Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2005.03.26 0 0 10441
az ügyeletes gyogyszertar remek megoldast kinal a problemara. ha pesti vagy, kapasbol 3at tudok ajanlani: Delinel, Margit korut legelejen vagy a Terez koruton a Generali uzlethazzal szemben. jo lenne ugyanis a ciklus elso napjan elkezdeni, mert kedd az mar a 4. napod lesz. az olyan szerintem, mintha 3 tablettat kihagynal.
Előzmény: zali (10440)
zali Creative Commons License 2005.03.26 0 0 10440
kedves Gábor!

a dokim felírt fogamzásgátlót (sosem szedtem még, most kezdeném) az a problémám, h elvileg jövő héten kéne megjönnie, de ma már van egy kis barnázás, viszont a gyógyszert az ünnepek miatt csak kedden tudom kiváltani. gond az, ha nem a menstruáció első napjától szedem? ez csak a védettség miatt fontos, h az első nap már bevegyem? úgy terveztem, h a biztonság kedvéért az első tabis hónapban még máshogy is védekezünk.
Mikolt Creative Commons License 2005.03.26 0 0 10439

szolitsd meg Gabort, mert igy nem latja a hozzaszolasodat. ezenkivul ird le a gyogyszer hatoanyagat, mert amerikaban el, nem tudja mi az a klion. harmadszor en biza nem varnek egy vilag masik vegen levo doki tanacsara ebben a kerdesben viszketo huvelyfertozesnel. bemennek az elso gyogyszertarba es megkerdeznem. ott meg alternativ megoldast is javasolhatnak.

 

negyedik: van egy telefonszam, ami ejjel-nappal hivhato, es megmondjak, hogy bizonyos gyogyszereket szedhetsz-e terhesen vagy sem. a Szules-Terhesseg 2.0 topicban biztos megmondjak neked a szamot. 

Előzmény: szrekuc (10437)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10438
Kedves Mikolt, oneil42

Igen, tablettas, azt tudom, de 21 vagy 28?
De kozben latom oneil42 megvalaszolta: Kösz.

Gabor
------------------------
Kedves lucy71,

30 éves vagyok, 0 gyerek. Egy nap múlva inszeminációm, már megkaptam a tüszőrepesztőt. Októberen volt már egy stimulálásom (inszem nélkül) amikor túlstimuláltak és cisztáim lettek. (azóta természetesen felszívódott). Most kezd újra feszülni a hasamat, ez még gondolom nem baj, de a másik is így kezdődött. Tartok tőle, hogy gyerek helyett újra ciszta lesz az eredmény.

A kérdésem a köv: Esetleges túlstimuláció esetén, mit lehet tenni (fogyasztani) a sok folyadék és fehérjén kívül. Cikafarktea vagy amit Thor javasolt felfázásra jó? (tőzegáfonya).

Egyébként nem vagyok ilyen pesszimista, de inszem után elutazunk elég messze, és szeretnék felkészülni a legrosszabbra, mert ott nem tudok kihez fordulni.


Cisztak vagy felszivodnak, vagy megrepednek. Esetleg ha nem utaznal, az lenne a legjobb otlet. Nincs gyogyszer a megelozesre.

Gabor
--------------------
Kedves beri9,

30 éves vagyok, eddig 0 terhesség, 0 probléma, stb.

5 napig, napi 2x anti-biotikumot kellett szednem felső légúti fertőzés miatt. Hatóanyaga: 1000 mg amoxycillinum (1148 mg amoxycillinum trihydricum formájában). Ez pont a menzesz időszakára esett.

A kérdésem az lenne, hogy a kúra befejezése után 2-3 nap elegendő-e arra, hogy a gyógyszer kiürül a szervezetből? Nyugodtan próbálkozhatunk-e ebben a ciklusban a babával, vagy inkább várjak egy hónapot.


Ugyan az amoxycillin az egyik legartalmatlanabb antibiotikum ebbol a szempontbol, helyedben varnek egy ciklust.

Gabor
-----------------------
Kedves lin-dus,

Mi történhet a babával, ha a ciklus elején antibiotikumot, Augmentint szedtem (500 mg amoxycillinum, 125 mg acidum clavulanicum) 1 hétig és most terhes vagyok?

Ilyen korai terhesseg eseten a karosodas olyan, hogy meg sem marad a terhesseg.
Ha meg megmarad, meg kell varni amig vizsgalatok jelzik.

