Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12932

hali :D ha jó idő van (kb.15 fok min) akkor már kiszoktam vinni és estére behozom.éjszakára csak akkor fogom kinthagyni ha már bőven 10 fok felett lesz az esti hőmérséklet.én kb 13-15 fok között teleltettem ezért még csak nappal van kint.

Előzmény: mediterránkert (12931)
mediterránkert Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12931

Sziasztok!

Ti mikor költöztetitek ki a levegőre a növényeket!?:-)

Quicktor57 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12930

Sziasztok!

Perlit ügyben kérnék segítséget a Budapest környékén lakóktól. Úgy hallotttam, hogy a kertészeti perlit gyártása Magyarországon megszűnt. A bolt, ahol eddig vásároltam, csak méregdrága osztrák perlitet tudott adni. (10 l 1300 Ft). Már többször írtatok arról, hogy jó a tüzépen kapható perlit is. Ahol én jártam, ott csak aprószemcsést tartottak. Tud valaki olyan tüzéptelepet, ahol nagyszemcsés perlit kapható? Legyen szíves megírni a címét e-mail-ben! Előre is köszönöm.

Wearwolfff Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12929

Az utolsó az 10 darab narancs mag akart lenni. :)

Előzmény: Wearwolfff (12928)
Wearwolfff Creative Commons License 2011.03.24 0 0 12928

Én január végén ültettem el két bolti citrom magját. 25 magból eddig 17 nőtt ki, ebből 2 mag két növénnyel, 1 mag 3 növénnyel bújt ki. Azért nem olyan ritka ez a citromoknál, vagy csak mi voltunk szerencsések.

 

Dec végén ültetett 9 Grapefruit magból 8 nőtt ki, ebből 4 növény hozott duplát. Igaz az egyik halottsárga albínó volt, de dupla volt, míg ki nem gyalultam.

 

Január elején ültetett 3 mandarin magom, amit kábé 30 magnélküli fajtában találtam, mindhárom kihajtott, mind egyke.

 

Január végi 10 elvileg magomból egy sem nőtt ki még.

Előzmény: AddX (12924)
NS68 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 12927

Majd szólok ha gyökeres, te meg adhatnál tanácsokat lótusz magról nevelésben.

Nézzél be a koi pontyos topicba.

Előzmény: pianta (12926)
pianta Creative Commons License 2011.03.22 0 0 12926

De még milyen jó:))

Előzmény: NS68 (12925)
NS68 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 12925

Én dugtam le nemrég pár kis ágat ha meggyökeresedik majd adok belőle, ha az jó lesz.

Előzmény: pianta (12921)
AddX Creative Commons License 2011.03.22 0 0 12924

Szép napot mindenkinek. Tegnap azt vettem észre, hogy az egyik citrom magomból két kis növényke bújt ki. Én úgy tudtam, hogy ez a narancsra és a mandarinra jellemző. Ez ritkaság, vagy a citromnál is elő szok fordulni?

Citrus-liget Creative Commons License 2011.03.21 0 0 12923

Szia! A mandarin dugványok nehezen gyökeresednek / fajtától függően/. Én már jártam úgy, igaz más citrus félével, hogy a nyáron dugványozott növény őszig nem gyökeresedett be! Bevittem telelni /5 fokon/ és csak következő év nyarán hozott gyökeret. Szerintem óvatosan borítsd a tenyeredbe fejjel lefelé a növényt, úgy hogy a földje ne essen szét!

Ha látsz gyökereket, szétültetheted, / a növény észre sem veszi, hogy "alánéztél"/ ha nem várj türelemmel!!!

Sok sikert!

Előzmény: nyulica (12922)
nyulica Creative Commons License 2011.03.21 0 0 12922

Szervusztok!

Szeretném megkérdezni, hogy, ha az eldugványozott mandarin hajtásom elkezdett növekedni, akkor számíthatok-e arra, hogy már meggyökeresedett?

Ki lehet-e már szedni az inkubátorból és át lehet esetleg ülteni ebben az esetben?

 

pianta Creative Commons License 2011.03.21 0 0 12921

Szeretnék budha keze citrom növényt,ha esetleg valakinek köztetek van  szívesen megvásárolnám.Sajnos cserét nem tudok adni mert csak 2 féle mandarin fám van az egyik calamondin a másik egy kicsit nagyobb fajta ,édes.Esetleg trópusi növényeket tudok még adni vagy golgotákat.

