Keresés

Részletes keresés

.rufus. Creative Commons License 2007.03.16 0 0 166

ezt én is hallottam, azzal a kiegészítéssel, hogy a halászottakkal különösen kell vigyázni.

Előzmény: fondueszakács (165)
fondueszakács Creative Commons License 2007.03.16 0 0 165
Erről jut eszembe, valahol olvastam, hogy a kagylók - függetlenül attól, hogy halászták vagy termesztették - imádják magukba gyűjteni a különféle vírusokat, osztán jó étvágyat! Vegetáriánusoknak könnyű dolguk van...
Előzmény: .rufus. (164)
.rufus. Creative Commons License 2007.03.16 0 0 164
hát nem tudom, azok után, ami a cimborával történt én tuti beoltatom magam, akárhova is megyünk a nyáron... abból nem lehet károm, és nyugodtabb is vagyok.
Előzmény: sfi (163)
sfi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 163
Persze nyilván nem kellemes betegség, csak szerintem nem nagyobb az esélye annak, hogy Horvátorszában elkapja valaki, mint annak, hogy itthon. A védőoltás tényleg megoldás lehet, soha nem lehet tudni.
Előzmény: .rufus. (161)
tiwald Creative Commons License 2007.03.15 0 0 162
Van rá megoldás.Kombinált oltás.Örök életre védettséget ad.Én a lányomnak beadattam , de nem H.orsz miatt.Afrikába mentünk.
Előzmény: .rufus. (161)
.rufus. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 161

na ja, szeretnék én is olyan körülmények közt tengődni... de nem hülyeség amit felvetett bambon, mert ismerek egy srácot, aki túlesett egy Hepatitis-A fertőzésen, holott aktívan sportol, és eszébe se jutott volna, h elkaphatja, márpedig eléggé megviselte a vírus. és nem mellékesen: izzadtsággal és hasonlókkal is terjed, ő pl valószínűleg így kapta el... szóval nem árt, ha az ember felkészül ilyesmire, pláne ha egy strandon, a sok turista között van, pláne egy vízben.

abban viszont egyetértünk, hogy hálistennek kint legalább attól nem kell nagyon tartani, hogy a rossz körülmények miatt lesz beteg az ember.

Előzmény: sfi (156)
sfi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 160
Minden szavad igaz. :))
Előzmény: tiwald (158)
sfi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 159
Csak aztán beszámolni ám a látottakról! :)
Előzmény: marzio (157)
tiwald Creative Commons License 2007.03.14 0 0 158
Még a mű.flakonok is betétesek ( ásvány,tejes ) hogy ne dobáld szét.Megoldott a szelektiv szemét gyüjtés is.Tanulhatnánk tölük.És a tenger csodálatos.
Előzmény: sfi (156)
marzio Creative Commons License 2007.03.14 0 0 157
Majd letesztelem július végén két héten keesztül! :))
Előzmény: sfi (156)
sfi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 156
Bár csak itthon is olyan "fertőzésveszély" leselkedne ránk és olyan "elhanyagoltak" lennének a területek, mint Horvátországban.! Szerintem jobban állnak, mint mi.
Előzmény: bambon (153)
tiwald Creative Commons License 2007.03.13 0 0 155
Bővebben csak Punatról tudok nyilatkozni, mert mind a 3-szor ott szálltunk meg.Nagyon szép kis hely. Malinskaba és Krk-be csak kirándulni mentünk át. Azok is klasszak voltak.Semmi fertőzés veszély nincs.Tisztaság van mindenhol.Angolul , németül majd nem mindenki beszél.Magyarul is tudnak egy páran.Ha érdekel megirőm a kinti iroda emiljét ahol lehet szállást szerezni.Lepukkant helyet nem láttam. Összel a gyerekkel voltam csak kettesben,anya nélkül.Ma reggel is kérdezte hogy mikor megyünk már megint,mert Ő ott akar élni, olyan szép ott minden. (6-éves.) Tehát ajánlom.
Előzmény: bambon (153)
passager Creative Commons License 2007.03.13 0 0 154
Tavasz közeledtével megszaporodnak az ilyen cikkek, néhány éve a fekete özvegy volt a sláger Horvátországban,persze senki sem látott ilyen pókot. Szerintem az ilyen írások mögött a konkurrencia állhat
Előzmény: bambon (153)
bambon Creative Commons License 2007.03.13 0 0 153

nagyon jól hangzik amit mondasz!

azért érdekelne mondjuk az is, hogy mennyire rendezett a hely? ugyanis mostanában lehetett pár cikket olvasni a Hepatitisről, azt hiszem itt, Indexen is, pl Beyoncé kapcsán. és ott voltak olyan írások is, hogy mostanában vigyázni kell a tengerparti nyaralásokkor is, mert nagyon könnyen terjed, mondjuk cseppfertőzéssel. csak bízni tudok benne, hogy egy szépen kiépített strandon és parton kevesebb eséllyel kapható el ez az elég komoly vírus, mint egy lepukkant helyen...

Előzmény: tiwald (152)
tiwald Creative Commons License 2007.03.13 0 0 152
Tavaly Punat városában voltunk háromszor ( buvárkodás ,Össz.24 nap ).Nagyon klassz hely.Ha érdekel bővebb akkor válaszolok.
Előzmény: fakk1 (151)
fakk1 Creative Commons License 2007.03.12 0 0 151

Sziasztok!

