Keresés

Részletes keresés

sip pista Creative Commons License 2002.03.22 0 0 516
???
ha "fizikailag" ragad be, a tappantyúzatot kéne cserélni... "szoftveres" beragadást még nem láttam
Előzmény: Champace (505)
pingo Creative Commons License 2002.03.22 0 0 515
Kösz még egyszer, vagyis az előző tipped aztán nyomra vezetett. Emlékszem, ezzel már szórakoztam régebben is, akkor is kissé nehezen ment a dolog.
Előzmény: Törpcy (514)
Törpcy Creative Commons License 2002.03.22 0 0 514
Igazad van, valamit félreértelmeztem. De, próbáld meg ezt (IE ha nyitva van):
Eszközök -> Internetbeállítások... -> Speciális -> (gördítsd lefelé, és keress olyat, h. :) Személyre szabott Kedvencek menü engedélyezése

Szerintem ez már jó lesz.

Előzmény: pingo (513)
pingo Creative Commons License 2002.03.22 0 0 513
Kösz a tippet, de sajnos ez csak a Start menüben kapcsolgatja ki/be a Kedvencek megjelenítését. Nekem a Kedvencek menü tartalmával vannak gondjaim az Intézőben és az IE-ben, azt szeretném, ha megint mindent láthatnék, nem csak az utoljára használt néhányat.
Előzmény: Törpcy (512)
Törpcy Creative Commons License 2002.03.21 0 0 512
Start -> Beállítások -> Tálca és Start menü... -> Speciális
Az ablak alsó harmadában pipálható lehetőségek vannak.
"Kedvencek megjelenítése" - ez legyen bepippantva.
Előzmény: pingo (511)
pingo Creative Commons License 2002.03.21 0 0 511
Nem tudjátok, hol lehet azt beállítani, hogy a Kedvencek menü teljes tartalma látszódjon az Explorerben és az Internet Explorerben, ne csak a legutoljára használt url-ek parancsikonjai? (Windows 2000 + IE5, az Office 2000 ki van kapcsolva ez a feature.)
Kösz
rali Creative Commons License 2002.03.21 0 0 510
Sajna,le kell gyalulnod.
Előzmény: strómann (509)
strómann Creative Commons License 2002.03.21 0 0 509
Sziasztok!

Segitsetek ha tudtok. Az egyetem gépére feltettem egypár programot amiket most leszedtem, mert úgy hallottam ellenőrzés lesz (szoftverrendőrség, vagy mi a szösz).Egy haverom azt mondta, hogy elő tudják azt is keresni, hogyha valami rajta volt a gépen de már leszedték.
Ha ez így van, nem tudtok valami megoldást rá, hogy eltüntessem a nyomát, de ne kelljen legyalulnom a windows-t ?

kösz

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.21 0 0 508
bootsect.dos
Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.21 0 0 507
Win2k CD-vel kellene bootolni, javítókonzol:

fixboot

Ez a sys-nek megfelelő NT/2k/XP parancs.

bootcfg

Ez a parancs a boot.ini újraépítésére használatos.

Win98 bootolása a bootsect.dat fájlon keresztül történik, legalábbis ilyenkor, ntldr/boot.ini használata esetén.

Előzmény: Repiv_ (504)
rali Creative Commons License 2002.03.21 0 0 506
Nem vagyok biztos benne,de a kisegítő lehetőségeknél keress.
Előzmény: Champace (505)
Champace Creative Commons License 2002.03.21 0 0 505
mondjátok meg légyszíves, hogy lehet kikapcsolni, ha beragad az "alt" billentyű és minden gombot alttal együtt lenyomottnak hisz

köszi!

Repiv_ Creative Commons License 2002.03.19 0 0 504
hali

problémám a következő:
van win98SE -em és win 2000 -em eddig tökéletesen futott a kettő egymás melett a win2k boot managerével, de egyszercsak lefagyott a win98 (milyen meglepő) és resetelnem kelett erre eltünt a boot.ini ami aszem megadja a win2k bootmanagerének hogy mijen oprendszerek vannak és hogy honnan bootolnak. Most sikerült odáig visszalépenem hogy sys-t meg fdisk/mbr-t csináltam win98-al ugyhogy az megy. De hogy tudom viszahozni a win2k-t is illetve azt hogy tudjak választani a bootolásnál??????????
lehet hogy az elég ha irok egy boot.ini-t? mert ugye a win2k-val nemtom hogy lehet ujra létrehozni.....

ha valakai tudja irja meg kösz előre is!!!

byez
Repiv

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.15 0 0 503
Van egy apró problémám:
A rtsp://media.irisz.hu/hu/hu1.rm címen van egy real video. Ezt szeretném lementeni, de nem lehet, mert egyből a realplayert nyitja meg. Nem lehetne valahogyan levarázsolni a szerverről?
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.03.14 0 0 502
"de per pillanat nem ugrik be az a pont az installban, amikor el kell sütni ezt a poént."

Mindjárt a legelején található. Nem emléxem rá egészen pontosan, de az SCSI csatolókat firtató kérdésre (talán F6-ot kell hozzá nyomni?), lehet beadni a drivert tartalmazó lemezt.

