Keresés

Részletes keresés

Tirianna Creative Commons License 2010.05.08 0 0 431
Nekem megvan de a saját gépemen,nem tudom hogyan küldjem el!?
Jimmy McBibby Creative Commons License 2010.04.29 0 0 430
4. csalamádé linkjét elküldené valaki?
VITO Creative Commons License 2010.04.24 0 0 429
Sziasztok!
Anyák napi ünnepséghez szeretnék gitárkottát, amit egy másfél éves gyakorlattal rendelkező gyermek el tud játszani. Tudtok esetleg abban segíteni, hogy hol találok ilyen kottákat?

Köszi
luigimo Creative Commons License 2010.02.06 0 0 428
Hali mindenkinek !

Esetleg nincs meg valakinek a Bojtorjántól az "Úton vagyok" című dal tab-ja ?
m regina Creative Commons License 2010.02.06 0 0 427
sziasztok
én az oroszlán király kottát szerteném amit játszanak a fuvos zenekarba! nem tudom meg szerezni ki tudna segíteni? az íjon a legoca95@gmail.com ra nekem fuvolára kéne!
radio1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 426
Sziasztok!
Nagyon szeretném meglepni egy kedves ismerősömet kottákkal .Tangóharmonikázik és swing kottát keres, ha tudna valaki segíteni azt nagyon megköszönném.
Természetesen adni nem tudok érte kottát cserébe, de nem kívánom ingyen.Aki tudna segíteni kérem írjon az Email-re:radiojavitas@yahoo.com


Köszönöm szépen előre is,

Géza

Euszták 11 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 425

Köszönöm a segítséget, remélem így már sikerül!

Üdv: Kati

Előzmény: PETYUS (424)
PETYUS Creative Commons License 2010.01.29 0 0 424
Ha midi lejátszásban kell varialni valamilyen paramétert, akkor:
Insert - Multi-point controller
(L betűvel lehet gyorsan előcsalni.)
Előzmény: PETYUS (423)
PETYUS Creative Commons License 2010.01.29 0 0 423
> halkítást, erősítést sem találom

Dinamic variance
(De az lehet, hogy a midi lejátszásnál nem veszi figyelembe.)
Előzmény: Euszták 11 (421)
PETYUS Creative Commons License 2010.01.29 0 0 422
Properties - Expression Placement - Staff Position
Előzmény: Euszták 11 (421)
Euszták 11 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 421

Szervusztok!

NoteWorthy kottaíró programot használok, kóruskotta írásához. Kicsit megakadtam, nem tudom a kotta főlé írni a kívánt dolgokat, például "p, pp," stb. mindig a sor alá ír mindent, és a halkítást, erősítést sem találom a programban.

Kérném a segítségeteket!

lénárdka Creative Commons License 2010.01.17 0 0 420
sziasztok,

azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy szükségem lenne egyelőre két kottára, mert már a kövi karácsonyi színdarabot tervezem, ami zenés-éneklős produkció lenne, de két zenére nagyon nagy szükségem lenne, mert zongorás kísérettel énekelnék a szereplők a darabban, de sajna a kottát nem tudom beszerezni, és addig nem tudom elkezdeni a darab megírását, amíg nincs meg.
A két kotta: Delhussa Gjon : Ha hallod a harangok hangját
Neoton Família : Ha elmúlik karácsony

az e-mai címem: lenard13@freemail.hu

nagyon,nagyon köszönöm előre is, aki tud rajtam segíteni.

további szép napot mindenkinek, sziasztok
radics21 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 419
hello. ezt a forumot ajanlottak. nem tudna nekem kuldeni magyar mulatos zenei kottakat szinteetizatorra? vagyy esetleg linket ahonnan tudneek letolteni? ha valaki segit annak koszi.

Tomi

emil cimem: radics21@freemail.hu
Valérió Creative Commons License 2009.11.20 0 0 418
Hamar küldtem el... Nem vagyok/vagyunk optimisták.
Valérió Creative Commons License 2009.11.20 0 0 417
Nem optimista ezügyben! A jelenlegi frontvonalról annyit mondhatok, hogy az előadóművészek és a zenepedagógusok kiéheztetése sikeres :(((
Előzmény: PETYUS (416)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.20 0 0 416
> azért harcolni, hogy ERRE legyen tömegigény, ne a médiaszemétre!

