Keresés

Részletes keresés

Nuska4 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60918

Szép estét!

 

Ma volt az állásra a szavazás. Nem sikerült. Nem vagyok elkeseredve. Minősített többséggel kellett volna nyerni, de hiányzott néhány szavazat. A másik két pályázó sem nyert. Egy év múlva lehet majd új pályázatot kiírni megint.

 

Matyólány remek díszeket horgoltál. Mindig meglepsz valamivel. Csudajók!

Puszi és jóéjt!

erzsimami Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60917

Szép estét!

 

Csöpi! Tessék gyorsan orvoshoz menni!! Magától rövid idő alatt nem múlik!

 

Jolika! Igen, a hónap munkájára készülök, bár tegnap sokat bontottam, ma bepótoltam. Póstán is jártam, de csak olyan újságokat láttam, ami már rég megjelent. Én még idén gombát nem szedtem, pedig már néztem. Holnap lehet újra megyek, hátha. Pereszke!!!! Isteni finom!!

 

Olimama! Sáfrány???? Nagy kincs!!! Óvatosan bánj vele!

 

Edocska! Csodásak a zsinórcsipkéid és nagyon ügyes vagy, elsőre sikerült a szalagosod.

 

Matyólány! Szuperek ezek a díszek. A karácsonyfa mekkora lett?? Lehet, hogy vékony horgolóból én is megpróbálom.

 

Puszi mindenkinek, megyek horgicálni, mert sose végzek.

Előzmény: Csopi47 (60890)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60916

Jolimama!

Az előbb elfelejtettem írni, hogy nagy gratula a terítő rendbetételéhez. Nem volt kis munka! és nagyon szép lett!

Amennyire én fel tudom ismerni a képen az lilaszárú-pereszke. Én is szoktam fagyasztani, de úgy, hogy egy kevés hagymán lepirítom és úgy rakom dobozokba. Van amikor megcsinálom pörköltnek, azt ledarálom és ha melegszendvicset akarunk enni, előveszek egy dobozzal és kész a gombás-melegszendvics, sőt még pizzára is szoktam rakni. Isteni finom. A komaasszonyomék Salgótarjánba meg szárítottak nekem vargánya-gombát. Már alig várom, hogy nálam legyen.

Na jó éjszakát mindenkinek, ma dolgoztam és fáradt vagyok.  

Előzmény: Jolimama (60913)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60915
Köszi! Most már nyilvános a @ )
Előzmény: nyüzike (60906)
biológus Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60914

Az eladó mondta. Interneten olvastam ezt én is. Kicsit haragszom rá. Mind1, mostmár tudom biztosra:))))))).

Hol lehet ilyen illanó filcet venni, kézimuka boltban, vagy írószerben?

Előzmény: mamagai (60912)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60913
Rece-fice, az ajándék megérkezett, feltettem már a hónapmunkáihoz az ajándék albumban. Köszönjük szépen, sok szép van benne.

Olimama, szedtünk gombát, bár már kevesebbet találtunk, ami fiatal volt. A hét elején a fiamék több ilyen kosárral szedtek, mint amiben az enyém van.
Ma rántott gombát csináltam. A többit kicsit átsütöttem, hogy a leve elsüljön, és lefagyasztottam. Ezeket tapasztalat alapján is lehetet fagyasztani.
Én fenyővargányának és lila pereszkének ismerem. Nagyon jó az ízük.
Szóval szép nap volt.
mamagai Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60912

Sziasztok!

 

Biológus, az a filc, amit használok, kifejezetten erre a célra és varráshoz való. Illanófilcnek hívják, nem kenődik, viszont ha víz éri, "elillan". A kész munkát csak kiöblíted és máris eltűnik a jelölés. Van belőle olyan is, ami levegőre illan el, de azt még nem próbáltam.

Nem tudom, ki mondta Neked, hogy a Rosace kód nem a DMC kétszerese. Nekem éveken keresztül senki nem árulta el ezt, úgy csináltak, mintha valami óriási titok lenne, majd sikerült kiszednem az infót egy eladó lányból. Ezután ott a helyszínen kipróbáltam kb. 10-20 darabbal, és stimmelt. Másik bizonyíték, hogy a kép, amit most csinálok, az is úgy néz ki, mint az eredeti, pedig az DMC-vel van készítve, én pedig Rosace-t használok, a fonalakat pedig a kód alapján vettem, nem is néztem meg, hogy ugyanazok-e a színek. A képnél 30 színről van szó. Szóval szerintem próbáld ki Te is egy boltban és higgy a saját szemednek. Ja, és a Rosace kódok mindig páros számúak, pont azért, mert minden szám egy DMC kód kétszerese.

