Keresés

Részletes keresés

csirip46 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61435
NUSKA. Szuperek a topok. A rózsaszinűt lekicsinyítettem.
Előzmény: Nuska4 (61432)
livia néni Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61434

Kedves Olimama65!

Szeretném elkérni a szalagos harang mintáját. Ez még nincs meg nekem.

Lívia

Előzmény: olimama65 (61420)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61433

Szia Nuska!

Köszi a dicséretet, de remélem, hogy még szebbeket is fogok csinálni. Az általad készített top is csodás. Ilyennek nem merek még nekiállni, talán a tavasszal veszem a bátorságot és megpróbálom. Egyébként írtam neked levelet.

Előzmény: Nuska4 (61432)
Nuska4 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61432

Szép estét!

 

Szüli és névnaposoknak sok boldogságot, kismamáinknak jó egészséget kívánok! Nusa gratulálok a kicsi unokához, sok örömötök legyen benne!

Olimama nagyon szépek a szalagosaid!

A nyáron elkészült munkáimat még csak most tudom bemutatni. A mintákat feltöltöttem a képtáramba.

 Azóta készítettem karácsonyi díszeket is, de fénykép még nincs róluk. A sárga topot nem sikerült lekicsinyítenem. A linket ideteszem. További szép estét!

 

Topok
olimama65 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61431
Csirip-Pirikém! Nagyon köszönöm soraidat. Azt, hogy elkezdtem a szalaghorgolással foglalkozni Jolimamának és a fórumnak köszönhetem.  Mindig úgy idegenkedtem tőle, azt hittem soha nem tudom megcsinálni. Remélem a következők már szebbek lesznek. Most ugyan én is a karácsonyi dolgokat helyezem előtérbe, de nem hagyom abba és csinálni fogom.
Előzmény: csirip46 (61421)
ZsebiB Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61430

Sziasztok Aranyos Leánykák!!!

 

Atyavilág, majd 37 oldallal ezelőtt írtam utoljára, nem semmi!!!!! Próbáltam vissza-vissza olvasni, kisebb-nagyobb sikerrel...

 

Ahogy beköszöntött az október, kész őrültek háza lett idebent a cégnél. Jönnek a határidők, elszámolások és egyebek és az ezzel kapcsolatos adminisztráció... Papír-rengetegben élek!

Most, hogy jön a 4 napos hosszú hvége, már kezdenek hazaszállingózni az emberek innen is, így most van időm írni... Közben megy a nyomtató aktívan.. :S

 

Itt is szeretném megköszönni Mégegyszer, hogy köszöntöttetek születésnapomon:

 

Jolimama, Fpárduc, HStefi, Lia63, Lívia néni, Csopy47, szirmok, Ilonamamzi, HorgIca, nyüzike, Ibolya58, Bubuka54, zsófimamája, Borcsimama, pmárti, Zuzana7346, TJucus, marizsu2, Erzsimami, gyöngyvirág 2007, Maria 46, perzsi.

 

Remélem nem hagytam ki senkit sem!!!!!

 

Utólagosan is köszöntelek Titeket születésnapotokon:

 

Nyüzike, Komórka, Szirmok, Taptapo, Ráhajtás:

Sok Sok Boldogságot, Erőt, Egészséget kívánok Nektek!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mostanság keresztszemezéssel, recehorgolással és "topikharang" készítéssel foglalatoskodom, több-kevesebb sikerrel. Készülök a Karácsonyra!

De olyan sok minden szépeket készítettetek, hogy csuda!!! Minden elismerésem a gyorsaságotokért, ügyességetekért!!

 

 

Nemsokára megyek haza, elkezdem a takarítást, holnap folytköv, majd böködés és horgicálás.... Ebben a sorrendben! Ámen!

 

Szép estét kívánok Nektek Leányok!!

 

 

ZsebiB

Jolimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61429
olimama küldtem.
Előzmény: olimama65 (61427)
Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61428

Kedves Jolimama!

Nagyon köszönöm!

Tényleg ugy érzem,hogy nagyon kifogtam ezt az állást!S remélem,hogy a továbbiakban is ilyen klassz lesz!

Előzmény: Jolimama (61425)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61427

Jolimama! Segítséget kérek. Már egyszer megtaláltam, de mostanába hiába nézem nem találom azt a leírást, hogy hogyan lehet a képeket egymás mellé tenni, hogy ne foglaljon annyi helyet. Kérlek, hogy írd meg nekem, akkor elmentem és talán nem felejtem el. Köszi előre is.

Előzmény: Jolimama (61424)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61426

Ilonamamzi! Azok nem gyöngyök, hanem az utolsó sor zöldhöz hozzáfogtam egy hajszál vékony ezüst-szálat, azok csillognak. A gyöngyös majd ezután készül. Nem tudom, hogy mi lesz aztán velük a keményítés után.

