Keresés

Részletes keresés

braun Creative Commons License 2021.03.01 -3 9 41161

Nekem is lenne minősítő jelzőm, de inkább megtartom magamnak. Az viszont rettentő érdekel, hogy mi alapján turkálgatunk más zsebében, és ha már ezt tesszük, az mire magyarázat?

Előzmény: tibitibt (41160)
tibitibt Creative Commons License 2021.03.01 -8 5 41159

Nem vettem magamra.Arra  reagáltam,hogy egyesek itt azt a látszatot próbálják kelteni,mintha a fent nevezett vállalkozás szabadidős hobbitevékenyég keretében,saját magát  nem kimélve, éjt nappallá téve azon buzgálkodik,hogy nekünk minél kellemesebben teljenek a modellezés pillanatai.Nincs erre semmi szükség.A céginfo adatai nyilvánosak mindenki számára.A z utolsó mondatoddal egyetértek!

Előzmény: csíkos-háTTú (41142)
tibitibt Creative Commons License 2021.03.01 -6 7 41158

A kettőszázezer plusszos árcédulájú szergej egyértelműen az extraprofit kategóriába tartozik!Szerintem.

 

Előzmény: Törölt nick (41141)
JonasHex Creative Commons License 2021.03.01 0 1 41157

mi az a extra profit?

Előzmény: Jenzo (41125)
kicsamo Creative Commons License 2021.03.01 -4 13 41156

Nem szépítem, amit itt megengedtek némelyekkel, csak annyit mondok rá, hogy gyomorfordító!

Az árbevétel nem egyenlő az adózott eredménnyel (nyereséggel.) Az árbevételből kell fizetni minden felmerült kiadást a munkabérektől kezdve, a közüzemi kiadásokon át a fejlesztésig (a szellemi termék is az lehet)!

Honnan veszed a bátorságot arra, hogy bárkit is megvádolj majdhogy nem teljesen nyíltan becstelenséggel? Mi az, hogy "közel netto 48 milliós bevételt produkált.Szerintem ezt nyugodtan lehet alsó hangon kettővel szorozni akkor jön ki a valóság"?

Nem tudom, mi a célotok ezzel a hangulatkeltéssel? Csak annyi, hogy valami oknál fogva kibújt a zsákból az irigység? 

Tudod mit, én sok ilyen vállalkozást kívánok a Magyar Nemzetgazdaságnak! Minden becsületes ember nevében most az kell mondani, hogy eddig és nem tovább! Minden szónak súlya van! Ha erre magadtól eddig nem sikerült rájönni, bízom benne, hogy majd segítséget adnak hozzá!

Előzmény: tibitibt (41140)
róbertke Creative Commons License 2021.03.01 -2 2 41155

Kb. 10-15 év múlva meg a két lányod ott térdepel az unokáiddal.... :-)))

Előzmény: alkotasu (41144)
róbertke Creative Commons License 2021.03.01 -1 2 41154

Jó ötlet, csak ugyanilyen beállítással kéne a lányokkal új fényképet készítenie. Tényleg szupi lenne ... :-))

Előzmény: Ashi Valkoinen (41153)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2021.03.01 -1 4 41153

picit OFF

 

Kiváló reklámfotó lenne egy 15-20 évvel ezelőtti katalógusban. :)

Előzmény: alkotasu (41144)
E-lok Creative Commons License 2021.03.01 0 10 41152

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy tisztában vagy az árbevétel szó jelentésével. De ha igen, akkor azt is tudod mi a költség és ráfordítás, és mi az eredmény... Ha ilyen ügyesen megtaláltad a nettó árbevételt, kb ilyen egyszerűen megtalálhatod az adózott eredményt is. Ja, azzal már nem lehet hangulatot kelteni...

Előzmény: tibitibt (41140)
csa(101) Creative Commons License 2021.03.01 -1 3 41151

Nemrég vettem egy DigiTools 5.5-ös PluX22 hangkártyát. Az igaz, hogy az F9-el két hangerőt lehet váltani, csakhogy ennek a két (alacsony és magas hangerőnek megfelelő) értékét két CV-ben Te állíthatod be!  

