Keresés

Részletes keresés

Vins Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31734

Nem véletlenül írtam, hogy felejtős, hamem saját tapasztalatból.

Elmész napokra, beállítod 20 fokra a termosztátot az meg nem kapcsolja le vagy be a kazánt, mert nem jut el a jel addig.

Mire hazajössz vagy 40 fok lesz és egy hibás kazánod vagy jó esetben 5 fok és csak bekapcsolni kell.

Ezt a rizikót nem éri meg (szerintem) arról nem is beszélve, hogy HMV-t nem lehet vele kezelni illetve nincs benne

finomszabályozás (moduláció támogatás).

 

 

Előzmény: Dragon22 (31732)
Ronaldo Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31733

Sziasztok!

 

Van egy Beretta Junior Green gazkazanom. Par napja azt vettem eszre, hogy csopog.

Szetszereltem, es a nagy femtartaly alatt van egy kis lapos muanyag tartaly, annak az oldalan folyik le a viz az alatta levo talcaba, es ha a talca teljesen megtelik akkor csopog kifele az egesz szerkezetbol.

Ezt 2-3 naponta kitorlom, de megint megtelik.

A muanyag es a femtartaly kozott mintha latnek egy fumitomitest. Lehet, hogy ott ereszt valami? Lehet ezt otthon hazilag javitani szerintetek, vagy keressek valami gazszerelot?

Koszonom elore is a valaszokat.

 

Dragon22 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31732

Én is tervezem, hogy Aristonra (Cube RF-et néztegettem + BUS vezérlő + külső hőmérséklet érzékelő) cserélem a Q7rf-et.

Nekem a következőket produkálta:

Elemcsere előtt 20,5 fokra beállított hőmérsékletnél 24-25 fok volt a házban. (termosztát a beállítottat mérte)

Elemcsere után helyreállt a rend. 2 hete csinált egy olyat, hogy a termosztát kijelzőjén jelezte, hogy fűtene, de már csak 18 fok volt a házban, mert a vevője valamiért nem reagált. (mióta novemberben beköltöztünk, az óta ugyan ott van az adó egység és eddig ilyen nem volt) Vevője nem reagált semmire. Nyomkodtam rajt a manual gombot, de csak sokadik próbálkozásra villant fel a zöld led, utána sokadikra tudtam bekapcsolni a kazánt. Ezek után visszaraktam automatára, az óta megy rendesen.

Előzmény: Vins (31729)
Dragon22 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31731

Megvan. Én voltam a hülye, félreértettem amit írtatok. :)

 

Előzmény: Törölt nick (31475)
Vins Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31730

Milyen vízelvezetőre gondolsz ?  Linkelj már egy képet, vagy url-t.

Nekem nem adtak semmit a kéményhez, nincs beszerelve vízelvezető csak a kazáné.

 

Előzmény: nagykunsági (31717)
Vins Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31729

Ha jót akarsz magadnak a q7rf-et most felejtsd el. Áldozz pénzt a Sensys-re, ha teheted vedd meg wifi modullal együt, akciósan 80e-ből kijön a kettő.

 

Előzmény: gybiaaa (31724)
spee981 Creative Commons License 2019.01.03 0 1 31728

"Persze igazad van 1-1 fogyasztónál nem egy nagy tétel, de azért országosan már elég szép szám jöhet ki."

 

