Keresés

Részletes keresés

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60936

A baba már öt napos késésben van.

Idegeink cafatokban, körmünk tövig rágva...

Előzmény: Lia63 (60889)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60935

Nuska!

Az kizárt, hogy te legyél a megbízott?

Ráérsz a válasszal holnapig, mert én most zuhanok egyet.

Jóéjt Mindenkinek!

Előzmény: Nuska4 (60933)
mamagai Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60934

Ne haragudj rá, ez biztos valami "szolgálati titok", rám is mindig nagyon csúnyán néznek, amikor rájönnek, hogy át tudom váltani. Lehet, hogy azért van, hogy a DMC-t is vegyék, nem tudom...

A filcet a Varrógépcentrumban lehet kapni és az Árpád úton lévő Kézimunkabirodalom-ban. Miután megveszed, a biztonság kedvéért próbáld ki, hogy tényleg elillan-e, hallottam már olyat, akinek nem illant el. Én minden filcet a megvétel után ellenőrzök, hogy ne érjen meglepetés. Eddig 2-t vettem és mindkettő jó volt.

Előzmény: biológus (60914)
Nuska4 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60933

Bocsánat, hogy ilyen későn válaszolok!

Ez egy vezetői állás lett volna az oviban, ahol dolgozom. Mindenki engem támogatott (a nevelőtestület, a szülők és a helyi képviselők is), de társulás van és a többi település képviselőtestülete nem szavazott rám többségében. Így nem lett meg a minősített többség, és érvénytelen lett a szavazás. Ezért csak egy év múlva lehet kiíni újból a pályázatot. Addig megbízott vezető fogja ellátni a feladatot. Hogy az ki lesz, még nem lehet tudni. De az nagyon jó érzés, hogy ennyien támogattak és, hogy a szakma mellettem állt. Csak azt sajnálom, hogy ennek az egésznek ismét a gyerekek, az óvoda lesz a kárvallotja.

 

Matyólány! Kérem szépen a mintákat! Puszi

 

Jóéjt!

Előzmény: erzsimami (60919)
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60932

Kislányok!

Látom Mindenki szundikál!!

Jó éjszakát kívánok Mindenkinek!!

ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60931
EMIKE!SZORÍTOK ÉRTED!!!!!!!
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60930

Nagyon vacak a gép!

Egy nagy elmaradásom van!

SZERETETTEL ÜDVÖZLÖM AZ ÚJ TAGOKAT!!!

ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60929
JOLIMAMA!Azt szerettem volna írni,hogy szépek a gombák!Egészségetekre!!!!Én is nagyon szeretem!!
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60928

Állandóan kidob a gép!!

 

Előzmény: Jolimama (60913)
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60927
A terítőcske!
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60926
A leírás német!De ha jól értelmezem 24 láncszemet kell gyűrűbe kapcsolni!A rajz szerint dolgozom tovább és gondolom hogy a nyilaknál mindig újra be kell kapcsolódnom!Ért6em ezalatt azt,hogy mindig el kell dolgoznom,majd elvágnom a cérnát és újra kezdem a következő csúcs meghorgolásához!!Lehet nem vagyok érthető!Bocsi!
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60925

Szép estét kislán yok!

Jaj de sok szépséget készítettetek!!!!Nem sorolok neveket?de nagyon gratulálok!!!!Pulcsik,terítők,díszek!!!!!!Gyönyörűek!!Nagyon ügyesek vagytok!!!!

A betegeknek gyosr gyógyulást kívánok!!!

 

Elkészültem az aprócska terítőmmel azonnal mutatom!

Szeretnék segítséget kérni!Van egy szép mécsestartó és szeretném meghorgolni!Ha jól emlékszem volt közülünk valaki aki meghorgolta!Lehet többen is!Elnézést!A menetére volnék én kiváncsi!Gondoliom ,hogy hogy kell ,de azért egy kis megerősítés jól jönne!A rajz is meg van,felteszem bár homályos lesz biztos!!

erzsimami Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60924
A mintája nekem is meg van, holnap pihenésképpen a herendi fonalból meg is próbálom.
Előzmény: matyólány (60922)
matyólány Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60923

Nuska ! Tudod csak egy szavadba kerül és viszem a mintát !

