Keresés

Részletes keresés

Dorkuci Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2042

Biztos sikerül!

Ahogy olvastam a beszámolód Pannonos nyelvvizsgán voltál???

 

Szép napot!

Előzmény: Prof.William (2041)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.19 0 0 2041
Na megvolt a vizsga... Szóval in my opinion. :)

A reading sztem nem volt rossz mind2 amolyan közepes erősségű volt. A második nyitott kérdéses volt amit utálok mert ott meg lehet rendesen szívatni (túl hosszú a válasz, túl sok benne a szöveg, szolgai másolás stb...) - szóval második az sikerülhette jól is meg rosszul is... Majd kiderül...

A 2 Reading sztem teljesen korrekt volt. Az első attól szólt hogy levelet írunk haverunknak hogy hallottuk hogy kidobta a Tv és ehhez kapcsolódóan ki TV-zik a családban stb...
A második meg a nyelvtanulási szokásokról szólt. Úgy éreztem hogy második nem sikerült oolyan jól bár mindig is gyenge voltam nyelvtanból de igyekeztem nem marhaságokat írni. + másodiknál nem volt olyan jó a szókincsem se.

A Listening sztem korrket volt az első volt la legjobb ott mindössze annyi volt a csapda hogy jóóó bőlére eresztve dumált a pali. Komolyan az utolsó kérdés megválaszolása után még minimum 2 percet szövegelt. :) Második viszont ismét az a nyamvadt nyitott mondatos cucc volt szóval már felsorolt okok miatt sikerülhetett jól is meg rosszul is... Ott ugye a javítás nem számít hibának? nem hiszem hogy van olyan ember aki elsőre be tudja írni vagy nem csak 1-2 kulcsszót firkant le első hallásra... + A Szöveggel nem volt baj csk annyi nehezítés volt hogy a csaj akihez beszélő beszélt a csávó minden megmozdulására hangosan röhögött vagy álmélkodott ami nem tette könnyűvé a szöveg értelmezését.

A beszélgetéssel részemről nem volt baj. Nem azon fog múlni az biztos.

Röviden ez a mai nap krónikája...
asdfx Creative Commons License 2010.06.19 0 0 2040
Sziasztok! Szükségem lenne telc angol B2 középfok szóbelijének kidolgozására. Gondolom sokak már átmentek ezen.
Befényképezett, scannelt lapok is nagyon megteszik.
Tudok adni cserébe telc angol B2 teszteket (scannelve van)
illetve összeszedem a német B2-es Telc holmimat. (levél, szóbeli kidolgozások)

email : asdfx@citromail.hu
Előzmény: Dorkuci (2039)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.18 0 0 2039

Nincs mit, egy kalappal a szombati vizsgához!

 

Szép napot!

Előzmény: Prof.William (2038)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2038
Kösz a gyors választ.

Szombaton megyek remélem sikerülni fog. :) A Writingtől félek mrtt a múltkor úgy éreztem hogy egész jó leveleket írtam nem is volt nehéz a téma ennek ellenére nagyon le lett pontozva.

Listeninget meg halhattam amennyit csak tudtam szóval ez most már tényleg csak azon múlik milyet adnak be majd a vizsgán. Anno az egyiket tökéletesen értettem másikból meg másodjára is alig értettem valamit pedig akkor is hallgattam mindenfélét. ráadásul az írós volt szóval duplán nehéz volt így.
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2037

Legegyszerűbben:

Beszédkészség:50/41 82%  szóbeli rész

Beszédértés :20/8       40%  labor rész

 

Öszesen 70 pont :49  elért 70%

 

Bocsánat, ha kicsit szájba rágós voltam.

Előzmény: Dorkuci (2036)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2036

Szia!

 

Nekem a szóbeli vizsgám 50ból 41 pontos lett 82%, a labor 20ból 8 pont ez 40%.Összesen 70 pontot lehet elérni ebből én elértem 49-et így 70% os lett a nyelvvizsgám.

Ha a laboron nem értem volna el a 8 pontot bukta lett volna mindegy hogy szóbelin mennyi pontot kaptam 42pont a minimum amit szóbeli és a labor együttesen kell összegyűjten minimum (34+8 labor)

Előzmény: Prof.William (2035)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2035
A két százalékból hogy számolják ki a végeredményt?

Pl az egyik 56% másik meg 65%

Vagy az egyik 76% másik meg 35% az hogy lesz 56%?