 

Szirmok, arról a képről van szó, ami a májusi talin is Veled volt? Abban tényleg hihetetlen sok (és ráadásul sok hasonló) szín van. Nem csoda, hogy néha félre teszed. De nagyon szép és élethű, úgyhogy megéri elkészíteni. Én a színváltásokba szoktam belefáradni, úgyhogy most úgy csinálom, hogy egy nagyobb területen végigmegyek egy-egy színnel. Ez főleg ennél a virágos szekérnél nagy könnyítés... A képet egyébként én is pontosan a közepétől kezdtem, egy darabig haladtam kifelé, csak mostanában kalandoztam el erre-arra.   

 

Előzmény: biológus (60892)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60911
Rebeka-Emike, szeretettel üdvözöl Mindenkit.
Holnap műtik a szemét, kéri, hogy szorítsunk Neki.
Emike, mielőbbi gyógyulást kívánok Neked. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60910
Rosszra kattintottam.
Több kis csillagot kellett lebontani, ha nem is egészen, és újra horgolni. A keretének egy sorát bontottam fel, és abból horgoltam meg.
Előzmény: Jolimama (60909)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60909
Margitkám, bízom benne, hogy örülni fognak neki.
Előzmény: margitmama (60899)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60908
edocska, csatlakozom az előttem szólókhoz. Jó lett a szalagos. Valóban jobb egyszínű cérnából.
Előzmény: edocska75 (60897)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60907
Matyólány, tudod, a szívem csücske a szalaghorgolás. Gratulálok, nagyon szépek lettek.
Előzmény: matyólány (60887)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60906
Edoka gyönyörűeket készítettél a @ címed nem nyilvánis
így nem tudtam írni neked. az régi de ujonan beszer könyvekben zsinor minták is vannak appránként azokat is beszkennelem ha esetleg kéreg írj. régi szalagos minták és nehezebb de szebb változatát a klöplit találsz nálam is
Előzmény: edocska75 (60902)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60905

Sziasztok!

 

Látom elég pörgös ma a topik. Szépeket alkottatok. Matyólány én is szemezgetek ezekkel az apróságokkal, remélem majd sikerül meghorgolni.

Jolimama! Nem írtad, hogy legalább sok finom gombát szedtetek? Imádom a gombát minden formában.

Most mutatok nektek különlegességeket. Pénteken jöttek haza az egyik ügyvéd úrék, akik arab országokba voltak. Ezeket kaptam tőlük.  

 

 

A tálca bal oldalán szárított, hajszál vékony csíkokra vágott sáfrány, középen egy kézzel festett porcelán-tálka, a jobb oldali fehér, az mandula fehér mázzal bevonva. A kis zacskókba-tasakokba meg olyanok vannak, hogy datolyát, fügét valami zselés dologba tették, abba is van mandula, pisztácia, meg még nem tudom mi.

Az unokáim azt mondják, hogy finomak. 

nyüzike Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60904
Próbáltam küdeni a képeket de te nem tudsz annyit fogadni mint amennyit kültem ha a karod küldök gmail meghívót sok szempontból jobb mit bármi más és jár hozzá 1 gigás képtár a picasán
Előzmény: Csopi47 (60890)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60903
Szép estét mindenkinek
Edocska 75 Első nekifutásra jónak tünik bár a melirozott fonal nagyon zavaró. Szerintem neked is a horgolásnál
Csőpi47 Ma szkenneltem pár képet felteszem mindkét képtárba onnan jó méretbe le tudod menteni úgy emlékszem más is keresett rece mintákat

Előzmény: edocska75 (60897)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60902
Köszönöm!
15 éves voltam kb. mikor valaki megmutatta,hogy hogyan kell a zsinórt készíteni és csináltam pár métert. A kitöltéseket soha senki nem mutatta meg viszont anyukám jópénzért vett 2 zsinórcsipkét amiben elég sok töltési minta volt. Hát én órákig húzogattam jobbra-balra a mintákat,hogy merről merre mennek a szálak és végül rájöttem. Ha 1-2 minta már könnyen megy akkor nagyon hamar ki lehet találni újakat .Csináltam olyant is, hogy bementem egy üzletbe ahol árultak csipkéket(Erdélyben), kikértem egyet és a töltési mintákat lerajzoltam :)
Ha valakinek kérdése van zsinórcsipkével kapcsolatban,szívesen válaszolok!
Előzmény: Zuzana7346 (60896)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60901
Nem látok benne hibát, de valóban nem szokás melírozott cérnából készíteni. Simán elvész a minta.
Előzmény: edocska75 (60897)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60900

Sziasztok!

szép estét kivánok mindenkinek!

MATYÓLÁNY!

ezek a diszek csodaszépek!!! Gratulálok!!

 

Puszi!

Előzmény: matyólány (60887)
margitmama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60899
JOLIKÁM, NAGYON SZÉPEN RENDBE TETTED A TERITŐT.!gratula...puszillak margitmama
Előzmény: Jolimama (60879)
margitmama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60898
matyólány! GRATULÁLOK A  KIS DISZEKHEZ ,IGAZÁN NAGYON SZÉPEK!!!
Előzmény: matyólány (60887)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60897
Hát ez lett belőle.
Szerintem a melír miatt nem túl szép és lehet hogy hiba is van benne,úgyhogy a következő egyszínű lesz.
Előzmény: LRJudit (60895)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60896
Kellemes estét mindenkinek.