NS68 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 12920

Írtam 6ó-kor

Előzmény: Törölt nick (12919)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.17 0 0 12919

Hali,nosza Emailem nyitott,van növény csereanyagom is.

Előzmény: NS68 (12916)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.17 0 0 12918

Én gój vagyok,de aktív koromban olyan zsidókkal dolgoztam akik becsültek és én is katoli-

kus létemre irigyeltem őket.Sokat tanúltam is a közösségtől akikkel kapcsolatban voltam.

Engem érdekelt a hétköznapjuk a szokásaik ésatöbbi.

Abba biztos vagyok,hogy a rabbi az soha nem menne olyan tenyésztőhöz aki ezt a ke-

reszt porzást megkockáztatná.Abba is,hogy a rabbi ért a Citrusokhoz olyan fokon,amilye-

nen én soha sem.Az sem lehet véletlen,hogy Calabriaban /és nem Izraelben/van a fő te-

nyész terűlet.Ahol ott élő kis zsidó közösségnek van speciális menet közbeni ellenőrzése.

A mag különben nem képzi az átvétel vagy ellenőrzés feladatát.Csak termőképes növényt és arról származó gyümölccsel foglalkoznak.Nem szabad elfeledni,hogy az etrog alkalmas

gyümölcsei 50 Dollárért kelnek el rezzenéstelen arccal.Megjegyzem aki próbál mostanába

ilyen növényt szerezni az érdekessen riasztó árakkal találkozik/ha egyáltalán találkozik/.

Mindezekkel öszhangban az a légkör ami a vallásukat,kultikus ünnepeiket körűl veszi ele-

ve kizárja azt,hogy valaki csaljon./ellentétben a mi papságunkat,tisztelet a kivételnek/

A vallásuk rugalmasságára az is jellemző,hogy elfogadnak kivételeket/elsősorban szor-

ványban élőknél:ezért vannak itt a klima vagy más okok miatt behatárolt eltérések ami

rögzítve van.Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy ezeket a tapasztalataim nem a magyar zsidóság között szedtem össze.Ez nem kritika csak tény.

Előzmény: tech-pro (12917)
tech-pro Creative Commons License 2011.03.17 0 0 12917

És mi van, ha a gój citrussal porzod össze, ha megmutatnád a rabbinak azt a magot, mit mondana?

Előzmény: Törölt nick (12915)
NS68 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 12916

Szeretnék pár kis dugványnak való valamilyen cédrát ágat tőled kérni.

Privát leírom hogy mit tudok adni cserébe.

Előzmény: Törölt nick (12915)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.17 0 0 12915

A zsidó világ kultikus /Szukat/növénye a Judeai cédrát:Citrus medica"Etrog" szép két gyümölccsel jutalmazott meg.Lassan bele hullik a hálójába.Érdekes szempont,hogy a

rabbi gondos bevizsgálása csak azt engedi "tisztának"ami dugványról vagy magról szaporított.Az oltott növény az alny miatt nem tiszta.Ily módon erős tulzással minden

tiszta Etrog az elsőtől származik.

NS68 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 12914

Én ma a Buddhán kivül az összest kitettem 22 fok van.

Ha lesz is egy kis lehűlés fagyni már nem fog.

Előzmény: Törölt nick (12913)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.16 0 0 12913

Itt mindenki rendes.Azért foglalkozunk növényekkel,tudod "aki a virágot szereti......".Néha

vannak apró félreértések meg ebből zörgések.De általában ennek is csak az az oka,hogy

elnéz az ember valamit.Viszont enyhül az idő/esik az eső/talán már kitehetem az eső víz

gyűjtőimet aztán nemsokára tán a növények is kicipelhetők lesznek.Nagyon várotam,vala-

hogy hosszú volt ez a tél./vagy annak tünt/.Jó kertészkedést:Jóska

Előzmény: Udi12 (12912)
Udi12 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12912

Szia. Én is remélem, hogy tudok majd ebben segíteni. Köszönöm hogy átnézted a 4 évszakos teendőket Te is.

Nagyon rendesek vagytok.

 

Köszönettel.

 

Előzmény: Törölt nick (12909)
Gicat Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12911

Az előbb sajnos lemaradtak a képek! Bocsi!