Gabor
Ui: nincs lista hogy "ez es ez tortenhet"
Mikolt-nak igaza van.
----------------------
Kedves samu_16,

31 évesen gyerekvállalás előtt állok. Rendszeres nőgyógyászati szűrésen észrevett rosszindulatú sejteket távolítottak el tavaly novemberben a méh és hüvely faláról konizációs módszerrel. (Azért ezzel a módszerrel, mert még nem volt szülés.) A műtét utáni 4. hónapos kontrol újabb atipiát mutatott ki, PIII! eredménnyel együtt - a felkiáltójel is rajat volt az eredményen. Most a HPV vírusteszt, a vírus ellenőrzése történik, az eredményre várok.

Kérdésem, ha a HPV újra pozitív és a laborvizsgálat atipiát mutat, akkor számíthatok egy újabb műtétre? Mennyire befolyásolja ez a gyerekvállalást? Vagy nem feltétlenül kell műtét? Ha jól tudom, minél több kúp alakú bemetszést végeznek, annál kisebb az esélye annak, hogy a megtermékenyített petesejt megtapadjon.


A leirasbol: nagyon ossze vagy keveredve hogy ez az egesz mirol szol. A konizacionak semmi koze a megtapadashoz, az azaltal befolyasolhatja a terhesseget, hogy a mehnyak meggyengul es kesobb koraszules, vagy kesoi veteles tortenhet. A dolog kimenetele fugg attol is, hogy mi volt a kivagott kup patologiaja.
Mindenesetre egyetlen tanulsagot tudok ebbol levonni: ha gyereket akarsz jobb ha elobb tulesel rajta mint kesobb.

Gabor
szrekuc Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10437
Kedves mindenki! Legy szives,valaszoljatok,meg ha valami butasagot is kerdeztem:hasznaljam-e a klion-d 100-at es mit csinaljak a kohogessel nathaval,mi szedheto ra?22 eves vagyok,par hetes terhes,es nem szeretnem,ha a babanak baja lenne koszonom! :)
Mikolt Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10436
a valasz akkor is ugyanaz, ha hypot ittal volna:) a fogamzas elott szedted a gyogyszert. beteg sejt nem fogan meg, vagy ha megfogahn nem agyazodik be, vagy ha beagyazodik, hamar elmegy. hany hetes terhes vagy?
Előzmény: lin-dus (10435)
lin-dus Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10435
Kedves Gábor és segítői!

A 10431-es hozzászólásomból kimaradt, hogy mindezt több mint 1 hétig Cataflam-mal ( diclofenacum) súlyosbítottam.

Köszönöm mindeniknek a válaszokat!

Lin-dus
Előzmény: lin-dus (10431)
kicsinap Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10434
Én is hasonlóan jártam, és most van egy egészséges 3 hónapos kislányom.:-))
Előzmény: lin-dus (10431)
samu_016 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10433
Kedves Gábor, Mikolt, többiek!

 

31 évesen gyerekvállalás előtt állok. Rendszeres nőgyógyászati szűrésen észrevett rosszindulatú sejteket távolítottak el tavaly novemberben a méh és hüvely faláról konizációs módszerrel. (Azért ezzel a módszerrel, mert még nem volt szülés.) A műtét utáni 4. hónapos kontrol újabb atipiát mutatott ki, PIII! eredménnyel együtt - a felkiáltójel is rajat volt az eredményen. Most a HPV vírusteszt, a vírus ellenőrzése történik, az eredményre várok.

Kérdésem, ha a HPV újra pozitív és a laborvizsgálat atipiát mutat, akkor számíthatok egy újabb műtétre? Mennyire befolyásolja ez a gyerekvállalást? Vagy nem feltétlenül kell műtét? Ha jól tudom, minél több kúp alakú bemetszést végeznek, annál kisebb az esélye annak, hogy a megtermékenyített petesejt megtapadjon.

Előre is köszönöm a válszt.

samu

Mikolt Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10432
ha barmi hatasa lenne, meg sem fogan.
Előzmény: lin-dus (10431)
lin-dus Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10431
Kedves Gábor!


Mi történhet a babával, ha a ciklus elején antibiotikumot, Augmentint szedtem (500 mg amoxycillinum, 125 mg acidum clavulanicum) 1 hétig és most terhes vagyok?

Köszönöm válaszod: Lin-dus
beri9 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10430

Kedves Gábor!

 

30 éves vagyok, eddig 0 terhesség, 0 probléma, stb.

