Keresés

Részletes keresés

balikali Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152737
Előzmény: pumpika (152727)
Passionata Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152736

csak a chrono24 en van vagy 7000darab abbol azert lehet valasztani ,

amugy elarulom nincs ara , 1800-2200euroert mint homok a tengerparton ,amugy teljesen ertheto modon , egy datejustot pont annyi szervizeltetni mint egy sportorat amit mindig el lehet adni gyorsban es azoknal az aremelkedes valodi  .

 

 

 

 

 

Előzmény: APT (152734)
ronin s8 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152735

Valjoux 7750-es szerkezet van benne, aminek a szervize helytől függően 30-50e Ft. 

Újat szeretnél, vagy egy szép használt darab is szóba jöhet?

Előzmény: pumpika (152731)
APT Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152734

Nemcsak, hogy van ára, de kapni sem könnyű...

 

Neten, kintről, "zsákbamacska" Rolexet venni tényleg nem veszélytelen történet. Jobb az elővigyázatosság. Itthoni felhozatal viszont jóformán nincs, több ismerősöm keres jó ideje normális állapotú és értelmes árú DJ-t, akár plexiset is, de nincs felhozatal...

Előzmény: Passionata (152728)
innovations Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152733

Ez azért így ebben a formában nem igaz. Ugyanúgy emelkedik az ára mint minden más Rolexé. Sőt bizonyos fokig az egyik legkeresettebb darab, relatíve  alacsony ára miatt majd mindenki számára elérhető. Konkrét példával is igazolva sajátomat négy éves idő intervallum elteltével közel 30% felárral értékesítettem, de amennyiben figyeled az ebayt, chronot vagy a hazai piacot ugyanezt fogod tapasztalni.

Előzmény: rtivi (152732)
rtivi Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152732

Ó csak igazad lenne, hiszen csak erre várok:

"a plexis datejustnak nincs ara"

Előzmény: Passionata (152728)
pumpika Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152731

Meg annyit kerdeznek hogy erre a lentebb emlitett Certinara hogy nez ki a szerviz? Milyen idokozonkent es mennyibe kerul kb? Ha vki segitene koszonom.

agent.d Creative Commons License 2014.04.07 0 0 152730

Ezután a bevásárlóközpontos csak elemet cserélünk ha az üf úgy akarja után, nem csodálkoznék  semmin. Gondolom komoly automatáknál is sok ilyen félszerviz történik. (sokan kifordulnak tőlünk is, mikor árakat mondunk nagyjábólra, és mivel azok reális árak valóban minőségi szervizre, így gondolom marad a kispálya. Nemrég egy kb 200.000-es ajánlatra azt mondták, annyiért új órát kapnak. (törött, elforgó számlap, meg gondolom alatta egyéb finomságok))

Előzmény: Wreck Diver (152726)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152729

Nagyjából egyetértek! Főleg a Rolexes résszel. A sportmodellek és a DJ Omega, Breitling stb. árban tud valami egészen mást. 

Előzmény: Wreck Diver (152726)
Passionata Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152728

Felejtsd el,egy DJ nem tud annyira olcso lenni ,hogy megerje vammal afavel.Mennyiert adja $2k?annyiert itt is kapsz csak ki kell varni,a plexis datejustnak nincs ara .

Előzmény: kobun01 (152722)
pumpika Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152727

Sziasztok!

 

Oravasarlas elott vagyok. Szeretnek velemenyeket esetleges tanacsokat kerni! A tipus amit kineztem: Certina DS Podium automata valjoux. Koszi a segitseget.

Wreck Diver Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152726

Egyébként meg is értem ezeket a cégeket, hogy minden

kínálkozó lehetőséget megragadnak az értékesítés növelésére.

Azért tokozó, vagy haute horlogerie ( vagy is-is ) státusztól függetlenül
elképesztő pénzt ölnek bele egy-egy  márkába, mielőtt az első óra egyáltalán a kirakatba kerül.

És évről évre jelennek meg és tünnek el a süllyesztőben luxusmárkák érdekes komplikációkkal.

35 ezer frankos árú modellekkel szünnek meg gyártók hétfőről keddre.
Itt sem garancia a tetemes befektetés a sikerre.

Ami a COSC vagy épp a belső meót illeti a pontosság terén, egyszerű, de nem olcsó a megoldás:

Eladás előtt mérni kell az órát.  Amennyiben hozza a COSC-t, át lehet adni, ha nem, újra kell szabályozni.

