Keresés

Részletes keresés

Joco65 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 3280
Szevasz Peter.

Koszi szepen a valaszt.

Tenyleg errefele tenyleg igenyesebb utazo orak voltak forgalomba.
De talan annak is betudhato hogy itten nagyobbak a tavolsagok es foleg gazdagabbak voltak akik utazgattak.
Tehat boven megengedhettek maguknak ha tobb hetes vagy honapos utra mentek el
az utazasi koltseghez az ora elenyeszo osszegbe kerult .
Es persze az ut soran nemvolt masodlagos a pontos megbizhato idomero eszkoz sem.
Dehat a nalunk is forgalomba lehettek volna ezek az orak csak nemlett volna iranta kereslet.
Gondolom ezert az olcsobb sokkal nyengebb minosegut hozta be kereskedo, mert ezt meg ellehetett adni, tehat ezirant volt kereslet.

Nemtudom a karorarol tudnal e valamit mondani?
Nem zsebora beepites ,tehat eredeti tokozas 10 mikron aranyozas es 10 ev garancia van a hatlapjan belul beleirva.
Kerestem a werk logojat a neten de meg hasonlot sem talaltam.
Ha tudnal valamit kederiteni a szarmazasarol es a korarol azzal sokat segitenel.
Udvozol Joco65





Előzmény: APT (3279)
APT Creative Commons License 2009.04.28 0 0 3279
Látszik mennyire más piac volt már régen is, nálunk ezek a zsebóra minőségű, tényleg örök életű, nemes anyagokból készült, nagy pontosságú, minőségi utazó-ébresztő órák jóformán ismeretlenek - ergo azok voltak már régen is.
Sajnos nálunk az ébresztőóra általában egyet jelent a rémesen silány kő nélküli olcsó, eldobható pecek-gátszerkezetes órákkal, az üdítő kivétel volt az árához mérten nagyon jó minőségű Slava.
Előzmény: Joco65 (3274)
APT Creative Commons License 2009.04.28 0 0 3278
Ha a csőben valóban higany van, akkor ez igazi kompenzált Graham-inga. A képről ezt nem tudom egyértelműen eldönteni, a gagyi utánzatokban egy fémhenger van, és ott általában spiáterből öntött maga a keret is. A képről úgy tűnik, hogy a Brocot-járat karmai rubinból vannak - ez igényesebb kivitelre utal.
Előzmény: csupacsoki (3276)
JPBemondó Creative Commons License 2009.04.28 0 0 3277

A viszonylag igényes, ámde nagy sorozatban gyártott órák között ez a francia típus képviseli a higanykompenzációs asztali ingaórákat. Ha valóban higany van az üvegcsövecskékben, akkor ez valódi kompenzáció (legalábbis elvileg:))).

Éppen a mai napon láttam egy hasonlót régiségkereskedésben: 132,000 forintok.
Előzmény: csupacsoki (3276)
csupacsoki Creative Commons License 2009.04.28 0 0 3276
444 A nagyobb orak ismeroit kerdeznem, ez az alkompenzacio egy elterjedt megoldas vagy csak nekem akadt meg rajta a szemem.

Nem igazan ertem hogy miert jonnek az egyre elkepesztobb ajanlatok erre az orara egy net-arveresen, bar lehet hogy csak en antennaim nincsennek szinkronizalva. :-)

333
csabi7171 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 3275

Üdv!

köszönöm,nem ismertem ezt a márkát

Előzmény: Wreck Diver (3273)
Joco65 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 3274

Szepjonapot mindenkinek.

 

Ma Emesevel kilatogattunk a bolhapiacra inkabb seta mint vasarlas urugyen.

De azert nem ures kezzel tertunk haza

Egy 33mm-es   regi karorat sikerult  nekem kifognom, elegge jo allapotban van a korahoz kepest.

Nemtudom ki gyarthatta a szerkezetet es mikor.

A logojat nem ismerem

 

Egy 8 napos orat is sikerult venni ,igaz azt Emese halaszta ki, de ugylatszik nagy mazlija volt mert igen szep darab.

 

Udvozol mindenkit Joco65 es Emese

 

 

 

 

 

Wreck Diver Creative Commons License 2009.04.26 0 0 3273

Üdv,

 

Förster, a beütés alapján.

Német gyártó Pforzheimből

 

http://www.watch-wiki.de/index.php?title=Bernhard_Förster_GmbH

Előzmény: csabi7171 (3272)
csabi7171 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 3272

Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne, a képen látható szerkezeten lévő emblémáról vajon lehet tudni, hogy ki a gyártó? Egy 20-30-as évek-beli kocka karóra szerkezete, több darabom is van ilyen, de szinte mindegyik cilinder járatú, és semmi felirat nincsen benne.

szőrmók Creative Commons License 2009.04.26 0 0 3271
Én meg ezt találtam kissé hiányosan.Esetleg valaki tudja kié ez a logó ?És mikori lehet ?
Tomotius Creative Commons License 2009.04.26 0 0 3270
Hoppá...

