Keresés

Részletes keresés

vereskata1 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61135
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Ha kész leszek vele ígérem beküldöm a képet! Jaa november 7.-én viselni szeretném...:)))))
pilcher Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61134

Közben megtaláltam amit kerestem, Hexi galériája, (aki már régen járt erre).

Nézelődj, pazar felhozatal.

Előzmény: vereskata1 (61133)
vereskata1 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61133
Szia! Kb 5-6 évvel ezelött rendszeresen kötöttem, tehát az alapok megvannak. Most is csak azért ugrottam neki, mert 3 hete itthon vagyok munkanélkül, és a tescóban láttam egy pulcsit 7000 Ft-ért.Na ez most nem jön ki a segélyemből, és tegnap szétnéztem a kézimuka boltban 3000 Ft-ért kaptam fonalat.
pilcher Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61132

Szia!

Türelmet kér(ek, ünk). De a Jolimama által ajánlott módszer a legjobb, a fórumnév alatt kicsivel találsz egy linket, ott baloldalon sok-sok név, mind képtárra mutat. Lehet bolyongani.:)

Egyébként kötöttél már pulcsit, vagy ez az első? Mert ha igen, akkor szóban máris tudok segíteni, de ha még nem, akkor jobb lenne egy konkrét leírás és rajz is.

Előzmény: vereskata1 (61127)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61131
csirip, borcsimama, szépek a harangok.
borcsimama tündéri unokádnak puszit küldök.
pilcher Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61130
Frivolitás, inspirációnak. Azért a tanga elgondolkoztatott... sosem jutott volna eszembe, pedig azt hittem kreatív nőszemély vagyok...:)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61129
Szia vereskata1!
Hála Isten, valóban él a topik. Ha nem kaptál még választ, azért van, mert nem jött még a géphez, akinek van ilyen mintája.
Én magam nem szeretem a sem a garbó, sem a kámzsa nyakat, nem is nagyon van ilyen mintám.
Az én képtáramban ez az egy hasonló van.
A topikleírás alatt van egy link, ha arra rákattintasz, eljutsz a honlapunkra. Annak a baloldalán vannak a képtáraink linkjei. Érdemes körülnézni bennük, talán megtalálod a Neked megfelelőt.
Jó keresgélést. Jolimama
Előzmény: vereskata1 (61127)
pilcher Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61128
vereskata1 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61127
Látom él a fórum. Naa olvasgatom, és közben kötögetem a pulcsim hátát, bár hogy , hogyan oldom meg a nyakát még nem tudom, sőt azt sem, hogy az elején milyen minta lesz:))))
livia néni Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61126

Kedves Emőke33!

 

Elnézést a félreértésért, én a történet végét úgy értelmeztem, hogy Te vettél részt az esküvőn. Elnézést, ettől függetlenül nagyon szép a történet.

 

Kiegészítésül. Útánnanéztem, valóban a vajdasági Óbecse (Becse), egyik temploma Árpádházi Szent Margit tiszteletére van felszentelve.

Lívia

Előzmény: emoke33 (61111)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61125
íme az én harangjaim. Nem olyan tökéletes mint Pircsié, de én csináltam.
csirip46 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61124
bmacko,
Ha az adatlapodon feltünteted a "Weboldal"-nál a képtárad elérhetőségét és a képtárad nem privát,hanem publikus, minden további nélkül elérünk. Ha privát, akkor emailban - aki meg szeretné nézni - külön-külön elküldöd a jelszót.
Marikje az "egyévesre" is fel tudja tenni.
Előzmény: bmacko (61120)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61123

Ne aggódj, meg tudjuk nézni. A jelszó csak a feltevéshez kell.

Írd majd az adatlapodra a képtár címét és már megyünk is!

Előzmény: bmacko (61120)
vereskata1 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61122
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Olyan pulcsit szeretnék kötni, aminek kámzsás garbó nyaka van, csípőig ér. Olyan ápol és eltakar fazon. Ha van valakinek hasonló leírása, mintával kérem juttassa el a címemre:vereskata1@freemail.hu A segítséget előre is köszönöm:))
edocska75 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61121
Jól jött a "lelkifröccs" ,bár néha nem könnyű rájönni hogy miért is vagyunk/vagyok / hasznos.
Előzmény: emoke33 (61109)
bmacko Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61120

Szervusztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ígértem, hogy megmutatom, hogy én miket alkotok, bár nem horgolás, mert most keresztszemet és gobelint csinálok. Nekem van Tvn-es e-mailom. Azt szeretném kérdezni, hogy ha én felteszem a tvn-re a mutogatnivalómat, Ti hogy tudjátok megnézni, miután az e-mail jelszóval működik. Van esetleg van ennek valamilyen más módja? Segítségeteket köszönöm.

borcsimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61119
Bubuka Zsuzsikám köszönöm, és köszönöm a csésze, meg a cukortartó mintáit. Sikerült megcsinálnom, s a dokinő nagy örömmel fogadta. Köszi.
Előzmény: Bubuka54 (61116)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61118

Ja mi fujtuk, Dávid viszont szerette volna a tortával együtt az égő gyertyát, utána nekünk mutatta, hogy hogyan kell fújni. Már én szédültem, ahogy ő fújta, tiszta erőből.

Na már kész is a harangod, Te egy szupi gyorskezű nő vagy. Tegnap a lementett nagy halat nézegettem, hogy hol is kell azt vajh elkezdeni? A középső jkét sorral?

A legutóbb feltett színes halra gondolok. Már csak a kinyomtatott példányom van meg, nem is tudom, hogy melyik hsz-ből lopiztam.

Előzmény: csirip46 (61114)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61117
Sok szeretettel üdvözlöm az új topic-tagokat és remélem, nagyon-nagyon hosszú ideig nálunk maradnak.
Előzmény: Bubuka54 (61116)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61116
Borcsikám! Dávidka szülinapjára nagyon sok minden jót és szépet kivánok, és különösképpen jó egészséget.
Előzmény: borcsimama (61112)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61115
Nusa - Nagyon sok erőt és jó egészséget kivánok a babának,szüleinek,nagyszüleinek. Nagyon aranyos a baba, és reméljük, hamar megtanul '''hoorgicállni'''.
Előzmény: nusa-szegedről (61062)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61114
Borcsikám.
Gratula a Dávidkának.
Jót nevettem, ahogy a lánykáddal - automatikusan - ti is fújátok a gyertyát, mig Dávidka gyakorlatiasabb. Neki a torta kell :-)
Előzmény: borcsimama (61112)
csirip46 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61113
Szép Napocskát Mindenkinek.
Hát itt az eső.
Megszáradt a topik-harangom is. Imé:

borcsimama Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61112

Megküldte a lányom Dávidkáról a születésnapján készült képeket. Itt szeretném megosztani Veletek is.

 

 

Üdvözlöm az új topiktársakat!! Érezzétek magatokat nagyon jól ebben a családi környezetben.

 

 

S íme Dávidom:

Már nekem is készültek harangjaim, ha megszáradtak mutizom.
emoke33 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61111
Igazat megvallva, nem tudom. Én is csak úgy találtam ezt a történetet.
Előzmény: livia néni (61110)
livia néni Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61110

Kedves Emőke33!

Nagyon szép ez a történet, tanmese.

A vajdasági óbecsei temblomban volt az esküvő?

Lívia

Előzmény: emoke33 (61109)
emoke33 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 61109

Kellemes, jó napot kivánok minden fórumozónak!

 

Egy kis "lelkifröccs" a mai napra: /Nem tudom kitől mentettem le, lehet hogy éppen valamelyiktek irta, de számomra nagyon tanulságos./

 

A hasonlitás csodája

 

A

 