Edocska - hát ez nagyon gyonyorú, egyszeruen fantasztikus. En is szeretném ezt a fajta horgolást megtanulni, de hát nem is tudom, egyszer már elkezdtem egy újság alapján a zsinorig eljutottam de tovabb nem. Azt a keveset is már elfelejtettem.

Matyolány- nagyon szépek ezek a díszek, és mutatosak is.

NYuszturenka - szépre sikeredet a fenyofácskád. Igazán ugyes vagy, és szép a piros szégély, kiemeli a fácska széleit.
Vigyázz magadra sokat ne dolgozz, és pihenj!

Anhika - szépek a terítok, nekem az a sárga nagyon tettszik.
Előzmény: edocska75 (60857)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60895
Az autónak és szivecskének igen, de ezt mindíg a rajz alapján kell eldönteni. Pl. a karácsonyfánál mindent egyben kell készíteni.
Előzmény: edocska75 (60894)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60894
Még azt szeretném kérdezni hogy az autónak,szívecskének stb... a belső részét akkor kell csinálni ha már a szalag része készen van? Ez nagyon nem tiszta nekem.
Köszi!
edocska75 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60893
nem vagyok zseni...legalább 5-ször rontottam és bontottam!...de végül összeállt :)
Előzmény: LRJudit (60891)
biológus Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60892

Mamagai megvettem a rosacet, de nekem azt mondták az hülység, hogy 2-vel kell felszorozni. Asszem ezt 3 szállal kell hímeznem. Van amelyik tényleg a dmc kétszerese. Nekem színátmentek kellettek és végülis ami nem volt azt megoldottuk. Ez nem sok szín csak 8.

Én most föloszottam a terítőt félbe, és más színnel meg 20*20-as négyzetekbe, de öltésekkel.

Ma az UH-ra várva láttam egy kismamát, aki úgy himzett, hogy sztem grafittal volt berajzolva 5*5-ös négyzet az aidára, a széle le volt ragasztva celluxal, gondolom, hogy ne rojtolódjon.

De az a kék vmi nem kenődik el, vagy vmi speciális tollal rajzolod rá? Ill. utána azt ki lehet mosni.

Igen én is úgy tudom nagyobb képet középról kell kezdeni a gobeleinezés szabályai szerint. Mondjuk nekem még nagy nem volt, így ott mind1. És a színátmenet szebb, ha a a szálakat megosztjuk, ahogy sötétül pl. már hamarabb ekeverünk 1 szálat.

Na én osztom itt nektek az észt? :)))

Előzmény: mamagai (60837)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60891

edocska!

Te kérted, hogy kicsi legyen!

Ha addig nem rontottad el, csak ott ahol be kell zárni a kört, akkor született zseni vagy!

Keress nagyobbat. Jolimama képtárában biztosan találsz. Nagyon szeretem csinálni. Az előbb tette fel Matyólány a műveit. Válogass azok közül. A karácsonyfa nekem is elkészült, csak nincs még feldíszítve.

60185-ös hsz-ben vannak a minták. Bár a kisautót nem láttam.

Előzmény: edocska75 (60888)
Csopi47 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60890

Jolimama!

 

Köszönöm megvagyok,bár tegnap óta fáj a fülem,a torkom. Remélem nem ver le a lábamról,mert 27-én megyek Bfüredre a szívkórházba 3 hétre. Azért is látsz olyan ritkán,mert ezerrel horgolok.Naponta egyszer nézek be,rövid időre.

 

Margitmama örülök,hogy kilábaltál a múltkori betegségből. Figyeltem rád,csak nem írtam.

 

Mindenki nagyon szép dolgokat horgol,majd én is megmutatom,ha készen leszek.

 

Puszi Csöpi

Előzmény: Jolimama (60877)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60889

Gyöngyöm!

 

Nem mondod, hogy ott laktok, arrafelé!!!!!!!!!!!!!!!!!! Amikor beértünk Szegedre, elkanyarodtunk az első lámpánál balra, a menyasszony az Ipoly sor 2. lépcsőházában lakott és a házukkal szemben egy hatalmas füves terület volt, oda álltunk fel a kocsikkal, mert a parkolóban nem fértünk. Dudálás nem volt, de a zenekar játszott, sokan kint voltak az erkélyeken. De sajnálom, hogy nem tudtunk találkozni. Te, ilyenkor, mikor hazajövök olyan honvágyam van vissza, hogy el sem hiszed, imádom az Alföldet!

Babuci mikorra várható? Értesits, ha megérkezett!!!! Addig is lányodnak kitartás és jó egészséget kivánok kedves családod minden tagjának, milliószor puszillak!!!!!!!!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!