Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6361

 

Hogy én is értsem a dolgot:

 

Mikor történik a sorrend channel-reset (vagyis a gyári visszaállás)?

 

Minden normál kikapcsolás-bekapcsolás alkalmával? Este kikapcsolom a TV-t az én, saját csatorna-sorrendemmel - és másnap bekapcsoláskor visszaáll a "törvényes" sorrendbe?

 

Vagy a készülék áramtalanításakkor? Vagy csak minden FW-frissítés alkalmából?

 

Érdekelne a dolog.

.

Előzmény: nicko (6360)
nicko Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6360

én nem állítok semmit, de az tény a J szériás tévékben jelentkezett ez először.

régebbi kiadásúaknál nem....eddig.

egyébként ha a szolgáltatókat kötelezhették erre mibe fájna nekik a gyártókat is? gondolom nem nagy meló szoftverben ezt megírni.

Előzmény: GPS (6359)
GPS Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6359

 

Te nicko: létezik, hogy a magyar hatóság (kormány) stikában megkeresett minden TV- és beltéri gyártót/importőrt és titokban kötelezte őket arra, hogy a Magyarországon forgalomba hozott készülékeken a FW-ben írják át a sorrend-megtartást?

 

Ez azért elég durva állítás (lenne).

.

 

Előzmény: nicko (6358)
nicko Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6358

Király!

Akkor nem csak kábeltv-n jó ez a megoldás.

Előzmény: danielvonjeee (6357)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.22 0 0 6357

Szia nicko!

 

ez a kábeltv-n működik más országra állítás, MindigtV-n nem próbáltam nem tudom működik e.

 

 

jelentem átállítottam Szlovákiára és láss csodát ,megmarad a csatornasorrend már 2 napja - szóval igazad volt,és koszonom a tippet!

Szóval -Samsung KS sorozat  - Mindig TV vétele gyári beépített DVB-T2 tunerrel - a csatornasorrend másnapra visszaáll problémára a megoldás :  a foldrajzi helyet átdobni Magyarországról valami más országra-nálam pl.Szlovákia megoldotta a gondot!

Előzmény: nicko (6346)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6356

Folytasd kérlek az utolsó mondatodat. :)

 

Ezek azok?
http://amikoreceiver.com/

Előzmény: nicko (6355)
nicko Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6355

mindigtv kártyát lehet belerakni.

Amikoból olyan fajtát kell venni kábeltv-re amihez van custom fw. ;)

Előzmény: Törölt nick (6353)
Csabás Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6354

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=please%20go%20into%20service%20mode%20and%20setup%20below%20options%20samsung

 

Üdv!

A fenti problémával a javaslatotok szerint,megkerestem a Samu-t Távsegítség kérésével...a probléma a villám csapás utáni alaplap csere után jelentkezett,s a helyi szakszervizes (kb 40km ide) többszöri ígérete ellenére nem jutott el hozzánk hogy orvosolja a szerviz távirányítójával ..sajna...most ugyan ott tartunk másodszori távsegítség után,teljes reset-el...már a távsegítség se megy ... így most azt ígérték megkeresik ők a szervizest....szval azt hiszem innentől kezdve ott vagyok ahol a part szakad...tudom,hogy van mód a szerviz módba lépésre,de azt is olvastam itt,hogy teljesen tönkre is tehetem a tv-t...vmi szuper megbízható szájbarágós segítségnek nagyon örülnék..köszi,hogy elolvastatok..pá!

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6353

Ezt ismeritek?

Amiko impulse t2/c vevő, kártya is dugható bele, felvesz, TV hátuljára csavarozható, 2 usb lyukja van. 15e körüli

http://muholdvetel.hu/kabel-tv-belteri-egysegek/664-amiko-impulse-t2c-wifi-foldikabeles-belteri-egyseg.html

nicko Creative Commons License 2016.11.16 0 0 6352

mint írtam ez J szériától van. A többi samud az mind korábbi, nem?

Előzmény: danielvonjeee (6351)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.16 0 0 6351

Igen sajnos engedélyeztem,most abban bizom hogy majd valamelyik frissítés megoldja - már annyit agyalok rajta de csak erre tudok gondolni hogy xar a fw.

 

A tobbi Samum nem csinálja pedig mindegyiken a legutolso fw-van.

 

Samsung baxott rá válaszolni - tegnap megírtam nekik.

Előzmény: Törölt nick (6349)
nicko Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6350

ez az fw gyárban van a technikusoknál és talán 1-2 szervizben (nem biztos) esetleg netre felrakja valaki. egy ilyen fw elvben hétpecsétes titok és 386db lakat alatt őrzik. ;)

D szériánál legalább volt segítség a samygo felrakása után mehetett vissza a régebbi fw, de az E szériától ez már nem ment ilyen egyszerűen.

Előzmény: danielvonjeee (6348)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6349

Mi volt, mi volt... automata fw frissítési engedélyezésed volt.

