Keresés

Részletes keresés

jung Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1472
csak rengeteg az átfedés
Előzmény: glashuette (1471)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1471
Írta valahol?
Előzmény: jung (1468)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1470
Meglátjuk. Én rengeteg adatot kigyűjtöttem, kíváncsi vagyok a számszerű visszaesés mértékére, a trendekre.
Előzmény: simongab (1466)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1469
Ez nálad ilyen márkahűség féle :) Végig sem gondolod az érdekeket, hanem a döntés oldalárol nézed a történéseket :) Sajnos ez elég tipikus manapság :)
Előzmény: glashuette (1467)
jung Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1468
Off: szerintem nem is annyira titokban :)
Előzmény: glashuette (1467)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1467

A jó múltkor beleolvastam, hogy miket írtál, még mindig nem vagyok biztos abban, hogy nem APT vagy titokban ;-)

 

Ha nem jól csinálja a Vatera, majd lesz más. Remélhetőleg átállnak a kizárólagos listázási díjra.

Előzmény: advocatusdiaboli (1460)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1466
Nem vitatom el tőle, csak azt gondolom, hogy ez egy mndenki számára rossz döntés. És a hatása szerintem pont ellenkező a céljával.
És persze hogy nem ugyanolyan vállalkozás mint egy Seat kereskedő vagy sarki fűszeres. Ez egy relatíve alacsony költséggel működö kis kockázatú vállalkozás, amibe most a vezetői beletettek egy nagy adag bizonytalansági tényezőt. Biztos tutták miért döntöttek így...
Ja és a vatera sem volt soha ingyenes. Sőt a 6% os nyereségével elég drága. Hosszú távon nem lehet egy ilyen dolgot ingyen csinálni, viszont ha valakinek most van egy kis tőkéje és üzleti érzéke pár tíz millióból egy méltó ellenfelet fel tud futtatni, hogy majd pár év mulva milliárdokért eladhassa, lásd wiw, és vatera. De mivel ez egy közösségi oldal, és az értéke a felhasználókban van lehet hogy ezzel a lépéssel huss.....még ez a virtuális milliárdos érték s elszáll.
Előzmény: glashuette (1459)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1465
A programfejlesztés jóformán tranzakciószám-független, azt pedig már korábban felvetettük, hogy a piactér jelenlegi teljes adat-tartalma mindenestől elfér 50 ezer forintnyi diszken.
A Vaterának pedig szép nyeresége volt folyamatosan. Azért is tudták eladni.

Nem kényszerről szól ez a döntés, ez nyilvánvaló tudatos üzleti szándékot tükröz.

Ami meg a "polc- és asztalpénzt" illeti: ez egy üzleti modell, nem igaz, hogy általános, az sem, hogy ne lenne alternatívája. Nagyon sok üzlet nem fizettet ilyesmit, a Vatera pedig gyakorlatilag egy bizományosi értékesítő.
Vannak más hirdetési fórumok is, fizetned kell az Expressben is, ha hirdetsz - viszont ott nem szednek utána jutalékot.

Mondom: lehet a kettőt kombinálni, de ebben az esetben a 6% sok. SZVSZ.
Előzmény: glashuette (1462)
jung Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1464
Azért induljunk már ki abból, hogy az eladó eladni akar...
Előzmény: glashuette (1462)
jung Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1463
Van jutalék?
2009.03.19. 12:35 - Zsibvásár
Címkék: jutalék fizetés

Gyakran felmerül a kérdés, hogy van-e, lesz-e jutalék. Jelenleg a www.zsibvasar.hu oldalon semmilyen jutalékot, listázási díjat nem kell fizetni.

A jelentősen megnövekedett forgalom miatt megnövekednek az oldal üzemben tartásának költségei. Sok hardver és szoftver fejlesztési igény merült fel, aminek fedezésére ebben a félévben bevezetjük a jutalékot, amelynek mértéke előreláthatólag maximum 4% lesz. A nagyobb értékű tárgyaknál értelemszerűen alacsonyabb lesz a jutalék.