Fiatalabb koromban akaratlanul is az életerős, munkabíró asszonyokhoz hasonlítgattam magamat. Irigykedve hallgattam azokat, akik időnként így dicsekedtek:igen, saját fizetésem van, a főnököm épp most dicsért meg. Vettem magamnak új ruhát. Nyaralni megyünk az idén is a családdal. Az otthoni munkát is szorgalmasan elvégzem. A gyerekeket is igyekszem a legjobban nevelni.
Szörnyen szégyelltem magam, hogy én csak háziasszonyként éltem az életemet, kevés iskolámmal szerényen neveltem a gyerekeimet. Bevallom, néha nehezemre esett elvégezni egy-egy munkát, mert unalmasnak tűnt. Úgy éreztem, hogy csak félmunka, amit én végzek. Egyetlen kikapcsolódásom és szórakozásom a kézimunkázás volt. Bántott, hogy én nem tudom divatos, drága ruhába járatni a gyerekeimet, nyaralni sem mentünt soha. Nem tudtam szép autót venni a fiamnak, mint mások, pedig megérdemelte volna.
Egyszer aztán valahol olvastam egy történetet a repedt vödörről. Így szólt: Indiában egy vízhordó embernek volt két vizes vödre. Ezeket egy rúd végére erősítette és a vállán keresztbe téve, hordta bennük a vizet. Az egyik vödör repedt volt, a másik ép. Az ép vödör hazamenet a hosszú úton az utolsó ćseppig megtartotta a vizet. A repedt vödör szégyenkezett tökéletlensége miatt. Boldogtalan volt, mivel csak a felét tudta teljesíteni a rábízott feladatnak. Egyszer aztán összeszedte bátorságát, és megszólította a vízhordót a folyónál: Iszonyúan szégyellem magamt, mert a feladatomnak csak a felét tudom elvégezni. Az oldalamon´lévö repedés miatt egész úton csöpög a víz. te keményen dolgozol, az én hibám, hogy soha nem kapod meg fáradozásod teljes jutalmát.
A vízhordó együttérzően azt monta a vödörnek: Most hazafelé menet nézd meg, milyen szépek az út baloldalán nyíló virágok. Ěs valóban, amint fölfelé lépdeltek a dombon, a reped vödör meglátta az út szélén a gyönyörű virágokat.
- Látod, ezek azért nyílnak, és éppen azért ilyen szépek, mert a belőled csöpögő víz öntözte egész éven át. Ezeket te locsoltad, és ha nem így lett volna, én most nem tudnék honnan szedni virágot ebben a nagy szárazságban, innen viszont szép csokrot szedhetek a gazdám asztalára.
Nem tudom, hogy miért, de ez a történet épp akkor jutott az eszembe, amikor az óbecsei Árpádházi Szent Margit templomban első padsorában ültem, és a fiamat néztem, aki az oltár előtt állt szép vőlegényruhájában. Ahogy hátrafordultam, hogy meglássam a bejövő menyasszont, első pillantásom a baloldali padsor szélén díszelgő gyönyörű virágokra esett.
Annyira örülök, hogy Isten akkor is hasznunkat veszi, ha nem vagyunk szuper-emberek. Most látom, hogy én is hasznos dolgot műveltem Isten csodálatos kertjében, csendes, alázatos türelemmel, a Szűzanya segítségével.

 

TJucus Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61108
Kicsianya, bocsánat, hogy átneveztelek, de gondolom értetted!!! Kicsianya = Kisanya! Egyébként olyan édes a neved!
TJucus Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61107

Szép Estét Mindenkinek! Végre szabadon enyém a gép, hát itt vagyok. Pótkisleányom hazautazott igazi anyuhoz, ígyhát garázdálkodhatok. Nagyon rossz volt, hogy csak futólag olvastalak benneteket. Nagyon szépséges dolgokkal foglalkoztok megint, látom teljesen kitört a karácsonyi láz is. Hát én is szorgalmasan angyalkázok meg harangozok, na nem a lábammal.

Ma voltam beszerző körúton, találtam két nagyon jó Sabrina újságot, csak sajnos nincs szkennerem, hogy megoszthatnám Veletek. Talán a jövő héten eljutok olyan helyre, ahol van akkor teszek fel egy-két jó dolgot.

Nusa, drága nagymama! Itt is szívből gratulálok, nagyon bájos a kisbaba. Még egyszer kívánok jó egészséget, sok örömöt az egész családnak.

Minden új családtagot nagy szeretettel üdvözlök én is. Kisanya, ha a párom meglátja ezt a tigrist, el fog alélni. Nagyon szép. Valamikor nagyon régen én is subáztam, de már ist. biz. elfelejtettem. Pedig jó volt. És igaza van Juditnak, fogsz Te még horgolni. Ez fertőző, bizton állíthatom.

Lassan olvasok vissza, úgyhogy most csak felületesen írok Nektek. Fpárduc, ne keseregj, fog az a vizsga sikerülni. Azt szokták mondani, nem fértél már bele a keretbe. Azért továbbra is áll az a kívánság a vödörrel......

 

LRJudit Creative Commons License 2008.10.16 0 0 61106

Ehhez mi is elég zsenik vagyunk, csak egy szavadba kerül és kapsz 1 tucat TVN-es és ua. gmail-os meghívót!

Ne izgulj, vannak szép vastag fonalak is.

Előzmény: Kicsianya (61104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!