Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Opelfan Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2315
Olyan E85-ös átalakítót érdemes venni amin van hidegindítási funkció. Azt csak egyszer kell beállítani,ha hideg van hidegindítás gombot be kell nyomni és indulnia kell.
Egyébként az etanol nem rongálja a gumicsöveket, tömítéseket, ez csak hiedelem mert az emberek keverik az etanolt a metanollal ami ugye erősen mérgező és az valóban megeszi a gumit.
bferi56 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2314
Helló Társak !
Kinek van más tippje, esetleg tapasztalata a klímáról ? Egyik napról a másikra hirtelen csökkent a hatásfoka. Szinte alig hűt, lehet, hogy a gáz kevés benne? vagy valami vezérlési probléma, amiről oldalakkal ezelőtt írtatok ?
Szóval hűt csak keveset, és nem venni észre oldalanként a különbséget ha az egyik oldalt 14 fokra a másikat 19-re állítom. 2005 januári C5 II, egy éve van nálam.
gaz.69 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2313

Üdv' feketeC5, és Mindenki!!

Köszi az anyagot, megkaptam! Össze van rakva, a vezérlés gyári, de nem indul a C5-öm!!!:((

A motor diagnosztika nem alszik el. Resetelni nem kell a computerét? Mert, azelőtt ment rendesen, csak ömlött az olaj belőle. Teljesen szomorú vagyok. Mátészalkán lakom, de itt nem tudok olyat, aki gyári (lexia?) diagnosztikával rendelkezne.

Vagy vennem kell hozzá egy Lexia-t??! De az 190 USD!

Tud valaki segíteni?

citroen_ds Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2312
Hali!

Kellene 1 kis segítség, 2,0 HDI (2002) automata váltó. Olajat cseréltek a váltóban és most szarakodik (elnézést a kifejezésért, de már az is tele van már), van mikor nem akar előre menni v ránt 1et és megy, van mikor hátrafele is ezt csinálja. Most addig juttottam h kiírta h váltóhiba, de utána nem írta ki csak 1x. Néha minden szépen működik, de mikor rájön nem lehet vele indulni.
Valakinek volt már ilyenje? Nullázni kellene a számítógépét?
Előre is köszi.
Üdv
szekeresroland Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2311
Sziasztok!

Tud valaki valahol egy olyan fórumot, ahol kifejezetten a C5 szervizelésével foglalkoznak? Az sem baj, ha pl angol. Örömmel jelentem, hogy nincs sok gond az autóval, legalábbis az elmúlt 60.000 km alatt nem történt semmi. (leszámítva, hogy egyszer bedugva felejtettem az autós hőtőt ami következtében annyira lemerült az akku, hogy már a központi zár sem működött, de hát ez kezelői hiba...)

Segítségeteket előre is köszönöm

Üdv: Roland
egoka76 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2310
Rendben, köszönöm, bár mostmár vannak jobbak, olvastam ezt az E85 Power cuccot, ez egész kifinomultnak látszik...
Előzmény: citroen_ds (2306)
gga Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2309

Nekem automata váltós, de ugyanez ha lepadlózom akkor nagyon nehezen gyorsul aztán 3-4 e felett elkezd húzni....meg van szorulva a geometria szabályzás logikus. Pont ez lenne a szerepe hogy alacsony fordulaton nagyobb legyen a nyomaték.

Nekem sajnos szinte állandóan rossz, főleg emelkedőn tudod kipróbálni egyébként mert ott nagyon észrevehető a nyomaték hiánya.

Ja azt elfelejtettem hogy a hibát is állandóra írja nem időszakosra, tehát nekem valószínű megkotlott ez az elektromos pótméter a végén..

Előzmény: csori01 (2308)
csori01 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2308
köszi a segítséget .meg nézem holnap az enyémen is van ilyen mert az enyém az 2002-es.
meg hogyan lehet hozzá férni egyáltalán.
és neked is ugyan ezek a jelenségek voltak?
Előzmény: gga (2307)
gga Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2307

Jó hírek!

 

Úgy néz ki nem turbó probléma! Azért alacsony a nyomás mert a változó geometria pálcája megszorult és/vagy a mozgató mechanika végén lévő potencióméter zárlatos (ezért hülyeségeket küld a BSI nek amely inkább visszaveszi a nyomást hogy megvédje a turbót) beázás miatt.

Mivel nekem assistance garis az autóm ezért nem kisérleteznek tisztítással hanem van egy un. felújitó szett amely tartalmazza a rudazatot a potencióméterrel (kb. 27.000Ft)  így kompletten cserélik ezt. Peugeot HDI (ami ua. mint a miénk mily meglepő:) ) motoroknál már régóta ismert "típushiba"  ez ezért dobták ki ezt a javító szettet. Régen a javítási leírásban ez komplett alkatrészként szerepelt a turbóval tehát csak egyben lehetett rendelni!!!

 

A srác annyit mondott még hogy a tisztítás segíthet egyébként de ugye kétesélyes a dolog mert vagy jó lesz vagy nem, de ha nincs gari akkor érdemes első körben próbálkozni. Még annyit tudtam kihuzni belőle hogy alulról az egész mechanika a potméterrel együtt lejön a turbóról 3 vagy 4 csavar tartja rosz helyen van de hozzáférhető szerelhető házilag. Remélem tudtam segíteni, üdv

Gábor

Előzmény: csori01 (2300)
citroen_ds Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2306
Nem Citroen, de ide illik az E85-höz.
Céges Buzuki Ignác, 3 db havi min. 5000km.
30,000 volt kocsinként az átalakító.
Tapasztalatok:
- alacsony fordulaton is húz a kocsi 5-be lehet menni vele 40-el, nem rángat
- 20%al többet eszik :(
- télen nagyon nehezen indul, kell tekerni alég sokáig, mind1 ha felesben tankol az ember
- gyorsításnál katasztrófa,
- főnök megbánta, hogy átalakítatta, szerinte bepalizták, de leírta :D
- gumicsövek gyorsabban kopnak, motor is jobban kopik
- kipufogó tisztább, nem kormos
- rendszeresen jár kontrollra a kocsi ahoz aki berakta, mert mindig kell állítani rajta, ha jön a tél azért, de ez lehet a S betegsége.

kb ennyi.
Előzmény: egoka76 (2305)
egoka76 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2305

SZiasztok!

 

Olvastam korábban, hogy valaki próbálkozott etanol adagolással. Olyat még nem próbált senki, hogy rendesen átalakítsa, és úgy használjon E85-öst? Néztem olyan 40.000.-Ft az átalakító kütyü, igazából a befecskendezésen változtat, hoszabb ideig hagyja nyitva a szelepeket, hogy elegendőt kapjon.

 

Évi 15000 km.-nél jelenlegi árakon olyan 30.000.-FT körül lehet biztosan megfogni ezzel, plusz jobban megy a kocsi tőle állítólag.

 

 

Nos valaki?

citroen_ds Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2304
Üdv!

Érdekelne hogyan cserélünk automata váltóban olajat. 2,0 HDI (4sebességes)
Lépésekre lennék kíváncsi, meg h miből mennyi, hova.
Haynes könyv kihagy pár részletet, pedig jó könyvek.

Előre is köszi.
Üdv
citroen_ds Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2303
Hali!

Probléma detto, akksisarut levettem mert bordásszíjat kellett cserélni. Utána nekem is így ment fel az ablak megnyomtam a lefele gombot teljesen és lement majd teljesen fel és elnengedtem, ekkor magától felhúzta. Utána lefele megint eljátszottam ezt és azóta működik rendesen.

Üdv
Előzmény: Gyuszo78 (2297)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2302

Az a tanítás, hogy felhúzza 3 centinként aztán már felfog menni teljesen, de gondolom azóta már működik, gondoltam nem kell szájbarágósan egy ilyen dolgot.

Előzmény: Konrad (2301)
Konrad Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2301
Tanítani kell, a gépkönyvben benne van, hogyan, de a gépkönyv most tőlem kb. 2500 km-re van, így majd más elmondja a módot. Ha áramtalanítod a rendszert, akkor képes sajnos felejteni...

Ellenben nem lenne szabad ennyitől megfeküdnie az aksinak, tartok tőle, legkésőbb ősszel cserélned kell.
Előzmény: Gyuszo78 (2297)
csori01 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2300
nem nyugtattál meg..estére várom neked mit mondtak.
de nekem nem mindig csinálja .csak mostanában egyre sűrűbben
Előzmény: gga (2299)
gga Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2299

Szia!

 

Ugyanezzel küzdök én is! Vidd el diagnosztikára nekem 3 hiba is el van tárolva a computerben:( ebből az egyik az alacsony turbonyomás. Fedélzeti nem ír semmit, úgyhogy itt dől meg az hogy ha nem ír semmit akkor nincs baja!

Ma megint megyek egy barátomhoz aki új szoftvert tesz rá, és átnézi (PSA szakszervíz) mert eddig azt hozták ki hogy turbócsere garanciában......(meghoszabított garis 2012 márciusig hálistennek)

Az enyém 2007 C5 2.0HDI Exclusive /automata biztos 87.000 km-el.

Üdv

Gábor

 

ui. :este lehet több infóm lesz majd írok

Előzmény: csori01 (2293)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2298
Elvileg ezt egyszer kell vele eljátszani aztán megint normálisan fog működni.
Előzmény: Gyuszo78 (2297)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2297

Még egy kérdés a mai napra

 

Tegnap este feltöltöttem az akkumulátort, mert kicsit lemerült....hiába, nem bírja a rövidtávos klímát, meg a hifit egyszerre...na mindegy.

Visszatettem ma reggel a kocsiba, hibátlanul műkszik.....viszont az elektromos ablak a bal oldalon nem hajlandó felmenni magától, minden 3 cm után megáll....majd gombot ujra nyomva megint csak 3cm.....most ilyenkor mi van vele?

Újra kell tanítani vele valamit?

 

Köszi: Gyuszi

Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2296

Na ez a számomra megnyugtató válasz! :))

 

Köszönöm a gyors választ!

 

Üdv: Gyuszi

Előzmény: ezustgolyo (2295)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2295

Elvileg kiírja ugyanazokat a hibaüzeneteket amiket indításnál is.

Ha indításnál neked nem ír semmit(szerencsés ember) akkor gondolom akkor sem fog ha nyomkodod.

Előzmény: Gyuszo78 (2294)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2294

Sziasztok!

 

Ha már a diagnosztikánál tartunk...... a fedélzeti komp. menűjében van egy olyan opciót, hogy "check control", vagy valami hasonló (most nem jut eszembe a neve:))

Ott írja, hogy hosszan nyomva kell tartani a nyomógombot......de nekem semmit sem reagál rá.

Nem mintha zavarna, csak érdekel, hogy ez másnál is így van, rosszul csinálok-e valamit, vagy egyszerűen csak nem tudja a komp.

Az "overspeed" opció műkszik, tehát a "hosszabb gomb nyomvatartás" megy.

 

Help me please! :)))))

csori01 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2293
sziasztok..
c5-l..2.0-hdi.motor.valakinek volt már olyan problémája.padloig nyomom és nem gyorsul se másodikban se a többi fokozatban .de ugyanúgy taposom eléri a 2900-fordulatot mintha kilőték volna az autót.elkezd húzni.fedélzeti nem irt hibát.
janc5 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2292
sziasztok.holnap visszamegyek a gumishoz megnézetem a gumikat deha nemtalálunk hibát !!!!!valaki tudna e kölcsön adni 2 felnit gumival proba képpen akár téli is lehet csak tutira jólegyen.2 hétmulva megyünk nyaralni addigra szeretném megtalálni az okot hogy miért ráz.nincs megbizható szerelöm szervizben meg kitudja mit kinemcseréltetnének velem egy vagyonért.előre is kössz.
janc5 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2291
szia.kb, 2hónapja van nálam az autó nemtudom hogy történt e a féltengelyel valami.
Előzmény: önindítópersely (2285)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2290

Szia

 

Indítsd be! A fordulatszámmérő alatti service sárgán világít jelzés!

Sárga ikomoknak el kell aludni ha elindult a motor akkor rendben

 

És figyeld a középső kijelzőt ír e valami hibát és csipgni fog melle sorra befogja őket tenni ha hiba van próbavezetés közben én milőtt megvettem mntem vele 80 kmtert

 

Ha szar sorra írja a hibákat nem alszanak el service pedig világít akkor is ha űres az ablakmosó

Nagy gáz van a katalizátor konverter fault , Antipropullitin faull stb  van belőle jócskán ha szar diagnosztízlja magát és írja is

 

üvd bordóC5

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Opelfan (2289)
Opelfan Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2289
Bordó C5,

a fed.számítógép hogyan írja ki a hibát? Valami kombináció vagy hosszú ideig nyomva tartva a gombot mutatja meg vagy ez egy menüpont? Anno Laguna II-est terveztem ott hosszú ideig kell nyomva tartani a gombot.

Köszönöm az infókat!
Előzmény: bordóc5 (2278)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2288

 

Köszönöm!

 

Nem semmi a futómű hangolás tehát elöl is van beállítási lehetőség!!

 

BordóC5

 

 

 

 

 

Előzmény: feketec5 (2287)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2287
Szia!

Mail ment!
Remélem tudod hasznosítani a leírtakat.

Üdv:feketec5
Előzmény: bordóc5 (2286)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2286

Szia

 

Tudom hogy nagy érvágás 4 új gumi de jó pár ezer km ig nem lesz gond vassal

nem szereti a rossz gumikat !!!!!!

Szétrázza a kocsit aztán kutyacsont meg a hozzá a jó útjaink stb

Általában a használtgumit valamiért levették !!

Az helyzet hogy az autó csak 4 tenyérnyit ér az úthoz ezek vasak pedig mennek 200 at simán pláne a V6

Érdemes rá venni garnitura H vagy V jelú gumit most pl Falken t láttam jó áron !!

 

údv BordóC5

Előzmény: janc5 (2284)
önindítópersely Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2285
Hello Jan!

Próbáld meg az elsőket hátra rakni /forgásirányra figyelni/ nekem akkor mgszűnt, ill. hátul érzem 110 körül. Ha nem, akkor motortartó, esetleg a futóműben valami /kutyacsont, lengőkarszilnet, gömbfej?/ Féltengellyel nem történt valami?
Előzmény: janc5 (2284)
janc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2284
szia Bordóc5 .kihuzatáskor is érezhető a rázás .igaz hogy használtra de most cseréltem a gumikat.
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2283

Szia !

 

Kösz előre is hétfőn tekergetem egyet fel megle de jó volna tudni valami gyári értéket szeretném keményebbre hangolni a vasát sokszor tekerem 150 fölé a

bálnát remélem nem fognak meg

 

üdv Bordó

Előzmény: feketec5 (2282)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2282
Szia bordó!

Most értem haza a pecából.
Holnap ránézek hogy van-e valami infó a DocBackup-ban.
Előzmény: bordóc5 (2276)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2281

Szia

 

90 felett kezd el rázni akkor biztosan gumi !

Nekem a gumicsere segített megszünt a probléma azonnal!

 

üdv

Előzmény: janc5 (2279)
janc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2280
sziasztok!tudvalaki segiteni hogy miértráz az elsö futómü?
janc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2279
sziasztok!elsö futómü rázásra van e valakinek ötlete hogy miért ráz?
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2278

Szia!

 

V6 brutál 200 le !

Írd be a yotubeba c5 v6  

 

Sajna nem azt vettem !!!!!megy 240 et a klímát észre sem veszi hogy be van kapcsolva!

a féktárcsákat külön lehet a csapágyaktól cserélni!

 

Csak egy baja van városban 14 liter fogyi  

 

A felfüggesztés álladóan dolgozik beülsz felemeli a magát kiszálsz leengedi magát !

Ne félj ha rossz mesél a fedszámítógép meg csipog is !

A hátsólengőkar csapágy meg féknyereg alatti tisztítás baj van csak dehát a sózás meg a jó magyar utak!!!

 

üdv bordó

 

Előzmény: Opelfan (2274)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2277

 

Szia!

 

Nézd meg a komputert ír e valami hibát ez a legfontosabb

Becsapni nem nagyon lehet

Rendszám alapján visszatudják keresni a márkakereskedői szervizeket

Meg hát olajfolyásokat LDS szintet fékolaj szintet féktárcsák állapotát

Rendesen emeli e szintszabályzó a kocsit

Érdemes menni vele kicsit hosszaban

Meg egy szakszervízes állapotfelmérés se rossz megoldás sok pénzt tudsz megtakarítani

Hát azért szereti a benzint városi fogyasztásra gondolok

Hosszu uton viszont pláne pályán élmény a vas megy 240et is na ja

Vétel után azonnal nagyszervíz fékbetét olaj szürők ékszíjak ez is jó kis összeg ám

 

 

 

üdv Bordó C5

Előzmény: Opelfan (2260)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2276

Sziasztok!

 

Köszi de sajna elfordult a beállitás

 

Fiúk bellították a szervízben ! 

És jó is! de előtte más volt a vas ! előtte keményebb volt

 

Tud valaki gyári hasmagasságot hol lehet mérni vagy milyen értékre kell állitani a pótmétert esetleg otthoni módszert hozzá? Nagyom jó volna tudni ezt a futómű hangolást !! 

Előzmény: feketec5 (2262)
önindítópersely Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2275
Igen, úgy nyílik.
Előzmény: betg (2233)
Opelfan Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2274
A króm felniket mattítja meg a só, az alufelnire annyira nem veszélyes, mondjuk azon is meglátszik már ha legalább 10 latyakos telet mentek vele




Kérdés: Laguna II-nél találkoztam olyannal, hogy hátsó tárcsaféket csak csapágyastól lehetett cserélni, a C5-nél ez hogy van?

Honnan tudom azt, hogy jól működik-e a rugózás ill. a hidraulika? Gondolom meg kell nézni a szinteket, hogy működnek-e, de figyelni kell-e valamit amíg emelkedik vagy süllyed?
Vagy például láttam olyat egyszer hogy leállítás után elkezdett süllyedni az autó szép lassan, ez normális?

Bocsi ha hülyéket kérdezek, de sose volt dolgom hidro-s kocsival.

Népítéleten elolvastam az összes V6-os C5-öt de nem túl sok van belőle, meg a használtautókatalógust is elolvastam de tulajoktól is szeretnék infót.
Előzmény: John Zero (2271)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2273
Szia!

Ment az e-mail, de most már arra a címre, amiről írtál, nem arra ami az adatlapodon van! :D

Remélem megkaptad!
Értesíts!

Üdv: Gyuszi
Előzmény: John Zero (2271)
csori01 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2272
szia. bocs most válaszolok csak ma jöttem haza a nyaralásból.
el küldöm a tel számot ha gondolod hívj fel és beszélünk ha van még kérdés vagy valamiben tudok segíteni......0620/579-84-82.
Előzmény: csigabiga007 (2223)
John Zero Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2271
/OFF/

Gyuszo78:
Valahol elveszett az a telefonszámos email, kérlek küldd újra! Köszönöm!