Az a fő gond ezzel a nagy nemzetiesedéssel, hogy egyre kevésbé lesz transzparens itt minden. Én a minap kaptam 1.5 éves számlát a nemzeti szemétholdingtól. Ellenőrizni se tudtam hogy jogos-e, közműszámlákat ugyan félrerakosgatom, de a lényeg: 1500 Ft-ról szólt. Szerinted kinek éri meg 1500Ft miatt 1.5 éves papírhalmokban kutakodni? Pláne azt kutatni hogy mit NEM fizettem be, ugye, mert esetleg nem is kaptam meg a számlát annak idején. Senki se lepődjön meg ha majd 2 év múlva kap egy korrekciós számlát 2016/2017 teléről II-es kategóriájú díjelmaradásról a "gázszolgáltató"-jától, vagy még korábbról, amin az lesz feltüntetve, hogy pl még a tigáznak jár ez az összeg. A díjnet is jól kitalálta hogy nem tárol sokáig számlákat. A végfelhasználó a díjnetet bevonva könnyedén és elegánsan bizonyíthatná az igazát évekre visszamenőleg. Ha letöltögeted magadhoz a sok pdf-et, az még mindig csak a számla másolata, na de a rendezettség igazolásához mi kellene? Banki kivonat vagy a dyjnet nyilván auditált rendszere, ami tárolja az események sorozatát. A bankom nem ad egy évnél régebbi tranzakciókról infót, legalábbis netbankban. Tehát minimum el kell fáradnom és gondolom sok lóvéért kiguberálják ha kérem. Ha nem találnak semmit, lehet hogy rosszul kérdeztem. Vicc az egész. A sárgacsekkezés lenne az egyetlen megoldás. Mindig a postán sorban állni és elrakosgatni a szelvényeket, mert az nálad marad a dobozban, és lobogtathatod. 2019-ben.

Előzmény: nagykunsági (31710)
halaloszto Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31727

nem azt mondom hogy Te pampognál, vagy hogy mindenki pampogna. csak hogy lenne aki pampog. nincs tökéletes megoldás. 

 

 

Előzmény: nagykunsági (31726)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.03 0 2 31726

Nem lenne. Mivel diktálós vagyok, így is mindíg változó a számla. Én nem vagyok hajlandó fizetni, csak azt amit el is fogyasztok. Nem hitelezek senkinek, ugyanis van egy komoly megállapodásunk a bankkal. Ők nem javítanak hűtőt , én meg nem hitelezek. :)

Előzmény: halaloszto (31718)
mantec Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31725

T gybiaaa!

"... milyen termosztát ..."
Sensys

"... komolyabb ariston termosztátok ezzel a kazannal nem ..."
De.

"... Külső hőmérséklet erzekelot lehet ..."
Lehet.

Előzmény: gybiaaa (31724)
gybiaaa Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31724

Vezérlés kérdésben szeretném a tanácsokat kérni:

Hamarosan telepítésre kerül a futesrendszer következő resze:kazán, futomodul, radiátorok. A csövek már az aljzatban.

A rendszer a következőképpen néz majd ki. Ariston cares prémium kombi kazán, mgmII modul, 6 körös padlófűtés és egy radiátoros kor. A futestervezo az alábbiakat tervezte konkrét típus megadása nélkül: egy beltéri érzékelő 1. Zóna, egy clima manager, egy padlófűtés termosztát. Természetesen őt is kérdeztem de még várok a válaszára, nem egy kapkodás típus.

Az lenne a kérdésem hogy a fenti  kazánhoz és modulhoz pontosan milyen termosztátot javasoltok és egyáltalan mi az ami kompatibilis? Ahogy néztem a komolyabb ariston termosztátok ezzel a kazannal nem is kommunikálnak. Nincsenek túl nagy igenyeim, nekem megfelelne a computherm q7rf is vagy hasonló.

Külső hőmérséklet erzekelot lehet ehhez a kazánhoz csatlakoztatni? Köszönöm

kisbalazs83 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31723
Előzmény: njani1 (31722)
njani1 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31722

Szakaszosan üzemel, mint írtam a q7-es termosztátok (most már tudom ez se a legjobb választás) vannak ami ha eléri a beállított hőmérsékletet akkor még a padlófűtés tehetetlensége miatt melegszik majd ha fűteni kell hideg padlóval újra kezdi mivel a szigetelés miatt lassan csökken a hőmérséklet. Ezen is próbálnák változtatni vagy jobban beállítani.Az előremenőt 8.3.1-es menüpontban lehet megnézni? A menübe még nem léptem be de ha jól értelmezem akkor a +,- gombot nyomva tartva menü, utána ezzel a + gombbal érem el a menü pontokat a másik oldali + gomb meg az"ok".A menüt "0"-val jelzi és a belépési kód 222. de  megköszönném ha valaki leírná, hogy jutok el egyszerűen a menüpontokhoz.