Puszi Erzsike

Előzmény: Nuska4 (60918)
matyólány Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60922

Mindenkinek nagyon köszönöm a dicséretet !

 

Tudod Jolimama, én azt igértem év elején, hogy megtanulom a szalaghorgolást, ugyanis nekem is nagyon tetszik. Mikor megláttam ezeket a díszeket, azt mondtam, hogy ezt meg kell horgolni ! Még a szarvast is megpróbálom, remélem rájövök hogyan kell.

 

Erzsimami 18cm a fenyő, Piroskából van. Gondolkodom rajta, hogy valamiből készítek egy háromszöget és belehorgolom ablakdísznek, talán úgy jobban mutat.

A kisautó mintáját is lementettem, ha valaki kéri szívesen küldöm, csak írjon egy mailt, hogy tudjam a címet.

 

És még valami, Keresztszem- Panni még mindig nem jelentkezett, szegény lepke itt várja hogy elküldhessem !!! Panni légy szíves kerüljél már elő !!!

LRJudit Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60921

Nuska!

Én is sajnálom! A kérdésem ua., mint Erzsimaminak.

Ó ha a "nagyokat" is ilyen szigorúan bírálnák. Bocsánat, de ez kibukott belőlem.

Előzmény: erzsimami (60919)
ANHIka Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60920

Sziasztok!

Jelentem müködik a képtáram már.Sok kellemetlen napom volt miatta.

MATYÓLÁNY: nagyon szép a szalagososd elcsábitottál vele valószínű megcsinálom én is.

JOLIMAMA, MARGITMAMA, ZUZANA- úgye milyen szép ajándékot kaptam,Évitől.


Rebeka/ EMMI holnap szórítok neked!!!!!!!!!!!!!!!!! Anhika
erzsimami Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60919
Nuska! Sajnálom! De milyen állás az, amire egy jelentkező sem nyer és csak egy év múlva írják ki megint?? Addig ki dolgozik???
Előzmény: Nuska4 (60918)
Nuska4 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60918

Szép estét!

 

Ma volt az állásra a szavazás. Nem sikerült. Nem vagyok elkeseredve. Minősített többséggel kellett volna nyerni, de hiányzott néhány szavazat. A másik két pályázó sem nyert. Egy év múlva lehet majd új pályázatot kiírni megint.

 

Matyólány remek díszeket horgoltál. Mindig meglepsz valamivel. Csudajók!

Puszi és jóéjt!

erzsimami Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60917

Szép estét!

 

Csöpi! Tessék gyorsan orvoshoz menni!! Magától rövid idő alatt nem múlik!

 

Jolika! Igen, a hónap munkájára készülök, bár tegnap sokat bontottam, ma bepótoltam. Póstán is jártam, de csak olyan újságokat láttam, ami már rég megjelent. Én még idén gombát nem szedtem, pedig már néztem. Holnap lehet újra megyek, hátha. Pereszke!!!! Isteni finom!!

 

Olimama! Sáfrány???? Nagy kincs!!! Óvatosan bánj vele!

 

Edocska! Csodásak a zsinórcsipkéid és nagyon ügyes vagy, elsőre sikerült a szalagosod.

 

Matyólány! Szuperek ezek a díszek. A karácsonyfa mekkora lett?? Lehet, hogy vékony horgolóból én is megpróbálom.

 

Puszi mindenkinek, megyek horgicálni, mert sose végzek.

Előzmény: Csopi47 (60890)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60916

Jolimama!

Az előbb elfelejtettem írni, hogy nagy gratula a terítő rendbetételéhez. Nem volt kis munka! és nagyon szép lett!

Amennyire én fel tudom ismerni a képen az lilaszárú-pereszke. Én is szoktam fagyasztani, de úgy, hogy egy kevés hagymán lepirítom és úgy rakom dobozokba. Van amikor megcsinálom pörköltnek, azt ledarálom és ha melegszendvicset akarunk enni, előveszek egy dobozzal és kész a gombás-melegszendvics, sőt még pizzára is szoktam rakni. Isteni finom. A komaasszonyomék Salgótarjánba meg szárítottak nekem vargánya-gombát. Már alig várom, hogy nálam legyen.