/ON/

Ahhoz mit szóltok, hogy egyesek szerint télen nem jó az alufelni, ha sózzák az utakat, mert korrodálja a só... Nekem ez új!
Előzmény: Gyuszo78 (2267)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2270

Hopsz....olajcsere....megoldható mint bármelyik más autónál. Egy kis kézügyesség, hozzáértés és ennyi. Az eladó azt mondta, hogy megvolt az olajcsere és a vezérműszíj csere, de az a biztos amit te megcsinálsz. Így az első dolgom volt megvenni a gyári Total olajat, az olajszűrőt, és otthon szépen kicseréltem.....biztos ami biztos.

Viszont elvittem a vétel után egy állapotfelmérésre, ott vették észre a kipuff bajt. Vezérműszíj OK, fék OK, hidraulika OK.

Most kezd előjönnii egy csapágycsere a lengőkarban, minél hamarabb azt is megoldom :)

Amúgy teljesen elégedett vagyok a géppel, semmi bosszantó dolog nem jött össze az elmúlt közel 4,5 hónapban. Az autót napi rendszerességgel használom, szinte városban, néha van egy kis autópálya-járatom. A fogyasztás így vegyesen a fedélzeti szerint 7,8-8,5 l/100km között mozog. Egy teli tankkal kb 710-760km-t tudok megtenni, átlagos használat mellett.

 

Ha eszembe jut még valami, megosztom veled-veletek! :D

 

Üdv: Gyuszi

Előzmény: Opelfan (2268)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2269

Szia!

 

Háááát....elektronika, hidraulika, állítólag vannak beázási problémák.....nekem spec. csak kipufogórendszer.....passz.

 

Ja, az enyém 2000ccm benzines.

 

Nekem megtetszett, átnéztem, megvettem, aztán egy hét múlva kiderült, hogy a kipufogó rezonátorcsöve valami anyaggal volt bekenve, mert lyukas volt. Azt kellett cserélnem, meg kipufogódobot.

Bal hátsó belső kilincs letörve...állítólag gyártási-anyaghibás.

Kűlső hőmérséklet szenzor fals értéket mutat....nem zavaró, nem egy nagy összeg a cseréje.

Igazából, mint minden autónál, rengeteg múlik a tulajon, és a gondos karbantartáson. Az enyém 1. tulajtól van 134000km-rel, ami február vége óta már 140000, de az apróságokon kívűl semmi komolyabb gondja nem volt.....ne is legyen :D

 

Röviden ennyi.....nézz a totalcar oldalon népítéleteket, néha vannak horror vélemények

 

Üdv: Gyuszi

 

 

Előzmény: Opelfan (2268)
Opelfan Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2268
Akkor esetleg általánosságban mit érdemes megnézni egy c5-ön? Vannak-e tipikus meghibásodási pontok?

Házilag lehet szerelgetni? Olajcsere stb megoldható-e otthon? Computer meghibásodás jellemző-e?

köszi
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2267

Szia Uram! Már ment is a telefonszám! :D

 

Sok sikert!

 

Üdv: Gyuszi

Előzmény: John Zero (2243)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2266

Szia! Küldtem mailt.

 

A sráctól ma elkérem  a telszámát, és megírom neked! :D

 

Üdv: Gyuszi

Előzmény: John Zero (2240)
janc5 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2265
Sziasztok.Tudvalaki segiteni abba hogy a 2001es c5 cdrádiohoz lehete cdtárat kötni?
gga Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2264

Sziasztok!

 

Nálam az a szitu hogy ma visszakaptam az autót de még nem tudják mi a baja:( Lehet hogy elköszönt a turbó amit furcsállok 86e. km -nél. Mindegy gariban cserélik elvileg de még leveleznek a CITROEN központtal hogy nekik van-e más ötletük:)

Remélem mielőbb megoldódik mert eddig semmi gond nem volt vele 2 éve van nálam.

Üdv

G.

feketec5 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2263
Csak most dobta be a válaszod.
Tök jó ez a szerver!!
Előzmény: bordóc5 (2261)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2262
Szia bordó!
Átfordult a hasmagasság állító potméter!
Gömbfej le, poti visszafordít, gömbfej vissza és már jó is!
Kb:2 perc
Előzmény: bordóc5 (2259)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2261

Köszönet az Zalaegerszegi Végh Citroen nek a Hoch J. úton

Cseréltük a pollenszürőt kb 5 perc volt nem kell lebontani az auto belsejét
a kormány alól könnyen elérhető
Meg 5 perc vírus irtás
Csápos emelés után azért nem emgedte le a seggét az autó mert elállítódott a hátsó szintérzékelő rudazat
A lengőkar ütkközöket érdemes átnézni végre van utángyártott a Bárdinál

üdv bordóC5
Opelfan Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2260
Sziasztok!

C5-öst szeretnék venni, 3.0 V6-os motorral. Tudnátok mondani valamit hogy mikre figyeljek oda ennél a típusnál? Esetleg javítási útmutatókat tudtok valahol c5-öshöz?

Köszi
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2259
Megvolt a féknyereg csere !

Leengedtük csáposról nem megy le a hátulja mit lehet vele kezdeni légyszíves írjátok meg köszi
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2258

Anno az A Vectrámon volt ez a szín, gyári püspöklila.....szép szín nagy autókhoz!

Teccik ez is! :D

Előzmény: John Zero (2256)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2257
Most én jövök! :)
John Zero Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2256
Nekem akkor is tetszik ez a szín :-)
Bíbor/lila.
C5 bordó
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2255

Ugyanaz a szín......nagggyon tetszik ez a kékes-szürkés gyári fényezés! Tegnap láttam egy 5ajtóst vöröses-bordóban....hát, az valahogy nem illik egy ilyen kvalitású autóhoz szerintem....hisz annó ez volt a Citroen csúcsmodellje. Arra viszont kiváncsi lennék, hogy hófehérben hogy mutatna. Ez előtt egy Thaliám volt, gyári "gleccserfehér" fényezéssel. Egy hétvége kocsimosással, gépi polírral, és ragyogott mint Salamon.... :)

 

Ez a szín, ehhez a bálnához, egyszerűen tökéletes! :D

 

Üdv

Előzmény: ace100 (2252)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2254

Szííííííííp ótó!

Akár az enyém kombiban, csak a tied gyári alufelnivel! :)))

Előzmény: ace100 (2252)
forumnick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2253
Köszönöm.
Annyit hagytam ki az előző hozzászólásomból, hogy akkor érzem, hogy csúszna a kuplung, ha 6-osban padlózom le 90-100 körül (pl. egy kényelmesnek tűnő előzésnél kicsit beszorulok).

A kocsi maga nem ráz (egy focusban érztem, milyen, mikor ráz a lendkerék).
Sajnos nem garanciális már, lassan 5 éves.
Előzmény: vbaluka5 (2248)
ace100 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2252

A kedvenckeA kedvencke +1

 

Na akkor végre sikerült.Az autó teljesen gyári,szerném sőtétiteni,és 17 es felniket rá.Köszi a segitséget Gyuszo78

Előzmény: Gyuszo78 (2251)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2251

Új kép - Tallózás - Kép felirata - Feltölt.....ahogy megjelenik a kép, bal oldalán "beszúrás", és már megjelenik...utána már írogathatsz alá-mellé is :)

Előzmény: ace100 (2250)
ace100 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2250
Hát ez az.Hogy kell felrakni képet?
Előzmény: Gyuszo78 (2249)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 2249
Hun van??? :)))) Nem látom
Előzmény: ace100 (2247)
vbaluka5 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2248

 Helo Forumnick!

 

A kuplung automata állítású.

nem ez a baj ( nekem is volt ilyen 38000 km -nél.)

A kettőstömegű lendkerék ment el haza és vitte a kuplung szerkezetet is magával.

Ha garis próbáld kiverni belőlük, ha nem próba a szavatosságra.

Kifizetni igen húzós.

 

 

b

Előzmény: forumnick (2238)
ace100 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2247
Ime az én gépem
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2246

Sziasztok

 

Ma elvittem a vasat hátsóféknyergeket rendbetenni sokat tapasztalt szerelő barátomat is meglepte ez a probléma.

 

Előkaptam a gyári lemezfelnit és mutatam neki hogy nem forog el!

Hat elkezdtük bal oldalon helyből eltörtük a tőcsavart valami anyaghibás lehett mert félig bevolt rozsdásodva ami repedésre utalt

A többit a légkulcs kihajtotta !

A gyártó rendesen beragasztotta a féknyergekbe a csavarokat ettől volt nehéz lecsavarni viszont a nyergek alatt kb 5mm es oxidáció volt elég mélyen berágta magát az aluba és ez elfordította pár fokot a féknyerget.

Talán fékbetét cserekor mindig lefogom vetetni a nyerget és átvizsgálni sok költséget lehet megtakarítani !

 

Üdv Bordó C5

 

 

 

 

John Zero Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2245
ace100:
Az a baj, hogy a C2-es gépjármű súlya sokkal kisebb, mint a C5-ösé. Tehát egy (gyári) C5-ös alufelninek nagyobb súlyt kell elviselnie, mint egy C2-esének.

Legalábbis ezt mondták, de nekem logikusnak tűnik... A kátyúktól (amikbe belementem) 2 (talán 3) keréken is elég komolyan látható beütődések vannak (körben a perem nem kerek, hanem deformálódott).
Én hihetőnek tartottam a sztorit, hogy hiába is javíttatnám meg a felnit, az nem C5-re való, nem ekkora súlyra tervezték, ezért se bír annyit kátyúból sem, mint kellene. A felfogatással nincs gond.

De ha jobb szakvéleményetek van, kíváncsi vagyok :-)
Előzmény: ace100 (2244)
ace100 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2244
Mért nem lehet centírozni a felnit?
A felfogatás miatt?
Mert akkor megoldható!!!
Előzmény: John Zero (2243)
John Zero Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2243
Köszönöm!
Privát emailt küldtem! Ha jó az ár, akkor benne vagyok az üzletben :-)

Azért még most is le vagyok sokkolva... Nem semmi, hogy C5-ösre képes valami barbár C2-es felniket rakni... Szerintem ráadásul nem is lehet annyival olcsóbb.
Előzmény: Gyuszo78 (2241)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2242
Ja, elfelejtettem...gyári 16-os Citroen C5 alufelni!
Előzmény: Gyuszo78 (2241)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2241

Szia!

 

Ha érdekel C5 I.-re való 16-os alufelni gumikkal, akkor tudok neked egy elérhetőséget adni, mivel a haverom C5 kombija bontásra került. Elméletileg még acélfelnije is van szintén gumikkal.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Üdv: Gyuszi

Előzmény: John Zero (2240)
John Zero Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2240
A mai (szomorú) sztorim: vittem centíroztatni a C5-öm, mert a kátyúknál kapott a felni. A felnit nézve a helyzet elég rossz, gyakorlatilag centírozhatatlan.

De a slusszpoén: egy éve vettem az autót használtan, és C2-esre való könnyűfém felniket raktak rá. Ránézésre ezt senki se szúrta ki, csak most. Hát, nem vagyok boldog...
Most 4 felnit le kell cseréljek, a gumik újak.

Most gondolkozom, lehet, hogy acélfelnis lesz a C5 (kombi), mert nem olcsó mulatság a csere...

Esetleg van valakinek eladó acél vagy alufelnie? 205/55 R16 méret.
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2239

A hőmérséklet szenzor biznisz majd meg tudjuk oldani valamikor? Persze, amikor az időd engedi.

Köcc :)

Előzmény: betg (2197)
forumnick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2238
Sziasztok,

C5II, 2.0HDI, 6 sebességes váltóval szerelt kocsi kuplungállítása milyen megoldású? Az utóbbi hónapokban az asszony hordja az aprónépet a kocsival, de múltkor elengedtek egyedül is a kocsival. :-)
Az éreztem, hogy kb. 90-100-nál ha lepadlóztam a kocsit, mintha csúszott volna a kuplung. Lehet rajta állítani vagy valami önbeálló megoldású?
Egyik megoldás tudom, ne padlózzam le, és váltsak vissza. :-) Valós 80000km van a kocsiban.

Köszönöm!
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2237
Rendben Uram, előre is köszönöm :)
Előzmény: betg (2236)
betg Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2236
Felhívsz és megböszéljük ......
Előzmény: Gyuszo78 (2235)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2235

Rendben Uram, köszönöm a segítséget!

 

Remélhetőleg nemsokára keresni foglak, de lehet h csak augusztus lesz belőle.

Azt meg lehetne majd oldani, hogy összefussunk? Több szem többet lát alapon, amúgy meg jó lenne ha te is diagnosztizálnád az autóm, mert nem biztos, hogy én mint laikus, jól írtam le neked mindent.

 

Köszi

Előzmény: betg (2234)
betg Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2234
szinte mindegyiknél van egy kis olaj pára amibe beleragad a por de neked egészen más gond van az autóddal mégpedig a hátsó lengökar csapágy van szétmenve azt kell minél előbb kicserélni mert ha tovább így jársz akkor a végén lengökart is kell cserélni.
Az adatlapomon megtalálod a tel számomat ha érdekel a javítása.
Előzmény: Gyuszo78 (2232)
betg Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2233
ok értem ,de összezártad a vezetéket ? úgy nyílik az üveg?
Előzmény: önindítópersely (2225)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2232

Ok.

Akkor ne is aggasszon az, hogy kicsit olajsáros a jobb hátulja, a porvédő és a gömb körül?  A másik amit észrevettem, hogy picit nyikorog. Nem vészes, de amikor kinyitom a csomagtérajtót, beülök, vagy nyomkodom a kasztnit lefelé, akkor nagyon minimálisat, de nyikorog. Én azt hittem ez az olajtól, vagyis annak hiányától lehet, de még pontosan megvizslatom, hogy honnan hallatszik.

Viszont nem ül le a kocsi egy éjszaka alatt, szépen emel-süllyeszt ahogy kell. Amikor beülök, akkor jár egy keveset a hidr.motorja, aztán elhallgat.

Bocsi, remélem érthetően írtam le :D

Előzmény: betg (2230)
betg Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2231
Vagy gömb alatti tömítést kell cseréni vagy csak egy kicsit meghúzni a gömböt, ennyi .
Előzmény: Gyuszo78 (2229)
betg Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2230
Ha nem folyik akkor semmi
Előzmény: Gyuszo78 (2229)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2229
Értettem Uram, vagyis asszem. Akkor szerinted most mi lehet a hiba, és hogyan orvosolható? :)
Előzmény: betg (2228)
betg Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2228
Teljesen rossz a diagnózis a ha gömb át van szakadva akkor ott nincs rugózás én szívesen adok neked gömböt hiszen ebből élek de nem az a gond a gumiharangból megy két cső ami a résolajat visszavezeti , az úgynevezett résolaj a munkahenger mozgása közben keletkezik amit ezeken a csöveken vezetnek vissza ha a gumiharang elöregszik akkor ott elkezd folyni az olaj ezt biztosan cserélni kell ,ha a munkahenger már nagyon kopott akkor megnő a résolaj mennyisége ekkor munkahengert kell cserélni. Gömbtől nem tud folyni maximum ha nincs rendesen meghúzva vagy rossz a tömítés de nem ez szokott a hiba lenni egy gumiharang kb 1200 ft kell hozzá bazi nagy kábelkötöző és kész a gyári bilincs beteg áron van.
Előzmény: Gyuszo78 (2227)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2227

Szia.

 

Anno volt egy autószerelő srác nálam, rááltunk az aknára a kocsival.

Jobb oldalt a porvédő bilincsét megpróbálta meglazítani és lehúzi a gumit, de onnan elkezdett csepegni az olaj. Azt mondta erre, hogy érdeklődjek utána, és vegyek gömböt, mert átszakadhatott a membrán.

Viszont azóta nem csöpög, de ami zavar az az, hogy megtakarítottam a gömböt meg a környékét olajtól, meg a sártól ami rajtavolt, de pár száz km után megint koszos. Azért gondolom, hogy valami bibi van vele.

 

Azért veszek most bele LDS-t, hogy feltöltsem a tartályt, ha azóta apadt a folyadék. Ha az utántöltés után elkezd csöpögni, akkor veszek gömböt, de azért a biztonság kedvéért előtte még megkérdezlek Téged, Titeket! :D

Hátha valaki segít rajtam, mert ez a C5 még nekem is új! :))))

 

Köszönöm a segítségeteket, egyenlőre várom az LDS-t :D

Üdv: Gyuszi

Előzmény: betg (2216)
ace100 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2226
Fére értés ne esék a gömbökel kapcsolatban,nekem nincs semmi gondom a gömbjeimel.Csak azért kélrdeztem mert egy haverom mondta,hogy jó rá a régi is.És kíváncsi voltam,hogy ti mit tudtok róla.
Előzmény: betg (2217)
önindítópersely Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2225

a kapcsolóval van baj, kimértem

nem engedi át a testet

Előzmény: betg (2224)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2224
ja látom csomagtérablak akkor kombi az már rég nincs vezetéket összezártad úgy nyílik? mert az üvegben szokott megszakadni a szál ...
Előzmény: önindítópersely (2220)
csigabiga007 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2223
Szia

Nekem 6 db csavart adtak hozzá, de megfogadom a tanácsod és kicserélem, a kérdés hogy miket kell és hogyan leszedni ?!

Esetleg tudunk beszélni valamilyen módon közvetlenül , vagy tudsz nekem segíteni jövő hét szerdáig mondjuk ?

Üdv.: Csigabiga
Előzmény: csori01 (2206)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2222
2010.05.14 21:45:22 Š (1681) számú okoskodásomban megtalálod.
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2221
kombi vagy limuzin kapcsoló ?
ha visszamész vagy 10 oldalt akkor találsz fotókat a fűtésmotor mizériáról
Előzmény: önindítópersely (2220)
önindítópersely Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2220

 

Köszi, azért egy rajz mégis jó lenne. Csomagtérablaknyitó mikrokapcsolód nincs?

Előzmény: betg (2178)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2219

Szia!

 

Most vettem én is LDS-t ,2000Ft volt plusz posta össz. 2900-ért u.vétel házhoz jött!

Ha kell adok elérhetőséget!

Üdv.

Előzmény: Gyuszo78 (2193)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2218
Én nem raknék bele mást a c5 gömb sokkal tartósabb mint a régebbi fajták
Van belőle bőven ha kell.
Előzmény: ace100 (2210)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2217
A menet ugyan az de a c5 gömb sokkal jobb mint a régi fajták miért kellene azt kicserélni egy rosszabbra?
Én 6e ft adom /db ...
Előzmény: ace100 (2210)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2216
Van nekem minden hozzá de szerintem csak a gumi porvédőt kell cserélni annál szivárog az olaj szinte biztos.
Előzmény: Gyuszo78 (2211)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2215
Én jó vastagon bekenem grafitos zsirral az nekem bevált.
Előzmény: bordóc5 (2213)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2214
nem nagyon nekem van egy jó pár db ha kell.
Előzmény: ace100 (2210)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2213

Szia!