Előzmény: tomy42 (501)
tomy42 Creative Commons License 2002.03.14 0 0 501
Üdv!

Nem valószínű, mert az ATA cuccosokat nem buheráltam manuálisan sem a BIOS-ban, sem az ATA vezérlőben. Automatikusan ismerte fel (és felismerte jól), úgyhogy én abból indulok ki -lehet persze, hogy naivan- hogy saját magának jól állítja be (nem állítja 133-ra ha csak 100-at tud).

Az installálási anomália egyébként már kezd tisztulni. Találtam olyan emberkét, aki már küzdött hasonló problémával. Ő azon a véleményen van, hogy az alaplap gyártója nem azért adta floppyn is ide az ATA drivert (no mert egyébként CD-n is mellékelte a többi driverrel egyetemben), mert nem tudott mit kezdeni a raktáron lévő floppy készletével, hanem ennek kifejezett célja volt. Nevezetesen, hogy a win2000 és xp mivel nem ismeri fel install közben, így ezzel a floppyval kell megtámogatni a folyamtot, és akkor nincs gond.

(zárójelben megjegyzem /láthatóan/, hogy én ezt az asszem HPT370 ata drivert meglehetősen elterjedtnek tartottam, a VP6 sem mai gyerek, nem értem, hogy miért nem tudja pl. az xp - persze lehet hogy tévedek, nem sok ata eszközzel találkoztam eddig, de az mind hpt370 volt)

Nos, mivel most egy munkám közepén vagyok, és ezek az események amúgy is hátráltattak 3 napot, egyelőre nem állok neki szétszedni az egészet, hogy ezt leellenőrizhessem. Mellesleg erőltetem az agyam, de per pillanat nem ugrik be az a pont az installban, amikor el kell sütni ezt a poént. Ha jól emléxem ilyen kérdést nem kaptam kedves microsofttól az install alatt.

Előzmény: WinFan (500)
WinFan Creative Commons License 2002.03.13 0 0 500
Hali!

Nem lehet, hogy rossz ATA-módot választottál? Ha pl. a Windowsban rosszat állítottál be, akkor a vinyóra érdekes módon íródnak az adatok (ATA133 helyett csak 100-at tud a vinyó, de nálad mégis 133-al próbál kommunikálni)

Előzmény: tomy42 (496)
e-papi Creative Commons License 2002.03.12 0 0 499
Magyarországról netezel?
Sajnos a tar.hu külföldről teljesen elérhetetlen, ha csak ezzel van problémád, akkor a hiba nem az ön készülékében van!
Előzmény: 4p (498)
4p Creative Commons License 2002.03.12 0 0 498
Sziasztok!

Van egy problemam. Pls segitsetek ha tudtok. A gepmen angol XP Prof fut.
Nehany napja a kovetkezot tapasztalom. Megy ugyan a net, de vannak oldalak amire egyszeruen nem reagal. Az inde.hu-t meg tudo nezni jol, de a tar.hu-re pl nem reagal. Az indexes forumokon is a legtobb kepet egyszeruen nem nyitja meg. Pl a mobile.de megy de kep nuku.

Felinstalltam az operat azzal detto ez a helyzet.

Kitoroltem a historyt, a temporary internet filest, de semmi. Probaltam ujrainstallni az explorert, de ugye azt mondja, hogy ez a latest version es nem csinal semmit.

Az outlook ugyanakkor szepen toltogeti le a leveleket.

Szerintetek mit csinaljak?

Kosz.
4p

4p Creative Commons License 2002.03.12 0 0 497
Sziasztok!

Van egy problemam. Pls segitsetek ha tudtok. A gepmen angol XP Prof fut.
Nehany napja a kovetkezot tapasztalom. Megy ugyan a net, de vannak oldalak amire egyszeruen nem reagal. Az inde.hu-t meg tudo nezni jol, de a tar.hu-re pl nem reagal. Az indexes forumokon is a legtobb kepet egyszeruen nem nyitja meg. Pl a mobile.de megy de kep nuku.

Felinstalltam az operat azzal detto ez a helyzet.

Kitoroltem a historyt, a temporary internet filest, de semmi. Probaltam ujrainstallni az explorert, de ugye azt mondja, hogy ez a latest version es nem csinal semmit.

Az outlook ugyanakkor szepen toltogeti le a leveleket.

Szerintetek mit csinaljak?

tomy42 Creative Commons License 2002.03.11 0 0 496
Szia GSnake!

A probléma közben megoldódott, de tömérdek nyitott kérdés maradt:

Ebből számomra a leglényegesebb: a problémát közvetlenül az okozta, hogy a vinyók a raid-es csatiban voltak (drivere-ek, meg minden egyéb gyönyörűen felinstallálva, no ütközés win98-ban, stb.) Később a tök üres, frissen particionált vinyóra a raides csatiban a win98 fölment, az xp hibát talált, wich can not be corrected, és leállt, a win2000 pedig aszongya egyáltalán nem talált merevlemezt a gépemben. Mellesleg ez adta az ötletet, hogy áttegyem a nem raides csatiba, így aztán fölment minden.

