Keresés

Részletes keresés

andatti Creative Commons License 2015.04.15 0 0 2308

Nna, amit akartam megtudtam... 18 méter hosszan, 2,2 m magasra a helyi lemezgyárból a lemez egy 100-as, + zártszerelvény, + csavarok, + munkadíj = kb. 150-180 ezer Ft... :(((((((

Azért ennél olcsóbb megoldásra gondoltam... 
Az még mindig kérdés, hogy bontott téglából, beton alappal (vagy valami más, tartós, jó megoldással) kijönnék-e olcsóbban? (Kb. 40 m2-ről beszélünk... )

andatti Creative Commons License 2015.04.14 0 0 2307

Zöldövezeti kertes ház kerítésének ügyében kérnék segítséget...

Van egy "Kedves, jóravaló, aranyos, tündéri" végszomszédunk. Aki rendszerint ránk uszítja a farkaskutyájukat. Ergó "hiába" 200 szögöl a kert, ha valamit csinálni akarunk, vagy kilépünk az ajtón már ott liheg. Most vettünk a drótkerítésre árnyékolót, 2 félét dupla soron, 2,2 m magasságig... de amikor hazaértek a háziak jött a megszokott koreográfia, ráadásul közel 2 méterig felugrál és neki "dömböl", akkkor meg olyan, mintha ott se lenne a kerítés... 

Szóval érdekelne, hogy mik a lehetőségek, és mennyiért.

Kb. 16-18 m hosszan, 2,2 m magasságig kellene kerítés. 

Palát már néztem, de ahhoz olyan vas tartó "konzol" kell, ami nagyon megdrágítja. (a hullámpala 1,1 méter lenne 5 ezer Ft, de annak ölelkeznie is kellene)

Lehetne még bontott tégla, beton alappal, de nem tudom mennyibe kerülne összességében.

Vagy bolti téglából dettó. Vagy lehetne még hullámlemez, de ahhoz is kell valamilyen konzol, amire ráteszi az ember, mert ami most van (betoncölöp és drótháló) az biztos nem maradhatna... 

Szóval az a kérdésem, hogy melyik lenne a legcélszerűbb, legolcsóbb, ha tudna valaki egy költségkalkulációt. 

kopiteki Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2306

Köszönöm a választ.

Előzmény: Pompiere (2304)
Pompiere Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2305

Azt még elfelejtettem tegnap, hogy a szigetelést ne felejtsd ki és természetesen a szigetelés élvédőjét sem. Cserébe nyáron nem kezd csorogni a bitumen ha tűző nap éri. Az élvédő hat centi széles alulemez kétrét hajtva és ez ráütve a szigetelőlemez éleire amit szépen lenyom az első sor zsalutégla.

Előzmény: biohazardxx (2302)
Pompiere Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2304

Én is bevasaltam a sajátomét. Nem kell sajnálni azt a pár szál vasat. Cserébe viszont az életbe nem megy szét. Arra kell csak ügyelni, hogy ahová a görgőket akarod tenni ott ne legyen útban.

Előzmény: kopiteki (2303)
kopiteki Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2303

Szerintetek kell betonvas az úszókapu betonjába? Aki csinálná, azt mondja felesleges, azzal érvel, hogy ez egy tömb, elég a beton is ellensúlynak. A kollégám is csinált magának, ő sem tett bele, de ő a világ legokosabb embere! :o)

 

Ezzel szemben két építész barátom és az internet is azt mondja, hogy nem árt bevasalni...

 

 

akkor most melyik a helyes?

biohazardxx Creative Commons License 2015.04.10 0 0 2302

Köszönöm szépen a segítséget ezek szerint fogom folytatni a a kis kerítésem. Néztem a tiedet is és megkell mondjam nagyon állat lesz  ha kész lesz majd. :) Rakok fel képet ahogy haladok vele aztán lemelózod milyen... külső a borításnak akarok majd téglát szeleteltetni az oszlopokra 1100/m2 áron van és valami nagyon durván néz ki ahogy megvan csinálva másoknak. lábazatra egyenlőre majd csak háló meg ragasztó kerűl de a tetejére  és az oszlopok tetejére fedlap helyett pedig lecsiszolt hódfarkúcserép megy majd. abból ugy is van rengeteg nekem és ingyen van mig a felap nem a legolcsóbb és nem is olyan szép...  Szóval köszi a segítséget majd rakok képet fel még ahogy haladok.