5 napig, napi 2x anti-biotikumot kellett szednem felső légúti fertőzés miatt. Hatóanyaga: 1000 mg amoxycillinum (1148 mg amoxycillinum trihydricum formájában). Ez pont a menzesz időszakára esett.

 

A kérdésem az lenne, hogy a kúra befejezése után 2-3 nap elegendő-e arra, hogy a gyógyszer kiürül a szervezetből? Nyugodtan próbálkozhatunk-e ebben a ciklusban a babával, vagy inkább várjak egy hónapot.

 

Előre is köszönöm a választ: Berni

lucy71 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10429

Bocs a hibákért !

lucy71 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10428

Kedves Gábor

30 éves vagyok, 0 gyerek. Egy nap múlva inszeminációm, már megkaptam a tüszőrepesztőt. Októberen volt már egy stimulálásom (inszem nélkül) amikor túlstimuláltak és cisztáim lettek. (azóta természetesen felszívódott). Most kezd újra feszülni a hasamat, ez még gondolom nem baj, de a másik is így kezdődött. Tartok tőle, hogy gyerek helyett újra ciszta lesz az eredmény.

A kérdésem a köv: Esetleges túlstimuláció esetén, mit lehet tenni (fogyasztani) a sok folyadék és fehérjén kívül. Cikafarktea vagy amit Thor javasolt felfázásra jó? (tőzegáfonya).

Egyébként nem vagyok ilyen pesszimista, de inszem után elutazunk elég messze, és szeretnék felkészülni a legrosszabbra, mert ott nem tudok kihez fordulni.

Köszönöm.

 

oneil42 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10427
Kedves Gábor!
Nem tőlem kérdezted, de válszolok én is...
Igen, a Lindynette 20 és Lindynette 30 is 21 napos, egyfázisú.
(A Lindynette-20 0,02 mg ( azaz 20 ug) ethinyl oestradiolt tartalmaz tablettánként,
a Lindynette-30 0,03 mg (azaz 30 ug) ethinyl oestradiolt, mindkettő 0,075 mg gestodent tartalmaz.)
O'Neil
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10424)
Mikolt Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10426

Gabor,

 

igen, tablettas.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (10424)
Kangalánya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 10425

Most hallottam az Est FM-en (korábban már láttam az RTL Klubbon) az Astarte Alapitvány elnöknőjét. Az Alapitvány pont azért jött létre, hogy a nőket megtanitsa minden kérdésre a testükkel kapcsolatban ha jól értettem világszerte.

:-)

Nagyon tetszett az ötlet.

:-)

Végre mindent tudhatnánk, és nem csak a nőgyógyászunk 15 percére lennénk utalva.

Zsebibaba

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10424
Kedves Timi112,

1éve szedek fogamzásgátló tabblettát(lindynette). Múlt héten beteg voltam és a háziorvosom Augmentint írt fel nekem. Elkezdtem szedni, de két napi szedés után megjött a menstruációm, pedig szedtem a fogamzásgátlót. Sajnos csak később olvastam, hogy az Augmentin csökkenti a fogamzásgátló hatását.

Ezek szerint az augmentin volt az oka annak hogy "csak úgy" megjött? Mikortól számítok újra védettnek? (Meddig szükséges más módon is védekezni?)

A gyógyszert pont most kellene abbahagynom, folytassam szünet nélkül a következő levél szedését? Ha nem tartok szünetet akkor mikortól nyújt újra védettséget?


Szedd tovabb a tablettat mintha mi sem tortent volna (semmit ne valtoztass). Rendes vedettseg (amire szamithatsz) a kovetkezo ciklus elejetol lesz.

Mikolt: A lindynette 21 tablettas?

Gabor
-------------------------
Kedves Peniko,

30 éves vagyok, vasárnap lesz 6 hete, hogy szültem, természetes úton, egy tündéri kislegényt. Azóta szoptatok. Vasárnap felfáztam, és se a háziorvosomat, sem a nődokimat nem tudom elérni. Azonkívül, hogy melget tekertem a derekamra, és melegvizes palackkal alszom, lehet-e valamit tenni? A patikában nem mertek adni semmit, mert szoptatok. Kedden megyek a 6 hetes kontrolra.

Nem tudok tanacsot adni, mert nem ismerem a magyar gyogyszereket. Sorry, varnod kell keddig, vagy telefonalni az orvosodnak.

Kozben figyelj Dr. Thor tanacsara is, azt lehet.