Bocs de láma vagyok matekból + rág volt hogy utoljára matekoztam.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2034
úgy érzem, ismét jeleznem kell, amit korábban már írtam itt:

a bizonyítványok nyomtatását nem tudjuk megsürgetni. a nyomdai és egyéb szabályzatok az itk-t is kötik, a legnagyobb jóindulattal sem vagyunk képesek a nyomtatás gyorsítására. kéretik ezt figyelembe venni, amikor valakinek sürgősen kell a papír.
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2033

Szia!

 

Hogy sikerült a szóbelid?

 

Szép napot!

Előzmény: indya (2032)
indya Creative Commons License 2010.06.17 0 0 2032
köszi microlas!

Igen, utána néztem én is hogy a két fordítás 40%. De a 20 nagyon sok. De a remény hal meg utoljára:)
Előzmény: Törölt nick (2029)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.16 0 0 2031
Emelt szintű államvizsga Listeningeket lehet használni felkészülésre a B2-es ECL angol nyelvizsgára?

Pár napja oldogatom őket meg és volt 1-2 amely érthetelenségben és csapdákban (mármint szövegben) felvette a versenyt az official ECL -Readingekkel. amiket persze alig találni...
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2030
* legalább 16 pontos a másik fordítása.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.15 0 0 2029
indya, ha egy egész feladatot kihagyott az illető, még korántsem veszett el minden, feltéve, hogy a másik fordítása csaknem tökéletes. írásbelinél a két fordítás együtt ad egy készséget, szóval a 2x20=40pontból kell minimum 40%-ot elérnie. tehát ha legalább 17 pontos a másik fordítása, és a többi feladata is nagyon-nagyon jó, akkor akár sikerülhet is a vizsgája (bár ez a 20pont mínusz nagyon sok...)

üdv,

az itk-s kolléga
Prof.William Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2028
Ajánlom mindenkinek emelt szintű nyelvvizsga listeningjeit mert van köztük 1-2 amely nehézségben vetekedik a B2-es középfokúval is. Sőt van ami cifrább.

Mindenkinek ajánlom hogy gyakoroljon rajtuk.
indya Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2027
Igen, ettől tartok én is. Bár szerencsénk volt. Sokan voltunk és a leghátsó sorig nem láttak el a tanárok:)


Angolosok figyelmébe ajánlom: Bajczi Tünde - Kerekes Zsolt : Feleletválasztós tesztkönyv (Nyelvtani magyarázatokkal, megoldásokkal)

Ez segített a legtöbbet főleg a tesztben a magyarázatok miatt!
Előzmény: Dorkuci (2025)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2026

bocsi:megfelelési küszöb, laboron. kicsit gyorsan írtam

Előzmény: Dorkuci (2025)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2025

igen az a 8 pontos megelelési küszöb elég gáz.Megnehezíti a nyelvvizsgázók életét.

Én is most nyelvvizsgáztam és a szóbelim 41 pontos lett az 50 ből de ha nem értem volna el a  8 pontot laboror ugrott volna az egész.

Előzmény: indya (2023)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2024

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani egy jó német alapfokú szóbeli nyelvvizsgára felkészítő könyvet.

4 évig tanultam németet.

 Segítségeteket köszönöm!

 

indya Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2023
A francba.. De köszi!!

Egyébként visszaolvasva a fórumot: először én is tartottam az Origótól, de az írásbeli nem tűnt nehéznek! Sőt: suliban sokkal nehezebbeket gyakoroltunk. Remélem nem járok úgy, mint itt egy páran: 1-2 pontos fordítás angolról magyarra.

Szóbeli holnapután lesz, majd utána beszámolok róla:)) Kifejezetten örülök, hogy csak a vizsgáztatóval kell beszélgetni.

itk-s kollegától kérdezném: osztálytársam a magyarról angolra fordítást úgy ahogy van kihagyta. Részenként (kivéve a teszt) 40%-ot el kell érni. Szóval akkor neki bukta?? Nincs értelme várni a végeredményre, nem?


köszi!
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2022

Szia!

 

Mindkettőt meg kell ismételni, ha a laboron nincs meg a 40%, 8 pont mindegy hogy mennyi pontot értél el a szóbelin sajnos nem sikerült.

Előzmény: indya (2021)
indya Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2021
Sziasztok!

Angol középfokú origós szóbelivel kapcsolatban érdekelne valami.

