Keresés

Részletes keresés

Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61116
Borcsikám! Dávidka szülinapjára nagyon sok minden jót és szépet kivánok, és különösképpen jó egészséget.
Előzmény: borcsimama (61112)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61115
Nusa - Nagyon sok erőt és jó egészséget kivánok a babának,szüleinek,nagyszüleinek. Nagyon aranyos a baba, és reméljük, hamar megtanul '''hoorgicállni'''.
Előzmény: nusa-szegedről (61062)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61114
Borcsikám.
Gratula a Dávidkának.
Jót nevettem, ahogy a lánykáddal - automatikusan - ti is fújátok a gyertyát, mig Dávidka gyakorlatiasabb. Neki a torta kell :-)
Előzmény: borcsimama (61112)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61113
Szép Napocskát Mindenkinek.
Hát itt az eső.
Megszáradt a topik-harangom is. Imé:

borcsimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61112

Megküldte a lányom Dávidkáról a születésnapján készült képeket. Itt szeretném megosztani Veletek is.

 

 

Üdvözlöm az új topiktársakat!! Érezzétek magatokat nagyon jól ebben a családi környezetben.

 

 

S íme Dávidom:

Már nekem is készültek harangjaim, ha megszáradtak mutizom.
emoke33 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61111
Igazat megvallva, nem tudom. Én is csak úgy találtam ezt a történetet.
Előzmény: livia néni (61110)
livia néni Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61110

Kedves Emőke33!

Nagyon szép ez a történet, tanmese.

A vajdasági óbecsei temblomban volt az esküvő?

Lívia

Előzmény: emoke33 (61109)
emoke33 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61109

Kellemes, jó napot kivánok minden fórumozónak!

 

Egy kis "lelkifröccs" a mai napra: /Nem tudom kitől mentettem le, lehet hogy éppen valamelyiktek irta, de számomra nagyon tanulságos./

 

A hasonlitás csodája

 

A

 

Fiatalabb koromban akaratlanul is az életerős, munkabíró asszonyokhoz hasonlítgattam magamat. Irigykedve hallgattam azokat, akik időnként így dicsekedtek:igen, saját fizetésem van, a főnököm épp most dicsért meg. Vettem magamnak új ruhát. Nyaralni megyünk az idén is a családdal. Az otthoni munkát is szorgalmasan elvégzem. A gyerekeket is igyekszem a legjobban nevelni.
Szörnyen szégyelltem magam, hogy én csak háziasszonyként éltem az életemet, kevés iskolámmal szerényen neveltem a gyerekeimet. Bevallom, néha nehezemre esett elvégezni egy-egy munkát, mert unalmasnak tűnt. Úgy éreztem, hogy csak félmunka, amit én végzek. Egyetlen kikapcsolódásom és szórakozásom a kézimunkázás volt. Bántott, hogy én nem tudom divatos, drága ruhába járatni a gyerekeimet, nyaralni sem mentünt soha. Nem tudtam szép autót venni a fiamnak, mint mások, pedig megérdemelte volna.
Egyszer aztán valahol olvastam egy történetet a repedt vödörről. Így szólt: Indiában egy vízhordó embernek volt két vizes vödre. Ezeket egy rúd végére erősítette és a vállán keresztbe téve, hordta bennük a vizet. Az egyik vödör repedt volt, a másik ép. Az ép vödör hazamenet a hosszú úton az utolsó ćseppig megtartotta a vizet. A repedt vödör szégyenkezett tökéletlensége miatt. Boldogtalan volt, mivel csak a felét tudta teljesíteni a rábízott feladatnak. Egyszer aztán összeszedte bátorságát, és megszólította a vízhordót a folyónál: Iszonyúan szégyellem magamt, mert a feladatomnak csak a felét tudom elvégezni. Az oldalamon´lévö repedés miatt egész úton csöpög a víz. te keményen dolgozol, az én hibám, hogy soha nem kapod meg fáradozásod teljes jutalmát.
A vízhordó együttérzően azt monta a vödörnek: Most hazafelé menet nézd meg, milyen szépek az út baloldalán nyíló virágok. Ěs valóban, amint fölfelé lépdeltek a dombon, a reped vödör meglátta az út szélén a gyönyörű virágokat.
- Látod, ezek azért nyílnak, és éppen azért ilyen szépek, mert a belőled csöpögő víz öntözte egész éven át. Ezeket te locsoltad, és ha nem így lett volna, én most nem tudnék honnan szedni virágot ebben a nagy szárazságban, innen viszont szép csokrot szedhetek a gazdám asztalára.
Nem tudom, hogy miért, de ez a történet épp akkor jutott az eszembe, amikor az óbecsei Árpádházi Szent Margit templomban első padsorában ültem, és a fiamat néztem, aki az oltár előtt állt szép vőlegényruhájában. Ahogy hátrafordultam, hogy meglássam a bejövő menyasszont, első pillantásom a baloldali padsor szélén díszelgő gyönyörű virágokra esett.
Annyira örülök, hogy Isten akkor is hasznunkat veszi, ha nem vagyunk szuper-emberek. Most látom, hogy én is hasznos dolgot műveltem Isten csodálatos kertjében, csendes, alázatos türelemmel, a Szűzanya segítségével.

