hiszem! Érdemes megvenni a csöveket. Nem tudom, hogy só nélkül elég-e, de a PUVA kezelés se jár együtt  fürdéssel. Néha azért ücsöröghetnél sós vízben. Ártani biztos nem fog.

Előzmény: -=Zsoca=- (3715)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.25 0 0 3715
Boldog Karácsonyt neked is henci!

Igen, én is ezt szűrtem le abból, amit írtatok, meg a kezelési leírásokból is, hogy bizony akár 5 hétre is szükség lehet bizonyos esetekben, hogy rendesen használjon a kezelés. A hátamon (és fejemen) nagyon nagy kiterjedésű folt van, nekem eleve szükségem lesz türelemre, dehát ez a kezelés viszonylag kellemes (kivéve a viszketést ugye, de szerintem krémmel az is orvosolható), úgyhogy nem lesz nehéz kibírni...a stopperrel mini területeken vasalgatásthoz végképp nem lenne türelmem, nem is értem....mindegy.

Előre is köszi, hogy megnézed a csöveket! Kíváncsi vagyok, hogy ott milyeneket használnak, bár nem túl nagy a választék.
Előzmény: henci2 (3714)
henci2 Creative Commons License 2006.12.25 0 0 3714

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Most 25-e reggel van. A pöttyök őrült tempóban eltűntek!! Reggelre csak pár pici maradt, de azok is nagyon halványak. Úgy tűnik, hogy a kezelés nagyon irritálja a bőrt, olyankor nagyon viszket mindenem. Nem csak a pöttyök, az egész bőröm. Most volt pár nap szünet, úgy látszik, jól jön egy kis pihi. Tehát türelem kell hozzá. Ha megveszed a kütyüt, ne légy türelmetlen. Nem is értem, hogy aki itt írta, hogy eladja, egy órát használta és már tudja, hogy hatástalan neki. Én 18-szor voltam eddig a TOMESA-ban és csak most lettem szép. Egyébként megbeszéltem az ottani orvossal, hogy amíg itthon vagyok, kvarcolok. Eddig még nem kvarcoltam, de úgy látom, nem is kell. Megnézem a csövek típusát.

Előzmény: -=Zsoca=- (3713)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3713
Érdemes ezt elolvasnod:
Kezelési utasítás


Ez is egy lényeges rész:
"Kérjük, használjon lágyító krémet minden egyes kezelés elõtt illetve után. Kerülje az úgynevezett "természetes készítményeket", ugyanis ezek allergiát okozhatnak!"
Előzmény: 20evutan (3705)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3712
Neked is kellemes karácsonyt Freddy!
Előzmény: Freddy79 (3707)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3711
Cosmedic? A Cosmedico Medizintechnic-re gondolsz? Azért külföldre kell menni, nem? Konkrétan mire gondolsz? Hol tudok esetleg utánanézni, kérdezni?
Előzmény: 20evutan (3706)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3710
Hmm...még két db csövet tudnál bele szerezni és be is építeni, valamint állványt szerkeszteni hozzá vagy valamilyen meglévőt hozzáaplikálni, ha úgy megvenném? Szóval nekem min. 4 csővel kellene.

Nekem ez azért lenne jó, mert te ott vagy, ahol lehet csövet venni, én meg 160km-re tőle, szóval nekem még el kellene menni a csövekért, meg tartóért, beépíteni, stb. Én ezt mind kifizetném neked, ha meg tudunk egyezni. Írtam e-mailt.
Előzmény: Lujooo8 (3708)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3709
Hát igen, nem a percekkel volt a probléma, hanem inkább azzal, hogy nagyon hamar tértetek át rá (a több percre).
Előzmény: 20evutan (3705)
Lujooo8 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3708

Halihó!

érdeklődésetekre közzéteszem az én armaturámról ami igy hirtelen eszembe tud jutni!

A csővek 100 w-ossak, elektronikus előtéttel,ilyet használ a tomesa is

és AZ netten is ilyesmit árulnak,

Tl 01 -es, egyébbként a Philips boltban vettem  Pesten, kb 1 órát üzemeltek!Hollandak a csövek!

Én ugy oldottam meg AZ álló fekvő kérdést , hogy van AZ ágyam felett 2 db csillárkampó berakva és arra akasztom fel,

De ha állítva hagyod akkor is használható,

Most már szemüvegem is van hozzá, ugye tudod ha szabad szemmel belenézel a fénybe akkor hályogot vagy mit kapsz,

Nem volt egyszerű szerezni (szemüveget), nem lehet sehol kapni!