Előzmény: Dr. Genyaa (41128)
M63,008 Creative Commons License 2021.02.28 -2 1 41150

Nem úgy néznek ki, csak a feljáró kapaszkodók. Az összes többi "Északis" dizájnelem felfedezhető rajtuk.

Előzmény: Sir Gombóc (41146)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.28 0 5 41149

Én nem hinném, hogy a V43 után szép sorban az összes magyar mozdonyt kihozná a Piko, van még azért jó pár másik ország Európában, ahol szintén lehetnek régóta ki nem hozott mozdonyok, amikre "szomjazik" a piac.

Az elkövetkező 3 évben én különböző V43 verziókon kívül nagyon másra nem számítanék, de az is épp elég jó, én nagyon várom.

Ráadásul a Piko kezd végre konkurálni a Rocoval, kihoz olyan modelleket, amikben eddig a Roco erős volt. Végre kezd kialakulni valamiféle verseny. Szerintem ez lehet nekik igazán a fókuszban.

 

Nagyon drukkolok a Pikonak, hogy szorongassa meg az elkényelmesedett Rocot, egyik sem fogja kinyírni a másikat, ettől nem tartok, de kialakulhat valamiféle egészséges verseny, ami már nagyon jót tenne.

 

 

Előzmény: JaniBAU (41148)
JaniBAU Creative Commons License 2021.02.28 0 1 41148

Sziasztok!

Nem "okoskodásból" írom le a mondanivalómat,de nehogy véletlenül a PIKO a V43-as után és a (Csörgő) után akár kiadja a két féle remot Szergej verzíóját.. a többi gépről meg ne is beszéljünk.. Ha idén kiadja a Szilit,akkor nem nagyon lesz náluk megállás,magyar témában..És akkor még nem beszéltünk az M 43/47 típusokról sem. Valaki "nagyon" súg nekik.

Üdv: JB

alkotasu Creative Commons License 2021.02.28 -1 10 41147

Szerinted?

A 48 millióból vond le az anyagköltséget (pl. az átalakításhoz megvett modellek árát, beszerzendő eszközöket, és egyebeket, közműszámlákat, irodabérletet, adókat, számlavezetési díjakat, stb., majd a maradékot osszad el 60-nal, vond le belőle munkáltatói járulékokat, az SZJA-t, nyugdíjjárulékot, és akkor lassan eljutsz oda, hogy a munkájukért mennyi jut a számlájukra havonta.

És azt is vedd figyelembe, hogy nem segédmunkásokról van szó, hanem értelmes emberekről, akik nem minimálbérért akarják ezt csinálni.

És akkor ezt hasonlítsad össze furkó trükkjeivel, amit ugye nem kell ecsetelnem!

Most én kérdezek: hol képződik extraprofit?

Előzmény: tibitibt (41140)
Sir Gombóc Creative Commons License 2021.02.28 0 0 41146

Igen, de ezek már egy az egyben úgy néznek ki, mint a szolnokiak, nem úgy mint a korábbi északis átalakítások.

Előzmény: M40 224 (41096)
_szergej_ Creative Commons License 2021.02.28 -1 3 41145

Szerintem ezt nyugodtan lehet alsó hangon kettővel szorozni akkor jön ki a valóság

Kettovel... meg a valosag.. aha... A valosag az, hogy a beszamolojuk elerheto, megnezheted. Ha sikerult ertelmezni a tablazatot, akkor utana meg azt is kideritheted, mi tortent azzal az "extra profittal"...

Előzmény: tibitibt (41140)
alkotasu Creative Commons License 2021.02.28 -1 7 41144

Azért várd meg amíg felnőnek! Közel 15 éve még ez volt:

Aztán később már csak annyi maradt ebből, hogy a bal alsó sarokban látható "kis fingos"-nak nevezett BN150-est akarta megörökölni mindkettő. Merthogy az olyan "cuki"... Az egyik megkapta, a másiknak meg pár éve megvettem a haverom kb. 40 éve nem használt darabját.

Előzmény: xabi75 (41139)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.02.28 -1 0 41143

Hidd el nekem, hogy ez nem csak magánemberként van így! Kétségtelen, hogy könnyebb út, meg esetenként gyorsabb is lehet. Azzal lehet bűvészkedni, hogy nem kellő dolgokat eladogatjuk, az meg macera.