Azt gondolhatod, hogy ezt a harcot nem a politikusaink fogják megvívni.
A törvényhozókat ezután is meg akarja venni a médialobbi, és sikerülni is fog nekik, mert tudnak mit adni cserébe.
Előzmény: Valérió (415)
Valérió Creative Commons License 2009.11.20 0 0 415
Szerintem is a XXI. századra más jogrendszer dukálna.
A tudás megszerzését nem lehet pénzhez kötni!
Most, amikor a kultúra (nem a zene, hanem amblokk az egész komoly kultúra)
végveszélyben van, egészen mást kéne kitalálni.
Süllyedő hajóra jegyet árulni? Lukakat befoltozni, népszerűsíteni, hozzáférhetővé tenni!
És mindenekelőtt: azért harcolni, hogy ERRE legyen tömegigény, ne a médiaszemétre!
la mancha Creative Commons License 2009.11.20 0 0 414
Tisztelt sigrai Úr!

Az Ön és az Önhöz hasonló "jogvédők" dörgedelmei a zeneiskolák ellen, oda fognak vezetni, hogy mivel az iskoláknak működniük kell, közös platformot fognak létrehozni, és együttes tananyag módosítással cca. 150 évvel ezelőtti (azaz már nem jogvédett) kottákat fognak használni.
Maguk pedig kitörölhetik a ... a kottáikkal meg a jogaikkal.

Amúgy meg az a véleményem, és akár kérheti a hozzászólásom törlését is, hogy Ön és az Önhöz hasonló "jogvédők", kiadók, könyvkiadók a társadalom vérszívói. Kifosztják a szerzőt és a vásárlót egyaránt és csak a saját hasznukra dolgoznak. A kiadók hasznának aránya a szerzőkhöz képest, kb 80/20.

Tudok olyan esetről ahol a szerző szponzor segítségével állta volna a kiadás költségeit, és akkor sem kapott jobb ajánlatot. Miért? Csak! Valamint közölték vele, hogy ha nem tetszik neki, mehet akárhová, és ha sokat jár a pofája, akkor azt is garantálják, hogy MO-on senki nem fogja kiadni a művét.

Nem véletlen, hogy manapság egyre több szerző inkább a saját internetes értékesítést vállalja.

Tisztelettel: la mancha
Előzmény: sigrai (383)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.19 0 0 413
Franciaországban nem volt sajtóértéke, ott az a normális, hogy a törvényt akkor is betartják ha eszement, az igazgatónak pedig az lett volna kínosabb, ha szélesebb nyilvánosságra kerül a "hibázása", ezért inkább gyorsan befizette a kirótt büntetést.
Amúgy az eset nem mostanában történt, hanem még a 20. században.
Előzmény: Valérió (412)
Valérió Creative Commons License 2009.11.18 0 0 412
:OOOOOOOOOO

Szerintem ennek sajtóértéke van, igazán megoszthatná a valamelyik zenei online orgánummal!
Előzmény: PETYUS (410)
BU 06-71 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 411
Sigrai úr! Vélemény?
PETYUS Creative Commons License 2009.11.16 0 0 410
Olyan ember mesélte, aki ott volt, és személyesen ismeri az illetőt.
Előzmény: Valérió (409)
Valérió Creative Commons License 2009.11.16 0 0 409
Szia!
Van erre valami forrásod? - ez nagyon durva, ha igaz!
Előzmény: PETYUS (408)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.12 0 0 408
> Sajnos a törvény sokkal rosszabb, mint amit te feltételezel róla, ...

