Keresés

Részletes keresés

mamagai Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60846

Azt hittem, ezzel csak a felezővonalakat jelölted meg.

Az elszámolások egyáltalán nem látszanak, sőt, ugyanolyannak tűnik a kép, mint amilyet kiállításon láttam. Jó nagy munka lehetett ez is, mennyi idő alatt készítetted el? Én 2 hónapja csinálom, de olyan érzésem van, mintha egyáltalán nem haladnék vele.

 

Előzmény: fpárduc (60845)
fpárduc Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60845

Sziasztok, szép vasárnap délutánt mindenkinek!

 

De, be szoktam jelölni, de nem jelölő filccel, hanem varrással.

 

 

itt a liliomnál látszik is, hogy hogy is néz ki. Amúgy az elszámolások annyira nem feltűnőek (szerintem).

 

Fpárduc

Előzmény: mamagai (60837)
szedit99 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60844

Sziasztok!

Végre bejutottam hozzátok, ha lassan is. Igyekeztem viszaolvasni, jó volt újra köztetek.

Nem látom Jolimamát. Csak nem beteg?

Nagyon örültem tegnap Csopinek, sokat tanultam tőle, csak az idő mindig olyan kevés, amit mi, kézimunkások együtt tölthetünk! A Sindely-féle horgolóval meg egyenest lázba hozott.

Puszi nektek, jó horgolászást!

Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60843

Csirip!

köszike!

még gyakorolnom kell!

Előzmény: csirip46 (60833)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60842
MARGITKÁM. A Lidl-nél vett Sportimo fonalból kötöttem. Kb 5 dkg. Ez egy közepesen vastag és nagyon könnyű fonal. 3-as tűvel kötöttem és 100 szemre kezdtem. A fonal vastagsága dönti el, hogy hány szemre kezd, no meg mekkora a fejed :-) A lényeg, hogy a kezdő szám 5-el osztható legyen. Az első részét körkötővel, a második, ahol már fogyasztani kell, a hagyományos 5 tűvel.
Előzmény: margitmama (60839)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60841

Sziasztok !

 

A bacilusok még mindig itt vannak sajnos, senki nem kért belőle. De azért az ágyikóban horgolásztam. Elkészitettem én is a fenyőfát, egy halom tüsszögés közben, úgy hogy biztos nem fogom elajándékozni senkinek sem.

Nem tudom mi lesz róla a véleményetek, de nekem tetszik.

Zuzanna még egyszer köszönöm a mintát. Én is megyek rajzolni, és küldöm a másik mintát amit igértem. Puszi

 

Mamagi nagyon szép lesz a képed. És az a sapka, és az angyalok... Gratulálok készítőinek.. Bocsi, de most hogy írom, elfelejtettem a neveket, és hülyeséget nem akarok. Akire gondolok, biztos tudni fogja:-)))

margitmama Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60840
horgIca! Naggyon aranyosak ( vagytok)., habár téged nem látlak!! a mintát majd én is kérhetem ?? ha felteszed a képtáradba??? puszillak margitmama
Előzmény: horgIca (60806)
margitmama Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60839
csirip 46! nagyon klassz lett a sapi. Nekem is kellllllll... mennyi és milyen fonalból készült ha elárulnád! és hányas tűvel??? ( mindent nem tudhatok!!!!)
Előzmény: csirip46 (60830)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60838

ANHIka!

Gondolom nem vígasztal, de a többiek képtára sem indul ott. Valami akapvető probléma állhat fenn, gondolom tudnak róla.

Előzmény: ANHIka (60836)
mamagai Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60837

Sziasztok Kedves Topiktársak!

 

Végre van egy kis időm, hogy írjak is, ne csak olvassak. Sok köszöntéssel el vagyok maradva, szóval akinek szülinapja, névnapja volt, azokat szeretettel köszöntöm utólag is.

 

Eltűnésem oka az is, hogy elkezdtem egy nagy képet hímezni, amivel szeretnék Karácsonyra elkészülni. Későn jutott eszembe, hogy nevezhettem volna vele a hónap munkáira, de ZsebiB-nek már megmutattam, így hát most megmutatom Nektek is. A mintát egyébként egy ide feltett oldalon találtam, úgyhogy köszönöm szépen annak, aki feltette (nem tudom, ki volt)!

 

Egy másik projekt is alakulóban, de az egyenlőre titok, október végén remélem azt is meg tudom mutatni.