Na jó éjszakát mindenkinek, ma dolgoztam és fáradt vagyok.  

Előzmény: Jolimama (60913)
edocska75 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60915
Köszi! Most már nyilvános a @ )
Előzmény: nyüzike (60906)
biológus Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60914

Az eladó mondta. Interneten olvastam ezt én is. Kicsit haragszom rá. Mind1, mostmár tudom biztosra:))))))).

Hol lehet ilyen illanó filcet venni, kézimuka boltban, vagy írószerben?

Előzmény: mamagai (60912)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60913
Rece-fice, az ajándék megérkezett, feltettem már a hónapmunkáihoz az ajándék albumban. Köszönjük szépen, sok szép van benne.

Olimama, szedtünk gombát, bár már kevesebbet találtunk, ami fiatal volt. A hét elején a fiamék több ilyen kosárral szedtek, mint amiben az enyém van.
Ma rántott gombát csináltam. A többit kicsit átsütöttem, hogy a leve elsüljön, és lefagyasztottam. Ezeket tapasztalat alapján is lehetet fagyasztani.
Én fenyővargányának és lila pereszkének ismerem. Nagyon jó az ízük.
Szóval szép nap volt.
mamagai Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60912

Sziasztok!

 

Biológus, az a filc, amit használok, kifejezetten erre a célra és varráshoz való. Illanófilcnek hívják, nem kenődik, viszont ha víz éri, "elillan". A kész munkát csak kiöblíted és máris eltűnik a jelölés. Van belőle olyan is, ami levegőre illan el, de azt még nem próbáltam.

Nem tudom, ki mondta Neked, hogy a Rosace kód nem a DMC kétszerese. Nekem éveken keresztül senki nem árulta el ezt, úgy csináltak, mintha valami óriási titok lenne, majd sikerült kiszednem az infót egy eladó lányból. Ezután ott a helyszínen kipróbáltam kb. 10-20 darabbal, és stimmelt. Másik bizonyíték, hogy a kép, amit most csinálok, az is úgy néz ki, mint az eredeti, pedig az DMC-vel van készítve, én pedig Rosace-t használok, a fonalakat pedig a kód alapján vettem, nem is néztem meg, hogy ugyanazok-e a színek. A képnél 30 színről van szó. Szóval szerintem próbáld ki Te is egy boltban és higgy a saját szemednek. Ja, és a Rosace kódok mindig páros számúak, pont azért, mert minden szám egy DMC kód kétszerese.

 

Szirmok, arról a képről van szó, ami a májusi talin is Veled volt? Abban tényleg hihetetlen sok (és ráadásul sok hasonló) szín van. Nem csoda, hogy néha félre teszed. De nagyon szép és élethű, úgyhogy megéri elkészíteni. Én a színváltásokba szoktam belefáradni, úgyhogy most úgy csinálom, hogy egy nagyobb területen végigmegyek egy-egy színnel. Ez főleg ennél a virágos szekérnél nagy könnyítés... A képet egyébként én is pontosan a közepétől kezdtem, egy darabig haladtam kifelé, csak mostanában kalandoztam el erre-arra.   

 

Előzmény: biológus (60892)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60911
Rebeka-Emike, szeretettel üdvözöl Mindenkit.
Holnap műtik a szemét, kéri, hogy szorítsunk Neki.
Emike, mielőbbi gyógyulást kívánok Neked. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60910
Rosszra kattintottam.
Több kis csillagot kellett lebontani, ha nem is egészen, és újra horgolni. A keretének egy sorát bontottam fel, és abból horgoltam meg.
Előzmény: Jolimama (60909)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60909
Margitkám, bízom benne, hogy örülni fognak neki.
Előzmény: margitmama (60899)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60908
edocska, csatlakozom az előttem szólókhoz. Jó lett a szalagos. Valóban jobb egyszínű cérnából.
Előzmény: edocska75 (60897)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.13 0 0 60907
Matyólány, tudod, a szívem csücske a szalaghorgolás. Gratulálok, nagyon szépek lettek.
Előzmény: matyólány (60887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!