Mondjuk, aki nem ezt az utat választja, az vagy magának megcsinálja, vagy kutat utána, csak ez meg ugye idő, az meg megint pénz, mint tudjuk.

Nehéz ez a popszakma....-)

Előzmény: R-Cs-Cs (41134)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.02.28 0 7 41142

Csak azért ide válaszolok, hogy a lánc ne törjön meg! Ne vedd magadra!

 

Gyerekek!

Az OK, hogy a cégadatok nyilvánosak, de ezekből nem nagyon lehet következtetni arra, hogy az adott cég milyen haszonnal/nyereséggel dolgozik! Ahhoz mélyebben kellene belenézni a könyvelésbe, ahhoz meg semmi közünk!

Igazából azt sem értem, hogyan jövünk mi ahhoz, hogy találgassunk egy cég pénzügyeiben?

Előzmény: tibitibt (41140)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.28 -3 2 41141

'Szerintem' - ezen van a hangsúly. Nem mellesleg, ha a 48milliót elosztod 5 emberre meg 12 hónapra, akkor fejenként 800e-re jön ki (adóval, járulékokkal) ami kb. fedezi is a munkabért (legalábbis elég kevés elektromérnök és informatikus ismerősöm van, aki ennél kevesebbért elmenne dolgozni), szóval a 48millió csak a munkabérre elég ezen logika mentén. Szerinted ez profit, vagy extraprofit? :)

Előzmény: tibitibt (41140)
tibitibt Creative Commons License 2021.02.28 -10 1 41140

A Digitools elektronikai KFT 2019-es céginfo szerint közel netto 48 milliós bevételt produkált.Szerintem ezt nyugodtan lehet alsó hangon kettővel szorozni akkor jön ki a valóság.Tulajdonosok száma 3 fő,alkalmazottak 2 fő.Ez profit,vagy extra profit?

Előzmény: alkotasu (41123)
xabi75 Creative Commons License 2021.02.28 0 1 41139


Szia!

Gratulálok! Ahogy előttem már említették, egy leányzót is érdekelhet ám ez a szép hobbi! Nálunk az egyik leánynak a Nohab a kedvence, a másiknak a Taurus, a fiúnak meg a Vectron :)

Előzmény: Törölt nick (41120)
pizo Creative Commons License 2021.02.28 0 1 41138
Előzmény: Dr. Genyaa (41121)
SKL14 Creative Commons License 2021.02.28 -1 3 41137

Á szerintem engedd el! Csak másoknak nem jött még ki a remot, neki van már vagy 3 db két éve, és már rég elkopott a kaszni rögzítés is a sok elemcsere miatt...

Előzmény: kavicsasínen (41133)
SKL14 Creative Commons License 2021.02.28 0 7 41136

Ajaj, ha aranyba foglaljuk lába kél.. :)

Bár a háborgóknak úgyse megy át - mert hát ha nem csinál senki semmit az a baj, ha csinál valaki valamit az meg pláne -, de én mindig csendes (normális) többségben bízom.

 

Pedig igazán korszakalkotó látvány lehetne egy Ward Leonard hajtású gép V100 gázolajtartállyal és kardánimitációval a fülke alatt: lehetne a magyar "nagyon" hibrid hajtás! :)

Előzmény: kavicsasínen (41107)
SKL14 Creative Commons License 2021.02.28 -1 4 41135

Bizonyos esetekben igazad van, ha magánszemély vagy, és van donor otthon, vagy van használt, roncs, törött, alapnak a börzén olcsón, de ebben az esetben azért szerintem árnyaltabb a kép, mert nem magánszemély, hanem egy bolt/forgalmazó veszi meg alapnak a kész modellt, és ő - csak a hasamra ütök - nem 60 ezerért szerzi be a donort, mint egy magánszemély, hanem neki max. 40 ezerbe van (ugye, ÁFA, haszonkulcs, eladja a felszabaduló kasznikat), ami 200 ezres kész modellt figyelembe véve 20%-a végtermék árának. Ebben az esetben ekkora darabszámnál szerintem így a leggazdaságosabb, és végül mindenki teljesen új mozdonyt kap.

