Keresés

Részletes keresés

mistii Creative Commons License 2011.12.20 0 0 2401

Helló !

Én festés előtt át kenném a rozsdás felületet Würt -ös rozsdaátalakítóval .

http://webshop.wuerth.hu/files/pdf/0890_180.pdf

Előzmény: <Tycoon> (2398)
mistii Creative Commons License 2011.12.20 0 0 2400

Sziasztok !

Thermilate a hőszigetelő festékadalékéról van valakinek konkrét tapasztalata ?

Biztos vagyok benne ,hogy sokunkat érdekelne .

Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2399

Egész jól sikerült, nem folyik meg, ha jól fújod. Ha még nem fújtál, érdemes előtte gyakorolni valami ócskavason.

Előzmény: <Tycoon> (2396)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2398

Auchan / Tesco van?  Ott az autósbolt részén  - színkód nélküli - de alapszínűeket találsz pár ezer Ft-ért.

 

 

----------------

 

Én meg azt kérdezném hogy a rozsdásodó cirkómat mivel fessem át?

Vegyek fehér Hammerite-t és kezdjem azzal pacsmagolni, de nem lesz szép szerintem

vagy vegyek konvektor festéket,  vagy radiátor festéket vagy kandalló festékszórós sprayt?

Ezek közül a hőfok a különbség vagy ezek bírják a folyamatos párát / vízcseppett?

Sprayvel vagy ecsettel lehet símábbra festeni ezt a lemezt, illetve ahol a rozsdát lesmirglizem azt milyen pasztával kéne egyenesbe hozni? 

Előzmény: Balu424 (2397)
Balu424 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 2397

sziasztok.

Nagy kérdésem lenne.  Nem nagy kiszereléssű festéksprayt szeretnék venni, mivel nem sok kell belőle (RAL kódjaik: 1016 sárga,  5015 kék,  7012 szürke)  régebben Dupli-colort használtam, ezzel meg vagyok elégedve szépen terül, hamar szárad. (Csak ilyen színkódok nincsenek)

Valamilyen hasonló tulajdonságú, olcsó(bb) kis kiszerelésűt akarok venni Debrecenben (ja itt nincs OBI..)

<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2396

és szép lett, nem lett pacás nem folyt meg? 

Előzmény: Gyurco78 (2395)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 2395

Fogalmam nincs, milyen márkák vannak jelenleg, nagyon régen vettem ilyen festékszóró sprayt egy Standox festékboltban, egy Simsont fújtam le vele :)

Előzmény: <Tycoon> (2394)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.16 0 0 2394

Egy márkanevet esetleg tudnál mondani. Kb fél négyzetméteres területet kéne lefestenem (vagy lehet lefújom akkor az egészet az meg olyan 1-2 négyzetméter lehet.  Melyik megoldás a jobb?

Előzmény: Gyurco78 (2392)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2393

a thermilate-t érdemes kicsi területen kipróbálni, nekünk konyhában volt hőhidas falrész (téglából épült családi ház, de néhol betonozott falrészek vannak), ami télen penészesedett, thermilates festékkel lekenve tavaly télen nem volt penész, és a tapintása is sokkal melegebb

 

nyáron egy másik szobában is lefestettük ezzel, és most figyelünk, ha bejön a hideg

Előzmény: klepto (2387)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2392

Létezik, autófestékeket áruló boltban érdemes megnézni, azok a tartósabb fajták.

Előzmény: <Tycoon> (2391)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2391

A logó mögöttől indult a rozsda, és megy le az aljáig, szóval le kéne csiszolnom valamivel. 
Festérkszórós zománcfesték létezik?  

Előzmény: Gyurco78 (2390)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2390

Szigetelőszalag a logóra, és akkor két legyet ütsz egy csapással: Nem látod a szemét gyártó nevét, és a rozsdát sem!

De viccen kívül: zománcfestékkel.

Előzmény: <Tycoon> (2388)
halaloszto Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2389

szerintem ne fesd le, hanem minden reggel szidd 10 percet a gyartot.

 

vajk

Előzmény: <Tycoon> (2388)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.15 0 0 2388

Sziasztok!

