Keresés

Részletes keresés

evike007 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2698
Sziasztok!
Sajna a sulyom most 121 kg ,de 136-ról indultam januárelején,nem eszek illetve nem sokat és szeretnék még vagy 30-40 kg megszabadulni!
Csak azt nem értem ,hogy a kardiologiai leleteim jók és mégis jönnek az extrák főleg terhelés után, akor a kardiologus miért alkalmaz nálam radikális vérnyomás csökentést??Aminek az az ára hogy a Lokren nevű vérnyomás csökkentőnek az összes mellékhatását átélem-átéltem!!!!Most sajnan a fáradtság meg a depis mellékhatás van rajtam és kezdek már kétságbe esni,mert állandóan feszült vagyok!!!
Hétfőn megint vissza a dokihoz!!
szép estét nektek
Sandy girl Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2697

Sziasztok!

Nem tudom milyen időszak van, de nekem egy hete minden nap van egy-két extra, és ez nagyon zavar. Pedig alszok rendesen, nyugi van, sportolok és mégis.....ti hogy álltok?

Eleon Nóra Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2696
Ráadásul a futás, ha rendszeresen csinálják, csökkenti a vérnyomást és a pulzust is, mert edzetté teszi a szervezetet. nekem a normál pulzusom 65, a vérnyomásom meg 100/ 75.

Nekem is tetszik a tiéd.

Némileg az orvosokén is változtatni kellene, hogy az egész embert lássák, és ne csak a részeit.
Nekem szerencsém volt a háziorvosommal, mert ő engem látott, és nem csak a ritmuszavaromat.
Előzmény: BFeri53 (2695)
BFeri53 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2695

Kedves Eleon Nóra! Tetszik a hozzáállásod!

"Bízz egy kicsit jobban magadban, és kevésbé a gyógyszerekben. "

 

Sokan nem tudják felfogni, hogy a vérnyomás és a pulzus nem  egy állandó érték, hanem egy érzékeny szabályzó rendszer részei. Amíg az ember nem agyhalott, addig nemcsak a futás, hanem egy pillanatnyi rossz gondolat is szívdobogást okozhat! A szívdobogás pedig félelmet, a félelem pedig szívdobogást. Nincs az a gyógyszer, ami ezen segíthet hosszútávon, csak maga az ember saját magán, ha ember akar maradni. Ugyanez vonatkozik az extrákra és a vérnyomás ingadozásra is!


 

Előzmény: Eleon Nóra (2692)
BFeri53 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2694

Előbb nem szóltam a remotivról. Az orbáncfű jó hatással van a kedélyállapotra. Ez depi ellen állítólag jó, enyhíti. Egy roham (szapora szívverés, extrázás) ellen a Validol, amit a nyelv alá teszünk, jobb.

 

Egyébként a depresszió ellen csak akarattal és ésszel lehet tenni!

Előzmény: evike007 (2675)
BFeri53 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2693

Kedves evike007!

Nem Validor, hanem Validol.

Keresd a neten!

Például itt:

http://www.mediline.hu/termek.php?p=show&id_termek=5082

Előzmény: evike007 (2675)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2692
Szerintem a 140/ 90 is az agyalásod miatt van, ha nincsen amúgy szívbetegséged.
( Jól olvastam, nem találtak nálad semmi szervi eltérést? )

Napközben mivel foglalkozol, ami ennyire stresszel?

Ha nem magas a vérnyomásod, ne szedjél gyógyszert. Napon belül hogyan változik a vérnyomásod?

A xanax rossz megoldás. Pótszer. Rá lehet szokni, és akkor egyre több kell belőle. Nem old meg semmit. Gyakorlatice függő leszel, mint egy drogos. Vagy rájössz magadtól, mivel van baj a környezetedben, vagy elmész pszichológushoz.

Ami nálam bejött, el kell fogadni, hogy nem vagyok tökéletes, és magamban kell a problémát megkeresni, és kijavítani.
A xanax ezt nem fogja helyetted megtenni.

Bízz egy kicsit jobban magadban, és kevésbé a gyógyszerekben.

A súlyod amúgy rendben?
Előzmény: evike007 (2691)
evike007 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2691
mondd a dokimnak!irnom kell,de van mikor reggel van már vagy 140/90!Ezért vagyok meglőve!Mert amikor magas jó a fél Lokner,de mikor alacsony mit csináljak??
Itt áll mega tudomány van amikor két nap sem megy reggel ennél feljebb(a 119 nél)de van amikor pár napig magasabb!olyan jó kis összevisszaság van és ez készit ki! Iszom ateát vettem iylen ideges eredetű szivpanaszokra gyógyfüvekekl van teli.Most azt iszogatom:)
Ha kevés meg a xanax megy mellé!
Előzmény: Eleon Nóra (2688)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2690
Hmm. A helyzet az, hogy nem szív, hanem agybetegek vagyunk. :DDD

Most jöttem a futásból, ezerrel süt a nap, futottam árkon-bokron-patakon által, lovarda mellett megállva csodáltam a lovakat. Azt hiszem, ezt az élményt ( lovakat) délután a lányaimmal is megosztom.