 

Biológus, kérdeztél a Rosace fonalról. Én régóta azt használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. A szálvastagságban néhány színnél valóban van eltérés, de ez a munkán nem látszik meg, csak Te érzed. Készítettem törölközőszegélyeket is és a fonal nem ereszti a színét. Egyetlen problémám volt vele, hogy párszor vettem már olyat, amelyiknél a fonal 5 szálból állt 6 helyett, de ott, ahol vettem kicserélték hibátlanra. (Ez mondjuk 50-ből 1-szer fordul elő).

A DMC kódokat pedig Te is könnyen át tudod váltani Rosace-re. Csak meg kell szorozni a DMC kódot 2-vel és megkapod a Rosace-t. Egyékbént gyönyörű színei vannak és nagyon hasonlít a DMC-re. Szóval ajánlom.

 

Fpárduc, írtad, hogy a liliomos képnél volt, hogy elszámoltad Magad. Nem szoktad felosztani az anyagot 10x10-es négyzetekre? Mert a minták általában 5x5, vagy 10x10-es egységekre vannak felosztva és ha az anyagot is felosztod, akkor szinte garantált, hogy sosem rontod el. Nem szeretnék beleszólni, csak szerintem így egyszerűbb és gyorsabban is lehet haladni.

 

      

 

Mindenkinek szép vasárnap délutánt kívánok!

 

Mamagai

ANHIka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60836

LRJudit!

nem a tvn képtáramba nem tudok bejutni sőt megnézni se hanem az adatlapomon lévő képtárba mely:www.kep.tar.hu/anhika.
Köszönöm hogy próbálsz segíteni.
Most nem vagyok otthon evike001-nél vagyok Debrecenben mini tali
Anhika
Előzmény: LRJudit (60835)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60835

ANHIka!

Megnéznéd, vagy bele is lépnél! A belépésben nem tudunk segíteni, mert a jelszót neked kell tudnod. Ezt keresed?

http://xfree.hu/keptar.tvn?f=anhika

Előzmény: ANHIka (60804)
kondane Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60834
Jó napot Mindenkinek!

Az egyensapkával kapcsolatban:

3 szor kellett lebontanom a körkötőtűről,mert valami miatt,mind a 3 szor megtekeredett.Úgyhogy én is visszatértem a hagyományos 4 tűhöz.
Bár az is igaz,hogy ez a munka darab lesz életem első körben kötött kreálmányom.

Szép napot mindenkinek!
Előzmény: csirip46 (60830)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60833
IBOLYA. Nem jött be kattintásra. Szépeket tettél fel.

IBOLYA terítős albuma
Előzmény: Ibolya58 (60829)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60832
Jaj, de aranyosak!
Előzmény: Ibolya58 (60831)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60831

az utobbi 1-2 nap eredmény ez a két kis angyalka!

a régebbi diszekkel együtt!

csirip46 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60830
Szép Napocskát Mindenkinek.
Csodaszép idő van, jó nagyot sétáltunk a Szelidi tó partján.

OLIMAMA, CSÖPI. Fincsi pogi receptedet lementettem. Imádom a pogikat, főleg enni...De jó volt nektek ez a kis kirándulás. Én csak irigykedem itt a világ végén...

HORGICA. Már jól vagyok. Ez - szerencsére - nem influenza volt. Milyen fehér fonalat vettetek horgolásra? Amikor én vettem, akkor Sindely ur azt mondta, hogy a fehér az műszál, ezért vettem a drappot. A müszálas horgoló fonalat nem szeretem, mert egy idő után egyszerüen összetöredezik, hullámos lesz stb.. Az ujabb virággyerekek mintáját lementettem. Nagyon szupik lettek!!!

JOLIKÁM. Merre vagy? Elkészült az én egyensapkám is. Jól meg is ijesztett, mert - természetesen - nem tudok 120-ig számolni... Már a fogyasztásnál voltam, amikor erre rájöttem - 100 -, de a végén kisült, hogy igy lett jó a mérete. A fogyasztásnál átraktam a hagyományos 4 tűre, igy nem kellett jelölgetnem.
No, ilyen lett.



Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60829

Sziasztok!

mindenkinek nagyon kellemes vasárnapot kivánok!