Előzmény: danielvonjeee (6348)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6348

....hiába a régebbi fw nem tudod visszarakni csak ha megszerzed valahonnan a pontosan a Te tv-hez kiadott 0000 verzuójú fw-t.

 

úgy érzem ez a szinte megoldhatatlan kategoria ugye? Halvány gozom sincs mi lehetett rajta ,arrol nem is beszélve hogy uzletben kiállított darab volt,de amikor hazahoztam még minden ok-s volt egy darabig.

 

 Valoszínu jelzek a Samsungnak ,de nem bízom benne hogy tudnának segíteni.

Előzmény: nicko (6346)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6347

Ez egy legujabb SUHD Samu UE55KS9002T ívelt tv 4 hónapos tv 2016-os modell!

 

1. ebben beépített DVB-T vevo van amin az ingyenesen fogható adókat fogom.

2. nem csinálja az elejétol most 1 2 hónapja kezdte

3.a másik UE32H6200-as Samun szibntén beépített DVB-T vevovel a másik szobában, ugyan azon az antennán ,nem dobálja át a csatornákat, mindegyiken mindig a legujabb fw van és mindegyik Magyarországi régióra van állítva.

Előzmény: GPS (6344)
nicko Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6346

ez a kábeltv-n működik más országra állítás, MindigtV-n nem próbáltam nem tudom működik e.

ha nem akkor kedvencek menü a megoldás.

 

hiába a régebbi fw nem tudod visszarakni csak ha megszerzed valahonnan a pontosan a Te tv-hez kiadott 0000 verzuójú fw-t. Azt felrakva utána mehet rá a régebbi jól működő fw.

Másik megoldás samungot felhívni elmondani mi a gond vagy távsegítséggel rakjanak fel régebbi fw-t.

Amit persze nem fognak tudni...de jelezni felejék lehet. Volt példa rá hogy elkúrtak egy fw-r 2 hét után kiadtak egy másikat ami ezt javította de ahhoz több visszajelzés kelett nekik.

Előzmény: danielvonjeee (6343)
nicko Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6345

mint írtam független a forrás honnan veszed a jelet..az nem mindegy milyen tv-d van melyik évjárat.

a legfontosabb tényező samsung J szériától fw verzió száma.

Előzmény: danielvonjeee (6342)
GPS Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6344

 

"Srácok semmi koze a mediatorvényhez - nem kell ezt tulgondolni:"

 

Na akkor kérdeznék én tőled egy-két dolgot, hogy megnyugodhassunk.

 

1) Milyen rég vásároltad a MindigTV beltéridet?

2) Első naptól ezt csinálja - vagy csak egy ideje?

 

És ami a legfontosabb:

 

3) Van-e magyar, MindigTV (hologrammos) matrica a készüléken?

 

Mert ha régebben vásároltad és az elején nem csinálta, csak egy ideje - akkor el lehet gondolkodni a dolgon. Főleg ha matricás (!) a kütyüd.

.

Előzmény: danielvonjeee (6342)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6343

"2. hangolásnál másik országot (német, finn,svéd stb.) kell választani nem Magyarországot."

 

Akkor ezt kiprobálom hátha tényleg ez lesz a megoldás

 

 

Amit még észervettem ami gyanus hugy mediaszerverrol lejátszott filmen az uj Samu UE55KS9002T 2 szinkronhang kozul hiába van a magyar kiválasztva az angolt játsza csak le a magyart nem hajlando mig az uregebb Samu simán. Valamit nagyon elbarmolt a Samsung- pár fw-el ezelott még jó volt.

 

Jó lenne valahonnan lehuzni az oregebbeket amik 2016 elejérol valók mert a 4 napja kiadott is ugyan olyan hibás.

Előzmény: nicko (6336)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.15 0 0 6342

Srácok semmi koze a mediatorvényhez - nem kell ezt tulgondolni:

 

 

Helyzet : tetoantenna DVB-T - keresés leindítva Mindig TV-re - megtalál mindent - utána a tv saját csatornaszerkesztojével beállítom a sorrendet melyik memoriahelyre melyik csatornát szeretném ,egész nap szépen mukodik,majd másnap rčeggel bekapcsolom a tv-t és megint visszaáll a tv által belistázott automatakeresési sorrendre!

 

nem kábelszolgáltató meg semmi ilyen nem játszik bele - ingyenesen fogható DVB-t adásokról van szó tetoantennával!

 

valami fw frissítéssel lesz mert egy 3 firmware-el ezelott nem volt gond - de nem tudom osszekotheto e a frissítéssel csak tippelek- viszont sehol nem találom az oregebb fw-eket,mondjuk abban sem vagyok biztos hogy lehetne downgradelni.

nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6341

tudtommal mas orszagban nincs ilyen agyrem media torveny....ezert lehet kivedeni mas orszag kvalasztasaval, hangolasnal.

Előzmény: GPS (6339)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6340

A kedvencekkel is van szopás. (Bocs, de ez a legkifejezőbb szó.)