Előzmény: Tomotius (3269)
Tomotius Creative Commons License 2009.04.26 0 0 3269
Szép ez a Phenix 904 szerkezet. Saját fejlesztés volt vagy csak tokozott a gyár?
Wreck Diver Creative Commons License 2009.04.24 0 0 3268

Üdv,

 

Én ezt 20 dollár 50 centért vettem az ebayen, 4566 forintomba került.

Egy csapfúróra licitáltam, és ez volt mögötte az eladónál, én meg nem tudtam otthagyni. A postájuk együtt 10 dollár volt, ami szerintem olcsó,

mivel általában azon is próbálnak keresni.

 

http://jewelry.shop.ebay.com/items/Watches__poising-tool_W0QQQ5ftrkparmsZ66Q253A2Q257C65Q253A15Q257C39Q253A1QQ_sacatZ14324QQ_sopZ15QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14?_stpos=&_fcid=93&gbr=1

 

Itt a mostaniak listája.

 

" poising tool "  keresőszóra szoktam találni ilyeneket.

Előzmény: BoBoYSA (3266)
hugoneni Creative Commons License 2009.04.24 0 0 3267
Szevasz!
Meglátogathattál volna!
Nyárád már nem esik messze Celldömölktől.
Innen tovább mehettél volna Pápára,ahol több órás is van.
Üdv.:Gabi
Előzmény: BoBoYSA (3266)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.04.24 0 0 3266

Hello!

Milyen nagyságrendeben lehet egy egy ilyen billegőmérleg ára?

5-10-15-20 eFt ?

Kínálnak egyet, de irreálisnak tartom.

 

Amúgy nem vesztem el, csak férjhez adtam egyik lányomat, másrészt meg már két hete gondolkodom azon a rohadt rácsingán, (a tulajdonos türelmes ember) mert egyszerűen nem akarom elfogadni, hogy kizárólag dekorációs cálja van. Sőt ha szorosan lenne összeszerelve olyan formában ahogy hozzám került, melegben meg is kellene hajolnia.

 

Más régóta járom az országot, de olyan felszerszámozott órást mint Celldömölkön, még nem láttam. Volt amiről  meg sem tudtam mondani, hogy micsoda. Chaton bemaró meg ilyesmi.

 

 

Előzmény: Wreck Diver (3265)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.04.23 0 0 3265

Nincsen sajnos. Így vettem, ahogy van.

Gondoltam, majd szerzek vagy eszkábálok hozzá.

 

 

Előzmény: APT (3264)
APT Creative Commons License 2009.04.23 0 0 3264
Az Elma külön azért jó, mert még az eredeti arányban higítva sem szokta megtámadni a sellakos ragasztást hosszú áztatásnál sem. Szerintem használd nyugodtan, csak szedd jól szét a szerszámot, hogy minden kis zugot kipucoljon.
Vízmérce van rajta?
Előzmény: Wreck Diver (3263)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.04.23 0 0 3263

Köszönöm a választ.

Nekem a gyári 9:1-es elma kotyva van itthon, azt tovább kell hígítanom,

vagy rövid ideig áztatva az nem oldja a ragasztást?

Előzmény: APT (3262)
APT Creative Commons License 2009.04.23 0 0 3262
Minőségi billegőmérlegen a pengéket általában színtelen zafírból, vagy rubinból (ugyanaz pirosban) készítik. A ragasztás sok minden lehet, de ha viszonylag kevés szalmiákszeszt teszel a kotyvába, akkor nyugodtan használhatod, nem fogja kioldani a sellakot sem. Viszonylag rövid idejű áztatást és utána kis pamaccsal fizikális tisztítást javaslok.
Előzmény: Wreck Diver (3261)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.04.23 0 0 3261

Kérek tisztelettel tanácsot.

 

Ma érkezett meg két szép régi órás szerszámom.

A billegő-mérleg pengéi valamilyen átlátszó ásványból vannak, és ragasztással rögzítettek. A kérdésem pedig az lenne, létezik-e, hogy sellak a rögzítőanyag, és

hogy biztos, ami biztos, mivel lenne jó takarítanom? Mert iszonyatos mennyiségű kosz rakódott le rajta.