Az én agybajom a munkahelyhiánytól van, már rájöttem. Váltásban vagyok, és épp sehol sem. Feleslegesnek és haszontalannak érzem magam. :(
Előzmény: kkmd (2689)
kkmd Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2689
Január-februárban tele volt a hócipőm depivel, de most már jobb. Voltam kardiológusnál, mert rohadtul nem bírtam a terhelést, de ott nem volt semmi, csak a szokásos: pihenés alatt sem a vérnyomás, sem a pulzus nem bírt normalizálódni, de erre azt mondta, hogy idegi alapon van. Azt meg úgyis tudtam:-)))) De a végén kiderült, hogy a fentiek oka mindösze egy szokványos téli vashiány volt, azóta minden rendben.
Előzmény: Eleon Nóra (2686)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2688
Vérnyomás-csökkentőt erre a vérnyomásra? Minek? Tökéletes.
Előzmény: evike007 (2681)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2687
A remotiv nagyon jó. De ihatsz helyette orbáncfű-teát. Ez van a remotivban.
Előzmény: evike007 (2675)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2686
Teljesen jól. Hála égne, idegi alapon volta bajaim. És te? :)
Előzmény: kkmd (2684)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2685
Ugyanez volt nekem is hónapokig. Aztán a körzeti doki kitalálta, lehet idegi alapon. Frontint szedtem a legisebb adagot napi 3x, és összesen 3 hétig. Azóta minden rendben. Ha stresszes vagyok bedobok egy fél tablettát (mondjuk kéthetente 1x) és semmi bajom.
Előzmény: Baluu82 (2673)
kkmd Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2684
De jó, hogy látlak! Hogy vagy?
Előzmény: Eleon Nóra (2682)
kkmd Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2683

Semmi baj nincs, melegfront van, és gyors a hőmérséklet változás, attól vagy rosszabbul. Ha vigasztal, mások is megérzik (én is!) . Ja és ilyenkor tényleg segít a Betaloc. Nekem speciel a kardiológus tanácsolta, hogy alkalmanként nyugodtan be lehet venni 10mg-t, mert segít a frekit (puzust) is rendbehozni, meg a közérzetet is ezáltal. Mire lemegy a front már nem is emlékszel, hogy gáz volt.

 

A 116/80 tök jó!!! A 78-as pulzus is szinte tökéletes!

Előzmény: evike007 (2681)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2682
A 116/ 80 vérnyomás nem tök alacsony, hanem éppen megfelelő. A normál pulzusnál meg éppen egy kicsikét magasabb a 78. Nem kell parázni, mert akkor jönnek a ritmuszavarok. Mit idegesíted magad?

Igyál egy jó orbáncfű-teát, és menj el sétálni a napsütésbe minimum 1 órát. Rögtön jobban leszel.
Előzmény: evike007 (2681)
evike007 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2681
sziasztok!
Hu a mai éjszaka nekem is szörnyű volt!pedig már kezdtem jobbanm érezni magam!De reggel!vérnyomásom tök alacsony 116/80 pulzus kicsitz magas 78 és most hogy vegyek be vérnyomás csökkentőt?:)na addig izgattam magam,miga szivem majd kiugrotta helyéről jött pár extra,kalimpált rendesen aketyegő na gyorsan be agyóygszert,most jó megint:)
majd csak hozzászokok,de már nem pánikolok annyit meg nem görcsölök4Igaz van mikor rám jön de akkor elfoglalom magam valamivel és igy általában sikerül is!
Legyen szép napotok!!
katfree55 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2680

"Ez mind lehet ideg miatt??? Eddig hogyhoyg nem jött elő akkor? "

 

Ha tényleg nincs szívbetegséged, akkor nagyon valószinű, hogy az "ideg" miatt - a stressz vagy a szervezet kifáradása okozza. Annak meg örülj, ha eddig nem jött elő!

 

A fogad sem egyik napról a másikra lyukad ki, hanem a Fognyűvő manócska szép lassan (alattomosan) szétrombolja. Hát ez is így működik - itt a stressz végez alapos munkát, de ez visszafordítható, ha időben leáll az ember!