Előzmény: Petya79 (31721)
Petya79 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 31721

Komoly. De miért pont Clas? A Genus nem sokkal lett volna drágább, és enyhébb téli napokon, vagy átmeneti időszakban lehet, hogy azzal jobban jártál volna. Milyen előremenővel dolgozik a mostani időjárási viszonyok mellett? (nem a beállított hőfok, hanem a tényleges előremenő, amit a menüben látsz)

Szakaszosan üzemel a kazán, vagy sikerült úgy beállítani, hogy folyamatosan temperál?

Előzmény: njani1 (31702)
gsmotoros Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31720

Ez nem hangzik túl vészesen valóban, köszönöm szépen! Mondjuk kell egy kicsit főrni faragni azért...

Előzmény: nagykunsági (31717)
szmore_ Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31719

Nekem ariston kémény van ahhoz venni kellett vízelvezetőt külön. 

Előzmény: nagykunsági (31717)
halaloszto Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31718

ha másképp csinálnák, akkor meg a nov-dec számlája lenne drágább mindnekinek, és lenne aki amiatt pampog.

 

van ilyen a villannyal is, csak ugye ott egyenletesebb a fogyasztás.

Előzmény: nagykunsági (31716)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31717

Kell egy indító idom, kb 10 ezer. Tisztító idom kb 10 ezer. 2 darab méteres cső, a kettő 20 ezer. Befejező, vagy tetőidom, az kb 20 ezer. Ahhoz meg tudtommal jár a vízelvezető. 

Előzmény: gsmotoros (31714)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31716

Miért bonyolítaná, diktálásos rendszernél?

 

Számlán pontosan nyomon követhető január 01- december 31-ig a fogyasztás. 

 

Én speciel 2018-ban a közelében sem voltam az 1200 m3-nek, még az 1000-t sem éri el a gázfogyasztásom. 

 

Akkor miért is kellett a februári számlában 2-es árkategóriát fizetnem? 

Előzmény: Apaxp (31713)
Vins Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31715

Köszönöm, sokat segítettél. Így már be merem kötni...

Előzmény: sntt (31708)
gsmotoros Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31714

Ez csak egy tipp volt, a mai szakihiánnyal kompenzált költségre. Mondjuk ha ezt szabad magamnak szerelni, akkor okés... És csak a végén kell egy kéményseprői szakvélemény és a magam által szerelt univerzális kémény (a kazánnak legyen engedélyezve az ilyennel szerelés persze, valami C63 megfelelőség kell vagy mi) a garanciát nem befolyásolja akkor jó, olcsóbb is lehet. De a tető buherálása miatt azért 100k alá nemigen hiszem, hogy bemenne.

 

Mondjuk a tetőn lenne bádogos munka. OTÉK alapján nem lehet parapet kémény itt, hiába családi ház, nincs elég messze a szomszéd.

Előzmény: nagykunsági (31711)
Apaxp Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31713

Ami komplikálja az I. II. kategória számítást, hogy az nem elszámolási időszakra vonatkozik, hanem január 1-december 31 időszakra. Ezért van az elszámoló számlán 2 sor I-es és 2 sor II-es kategória.

Akinek pl, novemberi leolvasás van ott elszámolás , de január elsejére generálnak egy becsült óraállást, aminek nem sok köze van a valós óraálláshoz. Nálam eleve 100-150m3-el többet becsülnek mint a valós óraállás.

Az a 41040MJ (1200m3) I-es kategória egy évre vonatkozik, tehát átfedésben érvényes az adott év leolvasás előtti és leolvasás utáni fogyasztásával.

Előzmény: nagykunsági (31710)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31712

Nincs, de a leolvasás hónapjában nincs diktálás. 

Előzmény: halaloszto (31696)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31711

"kis 3m-es koax kéménnyel (150k)"

 

Mi kerül ebben 150 ezerbe?????????

Előzmény: gsmotoros (31706)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31710

Nem az a gond, hogy nem kerül vissza, de miért kell nekem hitelezni a Nemzeti Közműnek? Mert ugye év elejébn beszedi a pénzt 2-es árkategóriában, és év végén visszaadja. Kamat nélkül. 