 

Holnap leszedetem a féknyergeket a vasat és az alut mivel rákjam össze van tippetek

 

Bordó C5

 

Előzmény: betg (2203)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2212

Sziasztok márkatársak

 

Én is benne lennék egy c5 találkozóban

Valami víz közelében!

Pl Balaton

 

üdv mindenkinek

Előzmény: ace100 (2208)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2211

Hát nemtom.... viszont nem olyan drága (szerintem)

Vaterán kerestem bontott jobb hátsó gömböt, mert az enyém egy picit ereszti a hidr.folyadékot, anno mondott a srác a komplett jobb hátsó "egységre" 10.000,- forintot..

Viszont nemsokára azért veszek egyet. Sokan azt ajánlották, hogy inkább gyári, bontottat vegyek, mint új utángyártottat. Asszem egy-két hónapon belül ki is cserélem-cseréltetem.

 

Szóval, 10.000,-be ajánlották nekem, én azt hiszem, ez nem egy horror ár.

 

Üdv

Előzmény: ace100 (2210)
ace100 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2210

Sziasztok!

 

A C5 GÖMBÖKET lehet másikkal helyetesiteni?Pl:xantia,xm,bx gömb?

egy ismerősőm hallot vami ilyesmit,nem tudom igaz lehet e.

 

Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2209
A hétvégi taliban is benne vok! :D
Előzmény: ace100 (2208)
ace100 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2208

Sziasztok márkatársak!

 

A találkozóval mi lesz,leszünk páran akik összejövünk?Szerintem jó ötlet az a hétvégés tali is,nekem ez jobban tetszik.

Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2207

Háááló!

 

Most kaptam az sms-t, 1900Ft/l.

A biztos már akkor lesz, amikor a kezemben, illetve a flakonban lesz az 5 liter, és eredeti, bontatlan flakon TOTAL LDS lesz nálam. Na, csak akkor fizetek érte :D

Előzmény: betg (2203)
csori01 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2206
szia. én szereltem már fel vonóhorgot.jobban járol amit adtak hozzá 4-db 8.8-as csavart felfogatni azt ki cseréled 10.9-es re.
és a lökháritonál van egy burkolat alurol azt nem bírod utána vissza rakni.
Előzmény: csigabiga007 (2192)
V.6. Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2205
AL4-es váltóm van. Ahhoz kellene.
Előzmény: betg (2202)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2204

Nem-nem..!!!!! Anno majdnem beszopattak az LHM folyadékkal az ótóboltosok, még a bárdi is....

Hát nem zöld LHM-et akartak rámsózni???? Én meg majdnem benyaltam....

Hiába magyaráztam, hogy nem olyan kell bele, a válasz annyi volt, hogy szarral lett feltöltve..... (LDS van benne)

 

Szóval, csak Total LDS, szép narancsos színnel!

Előzmény: betg (2203)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2203
csak nehogy LHM legyen az annyiért nagyon olcsó.
Előzmény: Gyuszo78 (2198)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2202
van szelep de milyen váltod van ,4hp20 ??
Előzmény: betg (2200)
V.6. Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2201
Igen, az. Akkor ne is pazarold rá az időd. Mégegyszer köszi!
Előzmény: betg (2200)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2200
Ha tényleg az a baja vedd meg rákérdezek de szerintem sokkal többe kerül.
Előzmény: V.6. (2199)
V.6. Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2199
Mennyibe kerül egy bontott váltó? 2 db szelep kellene elvileg, új ár 20 e. /db.
Köszi.
Előzmény: betg (2187)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2198

Köszi, de ha minden igaz még 2000Ft sem lesz literje :D

Az már elég jó ár! :D :D :D

Ma rendelem meg haverom kollégájától, amint biztos lesz az ár, mindenképp megosztom veletek!

Állítólag 5liter lesz 9000Ft, na az már naggggyon baráti! :D

Előzmény: betg (2197)
betg Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2197
tudok neked lds kb olyan3000ft körül, még nem indultam el lehet ,hogy csak jövő hét lesz belőle.
Előzmény: Gyuszo78 (2193)
csigabiga007 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2196
Sziasztok !

Fejér megyéből hányan vagyunk itt ???
Esteleg egy minitali valami nagyáruház parkolójában ahogy az alfások is szokták ?

Üdv.: Csigabiga
Előzmény: Gyuszo78 (2195)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2195

Hát, én tuti benne lennék-vagyok!

 

Nagyon jó lenne! :D

Előzmény: Birdiee (2191)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2194

Szia.

 

Szentül meg vagyok róla győződve, hogy láttam már lökösben is gyári ködlámpát....

Beszéltem ismerőssel, neki a fullos C5-ösébe sincs kiegészítő ködlámpa....pedig tuti, hogy nem néztem be, és létezik! :)

Igaz, hogy sehol sem találok, a gúglis C5-ös képeken sincs lámpa....

 

Hát.....nyomozok tovább! :D

Előzmény: csigabiga007 (2192)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2193

Oksa, még várok egy kicsit.....most LDS után kajtatok, a hőmérséklet szenzort leg lebizniszeljük amikor leszel....

Köszöntem Uram! :D

Előzmény: betg (2179)
csigabiga007 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2192
Szia !

Létezik külön ködlámpa a c5 höz, nem csak a gyári van, ami a fényszóróban csücsül ?
Szerelt már valaki fel vonóhorgot saját maga? (Én ha minden igaz most fogok, már a csomagtartóban van )

Üdv.: Csigabiga
Előzmény: Gyuszo78 (2168)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2191

Már voltam ilyen talin,igencsak érdekes járgányokkal találkoztam! :)

Anno velencén volt illetve Alberirsáén.A konvojban haladni élveztem a legjobban :)))Rengeteg DS,XM,Traction Avant,2cv,Mehari stb. volt jelen.Érdemes elmenni! :)

csori01 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2190
Ez elég jól hangzik én benne lenék,remélem többieknek is jó.
Előzmény: betg (2189)
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2189
Én konkrétan nem ismerem őket csak a hírüket, ha garanciális akkor tulajdonképpen mindegy
Előzmény: betg (2182)
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2188
No ezt a részt a CACH fórumról ollóztam szerintem ide kéne elmenni itt lesz mindenféle citroen megfelelően elborult arcokkal.






Ez van a magazinban:











Kedves Citroënes Barátunk!

Szeretettel hívunk és várunk Hódmezővásárhelyre a



X. Országos Citroën Találkozóra

2010. Július 30. és Augusztus 1. között



Úgy tervezzük, hogy Július 30-án pénteken, a Mártélyi kempingben letáborozunk.(Mártély Hódmezővásárhelytől 6 km-re fekvő település, a Tisza egy holt ága, Természetvédelmi terület) A kempingben pénteken délután 5 órától welcome drinkkel várjuk az érkező vendégeket.

Szombaton 9 órától gyülekezünk Hódmezővásárhelyen, a város főterén (Kossuth tér) Itt a téren lesz a helyszíni regisztráció, és a szépségverseny. A magukat regisztráló autók egyedi rendszámtáblát és egy kis jubileumi meglepetést kapnak. Kb. 10:30-kor kezdődik a felvonulás. A felvonulás Mártélyon ér véget. Ezután a Mártélyi holtág adta természeti lehetőségeket kihasználva alakítjuk a programot.



A KALAND-TÚRÁ-ra a felvonulás után kerül sor. A tervek szerint egy kijelölt útvonalat kell bejárni az autóval, s közben játékos, elgondolkodtató apró feladatokat kell teljesíteni. A Kaland-túrára csak előzetes jelentkezés alapján tudunk helyet biztosítani:

zssajti KUKAC citroensajti PONT hu



Természetesen a már hagyománnyá vált szlalom, a motoremelő-, a lengőkar-hajító versenyt is meghirdetjük.



Az idén először, a jubileum tiszteletére hirdetünk egy FOTÓPÁLYÁZAT-ot: „Én és az autóm” címmel. Pályázni olyan fényképpel lehet, melyen szerepel a kedvenc, és gazdája J Technikai tudnivalók: Beadási mód: jpg.file e-mail-en vagy papírkép postai borítékban, névvel címmel, rendszámmal ellátva. A pályázat beadási határideje: 2010.július 20.-a. Az eredményhirdetés szombat délelőtt Hódmezővásárhelyen lesz. A fotók megítélésénél a zsűri számára elsőrendű szempont az ötlet, a humor, a kreativitás, a szellemesség, a képszerkesztés.



Szállást érdemes a kempingben foglalni, mert itt zajlanak az események péntek délutántól vasárnap estig. Vannak faházak, melyek 2-3-4-5 személyes egyszerűen berendezett, de tiszta házikók. Vannak jurták, melyek 8 személyesek. Gyakorlatilag egy nagy körsátorban vannak körben az ágyak, középen asztallal, székekkel. (www.martely.hu)



Az idén először lehetőséget adunk arra, hogy a regisztrációkat minél többen tehessék meg előre. Így rövidebb a sorbanállással töltött idő és olcsóbb is. A helyszíni regisztráció díja 1800,-Ft/autó. Az előre jelentkezőknek mindössze 1400,-Ft autónként, amennyiben július 20. napjáig jelentkezel e-mailben vagy telefonon. A további részleteket a válaszlevélben közöljük. Az előregisztrálóknak lehetőségük van a találkozó pólóját is megrendelni (hogy biztos jusson). Felnőtt póló: 1600,-Ft, a gyerek 1300,-Ft/db áron.





Ha bármi kérdés, ötlet adódik, írj e-mailt a zssajti@citroensajti.hu–ra, vagy a postacímünkre: H-6800 Hódmezővásárhely, Táncsics út 10.



A legfrissebb információkat a www.citroensajti.hu oldalon folyamatosan megtalálhatod.



Hódmezővásárhely, 2010. június 15.





Az augusztusi személyes találkozás reményében, Citroënes üdvözlettel:







Sajtiné Gabi és Sajti Zsuzsi

harminc2283391 harminc6633487
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2187
nekem nincs de tudok szerezni de csak kompletten üvüd
Előzmény: V.6. (2184)
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2186
holnap délben még vagyok
Előzmény: gga (2183)
Konrad Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2185
Nekem csak olyan 2 éves képeim vannak itt, azóta kapott az ablak sötétítést.
Egyébként ez volt a Xantiám, ez meg a BX-em :)
V.6. Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2184
Szépek a gépek!! A fekete felnieért pedig teljesen oda vagyok. : )
betq, automata váltód nincs bontva? Szelonoid szelepek kellenének.

Ez pedig én lennék. : ))



gga Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2183
Szia!

Annyira dilettánsok? :(
fel lehet még téged hívni vagy már csak jövőhéten?
Üdv
Előzmény: betg (2182)
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2182
Citroen Szentendre jajajajajajjjj remélem sikerül nekik !
Előzmény: gga (2181)
gga Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2181

Szia!

 

Bent voltam a szokott helyemen (eddig csak itt volt az autó újkora óta CITROEN Szentendre) sajnos beigazolódott a dolog 3 hibaüzenet van mindegyik a turbóval kapcsolatos:( Csak az egyiket láttam a lapon:" túl alacsony turbónyomás". Szerdán viszem szétszedik és megnézik elvileg gariban javítják. Arra a kérdésemre hogy mi lehet a gond nem tudtak konkrét választ adni azt mondták lehet egy cső kirepedés de akár turbófeltöltő meghibásodás is:(

 

Az továbra sem világos előttem hogy miért nem okoz ez sárga (service) lámpát? az eddigi benzines turbós autóimnál rögtön világított a hibalámpa ha nem volt gyári a turbónyomás.....egy fekete pont a PSA-nak.

 

Üdv

Gábor

feketec5 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2180
A tapasztalat+a hozzá nem értés!
Kicsit nagyobb!
Kényelmesebb!
Kaja is jó!
Sokat kompoztam pl Német-Svéd;Olasz-Spanyol;Francia-Holland-Angol;Angol-Ír útvonalakon.
Előzmény: m-tom4 (2177)
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2179
Van kilincsem 7eft ennyiért tudom adni de viszik mint a cukrot.
Előzmény: Gyuszo78 (2169)
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2178
Fűtésmotort cserélni kell híába jutsz oda ha nincs mit beletenni.
hőmérséklet jeladóm van még de csak a jővő héten tudok bármivel is foglalkozni.
Előzmény: önindítópersely (2166)
m-tom4 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2177

:-))) Hogy szúrtad ki? Lehetne egy bevásárlóközpont parkolója is...

 

Szántód-Tihany volt.

 

Szerintem ez a legszebb felni a C5-ön....

Előzmény: feketec5 (2176)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2176
Szia m-tom!
Merre kompoztál?
A gyári felni neve:Imola.
Téli kerekeim nekem azon vannak.
Előzmény: m-tom4 (2175)
m-tom4 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2175
Ez nekem is szép gyári dísztárcsa, bár van ugyanilyen felni is....;-)))
Előzmény: Birdiee (2174)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2174
Pontosan ilyen az enyém!Kivétel a felni,mert a márkakereskedő ahol vettem 5 évesen,szerintem lenyúlta a jeladós felniket és kaptam rá új sima felnit..De vettem rá szép gyári tárcsákat... :)
Előzmény: m-tom4 (2171)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2173
Szia Konrad!
Nem is olyan peres! 235/45 r 17
Kompromisszum a látvány és a kényelem között.
Tali nagyon jó lenne"csendes vízpart,jó társaság,kaja,pia"!
Előzmény: Konrad (2154)
csori01 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2172
szia betg.ha megyelki autóért néz már nekem ha találsz kicsi pénzért hátsó spoilert az érdekelne.kösszi.
m-tom4 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2171
Én is, én is...:-)))

Előzmény: Gyuszo78 (2161)
m-tom4 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2170
Én is...:-)))
Előzmény: Gyuszo78 (2161)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2169

Ööööö....eszembe jutott még egy apróság.

Bal hátsó ajtóhoz nincs véletlenül egy belső kilincsed? Mert nincs kilincs :)

Igaz, hogy nem ülök hátul sosem, de azért rákérdezek.....hátha :)

 

Köszi :)

Előzmény: betg (2164)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2168

Jajaja....egy talira én is beneveznék! Anno a régebbi autóimmal is szerettem volna találkozóra menni, de sajnos sosem jött össze, mindig közbejött valami.

De most már feltétlen ott lennék, csak lenne!

 

Közben kutatok a ködlámpa után, mert tisztán emlékszem hogy autóvásárláskor mikor C5-öket nézegettem, volt egy darab, amiben ott figyelt a ködlámpa. Igaz, hogy az fullos felszereltségű volt, de gyárinak tünt a lámpa. Viszont, állapotra eléggé lelakottnak tünt, ezért sem lett az a nyerő. Ja, és piros volt......egy  piros nagy hajó!

Ez a kékes-grafit szebbnek, elegánsabbnak hat..... ;)

 

Nekem kell egy gyári ködlámpa!!! :))))

 

Előzmény: Birdiee (2167)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2167

Nagyon szép járgányaitok vannak,jó lenne egy tali keretében jobban szemügyre venni őket! :)

Sajnos enyém már megvételkor itt-ott karcos sérült volt..Na meg a tipikus hátsó lökhárító jobb oldali lógás is megvan..Pici rés az oldalán az illesztésnél...Na meg egyszer egy bmw-s elém tolatott miközben én tolattam..Szerencsére semmi komoly csak egy hátsó lámpa csere volt de a bmw-t szépen megrongyoltam...hehehe.... :D

Majd készítek képet én is és felteszem ,ha sikerül.. :)

önindítópersely Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2166

 

 

Hello!

Engem is érdekel a hőmérséklet jeladó, ha van még, továbbá kombira hátsó ablaknyitó. És még egy, nincs valami plasztikus rajz, vagy leírás, hogy hogyan juthatok a bal oldali fűtésállító motorhoz? Gondolom mindent szét kell szedni...

 

 

üdv

Előzmény: betg (2138)
csori01 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2165
betg Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2164
Igen mert a beillesztre nem kattintottál rá
Előzmény: csori01 (2163)
csori01 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2163
Előbb lemarat a kép..
csori01 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2162
Ez meg az én bálnám....
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2161

Kicsikocsim

 

Reklám helye :)

betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2160
A turbó menne de valamiért nem ad a számitógép elég anyagot a motornak biztos ,hogy van valami baja de nem minden esetben ír hibát ha tudsz menj az M5-be és keresd a Lovas Károlyt ők értenek hozzá.
Előzmény: gga (2159)
gga Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2159

Szia!

 

Köszi, az a helyzet hogy olyan mintha nem menne a turbó mert egyenesben simán megy 170 is de ha jön az emelkedő elkezd lassulni. Úgy vettem észre egyébként hogy tempomatot beállítottam 140 re és azt sem bírta tartani:( sőt az automata váltó ilyenkor vissza szokott váltani 6-5 be de most ez sem történik. Ha kiteszem manualba akkor visszaváltásnál hiába nyomok padlót olyan mintha fulladna, ha kicsit visszaengedem akkor mintha jobban menne. Tavaly Horvátországban voltunk vele ott semmi gond nem volt simán tartotta a 150-160 tempot is tempomattal, azt gondolom ez lenne a  normális egy 140 le autótól. Azt nem értem hogy miért nincs hibakód, illetve semmi rendellenes jelenséget nem tapasztalok, nem füstöl nem zörög olajat nem eszi egyáltalán. Most az a helyzet hogy asszony 1.6 95Le suzukija versenyautó ehhez képest:(

 

Majd beszámolok a fejleményekről, üdv

Előzmény: betg (2156)
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2158
No még egy
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2157
No ez itt a reklám helye én is teszek fel képet a gépsárkányról Íme:
Kerék méret 225/50zr17
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2156
Nem radaros helyen nézd meg ,hogy meg van e a végsebessége 1 év város után simán ellustul meg ebben a melegben minden autó egy kicsit gyengébb ,
dugják rá a lexiát oszt kanyarodjatok vele menet közben kell nézni az értékeket lehet egy elgyengült légmennyiségmérő ami még hibát nem jelez de lehet ,hogy semmit nem fognak találni. Nem hiszem ,hogy gázolaj probléma lenne.
Előzmény: gga (2151)
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2155
Nyugi van még adatlapomon megtalálod az elérhetőségem.
Előzmény: Gyuszo78 (2153)
Konrad Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2154
Nem nagyon ráz ez a nagy felni a peres gumikkal? A ballonos kerekeket pont a kényelem miatt találták ki hozzá :)
Előzmény: feketec5 (2148)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2153
Áááááá.....lecsúsztam róla! :(

Na majd legközelebb! Azért köszi! :D
Előzmény: betg (2138)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2152
Hát hogyne kellene! :)

Elérhetőséged?:))))
gga Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2151

Sziasztok!

