Keresés

Részletes keresés

balage_1979 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69174

az igaz hogy gépet nem vettem tőlük, de a C szorító kapásból eltört, acél vonalzó görbe mint a banán,stb. Minőség nem az igazi szerintem.

Előzmény: Barnamedvébb (69044)
Tie Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69173

Némi fejlesztéssel, precíz rávezetővel meg távtartóval nem biztos, hogy olyan rossz cucc lenne ez a kisgép. És ha csak feleolyan tartós orosz motyó, mint a régi cuccaik, akkor meg főleg. Itt van öreganyám raketa porszívója, hibátlan még mindig, kis vödörforma iszony, de egy kanyi csapágyat nem kellett benne cserélni sose, oszt bármit kibír, nem melegszik túl, működik, oszt vagy 40 éves. 

Előzmény: Pote01 (69169)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69172

még a marketinget tanulni kell

nem tudom, miért kell több majd egy percig nézni, h beszerel egy kapcsolót :)

Előzmény: Pote01 (69169)
GPS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69171

 

Írtam neked megoldást a problémádra az off-on. Kipróbáltad?

.

Előzmény: Pote01 (69170)
Pote01 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69170

Hát azt gondoltam, hogy nem fogja örökké bírni. Ha megadja magát majd veszek PU csövet. Nem olcsó, de biztos sokkal többet bír. Egy pár éve vettem a méhlefúvóra 60-as átmérőjűt, az nagyon erős.

 

Azon meg meg se lepődök, hogy a barkácsáruházakban nem árulnak ilyet, még fűrészlapokat sem nagyon tartanak.

Előzmény: arvaiz69 (69055)
Pote01 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69169

Méhhogy az oroszok nem fejlesztenek?!

Régi: http://aprod.hu/hirdetes/orosz-barkacsgep-ID1CZ1T.html

Új:

 

Mondjuk azt, hogy ki vesz meg egy olyan gépet aminek a bemutató videóján sem tudnak pontos munkát végezni azt nem tudom. Bár nyilván ilyen girbe-gurba lécekkel nem is könnyű.

 

Egyébként találtam komoly videót is, egy komolyabb gépről:

Nem árt megfigyelni hogyan mozgatják a gépek, jobban látszik mint a Hammer videókon.

Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69168

Igen  az hisz betonból van,így  nem kelett oszlopot beépítsek szerencsére. 

Csak a hóvirág kezdett  kelni:-) :-) :-) 

Előzmény: drRamaty (69167)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69167

Az áthidaló gerendát elől, jobb oldalt mi tartja? A pincegádor fala? 

Ott felétek nyílik már a kárpáti sáfrány?

Előzmény: Pillanatragasz (69161)
GPS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69166

 

Ez valami szalagmunkára való gép lehet - ahol nem csak hogy nem kell, de nem is szabad állítgatni a nyomatékon munka közben.

 

Majd a mester beállítja a helyes nyomatékot, visszacsavarozza rá a kupakot - és "Nesze fiam, ezzel toldd, amíg nem hallod a szirénát, hogy abbahagyhatod".

 

Éppenséggel nincs ezzel sem semmi baj - csak éppen nem egy általános szerelőműhelybe való, ahol kétszer nem ismétlődik meg ugyanaz a feladat egy napon belül.

.

Előzmény: drRamaty (69165)
drRamaty Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69165

Pedig a Matabo nem szokott így mellé lőni. Szerintem is van ennek valami spec felhasználási helye, ahol idiótabiztosan pont az kell, amit ez tud. Amiket leírtál ide negatívumként, írd át követelményekre egy cetlire, és add oda a főnököknek, hogy, na ilyen gép kell :-)

Előzmény: Törölt nick (69158)
GPS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69164

 

Öreg hiba összekeverni egy gép tudását és használhatóságát - a tartósságával.

 

Nagyon buta, alig, vagy csak szarul használható gépek is lehetnek elpusztíthatatlanul tartósak - és fordítva is.

 

Köze sincs egyik dolognak a másikhoz.

.

Előzmény: fahobby (69163)
fahobby Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69163

A Metabo kb. 50 fajta csavarbehajtót forgalmaz.

Nem hiszem hogy a gép volt szar, inkább a felhasználást meghatározó személy vagy az üzletkötő nem értett munkájához.

A metabo praktiside összehasonlítás egy kicsit megmosolyogtató,

Üzemi körülményekhez napi akár 3x8 óra használathoz biztos, hogy alkalmasabb egy metabo mint az egyéb "gagyi" márka.

Itt inkább a "szakmai" személyzettel volt a baj.

Apám szokta volt mondani "pénze van de esze nincs"

 

Előzmény: Törölt nick (69158)
Paco155 Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69162

Na csak hogy tisztázzuk :P

 

Ez nem egy eltávolíthatatlan csavar (mert olyan is van), hanem roncsolással eltávolítható egyszer használatos csavar. És igen, a szerviz fel van készülve arra amit te is tettél, hogy egy nútot vág bele, és kicsavarja.