Jolimama! Látod, azt a könyvet nem mutatták, pedig láttam, hogy van ott sok féle.

Ez a tied jelent meg tegnap, vagy ma és gondolom, hogy azt hitték láttam a többit. Majd megnézem. Ha nem tetszik, akkor nem veszem meg.

Előzmény: Ilonamamzi (61423)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61425
Betegeinknek mielőbbi gyógyulást, olyan szép őszi idő van. Ki kellene használni sétára is.

Ibolya, gratulálok az új munkahelyedhez.
Jolimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61424
Olimama, gratulálok, nagyon szépek lettek.

Megjelent egy német újság is, karácsonyi mintákkal. Az drágább volt, és nem találtam benne sok új mintát. Nézd meg, biztos arrafele is lehet majd kapni.
Előzmény: olimama65 (61420)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61423
Olimama!

Nekem nagyon tetszik a szalagos terítőd, és a többi is. A gyöngyből mi lesz keményítés után?netán titán?
Ibolya58 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61422

Sziasztok!

Sajna megint elég régen voltam!

Van egy jó hírem!Nemrég kezdtem el dolgozni az új munkahelyemen!Egy Kőbányai gyógyszergyártó és kiszerelő cégnél dolgozom már "lassan " egy hete!Ugy érzem nagyon kifogtam,a kolléganőim nagyon kedvesek,rendesek.Mintha erre vártam volna!Egy szóval jól érzem magam köztük.

ILONAMAMZI!

nagyon szépek a munkáid! Gratulálok!

TAPTAPÓ és RÁHAJTÁS!

szeretettel köszöntöm mindkettötöket a születésnapja alkalmából!Minden jót kivánok!!!!

csirip46 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61421
Olimama.
Gratula. Nagyon jók lettek!
Előzmény: olimama65 (61420)
olimama65 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61420

Szerbusztok!

Pihenésképpen egy kicsit jöttem köztek, olvasgatni és megmutatni, hogy mit csináltam. Jolimama! Éppen ma mutatták Csornán nekem is ezt az újságot, de én nem vettem meg. Valami német újságot vennék inkább, ha tele lesz szép karácsonyi dolgokkal. A betegeknek mielőbbi gyors gyógyulást kívánok. Most látom, hogy nem lettek tiszták a képek, lehet, hogy el van állítódva a gép, majd megnézem, vagy a fényviszonyok nem voltak jók.Jolimama! Te már láttad a kerek szalagosomat, csak azért mutatom, mert most már ki van mosva, keményítve. Az első három a szalagos próbálkozásaim. Van még mit javítani, de én boldog vagyok, hogy meg tudtam ilyenre is csinálni. A fenyőfák még nincsenek keményítve, majd a hét végén.

 

TJucus Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61419

Szép Napot Kislányok! Most megint szabad a gép egy ideig, gyorsan idejöttem. Visszanézni majd csak estefele, most csak gyorsan-gyorsan nagyon sok boldogságot kívánok születésnaposainknak. Ugye a 8 nap még nem járt le.

 

Taptapo Magdi és Ráhajtás Ági! Küldöm sok szeretettel!

Remélem meg tudtok rajta osztozni!

 

 

youlcsi Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61418

tudom javasolni a www.orvostudakozo.hu orvos válaszol rovatát. nagyon segítőkészek az orvosok, és biztosan lesz, aki tud válaszolni.

 

egyébként én már torokgyulladásra, hörghurutra már többször ittam ezüstöt (meg egy csomó másra is kipróbáltam, de nem jött be mindenre). az az igazság, hogy eszembe sem jutott, hogy valamelyik gyógyszerrel ne lehetne együtt szedni.

ugyan a vashoz nem is hasonlítható, de lehet, hogy az a legbiztosabb, ha kivárod a 4 órát ennél is.

 

(csak megjegyzés: én úgy tudom, hogy a gézcsíkon fenistil van gyulladáscsökkentőnek, tehát ha attól jó, nyugodtan lehet otthon is belerakni)

Előzmény: borcsimama (61415)
Jolimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61417
Mai szerzeményem, a felsoroltakon kívül még nemezeléssel készült díszek is vannak benne.
Jolimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61416
Emőke, egy recept. Írd be a keresőbe, hogy almáspite, és sok receptet fogsz taláni.
Leírás

Házias, gyorsan elkészíthető sütemény. Sok almával és cukor nélkül készülő almás pite receptje.
Elkészítés

Almás pite tészta recept:

70 dkg lisztet elkeverünk 1,5 csomag sütőporral, 25 dkg margarinnal, 13 dkg porcukorral, 3 tojással, egy csipet sóval, 1 citrom reszelt héjával és 1 dl tejjel.