 

Gicat Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12910

Sziasztok!

 

Nagyon szeretem a banánfánkat. De már hetek óta úgy látom mintha szenvedne. Igaz most már az 5. sarj jön mellette, viszont még valamelyik úgy gondolom kicsi hozzá hogy kiültessem külön. Azonban a nagy annyira dobája le a szép nagy leveleit, és a közepén fejlődő új levelek sem akkorák mint szoktak lenni.

Nem szeretném ha tönkre menne vagy megcsúnyolna, akár a sarjak miatt, akár más miatt.

Csatolok képeket is.

Mit tanácsoltok?

 

Köszönöm szépen előre is a segítségeket!

 

Szép napos hétvégét mindenkinek.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12909

Szia.Remélem.Én is üdvözöllek itt is.Az tetszett,hogy nem a megszokott.És jó lenne egy megbízható vonal aki a spéci fajtákba is beásná magát,ne keljen torna mutatvényokat

csinálni Olaszországba.Én már pld.kezdek öreg lenni ehhez.Jóska

Előzmény: Udi12 (12906)
Udi12 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 12908

Igen. Úgy próbálom csinálni. Sajnos még nem mindíg napra kész. Jelenleg a tél miatt még a teleltető hely miatt nehéz rendesen átlátni és újabb képeket csinálnom. De dolgozok rajta hogy ez napra kész legyen. Sztem május környékére az lesz. Készülni fog egy web áruház ami segítségével a kiválasztott növényt fogod megkapni egy szám segítségével. A jelenlegi képek annyiban térnek el a mostanitól, hogy a gyümölcsök a narancsokon már beértek és leestek. A citromokon példáúl már besárgúltak.

Tegnap pedig az egyik Bergamott termésem érett be. Gyönyőrű fa. És olyan illatos a termése, hogy az egész lakásban érezzük.

 

Üdv 

Előzmény: NS68 (12907)
NS68 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12907

A weblapodon levő képeken a ténylegesen készleten levő növények vannak?

Előzmény: Udi12 (12906)
Udi12 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12906

Szia. Én is úgy gondolom ahogyan Te. Szerintem se voltál sértő és Én is inkább jó indulatot vettem ki belőled.

Örülök, hogy tetszik a web lapom. Sokat dolgoztunk rajta hogy ilyen legyen és még nincs is teljesen kész.

 

Remélem ezzel Én is részt vállalhatok a citrusok népszerűsitésében.

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (12900)
zebulónia Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12905

Köszi, megpróbálom és majd beszámolok az eredményről.

Előzmény: Quicktor57 (12904)
Quicktor57 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12904

Ez bizony nehéz dilemma. Sajnos egyik párosítással sincs tapasztalatom. Ha van elegendő nemes oltócsap, akkor szerintem érdemes kipróbálni mindkettőt. Néhány év alatt kiderül, hogy melyik a kevésbé rossz. Én a "kommersz" citrusok közül a grapefruit magoncát választanám alanynak a kalamondinhoz.

Előzmény: zebulónia (12903)
zebulónia Creative Commons License 2011.03.11 0 0 12903

Tisztelt Quicktor!

Köszönöm a tanácsot. Van több alanynak való vad citromom, sajnos egyik sem valami daliás termet, de úgytudom,hogy erre a növényre ez a jellemző. Akitől a magot kaptam szó szerint ezt mondta:"ez úgynevezett legényfogó növény, kislány születésekor szokták ültetni és mire a lányzó eladósorba kerül a vadcitrom is teremni kezd."

Oltani hasítékolással szeretném, a szőlő zöldoltásánál használatos módszerrel. Az alanyra kis pvc csövecskét húzok és a nemes behelyezése után csak felhúzom.Igy nem kell a kötözéssel bajlódni. Nekem ez a módszer bevállt.

Természetesen nem egy alanyba szeretnék kumkvattot és kalamondint oltani, de,mert a kalamondint nem javasolod, megkérdezném, hogy citom alanyba ajánlod-e?Pont a teleltetés miatt szerettem volna a vadcitromra , meg a növekedés hasonlósága miatt.

Citrom alanyon nem lessz gond az alany robosztus növekedése??

Üdv.

Előzmény: Quicktor57 (12875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!