Előzmény: Pompiere (2301)
Pompiere Creative Commons License 2015.04.09 0 0 2301

1. Nem kell semmi az elemek közé. Majd a kitöltőbeton összefogja. Érdemes az egészet szépen felrakni előkészíteni. Lábazatnál mind a két sort  benne a vízszintes vasakkal, az oszlopzsalunál pedig az első négyet. Így már nem lesz más dolgod mint csak a betont "merni" beléjük és csömöszölni. Amikor az oszlopoknál felértél a negyedikig, akkor még ráteszed a maradék zsalut és még azt is kiöntöd. Érdemes a zsalutéglát "beleereszteni" - csorbázni az oszlopba mint itt a 2. képen. Így jobban tart az egész és nem válik el egymástól az oszlop és a lábazat. A legfelső sor zsalutéglában mindenképpen érdemes kimélyíteni a betonvas fogadására szolgáló "V" alakot, hogy a vas elég mélyen legyen a betonban. Nem kellő mélység esetén a vas vonalában szétreped a beton, egy erős nyári napsütés után.

 

2. Két megoldás is van: vagy utólagosan rögzítesz egy zártszelvényt az oszlopokhoz, vagy pedig egy 10x50-es laposvasat levágsz 30 centi hosszúra, az egyik végét bevágod flex-szel 5-10 centi hossza, satuban "V" alakra hajtod. Az oszlopzsaluban flex-szel vágsz neki egy hézagot és belülről kitolod. Miután majd megköt a beton az oszlopokban, ezek az élére állított laposvasak elbírnak bármilyen kaput. Az a lényeg, hogy egy vonalba legyenek betéve. Ha nem egyforma hosszan állnak ki az oszlopból, az nem baj mert amikor hegeszted fel a kapu zsanérját majd méretre vágod.

Előzmény: biohazardxx (2300)
biohazardxx Creative Commons License 2015.04.09 0 0 2300

Sziasztok.

 

Most csinálom a kerítésem és szeretnék tanácsot kérni egykét dologban de minden más ötletet szívesen fogadok :). Egyenlőre csak ezek érdekelnének mert szombaton aktuális lesz már a téma. jelenleg itt tart a kis kerítésem építése. Alapja 60cm mély, oszlopoknál még lyukfúróval lementem 25-30cm pluszba, 29cm széles, oszlopoknál 42x42cm. 12-ös zsalutégla megy kétsorban az oszlopzsalu pedig 40x40-es lesz. ajtó szélessége 112cm a kapu pedig 3,5 méter.   sajna ajtó és kapu hegesztésre vár. Kaput azt eltolósnak tervezem.

 

1. Zsalukövek és oszlopzsalu közé kell valami habarcs vagy ragasztó?

2. Oszlopzsaluhoz hogyan kell az ajtót és kaput rögzíteni?

 

 

 

paca76 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2299

Köszönöm!

Előzmény: örökmozgó3 (2298)
örökmozgó3 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2298

Ha a betonoszlop nincs be betonozva, akkor én szivem szerint egy 60x40x2 vagy hasonló méretű zártszelvényt levernék egy nagy kalapáccsal a betonoszlop mellé, de ha van hely akkor az oszlop elé, és alul felül egy 30x4 vagy 40x4 laposvasból készített kengyellel rögzíteném oda hegesztve.

Előzmény: paca76 (2297)
paca76 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2297

Sziasztok!

 

Adott egy hétvégi ház, kerttel, kerítéssel...

A kerítés magassága 100cm, viszont nincs kocsibejáró.

Na ezt szeretnék csinálni, de minimalista módszerrel.

A kerítés sima drótfonat, betonoszlopokkal. Az oszlopok négyszögletes aljjal rendelkeznek amik a tetejük felé egyre szűkülnek, a tetejük íves lekerekített. Ja és kb. 30 éve vannak kitéve az elemek viszontagságainak.

 

Kérdésem van-e olyan kengyel amivel erre a beton oszlopra lehetne rögzíteni egy zártszelvényekből hegesztett kaput, úgy, hogy a beton ne legyen átfúrva???

 

Vagy maradjunk a hagyományos módszernél, és vegyek ki 2db betonoszlopot, helyére ássak alapot és bele 2db zártszelvényes oszlopot?

 

5let???

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2296

Sziasztok,

 

Azt megkérdezhetném, hogy valakinek van előregyártott beton elem kerítése?

Az érdekelne, hogy mennyire van vele megelégedve, mennyibe került, és ki volt a gyártó?

(úgy néz ki, hogy a meglévő elé fogok építeni egy másikat, mert nem bírok megegyezni a másik telektulajjal, és ezt gondolom egy viszonylag olcsóbb megoldásnak).