 

 

 

Illetve egy szép horgony:

 

bmwr12 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3260
Szia !
Világos hogy Jaqet szerkezet, a gravír nálam is majdnem ugyan ez, a különbözet hogy J.Jaquet.
Sima Jaquet-re felhoz a kereső sok infót.
Eltérés a szerkezetnél van valamennyi, de minimális a Tiédhez képest.
Na, egy kis véleménycserét megért a dolog..................
A számlapot még rendbe hozom, és O.K. részemről.
Köszönöm mindenkinek a segítséget !
Előzmény: Tomotius (3257)
bmwr12 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3259
Sok szép dolgot készített a GAMMA, még a szoci érában is értékeltek voltak az iparban a termékeik.
Ez az óra azonban szvsz polgári darab lehet, de megkérdem a tüzérek szakértőjét. Köszi a tanácsot.
Előzmény: szőrmók (3253)
Tomotius Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3258
A Gamma egyébként tényleg sok mindent gyárthatott. Én egy jópofa órás szegecselő készletet találtam tőlük. Szerintem még a 30-40' évekből. Közben BoBoYSa társunkhoz került.
Előzmény: szőrmók (3253)
Tomotius Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3257
Még 2006-ban vettem én is egy Jaquet-et. Akkor szétszedtem, a lemezbe nyomottak szerint ez a szerkezet saját.
Íme a képek:


Előzmény: bmwr12 (3242)
Tomotius Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3256
És 17,000 -dollárnál?
Előzmény: APT (3255)
APT Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3255
Az biztos, hogy beépítés, ilyen számlap-elrendezéssel, ilyen tokkal ezt a Patek soha nem gyártotta. De valószínűleg tényleg Patek, kis percütős "gavallér-óra" lehetett eredetileg.
És azért szerintem 1700 dollárnál akkor is sokkal többet ér, ha nem Patek. 3-4000 eurót egy ilyen míves kivitelű aranytokos percütős beépítésért akkor is elkérnek, ha nem ennyire neves darab.
Előzmény: csupacsoki (3252)
APT Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3254
Szerintem újabb ez az óra a Juhász-Gamma lőelemképzőnél, amin amúgy ilyen óra biztosan nem volt. Én nem láttam rajta, az biztos. :-))
De készített a Gamma sok olyan ipari, hírközlési, katonai, műszeripari berendezést, mérőeszközt, amelyhez szükséges lehetett egy ilyen óra.
Előzmény: szőrmók (3253)
szőrmók Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3253
Egyébbként meg aGamma ugye anno katonai lőelemképzőket készitett és lehet hogy az elsütéstől a becsapódásig eltelt idő pontos mérésére volt szükség.Esetleg kérdezd : "volt tüzér" olvtársat a mi ez a szerkezet topicról.
Előzmény: bmwr12 (3242)
csupacsoki Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3252
Egy koppenhagai baratom rakerdezett erre az orara, amirol sikerult gyorsan lebeszelnem. :-)
Igaz ugyan hogy egy szep LeCoultre szerkezet, akar PP is lehetne, de sincs koszonoben a meghirdetett arral.
(A gyar visszajelzeset meg meg lehet rendelni amiben elismeri az orat sajatjanak, ha valoban PP, ha meg nem ugy vegyunk le egy nullat a vegerol :-)

Az a furcsa hogy ugy nez ki bejohet a taktika: Eksztrem aron konnyebb nem hozzaerto "befektetoket" fogni mint normal aron gyujtokkel bibelodni.

55
bmwr12 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 3251
Szia !
Köszi a gratulát, de lesz a Junghans még esztétikusabb is (kezd tetszeni a márka), ha tudnál méreteket adni a felhúzóval kapcsolatban, hálás lennék.
A stoppered szép állapotú, úgy látszik kerül elő ezzel a jelleggel pár darab példány. Infó nem lelhető a hálón, egyenlőre nem adom fel valami csak beesik idővel róla ha másként nem is, majd véletlenül.
Így szokott lenni......

Más: Van még egy (?) talány (számomra) amiben szintén segíthetnétek.
Erről a Marvin-ról lenne szó.




Erről a márkáról csak hihetetlenül kevés infót lehet lelni, pedig nem ritka darabok.
Azt sem sikerült kiderítem, hogy pl. a koronás, vagy ötágú csillag logókat mikor, miért váltották fel.









Szóval: zsanéros tok, és a mp. jelzés forgótárcsás, ami nekem meglepetés volt, ezért szereztem be mint különlegesség.














A másik meglepetés ami ért, hogy szép a szerkezet, és az "US PATENT" feliratot láthattam rajta.
Ezt nem tudom hová tenni.
Számtalan amerikai terméken találkoztam vele (motorkerékpárok alkatrészein, fényképezőgépeken, zsebórákon) de Marvinon ???






Kíváncsi lennék a magyarázatára.
Véleményetek ?
Üdv.
Gábor
Előzmény: IL-2 (3249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!