 

Van egy 6 éves Vaillant kazánom, ami elkezdett rozsdásodni a logoja alatt.

Kérdésem hogy ezt mivel tudnám lefesteni, hogy lehet a rozsdát eltávolítani?

 

A szemét Vaillant Mo 59 ezerért cserélné ki ezt a sz..r lemezt, teljesen hülyének nézve az embert, így nekiállnék egyedül

 

klepto Creative Commons License 2011.12.13 0 0 2387

Sziasztok!

 

Egy 10 emeletes, szigeteletlen panelház 7-ik emeltén élő lakó vagyok. A gyári nyílászárókat tavaly a konyhában és az egyik szobában kicseréltettem műanyagra, és idén sorba került a másik szoba is. Abban a két helységben ahol tavaly cseréltettem nyílászárót nem, de az idén nyílászárócserén átesett szoba falán megjelentek a penészfoltok egy viszonylag keskeny sávban, de már a plafonon is tapasztalható a jelenség.

A penészes részek a fűtéscső vonalában vannak, ahol a szoba fala az utcával érintkezik mindkét oldalon (az egyik oldalnál a teljes falhossz az utcafronttal határos, a másik oldalon a szobafal kb. 20%, ami mellett az erkélyem található).

Az volna a kérdésem, hogy miért csak az ebben a szobában jelent meg a penész a falon, a többi helységben miért nem tapasztaltam a penészedést?

A penészedésnek indult szobával kapcsolatban már a penész megjelenése előtt arra gondoltam, hogy belülről hungarocellel szigetelném a szoba utcával határos falát, vagy akár az egész szobát; hogy komfortosabb érzete legyen a falnak. Erről vegyes véleményeket hallottam, volt, aki azt mondta, hogy a belső hungarocelles szigetelés, penészedéshez vezethet, mivel meggátolja a fal szellőzését (panelnál ez lényeges?), és a hungarocell alatt penészedhet a fal.

Szerintetek ez a belső hungarocelles falszigetelés mennyire javítana, vagy rontana a penészesedésen?

Nem vastag, csak 1cm-es hungarocell lapok felhelyezésére gondoltam, fúrás nélkül; rá rabicháló, majd glettelés, alapozás, és fedőfestés.

Alternatívaként gondolkozom még a Thermilate hőszigetelő festékadalékon, és végső megoldásként a tapétázáson is, bár a párom ellenzi.

Szerintetek  melyik megoldás a legjobb?

Ha egyik sem az igazi, megoldhatja-e a problémámat egy vízzáró vakolat a panelra (pl. fehér csemperagasztó vékonyan felhordva), rá egy sima glettelés, majd a színezett fedőfestékre egy mosható, súrolható PoliFarbe selyemfényű falfény?

Igazából 3 kritériumnak kellene megfelelnie a végeredménynek;

1: melegebb érzetű, tapintásra kellemesebb falfelület

2: jó tisztíthatóság

3: a most megjelent felületi penészedés végleges száműzése.

 

A válaszaitokat előre is köszönöm!

szijozsi Creative Commons License 2011.11.14 0 0 2386

Köszönöm!

 

Megcsináltam, ha megszárad, felrakom a tapétát. A végén már egész tűrhető darabokat is sikerült felragasztani, pedig a csomagolópapír vékony volt. Előgyakorlatnak jó volt.

Előzmény: Masgas (2385)
Masgas Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2385

Igazad van nem kell ekkora cirkuszt csinálni.

A falat felesleges lekenni makulatúrázáshoz. A makulatúrázás arra szolgál, hogy a poszter illesztései ne váljanak el egymástól.

Nos pl egy 2,60 magas szobában úgy sem tudod egyben lemakulatúrázni a mennyezettől a földig mivel elszakad, én két részletben szoktam. Az átfedéseknél a dobást száradás után híg glettel ki szoktam javítani.

Mindezek után jöhet a tapéta , poszter etc....

Előzmény: szijozsi (2384)
szijozsi Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2384

Adjonisten!

 

Emberek, van egy gondom.

Tapétáznék, illetve vettem egy gigant posztert, és fel akarom ragasztani a falra.