 

TJucus Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61108
Kicsianya, bocsánat, hogy átneveztelek, de gondolom értetted!!! Kicsianya = Kisanya! Egyébként olyan édes a neved!
TJucus Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61107

Szép Estét Mindenkinek! Végre szabadon enyém a gép, hát itt vagyok. Pótkisleányom hazautazott igazi anyuhoz, ígyhát garázdálkodhatok. Nagyon rossz volt, hogy csak futólag olvastalak benneteket. Nagyon szépséges dolgokkal foglalkoztok megint, látom teljesen kitört a karácsonyi láz is. Hát én is szorgalmasan angyalkázok meg harangozok, na nem a lábammal.

Ma voltam beszerző körúton, találtam két nagyon jó Sabrina újságot, csak sajnos nincs szkennerem, hogy megoszthatnám Veletek. Talán a jövő héten eljutok olyan helyre, ahol van akkor teszek fel egy-két jó dolgot.

Nusa, drága nagymama! Itt is szívből gratulálok, nagyon bájos a kisbaba. Még egyszer kívánok jó egészséget, sok örömöt az egész családnak.

Minden új családtagot nagy szeretettel üdvözlök én is. Kisanya, ha a párom meglátja ezt a tigrist, el fog alélni. Nagyon szép. Valamikor nagyon régen én is subáztam, de már ist. biz. elfelejtettem. Pedig jó volt. És igaza van Juditnak, fogsz Te még horgolni. Ez fertőző, bizton állíthatom.

Lassan olvasok vissza, úgyhogy most csak felületesen írok Nektek. Fpárduc, ne keseregj, fog az a vizsga sikerülni. Azt szokták mondani, nem fértél már bele a keretbe. Azért továbbra is áll az a kívánság a vödörrel......

 

LRJudit Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61106

Ehhez mi is elég zsenik vagyunk, csak egy szavadba kerül és kapsz 1 tucat TVN-es és ua. gmail-os meghívót!

Ne izgulj, vannak szép vastag fonalak is.

Előzmény: Kicsianya (61104)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61105
Kicsianya szólj a fórumon, hogy milyen képtárat szeretnél TVN vagy Piasa meghívót sokan tudunk küldeni.TVN-re
Picasa képtád a gmailos @ címhez is van
Előzmény: Kicsianya (61104)
Kicsianya Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61104
Kedves Mindenki!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Bevallom, már kacérkodtam a horgolótűvel, de emlékezvén nagyanyámra, ahogy bajlódik a vékony fonallal az annál alig vastagabb tűvel, feladtam, pedig nagyon tetszenek a horgolt holmik.
Csak csodállak Benneteket, hogy ilyen ügyesek vagytok.
Én semmi jónak az elrontója nem vagyok és fogékony vagyok minden szépre és jóra, úgyhogy tessék, fertőzzetek!

Kedves fpárduc!

A hiba nem a Te készülékedben van,hanem az enyémben. Többszöri nekifutásra sikerült feltennem a képeket, a harmadikat, ami 1 tűgobeline, már nem volt türelmem feltölteni.
Képtáram még sajnos nincs, de szóltam a férjemnek, aki számítógpes zseni, hogy intézkedjen.
Ha készen lesz, belinkelem.

Üdv mindenkinek!
Előzmény: fpárduc (61090)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61103

Szép estét Jolimama!

 

A teritőt, amit előbb felraktam zsófimamája 61056-os hsz-ében találtam a neve http://falandodecrochet.

Előzmény: Jolimama (61098)
livia néni Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61102

Addig rakjátok ide ezeket a szép angyalkákat, míg én is elcsábulok. Nyüzike, nagyon szépek az angyalkáid.

Lívia

Előzmény: nyüzike (61091)
livia néni Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61101

Nagyon tetszenek a subáid. Valamikor én is foglalkoztam subázással. Na nem ilyen szépeket készítettem.

Lívia

Előzmény: Kicsianya (61076)
livia néni Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61100

Elragadó ez a terítő.

Lívia

Előzmény: Lia63 (61097)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61099
nyüzika szépek az angyalkáid. Jól mutatnak a fenyőfán.
Előzmény: nyüzike (61091)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61098
Lia, nagyon jó ez a terítő. Megmondanád, hogy hol találtál rá? A többi is szép.
Előzmény: Lia63 (61097)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61097
Előzmény: Lia63 (61096)
Lia63 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61096
Kislányok ezeket találtam - most próbálom harmadszor feltenni - állandóan kidob a gép, nem tudom mi van!
Lia63 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61095

Nusácskám!

 

Rea-baba egy édes kis gyönyörüség, kis pihe-hajú, csöppnyi kis ÉLET, ha "legközelebb" arra járok biztosan meglátogatlak és megnézem a csöppséget, vigyázzatok nagyon rá, meg persze magatokra is, millió puszit küldök nektek:Lia

(Ja, nem talállak az iwiw-en!)