 

Olyanra ötlet hogy elgyengül az autó? konkrétan egy 2007 2.0HDI C5 87.000 km. Érdi emelkedőn nem bírok gyorsítani 130 nál.:( tudom nem rakéta de azért 136 Le gyorsulnia kéne tavaly gyorsult is...most 1 éve csak Bp-n használom de most pályáztam vele 500 km-t de semmit nem javult a helyzet (azt gondoltam biztos lekormosodott a rendszer)

Hibajelzés semmi....lehet ez rossz gázolaj (csak OMW vagy shell kuton tankolok) vagy elhalt a turbó??

Holnap beviszem szervízbe de hátha tudtok tanácsot adni hogy mit nézessek meg mert tudom hogy szeretik lerázni az embert:( főleg hogy hosszabított garancia van az autón:)

 

Üdv

Gábor

betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2150
lehet ,hogy tudok neked segiteni a lexiában
DocBackup érdekelne mármint a hozzáférés, használata.
Előzmény: feketec5 (2147)
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2149
csak a gyári kábelel megy ,milyen lexiád van ? az internetes sajnos csak egy butított verzió van amivel nem tudsz programozni, nekem van eredeti de azt úgy rakták fel nekem .
Előzmény: feketec5 (2147)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2148
A lemaradt kép
Előzmény: feketec5 (2147)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2147
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék!
Valahogy ki kellene deríteni hogy a Lexia3 V.45 kezeli-e ELM 327-es interfészt.
Előre is köszönöm!
Közzé teszem a vas képét, hátha összefutok valakivel a topiokról!
További kellemes hétvégét!
feketec5 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2146
Szia gaz.69!
Mail melt!
Remélem boldogulsz vele.
Üdv: feketec5
Előzmény: gaz.69 (2127)
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2145
Hétfőn még vagyok de vettem egy c5-öt és megyek érte Angliába viszek magammal 2 tonna szerszámot és hazagurulok vele, tehát a jövő hét után tudok bármit is csinálni ,telefonon elérhető vagyok üdv mindenkinek.
Előzmény: ezustgolyo (2143)
betg Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2144
Hívhatsz bármikor
Előzmény: Birdiee (2142)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2143

betq!

 

Mikor hívhatlak?

Kéne nekem hátsó futómű javítás, az elsőre is rákéne nézni, meg a tempomat lehetőségét is megkéne vizsgálni!

Előzmény: betg (2140)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2142

Jelenleg 30Celsiust mutat akkor is ha tél van..... :D

A jobb oldali tükörben van,biztos egyről beszélünk!

Vagy ha be tudnád vinni a nyugatiban postára az is jó,asszony azonnal kifizeti!

Holnap felhívlak és megbeszéljük,ha nem zavarlak...?

Előzmény: betg (2140)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2141

Igen az kell nekem!

Mailben kérek bankszámlaszámot! Köszi!

Előzmény: betg (2140)
betg Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2140
Megoldható ha egyről beszélünk a tükörben lévő hőmérő ami a külső hőmérsékletet méri .
Előzmény: Birdiee (2139)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2139

Szia!

Bontott jeladó?

3ezret utalok elpostázod nekem?Személyesen most nem tudnám megoldani,alig van időm...

Előzmény: betg (2138)
betg Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2138
van hőmérséklet jeladóm ha kell 3e Ft.
Előzmény: Gyuszo78 (2123)
betg Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2137
üdv gondolom a futómű kopog nem a kerék, valószínű a stbilizátor avagy kutyacsontnak is hívják ,lehet még trapézgömbfej de általában a stabrúd szokott csúnyán kopogni a febi kb 5eft vagy lemförder én csak ezeket javaslom vagy gyári
a többi himi humi vacak nagyon hamar tönkremegy csak ezek bírják az ungarische szuper utakat.
Előzmény: csipesz1960 (2135)
csori01 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2136
sziasztok C-5 márka társak.
kijöt a jó idő nem tudunk valahol össze hozni egy citroen találkozót.?
ha valakinek valami ötlete hogy hol-és mikor az jó lenne
csipesz1960 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2135
Sziasztok!

Kopog a jobb első kerék, mibe kerül ez? És milyen fajtát érdemes venni?
betg Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2134
üdv remélem ez sokáig fog fütyörészni kellemes hétvégét.
Előzmény: feketec5 (2130)
betg Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2133
Ha minden jól megy jövő héten megyek Angliába oszt hozok egy c5-öt természetesen 2.2hdi
Előzmény: feketec5 (2130)
betg Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2132
Hát nézd meg jobban az nem ködlámpa hanem valami csoda tuning rács látszik alatta a luk ami a lökháritón van .
Előzmény: Gyuszo78 (2126)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2131
Szia Gyuszo78!
Nézegetem a képet és az 1-es xantia jut róla eszembe!
Még megnézhetnéd a xsara II ködlámpáit is, az kerek.
Üdv:feketec5
Előzmény: Gyuszo78 (2125)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2130
Szia betg!
Köszi a turbót!
Nagyon szépen muzsikál!
Kellemes hétvégét!
Üdv: feketec5
Előzmény: betg (2120)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2129
Szia gaz.69!
Hétvégén ráugrom a témára.
Mail fog menni.
Minden topiklakónak kellemes hétvégét!
Előzmény: gaz.69 (2127)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2128

Sziasztok!

 

Keresek sötét szürke(grafit) motorháztetőt ha valaki látott valahol vagy látni fog az legyenszíves ne tartsa vissza az infót!

 

Köszike!

gaz.69 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2127

Szia, feketec5!

DV6-os motor, VF7RC9HZC7676xxxx a motorszáma.

Megköszönném nagyon, akár e-mailben is, @freemail.hu

Üdv: gaz.69

Előzmény: feketec5 (2091)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2126
ott figyel a ködlámpaaaaaaaaaaaaaa!
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2125
mindig lemarad a kép... :(Ködlámpa
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2124
Ezmiez? :D
Előzmény: betg (2116)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2123

Tény és való szerintem, hogy ki kell fogni a szerencsés példányt.

Az enyém idén februárban került hozzám, garantáltan 1. tulajtól, és leinformált 134.000 kkm-rel. Azóta semmi olyan egetrengető nagy baja nem volt, persze az apróbbak előfordultak, de hála a kézügyességemnek, ezeket pikk-pakk meg lehetett oldani. (ablakemelő kapcsoló kontakt-hiba, rendszámtábla világítás kontakt-hiba)

Amit még nem cseréltem ki, az a hőmérséklet jeladó cseréje....egyszerűen lusta vagyok megvenni, és kicserélni, de nem egy horror összeg....amugy meg nem is zavar, hogy fals értéket mutat a kijelzőn.....

Ennél nagyobb baj ne legyen! :D

 

Egy szó mint száz: szeretem a C5-ömet :D

Konrad Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2122
Hű, ilyen story-t ismertem Ford Mondeoval és VW-ennel is. Sajnos a hazai kiszolgálás és hozzáállás kriminális. Rossz, gyári hibás autó meg mindig lesz sajnos...

És mennyi olyan van, amikor a kereskedő bevállalja a javítást! Egy 3 éves Saab-nak kérték le a szervíz múltját, a 3 év alatt majdnem 4 millió forintnyi javítás volt rajta :(
Előzmény: ezustgolyo (2121)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2121
betg Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2120
Hát sajnos ezen én már túl vagyok nincs bizony nekem volt benne egy hella belefaragva egész igényesen így vettem de összetört azóta nincs benne ,de akarok bele rakni az ami te néztél az bele sem férne.
Előzmény: Gyuszo78 (2119)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2119

Asszem valamit nagyon csúnyán benéztem :(

Végigbogarásztam most a használtautó.hu kínálatát, és egyik első genes C5-ben sincs különálló első ködlámpa.....

 

Hát ez szomorú :(((

 

Kössz, a segítséget!!!!

Előzmény: betg (2116)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2118

Köszi....na most elszomorodtam :(

 

Pedig direkt írtam a srácnak, hogy 2001-es évjáratú a kocsi. Ebből nem lehet levágni, hogy első generációs? :(

Viszont, ahogyan néztem, a lökösben pont egy hasonló alakú lyuk van a takaróborítás mögött, négy csavaros megoldással....a kép alapján lehet, hogy jó is lenne bele......

A haverom válaszára várok, aki megnézi, hogy a bontásra ítélt C5-ösében van-e gyárilag....

 

Köszönöm a felvilágosítást :D

betg Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2117
Jó estét ha érdekel valakit van végleges megoldás a Fap megszüntetésére .
A motorvezérlőben átírják a programot és soha többé nem keresi a szűrőt nem regenerál nem kell bele eloys , az autó ugyan úgy működik mint elötte csak FAP nélkül
ez késöbb visszaállítható ha valaki úgydönt, hogy neki mégis kell ez a rendszer.
A FAP szűrőt le kell szedni és ki kell belőle ütni a belsejét csak a katalizátor marad és az üres FAP házat vissza kell csavarozni ,azért kell kiütni belőle a belsejét mert teljesen eldugulna mert már nem regenerál. A visszaállításhoz természetesen kell egy másik FAP szűrő de ez nem gond. Előnyei fogyasztás csökkenés nem kell költeni rá soha többet , a vizsgán simán átmegy mert kívülről nem látszik semmi , ha nincs agyon csipelve akkor még füst se nagyon lesz ezek a motorok elég tiszták FAP nélkül is .
Az ára nem kevés annyi mint egy normális csiptuningé jelen esetben 50eft szerintem megéri,ha szükséges visszaírás már nem kerül semmibe, az enyém most lett megcsinálva, és örülök ,hogy megszabadultam ettől a baromságtól mert mint tudjuk ennek a FAP rendszernek is vannak káros hatásai főleg a motorra nézve.
betg Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2116
Ez a c5 II.-höz való én még soha nem láttam gyári ködlámpát az I. c5-ben a lökháritóban persze ez nem azt jelenti ,hogy nem létezik ,de ez nem az.
Előzmény: Gyuszo78 (2115)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2115
A kép :)Ködlámpa
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2114

Sziasztok.

Ezt a levelet kaptam válasznak:

 

 

Tisztelt Gyula!

Van hozzá! Ára: 10.000.-Ft/db. Természetesen új és garanciális! Képet csatoltam róla!
Üdv
Süvöltős Tamás
06-30/ 838-8792

 

Még gondolkodom, mert havernak van bontásra C5 kombija (3.0 V6, kombi, full), és lecsapok a ködlámpáira, ha még megvannak! :D


 

betg Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2113
miért nem szólsz nem kell megrendelni van azonnal no mindeggggyyyyyyyyy.
Előzmény: chucky85 (2109)
betg Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2112
Én csodálkozom biztos ,hogy 1-es c5 -hőz való a ködlámpa? Én úgy tudtam ,hogy nem létezik hozzá gyári, de ha van engem érdekelne.
Előzmény: Gyuszo78 (2105)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2111
Birdiee Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2110
chucky85 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2109
Srácok, nagyon köszönöm a segítségeteket! Már meg is rendeltem a cuccot, ha minden igaz, jövő hétre jön meg. Betg, ha megvan a lötty, megkereslek privátban!
Köszi mégegyszer!
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2108

Wow! Köszönöm szépen! :D

Előzmény: feketec5 (2107)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2107
Szia Gyuszo78!
Gyári rajz a szűrős változatról:
Remélem segít.
Üdv:feketec5
Előzmény: Gyuszo78 (2105)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2106

Sziasztok!

 

Most kaptam emilt. Létezik ködlámpa, horror 10.000,-Ft/db áron! :))))) Ez új, garanciális.......hm......gondolkodnom kell....valakinek óccó, eladó, használt????? Nincs????? :))))))

 

Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2105

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítséget!!!!

 

Tegnap este még szerelőaknára álltam, és követtem a benzincső útját, de nem találtam semmit :))))))))

De lehet, hogy meggondolom magam, és közbeiktatom valahová a szűrőt, biztos ami biztos alapon. Az alján lévő nagy műanyag borítás alatt elvileg elfér, rögzíteni is tudom......hmmm.....rosszat nem teszek vele :)

 

Még egy kérdés. Létezik első genes C5-höz különálló ködlámpa, ami a lökhárítón, alul lenne beépítve? Ott nekem egy fekete takaróborítás található, a borítás alatt viszont egy kerek lyuk van kivágva, és amögött pedig egy csatlakozó. Ma megnézem, hogy az a csati a ködlámpához tartozik-e.

Kerestem a neten, de a válaszok azt igazolják, hogy a gyári fényszóróban van benne a ködlámpa. Ez az én autómnál is igaz, akkor meg minek ott az a lik? :)

 

Ha létezik, vennék egy párat, mert az esetleges kivezetékelés az bagatell munka, viszont qrva sokat dobna az autó megjelenésén! :)))))

 

Segítségeteket mégegyszer köszönöm: Gyuszi

 

bordóc5 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2104

Szia!

 

Még nincs benne csak pár hónappal később jutott eszükbe ,hogy újratervezés !!!

2002 től már van vagy mi a manó

 

Az enyémbe sincs !

 

üdv Bordó

Előzmény: Gyuszo78 (2100)
betg Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2103
Igen nullázni csak gyári lexiával lehet de még azzal sem mindig elbbsszott egy rendszer ez sajnos.
betg Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2102
Üdv csak most értem haza igen a 3 literes kiszerelést érdemes megvenni ebből kell 2db, és sajnos ezt sehol nem találtam én sem olcsóbban 2003 -tól a dpx-176 kell de organizációs számból lehet pontosan tudni,
az adalékolo számitógépet ki tudom nullázni ha még nem reteszelt le ugyanis egy idő után ha igy jár vele az ember nem lehet nullázni csak cserélni de meg tudom oldani
a mosást is meg tudom oldani de én vegyszeresen szoktam mert a sima vizes mosás nem elég .
Előzmény: chucky85 (2095)
V.6. Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2101
Szia!

Az enyém 2002-es, és nincs bent szűrő. Úgy jártam mint te. Nálam is csak utólag derült ki, hogy szereltek ezekben az évjáratokban úgy is, hogy van bent, és úgy is hogy nincs bent szűrő. Hát az enyémben nincs. És ezek szerint a tiédbe se tettek.
Furcsa, de igaz.
Előzmény: Gyuszo78 (2100)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2100
Sziasztok!

Adott egy 2001. évjáratú 2.0 16V benzines C5, és egy benzinszűrő. :)
Kérdésem csak annyi lenne, hogy hol találom meg a helyét? Megvettem minden szűrőt ami a kocsihoz kellett, minden le is lett cserélve faszányosan, viszont nem találom az üzemanyagszűrőt!

Ebben kérném a segítségeteket!

Köszönöm: Gyuszi
reseller Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2099

Itt a leírás az EOLIS feltöltésről.

 

 

Szia!

 

457-es hozzászólás:

 

Az olaj az a FAP rendszerhez szükséges EOLIS-176 vagy

EOLYS ™ DPX 42 PSA folyadék. A tartálya az üzemanyag tartály alatt van.

Feltöltése egyszerű:

     leveszed a höterelőt a tartályról ( ez takarja)


      a tartály oldalán van egy cső, ami visszacsatlakozik a tartályra, ennek az alsó része "patentzáras" ezt lehúzod

       a patentzárra csatlakoztatod a folyadékhoz kapott műanyag cső végén levő műanyag "csöcsöt"

        a tartályon lévő túlfolyóra csatlakoztatod a folyadékhoz kapott vastagabb műanyag csövet, és belevezeted a szinténa folyadékhoz kapott üres műanyag flakonba

       A csőhöz csatlakoztatott műanyag csövön lévő kupakot feltekered az EOLYS folyadékkal teli flakonra, majd a flakont magasabbra emeled mint a tartály tetelye és

belefog folyni a tartályba a lötyi.(kis nyomogatással tudsz neki segíteni.

VIGYÁZZ A FOLYADÉK ERŐSEN MÉRGEZŐ!!!!)

 

A rendszerbe elvileg 5 l trutyi megy, és arany árban van!

Én a Peugeot-nál vettem 1 l 11.000 FT áron.

Állítólag a CITROEN-nél van 3l-es kiszerelés 20.000FT+ Áfa áron.

Miután a tartályt feltöltötted ki kell nullázni a computert (állítólag valahogy meg kell mondani neki, hoály tele van)

Én ezt sajnos nem tudtam megcsinálni, mert a szerelőm diag műszere csak a motorvezérlővel tudott komunikálni.

Talán van a topicon valaki aki tudna ebben segíteni?

 

üdv

reseller

Előzmény: citroen_ds (1886)
Előzmény: reseller (2098)
reseller Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2098

Az EOLYS feltöltést te is meg tudod csinálni. Itt a topicon régebben leírtam a menetét. A számítógépet nulláztatni kell.( javaslom betq topictársat)

A szűrő mosható, te is meg tudod csinálni,  de a neten ha rákeresel több en is csinálják.

Előzmény: chucky85 (2095)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2097
Kedves chucky85!

1. Érintett gépkocsi
CITROEN C5 :
DW10TED-FAP (RHS) motor
DW12TED4 (4HX) motor
BOSCH EDC15C2 befecskendező-rendszer
CITROEN C8 :
DW10TED-FAP (RHT) motor
DW12TED4 (4HW) motor
BOSCH EDC15C2 befecskendező-rendszer
2. Változások
Alkalmazás a(z) 9492 cikkszámtól fogva .
Új "EOLYS 176" adalék, mely segítségével lehetővé válik a részecskeszűrő rendszer 120 000 km-es karbantartása (75 000 mérföld) .
3. Régi adaléktípus DPX42
A részecskeszűrő cseréje : 80 000 km-enként (50 000 mérföld) .
Adalékanyag-tartály feltöltése : 80 000 km-enként (50 000 mérföld) .
4. Új adaléktípus EOLYS 176
Az adalékanyag fejlesztése a következő elemek beépítését követeli meg :
Új befecskendezés-elektronika új vezérlési jellegfelülettel (a 9457 OPR számtól kezdődően)
Új tüzelőanyag-adalékolási vezérlőegység, új jellegmezőkkel (a 9492 OPR számtól kezdődően)
4.1. A befecskendező vezérlőegysége
Új jellegmezők a vezérlőegységhez, melyek lehetővé teszik a különböző adaéktípusokhoz való alkalmazkodást :
DPX42 adalék
EOLYS 176 adalék
4.2. Tüzelőanyag-adalékolás vezérlőegysége
Új jellegmezők a vezérlőegységhez, melyek lehetővé teszik a különböző adaéktípusokhoz való alkalmazkodást :
DPX42 adalék
EOLYS 176 adalék
4.3. EOLYS 176 adalék
Új összetétel :
Cerin : 6,5 tömeg%
Katalizátor : barna színű
Oldószer (éghető szénhidrogén)
Adalékanyag-tartály :
Azonosítás : zöld gyűrű a lepattintható zárófedélen
Adalékanyag-tartály feltöltése (részleges) : lásd az érintett jármű műszaki bemutató füzetének megfelelő fejezetét
5. Javítás
5.1. Cserealkatrészek
Az alkatrész osztály a 2 adaléktípust forgalmazza .
EOLYS 176 adalék :
Kiszerelés 1 literes kannában (alkatrész /PR/ referencia)
Kiszerelés 3 literes kannában (alkatrész /PR/ referencia)
5.2. Csereszabatosság
Régi autókban tilos az új adaléktípus használata (a részecskeszűrő rendszer nem megfelelő működése) .