 

Kösz

TrOn Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2295

Igazából kiderült, hogy nem is tudnék 1 cm vastag deszkához fűrészáruként hozzájutni, marad a colos deszka. Közben újraszámoltam, és a nagykapura, és a gyalogos bejáróra is kell, így közel 0,9 m3 deszka fog kelleni, én sajnos csak 69 000 Ft/m3 áron jutok hozzá, viszont itt méterre gyalulnak, ami 150 Ft /m.

A bramac lécet elvetettem, inkább 5 cm x 5 cm-es keresztmetszetű anyagból csinálom, az is sokkal olcsóbb, mint a zártszelvény, még festve is, bár a zártszelvényt is kell festeni, szóval mindenképp olcsóbb.
A faanyag mindenestül kb 75 000 Ft (a 10 x 2.5-ös deszka + az 5x5-ös vízszintes tartó) plusz a gyalulás majdnem még egyszer ennyi lenne, szóval inkább gyalulás nélkül veszem, és inkább megcsiszolom szalagcsiszolóval. Biztos, hogy nem lesz olyan szép, mint gyalulva, de erre most nincs még 60 000 Ft-om pluszban.

Előzmény: pocsolya84 (2294)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2294

Az 1 cm vastagságú deszka az elég vékony, nem hinném, hogy kerítésként tartós megoldás lenne, kb mintha hajópadlót/lambériát akarnál kerítésnek. Ráadásul szerintem annyival nem lenne olcsóbb az sem.

 

Viszont ahogy olvasom, 27 m2-nyi kerítés kell neked colos deszkával számolva az 0,6885 m3, 67000 Ft-os m3 árral számolva (nekem ennyiért adtak fűrészárut a héten Miskolcon, de azok gerendák voltak), az 46 129,5 Ft, a faanyag. Ez azért nem akkora összeg ami nagyon fájna és akkor normális fából van a kerítésed. Esetleg a gyalulás dobhatja meg az árát, mert azt m2-re számolják, van, hogy 6-700 Ft, mondjuk a végösszeg a fára 80 000 Ft + a festék + munkadíj.

 

Esetleg ha lehet bérelni gyalugépet...

Előzmény: TrOn (2292)
kopiteki Creative Commons License 2015.04.03 0 0 2293

Gyerekek kaptam ajánlatot úszókapura! Ez egy 5 méteres kapu, összeállítva készreszerelve 230k ft-ért. Motor nincs benne az árban, az késöbb kerülne beszerelésre. Mit szóltok hozzá? Mennyire tűnik reálisnak?

 

 

TrOn Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2292

Sziasztok,

 

Van egy leharcolt kerítésem ami jelenleg beton lábazat+betonoszlop+léc elemek összeállítású. Nemrég fejeztük be a tavaly vásárolt ház felújítását, és "természetesen" nem maradt pénz a kerítés teljes cseréjére. A beton részek még kibírnak 2-3 évet, de a léc elemek teljesen el vannak korhadva, ezeknek a cseréje elkerülhetetlen. Az oszlopok közötti távolság 2.5 m, a lécek magassága 120 cm, összesen 9 oszlopköz van, amit fedni kellene. A lehetőségekhez képest legolcsóbb megoldást keresem, ami szinte teljes takarást ad, de azért a drótháló+nádszövet megoldást inkább kihagynám. Arra gondoltam, hogy 10 cm széles, 1 cm vastag fenyő deszkából készíteném, a lécek között 0.5 cm réssel, ha egyáltalán kapok ilyet fűrészáruként, mert ugye a colos vastagságú a megszokott, gyalult áruként meg drága lenne.

 

Mennyire elvetemült ötlet az, ha a vízszintes tartóelemeket, amire a léceket rögzítem, zártszelvény helyett bramac lécből készíteném? Azért jutott eszembe, mert jelenleg is fából van a vízszintes tartóelem, és a bramac léc oszlopközönként kb 500 Ft, a zártszelvény pedig kb 2500 Ft. Kicsit tartok attól, hogy a 2.5 m fesztáv sok lesz a bramac lécnek, de árban nem lenne mindegy, főleg hogy "ideiglenes" megoldás lenne.

 

Köszönöm a segítséget.

gregg71 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2291

Az eredeti alapvakolat már évek óta fent van.

Köszi a tanácsot, akkor várok még.

Előzmény: halaloszto (2290)
halaloszto Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2290

az az alapvakolat mióta van fent a másik felén?