 

Ha komolyan tervezitek a jövőtöket, akkor légyszives szót fogadni az orvosnak, ennyit biztos megérdemel a barátnőd!

 

 

Előzmény: Baluu82 (2679)
Baluu82 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2679

Hát én úgy csináltam hogy délelőttös héten 3-4 órát aludtam, délutános héten meg amennyit tudtam, de most próbálok odafigyelni az ilyenkre is, hogy ha fél 5-kor kellene kelnem ne éjfél- egy óra körül feküdjek le. Összevissza aludtam. Most már próbálnék de az utosló nagy bedobbanás óta mindig megébredek :( nagyon rossz.  Barátnőmmel már nagyon tervezgetjük a közös jövőt, de az a legrosszabb hogy ő is látja rajtam azt hogy rosszul vagyok és bántja hogy nem tud segíteni. Bár mondom neki hogy ha mellettem van az is sokat jelent. Holnap reggel megyek vissza dokihoz kiváncsi leszek mit mond. Remélem ez csak egy átmeneti állapot és hamar elmúlik. Az a legrosszabb hogy nem tudom hogy mi a bajom, mert elvileg szívbetegségem nincs, mégis kellemetlen érzéseim vannak a mellkasom körül néha, meg ugye a dobbanás... Ez mind lehet ideg miatt??? Eddig hogyhoyg nem jött elő akkor? Majd lesz valahogy...

 

Előzmény: katfree55 (2678)
katfree55 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2678

Szia!

 

Két napja én is rosszabbul vagyok (talán az időjárás?), reggelenként én is az erős szívdobogásra ébredek és a gyógyszerek ellenére is jönnek az extrák. :((

Nekem is azt mondta most az egyik kardiológus, hogy ez pánikbetegség, menjek pszichológushoz. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű ám - ez az egész nálam pl. nem a pánikkal kezdődött, hanem a stresszel, ami az elmúlt években sok egyéb "betegséget" is produkált amíg aztán vagy fél éve elkezdődtek a ritmuszavarok és az anginás rohamok és egyre gyakrabban. Nem tagadom, tavaly ingem-gatyám ráment a vizitdíjra, de elmentem minden lehetséges vizsgálatra - amelyek "természetesen"  (és szerencsére) negatívak lettek. Némelyik orvos javasolta, hogy "kicsit pihenni" kellene - miközben én is 10-14 órákat dolgoztam. Hát ebből most visszavettem, de kicsit későn... ezt kihagyhattam volna az életemből.

Pillanatnyilag én sem tudom hogyan tovább, remélem a jövőhéten majd a felülvizsgálaton kitalálnak valamit. Addig igyekszem kikapcsolni minden zavaró tényezőt és pihenek ezerrel. :)) Én nagyon bízom a gyógyteákban is. Mindenki félti a munkahelyét, de csak egy életünk van! Nem tudom van-e családod, de gondolom ők is aggódnak érted és ők is ezt tanácsolják - fogadj szót nekik!

Előzmény: Baluu82 (2677)
Baluu82 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2677

Elvileg a pánikbetegség is okozhat ilyen tüneteket? Több helyen olvastam hogy a pánikbetegségnek ugyanilyen tünetei vannak, végülis ha jól meggondolom tudom mihez kötni az első bedobbanásomat, elvileg lehet hogy csak egy pszihoterápőia kellne ahhoz hogy visszazökkenjek a valóságba? Néha meg tudnék őrülni a tehetetlenségtől. A doki táppénzt javasolt, de most pont oylan jó a helyzet a munkahelyemen, hogy szeritem kitennének egyből, az meg még jobb lenne...... majd valahogy lesz....

 