Ez a teljes dokumentáció(utántöltés külön fejezet.

Üdv:feketec5
Előzmény: chucky85 (2095)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2096
Kedves chucky85!
legegyszerűbben a kupak jelöléséből tudod megállapítani az Eolys típusát.
Sajnos fejből nem tudom, megnézem neked a DocBackup-ban.
Gépet nulláztatni kell! Azt nem tudom hogy csak Lexiával lehet nullázni,vagy univerzálisal is.
Kérdezd Betg-t.
Üdv:feketec5
Előzmény: chucky85 (2095)
chucky85 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2095
Kedves márkatársak!

Előre elnézést kérek, ha triviális amit kérdezek, 25-30 oldalt visszaolvastam, de nem találtam infót a kérdésemre, ami a következő: 2004-es 2.2-es FAP-os HDi-mben 150.000-nél kifogyni látszik az Eolys. A márkaszervíz egy hónapot akar váratni velem míg beszerzik, majd a szűrő cseréjével együtt egy kisebb használtautó áráért akarja vállalni.. Így inkább úgy döntöttem, az ebayen próbálok szerencsét. A lényeg: melyik eolys való az autómba, a DPX-42, vagy a 176-os? A computert feltétlen nullázni kell? Ha igen, ezt csak lehúzóséknál tudom elintézni? Segítségeteket előre is köszönöm!!
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2094

Konrád

A C5 nagyon szép autó ez ígaz ezért vettem meg !

 

Bizony márkaszervízelve lett egyszer megmutatnám a számlákat ha gondolja mondjuk a következő c5 találkozón!

 

107 000 km volt benne amikor vettem az előző tulaj nagyon szerette minden javítása és mosása számlákkal igazolva még a téli kereket is gumi garászban tárolta külön zacskózva

A régi tulaj vett egy Crossert ! Ő azért adta el

Nálunk családban ez az 5. citroen autó ilyen hiba NEM volt egyikkel sem !!!!!

Az első egy VISA GT volt 400 000 km után adtam le a bontóban és szolgált becsülettel (1983 ban készült) l!!!!!!!!!!!!!

Aztán még 2db Xsara ott sem

Aztán egy berlingo multispace full

Meg voltunk elégedve a márkával 

Eddig!

De azért fék az nem játék !

 

 

Most 144 500 km nél tartok és otthon soha nem szerelek !

 

Üdv bordóc5

 

 

Előzmény: Konrad (2082)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2093

Tisztelt Márkatársak

 

Nagy fékjavítási költségek elkerülése végett időszakonként  fékbetét cserével egyidőben hátsó féktuskó leszerel megtísztít aztán visszarak mert bíz a légkulcs is beledöglik a leszedésénél beszéltem a Márkaszervízesekkel ők is azt mondják a sózás miatt lehet a probléma és nem csak a C5 nél van állitólag

 

 

Ajtónyító kilincset mielőtt letörné az utasotok el kell magyarázni neki először huzza le a kart végállásig utánna nyomja meg az ajtót sokan letörték már a kilincset ha fordítva csinálják vagy mi a manó lehet

 

 

bordóc5

 

 

 

 

Előzmény: bordóc5 (2076)
betg Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2092
Üdv tel :0630 821 3274
Előzmény: feketec5 (2090)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2091
Szia gaz69!
Küldesz egy VIN kódot a DocBackup(2007-ig)-ból kiollózom ha neked így megfelel.

Üdv:feketec5
Előzmény: gaz.69 (2074)
feketec5 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2090
Szia Betg!
Van új elérhetőséged?
Részleteket meg kellene beszélni!
Előre is KÖSZI!
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2089

Szia!

 

Flexelésnél a csavar fejét vágjátok le, vagy beljebb  nem akarom csavart beletörni a lengőkarba azét kérdezem

 

Köszi

Előzmény: betg (2086)
betg Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2088
A lengökart minél előbb meg kell csapágyazni mert ha így jársz vele akkor szétmaródik a lengőkar és azt is cserélni kell.
Előzmény: bordóc5 (2081)
betg Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2087
Azért fordul el mert annyi aluminium oxid keletkezik ,hogy elfeszíti a lengökartól a féknyerget de ezt már írtam, no mindegy . Ez van, meg lehet csinálni nem a világ vége a dolog .
Előzmény: betg (2086)
betg Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2086
Akkor kell leflexelni ha 2 rögzitő csavar nem jön ki, én írtam és értem ,hogy miért kell de ha valaki tud jobb megoldást akkor kiváncsian várom.
Előzmény: bordóc5 (2083)
betg Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2085
No üdv mindenkinek a per nem valószínű ,hogy bármire is vezetne nem minden c5-ön ilyen a féknyereg meg az autó már olyan régi ,hogy megmagyaráznák ,hogy szakszerütlen javítás miatt rohad össze stb stb .A féknyereg a lengőkarhoz képest fordul el egy pár fokos szögben, jövő héten fogok csinálni épp egy ilyet ,de pl ,az enyémről sem jön le a bal oldali a jobb meg simán lejön , 6e ft-ért van féknyergem az angolokról simán lejön mert ott nem sózzák az utakat . A lengőkarcsapágy pl az angoloknál mindegyiknél jó volt pedig bontottam 300ekm is ott az utak nem olyan szarok mint nálunk, a csapágy egyszerűen széttörik a kihulló tűgörgök szétdarálnak mindent szétmegy a szimering befolyik a víz
elkezd nyikorogni . Az autó természetesen nem tökéletes, de a rossz utak miatt sokkal hamarabb tönkre megy a futómű és sok minden más is de sajnos ez ellen nem nagyon tudunk mit tenni .
Előzmény: bordóc5 (2084)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2084

Tiszetlt Konrád

 

Azért nem derült ki a hiba mert téli kerekem is gyári alu és ott van hova elfordulni viszont a pótkerekem gyári lemez felni egyszerűen nem fordult el a kerék mikor felraktam

 

 

Bordóc5

bordóc5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2083

Tisztelt Konrád!

Igazad van !

Mennyi időközönként kell cserélni a hátsóféknyergeket???

Azt nem értem hogy miért fordul el maga a féknyereg???

 

Látom mások sem értik "mert ugy flexelik le"

Egyébként igazad van vettem mellé egy 205 gti nem régen.

 

Üdv bordóc5

 

 

Előzmény: Konrad (2082)
Konrad Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2082
Nagyon nehezen értem, amit írsz. Legalább pontokat és vesszőket írj kérlek, mert fizikai megterhelés eljutnom odáig, hogy rájöjjek, mit is akarsz.

A kérdésedre: az autóban van egy csomó mozgó alkatrész, amik idővel elkopnak. Ez egy ilyen üzem. Ha használod, akkor ne csak akkor vidd szerelőhöz, amikor lóg a bele, hanem foglalkozz is az autóval. Mivel pl. évente minimum két alkalommal kerül sor kerékcserére, így azért egy ilyen hiba hamar kiderül. Persze más kérdés, ha havi 10e km-t raksz a kocsiba.

Vagyis igen, lehet ez egyfajta típushiba, aminek _egyik_ oka, hogy nem időben javíttatod. Szerintem.

És akkor most lehet lehurrogni.

(Egyébként ez nem neked szól elsősorban, de meglepve olvasom itt a topicban is a hibákat, és főleg azt, hogy egy csomó hibát otthon akar mindenki megjavítani. Egy ekkora vasnál, mint a C5, ez számomra nemcsak furcsa, de kicsit felelőtlen hozzáállás is. Én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy egy ilyen autóval foglalkozni kell, meg kell adni neki azt, ami jár, és ezek egyike a szakszerelő. Nem szervíz, de minimum szaki. Aki nem így gondolja, az vegyen Suzukit, az bírja, ha nem törődnek vele.)
Előzmény: bordóc5 (2081)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2081

Tisztelt konrád

 

 

A per vagy a hiba  szerinted a vasat aluval összerakod nem eszi meg egymást ??

Az hagyján 4-5 millimétert elfordul a hátsóféknyereg és egy idő után beleér a felnibe

 

Lehet hogy csak nekem gond meg csikorgő wc ajtóhangu lengőkar csapágy

 

Tisztelt forumozók ha van fényképetek erről valaki már felrakta hogy megette egymást a két fém????

 

údv bordó

 

 

Előzmény: Konrad (2080)
Konrad Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2080
"MIT SZÓLTOK HOZZÁ ?????" - hülyeség.
Előzmény: bordóc5 (2076)
Leadfoot Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2079
Szia!

Nekem ugyan C5-öm nem volt, de a francia autóimba Purfluxot raktam. 6 és 7 ezer forint között mozog kb (ha minden igaz, az ő termékük van a gyári dobozban is, vagy leglaábbis mintha régebben így lett volna).
Ha nagyon számít az ár, akkor a Mecafilter se rossz márka, az valamivel olcsóbb (6ezer alatt). Valeo esetleg, az meg picivel drágább.
Előzmény: bordóc5 (2078)
bordóc5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2078

Sziasztok

 

Milyen gyátmányu pollenszürőt érdemes vásárolni eddig a gyárit rakattam de sokalom a 10000 ft os árát aktíszenes szükségeltetik az autom digit klímás és 2001 es évjaratu SX 2000 köbcentis benzines

 

bordó c5 

 

 

 

bordóc5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2077

 

Szia!

 hogy van ez leflexelés mármint a féktuskó levétele hátul és mibe kerül ezt felujítani csavarokat alkatrészt beszerezni légyszí írd meg nekem meg mibe kerül mert nem tudom a hátsó féknyereg csavart kiszedni

 

Az enyém is elmozdul nem megy fel a pótkerekem meg cserélni kellene a tárcsát is

 

 

üdv bordó

 

címem kaposi5@freemail.hu

 

 

 

 

bordóc5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2076

Sziasztok!

 

Van egy költéghatékony megoldásom a hátsófutóművek problémáíra köztük az

elforduló hátsó féktuskókra a közlekedési hatóságot idelye volna értesíteni én például ugy tudtam meg hogy van ilyen probléma hogy hátsó defekt után n em tudtam felrakni a gyári pótkereket !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ITT LENNE AZ IDEJE BEPERELNI ŐKET EGY PERKÖZÖSSÉGET ALAKÍTVA

MIT SZÓLTOK HOZZÁ ?????

KÉRLEK JELENTKEZZETEK!!!!!!!

Aztán ingyen javíthatja a citroen!!

Szerintem ez gyári hiba viszont 100 000 Ft nél indul a javítása

A fékkel azért ne játszunk meg esetleg valakinek az életével

Gondoljátok meg mert szerintem mindenki fog ezzel a hibával találkozni

 

 

üdv mindenkinek

 

gaz.69 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2075
Bocs, nem"UTÁN", hanem alkalmával, cserekor, stb...
Előzmény: gaz.69 (2074)
gaz.69 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2074

betq!

Légyszíves, írd le nekem, hogy 1,6 Hdi (16szelep) C5 szíjcsere után hogían kell beállítani a vezérlést??!

ELőre is köszi.

 

Birdiee Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2073
Jah,ok! :)
Előzmény: betg (2072)
betg Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2072
Felső szervizállásra gondoltam.
Előzmény: Birdiee (2071)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2071

Leengedve még nem néztem meg,de majd nemsokára meglesem.Köszönöm!

A klímaállító motor mostmár nagyon idegesít,szerintem ebben a hónapban találkozunk tisztelt mester!Mostmár nem akar átfordulni véletlenül sem és így a klíma használhatatlan..Legalább megnézed a vasat még mi mindenre kellene kőltenem! :)

Majd hívlak,a számod megvan.Inkább hó végén lesz aktuális,mert most 2hétig folyamatosan minden éjjel őrködöm és hulla leszek nappal... :)

 

Előzmény: betg (2070)
betg Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2070
1-2Liter lds szerviz állásban legyen egy kicsit minimum felett az már jó.
Előzmény: Birdiee (2069)
Birdiee Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2069

Egy sürsős kérdés urak!

Ha a hidraulika olajam a Base szint alatt van kicsivel,akkor mennyi leiterrel kell feltőlteni?Épp nem éri el a Base szintjelzést!2001-es C5 !

S.O.S. Köszönöm!

John Zero Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2068
Ja, ha valakit érdekelnek az árak, márkaszervízben 134 ezer egy első szélvédő csere (ami szerencsére jó CASCO miatt 0%-al futott nekem.)

Ebből kb. 100 ezer bruttó a "szélvédő + beépítőkészlet", ha jól emlékszem.
betg Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2067
De ha ilyen állapotú a féktuskó akkor valószínű a lengökar csapágy sincs rendben érdemes ilyenkor átnézni mindent ne kelljen többször szétszedni.
Előzmény: m-tom4 (2065)
betg Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2066
Az nem csapágy probléma a vas lengökarra fel van csavarozva az alúminium féktuskó ami egy galván elemként dolgozik, az aluminium erős rohadásnak indul és olyan mennyiségű aluminium oxid keletkezik ami elfesziti a féktuskót akár 4-5mm-is és fékezéskor a fékezési erő még tovább mozditja kb 1mm-ert és beleér a felnibe ha szerencséd van és a két csavart ki tudod csavarni ami a féktuskót tartja akkor egy flex segitségével meg kell tisztitani mindkét felületet az oxidtól és ezek után bezsirozni és így összeszerelni ,de ez sajnos sokszor nem sikerül ugyanis a 2 csavar úgy belerohad a féktuskóba ,hogy féktuskó csere én már jártam úgy, hogy nagy flex-el le kellett vágni a lengökarról ezt egy valószínüleg erősen részeges francia elmebeteg mérnök tervezte.
Előzmény: m-tom4 (2065)
m-tom4 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2065

betg,

 

Az a jelenség is a csapágy problémához köthető, amikor - különösen fékezéskor - a féknyereg elfordul egy picit és beleér a felnibe?

Lehet/érdemes ezt csak az egyik oldalon javítani? A másik oldalon még nem tapasztalom....

 

Köszi,

Előzmény: betg (2055)
betg Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2064
akkor motor hiba csináltam már c5 -öt ezzel a hibával kontakthibás a motorban a szénkefe de nem lehet szétszedni mert szét esik darabokra én cserélni szoktam.
Előzmény: zzoollee (2062)
zzoollee Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2063
Szia

Nekem is 6 fokozatú van és tökéletesen működik szerintem nem nagyobb a hibalehetőség tök mindegy hogy 1 -el több fokozat van benne vagy nem ha el akar romlani akkor az 5 fokozatú is elromlana. Én nem csak autopályán használom már 90Km/h-nál berakom hatosba és forog 1500-at ilyenkor KB 4-4,5 Liter a fogyasztás én mindenképpen a hat fokozatút venném meg.

Előzmény: zoli913 (2061)
zzoollee Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2062

Köszi megnézem de érdekes hogy egy ajto nyitás csukás után azonnal felmegy.

Előzmény: betg (2057)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2061
Köszönöm. Ez teljes értékű 6 fokozatú, úgy értem, hogy nem csak belepaszíroztak még egy fokozatot? Nem nagyobb hibalehetőség? Ritkán járok autópályán, tehát nem biztos, hogy nagyon kihasználnám. De az egyik, amit kinéztem, az már 6 fokozatú, és nem sokkal kerül többe, mint az 5 fokozatú, ami egyébként öregebb is.
Előzmény: betg (2056)
feketec5 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2060
Köszi a választ!
A számom fent van az adatlapon,ha tudsz csörgess meg és visszahívlak.
Jó pihenést!
Előzmény: betg (2059)
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2059
Csöröghetsz de nem fogsz tudni elérni mert tönkre ment a sim kártya a telefonomban
és balatonon vagyok a hétvégén érek haza holnap körülnézek hátha ki tudom cseréltetni Üdv.
Előzmény: feketec5 (2058)
feketec5 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2058
Szia betg!
Holnap csöröghetek a turbó ügyben?
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2057
Nem szoftveres gond az ablakmotor kontakt híbás elöfordul,hogy az ajtóátvezetőnél lévő csatlakozó kontaktos de általában a motor szokott rossz lenni.
Előzmény: zzoollee (2045)
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2056
A 6 sebességnek csak autópályán van haszna ha ritkán mész autópályán akkor elég az 5-ös váltó ettől függetlenül én biztos a 6 sebességest választanám.
Előzmény: zoli913 (2042)
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2055
Nem minden esetben nyikorog ha nagyon szét van kopva akkor már van ,hogy nem ad nyikorgó hangot, van amelyik nagyokat reccsen stb
Előzmény: egoka76 (2053)
Konrad Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2054
Ok, köszi.
Előzmény: betg (2052)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2053
Nekem viszont nem nyikorg, kicsit sem.Nálam az úthibákon kotyog a hátulja, huppog, vagy lötyög, jobban nem tudom érzékeltetni:)
Előzmény: Konrad (2051)
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2052
Biztos ,hogy az a baja
Előzmény: Konrad (2051)
Konrad Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2051
Biztos csapágy? A föl-le mozgástól nyikorog, az tuti. Ha nyikorgás után parkolok, és lenyomom az autót (áll már a motor is), akkor is nyikorog egy kicsit.
Előzmény: betg (2046)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2050
Ja, megrendeltem Pécsről a Mátyás autósboltból a hátsó lengőkar csapágy cseréhez a cuccokat, 15.330 volt, plusz posta majd. Itt Győrben is potn a dupláját mondták, nem értem hol van a kutya elásva...
egoka76 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2049

Hali!

 

Egy univerzális katalizátorom megmaradt nekem is, miután megvettem a kocsit kiírta a környzetszennyezési hibát, szervízben meg a katalizátor öregedést.  Én meg ügyes ember létére vettem is egy új katalizátort, betettük, közben kiderült nem az volt a baja, teljesen jó a másik, azt is nemrég tették fel...

 

Végül a befecskendezés szarakodott, az onnan megmaradt elégetlen dolgokat mérte meg a hátsó szonda...