Előzmény: nusa-szegedről (61062)
ANHIka Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61094


Én is gratulálok az ifjú topiktaghoz,jó egészséget kivánok neki , ésaz anyukájának.
A nagymamának meg sok sok örömet és peszrálást kivánok.
Előzmény: nusa-szegedről (61062)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61093
Hehehe!
Előzmény: csirip46 (61092)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61092
NYÜZIKE. Arrrranyosak!!! Pont most kezdtem el én is egy topik harangot - már ki ne maradjak a buliból - :-)
Előzmény: nyüzike (61091)
nyüzike Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61091
Szép napot mindenkinek
Kicsianya szépek a subáid .
Én is szeretnék megmutatni pár angyalkát, amit a szokásos felső kombinálva a közkedvelt harangga
fpárduc Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61090

Szervusz Kicsianya!

Érezd jól magad közöttünk!

Nem kell ám megilyedni a sok horgolástól. Itt mindig van egy fő téma, de mellette sok sok kézimunka technika előfordul.

Tavasszal például a frivolitás volt a fő csapásirány, de mellette horgolgattunk és Xszemest is varrtunk, és még kötöttünk is.

És speciell most horgolok, és Xszemest varrok, ha valamit a kezembe fogok. De az sajnos nem sűrűn van. Inkább csak olvasgatok, és szótárakkal izmosodom. (készülök a nyelvvizsgára :D)

 

Nagyon tetszik a subázásod.

Bár az első három képet nem látom, de lehet, hogy az én készülékemben van a hiba.

Nincs képtárad, ahol meg lehetne nézegetni a műveidet?

 

Na má sok vagyok, mentem fordítgatni, de maradok olvasgatni is. :D

 

Fpárduc

Előzmény: Kicsianya (61074)
Lirent Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61089

Ja és elfelejtettem.

Kicsianya érezd jól magad a fórumon, nagyon szépek a munkáid. Jaj nekem a tigrises tetszik a legjobban.

 

Lirent Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61088

Kedves Jolimama, LRJudit és Csirip46!

Köszönöm szépen a segítségeteket. És CSirip nagyon tetszett a múltidézés.

 

Üdv. Lirent

csirip46 Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61087
JOLIKÁM. Gondoltam. Csodaszep a sétád eredménye. Annyi gyönyörűséget raktál mostanába fel, hogy zavarban vagyok, melyiket szeressem.....

KICSIANYA. Gyönyörüek a subáid. Valamikor én is subáztam - szépséges 70-es évek - sajnos semmim sem maradt. Akkor irigykedtem az amerikai csajokra, mert ott méretre vágva lehetett a fonalat kapni.

LIRENT.
Csipkebogyó tea - Horváth Ilona
1 dkg száraz csipkebogyót fél liter vizzel melegítünk, de a forrpont alatt tartjuk 5 percig, hogy a C-vitamin tartalmát megőrizze, utána leszűrjük.

Valamikor Anyukám sok lekvárt főzőtt de eszméletlenül macerás még ugy is, hogy csak levet vett a piacon. Voltak olyan nénik, akik a levet árulták. Aztán otthon szépen addig főzőcskézte, amit sűrű nem lett. Hát nem egy-két óra volt, az biztos.
Valahol nekem is megvan a Hecsedli lekvár-íz készítésének receptje, de biztosan nem fogok neki, pedig valamelyik nap vettem is egy bolti üveggel. RETTENET.
A bogyókat akkor lehet szedni, amikor az első fagy megcsipi. Még ráérsz.

Most olvastam a neten egy receptet. Hát itt nem főzik meg rendesen, hanem zselével csinálják és nem túl éretten szedik... Ezért nincs igazi ize...
Felrakom ide is.

Csipkebogyó lekvár
Hozzávalók kb. 4 db 2,5 dl-es üveghez:
# 80 dkg csipkebogyó (nem túl érett)
# 80 dkg zselírozó cukor
# 1 cirom leve
# 4 dkg frissen reszelt gyömbér

Előkészítés: A csipkebogyót megtisztítjuk, megmossuk, kettévágjuk, magjait kiszedjük. Az üvegeket alaposan kimossuk, hagyjuk lecsepegni.
Elkészítés: Még egyszer megmossuk a csipkebogyót, lábosba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, amennyi ellepi. Kb. 45 percig puhára főzzük. A csipkebogyót a vízzel együtt egy szitán átpasszírozzuk (kb. 80 dkg gyümölcsmasszára van szükség). A masszát elkeverjük a zselírozó cukorral (ugyanannyi cukrot vegyünk, ahány dkg a gyümölcspép). Beleöntjük a citromlevet, a gyömbért. Kevergetve felforraljuk, és 4 percig rotyogtatjuk. A habját leszedjük. Azonnal üvegekbe töltjük, lezárjuk, kb. 5 percre fejtetőre fordítjuk, és hűvös helyentálaljuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!