Gabor

szrekuc Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10423
tudom,hogy mar kerdeztek,de nem talaltam meg a sok hozzaszolas kozott;klion-d 100-as huvelytablettat kaptam fertozesre es kb 2hetes terhes vagyok..A papirjan az all,hogy az elso 3 honapban ne hasznaljuk.Mit csinaljak?Emelett allandoan faj tompan a hasam - ez a babatol vagy a fertozestol van?Harmadik kerdesem:megfazasos tuneteim vannak - tusszoges,eros kohoges,hidegrazas,hoemelkedes.Ez arthat a babanak?mMivel kezeljem ezeket? Koszonom a valaszt elore is
Mikolt Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10422

hmm, biztos nem volt tablettaelfelejtes a honapban?

 

en kihagynam a 7 nap szunetet, aztan kezdenem az uj level gyogyszert es egy honapig kiegeszito vedekezest alkalmaznek.

Előzmény: Timi112 (10417)
peniko Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10421
Iszok én, napi 3-4 litert is. A ruby red-et meg megpróbálom!
Előzmény: Thor (10420)
Thor Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10420

És ahogy papagájmód kb. 100 hozzászólásonként elismételjük :) napi 2-3 liter folyadékot legalább (de inkább többet), különösképpen tőzegáfonya-levet (Ruby Red, Tescoban, Corában is kapható).

Előzmény: peniko (10418)
nestea2 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10419
inni, inni, inni...
Előzmény: peniko (10418)
peniko Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10418

Kedves Gábor!

 

Lehet, hogy nem hozzád kellen fordulnom, de hátha...

 

30 éves vagyok, vasárnap lesz 6 hete, hogy szültem, természetes úton, egy tündéri kislegényt. Azóta szoptatok. Vasárnap felfáztam, és se a háziorvosomat, sem a nődokimat nem tudom elérni. Azonkívül, hogy melget tekertem a derekamra, és melegvizes palackkal alszom, lehet-e valamit tenni? A patikában nem mertek adni semmit, mert szoptatok. Kedden megyek a 6 hetes kontrolra.

 

Előre is köszi.

Timi112 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 10417

Kedves Gábor!

1éve szedek fogamzásgátló tabblettát(lindynette). Múlt héten beteg voltam és a háziorvosom  Augmentint írt fel nekem. Elkezdtem szedni, de két napi szedés után megjött a menstruációm, pedig szedtem a fogamzásgátlót. Sajnos csak később olvastam, hogy az Augmentin csökkenti a fogamzásgátló hatását.

Ezek szerint az augmentin  volt az oka annak hogy "csak úgy" megjött? Mikortól számítok újra védettnek? (Meddig szükséges más módon is védekezni?)

A gyógyszert pont most kellene abbahagynom, folytassam szünet nélkül a következő levél szedését? Ha nem tartok szünetet akkor mikortól nyújt újra védettséget?

Köszönettel:

Timi

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.23 0 0 10416
Kedves Dr. Felicitasz Ü.B.,

Igazából, ha valaki engem kérdez ilyenekkel, akkor azt szoktam mondani, akármilyen nevetséges, hogy azt kéne csinálni, hogy a 10. és a 18. nap között kétnaponta szex.

Egyaltalan nem nevetseges, sőt, nagyon jo otlet, abszolut egyetertek.

Akinek ennyire sürgős a teherbe esés, az tegyen is érte valamit

Ezzel is.
Errol jutott eszembe egy "aranyos" tortenet. Olyan két eve jott egy paciens, aki panaszkodott hogy nem kivanja a szexet, es nem esik teherbe, pedig nagyon szeretne egy masodik gyereket. Szoval volt mar egy. Mikor? 2 eve. Mas egeszsegugyi problema? Semmi. Csaladi/hazassagi problema? Semmi.

Es folytatom a kerdeseket, persze ovatosan, hiszen kenyes a tema, de semmi. Már nagyjabol elkonyvelem hogy a szokasos "gyerek utan elmegy a libido", de attol még elmeletileg nem kell meddonek lennie. Mivel amugy ertelmes nonek tunik, valahogy nem az az elso hogy megkerdezzem hogy milyen gyakran van szex, hiszen ugyan nem kivanja, na dehat teherbe akar esni. De amikor kifutok minden mas kerdesbol, mondom, hogy "ne tessek mar haragudni hogy megkerdezem, de milyen gyakran vannak egyutt"? "Egyutt?", kerdez vissza a no, "nem vagyunk egyutt". Hogy micsoda? Fel sem merem tetelezni hogy elvaltak vagy kulonkoltoztek, hiszen akkor hogy akarna teherbe esni. Kerdezem, hogyhogy nincsenek egyutt. "Hát én a gyerekkel alszom" valaszol a no. Meg mindig nem hiszek a fulemnek. Kerdezem:"ugy erti, hogy ott van a gyerek maguk kozott az agyban?". Nem. En alszom az egyik szobaban a gyerekkel, a ferjem a mi haloszobankban. Miota? Miota megszuletett a gyerek. Es szex? Oh, szex az volt.....haromszor. Miota? Miotan megszuletett a gyerek. 2 eve.

