Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 0 12695

Sulyosbeteg.Így van minden ahogy írod!Na de figyelj!Meg volt most a barátnőnknél a komplex.Minden féle kérdés,a betegségtől a családig,amit akarsz.A végén pedig mikor már totál kész volt,közölték, minden marad úgy ahogy volt,oké minden.Most már kedvesek,rendesek voltak.A probléma ott van,hogy mikor törvényt hozol,akkor figyelembe kell venned,hogy nem egy emberre,hanem teljesen más értelmű szintű emberekre,és betegekre hozod ezt a döntést.Ezt úgy kell megcsinálni,hogy az átlag is kapizsgálja.Ja,és utána meg tudjon élni,nem pedig 30-60000ft lovét adnak.Amit írsz oké,sokan értjük,de más területen viszont mi lennénk a hunyok.Például menj el kocsit javítani,vagy elektromos cikket vásárolni.Lehet ott Te néznél nagyokat.Hidd el.nem szabad ilyen törvényeket hozni,és főleg beteg embereket sorsukra hagyni ennyi pénzel.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 1 12692

Egy a baj az orvosi papir gyüjtésbe. Ha olyan a betegséged , betegségeid hogy alig adnak rá külön százalékot, százalékokat, akkor nem ér semmit sem. Én nagyon régóta vagyok rokkant nyugdijas, ezt az uj rendszert nem nekem találták ki. Állitólag valami patologus profeszornő szerkeztette meg a mostani százalék rendszert. Gondolom a jópénzt felmarkolta érte, a többit megkitalálta paramcs szóra. Mi köze egy patologusnak egy orthopéd betegsége vagy szihiátria vagy urologia betegség megformálásának kitalálásába. Szerintem semmi. Jobban tette volna, ha ott maradt volna a hulladaraboló munkahelyén. És nem üti bele olyanba az órát, ami nem rá tartozik.

Előzmény: Törölt nick (12690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 1 12691

Sulyosbeteg!Minden eset más!Ha úgy lenne valóban ahogy írod,akkor nem tudnák több esetet, mikor a bíróság minősítette vissza a beteget rokkantnak.Tehát a bizottság rehab,bíróság teljesen más.Valóban van sok olyan ismerős is,aki nem érti ezt a bonyolult rendszert,és munkahellyel adja be az igényét.Ami akkor persze ugrott.Vagy a régi becsapott rehabosok megvárták míg lejár az idő,újra beadták a papírokat,pedig betegebb volt rendesen.Nem értették hogy a rehab lejárta előtt adjon be állapot rosszabodást,és akkor minden marad.Ez egy bonyolult,átlag ember számára követhetetlen törvény,amely megint a bajban lévő réteget sújtja.Úgy hogy itt az fázik rá,akinek nincs tartaléka,és nem érti a törvényt.Ha akarod minden nap írok egy furcsa esetet,ami a törvény miatt szinte eszetlenség.Például már most szombat reggel,készülődik holt rémületben az 59 éves barátnőnk,mert megy komplexre.Amit a papírok alapján úgy kell értelmezni,hogy megnézik hol tudna dolgozni 10 év után,57% rokkantsággal.Szerinted erre a vizsgálatra,ennyi idősnél mi szükség van?Na figyelj majd milyen kérdéseket dobnak be neki.Halálra fog

rémülni.Mi tudjuk hogy valószínűleg semmit nem változtatnak nála,de Ö egy nagyon beteg,más sem kell neki!

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12689

Vannak betegségeim, de a mostani pont százalék rendszerükbe nem sokat érnek. Valamikor mikor rokkant nyugdijba mentem nem volt ilyen próblémám. Nem vettem meg az orvost és mégis rögtön leszázalékoltak. Ez most már nem menne. Én is várom a komplexet mert 2011 decemberébe volt még pár évem, hogy 57éves legyek. Ideig még nem hívtak. De az nem azt jelenti, hogy nem is fognak.