60 e felett fizettem, a e. előtétért a csőért,2 db tartóért, gyujtóért stb, és UTána még a házat is kellet hozzá csinálni,

Ugyhogy árban 65 e ft-Ra gondoltam!én raktam őssze amugy villanyszerelő mester vagyok,

AAzért adom el merzt nekem a fénykezelés nem vált be sajnos, és amugy se nagyon csinálhatom mert sok AZ anyajegyem!

 

Talán a atásfokán ugy lehetne javítani még ha tükrőt tennénk a csővek mögé!

Freddy79 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3707
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!
20evutan Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3706

Zsoca!

 

Egyébként a Cosmedic-nél lehet kapni álló gépet UWB311 és PUVA csövekkel is.

Hogy mit kóstál azt nem sikerült kiderítenem.

 

Üdv!

Előzmény: -=Zsoca=- (3704)
20evutan Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3705

A probléma ott volt, hogy ezt nekik kellett volna tudniuk, én csak reménykedtem.

Aztán így jártam.

Itt másodpercekről van szó, és a szoláriumban ugyanez percekben történik, én gondoltam mi bajom lehet?

Előzmény: -=Zsoca=- (3704)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3704
Hát nemsemmi...amit én tudok a kezelésekről, annak alapján azt gondolom, túlságosan hamar emeltétek túl nagyra az adagot. A fényterápiát csak úgy lehet csinálni, ha szép lassan, fokozatosan szoktatják hozzá a bőrt a sugárzáshoz...legalábbis ezt olvastam.
Előzmény: 20evutan (3703)
20evutan Creative Commons License 2006.12.24 0 0 3703

PUVA kalandom északon.

 

Mindenekelőtt szeretnék minden fórum társnak meghitt, békés, boldog karácsonyt kívánni.

 

És akkor a fekete leves.

 

Állt hajdanán egy klinikán sokáig egy PUVA gép, akkor még csak a MÁV kórházban volt működő ilyen gép. /Ezt csak azért írom mert lehet, hogy a csövek voltak öregek./

 

Az új helyen beüzemelték ezt az álló kihasználatlan gépet.

Beálltam az "űrkabinba" az aszisztens nő beállította az értékeket. Úgy mint idő, spectrum, teljesítmény. /Azt gondolom, hogy a teljesítmény is állitható./

 

10 másodperccel kezdtük ekkor még nem volt baj. Semmi nem látszott ugyan, de a psichémnek biztos jó volt.

 

Második kezelés: Az aszisztens megjegyzése " nem is látszik, akkor lehet egy kicsivel több" én mondtam ha lúd legyen kövér. Had szóljon. Ez ambuláns kezelés volt, még haza kellett jutnom kocsival.

 

No ezt az utat senki ember fiának nem kívánom. Már ahogy kiléptem az "űrkabinból"

kezdtem viszketni, de nem csak úgy nagyjából, hanem hidegrázósan elviselhetetlenül. Gondoltam majd ha bekenem elmúlik. Nem így történt. Hazáig nem is tudom, hogy tudtam elviselni, majd kb. a második nap után enyhült csak meg a viszketés.

 

Többet nem is mentem, mondtam a dokotornőnek, inkább a fizetős szolárium, az nem jár ilyen kínokkal.

 

Lehet, hogy rosszul lett beállítva, lehet, hogy rossz volt a cső nem tudom, de életem egyik legrosszabb élménye volt.

 

Megjegyzem az ápolónők is ebben a gépben szoláriumoztak.

 

Üdv!

 

 

 

 

-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3702
Hehh...egyébként nagyon érdekes, hogy ugyanazt a gépet 8 csővel az eboltnál sokkal drágábban adják, mint 10 csővel a Briver-nél:

eBolt
Briver

Nna ezért kell alaposan szétnézni... :)
Előzmény: Briganco (3696)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3701
A TL01 nem a mániám, hanem ez az egyetlen, ami számomra elérhető Mo-n. Az Arimedből én csak UVA csövet találtam, nem tudtam, hogy létezik UVB311-es is. Mégegyszer írom: nekem UVA fénycső nem kell, csak UVB.

