Keresés

Részletes keresés

bringabarát Creative Commons License 2018.04.28 0 0 69617

Tisztelt Gyűjtőtársaim!

A  (második segítség kérés ) közel múltban , egy 60-s évekbeli női TURÁN akadt meg a szemem, bicó  előző életében "virágtartóként" funckionált. Azt szeretném megkérdezni Tőlletek a kerékkel mit kezdenétek, mert így nem szeretném igazándiből hagyni. Választ köszönöm Zoltán.

bringabarát Creative Commons License 2018.04.28 0 0 69616

Tisztelt Gyűjtőtársaim!

SZép napot kívánok mindenkinek! Két kérdésben várom szives segítségeteket!

Munkatársam ki szerette volna dobni az alábbi kerékpárt (amit két hétig árult de senki nem érdeklődött utánna) én meg elcseréltem vele 5 liter folyékony kenyérre. Hát nincs még valami szép formába, de legalább

Nem jutott a méh telepre. RM Csepelnek tippelem a vázszám alapján, de a csikozása nem igazán láttam még . Esetleg valakinek van-e hajlított vázas RM Csepelje vagy talán nem is az?Várom véleményeteket!

Köszönöm előre is! Üdv Zoltán

Subaruwrxsti Creative Commons License 2018.04.28 0 1 69615

Sziasztok Szakik és Fórumlátogatók!

 

Nálam is elérkezett az az idő, ahol döntenem kell hogy mi legyen, mert több hely már nincs a Gépeknek, így arra jutottam hogy nagynehezen, de sajnos meg kell válnom pár bringától.

 

Egy szép, megkímélt 1937-es Puch Luxus, egy gyönyörű Csepel Csillag camping bicikli, és egy felújított MMVZ szovjet bicikli lett a kiválasztott. Ugyanilyen sorban a linkek hozzájuk:

Puch Luxus: https://www.jofogas.hu/budapest/Puch_Luxus_1937_bol___szinte_gyari__nagyon_megkimelt_allapotban_elado__78644198.htm
Csepel Csillag: https://www.jofogas.hu/budapest/Csepel_Csillag_Camping_megkimelt_allapotban_elado__teljesen_gyari__78643007.htm
MMVZ: https://www.jofogas.hu/budapest/Mmvz_MMB3_Golya_szovjet_kerekpar_felujitva__CCCP_alkatreszekkel_elado_78643779.htm

 

Tudom, hogy nem illik hirdetni, évek óta látogatom és régebben aktívan írtam is a fórumba, de sajnos kényszerdöntés, muszáj hogy menjenek, így is itt marad egy Csepel Apolló, egy Supernova camping, és egy Csepel Budapest is. Amikre ugyanúgy fogok továbbra is vigyázni, mint a többire. :-)

 

Szeretném, ha jó kezekbe kerülnének, és erre itt van a legnagyobb esély a fórumban. Sok élmény, idő, energia és pénz is van bennük, így elherdálni semmiképp nem szeretném őket. Az árak teljesmértékben alkuképesek, akár egyben, akár külön, bármilyen formában, csak kerüljenek szerető gazdához, jó helyre. Elérhetőségek a hirdetésekben vagy itt fórumon emailben. Köszi a rugalmasságot! Szép napot!

PZSPM Creative Commons License 2018.04.26 0 0 69614

WM tűzzománcos Fecske versenykerékpár az skiss-en!
A ,,déli fiúkhoz,, megérkezett az első tavaszi Fecske.
A képek magukért beszélnek, szóra sem érdemesek. Ahogy már megszoktuk...

Minden esetre én irígy vagyok :)

https://skissregikerekpar.gportal.hu/gindex.php?pg=36241580&gid=2987595

Kutasi Kovács Zoltán Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69613

Szervusztok!

 

Kb. árajánlatot kérnék, ha lehet, ennek a Velamos gyermek kerékpárnak a felújítására Budapestről.