 

Csörögni nekem is csörög, meg zörög, de ÉN a motorból hallom, ha nyomom neki...

 

Szóval univerzális, 5000 ccm-ig jó BOSAL katalizátorom van, nem új, de teljesen jó, ilyen van fent most is nekem. Aztán majd eldöntöd:)

Előzmény: Birdiee (2034)
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2048
No mennem kőő mert a család csunyán néz majd este válaszolok minden kérdésre.
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2047
Igen az ablakszerkezeten van 2 műanyag csuszka abból van az egyik eltörve ,vagy a vizelvezető gumit begyürte és ez akadályozza .
Előzmény: zzoollee (2041)
betg Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2046
Valószinű lengökar csapágy hát az csere megtudom csinálni ha érdekel
Előzmény: Konrad (2039)
zzoollee Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2045
Szia

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam, de természetesen elektromos ablakok.

Nem a motor rossz az tuti néha csak úgy sikerül felhúzni, hogy egyszer ki kell nyitni az ajtót és újra becsukni. Akkor működik, lehet ez szoftveres gond? Nem igazán használom, mert mindig megy a klíma, de amikor néha lehúzom igen kellemetlen, ha nem akar fel menni.

Üdv :Zoli

Előzmény: unomma (2043)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2044

Hali!

 

Mit is kell csinálni ha kezd nehezen nyílni a vezető oldali ajtó mielött kezemben marad a kilincs?

Kárpit le és kicsit feszítek a rudazaton mert megnyúlt?

Valami ilyesmi rémlik!

Köszi!

unomma Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2043
Mi az hogy nehezen? Két kézzel kell tekerni, vagy az elektronyos ablakemelő masina rosszalkodik?
Előzmény: zzoollee (2041)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2042
Megint egy kérdés: a motorok összehasonlításában kaptam néhány véleményt. Most az érdekelne, már akinek van tapasztalata, hogy ugyanazzal a motorral szerelt autók közül az 5, vagy a 6 sebességes jobban használható. Mindkettő C5, csak az egyik fiatalabb, és már 6-os váltóval szerelt.
zzoollee Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2041
Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a problémával hogy az ablakok lehúzása után néha nagyon nehezen lehet felhúzni??  2005 C5 II 2,0 HDI

Üdv:Zoli

feketec5 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2040
A piszkos anyagi oldal érdekelne!
Köszi.
Előzmény: betg (2028)
Konrad Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2039
Nem sokkal fék csere után elkezdett valami nyikorogni a jobb hátsó futóműnél. Először azt hittem, a fék, de aztán kiderült, nem az. Főleg lassú haladásnál zavaró nagyon, és inkább melegben csinálja. És lassan, de fokozódik... Van valakinek tippje, mi lehet az? És hogy csere érett-e valami, vagy csak kenni kell?
betg Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2038
no majd mögbeszéljük
Előzmény: Birdiee (2037)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2037

Ok de gondolom kicsit más az ára az általad kínált katalizátornak.. :)

 

Előzmény: betg (2036)
betg Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2036
Van egy benzines autóm bontáson abban híbátlan hátha jó a tiédhez, a lengőkart csapágyazni kell, a fűtőmotort cserével 16e akciósan Tesco gazdaságos.
Előzmény: Birdiee (2034)
betg Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2035
Köszönöm kérdésed jobb lett de meg kell majd műteni de most nincs rá időm.
Előzmény: csori01 (2033)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2034

Iszonyú hangja van gyorsításkor..Zörög ...Jövőhónapban lesz némi mellécashem és amennyi telik a vasra költeném.. :) Még a klímaállító motoron is gondolkodom,mert már agyamra megy..Főleg most a változó hőmérsékletben..Egyik nap még hideg kell másik nap már melegre kellene állítani..Nincs már kedvem szórakozni vele..

lengőkarcsapágy is beteg..Szóval most kell ráköltenem..Amire futja az lesz csináltatva.Eddig szerencsére nem sok bajom volt vele,sőt.

Előzmény: betg (2032)
csori01 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2033
szia betg
érdeklődöm az állapotod után mizu a térded el mondtak már valamit?
betg Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2032
Miért akarod kicserélni? Inkább egy bontott gyári
Előzmény: Birdiee (2031)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2031
Tudom,.hogy nem a méret a lényeg... :)) De 333mm hosszúságú katalizátor...Nem mintha tudnám mennyinek kell lennie... :)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2030
2.0 benzin!
Előzmény: betg (2029)
betg Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2029
Milyen motorral szerelt autóba?
Előzmény: Birdiee (2027)
betg Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2028
nekem még van egy db
Előzmény: feketec5 (2026)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2027
feketec5 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2026
Sziasztok!
2.2 hdi-re valakinek nincs véletlen turbója?
Előre is köszönöm!
zoli913 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2025
talált!
Előzmény: betg (2024)
betg Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2024
csak nem ez az http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-21137220/
no ez is kamu szerintem, na ezt is megkeresem valahol biztos megtalálom kb 10e euróért.
Előzmény: zoli913 (2022)
betg Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2023
Nem baj én találtam egy szélhámost már szóltam az expressznek ,hogy töröljék,
írd meg a linket kiváncsi vagyok az autóra.
Előzmény: zoli913 (2022)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2022
Nem 430e volt, hanem 1,4M és C5 II.
Előzmény: betg (2017)
unomma Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2021
Többször olvastam hogy milyen problémás a pollenszürő cseréje. Most csináltam életemben először, öt perc alatt kész volt. Ugy emlékszem azt irták hogy mindenféle kicsavarás ,lebontás, és káromkodás után lehet hozzáférni. Nálam olyan volt a burkolat hogy látható volt a zárófedél, csak le kellett pattintani oszt jónapot. Régi ki-uj be. Ennyi. De az is lehet hogy egyszerüen csak zseni vagyok. Szépnapot, gyerünk meccselni!
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2020
Köszi! Én ilyeneket még nem tapasztaltam, de már tervben van a cseréje...
Előzmény: önindítópersely (2019)
önindítópersely Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2019

 

Hello!

 

Nekem 2,2-es automata a járművem. Váltásnál éreztem, hogy ránt mindíg, meg leállításnál nagyon beremegett a motor, hátramenet kapcsolásakor furán berezonál az egész autó. Nem tudod. nem észrevenni. Ez az alsó-hátsó belengésgátló gumibak, amiről alább valaki képet is küldött. A felsőt is kicseréltem, az nem csinál akkora galibát, de javaslom a cseréjét, nem bonyolult, mielőtt az alatta lévő nagy gumibakot is tönkretenné.

Tegnap meg volt a művelet, amire nem számítottam és tanúlság, hogy nem kellett volna leengedni a váltóból /automata/ olajat, ugyanis a féltengely kihúzásakor nem folyik ki belőle. Belső szimmeringes és ez jó.

 

üdv

Előzmény: m-tom4 (2008)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2018
No itt az autód 6500euroért http://www.cars-by-meier.at/alle.html
ezen a linken megnézheted.
Előzmény: zoli913 (2009)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2017
NO megnéztem az expresszt 430eft azt a csoda c5-öt ennyiért ilyen nincs ennek a reális ára + 1mft a mobile.de vagy az autoscouton valószínű megtalálod olyan kb 5000eur-ért ennyi km -rel ilyen felszereltséggel onnan szokták leszedni a képeket de a mobile-is van egy csomo ilyen és mindegyik éppen Londonban van és beszélni egyikkel
sem lehet .
Előzmény: zoli913 (2009)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2016

Köszönöm a tanácsokat!

Megveszem akkor a Febit!

Előzmény: betg (2015)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2015
No a fénykép lemaradt
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2014
Gondolom erre gondolsz
Előzmény: Birdiee (2005)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2013
Febi kb 5000ft, olaszt ne vegyél mert vacak.
Előzmény: Birdiee (2005)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2012
Írd meg nekik ,hogy egy barátod ott van Londonban és kifizeti és hazahozza az autót
ez biztos nem fog nekik tetszeni vagy nem is fognak rá válaszolni .
Előzmény: zoli913 (2009)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2011
Én nem javaslom ez nem egy honda civic hülyegyerekeknek állandoan pucolni és olajozni kell mert különben csak árt ,de jobban nem fog menni az autód az biztos de viszont hangosabb lesz.
Előzmény: Birdiee (2007)
betg Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2010
Ez olyan régi trükk ,hogy szakála van ez egy átbaszás mindent megígérnek majd mindenféle hamis szállítási adatokat adnak meg követheted az interneten az autód aztán felszólítanak ,hogy fizess egy kis előleget mert az autó már úton van ha fizetsz akkor azért lesznek elérhetetlenek ha nem akkor meg azért .
Előzmény: zoli913 (2009)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2009
Nem teljesen idevágó, C5-öt keresek, megakadt a szemem egy gyanúsan jó ajánlaton. Nem volt telefonszám, csak "Kapcsolatfelvétel". A levelezgetés alább olvasható. Nem akarok senkit untatni, csak kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy hol lehet ebben az átvágás.
Nekem nagyon gyanús, aztán lehet, hogy én vagyok gyanakvó. Az eladó (?) még küldött egy bescannelt lengyel igazolványt is, a név egyezik, de ez semmit nem jelent.


Azt kell a teljes nevét és címét, ahová az autó is szállított. Hívj vissza ezen információk, és ezekben a napokban én megszervezi a szállítást.
Holnap reggel megyek a Nemzetközi Cargo vállalat, és én indul a hajózási, akkor felvesszük Önnel a kapcsolatot további információ a szállítás és a fizetés.
Köszönöm

I will need your full name and the address where you want the car to be shipped. Get back to me with these informations and these days I will arrange the shipment.
Tomorrow morning I will go to the International Cargo Company and I will start the shipping,they will contact you for more info about the delivery and payment.
Thank you



Ewa Bernadeta
Supervisor Carrefour Supermarkets Europe






Date: Tue, 22 Jun 2010 07:11:02 +0200
From: @freemail.hu
Subject: RE: www.expressz.hu: Felkeltette egy látogatónk figyelmét az Ön hirdetése
To: ewa-bernadeta@hotmail.com


Az az igazság, hogy így még nem vettem autót. Elküldi a címemre az autót, én megnézem, és ha tetszik, akkor kinek fizetem ki? Ki fogja aláírni az adásvételit? Ki fizeti a szállítást? Nem vagyok gyanakvó, de ez kezd egyre érdekesebb lenni.

ewa bernadeta <ewa-bernadeta@hotmail.com> írta:



Köszönjük az érdeklodést

Ha szeretné megvásárolni az autót, én minden a kiürítési eljárások.
Kezdetnek szükségünk van az Ön személyes adatait (nevét és a pontos címet).
Amit kapott adatait fog menni a közlekedési vállalat, és elküldi az autót.
Valószínuleg három napon belül az autó lesz az otthoni címére.
Autó fizetési hogy a közlekedési vállalat, hogy könnyebb és biztonságosabb az Ön számára.


Ewa Bernadette
Biztos Carrefour áruházak Európa


Thank you for your interest

Is ok, you can test my car and if you not like, send back the car and i will pay for return delivery.
If you want to buy the car, I do all the procedures for delivery.
For starters we need your personal data (your name and your complete address).
What I have got your data will go to the transport company and will send the car.
Probably within 3 days the car will be at your home address.
Car payment to make a transport company that is easier and safer for you.
(I will pay all taxes for delivery)

Ewa Bernadeta
Supervisor Carrefour Supermarkets Europe





Date: Mon, 21 Jun 2010 07:06:53 +0200
From: @freemail.hu
Subject: RE: www.expressz.hu: Felkeltette egy látogatónk figyelmét az Ön hirdetése
To: ewa-bernadeta@hotmail.com

Tehát ha jól értem az autó Londonban van, magyar papírjai vannak, és ha meg szeretném nézni, akkor Önnek haza kell szállítania? És ha megnéztem, és mégsem veszem meg, akkor hiába szállította haza? Bal, vagy jobb kormányos?

ewa bernadeta <ewa-bernadeta@hotmail.com> írta:



Köszönjük érdeklődését és megvásárolni az autómat.
Autó van, üzemképes állapotban tartani, és én csak a garázsban, én vagyok a tulajdonosa az autók, és minden dokumentumot az én nevemben.
A nevem Ewa Bernadeta és én vagyok a felügyelő a társaság Carrefour áruházak.
A gépkocsivezető a Magyarország és az összes dokumentum Magyarország és sokkal könnyebb lesz, hogy nem fizetett regisztrációs adó.
Most költöztem a férjemmel Angliában (London), és az autó itt. Azt akarjuk, hogy eladja az autót azonnal, mert van autó a jobb oldali közlekedés és szeretnénk venni egy angol autó.
Ha érdekel, tudok rendezni autót szállítás az országot. (Én fizeti az összes adó a szállítás)
További részletekért vegye fel a kapcsolatot velem.


Ewa Bernadeta
Biztos Carrefour áruházak Európa



Thank you for your interest and to buy my car.
Car is in good working order and I kept only in the garage, i am the owner of cars and all documents are in my name.
My name is Ewa Bernadeta and i am the supervisor at the company as Carrefour Supermarkets.
The car is registered in the Hungary and all documents are Hungary and will be much easier to not pay registration taxes.
Now I moved with my husband in England (London) and the car is here. We want to sell the car immediately because there are cars driving on the right and we want to buy an English car.
If you are interested I can arrange car delivery to your country. (I will pay all taxes for delivery)
For more details please contact me.


Ewa Bernadeta
Supervisor Carrefour Supermarkets Europe
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2008

Hali,

 

örülök, hogy sikerült a rovarirtás a szellőzőrendszerben...;-))

 

Én sem értek a légszűrőkhöz. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha valóban ez lenne az optimális a motornak, akkor ez lenne benne gyárilag....

Lehet, hogy teljesítménynövelésben nyersz +1%-ot, ami élettartamban nem +1%....vagy nem is nyersz, nem is vesztesz vele semmit...akkor minek...??? :-))

 

T. Szagértők,

 

Egyébként hogy jelzi a cserét a motortartó bak? Remeg a motor, rázza a kasztnit? Van hangjelenség is? Nekem a jobb oldali felső bak cserés (1.8 benzin), a gumiszilent már két darabban van jó ideje, de nem tapasztalok semmit....nagy néha, alapjáraton egy kicsit remegteti a kasztnit.... szerencsére ebből nincs utángyártott, csak a gyári, fém konzollal együtt 11 rugóért...:-((((  

Előzmény: Birdiee (2007)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2007

2.0 benzines!

Más!

Vannak ezek az univerzális sportlégszűrők...Vélemény?Nagyon ajánlgatta egy haver,hogy tegyem rá....Nos nem tudom,hogy érdemes-e teljesítménynövelés céljából vagy többet árt mint használ..Nem értek hozzá..De hát én semmihez sem értek csak a mobiltelefonokhoz... :) 

 

Pontosan ilyet :  http://dinamitkipufogo.hu/shoppic/dinamit_2009-2-22_14.31.36.jpg

Előzmény: betg (2006)
betg Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2006
Milyen motor van benne?
Előzmény: Birdiee (2005)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2005
Megtudod mondani mennyibe fáj 1 ilyen hátsó bak?Oldalsót cserélték nekem nemrégen,de a hátsót is említették,hogy kellene...Köszi!
Előzmény: betg (2004)
betg Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2004
11 oldalon megtalálod a fütésmizériát, Bak féltengely ki bak leszerel gumi szilent kiszenved,az új nagy satuban beprésel ,ha az alsó billenésgátló bakról van szó.
Előzmény: önindítópersely (2002)
betg Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2003
üdv gondolom c5 -ről van szó bal oldalon szervomotort kell cserélni ha visszamész a topikon már leírtam a híba okát fénykép is van róla tudok adni motort beszerelni viszon csak egy hét múlva tudom .
Előzmény: önindítópersely (2002)
önindítópersely Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2002

 

Uraim!

 

Segítséget kérek abban, hogy az egyik oldalon nem tudom a fűtést teljesen lezárni. Hogyan jutok a fűtéscsaphoz, ill annak a vezérlőjéhez. Már a CX-ben is kis motor nyitogatta, de az még egy zónás volt.

 

A másik, hogy holnap hátsó motortartó bakot kell cserélnem, gondolom a helyén nem kivehető, tehát féltengely ki stb. Vagy?

 

 

Köszi, Üdv!

Birdiee Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2001

Nah időközben megcsináltam klíma műveletet.."Érezhető" a változás! :)

Köszönöm a tippeket és a segítséget!!!

Birdiee Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2000

Még 1 utolsó kérdésem van,semmi több ígérem! :))

Ahonnan kihúzom a szűrőt,ott hova fújjak mert belétni képtelenség...csak dúgjam be az egész csővet és nyomjam neki?Sokat-keveset?Köszi! :)

betg Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1999
Morgen igen igen és akkor nem beszéltünk a hátsó lengökarnál a berohadó hátsó féktuskoról ami múltkor 2 óra fárasztás után jött le és cserélni kellett mert a csavar úgy összerohadt az aluminiummal,a lengökarba belerohadó csavarokról ami vagy 5 perc alatt kijön vagy eltörik a torx kulcs mert ugy bele van gyógyulva stb stb mondjuk simán be lehet szívni egy 3- 4 órás munkát 6-8 órába .
Előzmény: guzzirider (1997)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1998

Köszönöm Bácsi! :)

Az ablaknál bedugom a csövet abba a vékony járatba és oda is fújjak?Nah én ezt nem tudom elképzelni,hogy tele tejszínhabozom a járatokat..:D Nemsokára nekiesek,szép lesz amilyen amatőr vagyok.. :D Am. mennyit fújjak?Ááá szakira kellett volna bízni...Ahogy ismerem magam szépen fogok én is meg az autó is kinézni.. :D

Előzmény: m-tom4 (1995)
guzzirider Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1997
Azt mondja a szerelőm a mennyi-az-annyi kérdésre:
Figyelj, halál egyszerű:
A munkadíj:
Minden egyes munkaműveletnek van egy, a típusra vonatkozó normarendszer által meghatározott időtartama. Ez az időtartam feltételezi, hogy rendelkezel az adott típus javításához szükséges gyári célszerszámokkal, amik használata - a legtöbb esetben - lerövidíti a javítási időt. Ez a normaidő felszorzódik a rezsi-óradíjjal és már meg is született a munkadíj.
A munkadíj - egy korrekt szerelőnél - semmiképp sem képződhet(ne) úgy, hogy egy szerelő a hasára üt és mond egy összeget, amiért bepiszkolja a kezét.
Az anyagdíj:
Mértéke attól függ, hogy ki veszi az alkatrészt. Amennyiben a szerelő szerzi azt be, jogában áll annyiért eladni neked, amennyiért nem szégyelli. Ebben az esetben köteles teljes körű garanciát vállalni mind az elvégzett munkára, mind pedig a beépített alkatrészre vonatkozóan. Nem árt előzetesen tájékozódni az aktuális árakról, hogy amikor a szerelő közli, hogy ő mennyiért tudja prezentálni, kapj némi képet a mentalitásáról.
Lehet spórolni az anyagköltségen úgy, hogy valahonnan te magad szerzed be az alkatrészt. Ilyenkor a szerelőnek el kell tudni dönteni, hogy az adott alkatrész megfelel-e a célnak, beépíthető-e. (Gyári/utángyártott/bontott stb.)
Amennyiben úgy dönt, hogy beszerelhető, akkor az elvégzett munkára garanciát kell vállalnia, hacsak a beszerelt alkatrész nem anyagfáradás, vagy bármilyen, a beszerelést megelőzően nem látható hiba következtében adja meg magát. Ebben az esetben a te dolgod a termékgaranciát érvényesíteni a beszerzési forrásodnál. Ilyenkor a munkadíjat bukod, hiszen nem várhatod el a szerelőtől, hogy ingyen cserélje ki az általad hozott hibás alkatrészt.
Ezen kívül vannak még egyéb költségek mint pld. a csavarlazító, kenőanyagok, bilincsek stb.
Ennyi.
Azt pedig mindenki döntse el saját maga, hogy melyik megoldással, mekkora rizikót vállal.
(Bocsánatot kérek a terjedelemért!)
betg Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1996
No kérem kell 4db csapágy 4db szimering 2db műanyag cső ha nagyon szét van ájulva akkor 2db csőtengely egy bazi nagy satu bazi nagy kalapács dórni egy két vascső kiütni a futógyűrűt egy csápos emelő enélkül is lehet de igen nagy szívás a többit nem írom le de ez utcán nem kivitelezhető.
Előzmény: ezustgolyo (1993)
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1995

Akkor ide figyelj Pistike! ;-))))

 

Nyomsz belőle rendesen a levegőjáratokba (oldalsó, középső, alsó, szélvédő), majd a klíma hőcserélőjéhez is. Ezután beteszed a pollenszűrőt (itt most dugóként funkcionál - ha nem teszed be, itt nyom ki minden levegőt/habot, nem a levegőnyílásokon).