Köszi a linket, jól jön a nagy és viszonylag olcsó fekvő szoli, ha a 100W-os csövek mellett döntök és főként ha tényleg remekül működnek ebben a gépben. Mivel szolicső nekem eleve nem kell, úgyhogy lehet, majd eladom az alap csöveket, vagy bérbeadom a szoligépet az eredeti csövekkel azokban az időszakokban, amikor épp nem használom (ha sikerül tünetmentesíteni magam, ami nagyon rám fér, mert iszonyúan terjed).

A Philips-es úriember fénycső ügyben egészen biztosan tud tanácsot adni, mivel ez a szakterülete. Armatúra ügyben is tud segíteni, legalábbis ezt írta róla a világítástechnikai úriember. Szóval tanáccsal el leszek látva, remélem és talán meg is tudják mondani, hogy hol kapom meg, amit szeretnék.
Előzmény: Briganco (3696)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3700
Hajszál pontosan erre gondoltam.
Előzmény: Briganco (3693)
macmelon Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3699
Boldog pikkelysömörs karácsonyt! ;)
Lujooo8 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3698

Sziasztok,

én már építettem 1 ilyen  armaturát,

eladó beszerzési áron, ha valakinek kell!

Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3697

  Ezúttal minden kedves betegtársamnak kivánok javulást, békés karácsonyt és boldog új esztendőt!

   Egydb-ig nem fogok írni, visszaadom a terepet a többieknek is.

Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3696

A csövekkel nem írtam le mindent, méretben van két fajta, funkcióból van A, PUVA, széles B és keskeny B(ami nekünk kell). Mindkét méretben kapható keskeny UVB, az elérhetőségüket is megadtam hátha többet akarsz tudni valamiről.

  Azért lettem volna kiváncsi a gépedre mert látni akarom milyen csövek vannak benne. Ami kapható ennél a cégnél ahogy te is láthatod valami dupla spaghetti cső lehet, a végükön 4 db tüske lóg ki, nem biztos minden szoligépbe való. Ha a Philips-es úri ember nem tud jó tipet adni lehet hogy mégis barkácsolnod kell? mondjuk Psorilamp kinézetű nagyobb csövekkel, tudtommal saját használatra ORKI engedély sem szükséges.

 

Időközben léptem valamit...

 

   Szóval nálunk lent a földszinten működik egy szépségszalon, azok egészen január.20-ig szabadságon vannak. Jóban vagyok a tulajjal, kölcsöntudtam erre az időre kérni tőle egy szoligépet, kép itt.

Elhoztam a cégtől egy hosszú(pontosan 176 cm) csövet ( Cosmedico Arimed 311 100 w, sugárzási spektrum ( benne van TL 01 is, úgyis ez a mániád): katt ), beraktam a gépbe és lásd csodát: tökéletesen működik.

 Tervezem hozok tőlük mégegy csövet és (6db UVA+2db UVB) változattal hometerápiát folytatok, reményeim szerint azidő alatt barnulok, gyógyulok és D vitamint is termelek. Majd írok élménybeszámolót.

Előzmény: -=Zsoca=- (3688)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3695
Szegény Hencit sajnálom, én is a nem folyamatsságra tipelek. Régen heti 3-4 alkalommal jártam hozzájuk. Foglalkozásom miatt napi legalább 6 órát töltök a szabadban, így nyáron biztos megvan a folyamatosság és az UV dózis (gondoljatok a júliusi kánikulákra nem rég).
Előzmény: henci2 (3687)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3694

Szia!

 Egészen véletlenül van egy Sudocrem otthon, eredeti feladata: popsikennőcs. Van alapja amit írtál, feltétlenül ki fogom próbálni és köszi a tipet!

Előzmény: micaamica (3663)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3693

Ahol megtekinthetem a leendő Alladin csodalámpádat, ilyenre gondoltál:

 

 

Előzmény: Briganco (3691)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3692
Milyen link?
Előzmény: Briganco (3691)
Briganco Creative Commons License 2006.12.23 0 0 3691
Hol a link?
Előzmény: -=Zsoca=- (3679)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.12.22 0 0 3690
Kíváncsi leszek, mit mondanak erre a Tomesában, ha megmondod nekik, hogy pirosabb lett a sömi. Amúgy neked most ez az ünnep is nagyon rosszkor jön, mert ugye nem szabadna megszakítani a kezeléseket abszolut.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy ők is Philips TL01 csöveket használnak-e, vagy esetleg valami mást...bár azon csodálkoznék.
Előzmény: henci2 (3687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!