Nem kell, hogy esztétikailag tipp-topp legyen, a lényeg, hogy a gyerekek üzembiztosan tudják használni.

 

u.i.: Tudom, hogy egy felvétel alapján nehéz belőni a végösszeget, de ha kapnék egy elgondolkodtató árajánlatot, szívesen rábíznám egy hozzáértőre.

 

Köszönöm!

 

 

pazolta Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69612

Üdv!

 

Szép a bicikli!

 

Picit több fotó kellene (pl. a hátsó agy feliratáról, illetve a hajtómű aljáról, egyéb részletekről, stb...)

 

A típus egyértelmű a  váz maratásától (nem beütés) , de megtévesztő a biciklid képei közé az MGYVK-ról hozott képet (nyaktábla) betenni  forrás megjelölés nélkül.

MGYVK-ról WM 1935-ös prosi lap.

 

A vázszám sem annyi, amennyit a fotosoppal beleírtál (jobb aláírni és nem bele), mert van még egy karakter elől... kis csiszolással kiderül, hogy 5-ös vagy 7-es.. A váz 1936 előtti, vélhetően ha eredeti a hátsó kerék talán 1934-35 körüli...

 

Azt hogy újrafested vagy konzerválod, a saját szuverén jogod eldönteni (meg a pénztárcádé), de többnyire a veterán kerékpárosok ha találnak menthető festésnyomot a gépen, akkor inkább konzerválnak... ha ilyen nincs akkor akár lehet felújítani is, de érdemes jól körüljárni a témát, mielőtt dirr-durr elindítanád a különböző alkatrészeket megmunkálni....

Alkatrészek (némi szerencsével, de annál nagyobb türelemmel) beszerezhetőek börzékről, hirdetőktől...

Nem elvenni akarjuk a kedved, mert itt többen segíthetnek is később... (érdemes visszaolvasni a fórumon ..)

Sok sikert!!

 

Előzmény: pappmate (69611)
pappmate Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69611

Sajnos mókás kedvében van a fórum, és nem mellékelte a fotókat. Remélem ezúttal fogja.

pappmate Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69610

Tisztelt Fórumozók!

 

Új vagyok a veteránosok között, sőt még nem is mondanám magam annak. Egy WM Extra bicikli felújításával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeket, ötleteket, javaslatokat. Előtte azért szeretném elmondani miért akarok belevágni teljesen ismeretlenül egy ilyen projektbe.

 

Az anyai ági nagymamám a 70-es években elvált nagyapámtól. Aztán a 80-as években már újra házasodott. Én a 90-es évek második felében nőttem fel, az összes nagyszülőm újraházasodott. Az anyai ági nagymamám férje sajnos januárban elhunyt, és Ő az édesapját nem ismerte, mert a háború alatt tüzérként szolgált, majd mellette felrobbant egy bomba, és a jobb lába tele volt repesszel. A háború vége felé jártunk, Budapesten, víz, élelem és áram nélkül. Rengeteg repeszt távolítottak el a lábából, de még maradt benne. Mivel nem volt áram, nem tudták megröntgenezni a lábát, ezért le kellett volna vágni, hogy életben maradjon, Ő viszont nem akart rokkantként élni, ezért vérmérgezésben halt meg 1945-ben. Az én nagypapám akkor 2 éves volt. Nem ismerte, alig emlékezett rá. Az öreg hagyatékából nem sok minden maradt, néhány okirat, egy köteg második világháborús képeslap a visszacsatolt területekről, Kassától, Rahón át egészen Újvidékig. Ezt leszámítva egy személyesebb tárgy, egy kerékpár.

 

Sokáig nem tudtam, hogy milyen kerékpár, csak azt, hogy a nagypapám apukájáé volt, és hogy megélt egy világháborút. Aztán lévén, hogy érdekelnek a régi dolgok, így a kerékpár felé is nőni kezdett az érdeklődésem. Olyan annyira, hogy elhatároztam, hogy felújítom, amatőrként. Beléptem a facebookon egy csoportba, aminek gondolom többen tagjai is. Így a típusát is sikerült kideríteni, próbálok minél több információhoz jutni, hogy minél hitelesebb legyen a felújítása. Ezzel is szeretnék az elhunyt nagypapám és az apukája emléke előtt tisztelegni.