Az összegyúrt tésztát kigömbölyítjük és kettéosztjuk. Az egyik tésztát kinyújtjuk sütőlemez nagyságúra (kb. 8-9 mm vastagra). Beleterítjük a sütőlemezre és ráhalmozzuk a fahéjjal elkevert, kinyomott levű reszelt almát. A kinyomott, reszelt alma súlya 1,3 kg.

Ráterítjük a másik tészta réteget, lekenjük egész tojással és megszúrkáljuk.

170 C'-os sütőben kb. 25-30 perc alatt aranybarnára sütjük.


Hozzávalók

70 dkg liszt CERBONA szalagos
25 dkg Margarin
13 dkg Porcukor
3 db Tojás
15 g sütőpor
1 csip. Só
1 dl Tej
1 db Citrom reszelt héja
2 kg alma (reszelve)
Előzmény: emoke33 (61414)
borcsimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61415

Köszönöm a segítséged, de sajnos nem hozott eredményt, mert az ezüskolloid nem gyógyszer, és nem szerepel a listában. Felhívtam az információt, ott sem tudtak mit mondani, mert az egyik gyógyszer, a másik egy gyógyhatású szer.

Ugyhogy most totyogok egy helyben.

Előzmény: GAGA50 (61413)
emoke33 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61414
Segitséget kérek! Kinek finom és gyors almáspite receptje?
GAGA50 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61413
Borcsimama !

Van egy lakossági egészségügyi információs portál, ahol meg lehet nézni a gyógyszerek kölcsönhatását. Megnyitod a honlapot. Fenn középen a gyógyszerekre kattintsz. Amikor ki nyílik beírod a gyógyszer nevét és kijelölöd hogy " Interakciós vizsgálat" beírod a másik gyógyszer nevét és megmutatja hogy milyen kölcsönhatás van a két gyógyszer között.
http://drinfo.eum.hu/drinfo/
Előzmény: borcsimama (61407)
emoke33 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61412
A fiam eldöntötte, hogy nem fogom befejezni a zoknit, amit elkezdtem kötni. Minek ebbe annyi kötőtű?............
ráhajtás Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61411

Szép napot kislányok!

Előszőr is bocsánatot kell kérnem,amiért tegnap köszönés nélkül eltűntem!!

Az történt,hogy neki fogtam annak a bizonyos karácsonyi horgolt dísznek és a második sor után elaludtam!!!!A gyerekek kapcsolták ki a gépet!!!Jó sokra haladtam igaz??2 sor!!!!:):):):)

Borcsimama!Nem lehet most jó Neked!!Gyógyulj meg hamar!!!!!

Most visszaolvasgatok!!!De itt vagyok!!!

csirip46 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61410
Szép Napocskát Mindenkinek.
BORCSIKÁM. Zoli az ős Erzsébet telepi. Ott született. Mire kijött az orvos, már a szomszédasszonyok asszisztálásával be is volt pólyázva :-) A család egy része még mindig ott lakik. Ő biztosan jobban tájékozott, én már csak vendégségben járok oda.
Előzmény: borcsimama (61403)
emoke33 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61409
Nekem egyszer középfültő gyulladásom volt, és nekem is gézcsikot raktak a hallójáratba amit előtte alkoholba mártottak. Az lehúzza a gyulladást. Azóta szerencsére nincs gondom.
Előzmény: LRJudit (61406)
taptapo Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61408

Csopi47, szirmok, horgIca, evike001, ANHika, emőke33 köszönöm!

 

Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét kívánok, a betegeknek pedig mielőbbi gyógyulást!

puszi taptapo magdi

borcsimama Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61407
Nekem is tegnap egy gézcsíkot dugtak a fülembe, s ma reggel kellett kihúzni, s cseppenteni kell a fülembe, remélem, már lesz helye, mert nekem is azt mondták, hogy összeszűkült hallójárat. De azért már nem lüktet, mint tette 2 napja.

Lányocskák, volna még egy kérdésem. Hallottatok az ezüstkolloidról? Használta már valaki közületek? Sajnos nincsesn orvos ismerősöm, akitől megkérdezhetném, hogy pajzsmirigyre szedett gyógyszer mellett alkalmazható-e? Vastablettával tudom, hogy 4 óra a várakozási idő, ez meg ezüst? No itt a dilemma,
Előzmény: LRJudit (61406)
LRJudit Creative Commons License 2008.10.22 0 0 61406
A hallójáratgyulladás finom dolog. Egyeske hazajött az orvostól, hozzta a fülcseppet és kérte, hogy csöpögtessek. Kérdeztem, hol a lyuk? Nem volt! Betunkoltag neki egy gézcsíkot, hogy bevezesse a fülcseppet. Tudomásom szerint  fertőzés okozza. De majd jön Márti és helyrerak.
Előzmény: borcsimama (61403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!