Keresés

Részletes keresés

<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2396

és szép lett, nem lett pacás nem folyt meg? 

Előzmény: Gyurco78 (2395)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2395

Fogalmam nincs, milyen márkák vannak jelenleg, nagyon régen vettem ilyen festékszóró sprayt egy Standox festékboltban, egy Simsont fújtam le vele :)

Előzmény: <Tycoon> (2394)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2394

Egy márkanevet esetleg tudnál mondani. Kb fél négyzetméteres területet kéne lefestenem (vagy lehet lefújom akkor az egészet az meg olyan 1-2 négyzetméter lehet.  Melyik megoldás a jobb?

Előzmény: Gyurco78 (2392)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2393

a thermilate-t érdemes kicsi területen kipróbálni, nekünk konyhában volt hőhidas falrész (téglából épült családi ház, de néhol betonozott falrészek vannak), ami télen penészesedett, thermilates festékkel lekenve tavaly télen nem volt penész, és a tapintása is sokkal melegebb

 

nyáron egy másik szobában is lefestettük ezzel, és most figyelünk, ha bejön a hideg

Előzmény: klepto (2387)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2392

Létezik, autófestékeket áruló boltban érdemes megnézni, azok a tartósabb fajták.

Előzmény: <Tycoon> (2391)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2391

A logó mögöttől indult a rozsda, és megy le az aljáig, szóval le kéne csiszolnom valamivel. 
Festérkszórós zománcfesték létezik?  

Előzmény: Gyurco78 (2390)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2390

Szigetelőszalag a logóra, és akkor két legyet ütsz egy csapással: Nem látod a szemét gyártó nevét, és a rozsdát sem!

De viccen kívül: zománcfestékkel.

Előzmény: <Tycoon> (2388)
halaloszto Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2389

szerintem ne fesd le, hanem minden reggel szidd 10 percet a gyartot.

 

vajk

Előzmény: <Tycoon> (2388)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2388

Sziasztok!

 

Van egy 6 éves Vaillant kazánom, ami elkezdett rozsdásodni a logoja alatt.

Kérdésem hogy ezt mivel tudnám lefesteni, hogy lehet a rozsdát eltávolítani?

 

A szemét Vaillant Mo 59 ezerért cserélné ki ezt a sz..r lemezt, teljesen hülyének nézve az embert, így nekiállnék egyedül

 

klepto Creative Commons License 2011.12.13 0 0 2387

Sziasztok!

 

Egy 10 emeletes, szigeteletlen panelház 7-ik emeltén élő lakó vagyok. A gyári nyílászárókat tavaly a konyhában és az egyik szobában kicseréltettem műanyagra, és idén sorba került a másik szoba is. Abban a két helységben ahol tavaly cseréltettem nyílászárót nem, de az idén nyílászárócserén átesett szoba falán megjelentek a penészfoltok egy viszonylag keskeny sávban, de már a plafonon is tapasztalható a jelenség.

A penészes részek a fűtéscső vonalában vannak, ahol a szoba fala az utcával érintkezik mindkét oldalon (az egyik oldalnál a teljes falhossz az utcafronttal határos, a másik oldalon a szobafal kb. 20%, ami mellett az erkélyem található).

Az volna a kérdésem, hogy miért csak az ebben a szobában jelent meg a penész a falon, a többi helységben miért nem tapasztaltam a penészedést?

A penészedésnek indult szobával kapcsolatban már a penész megjelenése előtt arra gondoltam, hogy belülről hungarocellel szigetelném a szoba utcával határos falát, vagy akár az egész szobát; hogy komfortosabb érzete legyen a falnak. Erről vegyes véleményeket hallottam, volt, aki azt mondta, hogy a belső hungarocelles szigetelés, penészedéshez vezethet, mivel meggátolja a fal szellőzését (panelnál ez lényeges?), és a hungarocell alatt penészedhet a fal.

Szerintetek ez a belső hungarocelles falszigetelés mennyire javítana, vagy rontana a penészesedésen?

Nem vastag, csak 1cm-es hungarocell lapok felhelyezésére gondoltam, fúrás nélkül; rá rabicháló, majd glettelés, alapozás, és fedőfestés.

Alternatívaként gondolkozom még a Thermilate hőszigetelő festékadalékon, és végső megoldásként a tapétázáson is, bár a párom ellenzi.

Szerintetek  melyik megoldás a legjobb?

