Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.16 0 0 9654

Azt jelenti, hogy a itt felsorolt források egyikében szerepel: http://www.radixindex.com/hu/adatbazisok/2/forrasok

Azt, hogy melyikben szerepel, csak akkor tudod meg, ha előfizetsz rá.

Előzmény: 73kata (9653)
73kata Creative Commons License 2012.07.15 0 0 9653

Sziasztok, 

 

Egy ideje én is elkezdtem kutatni a családfámat. Sokat olvastalak/olvaslak Titeket, rengeteget segített eddig ez a fórum.

Akinek van radix előfizetése tudna Nekem segíteni?

Mit takar az alábbi bekezdés: Zemann Zoltán, Sáros megye, Tállya,  Két világháború közti korszak, Szem. története, 1 bekezdés

Előre is megköszönném ha valaki segítene.

 

K.

Prelleg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 9652

Hát igen. Engem az zavar, hogy a település, ami érdekelne nincs az összeírásban, ellenben a két szomszédos település benne van. Ráadásul még az 1828-as összeírása is megsemmisült.

Sajnos nincs feltüntetve a Familysearch-ön a census leírásában, hogy nem csak a mai Szlovákia részéről vannak rajta települések, de a mai Magyarországéról is.

Akit érdekel, itt rajta vannak azok a települések, melyek az 1869-es összeírásból (végén szerepelnek a magyarországiak) meg vannak (nem mindegyik szerepel még a Familysearch-ön): http://www.scribd.com/fullscreen/33091703?access_key=key-13uk29ajzeq7gtvpjdyn

 

Előzmény: grandpaa (9621)
Prelleg Creative Commons License 2012.07.14 0 0 9651

Üdv,

Ha jól emlékszem, a méhben akkor történt keresztelés, ha bizonytalan volt, hogy a gyermek megéli-e a születését, de bizonyos okok (http://hu.wikipedia.org/wiki/Eredend%C5%91_b%C5%B1n) miatt fontos volt számukra, hogy a gyermek meg legyen keresztelve. Ha keresztelés mellett a születés is fel volt jegyezve (szerencsés vagy, azokban az anyakönyvekben, amiket én néztem át ekkoriban még csak a keresztelés volt feltüntetve, a születés dátuma nem) akkor biztosan a keresztelési anyakönyvben írták helyesen. De érdemes megnézni a környező bejegyzéseket is, hátha azokból kiderül, melyik is volt az elírás.

 

Előzmény: Andreas de Szered (9630)
MacAshinna Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9650

Ez tényleg egy remek műsor! Néhány éve folyamatosan adták, aztán egyszer csak abba maradt, pedig brit, amcsi, kanadai, ausztrál, stb. széria is volt, rengeteg évaddal... torrent oldalakról persze be lehet pótolni mindent. A hagyományos genealógián kívül néhány adásban a genetika is szerepet kap, szóval vannak nagy meglepetések a műsorban. Én is csak ajánlani tudom! 

Előzmény: belasteer (9649)
belasteer Creative Commons License 2012.07.12 0 0 9649

Szép estét.

Véletlenül találtam a "Zone reality"TV csatornán a "Szerinted honnan jössz"cimü sorozatra.

Reggel 7 -kor kezdödik minden hétköznap,ha valakit érdekel érdemes belenézni mert igen érdekes és szórakoztató formában családfa kutatás a téma.

Minden epizod egy-egy önálló téma.

 

  Üdv:Béla

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.12 0 0 9648

lemaradt a kép

 

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.12 0 0 9647

Nem tudom, mostanában nézte-e vki az arcanum oldalait, de sztem változtattak rajta, eddig nem ilyen volt (legalábbis kinézetre biztos nem) és én most nem tudok keresni... Lehet, hogy én vagyok a béna, akkor vki segítsen légyszi, még értelmezni sem igazán tudom a melléírt szöveget:

Használat
ˇˇ | kattintson kétszer a kifejezésre, hogy a neve felkerüljön a keresési listára
ˇˇ | írja be a keresett kifejezés első betűit, a szókerék a kívánt szóhoz leginkább illeszkedőhöz fog ugrani

???