 

Raktam fel  az albumba egy pár teritőt mintával együtt,Jó nézelődést hozzá!

teritők mintával

LRJudit Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60828
Köszönet érte! Még végignézni is sokáig tartott, még a lementés, aztán......
Előzmény: _tyúkanyó (60824)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60827
Szirmok-Viki! Nagyon Boldog Születésnapot kivánok !
Előzmény: Bubuka54 (60826)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60826
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes és szép verőfényes napot kivánok. Gyorsan bekukk, mert nemsokára megyünk a barátnőmékkel vissza az esküvői tett szinhelyére egy kis rendet rakni. Nagyon jól sikerült a pénteki iskolai találkozó, de a tegnapi esküvő is, jó sokat főztem, mosogattam, de az ifjú pár gyönyörű volt és nagyon boldog, igy természetesen minden munkát megért.
Az ajándékoknak nagyon örültek, csak egy dolgot toltam el, nem fényképeztem le.
Mindenkinek jó horgicálást kivánook.
Előzmény: _tyúkanyó (60825)
_tyúkanyó Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60825
Szép vasárnapot kívánok mindenkinek! (Ez lemaradt az előbb...)
Előzmény: _tyúkanyó (60824)
_tyúkanyó Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60824
Nézzétek, mit találtam itt ! :)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.12 0 0 60823
Olgikám! Megkaptam a leveled, mind a kettőt. Köszönöm

Csöpikém, remélem, hogy sikerül majd találkoznunk!!!
Előzmény: olimama65 (60817)
szirmok Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60822

Szép estét Nektek!

 

Most jutottam csak géphez, és nagyon meg vagyok hatódva a sok kedves köszöntéstől amit kaptam Tőletek!

Mindenkinek nagyon köszönöm.

Csopi47 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60821
Na már megint lemaradtam. A csajok megelőztek.
Csopi47 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60820

Sziasztok Mindenki!

Bocsi,hogy csak most reagálok,de kb.fél órája értünk haza Kálmán napról.

 

Először is : meglátogattam Szedit Editet, nagyon örültünk egymásnak. Jól van és neki is kellene fonál.Mindenkinek sok puszit küld.

 

Ha valakinek kell még horgoló fonál és valamikor el tud jönni érte,akkor nagyon szívesen megvesszük és elhozzuk. A Győr környékieknek el tudom juttatni,ha megyünk Győrbe,vagy Erzsimamiéval együtt.

 

Nusa én is nemet intek. Nem kaptam levelet.

 

Borcsimama ha eljössz hozzám,sütök Neked pogácsát igérem.

 

LRJudit és akit érdekel a pogi receptje,nagyon egyszerű:

 

 

                                  Pogácsa tojás nélkül

 

1/2 kg liszt, 25 dkg túró,1/2 élesztő, kávés kanál sütőpor,1 teáskanál só, egy pohár tejföl,25 dkg margarin.

 

A hozzávalókat összegyúrni előző este,éjszakára hűtőbe tenni,reggel kiszaggatni  megkenni a tetejét is egy pici tejjel vagy tejföllel és kb.170 fokos sütőben sütni.

Én a margarint LRJudit régmult tanácsa alapján olvasztva gyúrtam bele.

 

 

Majd még szerzek ettől a nyugdíjas klubtárstól tojás nélküli recepteket,mert ő is ilyeneket süt.

 

Szirmok Viki és akinek szüli vagy névnapja van, nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok.

 

Csöpi

 

 

erzsimami Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60819

Miért dob ki mindig az index?????

 

Elfelejtettem: most gyúrtam be én is egy adag "Csöpi pogit", pihen a hűtőben, holnap sütöm. Csöpi tanácsa szerint olvasztott margarinnal készítettem, pillanatok alatt össze lehetett dolgozni.

Előzmény: erzsimami (60818)
erzsimami Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60818

Sziasztok, szép estét!

 

Ma meglepetésszerűen lerohantak unokáim, elméletben az apjukkal lettek volna.

 

Nagyon jó volt Csöpinél és Herenden legszívesebben az egész készletet felvásároltam volna, de erőt kellett vennem magamon. Most én is tekergetek.

 

Ma itt volt Marizsu és felezünk a fehérből és drappból. Gyorsan készítettem egy Csöpi féle fehér karácsonyfát arról majd Ő is el tudja készíteni.

 

És egy rossz hírem is van, egy jó adagot le kell bontanom abból, amit horgolok, de remélem elkészül a hónap végére.

 

Puszi mindenkinek, megyek tekerni.

olimama65 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 60817

Borcsikám! Légyszíves írd meg, hogy megkaptad-e a levelemet. Nálam úgy tűnik, hogy nem ment át.

HorgIcám! Akkor ez a jobbik kép. Köszönöm a felajánlott segítségedet elfogadom. Írok levelet. 

Előzmény: borcsimama (60805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!