Szóval oké, berendezve kedvencekben szép sorban ki hogy szereti, ami nem kell, törölve.

 

Az előre-hátra szörfözgetésnél okés is a csatornasorrend, DE hiába raktam a kedvencek első helyére a fishing & huntingot, másodikra a paprika TV-t, harmadikra a Viasat explorert ezek akkor is pl. a 23, 44, 56 -os szám alatt szerepelnek a szémok szerint, tehát ha a kedvencekben vagyok és a távlökőn naivan az 1-est nyomom meg, akkor nem pecaműsorra kapcsol, hanem királyi híradó agymosásában részesülök, ha a 2-est akkor a királyi dedósműsort kapom.

 

Na ezt a számsorrendet kéne átpiszkálni úgy, hogy a fishing & hunting kapja az 1-es rajtszámot, és úgy kerüljön át a kedvencekbe. Ha szempont még, akkor Digikábelről van szó. H-s F-es Tv-vel.

Kiexportálva ámítógépen "könnyen" át lehet maszkurálni, de a TV-n nem.

Előzmény: nicko (6336)
GPS Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6339

 

J széria óta ilyen fw-t ad ki a samsung.

 

Megint csak félénken kérdezem:

 

1) Minden országban így adják ki vajon (amit nehezen tudok elhinni, hogy pl. Günther Müller ne állíthassa be a csatornáit)...

 

2) Vagy csak azokban az országokban adják ki így, ahol hatósági rendelet szól a kormány-csatornák első helyekre pozicionálásáról?

 

.

Előzmény: nicko (6337)
nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6338

pedig ez a jelenség a J szériánál ütötte fel a fejét először mióta kijött ez a törvény (pontos dátumra nem emlékszem)

vagy nem frissítettél 1 éve fw-t.

Előzmény: 8auJANI (6335)
nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6337

J széria óta ilyen fw-t ad ki a samsung.

visszamenőleg szerencsére nem.

Előzmény: GPS (6334)
nicko Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6336

Akjkor rossz helyen túrod :)

 

Mivel Orbánék média törvénnyel írták elő a szolgáltatóknak, hogy a csatornasorrend mikánt jelenjen meg, közmédia 1-2-3 stb helyekre kell kerülni.

Ahol kötelező beltérit használni a DTV csatornákhoz ott ezt a szolgáltatói eszközön kel megoldani. Itt csak egy megoldás létezik a kedvencek rész abba rendezni úgy a csatornákat ahogy akarja az illető.

 

Másik csoport ahol ilyen eszköz nem kel amennyiben DVB-C tuneres korszerű tv van pl. Digikábel.

Itt több megoldás is létezik ennek a zavaró szemétségnek az elhárítására.

1. hangolásnál mikor a tv kérdezi ki a szolgáltató az egyébet kell választani.

amennyiben ez nem segít a következő verzió jön

2. hangolásnál másik országot (német, finn,svéd stb.) kell választani nem Magyarországot.

ha a samsung erre is kiad egy fw-t ezt elhárítandó marad a

3. kedvencekbe rendezni a csatornákat.

Előzmény: danielvonjeee (6333)
8auJANI Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6335

Hali!

Nekem js9000-em van már több mint egy éve, de ilyet nem tapasztaltam. Bár én digit nézek kábelen , de csak a DVB-T  nél jelentkezik ez a hiba??? vagy kábelt nem is próbáltad? Más, milyen progival csinálod a szerkesztést , mert én ehhez a tévéhez nem találtam használható progit, a régebbi D-E sorozatú tévékhez ami volt ehhez nem jó, kár mert igen könnyen kezelhetö volt.

Előzmény: danielvonjeee (6333)
GPS Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6334

 

Az első memóriahelyekre természetesen a párt-adók kerülnek mindig - igaz?

 

Mert akkor felmerül bennem egy olyan gyanú, amit le sem merek írni ide.

.

Előzmény: danielvonjeee (6333)
danielvonjeee Creative Commons License 2016.11.14 0 0 6333

Srácok megorulok - nem tudom fw gond e vagy mi de 1 hónapja a Samu UE55KS9002 SUHD-m fogja a DVB-T adásokat és másnapra magától átrendezi a soerrendjuket.

Ezt értsd úgy hogy hiába állítom be hogy mi legyen az 1,2,3as memoriahelyen,másnap ha bekapcsolom megint átállítja magától valoszínu úgy ahogy ekereséskor megtalálrta oket....

 

hallottatok már ilyenrol?

Mondjuk kiexportáltam a csatornalistámat kulso USB-re de unom hogy naponta importálnom kell vissza a sorrend miatt az osszeset.

 

Turom a netet de nem találom a megoldást...PLEASE HELP!

zoltan8402 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 6332

igen a régebbi tv panelnél mert az  elromlott csere volt, nem rég túl áramot kapott a tv :(

Előzmény: nicko (6330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!