Még egy válasz: listázási díj nem lesz.
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1462

Ez a jövő, mindenhol bevezetik. A Tescóba pédául már semmit nem tudsz betenni anélkül, hogy azért fizetnél, hogy ott van a terméked. Gondolj bele, csinálnak neked egy piacot, majd ha xarul csinálják és lesz jobb, átmész oda. Ingyen senki nem fog neked piacot csinálni. Ha kimész a piacra, akkor is kifizettetik veled az asztalt ha egy kiló krumplit se tudsz eladni. Ha rajtam múlna, a sikeres aukciókért nem is kérnék pénzt, kizárólag a listázásért. Majd megjön az eladók jobbik esze, ha érdekük fűződik ahhoz, hogy eladható árut tegyenek ki.

 

A virtuális áruházban is vannak keményen költségek, mint a Libriben, csak ott nem villany, bérleti díj hanem programfejlesztés.

Előzmény: simongab (1461)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1461
Ez döntés kérdése, és ez nem a Libri, ez egy virtuális áruház. Eddig ment ez a dolog. ..
A Libri a könyveket bizományba veszi át 50% os haszonnal, de megfordítom a dolgot mondja e a Libri, hogy mostantól csak akkor veszek be tőled könyvet ha fizetsz érte? Szerintem nem, maximum tartalmilag szelektálnak.

Azt vitatjuk, hogy ez eddig működött a vaterán? Vagy azt hogy ez soha sehol többé nem lesz megvalósítható?(listázási ár nélküli kereskedés)
Előzmény: glashuette (1457)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1460
De van ilyen Glas, az összes bizományosi rendszer így működik. Ahol viszont polcpénzt szednek, ott alacsonyabb sokkal a jutalék. Ahol pedig asztalpénzt szednek (mint a börzéken, az Ecserin), ott pedig egyáltalán nem szednek százalékos jutalékot.

A 6% pedig nagyon-nagyon sok, ha már feltöltési díj is van. Akkor vigyék le mondjuk 2%-ra.
Előzmény: glashuette (1457)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1459
Igen, de úgy látszik a Vatera meg szeretne gazdagodni, és ez a lehetőséget nem vitathatod el tőle. Ez egy üzlet, ugyanolyan mint egy Seat kereskedés vagy a sarki fűszeres. Készíthetsz egy jobb, nagyobb oldalt, olyat ami ingyenes, szabadidőd terhére. Vállalod?
Előzmény: simongab (1455)
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1458

13.000 tétellel vagyok fent a vaterán 04.26-ig (az 65000 Ft/3 hét)

Kösz nem.

Egy nap alatt  átmentem az aukcio.ittvettem.hu-ra

nem hiszek az ingyenes oldalakban.

miből fogják a fejlesztéseket elvégezni?

meddig lehet menedzselni "társadalmi munkában" egy oldalt?

ki fizeti a szervereket? a reklám?

ugye ezt senki nem gondolja komolyan?

 

glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1457

Képzeld el, hogy például besétálsz a Libribe hogy hoztál 3000 könyvet, tessék szíves lenni kitenni már a polcokra, lINGYEN, majd ha elvisznek egyet, akkor fizetsz a vételárból 6%-ot. Másnap meg besétálok én, hogy hoztam 9600 könyvet.

 

Nincs ilyen. A habókra senki nem tart se tárhelyet se polcokat készenlétben, hogy Te megtömjed valamivel, amit vagy el lehet adni, vagy nem.

Előzmény: simongab (1438)
carpediem71 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1456

Akik Vateráznak,azok sokan pl. hobbyból csinálják,és persze nem utolsó szempont,hogy sok kicsi sokra megy alapon, jól jön egy kis zsebpénz,fodrászra,kozmetikusra stb. :)

A Vaterából eddig sem,és ezután sem gazdagodott,gazdagodik meg senki!

 

Előzmény: glashuette (1453)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1455
A helyzet az, hogy lesznek eladók, de sokkal kevesebben, vevők is (azok eddig sem voltak sokan), és lesz egy csomó 1 forintos szar ami senkinek nem kell

A vaterának nem kell költeni tárhelyre ( bár a szakadt klotyólánc, meg az üres tejfölöspohár is sok helyet foglal) viszont elesik egy csomó nem megkötött jutalék után nem bekaszirozott bevételtől.