Aztán történtek még egyéb finomságok is, csak hogy egyet említsek, leparticionáltam és leformáztam (n-edszer) a vinyót, miközben a lementett cuccosok a másik vinyón figyeltek. Mikor minden kész volt, elkezdtem visszamásolni a cucosokat az eredeti (frissen formázott tök üres) helyükre. El is kezdi a másolást, aztán a közepén jön az ablakocska, hogy az éppen másolni kívánt fájl már létezik, kívánom-e felülírni (? :-o)

No és ugye marad az eredeti kérdés, a leparticionált leformázott vinyón az NDD hogy a francba állítja vissza az eredeti partíciókat? Eredetileg a 30G-s úgy nézett ki, hogy 2G primary, a többi extended (logical 4,4,4,4,12). Az újraparticionálás után extended lett az egész primary nélkül, és két egyformára lett felosztva. Ezt kezdte visszaállítani a régi leosztásra.

És most meg csak mazsolázgattam az elmúlt 72 óra eseményeiből. Én se ma kezdtem, de ezen dolgok némelyikétől lehidaltam....

Előzmény: GSnake (495)
GSnake Creative Commons License 2002.03.11 0 0 495
Szia! Próbálok érdemben válaszolni, de ehhez előbb kérnék egy kis részletesebb infót!: Mekkorák a partíciók?
Előzmény: tomy42 (493)
Smithi Creative Commons License 2002.03.10 0 0 494
megnemtámadás

Lehetséges, a progit úgy hívják: Helyes-e.
Az egyetlen gond az lehet vele, hogy rossz helyre települ, és emiatt nem működik rendesen ( de fejből meg nem mondom, hova kell másolni ).

Smithi

Előzmény: megnemtámadás (484)
tomy42 Creative Commons License 2002.03.10 0 0 493
Üdv Mindenkinek! Van egy kis (marha nagy) problémám. Please help!

Adott egy használatban lévő Maxtor 30G ATA100 winyó, meg egy zsír új üres 60G ATA 133.
A használatban lévő eddig egy Abit BH6 fölött ketyegett, sok-sok particionálással, formattal, egyébbel ATA100 nélkül. Mármost jön egy alaplapcsere (VP6 raid -> ATA100 kihasznál), zsír új üres nagyvinyó betesz master, kicsi slave. Nagy vinyó particionálódik (win98 fdisk), felkúszik egy win98se, májd átugrik a kis vinyóról az összes adat rá. Ezután a kis vinyó is particionálódik, formázódik stb.
Mármost a jön a Norton Utilities Disk Doctora és mindkét vinyón hibás (extended) particót jelez, aszongya lehet, hogy el se érem (pedig elérek mindent). Próbaképp a kis vinyón (már üres) hagyom, hogy kijavítsa ... eltűnnek az új partíciók, és elkezdi visszaállítani a particionálás előtti állapotokat, a régi particiókat.

Az egész azért olyan marha idegesítő, mert ezt a hibát észreveszi az XP install, és leáll. Mármost, ugyan mi a tök lehet viszont a zsír új vinyón, ahol meg egyáltalán nem volt más partició ezelőtt. Szóval? Nyilván a win98 fdisk gányol vmit, de mit? És hogyhogy most? Ugyanis idétlen ideje ezzel particionálok, és még soha nem csinált ilyet?

Na és persze miként orvosolható mindez?

Please help! Köszi

e-papi Creative Commons License 2002.03.09 0 0 492
Ha megfelel neked az a megoldás, hogy a sok ikon helyett 1-2 mappa ikont láccc az asztalon, akkor jobbkatt az asztalra, Új => Mappa, adsz neki valami nevet, és az eltüntetendő ikonokat csak rá kell vonszolni az egérrel.
Előzmény: thuram (488)
e-papi Creative Commons License 2002.03.09 0 0 491
Mint azt Kernel már írta, jobbkatt az asztalra, Tulajdonságok, és ott a Hatások fül.
Előzmény: megnemtámadás (483)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.09 0 0 490
C:\Windows\Asztal\

Akár Windows Commanderrel is kényelmesen rendezgethető.

Előzmény: thuram (488)
AmneZia Creative Commons License 2002.03.09 0 0 489
tudtommal a Sajátgép Lomtár stb... ikonokon kívül mindent be lehet rakni egy mappába és már nincs is annyi az asztalon. ha jól értettem a kérdést
Előzmény: thuram (488)
thuram Creative Commons License 2002.03.09 0 0 488
Bocsi hülyén fogalmaztam.Szóval van egy csomó ikon az asztalon azt ,hogy lehet levenni ill. később visszatenni?

Ill keresnék Borland pascal for windows-t ha valaki tudja ,hogy honnan lehet letölteni ill,megvan neki lécci szoljon.Köszi!

Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.09 0 0 487
Pontosan nem tudom, mire gondolsz, de ha felhasználókat akarsz korlátozni jogaikban, akkor Win98 CD-n van Policy Editor (poledit.exe).
Előzmény: thuram (485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!