werebel Creative Commons License 2012.07.12 0 0 9646
Igen....addig olyan,mintha tut keresnel a szenakazalban;(
Kerdes,hogy lehet -e ilyesmibennremenykeni a nem tul tavoli jovoben?
Bar en sokszor a meglevo anyagban se latok semmi logikat,sem kronologiai sorrend nincs sem az,h.telepulesenkent lennenek a talalatok.
Előzmény: Andreas de Szered (9645)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.07.12 0 0 9645

Igen, az anya 8 évre rá halt meg, de tény, hogy az említett gyermek volt az utolsó. Nem semmi helyzeteket lehet találni :)

Ha elkészülne a familysearch-ben a halotti meg házassági kereső is, akkor biztos sok-sok ember halom problémáját oldaná meg, főleg azokban az esetekben, amikor idegen vagy legalábbis más település anyakönyveibe került a keresett személy... Talán ebből a szempontból a leghasznosabb a Familysearch, - a sok elírás ellenére is...

Előzmény: werebel (9644)
werebel Creative Commons License 2012.07.12 0 0 9644
Ez tobb,mint erdekes.Az edesanya tulelte a szulest?Mert az logikusabb lenne,ha nem,es azert keresztelnek meg a kicsit az altalad irt modon.Sok furcsasaggal talalkozik az ember,az biztos.
En megtalaltam Szekely Anna komaasszonyat,tobbszor is voltak egymas gyerekenek keresztszulei.A zaranki masodpeldanyban bukkantam ra,1830-ban meghalt.Csak a kora volt odairva,meg hogy kinek a felesege.De erdekes,hogy a kisbaba meg aboconafi anyakonyvben van.Szoval ilyen alapon ki tudja,hol talalok ra Szekely Annara.
Előzmény: Andreas de Szered (9630)
karancsijudit Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9643

Ismeri vki a windows SmartArt Hierarchy programját?

werebel Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9642
En busszal mentem.Az a legegyszerubb.Az ersekudvarba kell bemenni,pillanatoknalatt oda lehet erni a busztol.Nem tudom,egesz augusztusban zarva lesz-e,sztem azt is kerdzed meg.Megyei aug utooso heteben nyit.
Előzmény: H.K.F. (9641)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9641

Mennyi ideig lesz zárva a levéltár? Azt hiszem, majd csak akkor tudok menni, ha újra kinyit. Nem voltam még ott, de remélem, odatalálok. Kocsival hogyan lehet parkolni? Kell fizetni a parkolásért? Vagy érdemesebb pl. busszal menni? A megyei levéltárba már bejelentkeztem jövő hétre.

Előzmény: werebel (9640)
werebel Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9640
Szerintem biztosabb,ha felhîvod.De elohozza.Ma mondta,hogy a 23-aval kezdodo heten kezdi a szabit,meg nem tudja,melyik napon.Helyileg tudod,hol a leveltar?Mert kiirva nincs.A radio puletebe kell bemenni,jobboldalon a muzeum,bal oldalon a radio.Fel kell menni az emeletre,at a szines uvegajton.
Előzmény: H.K.F. (9639)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9639

Kíváncsi voltam a beszámolódra. Sajnálattal hallom, hogy a szülők neve nem mindig szerepel. Én is készülök majd Egerbe bérmálási anyakönyvet nézni. Engem a legkorábbiak érdekelnek. A szülők neve nélkül viszont nem sokat ér az egész. Előre meg kellett mondani, pontosan, hogy melyik évek anyakönyveit akarod megnézni, vagy ott helyben előhozták, amit kértél?

Előzmény: werebel (9636)
Atomantiii Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9638

De gyakorlatilag milyen adatokat lehet ott találni? Ugyanúgy anyakönyvek vannak pl bescannelve?