Ha a labor nem sikerül, a beszélgetés meg igen, meg kell ismételni mind a kettőt vagy csak a labort?? Tippem mind a kettőt, hiszen összesen 60%-ot el kell érni és ezt nem tudják külön számítani...

Jól gondolom?
Prof.William Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2020
Van ilyen szivatós vizsgarendszer hogy hibákért sok pontot vonnak le szóval elképzelhető hogy 4-5 hiba után már 0 pontnál tart assz. Nem nézik hogy milyen lett hanem 1hiba=-2 pont stb...
epimer Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2019
Szerintem kérjél betekintést a dolgozatodba, akkor kiderül. Nem lehet, hogy olvashatatlanul vagy toll helyett ceruzával írtál? Ilyenkor is 0 pontos a fordítás.
De az is lehet, hogy csak elírták az eredményt. Tényleg hihetetlen a 0 pont.
Előzmény: Kondakor Piroska (2015)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2018
Szasztok! Lennem ég 1 kérdésem...

Ami ECL B2-es angol Redaingem van azokat már megoldottam egy párszor szóval már nem igazán megfelelőek a tesztek...
Az emelt szintű értségik Readingjei megfelelőek a gyakorlási célra vagy azok már túl könnyűek?
Mudys Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2017

Sziasztok,

 

ENgem az angol  C1 érdekelne. Középfokún nem voltam, tehát ezt átugrom.

 

Mit értetek az alatt, hogy Beugratós/Szivatós a teszt?

 

Amúgy nem tudom, mit várnak el a szóbelin, sajnos a témaköröket sem ismerem.

Tudna valaki erről infót nekem?

 

Köszönöm!!!!

szitya01 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2016
Sziasztok!
Van középfokú nyelvvizsgám németből(2,5 éve) de eléggé elfelejtettem a nyelvet közben. Most van rá időm és szeretném újra átismételni és tanulni.
Milyen könyvet ajánlanátok hozzá vagy miből lenne érdemes nekiállni( könyvek CD stb). Kinek mi vált be. Köszi.
Kondakor Piroska Creative Commons License 2010.06.14 0 0 2015
De mi lehet az oka egy 0 pontos fordításnak? Nem szó szerint fordítottam, magyarosítottam, ahogy kell. A szöveg könnyű is volt, adta magát. Nem értem. Ez számomra gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy szót sem fordítottam le. Pedig kommunikatív értéktől kezdve szöveghűségig mindenre adnak pontot. Mire figyeljek legközelebb?
Előzmény: lcsili (2002)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2014
Elkezdtem leszedni az emelt szintű angol vizsgákat. A listeningjeik jók. Hasonlóak a ECL hez +1-2 helyen tartalmaznak olyan szívatásokat is mint a ECL B2. :) + a Redingok is jók bár azok nem érnek fel a B2-höz de jól fog jönni a változatosság.

Holnap el is kezdem megoldani őket. :)

Azok szerint mait leírtál nekem a 2 és az 5 feladatos könyv van meg.
lcsili Creative Commons License 2010.06.13 0 0 2013
Szia!

Rájöttem, hogy nem 2 könyv hanem 3 van.
1. Practice tests (Mária Valéria Nyelviskola kiadványa) - ebben van 10 reading, 10 listening és 10 writing
2. ECL Sample Tests 1-2 (Pécs Egyetem kiadványa) - ebben 2 komplett tesztsort találsz
3. ECL Practice Exams 1-5 (Pécsi Egyetem kiadványa) - ebben 5 komplett tesztsort találsz.

Ha jól sejtem, akkor az 1. nincs meg neked, mivel azt nem nagyon szokták reklámozni.

Szerintem listeningeket csinálj, mert az nem ment. Jó a középszintű, emeltszintű érettségi feladat is. Pl. megcsinálhatod az elmúlt évek érettségieit, azt az Oktatási Minisztérium honlapján találsz és le tudod tölteni.

A szóbeli résznél 0-5-ig lehet pontozni:
1. nyelv helyessége
2. szóbeliség
3. szókincs nagysága
4. használt stílus
5. kommunikáció
A maximálisan elérhető pontszám 25. Bocsi, de pontosan megnevezve nem akarom leírni, azért gagyi egy kicsit, de a lényege ez.

Remélem megfelelő választ adtam minden kérdésedre :)



Előzmény: Prof.William (2012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!