Én szoktam kb. 5 percet várni, majd klíma bekapcs, de ne állítsd túl erősre a ventillációt, mert kifújhatja a habot....

Hagyod, hogy járjon 5-10 percig.

 

Én így szoktam....;-))

Előzmény: Birdiee (1994)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1994

Ma vettem egy klíma tisztító spray-t,2550 Ft volt.....

Még nem raktam be a pollenszűrőt,majd holnap kezdek neki.Egy kérdés!

Mi a menete ennek a klíma tisztításnak?Kiveszem a szűrőt és oda is befújok majd járatom a klímát de úgy,hogy benne már az új szűrő vagy hogy?Kérem valaki írja le úgy,mint egy 4 éves gyereknek... :)))) Előre is köszönöm!!!

ezustgolyo Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1993
Én 16ezres komplet árat kaptam, már nem emlékszem mi volt benne, csapágyak meg még valami.
Előzmény: Birdiee (1992)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1992

Felhívtam egy autósboltot,SKF lengőkarcsapágyra 3000Ft körüli árat mondtak..Ez ennyire olcsó lenne vagy én néztem be? :))

 

egoka76 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1991

Hali!

 

Köszi, a szerelő is ezt javasolta, mármint ne bántsuk a csapágyat, inkbb a tárcsa lesz ütős. Ez csak azért gáz, mert múltkor cseréltünk kinyomócsapágyat, de persze erre akkor nem gondoltunk. MOndjuk nem olyan szar még, úgyhogy egyenlőre így marad:)

 

Inkább nekiveselkedek a lengőkar csapágynak, néha nekem is reccsen egy nagyot az alja, mintha kalapáccsal ütnék, meg huppog is úthibáknál, asszem az most időszerűbb lesz...

 

Kösz mégegyszer a megerősítést!

Előzmény: betg (1988)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.23 0 0 1990

A leírtak alapján tuti lengőkarcsapágy törésem van.....Éles reccseő hang egyenetlen úton...A kuplung is játszhat,mert nekem is rángatva indul ..Inkább az lesz..

Akkor jó kis anyagi csőd lesz most ez...Egyenlőre gyűjtöm rá a pénzt..Ha nem szívatott volna meg a sok melós a lakásfelújításnál akkor nem lenne gond..De már lassan 4 hónapja készül a ház belülről és nem tudtunk még beköltözni..Mindesetre én Betq kollégához fogok menni,meggyőző a referenciája! :)

betg Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1989
No meg ha a csapágy elfordul a csapágyházban annak ronda hangja van gyorsításkor ez nem csak a c5 nél probléma bx xantia xm ugyan igy van megoldva ezen 20 éve nem változtattak semmit.
Előzmény: betg (1988)
betg Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1988
üddvv valószínű kuplung szerkezet lesz az el van deformálódva és a kuplungtárcsához nem ér hozzá körkörösen rendesen amikor csúsztatod vagy üt a tárcsa de ezt nem láthatód . A féltengely csapágy az nem csak induláskor vacakol valószínű neked kuplung problémád lesz. A csapágyházat csak úgy tudod rendesen megnézni ,hogy kiveszed a féltengelyt.
Előzmény: egoka76 (1987)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1987

Szia!

 

HAd érdeklődjek, ami lett a féltengely támacsapágyaddal? Megnézetted azóta?

 

Én tegnap megpróbáltam megnézni egy szerelő sráccal, le is szedtük a csapágyházat, de nem tudtuk arrébb húzni, nem volt annyi hely, így nem láttuk a csapágy állapotát. Rángatva nem tűnik lötyögősnek, és kerékforgatásra sem morog, vagy rág. Pedig Nekem is rángatósan indul az autó szinte mindíg, és nagyon idegesít már. Azt mondja nekem nem ott lesz a hiba, inkább a kuplungtárcsánál, de az rednben volt teljesen mikor a kinyomó csapágyat cseréltük.

 

Szóval remélem Te jutottál valamire közben, és sikerül közelebb kerülni ehhez a szarsághoz most már...

 

Köszönöm.

 

ÜDv!

Előzmény: guzzirider (1674)
John Zero Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1986
betq:
A szervócsövet pedig többen is emlegették. Én két C5-öst néztem meg, az elsőben 180 ezer volt, de 105 ezerre ütötték át, és valóban, szivárgott a szervócső (kormány?), ahogy kell.

A másikban (remélem) tényleg 100 ezer körül van, ezt meg is vettem, itt még nincs gond. De a citroen (nem hivatalos) szervíz, sőt itt a fórumtársak is is azt mondták, hogy ez valóban 140-170 ezer között szokott tönkremenni.

A zöldkártyás rendszer működik? Én mindig azon gondolkoztam, hogy ha az állam olyan jól hiteles helyeken begyűjti a kocsiról az adatokat, akkor az miért nem elérhető a jóhiszemű vevők számára?
Előzmény: betg (1985)
betg Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1985
Szervó csövek ? 300e km és gyári , a híbatárban bizonyos híbák törlésénél be kell írni a km óra állást ezt nem szokták kitörölni az óra tekerésnél és ez visszanézhető de ha nem volt gyári gépen akkor szinte lehetetlen megállapítani ,hogy mennyit futott pontosan ,vagy van még egy megoldás a zöldkártyánál felírják a km óra állást és a neten ezt rendszám alapján meg lehet nézni na de ez is a múlté 3 éves autóban híhető a 97ekm .
Előzmény: John Zero (1984)
John Zero Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1984
Én is találkoztam olyan C5-el (már írtam), ami kb. 180 ezerről volt 100 ezerre visszatekerve.

A vicc, hogy még a márkaszerviz se vette észre a tekergetést, pedig computerre is dugták, teljes állapotfelmérés. (Tudom, tudom, a márkaszervizek bal...ok, ez így is van.)

Valóban nem a kilométerórát kell nézni, hanem az állapotot! Tehát: milyen hibák vannak? Szervó csövek vannak-e cserélve? (Ha igen, az már 140 ezer feletti állapotot mutat.) Stb. stb.
Előzmény: oszcilloszkop (1983)
oszcilloszkop Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1983
Ne már! Kilométerórát vagy autót akarsz venni? Mindig az állapotot nézd, ne az órát! az max dísznek jó, leírom miért.
Előző autóm egy Brava volt amit hiába hirdettem 228e kilométerrel, a kutyának sem kellett. Még csak egy telefont sem kaptam, hiába volt hibátlan állapotban, senkit sem érdekelt. Viszont a pénzre szükségem volt, úgyhogy beadtam egy kereskedőhöz, aki azzal kezdte, hogy visszatekerte az órát 89e-re! Egy hét alatt elment 250e forinttal drágábban mint én hirdettem...mindenki boldog volt. Persze ezt megcsinálhattam volna én is de nem vagyok óravisszatekergetős fajta.
Előzmény: Tusky77 (1971)
csipesz1960 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1982
ja és 120000km volt benne
csipesz1960 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1981
én a2201 es 2000sx met 1300000ért vettem de azota csak ékszijat és olajat cseréltem
unomma Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1980
Igazad van, de én itt nem a2.2 hdi- re gondoltam, hanem az 1.6-ra.
Előzmény: betg (1979)
betg Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1979
Hát azért egy c5 III 2.2hdi 170hp nem egy millával drágább szerintem a 2.0hdi meg nekem gyenge híába 136 hp abban a kaszniba az gyenge , minden autómba ami eddig volt minimum 200e km volt megvételkor mert kis pénzért akartam sok extrát
még soha nem bántam meg viszont mindegyikben tényleg annyi volt a mostani autómban 2.2hdi majdnem 300e van de úgy néz ki mintha 100e lenne benne én rendszeresen karbantartom olajcsere max 12e-nél így a turbó is kíbirja kb 400e-ig.
Előzmény: unomma (1978)
unomma Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1978
Visszatérve az árra! Egy kb 30-50-et futott két éves c5II ára kb 1 millával ólcsóbb csak mint egy c5 III ujan!!!!! Bolond aki nem az ujat veszi.Már ha van rá mani.
Előzmény: Tusky77 (1971)
Xantia Break SX 2.0 16v Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1977
Jelenleg hajtok egy mentöautó-Jumpert, 2,2HDi, 320000 van benne.Van egy újabb is a mentöszolgálatnál,40000km el,semmi különbség a kettö közt,ugyanúgy gyúllik a sokat futott is mint az újabb,menetteljesitmény se rosszabb! Igaz szervizelve vannak rendesen.
Előzmény: betg (1974)
unomma Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1976
Pedig nem beszéltünk össze!!!!!
Előzmény: betg (1974)
unomma Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1975
Szerintem nem sok az a 100e- km, ha valóban annyi van benne, és normálisan hajtották. Ha kevesebbet futottat keresel, ott meg az ár lesz a problema! Én emlékszem a saját autóimra, mert ez megmaradt bennem, hogy százezernél olyanok voltak szinte mint az ujak, semmiféle probléma, vagy teljesitményromlás nem volt.
Előzmény: Tusky77 (1971)
betg Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1974
Jézus épp ,hogy be van járatva ne vicceljünk már ez nem skoda tudok nem egy 2.2hdi -ről amiben 400e felett van és a motornak semmmmmi baja minden eredeti benne jumperek ezzel a motorral 600-800e km elmennek szóval 100km a motor be van járatva ennyi én amikor még ment az autóbehozatal volt ,hogy 1 év alatt 100ekm tettem az autómba, inkább egy 100e km futott autó mint valami visszatekergetett autó, vagy csak városban használt mondjuk 60e km autó sokkal rosszabb bocs de teljesen felhúztam magam ekkora badarságon .
Előzmény: Tusky77 (1971)
gaz.69 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1973
Szóval azért szedtem szét, mert a két vezteng közötti lánc feszítője tönkrement, cserélni kellett. Elvileg ugyanoda lett visszatéve, de tegnap szétszereltem és eltérést mutatott. Mint írtam, valaki mondta, vissza kell állítani valami racsnit, de nem tudom, hogyan? Vagy service manual-t tudnátok-e? Hogy letölteném, vagy...??
Előzmény: betg (1970)
Leadfoot Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1972
Nem akarok beledumálni, pláne nem okoskodni. De a keveset futott követelmény és a dízelmotor együttes megléte (+ gondolom árban is van egy limit) eléggé be fogják határolni a lehetőségeket.

Kisautókból nem különösebben nehéz olyat kifogni (főleg pár évesen), amiben kevés kilométer van. De a C5 kategóriájú kocsik 6-7-8millió forintba kerültek újonnan. Ennyi pénzért senki nem fog autót venni (vagy legalábbis nagyon kevesen) azért, hogy a garázsban álljon. Pláne nem dízelt.

A kocsiban, amit néztél, van 97ezer km 3 évesen. Ez ~ évi 33ezer. Egy ilyen kategóriájú dízel autónál szerintem itt kezdődik a reális futásteljesítmény.
Előzmény: Tusky77 (1971)
Tusky77 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1971
Nem vettem meg a 2.2 HDI-t, sok az a majdnem 100e km.
Igyekszem kevesebbet futott autót vásárolni.
betg Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1970
Hát van 2 db 2.2 hdi is kibontva de én nem szedtem ki a veztengelyt de ha a főtengelyt és a veztengelyt nem stiftelted ki és úgy raktad össze nem indul 2-3mm eltérés a vezérlésben és nem indul mert a veztengely jeladó és a felső holtpont jeladónak szinkronban kell lennie különben nem fog beindulni de holnap rákérdezek gondolom a láncfeszítővel küzdesz.
Ha elszakadt a szíj és azért szedted szét előfordul ,hogy a vezérműtengely végén lévő lánckerék elfordul és ezáltal soha nem lesz jó a vezérlés hiába cserélsz ki mindent előfordul ,hogy vezérműtengelyt is kell cserélni.
Előzmény: gaz.69 (1968)
betg Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1969
Üdv a hátsó lengökarban csapágy van nem szilent és ez a csapágy van eltörve minél elöbb ki kell cserélni mert kikopik a lengökar is és azt is cserélni kell ,én szívesen megcsinálom gyári csapággyal a 2 oldal munkadíjjal 40e ft ha nem kell lengökart cserélni.
Előzmény: worlock (1966)
gaz.69 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1968

Szia, Betq!

Szétszedtem, összeraktam, nem indult, vezérlést ellenőrizni újra szét. Most a vezérkereket tekerve (szíj le) racsnizik és nem fordul körbe. A főtengely felső holtponton ékelve. Volt eltérés, de most oda-vissza kb negyed kört racsnizik a vezérkerék, de nem fordul át, így nem tudom jelen stiftelni, hogy feltegyem a szíjat. Valaki mondta, hogy valami racsnit vissza kell alaphelyzetbe állítani, rögzíteni, de az jó hete volt és nem veséztük ki és vele nem tudok konzultálni. Le kell újra vennem a két-vezérműtengely-házat??! Vagy van más megoldás?

Előzmény: betg (1965)
worlock Creative Commons License 2010.06.19 0 0 1967

Uhh.

Elnézést a nagy betűkért. Ennyire azért nem sürgős...

worlock Creative Commons License 2010.06.19 0 0 1966
Sziasztok!

 

A C5-ünknél olyan probléma jelentkezett, hogy a hátsó futómű felől erős, éles, fémes csattanó hang hallatszik egyenetlen úton. 

Hálás lennék, ha megosztaná a hiba okát, aki hasonlót tapasztalt. 

Előre is köszönöm.

betg Creative Commons License 2010.06.19 0 0 1965
üdv mi a kérdés?
Előzmény: gaz.69 (1964)
gaz.69 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 1964

Üdvözlet Mindenkinek!

Olyan márkatársat keresek, aki otthon van a 16 szelepes (dupla vezértengely)  dízel motorok javításában és nem irígy tanácsot adni, ha kérdezik valamiről.

Előre is köszi.

betg Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1963
Üdv ez inkább kábelezés testkábel oxidos váltónál vagy a doblemeznél vagy az akusarunál vagy a + kábelnél, nem valószínű ,hogy bsi
Előzmény: John Zero (1962)
John Zero Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1962
Hu, ez a mai eset a C5-el kicsit para volt.

Jelenségek:
Odafele irányban többször "ESP/ASR system fault" csipogás. A trip computer warning log üreset mutat (no faults).

Amikor újra beszálltam az autóba, próbálok gyújtani, mire az akkumulátorjelző mutató gyorsan elindult a maximum felé, elérte, majd hopp, és minden sötét! Ezután gyújtás semmi, kulcsot dugom be, ki, semmi... Teljes sötétség, kampó, semmi meg se mozdul.

Motorházat kinyitottam, akkumulátor saru le, fél perc vár, majd fel... Szerencsére újraindult rendesen, és minden ment, hazaértem.

Gondolom ez valami BSI dolog lehet, remélem elmúlt a resettel.
betg Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1961
igen igen ez ami valamit ér
Előzmény: m-tom4 (1960)
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1960

Na olyat ne vegyél, az egy kalap sz@r...(próbáltam), semmit nem ér!!!!

Olyat vegyél, amihez adnak egy kb 50 cm hosszú csövet, azt be kell vezetni egyenként minden levegőnyíláson, plusz a pollenszűrőnél és fehér hab képződik belőle, ha nyomod.

Ez a hab öli meg a bacikat, illetve folyadékká alakul, elpárolog/kifolyik, miközben működteted a klímát.

Pl. a Homasitában van vagy 5-6 féle is, különböző árfekvésben....

Előzmény: Birdiee (1959)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1959
Nekem egy olyan fajta sprayt mutattak,aminek lenyomva marad a gombja és belső keringetésnél csukott ajtók illetve ablakok mellett kell hagyni amíg ki nem fogy.Semmi olyat nem mondtak,hogy bárhova fújjam be..De nem is menne mert ha lenyomom a gombját megakad és jön belőle amíg ki nem fogy.Szerinte ez másfajta lesz vagy nem tudom...
Előzmény: m-tom4 (1957)
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1958
Úgy emlékszem, hogy rögtön a pollenszűrő után, ha benyúlsz annak a nyílásán, kézzel ki is tudod tapintani. Kapcsold be a klímát, úgy jobban érzed, egy hideg, hűtőszerű valamit kell találnod....
Előzmény: Birdiee (1956)
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1957
Max 2e Ft. És az összeset (max. kb 500 ml) bele kell fújni a levegőjáratokba...
Előzmény: guzzirider (1954)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1956
Klíma hőcserélője?Nos az hol van?:) Nem értek hozzá,én vagyok itt a leg laikusabb!! :)
Előzmény: m-tom4 (1953)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1955
Nem tudom egyről beszélünk e,de ez "csak" 1500Ft körül volt..
Előzmény: guzzirider (1954)
guzzirider Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1954
Eszedbe ne jusson! Horror pénzbe kerül ahhoz képest amennyit elhasználnál belőle. Egy valamire való autószerelőnek van ilyen a polcán. Az én szerelőm, a szűrő cseréjekor, megkérdezte hogy fújjon, vagy ne fújjon. Nem kért érte semmit, pedig nem találkozunk hetente (remélem, sokáig így lesz).
Előzmény: Birdiee (1952)
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1953

Sztem érdemes, de csak egy szezonig tart a hatása.