Ha egyik sem az igazi, megoldhatja-e a problémámat egy vízzáró vakolat a panelra (pl. fehér csemperagasztó vékonyan felhordva), rá egy sima glettelés, majd a színezett fedőfestékre egy mosható, súrolható PoliFarbe selyemfényű falfény?

Igazából 3 kritériumnak kellene megfelelnie a végeredménynek;

1: melegebb érzetű, tapintásra kellemesebb falfelület

2: jó tisztíthatóság

3: a most megjelent felületi penészedés végleges száműzése.

 

A válaszaitokat előre is köszönöm!

szijozsi Creative Commons License 2011.11.14 0 0 2386

Köszönöm!

 

Megcsináltam, ha megszárad, felrakom a tapétát. A végén már egész tűrhető darabokat is sikerült felragasztani, pedig a csomagolópapír vékony volt. Előgyakorlatnak jó volt.

Előzmény: Masgas (2385)
Masgas Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2385

Igazad van nem kell ekkora cirkuszt csinálni.

A falat felesleges lekenni makulatúrázáshoz. A makulatúrázás arra szolgál, hogy a poszter illesztései ne váljanak el egymástól.

Nos pl egy 2,60 magas szobában úgy sem tudod egyben lemakulatúrázni a mennyezettől a földig mivel elszakad, én két részletben szoktam. Az átfedéseknél a dobást száradás után híg glettel ki szoktam javítani.

Mindezek után jöhet a tapéta , poszter etc....

Előzmény: szijozsi (2384)
szijozsi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2384

Adjonisten!

 

Emberek, van egy gondom.

Tapétáznék, illetve vettem egy gigant posztert, és fel akarom ragasztani a falra.

 

A poszter használati utasításánál az szerepel hogy előtte a falra újságpapírt vagy csomagolópapírt kell ragasztani, majd utána a posztert.

Vettem csomagolópapírt, bekentem falat, papírt, de a papír elázott, ha meg akarom egy kicsit feszíteni azonnal elszakad, úgyhogy elkezdtem újságpapart ragasztgatni. Már az elsővel idegbajt kaptam, pedig hol van még a vége... Ez is szakad, gyűrődik, mindent csinál.

Valami hasznos tipp?

 

Az is érdekes hogy kétféle töménységű ragasztót kellett keverni, egy hígabbat és  egy sűrűt, teljesen gélszerű.

A hígabbal a falat kell lekenni, a sűrűvel a tapétát.

Régen nem csináltunk ebből ilyen cirkuszt.

amator11 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2383

Vagy hideg zsíroldó.

 

De kesztyű és szemüveg legyen rajtad!!!!!!

 

Különben nem kell körmöt vágnod és kézkrém se nagyon kell.....

Előzmény: wizardry8 (2379)
Dunit Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2382

 Persze, hogy van.

 Minden olyan festék ami nem vizesoldatú,  jó.

 Így a lakbenzines, a szintetikus oldószeres ill. az aromás higítós kitünően tapad.

 Természetesen valamivel lassabban szárad, ha nem fázol,  nyugodtan fessed azt a vaskerítést !!

Előzmény: wizardry8 (2380)
Dunit Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2381

Mósószeres meleg víz, vagy lakk benzin !

Előzmény: wizardry8 (2379)
wizardry8 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2380

Van olyan festék amivel vaskerítést lehet festeni 0-10 fok között? Vagy inkább várjak tavaszig?

Előzmény: wizardry8 (2379)
wizardry8 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2379

Sziasztok!

 

Új vaskerítés eléggé olajos, mivel lehet a legjobban leszedni az olajat róla, mert ugye zsírtalanítani kellene festés előtt?

nimrod50 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2378

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék Paint Zoom festékszóró ügyben. Ha van valakinek tapasztalata ( jó, vagy rossz) legyen szives ossza meg velem. Vásárolni szeretnék, élsősorban falfestés céljából,

de nem merek venni addig, amig nem kapok véleményeket róla!

Előre is köszönöm.

Pharaoh85 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2377

Hi!

 

Hogy lehet megállapítani, hogy mésszel vagy diszperzittel van-e a fal lefestve?

inotech Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2376

Sziasztok!

Az ytong válaszfalaink erősen repedésesk (Teljesen át repedtek), ezeket a repedéseket kigyököltem és kinyomtam NEM festhető szilóval! Erre fogok tudni üvegszövet-tapétát tenni, ragasztani? Valaki azt mondta (utólag), hogy festhető szilóval kellett volna kinyomni a repedést, mert a nem festhetőre nem fogom tudni felragasztani a tapétát. Én azért vettem a nem festhető változatot, mert azon kifejezetten szerepelt, hogy "tartósan rugalmas", míg a festhető változaton nem!