Esetleg a 3-4 éve a kirakatban álló darabot le is lehetne nyugodtan szervizelni.
De annak is megvannak a hátulütői.  A mutatókon azért úgyis marad nyoma a levételnek
( új mutatógarnitúrát elő is lehet venni a fiókból egyes werkekhez még a mutatvány előtt...),
a hidakon a tükörfényes élletörések mikrokarcokat kapnak az óramosóban.
Nem hinném, hogy minden itthoni márkaszervíz tisztateret tartana fenn, így jó eséllyel marad por,
apró szösz a szerkezeten, ami állati jól fog mutatni az óra hátlapján keresztül...

A legjobb megoldás felfogni, hogy a COSC egy adott időpontra szól, és csak egy független megerősítése
az amúgy magas minőségű tömeggyártásnak. Örülni kell neki, hogy húsz év és négy nagyszervíz után
is értéktartóbb ( és valószínűleg az átlaghoz képest pontosabb is ) lesz az óra csak az "officially certified chronometer"
felirat miatt, és nem annyira átlagos, mint a minősítetlen szerkezetek milliói. És ezzel a tudattal boldogan nézegetni a
gyárilag klasszul összeszerelt órát az első nagyszervíz bekövetkeztéig.


Vagy Rolexet kell venni.  Nagyszervíz után is ugyanúgy fog kinézni a tele hátlapnak hála. :)
És mivel úgyis ekézték a finist abban a cikkben, nem ront rajta sokat az óramosó. 
A COSC miatt sem kell izgulni. Rendesen beszabályozva úgyis  - tanári hasonlattal élve "álmából felkeltve is" - tudni fogja...

Előzmény: agent.d (152725)
agent.d Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152725

Amúgy igen... a saját, gyártói tesztek is érnek annyit mint a cosc. Csak ezt ismeri a nép.

Előzmény: Wreck Diver (152717)
kobun01 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152724

Nagyon köszönöm!

Előzmény: oys... (152723)
oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152723

Ha a 2000-es évek elejéről való, vagy régebbi, akkor a korát úgy tudod megállapítani, ha le van szerelve róla a fémcsatja és a tokfülek közötti sorszám alapján (pld. erről az oldalról) kikeresed a gyártásának idejét:

http://www.qualitytyme.net/pages/numbers.html

Még régebbiek esetében a szervízbéli megbontáskor is azonnal kiderül a hátlap belsejéből, ahol év/hónap is fel van tüntetve, az alsó sorban. Így:

Előzmény: kobun01 (152720)
kobun01 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152722

Szia!

 

Nagyon köszönöm a gyors választ.

A helyzet az, hogy az igazi probléma az, hogy nem magyar eladóról van szó, hanem az USA-ból lenne.

A srác megbízható (sok feedback-kel), amiből nyilván nem az következik, hogy minden szava igaz, és mindent elmondana, de állítása szerint (amit írtam is) egy évig használta csak, így az előélet, a referencia szám, évjárat hiánya akár igaz is lehet...

(Nyilván ha akar, és erőltetem utána tud kérdezni az előző tulajtól..)

Ha jól értem, akkor ha rászámítok egy 100e-es szervizt, akkor azzal az esetleges elhanyagolt állapotot kompenzálni lehet?

 

Előzmény: ronin s8 (152721)
ronin s8 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152721

Ha rendesen karban volt tartva, egy Rolex-nek nincsenek rejtett hibái. Elmész az illetővel a Rolex szervizbe (LBS), és megnézeted az órát. Ott kiderül, mennyire régi a szerviz, milyen a billegő lengésszöge, mennyire pontos, mik a lehetséges hibaforrások. Így látatlanban elsőre azt mondom, biztos szeviz érett az óra. A tulaj sunnyogása indokolja ezt a feltételezést. Olyan, mintha azt hazudná, nem tudja, mikor volt olajcsere a kocsijában. A szerviz kb. 100e Ft-tal csökkenti az árat. Kérd el a referencia számot, évjáratot, és abból meg lehet mondani, mennyit ér az óra.

Előzmény: kobun01 (152720)
kobun01 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152720

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni a szakértőktől:

Lehetőségem lenne hozzájutni egy Rolex Datejust Vintage-hez (fehérarany-kék).

A problémám az, hogy a tulajdonosa (kicsit több, mint egy éve az övé) nem igazán van képben.

Nem tudja pontosan mikori lehet, mikor volt, és mikor lesz aktuális a szerviz...