Baluu82 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2676
:( Hali!! :( Ma reggel is úgy keltem hogy úgy dobogott a szívem azt hittem kiugrik a helyéről :( Meg 20 percenként járko pisilni, de az egy idő után leáll és nap közben már normális lesz. Ez is az ideg miatt lehet? Ja és közbe ilyen enyhe nyomásérzést is érzek :(  Tervezek egy magándokit, de itt a környékünkön passzolok. Az dühít hogy este már úgy fekszem le hogy minden ok reggel megint szapora pulzus, nyomásérzés. Szedek egy gyógyszert pont az ellen hogy ne legyek egész nap pánikban, meg szorongásban, lehet hogy az hat ki ennyire rám? Passzolok. ááááá Nagyon szar érzés. Remélem mihamarabb kilábalok ebből. Szép napot mindenkinek!! 
evike007 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2675
Kedves BFeri!
Én egy Fitotékában kértem a Validort-érthetelenül néztek rám!Szerinted hol probáljam??De most van eza természetesható alapanyagú Remotiv tabletta 6Szorongás,pánik,depi/szerinted??megprobáljam?
Üdv:Éva
Előzmény: BFeri53 (2672)
evike007 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2674
Szia Balu! Üdvözölhetünk az extrások táborában!!!Ha olvasgatod a hozzászolásokat sokat olvashatsza a bedobbanásokról!Igen általában idegi alapú!Engem si elküldtek mindenfelé semmitsem mutatott/Nálam afél családnak van/De azért nézesd meg a vérnyomásodat,mert nálam sajnos hogy magasabb lett és ráadásul váltakozik is ez hozta ki igazán!!!
BFerinek nagyon jó tanácsai ,hozzászolásai vannak,!!!!!De ugy mindenki tud valami jót:)
Én már nem is nagyon fiygelek az extrákra pedig vannak...Hanem a vérnyomás gyógyszer mellékhatásai készitenek ki!Hol a pánikot,hol a depit hozzák előre!
Olvasgasd a topikokat érdemes ,nekem ebben sokatsegitettek itt!!
Előzmény: Baluu82 (2673)
Baluu82 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2673

Sziasztok! Új vagyok itt. olvasgattam a hozzászólásokat és látom hogy többeknek is van olyan érzése, hogy néha bedobban a szíve. Olyan mintha leállna aztán utána üt egy nagyot. Nekem azt mondták idegi alapon van, de most utoljára nagyon megijedtem padlón avgyok az utolsó dpbbanás óta. Ugy érzem mintha szorítana, meg ilyenek. Másra nem is tudok gondolni egész nap. Hogyan lehet ezt a dobbanástól való félelmet leküzdeni? szerintem a sko idegeskedés miatt már olyan is érzek hogy mintha szorítana egy kicsit. Remélem tud valaki segíteni: Üdv:

Baluu

BFeri53 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2672

A Validol manapság "gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény".

 658 forintért kínálnak 10 szemet. A kereső program azonnal kidobta.

 

Nem gyógyszer, mert nincs mellékhatása :-)

Előzmény: katfree55 (2668)
evike007 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2671
szia és sziasztok!
Köszönöm nagyon kedvesek vagytok:)a bétablokollot régota szedem !Már 20 éve ,mert a pulzusom nem akart 100 alá menni és akkoriban a Trasicort majda Betalockot találták jónak!Sajnos ez családi vonás!Az egyik dédpapámnak szivasztmája volt.Anyámnak mega testvéreinek ugyan ez a baj extrák,azt mondták nekik ők voltak ,járnak dokihoz,idegi eredű ,öröklött!! HUrrá!most bele estem én is!:(de már hála nektek nem is igazán ez foglalkoztat,hanem a gyóygszer/Lokner/mellékhatása a depi!Remélem egyedűl is kilábalok!Átnéztem a pszichiátria oldalra itt hát inkább ne tettem volna,jobban megijedtem majdnem!Igy hát itt maradok:))
majd pozitivan gondolkozom és persze diétázom!
Legyen szépnapotok!!!
Előzmény: katfree55 (2668)
katfree55 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2670

Arra is van valami zseniális ötleted, hogyan lehet figyelmen kívül hagyni, amikor 10 percenként vannak ilyen rohamok időnként anginás rohamokkal tarkítva? Ez ostoba orvosok szövege "meg kell tanulni együttélni vele". Ilyet akkor mondanak, ha nem tudnak mit kezdeni az emberrel de nem merik ezt bevallani.

 

Ezt nem lehet így kézben tartani, úgy csinálni, mintha nem is történt volna semmi. Vagy teljes életmódváltásra van szükség, kiszakadni abból a közegből, amely miatt  az ember ilyen helyzetbe került (ezt kevesen tudják megtenni), vagy muszáj igénybe venni valamilyen kezelést - nem a szívgyógyszerek további szedését, de leállni azokkal sem lehet egyik percről a másikra. Ki kell váltani természetes vagy homeos szerekkel, a jógalégzés is segít, legalábbis a roham elején.

Előzmény: Sandy girl (2669)
Sandy girl Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2669

Evike!

Próbáld meg az extrákat figyelmen kívül hagyni, tudom nem könnyű, de nekem is idő kellett hozzá, hogy megtanuljak vele élni, mert nem szeretném magam kikészíteni az extrázás miatt. Semmit nem szedek, nekem mondjuk nem is írtak volna fel semmit, vannak az extrák és kész, nekem pl. a kis vitorlavisszahajlás miatt van, de nincs vele teendő, évente egy kontroll és kész. Ha előjön, muszáj továbblépnem, kellemetlen, kellemetlen, de sajnos ez van:(

Szóval fel a fejjel!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!