Előzmény: Törölt nick (12686)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 1 12687

 miközben szűkítik azok körét, akiknél személyes vizsgálatot végeznek, és nem csak papírok alapján hoznak döntést.

Na ezt hogy értsük meg.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 1 12684

Igen!Minden pelenkásra figyelni kell.

Előzmény: Ruth22 (12683)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12683

Mozgássérült? Mert már a 4-5. nickje.

Előzmény: Törölt nick (12682)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 1 12682

Kedves Ruth22!A hollandbetegnek írtál,aki képtelen innen eltünni.

Előzmény: Ruth22 (12681)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12681

Kedves Mozgássérült és MariJancsi,

jól megkevertem. Mozgássérültnek írtam, ahogy látszik is a hivatkozás.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Ruth22 (12680)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12680

Kedves MariJancsi,

papírról szó sincs. Nem a papír alapján. Akkor mi is van?

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (12677)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12679

Hamis tanúzás

Hamis tanúzást követ el a tanú, ha bíróság vagy más hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, valamint ha szakértőként hamis szakvéleményt ad, vagy mint szaktanácsadó hamis felvilágosítást ad, avagy mint tolmács vagy fordító hamisan fordít, úgyszintén akkor is, ha hamis okiratot vagy hamis tárgyi bizonyítási eszközt szolgáltat.
Minősített esetei: polgári ügyben elkövetett hamis tanúzás esetén három év; polgári ügyben elkövetett hamis tanúzás esetén, ha az ügy tárgya különösen nagy vagyoni érték vagy különösen jelentős egyéb érdek, öt év; ha olyan bűncselekményre vonatkozik, amely életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés a büntetési tétel.  
A hamis tanúzás elkövetési helye a bíróság vagy más hatóság. 
A bűncselekmény elkövetője tettesként bárki lehet, aki a hatóság előtt tanúként szerepel, a szakértő, szaktanácsadó, tolmács, fordító, a hamis bizonyítási eszköz szolgáltatója.
Társtettesség általában kizárt, de ha a szakvéleményt több szakértő közösen terjeszti elő, akkor társtettesként felelnek a szakvélemény hamis volta miatt. 
A hamis tanúzás szándékosan és gondatlanul is elkövethető. Szándékos, ha a tanú tudja, hogy vallomása hamis, gondatlan, ha a tőle elvárható körültekintés miatt ezt nem tudja. 
Ha a tanú kihallgatása során olyan személyt vádol hamisan, aki ellen büntetőeljárás nem folyik, cselekményét hamis vádként kell elbírálni. 
Befejezetté válik a cselekmény az elkövetési magatartások tanúsításával. De nem valósul meg a bűncselekmény, ha a vallomástétel befejezéséig a tanú a hamis tényállítását visszavonja vagy módosítja. A kihallgatás befejezésével a tanúvallomás befejezettnek tekinthető. Ha a hamis tényállítást csak ezt követően vonja vissza, akkor a büntetés korlátlanul enyhíthető, vagy különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető is. 
A tanúvallomást megtagadhatja az, aki magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben.
Nem büntethető a hamis tanúzásért a tanú, ha a tanúvallomást megtagadhatta volna, de erre a jogára nem figyelmeztették. Az sem büntethető, akinek tanúkénti kihallgatása törvény alapján kizárt, de ezt a hatóság, bíróság nem vette figyelembe.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12678

A kormányt kell feltenni egy repülőre,amit nem pilóták vezetnek.Szerintem,ez kamari etikai vétség.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 1 12677

Ajaj. Most már jönnek majd az egézségügybe már nem kellő orvosok a bizotságba. Biztos kereset biztositva. Feltétel a rokkantak minnél előbb szelektálása. Főleg ha igaz az is, hogy már be se kell rendelni a felülvizsgálatra, elég az orvosi papirok amit az ügyfél beküld. Isten irgalmazzon nekünk............ És mister balogh urnak és a fönökének is!!!