Szóval abban kérnék segítséget, hogy milyen kockázatok, rejtett hibák jöhetnek elő egy ilyen korú óránál,  milyen árkategóriában mozoghatnak, érdemes-e ennyi információval belevágni/mennyiért éri meg vakon elhozni?

Minden egyéb hasznos infó jól jön...

Tudom, hogy ez részemről is kevés, de bízom benne, hogy tudtok segíteni.

 

Előre is köszönöm.

 

Wreck Diver Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152719

Mindig sejtettem, hogy nálam okosabb emberek irányítják ezeket a cégeket,
és hogy két lépéssel előttem járnak. ;-)

Előzmény: ronin s8 (152718)
ronin s8 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 152718

Van a németeknek is egy glashüttei minősítés, ahol a komplett órát mérik, tehát nem külön a szerkezetet. Hasonló a C.O.S.C.-hoz.

Előzmény: Wreck Diver (152717)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152717

Nem is a patek, Vacheron stb. vonalra gondoltam.

Hanem a német márkák csinálhatnának Pforzheimi pecsétet,
kiközösítve a svájciakat például. Illetve városonként összefoghatnának
a svájci gyártók. Nem lenne nagy pénz és kunszt összehozni egy olyan rendszert,
aminek már most is megfelelnek. Mert a COSC is ilyen.

Olyasmi ez, minthogy bukósisakban Marcus Rühl akármennyi idő alatt
megy körbe az új Porsche akármivel a Nürburgringen. Igen. És?
Ennek sok köze nem lesz ahhoz, hogy 4 évesen eldurran-e egy gumicső vagy sem.

A COSC is addig tart, míg a delikvens a vállalati mosdóben telibe nem veri a papírtartót rendesen.
Hajszálrugókulcsos óránál már sikeresen el is állította jó eséllyel a COSC kronométert.


Olyan ez, mint hogy Marcus Rühl X idő alatt körbevitte a legújabb Porschét a Nürburgringen.
Ettől még paraszt jenő ugyanúgy keresztbe rakja az Astoriánál esőben, 40-nel...

Ezért tartom reklámfogásnak. Látszólag - és persze picit gyakorlatilag is - ad egy plusz pontot a termékhez.
De korántsem olyan hatalmas dolog, mint aminek beállítják ( nyilván én könnyen beszélek innena  gép elől,
elvégre nem én felelek évi 1 millió szerkezet folyamatos minőségéért. :)) )

A megfelelő gyártásminőségnek viszont nem kunszt meglépni a COSC-t. Nem volt az 1950-ben sem egy Omega kaliberű cégnek.
Ugyanúgy, ahogy a legjobb amerikai vasúti zsebórák szerkezetei pecsét nélkül is olyat mutattak finiselésből, hogy pár gyártó ma is a csodájára járhatna...


Előzmény: ronin s8 (152715)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152716

Szerintem a Grand Seiko normái is elgondolkoztatók. Persze vicces is lenne, ha nem Patek-szerkezet kapna Patek-pecsétet. Azért egy alaphangon is 4-5 millánál indító márkától elvárható a minőség, pontosság, pecsét nélkül is. Valójában nem értem, miért kellett ez nekik, de mindegy. Egy Vacheronnál, Pateknél slap, hogy minimum tudja COSC-t, önminősítgetés nélkül is. De ok, biztos van értéke, ha csinálják...

Előzmény: ronin s8 (152715)
ronin s8 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152715

Egyedül a Patek deklarálta a Patek pecsét felsőbbrendűségét. ;-) Az annál szereplő +3-2 mp eltérés igencsak szemöldök összehúzásra készteti a többi genfi gyártót, és nagyjából nevetségessé teszi a milliónyi ETA és egyéb manufakturális szerkezet C.O.S.C. minősítését. 

http://www.patek.com/contents/default/fr/rdvppseal.html

Előzmény: Wreck Diver (152710)
troppauer Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152714

Szevasztok.

Tanácsot kérnék, bár nem svájci óráról van szó, csak egy seiko5-ről.

A gondom az, hogy a rotornak hangja van, (1 hónapos az óra), kotyogós-lötyögős hangja, ahogy fordul.
Amúgy 2 napig elmegy, pontos, jól működik, csak ez a hang.. Ha az órát megfogom két ujjam közt, és a számlapra merőlegesen megrázom, érezhetően rezeg a rotor.

kérdezném, hogy ez ilyen, vagy problémázzak rajta, merthogy még garanciális?