A nem kiszedhető csavarnak az egész feje letörik, amikor eléred a meghúzási nyomatékot.

Előzmény: GPS (69160)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69161

Jó reggelt.

 A pince lejáratom le vot födve agyagcseréppel..árnyékolta a szobát csak délután sűtött be a nap az ablakon.  

 Melette a placc pedig mindig ázott  ( esőben) műanyag asztal s székek voltak ott , gondoltam egybefödöm átlátszó födémmel...

 

GPS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69160

 

Már köszörültem bele egy sliccet a dremellel és kijött (lejjebb fotó is van) - de arra nem jöttem rá, hogy szerviz-körökben hogy képzelték ezt egy deklaráltan javítható szerkezet esetében?

 

Ott is köszörülnek-hegesztenek méghozzá szerviz-rezsiórabérben?

.

Előzmény: Törölt nick (69157)
GPS Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69159

 

Ez valami gyárba-való, sorozatmunkára szánt szar lehet - ahol a (betanított) melósnak beállítják a nyomatékot és onnantól ne állítgasson semmit, mert úgy jó az, ahogy van. Kutyaütő egy gép lehet.

 

(Ez nem azt jelenti persze, hogy a főnökeid nem fognak rendelni belőle 100 darabot - minden attól függ, hogy az üzletkötő mennyire tud "illedelmesen" viselkedni a döntéshozókkal)

 

Ahogy leírtad, ehhez képest az én Parkside-om egy akadémikus - az akkusfúró tudományok doctor emeritus-a.

.

Előzmény: Törölt nick (69158)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69158

Ma a melóhelyen teszteltem egy vadi új metabo csavarhúzó gépet. A típusszámát elfelejtettem leírni. 3 Ah-s aksival hozták, kofferban. A régi bosh gépeink helyett akar vásárolni a cég pár tucat darabot, így mindig hoznak tesztelésre párat a kiszemelt termékből. 

A véleményem az, hogy ez a metabo egy nagy rakás SZAR!!!. Nem tokmány van rajta, hanem bitfej rögzítő zár, így fúrásra nem lehet használni. A nyomatékválltó 4 fokozatot tud csak, de azt is csak pilóta vizsgával lehet állítani, ugyanis ki kell csavarni a gépen 2 db csavart, majd egy burkolatot le kell venni, a másikat meg elforgatni a nyakán, ekkor lehet hozzáférni a nyomaték határolóhoz. Fél órába került, mire rájöttem, hogyan lehet odébbforgatni a nyomaték fejet, mert egy szűk ovális nyíláson kell megszülni. Ez pont olyan mint amikor a nőnek a punciján keresztül akarják a fogát betömni, kb olyan egyszerű volt. A gép egy sebességes, pörög mint a fene, így minden második, harmadik berohadt csavarnak szét is kurta a sliccét. Ja és ráadásul nem a gomb megnyomására azonnal maximális fordulaton pörög, tehát még adagolni sem lehet vele. A beépített led lámpa viszont jó, indításra bekapcsol, és leállás után pár másodpercig még világít. Az csak hab a tortán, hogy pont oda nem világít ahova kellene. A gép markolata derékszögben van a fej részre, így nagyon kényelmetlen a fogása a gépnek órákon keresztül. Az aksija hatalmas, piszok nehéz az egész gép. Kb 4 órán át használtam, rendesen el is fáradt a kezem a rángatástól meg a gép tartásától. Nagyon durván indul a gép, így gyilkolja a biteket és a csavarok sliccét. Csak pont arra a feladatra alkalmatlan az egész amire ki akarták találni ezt az új típust. 

Ha valakit érdekel a típusszáma akkor majd ma megnézem.

Egy biztos, nagy rakás szar! A Bosh akkus csavarhúzóink sokkal jobban használhatók voltak.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69157

Ez az a fajta csavar amit csak a betekerésre terveztek meg aljas módon. Ezt úgy lehet kitekerni, hogy ráhegesztesz valamit a csavar fejére, például egy nagyobb anyát.

Előzmény: GPS (69132)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69156

korona

Előzmény: Sunny65 (69154)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69155

Nem nagyon szándékozom állítgatni, rácsavarozok egy darab fát ütközőnek.A karpántok talpát fogom vele vágni,eddig rajz után mentem,de így egyenesebb .Hazudnék ha azt mondanám én csináltam a kerekeket,mert nem én.Nekem csak vasalni kell ,meg bepuskázni.Tűzoltó szekerekre lesz,és még pecut is kell feléjük építeni.Amúgy jó kis kerekek,nem 100km-re készült ,mivel esztergált mint a rokkakerék.De dísznek nagyon megfelel.

Előzmény: gdzsozy (69099)
Sunny65 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69154

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Hogy hívják a konyhaszekrények tetején előforduló lapot, lapokat, amibe világítást is szoktak szerelni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69153

Kérdezek tőled az offban izibe'.