Erre írok egy példát, habár már megírtam pár helyen.
Történt egyszer, hogy a Toulouse-i konzervatórium igazgatója komponált egy zenekari művet, és a mű kiadói megjelenése előtt elkezdte betanítani a konzervatórium zenekarának, hogy a majdani koncerten előadják. Ehhez a kézirat fénymásolatait használták. Aztán úgy alakult, hogy a koncert időpontjáig nem készült el a kiadás, ezért a koncerten is a kézirat másolataiból játszottak. Ezután nem sokkal az igazgató kapott egy komoly büntetést, mert hogy megsértette a törvényt, mert nem szabad kottát reprográfiai eljárással sokszorosítani.
Most akkor a törvény kinek az érdekeit védi?
Előzmény: PETYUS (404)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.12 0 0 407
A magyarországi szerzői jogi szabályozás nem elszigetelt, a nemzetközi jogot követi, de néhány lényeges ponton túlszárnyalja azt.
A szerzői jog a világon mindenütt bizonyos üzleti érdekkörök kezében formálódik, a politika ezügybeli illetékességgel felruházott része zsebre van vágva a kiadói lobbi által, de mostanság ez a dolog is hanyatlik, a társadalomban megindultak azok a kezdeményezések, amelyek a béklyóból való kinövés törvényes útjait keresik. A lentebb linkelt tanulmányban többek között ezekről van szó.
Előzmény: PETYUS (406)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.12 0 0 406
... hanem hasznos lenne, hogy a törvény szövege és a mögötte rejlő törvényalkotói szándék széles körben ismert legyen, mert akkor a választópolgárok el nem hanyagolható része látná, hogy a törvényben megfogalmazottak jelentős része nonszensz és tarthatatlan.
Előzmény: PETYUS (404)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.12 0 0 405
> Honnan tudja, hogy Wolfgabor nem olyan hivatásos kiadó, és szerzői jogokkal bíró letéteményes, ...

Valószínűleg kispekulálta.

Magam is fontosnak tartom, hogy a kottafelhasználó intézmények vezetői tisztában legyenek a rájuk vonatkozó törvényekkel, és az akár szükségszerű és elkerülhetetlen megszegésükkel vállalt kockázattal.
Azt is érthetőnek találom, hogy erre olyan valaki hívja fel a figyelmüket, aki a kottapiac résztvevője, és anyagilag érdekelt.
Viszont pont emiatt tartom aggályosnak azt, hogy nem kapják meg máshonnan a teljeskörű korrekt tájékoztatást, amely tartalmazná azt is, hogy:
- a jelenleg hatályos törvények milyen felhasználási lehetőségeket engednek meg az úgynevezett "szabad felhasználás" esetében,
- a törvények szerint kinek áll jogában eljárást indítani ellenük,
- milyen alternatív legális kottabeszerzési lehetőségek vannak?

Ezzel kapcsolatban találtam egy tanulságos kötelező olvasmányt (vigyázat, hosszú):
Szervác Attila: Szabad zenei közösségek és hálózatok
Előzmény: birdito (402)
PETYUS Creative Commons License 2009.11.12 0 0 404
Sajnos a törvény sokkal rosszabb, mint amit te feltételezel róla, de nem az a megoldás, hogy akkor meg kell szegni, hanem ...
(Bocs, de hosszú lesz, ezért darabolom.)
Előzmény: Törölt nick (403)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 403
És ha leírom hallás után? Nekem az életben nem kellett kotta semmihez, abszolút hallásom van, bármit lekottázok magamtól, csak veszek egy csini kis kottafüzetet. Faust Katonakórustól kezdve Beethoven Örömódáig minden. És AZT, amit én leírtam a saját két kezemmel (jó, elnézést, csak a jobbal :D) nehogy már tilos legyen odaadnom valakinek. Vagy netán az? És abban biztos lehet, hogy nincs benne hiba, tehát még abba sem lehet belekötni, hogy hibásan írnám le, és rosszul tanulja meg valaki.
Ami az Önök kottáiról nem mindig mondható el. Pl mikor lektorálják újra a Kodály nőikarokat? A zoborvidéki népdalokban állandóan mi javítgatunk át egy hangot, mert több kiadáson keresztül rosszul szerepel benne.
Előzmény: sigrai (387)
birdito Creative Commons License 2009.11.10 0 0 402
Honnan tudja, hogy Wolfgabor nem olyan hivatásos kiadó, és szerzői jogokkal bíró letéteményes, mind amilyen ön, Sigrai úr?
Előzmény: sigrai (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!