Előzmény: csíkos-háTTú (41104)
R-Cs-Cs Creative Commons License 2021.02.28 0 5 41134

Sok mindenben igazad van, az alapvető enyhe felháborodott stílust nem értem, amit kicsit érzek.

Először is, ha újra elolvasod a hozzászólásom amire válaszoltál, látszik, hogy a 90 ezret a kiindulási alapra írtam. (Piko+hang) Továbbra is tartom, hogy a 2xx azért durva lesz sok mindenkinek. Valahová a kettő közé vártam volna. Sok ember torkán lehet még a 150 pl lemegy, a 2xx nem, de ez is csak az én találgatásom :) 

A DT-s srácok hozzáállásáról nekem is csak pozitív tapasztalatom van, én is voltam nem egyszer hasonló dekoder ügyek miatt. 

Aki firtatta, hogy mennyiből lehet meg nekik, meg mennyi a bolt hányada az nem én voltam. Azt se tudom mennyiből lehet kihozni, nem értek hozzá. 

Nekem csak annyi marad, hogy megnézem a boltban milyen is lett, aztán eldöntöm, hogy belefér-e az ár a modellért vagy sem :) 

Előzmény: kicsamo (41131)
kavicsasínen Creative Commons License 2021.02.28 -1 5 41133

Még ki sem jött a végleges modell, de "állítólag alig hallható" a hangja, egy hangszóróval?

 

Vicc. :)

Előzmény: Dr. Genyaa (41128)
kicsamo Creative Commons License 2021.02.28 -3 3 41132

A hangszórák számára nem mernék mérget venni, de a hangja csodálatos! Gondolom a boltba is ugyan olyan kerül mint amit volt szerencsém látni az előbb említettek szerint.

Előzmény: Hernyofan (41129)
kicsamo Creative Commons License 2021.02.28 -7 4 41131

Nem kritikának szánom, hanem egyszerű ténymegállapításnak, hogy a szavaknak (is) kemény a súlya!

Rendszeres látogatója lettem az utóbbi időben a DT-nak, mert  dekódereimet sorjában újra íratom.  Van önkritikám, ezért nyugodtan leírom, hogy én olyan vagyok mint elefánt a porcelánboltban. Minden mozdonyomból a a hangdekódert a műhelyben veszik ki, majd a művelet végen teszik vissza és a kasznit is. Az új beszerzésű gépeimbe is ők tették be a dekódereket. És itt jön a lényeg, hogy soha egyetlen büdös buznyákot sem kértek érte! Az igaz, hogy mindig igyekeztem megköszönni,mert tudjuk, hogy Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen. Egyáltalán nem tartom "pofátlannak" az árképzésüket, pláne úgy, hogy megismertem a Bzmot történetét! Miközben ismeretlen előttem a kereskedő árrése! A bolt nem beszerzési áron fogja tovább adni, hiszen a két ár közti különbözetből kell fedezni az összes költségét és a hasznot is! Ugye, a fizetésemelés az mindenkinek jól jön? Szerinted miből lehet emelni béreket?

Ha neked ez 90 ezer környékén megáll, akkor hajrá, gyere vele elő és lássuk az eredményt! Sokkal könnyebb beszélni bármiről, mint megcsinálni! Azt csak mellékesen jelzem, hogy volt szerencsém "élőben" látni a remot Szergit a DT terepasztalán, még a ventilátor is forog a tetején! Nagyon szép, igényes munka közelről megnézve, le a kalappal!  Ennek ellenére én nem fogom megvenni, mert a ami van Szerjózsám az untig elég és a remot nem az én világom, de ettől a tények még tények maradnak!

Tény az is, hogy kisszériában minden sokkal drágább, mint nagyban. Vettem nemrég egy klasszik Dácsiát. A szíjhajtás miatt nem a Limitet választottam, hanem az IT-t, mert az Roco. A kidolgozása természetesen messze alulmarad a Limitének, mondhatni ahhoz képest gyerekjáték. Ja és 150 pénz az analóg, míg a hangos változata 185. Nem kritikának szántam ezt sem, hanem egyszerű ténymegállapításnak,hogy minden csak viszonyítás kérdése és a kompromisszumok sokasága. Ehhez viszonyítva a remot Szergej ára fillérek!

Előzmény: R-Cs-Cs (41098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!