Tanulsag: nem, nem a nyilvanvalo. A tanulsag az, hogy a latszat neha csal (ertelmes nonek tunt) (:-).
Es hát az extrém anyaság. Lattam az arcan, hogy amikor mondtam, hogy ha valtoztatni akar a helyzeten, a ferjevel kell "aludni" nem a keteves gyerekevel, hogy teljesen elborult az arca, hogy sertesnek tartotta hogy en nem ertem meg hogy a gyerekenek szuksege van ra. Soha nem is jott vissza.

Gabor
Előzmény: Felicitász (10412)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.03.23 0 0 10415
Kedves Tom1939,

Feleségem progesteron szintje (gondolom ez vérvétel) nem volt mérve legalább 4 hete. A terhesség megállapítása óta nem volt vérvétele. Ezt mindenképpen meg kell tenni? Elnézés, hogy butát kérdezzek de esetünkben ebből az eredményből milyen következtetést lehet levonni (mi a jó és mi a rossz érték, illetve a rossz érték mit okoz/jelent)?

Sorry, ez tankonyvi anyag. Elmeleti kerdesekbe itt nem megyunk bele (nezd meg a Topiknyito "Tizparancsolatot).

Gabor
----------------------
Kedves Zeusz77,

Az elmúlt egy évben már 3-szor műtöttek. Egy szkóppal kezdett, de nagyműtéttel befejezett, ez 3 lyuk, és egy 15 cm-es vágást jelentett. Második szkóp volt + 3 lyuk. Endó miatt. Illetve nem rég kivették az epeköveimet, hólyagomat. 4 lyuk. Összesen 10 lyuk, 1 nagy vágás. (Köldöknél is mindig máshol vágtak, eléggé átalakult a köldököm is, húzódik.) Kérdésem csak annyi lenne, hogy mennyire lesz veszélyes majd a terhességem során, ez a sok vágás (ami gondolom összenövéseket is hozott magával :((). Ezek nem fognak elrepedni, felszakadni. Főleg a nagy vágás aggaszt. Van remény hagyományos szülésre? Találkozott hasonlóval a 25 év(?) során ?

Pont forditva. A termeszetes szules rendben lesz. Ha esetleg csaszarra lesz szukseged, akkor lehet hogy az orvos vert fog izzadni (nem biztos).
Persze, sok ilyenem volt.

Gabor
-----------------------
Kedves nestea2,

Két kérdéssel fordulok hozzád.

1. Első babámat várom (31 év, első terhesség, 11.hét) és sajnos a rutin vizelet vizsgálat során megállapították, hogy baktériumok vannak a hólyagomban. (Mondjuk kb. fél-1 évente eddig mindig volt emiatt problémám (e-coli)). Ittam/iszom a vörösáfonya italt, amivel eddig csak azt azt értem el, hogy "tünetmentes" vagyok - nem is gondoltam, hogy baj van, csak a labor mutatta ki. Az orvosom eddig nem csinált tenyésztést (gondolom, mert nem akar még úgyse antibiotiumozni.).

Kérdésem, hogy mikor lehet először elkezdeni az atibiotikumos kezelést, egyáltalán lehet-e és ha nem, akkor mit lehet tenni? (Gondolom, rajtam semmilyen alternatív gyógymód nem segít.)

2. A 8. héten volt 1 nap 2szer egy kis vérzésem, amivel orvoshoz mentem - és mivel pont a 2. elmaradt "mentruációm" időpontjára esett a dolog, az ügyeletes azt mondta, hogy biztos amiatt volt. 2 nap múlva elmentem a saját orvosomhoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg elkaptam valamilyen környezetemben keringő vírust, és az okozta a bajt. Nem volt akkor se hematóma (UH-n nézték) és azóta se, csak "folyás" szerű dolog még volt 1 hétig (kis nyálkahártyaszerű darabokkal), aztán az is megszűnt.