 

nekem az a tapasztalatom hogy ezek nem szeretnek fentmaradni. de ha ott fentmaradt, akkor itt is fent fog. én még egy hétig nedvesíteném a betont, és utánna vakolnék. 

 

Vajk

Előzmény: gregg71 (2289)
gregg71 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2289

Köszönöm a gyors választ!

 

Kis mennyiség kellett, ezzel tudtam a leggyorsabban megoldani.

 

Belül, természetesen, szigetelve lesz. Kívül fontos a vakolat, mert egy eddigi támfalat hosszabbítottam így meg, ott sincs még rajta a színező vakolat, csak az alapvakolat.

 

Egy hete építettem, mostanra már vakolhatom?

Előzmény: halaloszto (2288)
halaloszto Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2288

tényleg esztrich? mi alaján választottad?

vízszigetelés van a föld és a fal között? ha nincs, semmi értelme vakolni. ha van, akkor sem sok. 

 

Vajk

Előzmény: gregg71 (2287)
gregg71 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 2287

Sziasztok!

 

Egy kisebb támfal kiegészítést végeztem "bevasalt" zsalukövekből. A kövekbe estricht beton került. A külső felét vakolni szeretném. Mennyi időt kell hagynom a száradásra ebben az időszakban?

lum610 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2286

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

Üdv.

Előzmény: Pompiere (2284)
pockond Creative Commons License 2015.03.24 0 0 2285

És ez milyen ár? Számlával rendesen, vagy zsebbe?

 

Amúgy a leírt munka a hozzáértők szerint hány munkaóra?

Előzmény: lum610 (2279)
Pompiere Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2284

Általában annyiért építenek kerítést a mesterek mint amennyi az anyagköltség, de van amikor többért. Felénk pl. négy éve egy 184 centi magas 40x40-es oszlopzsaluból készült kerítésoszlopot 35-40 ezerért csináltak meg anyaggal együtt.

 

Egy javaslat: a kiskapu inkább 1,1 méteres legyen. Sokat számít az a tíz centi.

 

Nézd meg az én kalkulációimat lentebb, csak a manapság érvényes árakat kell behelyettesíteni.

Előzmény: lum610 (2279)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2283

Megkérdezni azért megkérdezhetnél más kőművest is, hátha akkor enged ez a kőműves is az árából ha meghallja, hogy XY olcsóbban is elvállalná.

Előzmény: lum610 (2281)
Lá Kreacione Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2282

Lényegesen olcsóbbért nem lesz más vállalkozó sem.

Előzmény: lum610 (2279)
lum610 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2281

 

Igazad lehet, ha jobban belegondolok, de hát első felindultságomban dobtam egy hátast.

 

Valószínűleg meg fogok vele egyezni, mert az ő munkája kellene mindenképpen.

 

 

Köszi.

Előzmény: pocsolya84 (2280)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2280

Az teljesen korrekt ár szerintem.

 

Ez azért nem olyan kis munka. Ráadásul minimum 80 cm-ig le kell ásni az alapozáshoz, ha csak 30 centi széles az alap akkor is 7-8 m3 kemény föld kiásásáról és elszállításáról van szó, géppel mondjuk nem nagyszám, de kézzel kiásni azért elég szép móka. :) Egy-egy pillér emelése is minimum 15-20 e Ft szokott lenni, van belőle 12. A vakolás + színezés pedig szintén drága, kérhetsz ajánlatot még 1-2 kőművestől, de szerintem nem lesz nagy eltérés, max 50-60 e Ft.

 

Megpróbálhatsz szerezni esetleg egy olyan kőművest aki órabérben dolgozik, talán megúszhatod kevesebből.

 

Itt vannak amúgy építési árak, gondolom nem légből kapott értékek: http://nederbag.hu/?page_id=197

Előzmény: lum610 (2279)
lum610 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 2279

Sziasztok!

 

Kerítés építés előtt állok és az alábbi lenne a kérdésem:

 

Szóval a kerítés 30 m hosszú, egy kiskapu (1m) és egy úszókapu (4m) lenne benne. Kb. 70-80 cm mély sávalap + 7 sor 15-ös zsalukő, illetve 12 db pillér megfelelően elosztva 30x30-as oszlopzsaluból megépítve. Mindezt megfelelően vasalva. Ezt követi a vakolás majd a színezés.

 

500 ezres árajánlatot kaptam egy kőművestől az alapásástól a színezésig a kerítés munkadíjára, amit nagyon sokallok, de a lényeg, hogy mi a véleményetek erről az árról?

 

Előre is köszi.

üdv.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!