 

A poszter használati utasításánál az szerepel hogy előtte a falra újságpapírt vagy csomagolópapírt kell ragasztani, majd utána a posztert.

Vettem csomagolópapírt, bekentem falat, papírt, de a papír elázott, ha meg akarom egy kicsit feszíteni azonnal elszakad, úgyhogy elkezdtem újságpapart ragasztgatni. Már az elsővel idegbajt kaptam, pedig hol van még a vége... Ez is szakad, gyűrődik, mindent csinál.

Valami hasznos tipp?

 

Az is érdekes hogy kétféle töménységű ragasztót kellett keverni, egy hígabbat és  egy sűrűt, teljesen gélszerű.

A hígabbal a falat kell lekenni, a sűrűvel a tapétát.

Régen nem csináltunk ebből ilyen cirkuszt.

amator11 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 2383

Vagy hideg zsíroldó.

 

De kesztyű és szemüveg legyen rajtad!!!!!!

 

Különben nem kell körmöt vágnod és kézkrém se nagyon kell.....

Előzmény: wizardry8 (2379)
Dunit Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2382

 Persze, hogy van.

 Minden olyan festék ami nem vizesoldatú,  jó.

 Így a lakbenzines, a szintetikus oldószeres ill. az aromás higítós kitünően tapad.

 Természetesen valamivel lassabban szárad, ha nem fázol,  nyugodtan fessed azt a vaskerítést !!

Előzmény: wizardry8 (2380)
Dunit Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2381

Mósószeres meleg víz, vagy lakk benzin !

Előzmény: wizardry8 (2379)
wizardry8 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2380

Van olyan festék amivel vaskerítést lehet festeni 0-10 fok között? Vagy inkább várjak tavaszig?

Előzmény: wizardry8 (2379)
wizardry8 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 2379

Sziasztok!

 

Új vaskerítés eléggé olajos, mivel lehet a legjobban leszedni az olajat róla, mert ugye zsírtalanítani kellene festés előtt?

nimrod50 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2378

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék Paint Zoom festékszóró ügyben. Ha van valakinek tapasztalata ( jó, vagy rossz) legyen szives ossza meg velem. Vásárolni szeretnék, élsősorban falfestés céljából,

de nem merek venni addig, amig nem kapok véleményeket róla!

Előre is köszönöm.

Pharaoh85 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2377

Hi!

 

Hogy lehet megállapítani, hogy mésszel vagy diszperzittel van-e a fal lefestve?

inotech Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2376

Sziasztok!

Az ytong válaszfalaink erősen repedésesk (Teljesen át repedtek), ezeket a repedéseket kigyököltem és kinyomtam NEM festhető szilóval! Erre fogok tudni üvegszövet-tapétát tenni, ragasztani? Valaki azt mondta (utólag), hogy festhető szilóval kellett volna kinyomni a repedést, mert a nem festhetőre nem fogom tudni felragasztani a tapétát. Én azért vettem a nem festhető változatot, mert azon kifejezetten szerepelt, hogy "tartósan rugalmas", míg a festhető változaton nem!

Nos?

 

Köszi

Üdv I

Borbara6 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 2375

Tanácsot kérnék: használta már valaki az új Neo festéket? érdemes valamivel aláalapozni vagy mehet a glettelt falra?

 

Masgas Creative Commons License 2011.10.07 0 0 2374

A baj hogy a régi festék réteg nem tapad , le kell kaparni, glettelni,csiszolni, festeni. Szerintem nem érdemes rápazaroni a drága festéket ha úgy is lejön. Van, hogy egy fél év után csattan meg...

Előzmény: Bz81 (2373)
Bz81 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 2373

Szaiisztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni! Panellakásban elkezdtem festeni a konyhát és a festék ilyen rétegekben jön le, ahogy szárad úgy púposodik fel bizonyos helyeken.A fal nem nedves nincs beázás. Valaki tudja hogy mit tehetnék, hogy a festék megtapadjon?! Amúgy dulux-al festek szóval nem noname festéket használok.

Masgas Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2372

Ez így jó.

 

Előzmény: Törölt nick (2370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!