 

Mi már jó pár éve voltunk Krk-n, de szép emlékeim vannak. Crikvenicával szemben lévő Silo-ban. Legjobban Malinska tetszett, de szép Baska és Krk is. Autópályán már nem távolság.

 

Az átlagos időjárásról itt egy honlap, ahol ezen kívül sok minden megtalálható.

http://www.wetteronline.de/Europa.htm

jó keresgélést!

fakk1

bambon Creative Commons License 2007.03.12 0 0 150
Engem is érdekelne, mit mondtok Horvátországról ill erről a szigetről. olcsóbb ajánlásokért külön köszönet mert a baráti körrel is tervezzük leruccanni. ami még érdekel, hogy milyen állapotúak a strandok és környékük, mert régen voltam még kicsinek, és érdekel, h azóta változott-e valami. előre is köszi.
Előzmény: imici (149)
imici Creative Commons License 2007.03.12 0 0 149
Sziasztok!

Még nem voltunk Horvátországban, idén tervezzük Krk szigetére valahová. Ti mit (melyik helyet) ajánlanátok egy 1.5 éves gyerekkel. A víz és egyéb hőmérséklet julius-augusztusban mennyi?
Előre is köszi!
mistral96 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 148

 

Most is,január elején!:-)

 

<A href=" tavasz KRK szigetén</A>

Előzmény: szabcika (147)
szabcika Creative Commons License 2006.11.19 0 0 147
kuff Creative Commons License 2006.10.08 0 0 146
Valaki megy meg iden krk-re? :) ahogy nezem, meg mindig eleg jo az ido !
DAKAR Creative Commons License 2006.07.26 0 0 145
Jaj,valóban, a "discont pica" :-)) Ez a neve. Ott főleg innivaló meg konzervek voltak. Ott volt a legolcsóbb a Bavaria nevü sör. Aki kimegy,és sörös,a Bavariát ne hagyja ki. Én még haza is hoztam 24 üveggel,annyra bejött :-))
Előzmény: kuff (144)
kuff Creative Commons License 2006.07.26 0 0 144

Van meg egy kisebb 'diszkont aruhaz' is meg Punat elott, a hajojavito muhellyel szemben.. Egy etterem van a bolt epuleteben, mindez egy nagyobbacska udvarban, asszem egy Discount tabla is ki van rakta.

 

A krk-i supermarketet nem szeretem,dragabb mint a Konzum es altalaban nagyobb a tomeg is.. Ja es Krk belvarosaban van egy CBA is :)

Előzmény: DAKAR (140)
mof2 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 143

Én múlt héten intéztem az apartmant aug. közepére, az interneten teljesen ismeretlen helyen, a www.krk.lap.hu -n, a helyi utazási irodát fogtam ki, 7 személyes ap., 84 EUR/nap.

 

Úgy láttam, a legtöbb helyen a felár a 3 éjszakánál rövidebb foglalásoknál lép életbe.

Előzmény: babeva1 (142)
babeva1 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 142
Sziasztok,

KRK-re mennénk 4 napra, de lehetetlenség szállást találni ennyi időre. Egy halom weblapot átnéztem, de mindenhol csak 7 napra adnak szállást, vagy iszonyú sok felárral.
Nem tud valaki olyat ahova lehet pár napra is menni?
Nagyon megköszönném.
Vagy szerintetek mekkora az esély hogy ha kimegyünk szállás nélkül akkor találunk??
mof2 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 141

Készülök én mindenre, amolyan túlbiztosítósan állok hozzá a dolgokhoz...

 

Van bármi javaslatotok, ötletetek? A csöndesebb helyeket szeretjük, egy eldugott öböl vonzóbb. mint egy nagy strand. Vrbnik-ben találtunk szimpatikus szállást, de be akarjuk járni az egész szigetet.

 

Elfogadható árú vendéglő-ötleteket is szívesen veszek, sok pénzünk nincs, de egy kis friss halkaja kell a tengernél.

Előzmény: DAKAR (140)
DAKAR Creative Commons License 2006.07.25 0 0 140
Azért arra készülj,hogy abban a közértben állandóan tömeg van,én eddig még a kosárra is mindig vártam,ha odamentem vásárolni. 
Előzmény: mof2 (139)
mof2 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 139

Köszönöm, bocs, elkerülte a figyelmemet, pedig átböngésztem az összes idei hozzászólást.

3 gyerekkel megyünk, és nem akarok mindent innen vinni. Tavaly telipakoltuk az autót, és a felét visszahoztuk.

Előzmény: kuff (138)
kuff Creative Commons License 2006.07.25 0 0 138

mof2,

 

kb 10cm-el lejjebb irtam ;)

 

"

Bevásárlás ügyben Krk legelején van egy Konzum (ex Teri) áruház, ennél nagyobb "ABC" nincs a szigeten,tuti.

http://www.konzum.hr/prodaja/konzum_lista"

 

Ill Krk fővárosban van egy "supermarket", van minden ittis

 

kuf

Előzmény: mof2 (137)
mof2 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 137

Szia,

Tudom, hogy ti szállodában voltatok, de:

Krk-ben tudsz valahol rendes bevásárlóhelyet? Mi apartmanba megyünk (7-en, 3 gyerekkel), és szeretném tudni, hol tudunk élelmiszert venni. 

Előzmény: ktoni (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!