Nos?

 

Köszi

Üdv I

Borbara6 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2375

Tanácsot kérnék: használta már valaki az új Neo festéket? érdemes valamivel aláalapozni vagy mehet a glettelt falra?

 

Masgas Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2374

A baj hogy a régi festék réteg nem tapad , le kell kaparni, glettelni,csiszolni, festeni. Szerintem nem érdemes rápazaroni a drága festéket ha úgy is lejön. Van, hogy egy fél év után csattan meg...

Előzmény: Bz81 (2373)
Bz81 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2373

Szaiisztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni! Panellakásban elkezdtem festeni a konyhát és a festék ilyen rétegekben jön le, ahogy szárad úgy púposodik fel bizonyos helyeken.A fal nem nedves nincs beázás. Valaki tudja hogy mit tehetnék, hogy a festék megtapadjon?! Amúgy dulux-al festek szóval nem noname festéket használok.

Masgas Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2372

Ez így jó.

 

Előzmény: Törölt nick (2370)
Masgas Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2371

Ha nem fontos a mintás textúra amit a szövet tud adni, elég a melegebb selymes hatás akkor érdemes elgondolkodni az üvegfátylon az olcsóbb és ugyanúgy viselhedik mint az üvegszövet. Festésnél érdemes odafigyelni mert legalább 3 szor kell mind a kettőt átfesteni.

Előzmény: klepto (2368)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 2370

Sziasztok!

Új építésű fűtetlen garázs vakolt (mész+cement) falát szeretném festeni egyszerű fehér színre, glettelés nélkül. A külső oldalon egy valószínűleg párazáró nemesvakolat van, a páraáteresztésnek szerintem nincs jelentősége. Egyszerű használat és tartósság fontosabb lenne. Jó erre a célra mélyalapozás után egy kültéri diszperziós festék pl. Polifarbe Inntaler? Vagy mit javasoltok?

klepto Creative Commons License 2011.09.24 0 0 2368

 Sziasztok!

 

Némi tanácsot szeretnék kérni festéshez, tapétázáshoz.

Fürdőszoba festés alá mivel érdemes alapozni?

Egy panel fürdőről van szó, amin jelenleg sima diszperzit, de lehet, hogy enyves festék van, ami a víz, és a pára hatására pereg le a falról (az újrafestés szempontjából szerencsére betonig).

Betonig történő lekaparás után, mivel érdemes egy pici, zárt fürdőszobát alapozni?

Fehér csemperagasztó vékony rétegben glettként használva mennyire szerencsés?

Esetleg kültérre való glett?

Ha mindegyik hülyeség, akkor mi lenne a jó anyag egy beton telibe glettelésére vizes helységben?

A fedő festék egy DULUX konyha/fürdő festék lesz.

Tapétázás:

Szeretnék fix, mosható, többször átfesthető, javítást nem igénylő felületet minden szobába (továbbra is panellakásról van szó).

Mivel a beton kemény, és hideg, rideg felület, ezért arra jutottam, hogy az üvegszövet tapéta lenne a jó megoldás.

Igaz-e, hogy az üvegszövet tapéta ragasztója falfixként is működik, megfelelően kemény, stabil festékrétegre fel lehet vinni minden előkészület, kaparás, glettelés nélkül?

Az üvegszövet tapéta valóban nem válik el egymástól, nem pörög fel az illesztéseknél, és valóban többször átfesthető, mosható, javítást nem igényló réteget képez?

A szoba be, ill. átrendezésekor, falfúrásoknál (pl. polc felfúrásakor) kell-e félni az üvegszövettől?

Érdemes egyáltalán üvegszövet tapétában gondolkozni panellakásnál, ha a cél a sima festésnél puhább, és melegebb érintésű falak, valamint ha fontos a javítások nélküli gyors átfesthetőség, illetve a meleg vizes (domestos-os) tisztíthatóság?

A segtíségeteket, és a szakértői válaszokat előre is köszönöm!

_decens Creative Commons License 2011.09.21 0 0 2367

köszi! rákeresek hol kapható a környékünkön :)

Előzmény: kisidi (2365)
Zoolka Creative Commons License 2011.09.19 0 0 2366

Ezzel kentem le,először zöldült de utána  a harmadik réteg fehér lett...szerintem jó lett volna  a sima ,mosható falfesték is,és nem is kell szinre kevertetni a fal és a csőfestéket,egyből kijön a kettő.

Előzmény: Masgas (2361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!