Előzmény: marijancsi (12676)
marijancsi Creative Commons License 2015.07.10 0 1 12676

EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI képesítés nélkül ! - ez egy plusz képesítés volt, a felülvizsgáló orvosoknak

kellett ez a képesítés is.

Ezután , ezek szerint könnyebben tudnak orvost alkalmazni,

nem is lenne baj, ha az egészségi állapot vizsgálata lenne az elsődleges :)

 

 

Előzmény: Ruth22 (12675)
Ruth22 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 12675

Kedves Sz16,

Tegnap már hallottam ezt a hírt, de nem tudtam elképzelni - most sem - hogy aki nem szakértő és nem nézi a "papírt" ami az orvos véleménye - ugyanis nem látnak belénk - mi alapján fognak dönteni. :-(

szeretettel: Ruth

Előzmény: sz16 (12674)
sz16 Creative Commons License 2015.07.10 0 1 12674
bandolesa Creative Commons License 2015.07.09 0 0 12671
Előzmény: Törölt nick (12670)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.09 0 0 12669

Oké köszi,Csak a háziorvosom zavart meg,mert azt mondta hogy nekünk kell kérni,de szerintem az a Rehabosokra vonatkozik.

Előzmény: Törölt nick (12668)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.09 0 0 12668

f.rooby.Mennyivel vagy 60 felett?Na jó nem tréfálok.De nagyon egyszerű.Ne csinálj semmit.Meg látod jól jársz.

cat5409 Creative Commons License 2015.07.09 0 1 12667
Előzmény: cat5409 (12666)
cat5409 Creative Commons License 2015.07.09 0 1 12666
Előzmény: Ann-MaryBp. (12665)
Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.08 0 0 12665

Utóirat: Megnéztem az oldald, sajnos a kategóriákat és a hozzájuk tartozó összegeket nem találtam. Merre keressem. Köszönöm, és elnézésedet kérem. A.

 

Előzmény: cat5409 (12663)
Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.08 0 0 12664

Szervusz! Köszönöm kedvességedet. Jó éjszakát kívánok, Neked.

Előzmény: cat5409 (12663)
cat5409 Creative Commons License 2015.07.08 0 1 12663
Előzmény: Ann-MaryBp. (12662)
Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.08 0 0 12662

Szevusztok! Meg tudná mondani nekem Valaki, hogy milyen kategóriák vannak? Pl. B2 jelenleg 40.800.-, a többi kategória is érdkelne. Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.08 0 1 12661

Rokkantsági ellátás,szerintem a hivatal hív,de B.J szakértő megmondja.

Előzmény: Törölt nick (12660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.08 0 0 12660

Sziasztok.A c 2-es nem rehalibitálható 60 éven felül ki tud valaki valamit a behívásokról,mert  múlt hónapra voltam kiirva de nem kaptam semmit sem.Nem nekem kell kérvényezni ugye?

beteg62 Creative Commons License 2015.07.08 0 1 12659

Na ! Szerintem jól el vitatkoztunk.  Jobbulást és további sok jó tapasztalatot kívánok neked ! Amiből jó lenne a többségnek is,

a valódi és nem a meghamisított többségnek!

beteg62 Creative Commons License 2015.07.08 0 1 12658

Én elfogadom és el hiszem, hogy van ilyen is. De sajnos nem ez az általános ezt bár melyik fórumon le lehet szűrni és saját környezetemben beteg ismerőseim többségénél sem általánosíthatóak a te tapasztalataid. A Magyar és más ország béli összehasonlító adataidról nem is beszélve. De hát ha te így tudod meg ezeket tapasztalod akkor neked legyen így. A döntő többségében  szomorú valóságon ez még mit sem változtat. 

beteg62 Creative Commons License 2015.07.08 0 1 12656

Ha ezek a saját tapasztalataid én el hiszem és tiszteletbe is tartom. De te eddig csak mindent lesöpörsz ami neked és nézeteidnek

nem tetszőek. Nagyon ilyen rendszer imádó szaga van az egésznek ahogy kifejezed valamiről a véleményed. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!