 

Amiben segítségre lenne szükségem:

Képekből ítélve-

-Mely alkatrészek eredetiek

-Mely alkatrészek nem eredetiek

-Mely alkatrészek hiányoznak

-Adott alkatrészeket honnan tudnék beszerezni

-Rendelkezik-e valaki ezen alkatrészekkel

-Milyen volt az eredeti festés

-Milyen volt egy adott hiányzó alkatrész

-Patinás vagy újrafestés legyen? Akkor itt krómoztatnék is ahol kell, és olyanra festetném, amilyen eredetileg volt

 

Köszönöm a segítséget!

 

A nyaktábla már megvan, ha valaki rendelkezik vele, szívesen megvenném tőle. Töltöttem fel róla képet is

mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69609

Hali!

Erdekes hogy a tablajan 3 db  6 agu csillag van

A nalam levo tablan 1 " cserkesz jel" 

Előzmény: Etantimaszk (69597)
mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69608

Szia!

Hogy nalad mi minden nincs.....

nahat

Előzmény: pazolta (69604)
mynamecornjohn Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69607

Szia!

Lehet hogy figyelmetlenul olvasom a forumot?

Hol, es mikor volt ez a tali / "verseny"/

Ja...

grat. A resztvevoknek irigykedem is.

Előzmény: Blazso23 (69601)
bringabarát Creative Commons License 2018.04.24 0 0 69606

JÓ napot kívánok minden Gyűjtőtársamnak!

A Veterán újság honlapján olvastam, hogy június 2-n rendezik a III.Hódmezővásárhelyi veterán kerékpáros találkozót, de sajnos ezenkívűl semmit, kérem szépen aki tudja a helyszínt , időpontot programokat legyen szíves kiirni a fórumba!

Várom és köszönöm az infókat!              Zoltán

paca664 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 69605
pazolta Creative Commons License 2018.04.20 0 1 69604

Üdv!

 

XB3 azaz Harkovi Velociped Zavod made in CCCP 1961-ből.

 

..

Kirchart Creative Commons License 2018.04.19 0 0 69603

Sziasztok tud valaki segíteni ezzel a vázzal kapcsolatban mi lehet a márkája?Köszönöm

kétkerekes Creative Commons License 2018.04.16 0 0 69602

KIRÁLY vagy Blazsó !!!

Előzmény: Blazso23 (69601)
Blazso23 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 69601

Jó verseny volt, sok érdekes emberrel! Remélem jövőre több veterános kolléga is eljön! 

Előzmény: jozanparasz (69599)
Blazso23 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 69600

Kedves Zoltán!

 

Azért jó, hogy jöttél és tudtunk néhány szót beszélgetni. Sajnálom, hogy a könyv vásárlás nem jött össze! 

Előzmény: pazolta (69598)
jozanparasz Creative Commons License 2018.04.15 0 0 69599

Mészkőemberek:

pazolta Creative Commons License 2018.04.15 0 2 69598

Sziasztok!

Tegnap felmentem a nagyfaluba az Oldtimer Show-ra,

abban a reményben, hogy hátha szerezhetek 1 Varsa könyvet én is.

Sajnos ez nem jött össze, de ha már ott voltam - szétnéztem kicsit.

A szokásos vasúttörténeti környezetben szebbnél szebb autó és motorcsodák

a 70-120 éves korosztályból..

Viszont idén megjelent pár kerékpár is szintén az öregebb fajtából - többek közt

- Siklósi Jani és Blázsovics Csabi, Pócsi Pisti, Üveges Péter jóvoltából.

.

A standjuk a "Keleti Pályaudvar" kicsinyített makettje előtt "dekkolt" és igazán nem volt

szégyenkezni valójuk a többi veterán jármű között.