Előzmény: skoumi (9632)
werebel Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9637
Szerintem volt,mert pl Egerben is,igen nagy korzetbol jottek az emberek.
Előzmény: -Tremmel- (9635)
werebel Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9636
Nos,en sem voltam felhotlenul boldog a bermalasi anyakonyvekkel,es sajnos,nem jutotam elobbre.
Viszonylag jo allapotban megmaradtak,en az 1780-as evek vegetol kezdtem atnezni.Abban a bermalas,pl.az 1789-esben Egerben tortent,keresztnev,bermakeresztnev,csaladnev,eletkor,bermaszulo neve van.
De olyan is ban,ahol egy-egy telepules bermaltjai vannak felsorolva,a szulok neve,bermalas napja is szerepel,eletkot viszont nem.pl1851.az1804-es nem konyv,hanem nagy meretu osszehajtott lapokra van irva,osszehajtva,osszekotve.
Viszont valamiert nem kellett,hogy alapfeltetel legyen a hazassaghoz,mert en is lattam 7 evest is,meg 35,50 evest is.
Persze,erdekes,es nem akarok senkit lebeszelni rola,de azt az eredmenyt,amit en vartam,nem hozta.
Előzmény: -Tremmel- (9635)
-Tremmel- Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9635

Kedve Fórumtársak!

A bérmálásokhoz szeretnék hozzászólni.

Nálunk az anyakönyv hátsó lapjaira volt feljegyezve, hogy 1876-május 14-én kiket bérmáltak. Anyakönyvileg Súrhoz tartozott a falum (Csatka), ezért a csatkaiak Súrra mentek be bérmálásra. Valóban nem volt minden évben, valószínűleg 1876 előtt nem is volt ott.

A falumból 162 embert bérmáltak, ami azért érdekes, mert akkor 676-an laktak a faluban, tehát a népesség negyedét megbérmálták.

Életkor szerint is vannak érdekességek, a legfiatalabb 8 éves, a legidősebb 72(!) volt.

Átlagéletkor: 17,3 év.

Sok adatot nem írtak róluk, csupán a bérmáláskor kapott keresztnevet, ami sok esetben azonos a bérmaszülő keresztnevével, a bérmált neve, életkora, és a bérmaszülő neve.

Gondolom vidékenként változott, milyen részletességgel írták be őket.

Üdv, Imi

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9634

Köszi a válaszokat, akkor befektetek én is :) , remélem, megtérül :DD

Előzmény: Törölt nick (9633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 9633

Nekem is megérte.

Előzmény: karancsijudit (9629)
skoumi Creative Commons License 2012.07.10 0 0 9632

az attól függ, melyik része a célterület.

 

én összességében anno nem bántam meg azt a párezer forintot

 

Előzmény: karancsijudit (9629)
Atomantiii Creative Commons License 2012.07.10 0 0 9631

Ezt már én is kérdeztem de nem kaptam választ.

Előzmény: karancsijudit (9629)
Andreas de Szered Creative Commons License 2012.07.10 0 0 9630

Sziasztok!

Egy olyan érdekes helyzettel találkoztam, amivel eddig még nem volt dolgom.

Egy neme házaspár kutatása során vettem észre, hogy ez egyik gyermekük 1821.04.23-án született, majd a halotti anyakönyvben 1821.04.21-én van bejegyezve, hogy meghalt. A neve alatt ez áll: Baptisata in matris utero - keresztelte meg az anya méhében (?).

Akkor a bejegyző csak elírta a napokat? Tehát akkor 21-én született és 23-án csak megkeresztelték? Elég zavaros...

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9629

Aki felhasználója a radix-nak: érdemes előfizetni?

karancsijudit Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9628

annyira megörültem ennek a historia domus-nak, aztán láttam, hogy ez egy katolikus specialitás :((

werebel Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9627
Ezt en is megtalaltam,most,azutan,hogy Te emlitetted.Olyan fura,alig tobb,mint 100 eve,es fogalmam se volt rola.Azt hittem,vmi reszletesebb anyag is van rola.Bar biztos van is,csak meg nem talaltam meg:-)
Mindenesetre nagyon jo,hogy szoltal,mert6-7,eves korukban eszembe nem jutott volna keresni.
Előzmény: H.K.F. (9626)
H.K.F. Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9626
Előzmény: werebel (9625)
werebel Creative Commons License 2012.07.09 0 0 9625
Elnezest az ekezetert;(
Azt olvastam most,hogy 7 eves kor utan bermalhato vki,abban az esetben,ha volt elsoaldozo.Ez1907-es rendelkezes.Elotte nem tudom,hogy volt,atnezek meg plusz tiz evet,bajom nem lesz tole:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!