Hogy hol fognak ezután könyveket, képeslapokat, régiséget, gyüjteményeket, alkatrészeket árulni? Ezt nem tudom, de mivel a vaterán nem éri meg gondolom kialakul egy másik lehetőség. A vatera részéről ez mindenképpen piacvesztést hoz. Én nem vállaltam volna fel ennek a kockázatát vezetőként. Persze ez magyarország, itt semmin nem lehet csodálkozni.
Előzmény: glashuette (1452)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1454
Ne legyél gyermeteg. Majd megváltoztatják a szabályzatot. Kapsz majd extra 2 hetet míg kijön az új szabályzat, valami gumiparagrafussal és olyasféle kitétellel a végén, hogy akinek nem tetszik és nem fogadja el a szabályzatot, annak nem kell a Vaterán eladóként megjelennie. Ez most megvígasztal? A lottóban is van ilyen, hogy aki a szabályzatot nem fogadja el magára nézve kötelezően, az nem játszik. Szabadon dönthetsz ;-)
Előzmény: simongab (1450)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1453
Igen ezt értem, az ilyen vételekből van a kevesebb, ez inkább a vevőnek érte meg, az igazi üzlet az az szerintem, ahol a vevő és az eladó is jól jár vagy legalábbis úgy érzi. Gondolom te sem az évi "talán 1x" 800 forintokra akarsz alapozni.
Előzmény: carpediem71 (1451)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1452
Hiába erőlködsz: amíg nem tudsz jobbat olcsóbban felmutatni, addig bizony az eladók maradnak ott ahol a vevők is (a Vaterán)
Előzmény: simongab (1447)
carpediem71 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1451
Eladtam,persze,de 1 évig volt fenn mire rátalált,és 800 Ft.-ért vitte el.Tehát,ha egy kicsit utánna számolsz (nekem most nincs itthon a számológépem,a férjem :) ),hogy 1 év alatt hetente hírdetem meg,az kb. 300 ft. feltöltési díj ......
Előzmény: glashuette (1446)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1450
amennyiben? El kell olvasni a szabályzatot, és azt betartva kell cselekedni
Előzmény: glashuette (1448)
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1449

Szerintem pár nap és eldől az "utódlás" kérdése.

Az az oldal növi ki magáta jövőben, ahol a leggyorsabban a legnagyobb termékszám megjelenik.

Minden eladónak az az érdeke, hogy olyan oldalon szerepeljen ahol sok egyébb termék van.

Ma tőlem vesznek, holnap tőled de mindenképpen egy mást erősítjük a saját vevőkörünkel.

Nagyobb választék-nagyobb forgalom.

 

glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1448
Egyszer megteheted. Gondolom a nickeddel együtt fog repülni mind a 650 tejeszacsi is.
Előzmény: simongab (1445)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1447
Az eddigi szokásjoggal semmi baj nem volt. És ne felejtsd ez egy olyan sokrétű szolgáltatás amit a felhasználók alakítanak. Ha büdös tejeszacskóval, akkor azzal
Előzmény: glashuette (1444)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1446
Na igen, épp azt írtam: HA eladható. Ha eladtad, nem volt az olyan xar. Majd mindenki eldönti, a termékskálából minek van esélye elmenni, és a reménytelen tételeket elfelejti, mint egy rossz álmot. Ez a cél.
Előzmény: carpediem71 (1439)
simongab Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1445
üssék le :) üres üditőspalackot, vagy büdös tejeszacskót hajlandó vagyok 800 forintért postázni :)
Előzmény: glashuette (1443)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1444
Jobbat akartok, ingyeneset akartok: ilyen nincsen, nem is lesz. Ezt be kellene látni. Ha olyan szar lenne ez a Vatera, akkor már rég tönkrement volna.
Előzmény: simongab (1440)
glashuette Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1443
Nem gondolnám. A gagyi 1 forintos aukciókat majd 1 meg 10 forintért fogják leütni. Ha 5000 forintos licitlépcsőt adsz meg akkor azért, ha meg beleírod, hogy postakötség 5000 forint, akkor meg személyesen mennek érte. Vagy csak egyszerűen kitiltanak, ha sok 5 meg 10 ezres postaköltséges dolgod lesz. Gondolom nem azért találták ki az egészet, hogy majd kijátsszák a szabályokat. Meglátjuk, mennyi marad a 2 millió tételből.
Előzmény: carpediem71 (1439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!