Blazsó barátom kedvesen körbevezetett nagykerekű velocipédjét tolva nem kis feltűnést keltve

a látogatók között. Többször meg kellett állni közös fotózkodásra és üléspróbára...

..

A standhoz visszaérve lefotóztam Rideg Krisztián kalocsai velocipéd replika gyártó 2 gépét is

mert Blazsó is egy ilyen szép magyar gyártású vassal hajszolja magát mostanában a sikerek felé..

A standról pár gép: Üveges P. gyönyörűséges 1947-es Legnanoja - rajta a kulisszás váltópárral:

Pócsi Pisti 30-as évekbeli felújított WM Mokánya és Szövetkezeti Varázsa:

.

Majd Blazsó szintes 30-as évekbeli Gödöny versenykerékpárja, mellette a restaurálásáért kapott

szépségdij kupái..

Közben beállított Siklósi Jani is aki örömmel állt a közel 100 éves

Rudge Whitworth Super eredeti versenykerékpárja mellé:

Pár kép még a "közeli rokonok"-ról: A harmincas évekbeli WM zebratankos Csepel100-as

és a WM Turán segédmotoros kerékpárok:

..

 

Etantimaszk Creative Commons License 2018.04.14 0 0 69597

A szép időben kicsit kipakoltam.

  

És róla majdnem megfeledkeztem már.

         

bringabarát Creative Commons License 2018.04.14 0 0 69596

Tisztelt Gyűjtőtásaim! Elhatároztam, hogy a kerékpáros társadalomnak és magamnak is bebizonyítom, hogy a veterán

paripákat leírni nem szabad, hanem csak a tisztelet és a megbecsülés hangján lehet róluk beszélni.Egyedüli veterán kerékpárosként indultam a mai Vitézlő kerékpár túrán ( én 50km-n ). Bár a rajtnál kaptam egy beszólást " ez legrosszabb kerékpár ami itt indult" összeségében mindenki tisztelettel csodálattal beszélt a kerékpáromról.Végén aki

megsértett bocsánatot kért nem gondolta, hogy "10km-t kibír". Én az 54km-t 4ó 14p allatt tettem meg , ő a csili vili bicóval 80km 4ó35p alatt.Szendrő-Edelény-Abod-Szuhony-Szikszó utvonalon 414m szintemekledéssel

Képek

Fehérváriveterán Creative Commons License 2018.04.13 0 0 69595

Sziasztok!

Keresek WM nyaktáblákat:

Toroczkó

Extra

Mokány

Sihuhu Creative Commons License 2018.04.13 0 0 69594

Most olvasom, Székesfehérvár.

Előzmény: Sihuhu (69593)
Sihuhu Creative Commons License 2018.04.13 0 0 69593

Üdv! Budapesti személyes átadással érdekelhet engem a jobb oldal közepén levő első lámpa, ha az a tömpe (nem hossuúkás) Bakony-lámpa. Mennyiért kinálod? Köszi.

Előzmény: T. P. (69590)
pazolta Creative Commons License 2018.04.13 0 1 69592

Kedves T.P. !

 

Lehet, hogy nem volt feltűnő, de ez a fórum nem foglalkozik adás - vétellel...

 

Van erre számtalan egyéb lehetőség, felület (Vatera, Jófogás, f.b. adásvételi csoportok, stb...)

 

Köszönöm megtisztelő figyelmed!

Előzmény: T. P. (69584)
bringabarát Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69591

Tisztelt Csaba! Teljes mértékben egyetértek! Szerintem is jó lenne ha valaki egy veterán kerékpáros programról , kiállításról, TÚRÁRÓL infót szerez kiirná ide a fórumra akár azonnal is mert többünknek előre kell kérni a szabit! Pl nekem 10-ig a következő hónapra.Tisztelettel Zoltán

Előzmény: iepoer (69586)
T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69590

T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69589

T. P. Creative Commons License 2018.04.12 0 0 69588

képek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!