 

Persze igazad van 1-1 fogyasztónál nem egy nagy tétel, de azért országosan már elég szép szám jöhet ki. 

 

Én éppen most mérgelődöm az autóhitelnél. 

 

Nem elég, hogy decemberben kifizettem az utolsó részletet, és kiküldte az értesítőt, hogy tőketartozása 0 azaz 0 euró, most küldött még egy csekket az árfolyamváltozásból eredő költségre. Még ezzel is megbékéltem, mivel azt mindíg utólag számlázzák, de az már kiverte a biztosítékot, hogy szerepel még 123 Ft késedelmi kamat. 

Ami ugye le van vezetve, hogy mikor nem 8-án fizettem, hanem 12-én. Az is érdekes, hogy mindíg 4 nap volt a késés, és most hogy ellenőrízzem, 10 évre visszamenőleg? Ráadásul amelyik számláról utaltam az meg már rég megszűnt. 

Hogy mi a f@szért nem lehetett ha valóban késedelmesen fizettem a következő hónapban kiszámlázni? Mert akkor talán be tudtam volna bizonyítani, hogy ők kúrták el a könyvelést, nem én fizettem késedelmesen?

 

 

Előzmény: spee981 (31686)
scofield87 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31709

Üdv.

 

Melyik a jobb és időtállóbb hőcserélő típus?

-saválló nemesacél

-alumínium-szlícium

 

Köszi a válaszokat!

sntt Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31708

sensys-NETwifi-kazán

külső szivattyú-multifunkcionális vezérlő (3318636)-kazán

azaz a kazánban találkozik egy aljzaton a multifunkcionális vezérlő és a NETwifi

menüben a 0.2.0-ban kilistázza őket

Előzmény: sntt (31703)
ice device Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31707

Igazából én azért mélyültem el-keveredtem bele, mert ha padlót öntanuló PID-es termosztát tanulja, de közben rányit az onoffos radiátor kör is, akkor miként tudja az okos tanulni-kezelni, ha váltózó a hőmérséklet-felfűtési idő, mennyire zavar be neki...

Ezt kéne megfejteni :)

Előzmény: Vins (31705)
gsmotoros Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31706

Sziasztok!

 

Egy létező radiátoros fűtéssel ellátott (55/45/20-al ki tudja fűteni a helyet, alacsonyabbal nem feltétlen, akkor több radiátor kéne) ingatlanban kellene a "semmiből" fűtési hőforrást létesíteni. Jelenleg egy nagyobb házból van földbe rakott fűtési csövekkel megtáplálva. Elég energiapazarló ez és változnia kell tulajdonjogi helyzet változás miatt.

 

Azt jól látom, hogy a kondikazán lenne itt a nyerő feltehetően a hőszivattyúval szemben? 5kW hőigény lenne kb, plusz HMV előállítás kell. Drasztikus átalakítás, felületfűtés vagy fan-coilok annyira nem hiányoznak, jó lenne meghagyni a radiátorokat.

 

Külön gáz bekötés 25m-re az utcából mennyi lehet (ott van az aszfalt alatt fővezeték)? Volt ilyen "ingyen közmű" program, az gondolom politikai szédítés volt. Vagy a kerítésig tényleg teljesen ingyen lenne az elosztócső? Útfeltúrást ki fizeti ilyenkor? Legrosszabb esetben a másik ház csonkjára lehet akár ilyen ikermérőt tenni talán, de ezt el kéne kerülni, ilyen szolgalmi jogi megfontolások miatt.

 

Én úgy számoltam, hogy kis 3m-es koax kéménnyel (150k), jobbféle fali átfolyós kazánnal (300k) és gázbekötéssel(300k???) olyan 750 kHUF-ban megállna a mese. Ez mennyire reális szerintetek? Lehet a bekötés drágább és olcsóbb is? 

 

Köszönöm előre is ötleteiteket!

Vins Creative Commons License 2019.01.02 0 0 31705

Null problemo....

 

 

Előzmény: ice device (31701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!