Előzmény: GPS (69152)
GPS Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69152

 

"Viszont az új csapoknak a minősége, a régi tizen (huszon) évvel ezelőttiekhez képest tényleg csapnivaló."

 

A baj ezzel csak az, hogy lebeszéltek arról, hogy "olcsó-szar kínait" vegyek, mert az jó ha 1 évet ki fog bírni.

Vegyek inkább magyart - igaz hogy ez jóval drágább, de ez szinte "örökélet".

 

Ehhez képest az összes (6 db.)  áteresztő csapom lengyelpiaci, 300 Ft-os kínai - és 6.-ik évesek, gond nélkül.

 

Az 1.800 Ft-os Mofém meg....ugye a kép magáért beszél.

 

Na most szidjuk a kínait (persze, kit nem szidunk mi a saját töketlenségünkért?) - de azért elgondolkodtató, hogy még egyszer az életben veszek-e még ebben a szakmában drágán-szart?

 

Még ha magyar szar is - jó drágán.

.

Előzmény: szódásbácsi (69147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69151

Hát ja, kell neked ekkora gyalugép!

Ne félj, az én egyengetőm nem torzul ennyit, kis törpe a tiédhez képest.

 

De tényleg, eddig észre se vettem, hogy különböző hőmérsékleteken jól észrevehetően eltérő pontosságot produkál akár ez, akár más gépem.

Igaz, kifejezetten precíziós munkákat nem végzek velük.

Előzmény: Pillanatragasz (69149)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69150

Annyiból ki kell tudni hozni.

Ha netán erősebben csavarodott vagy görbült, rövidebb darabokra vágod gyalulás előtt.

 

Előzmény: Tie (69148)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69149

Űdv Tie.

 Megszenvedtem volt én is a kockákkal .kisfiam ovodás volt s karácsonyra építőkockát kért többek közt... gondoltam,,csuklóból megcsinálom:-) :-)  igen ám de ha nem tökéletesek a gép beálítások nem lesz szép kocka. Pl a gyalugépem hidegben összehúzodik melegben kitágul..reggeli beálitás nem biztos délben jó. Elég egy mm t csal valamelyik géped mikor egymásra rakod nem lesz szép fűggőleges.

 Továbbá csak teljesen száraz anyagból dolgozzál hisz csak lapra szárad az anyag megint nem lesz kockád két hét múlva... hogy konkrétan kérdésedre is válaszoljak 60 mm pont jó kevés a veszteség.

Előzmény: Tie (69148)
Tie Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69148

Milyen vastag anyagból induljak el, ha végeredményként 50x50x50mm-es kockákat akarok? Gyalulás, csiszolás, fűrészelés. 

60mm-esből mondjuk kijön?

szódásbácsi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69147

Én már elég sok ilyesmi csapot újítottam fel (ilyen van a 25 literes szódásballonokon is), úgyhogy meglepődtem volna, ha 200 Ft-ért benne lett volna a csomagban a golyó is. Én még évekkel ezelőtt majdnem ezer Ft körüli áron (/db) vettem egy pár tucatot, de abban még a tekerő is benne volt, viszont csavarokat már külön kellett venni hozzá.

Szerencsére még csak egyszer fordult elő, hogy rá kellett heftelni egy hatlapú anyát a csavarfej maradványaira, hogy szét tudjam szedni.

Viszont az új csapoknak a minősége, a régi tizen (huszon) évvel ezelőttiekhez képest tényleg csapnivaló. (Hasonló minőségű a javítókészlet is). Talán a legtartósabb megoldást úgy lehetne elérni, ha be lehetne krómoztatni normális minőségben a golyót.

Előzmény: GPS (69142)
GPS Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69146

 

De amikor 1.800-éert eladták nekem a szakboltban - (mert ugye az ember nem vesz szar kínait a lengyelpiacon 200 Ft-ért) - akkor nem mondták, hogy csak kénmentes, semleges kémhatású szintetikus olajokra, illetve (max. és esetleg) csak szűrt, bi-desztilált vízre lesz jó.

 

Igaz, én sem mondtam nekik, hogy a budiba lesz öblítőcsapnak - mert ott volt a barátnőm is és féltem, hogy azonnal rásóznak erre a célra egy fasza, krómozott, gyöngyházbetétes-fogantyújú  Kludi budicsapot - mondjuk 26 ezer+áfáért.

 

Már így is érdeklődött, hogy nem lehetne-e ehelyett olyan nyomógombos-időzítőst szerelni - erre azonnal rávágtam, hogy NEM!

.

Előzmény: rferi (69145)
rferi Creative Commons License 2014.02.28 0 0 69145

Meg különben is, mit zabáltatod azt a krómot mindenféle vízzel??

Tessék csak levegőre (ha lehet olajosra) használni azt a vízcsapot, irgumburgum!!

Előzmény: GPS (69142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!