A saját orvosom már hetek óta betegállományban tart, és még legalább 2 hétig így is akar, amíg itt Bp-en lecseng az influenza járvány.

Kérdésem, hogy vajon nem túlzott óvatosság-e a részéről (már ha létezik ez a "vírus" teória), illetve ilyen esetekben Te mennyi pihenőidőt javasolsz?


1. 11. het utan mar nyugodtan szedhetsz nitrofurantoin szarmazekot (Macrobid, Macrodantin), vagy Ampicillint holyag-fertozesre.

2. De, tulzott ovatossagnak tunik, de akkor is kovesd orvosod utasitasat ezzel kapcsolatban, hiszen lehet hogy latott valamit amit nem emlitett, ugyhogy jobb a bekesseg. Tulzott ovatossag nem arthat a babanak, az ellenkezoje igen.

Gabor
nestea2 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 10414

Kedves Gábor!

 

Két kérdéssel fordulok hozzád.

1. Első babámat várom (31 év, első terhesség, 11.hét) és sajnos  a rutin vizelet vizsgálat során megállapították, hogy baktériumok vannak a hólyagomban. (Mondjuk kb. fél-1 évente eddig mindig volt emiatt problémám (e-coli)). Ittam/iszom a vörösáfonya italt, amivel eddig csak azt azt értem el, hogy "tünetmentes" vagyok - nem is gondoltam, hogy baj van, csak a labor mutatta ki. Az orvosom eddig nem csinált tenyésztést (gondolom, mert nem akar még úgyse antibiotiumozni.).

Kérdésem, hogy mikor lehet először elkezdeni az atibiotikumos kezelést, egyáltalán lehet-e és ha nem, akkor mit lehet tenni? (Gondolom, rajtam semmilyen alternatív gyógymód nem segít.)

 

2. A 8. héten volt 1 nap 2szer egy kis vérzésem, amivel orvoshoz mentem - és mivel pont a 2. elmaradt "mentruációm" időpontjára esett a dolog, az ügyeletes azt mondta, hogy biztos amiatt volt. 2 nap múlva elmentem a saját orvosomhoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg elkaptam valamilyen környezetemben keringő vírust, és az okozta a bajt. Nem volt akkor se hematóma (UH-n nézték) és azóta se, csak "folyás" szerű dolog még volt 1 hétig (kis nyálkahártyaszerű darabokkal), aztán az is megszűnt.

A saját orvosom már hetek óta betegállományban tart, és még legalább 2 hétig így is akar, amíg itt Bp-en lecseng az influenza járvány.

Kérdésem, hogy vajon nem túlzott óvatosság-e a részéről (már ha létezik ez a "vírus" teória), illetve ilyen esetekben Te mennyi pihenőidőt javasolsz?

 

köszönöm a választ előre is,

Üdv,

nestea2

Zeusz77 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 10413

Kedves Gábor,

 

Az elmúlt egy évben már 3-szor műtöttek. Egy szkóppal kezdett, de nagyműtéttel befejezett, ez 3 lyuk, és egy 15 cm-es vágást jelentett. Második szkóp volt + 3 lyuk. Endó miatt. Illetve nem rég kivették az epeköveimet, hólyagomat. 4 lyuk. Összesen 10 lyuk, 1 nagy vágás. (Köldöknél is mindig máshol vágtak, eléggé átalakult a köldököm is, húzódik.) Kérdésem csak annyi lenne, hogy mennyire lesz veszélyes majd a terhességem során, ez a sok vágás (ami gondolom összenövéseket is hozott magával :((). Ezek nem fognak elrepedni, felszakadni. Főleg a nagy vágás aggaszt. Van remény hagyományos szülésre? Találkozott hasonlóval a 25 év(?) során ?

 

Köszönöm válaszát előre is.

 

É.

Felicitász Creative Commons License 2005.03.22 0 0 10412
Igen, ezzel nagyon egyetértek. Igazából, ha valaki engem kérdez ilyenekkel, akkor azt szoktam mondani, akármilyen nevetséges, hogy azt kéne csinálni, hogy a 10. és a 18. nap között kétnaponta szex. Komolyan. (Akinek ennyire sürgős a teherbe esés, az tegyen is érte valamit :-D) De egyébként az a dolog alapja, hogy nagyon nehéz ezt az időszakot pontosan belőni, és aki szeretne biztosra menni, az tényleg menjen is biztosra...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!