Tudom, hogy ennél a típusnál a rotorcsapágy egy gyenge pont, viszont ez egy új óra.

 

Üdv:troppauer

Felfedező2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152713

Ez persze így nem áll, hiszen ahhoz azért több kell, mint az alapítás. Nyilván van reklámértéke és nyilván az se véletlen, hogy nincs más svájci kronométertanúsítvány - a genfi pecsét és a Patek-pecsét ugye nem erről szól. A japánoké se rossz, de mégse svájci. Valami olyasmi ez, mint a hitelminősítők esete. Kéne egy "európai", csakhát a piac erre a háromra hallgat, vagy mint s nézettségmérés, az összes magyar tévé sír az AGB Nielsen miatt (rossz a minta, a kicsikre nem reprezentatív stb.) csak azok a fránya reklámozók ez alapján költenek. És bizony, ahol jó a minősítés, alacsony kamattal is elmennek az államkötvények, ahol nagy a mért nézettség, sok a reklám és magasak az árak. Marketing? Az. Reális? Nem feltétlenül. Érték! Egyértelműen.

 

 

Előzmény: Wreck Diver (152710)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152710

Szerintem csak marketing ez is.

Persze nyilván van értelme, hogy - elvégre valahol csak időmérőkről lenne szó -
valamiféle mérés igazolja a minőségi szerkezetek pontosságra vonatkozó képességeit.

De ettől függetlenül inkább a reklámérték miatt COSC vizsgáltatják a szerkezeteket.
"Mi csinálunk valamit, amit a többiek nagy része nem. Ezért is tőlünk kell vásárolni."
"Mi minden szerkezetünket bevizsgáltatjuk, míg ők csak a felét." stb.

Azon vagyok meglepődve, hogy a nagy egymásra való licitálásban senki nam alapított
harmad - negyedmagával minőségi rendszert. Pedig milyen klassz lenne egy
Poincon de Basel, Poincon de Schaffhausen, Poincon de La Chaux de Fondes stb.

Nekik lenne mivel marketing háborúzni, mi pedig érdekesebbnél érdekesebb

számlapok és hátlap gravírozások között kapkodhatnánk a fejünket. :)

Esetleg a Panerai bevezethetné az "Officially Certified marine Chronometer"-t.
Természetesen az előírások között szerepelne a párnatok és a tejesüveg koronazár system,
így a gyártók 95%-át kiütné a piacról. A "csak svájci" kritériummal pedig a marina militaire
és többi dzsunka gyártót, így maradna egyeduralkodó ebben. :))

Egyébként az eladás előtt szervíz, és több pozíciós szabályzás jó megoldás lenne arra,
hogy megmutassák neked, a Vevőnek, hogy az óra aktuálisan is tudja az X idővel 
korábban kiérdemelt kronométer tanúsítványt...

Előzmény: Felfedező2 (152709)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152709

Nagyjából Ugyanaz! Gáz!

Előzmény: Wreck Diver (152708)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152708

Értem.

Vagyis nem értem, miért nem azonnal tokozták be a szerkezeteket.

A 2009-es COSC egy 2014-ben összerakott órában olyan,
mintha 2009-ben összeszerelt órákat dobtak volna piacra. Technikailag.

Gyakorlatilag azért elég furcsa érzés lehet 2014-es számlához 2009-es tanúsítványt kapni, azt ismerjük el. :)

Fel lehet fogni úgy is, hogy az óra új, csak evettek hozzá egy raktáron álló alkatrészt.
Az autógyártásban is biztos előfordul, hogy tavalyi akksi, vagy más kerül beszerelésre.
Márpedig annak több, mint egy éves a minőségi vizsgája.
Csak ez óra és nem autó... Furcsa.

 

 

Előzmény: WiZARD (152704)
WiZARD Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152707

Akkor mégse érted.

Boltban tudod(ha csak nem vagy tökhülye), hogy nem aznap érkezett az óra, és egy régi modell akár bemutatás óta ott állhat. Na meg 1-2 év kirakat mégse 5 év...

 

na mind1, felesleges ragozni, aki akarja érti, a kérdésemre választ kaptam :)

Előzmény: Felfedező2 (152706)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 152706

Akkor a párhuzam még jobb. Amikor veszel a boltban két milláér' egy órát, Te is "vadonat újat" veszel, holott simán lehet másfél éves. És se szervíz, se kedvezmény, csak COSC.

Előzmény: WiZARD (152704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!