Ha már úgyis kint van a pollenszűrő, érdemes a klíma hőcserélőjéhez többet fújni, innen ered a rossz szag nagy része, nem a levegőjáratokból...

Előzmény: Birdiee (1952)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1952

Köszi szépen,de vettem már tegnap!

Viszont láttam ilyen klímatisztító sprayt is,érdemes azt megvenni?

 

 

Előzmény: betg (1949)
ace100 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 1951

Hát az messze van.Azért köszi!

 

Üdv:ace100

Előzmény: betg (1950)
betg Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1950
Hát nekem van de Budapesten .
Előzmény: ace100 (1947)
betg Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1949
üdv 4400ft tudok aktív szenes pollenszűrőt ha érdekel.
Előzmény: Birdiee (1946)
V.6. Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1948
Itt vannak viszonylag normális áron is.

http://www.fridcar.hu/webaruhaz/citroen/c5/2001/15911/szurok/utasterszuro/
Előzmény: Birdiee (1946)
ace100 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1947

Sziasztok C5 márkatársak!

 

Nincs valakinek kölcsönbe egy tetőcsomagtartója,kombi c5-hőz?Pécs közelében?

Nagyon örülnék neki,a nyaralás miatt kellene.

Esetleg vennék,vagy bérelnék is egyet.

Mielőbbi válaszotokat várom.

 

Köszönettel:ace100

Birdiee Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1946

Tudnátok segíteni,hogy hol lehet olcsón venni pollenszűrőt?

2001-es 2.0 benzinesbe kellene..Köszi!

betg Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1945
Üdv jól fől kell öltözni az sokat segít az ülésfűtés hiányán, na ez csak vicc ,hát sajnos nem sok mindent lehet vele csinálni elég benne a fűtőszál hasonló mint a tükörfűtésnél
ha szétbombázod az ülést megtalálod benne a fűtő párnát ha szerencséd van még azt is látod hol szakadt meg meg lehet próbálni áthidalni a szakadt részt de nem sokáig szokott utána jó lenni ha egyáltalán jó lesz ,vagy lehet bele mérgesdrágán újat venni ,vagy jó az úgy ahogy van ez legyen a legnagyobb baja.
Előzmény: egoka76 (1941)
unomma Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1944
Hát igen, akkor ez itten az összekeverés tényének beismerése lészen. Ámen! De érdekes hogy Tusky kolléga nem reagált, biztos megvette az autót, és azóta org.-a van. Hihi!
Előzmény: zoli913 (1943)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1943
Most már világos! Összekeversz Tusky77 társunkkal. Én csak szimplán érdeklődtem a két motor közötti különbségekről, Tusky77 pedig egy konkrét autóval kapcsolatban.
Előzmény: unomma (1942)
unomma Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1942
Nem értelek! Te konkrétan azt az autót irtad ami fenn van a HU-n, minden stimmel, az ár , az eladó, az évjárat, tehát arról az autóról van szó. Ezt kérdezted, most meg nem ebben az árkategóriában keresel, meg nem találod? Nézd meg egyértelüen rajta van, minden adata az amit leirtál. Most akkor ki -kivel van? Meg hány éves a kapitány?
Előzmény: Tusky77 (1930)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1941

Tényleg betq kollega, ülséfűtés ügyben valami ötlet, vagy mit kellene cserélni, esetleg raktáron valami? 2001-es jobb oldali fűtés halott lett tavaszra, tököm tudja azon mi szart be...

 

Köszi!

egoka76 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1940

Szia4

 

én náluk vettem kocsit, illetve cseréltem be az előzőt, és hoztam el a 2.0 benzin C5-öt. Hát bajok vannak vele azóta is, azt ne feledd, hogy addig nyájasak, meg kedvesek, míg ki nem gurulsz a kocsival a kapun, Én hívtam őket pár nap után jelentkező hibaüzenetekkel, na akkor már csak terelt mindenki...

 

Alapvetően persze nem Ők tehetnek a kocsi sok gyermekbetegségéről, hanem a csigazabáló mérnöknek nevezett kretének, és kiderült nekem sincs több gondom, mint a többi C5 tulajnak átlagban, de az előtte 4 évig használt Xantia egy karter gázcső öregedésen-duguláson kívül semmi nem mutatott, masszív volt, ezek meg már műanyag szarok, alulméretezett alkatrészekkel.

 

Persze a 2007-es már nyilván valamivel jobb, sok dologra rájöttek közben, de legalább egy betq minőségű szerelőt ismerned kell, hogy ne kapj egyvérzést majd...

Előzmény: Tusky77 (1930)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1939
A használtautó-n kb 25 db 2.2-es c5 van, nem értem, hogy ezek közül melyikre kellene gondolnom, mert ha úgy írod, hogy "ez az", akkor szerintem egy konkrét autóra gondolsz. Egyébként én csak egyszerűen érdeklődtem, hogy van-e valami tapasztalat, stb, hogy melyiket érdemesebb hétköznapi használatra. Egyébként árban nem feltétlen van nagy különbség.
Közben megtaláltam a biturbót, biztos jó, de nekem nincs rá szükségem, meg nem ebben az árkategóriában keresek autót.
unomma Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1938
Hát gondolom arra ami a Használtautó. hu-n van feltéve. Ez az nem?
Előzmény: zoli913 (1935)
betg Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1937
Üdv 2.2hdi -ből van változó geometriájú turbóval szerelt 133le és a 2 c5 -böl van a 2.2 hdi biturbó 170le az egy finom darab. A 2.2hdi motor egy sokkal fejlettebb motor mint a 110 le 2.0hdi de valóban egy kicsit több a híbalehetőség,de mindegyik orvosolható, nekem 2.2hdi van egy 133 le felhúzva kb 165le én trélert húzok vele meg megpakolom de nagyon nekem gyenge lenne a110 le hdi de hétköznapi használatra tökéletesen jó és valóban egy kicsit egyszerűbb de nem jobb ,mert nem változó geometriájú a turbója ,nem 16 szelepes nem változó szivóhossz vezérelt stb stb
ha kell az erő 2.2hdi rengeteg tartalék van benne, ha kis pénz kis foci kis motor kisebb költségek.
Előzmény: zoli913 (1936)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1936
dupla turbós?
zoli913 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1935
Nem konkrét autóra gondoltam. Te melyikre gondoltál?
Előzmény: unomma (1933)
Konrad Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1934
Nekem a kombiban a kisebbik 2.0-s HDi van, és teljesen jó bele. Nem tudom, kell-e az a plusz, amit a 2.2 ad, és valóban a 2.0 stabilabb motor.
Előzmény: zoli913 (1932)
unomma Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1933
Én ugy látom elég régóta árulják, azt hiszem ez a duplaturbós,-nem? Hát nem tudom, elég egyedi a motor, szerintem egy kétliteressel jobban jársz, nem sokkal gyengébb, sokkal több van belőle, bevált,-én 160E-kmt hajtottam egybe, minden gond nélkül, megugyi az adója is több asszem.
Előzmény: zoli913 (1932)
zoli913 Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1932
Sziasztok!

2.0, 2.2 hdi motorok. Szól valamelyik mellett, vagy ellen valami? Előnyökre, hátrányokra, meghibásodásokra, egyéb tapasztalatokra gondolok.

Köszönöm
unomma Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1931
Hát persze, nem tiltja semmi, csak jól megnézni, mint minden használt autót.
Előzmény: Tusky77 (1930)
Tusky77 Creative Commons License 2010.06.14 0 0 1930
Sziasztok!

Szabad megvenni egy C5 2.2HDI FAP Exclusive autót ami 97ezret futott, 2007 áprilisi, a Citroen Eger árulja és 2.790e az ára?

betg Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1929
Üdv ha nem boldogulsz vele megnézem neked hátha találok valami hibát ,ha jól emlékszem 2.2hdi ről van szó.
Előzmény: cxnita (1923)
betg Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1928
üdv köszönöm a köszönömöt !
Előzmény: gabi1955 (1927)
gabi1955 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1927
Üdvözöllek benneteket. Ma voltam betg-nél. Ami biztos, Ember a javából, csak dicsérni tudom, mert nem huzza le a kuncsaftot. Hozzáértően dolgozik és a fő dolog, hogy a saját munkáját többször leteszteli. Ő azaz Ember, aki ha megjavít az autón valamit, akkor az megvan javítva, ugyanis tudjátok a jó munkát csak 1x kell megfizetni, de a sikertelen munkát sokszor, mert lehet, hogy ahhoz a szerelöhöz már többször nem viszed el a kocsidat, de elviszed a másikhoz és ha ott sem sikerűl, akkor így jártál. Tehát próba nélkül soha nem szabad javított autót átvenni. Nem dícsérni akarom betg kollégát, melegen ajánlom minden Citroen C5-s tulajnak. Köszönöm  a munkát betg kolléga.
Előzmény: betg (1920)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1926

SZia Birdiee!

 

Tettél azóta valamit a féltengely támcsapágy ügyében? Én most kérdeztem a boltot, egy csapágyról van csak szó, a másik oldalon nincs is, és 3.000 píz lenne. Én azért meg fogom lépni, valamikor a jövő héten találok rá időt, meg szerelőt, mert ennyiből ennyivel kényelmesebben járni kincs:)

Előzmény: Birdiee (1676)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1925
Csak megfenyegetném őket egy perrel, aztán, hogy ki nyúlta le majd döntsék el, egyébként az összes hivatalos helyen ilyenek. Amit vettem azon univerzális katalizátor van, ami 20.000 Ft. Az előző tulajjal meg kifizettették a gyárit, ami 132.000.-Ft volt a számláján...De ez csak egy példa a sok közül, csak maszek helyre viszem a kocsit, ahhoz, aki ismerek.
Előzmény: cxnita (1923)
egoka76 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1924

Ezt csak most olvastam valahogy ez apár nap kimaradt a fórumból...

 

Ugyanez van nálam is, úgy indul, mintha nem lenne ferodol rajta, pedig kinyomó csapágyat cseréltünk nemrég, akkor néztük a kuplung ép.

 

Mér nekem sem csak rág, hanem olyan morgás is jön néha, attól függ hogy indulok.

 

Utána járok hamar, mert bazira idegesít engem is, addig köszi a tippet Én is!:)

 

Üdv.

Előzmény: unomma (1675)
cxnita Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1923

Szia

kicsit eltüntem.Sajna az autó még mindig le áll. elujitották a szivattyút,közben kiderült,hogy a mikro szürö cseréjét ugyan kiizettem,de a régit rakták bele,aminek letörtek valami pöckét. jó mi! hozzzáteszem szakszervizbe volt az autó.ezek után hova lehet vinni,ha itt is átvertek. viszont a hibát már generálni tudják! 3-as okozatba 1000-res ordulat alá engeded az autót és megáll a szerkezet.

ezt az AC kütyüt továbbitom a szerviz elé,hátha.

köszi

üdv Nita

Előzmény: betg (1882)
Gyuszo78 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1922
Sziasztok!

A minap izzót cseréltem a belső világításnál a tükör előtti panelban.
Lepattintotam, ki is cseréltem az izzót, viszont a panel alatt találtam 2db csatlakozót.
Az egyik fehér, és két narancsszínű szál van benne (3 csatis, a középsőben semmi sincs), a másik meg fekete.
Ezek milyen csatik?
Létezik, h ez a két csatlakozó az eső- illetve a fényérzékelőé lenne? A szélvédőm az sima.

Köszi a segítséget, előre is :)

C5 2.01 16V 2001évjárat

SySC5 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1921

Szia, Betq!

Azt mondd meg nekem, hogy a főtengelyt ennél is az indítómotor mögött kell kiakasztani, vagy máshol?

 

Előzmény: betg (1910)
betg Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1920
Economy módba akkor megy az autó ,ha nyitva marad az ajtó rajta marad a világítás stb
semmi köze az akku-hoz ez egy idő elteltével aktivizálódik, indításkor törlődik,végül is az aksit kiméli, lekapcsol minden fogyasztót csak a helyzetjelzőt hagyja rajta ha égett a tompított lámpa.
Előzmény: John Zero (1918)
betg Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1919
Üdv reggel 8-22-ig bármikor.
Előzmény: citroen_ds (1916)
John Zero Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1918
Ez az "Economy Mode Active" mit jelent?

Azt hiszem, hogy egyik munkanap égve felejtettem a tompított fényszórót (pedig csipogott is...). Munka után pedig láttam, hogy akkujelző balra van, és economy mode active... de beindult.

Azóta 1-2x láttam ezt a feliratot a napokban... Bár most mentem 2-300 km-t autópályán, talán eleget töltött az akkura.
ezustgolyo Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1917
jó tudni, hogy te vagy a vaterán ezzel a nickkel, akkor már ott is komunikáltunk :)
Előzmény: betg (1915)
citroen_ds Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1916
Üdv betg!

Holnapi nap folyamán mikor telefonálhatok? Érdekelne a cucc. Többit telefonon.
Köszönöm.
Üdv
Előzmény: betg (1915)
betg Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1915
Üdv van 4db gyári alufelnim 15" van 16" is nem üt nem ráz híbátlan van tolatóradarhoz szenzorom is 0630 821 3274 Budapesten vagyok meg tudod nézni de a vaterán megtalálod a felniket Rebekaluca felhasználó név alatt ha érdekel a megadott számon elérsz de nehogy leüsd a vaterán.
Előzmény: citroen_ds (1914)
citroen_ds Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1914
Üdv!

Kellene 1-2 cucc a kocsihoz (C5 2001 évj.) , érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek:
- 4db alufelni 15", jó állapotban
- 1db tolató szenzor

Mennyibe kerülne és merre lehetne megnézni, esetleg képet kapn róla?
Előre is köszönöm.

Üdv
bferi56 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1913
Szia Moli!
Régebben írtad, hogy kellene újabb infos fájl, kaptál is választ hogy honnan töltsd le. Én nem tudok ott regisztrálni valamiért, elküldenéd az újabb fájlt ?
Nekem is ugyanazt írja ki mint Neked akkor, hogy lejárt. feribeszedics@gmail.com
unomma Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1912
Szevasz Robi! Beütöd a Guugli-ba, aztán egy láda sör mellett két hétig olvashatsz róla!
Előzmény: Xantia Break SX 2.0 16v (1911)
Xantia Break SX 2.0 16v Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1911
Ahogy olvasom a tanácsokat,nem igazán értem mi az a Fap rendszer? Fap szürö? Mit csinálnak ezek és hogyan müködik a rendszer? Leirnátok ezt nekem? Kösz
Előzmény: betg (1910)
betg Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1910
Biztos,hogy elraktad a vezérlést egy minimális eltérés és már nem indul be mert a főtengely és a veztengely jeladója nincs szinkronban és a motorvezérlö nem kap jelet nem fog elindulni én egy 2.2hdi -vel szívtam a veztengely 2mm -rel volt odébb mint a jelölés és nem indult be. Rajzot sajnos nem tudok de vedd le a szíjat stifteld ki a főtengelyt -veztengelyt rakd fől a szíjat vedd ki a stifteket tekerd körbe a motort újra próbáld bedugni a stifteket ha simán bemegy akkor valószínű indulni fog remélem tudtam segíteni.
Előzmény: SySC5 (1908)
betg Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1909
A motor elbírja, a porlasztok kevésbé alkalmanként nem gond de tartós használatnál gond lehet a magas kéntartalom miatt, gyakrabban kell gázolajszűrőt cserélni porlasztó tisztító adalék is segíthet . Én néha tankoltam hajóról az még rosszabb minőség az autónak semmi baja de nem rendszeresen használtam, a hagyományos dízel motor jobban bírja az ilyen üzemanyagot még egy hagyományos tdi is (nem pdtdi)
gond nélkül megy vele .
Előzmény: ktn497 (1906)
SySC5 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1908

Kedves Kollégák!

 

Ha van, aki szerelte már, vagy egy szerelési könyvet tudna-e valaki linkelni.

Konkrétan a C5 1,6Hdi vezérlése érdekelne. A két vezértengely miatt a beállítás lenne a problémám.

Aki csinálta tudja, mire gondolok...

Ugyanis a helyzet az, hogy szét kellett szednem a vezértengelyek-láncfeszítő-csere miatt, összeraktam és nem indul. A porlasztóknál fenn van a go, de nem röffen be. Esetleg a vezérkerék és főtengely -nél levő jeladókra van-e valami konkrétum, vagy ... Esetleg ezek elmozdulásából adódhat-e hogy nem indul?

Mit tegyek?

ezustgolyo Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1907

:)

Kiváncsi leszek a reakciókra.

Előzmény: ktn497 (1906)
ktn497 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1906
sziasztok.szerintetek fütöolajat(piros) elbirják ezek a motorok?osztrák határ mellet lakom,és felénk rengeteg dizeles ezzel jár(taxisok is) mi a véleményetek
Tommaso86 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1905
Tisztelt Márkatársaim!

2005-ös évjáratú C5-öm van és nemrégiben úgy jártam, hogy sterimoval mostam a kocsit és mikor belülről takarítottam feltűnt, hogy beázott a hátsó utastérvilágításnál és onnan csöpögött a víz a középső fejtámlára. Esőben egyáltalán nem ázik be, pedig volt mostanában nagy zápor, kapta autópályán is a sok vizet, akkor mégse csak mosásnál és most vettem észre csak...
Valaki tudja esetleg, hogy honnan ázhat vagy járt már így valaki még rajtam kívül? Én az antennára tippelek de nem értem igazából, hogy ott hogyan...
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Birdiee Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1904

Köszönöm ,megnyutattál! :)

Most nekiállok kitakarítom az egész belsejét.

Jó hétvégét és balesetmentes közlekedést tisztelt márkatársaim! :))

Előzmény: citroen_ds (1902)
ezustgolyo Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1903
Nekem is áll a víz balhátul jól meg is ijedtem, de akkor lesza...
citroen_ds Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1902
Hali Birdiee!

Probléma dettó. Hiba okozója ez a sok eső ami leesett, meg ha a kocsi megdölve parkolt, pl mint nálam a jobb oldala 2 cm-rel volt magasabban, mint a bal. A szőnyeg alatt hungarocell van (zajszigetelés, gyári) és nem engedi át a szőnyeg a vizet. Tapasztalatból beszélek mert megtapogattam,felhajtottam a szőnyeget. kb 1,5 l vizet szedtem ki belőle 2 napja.
Előzmény: Birdiee (1896)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1901
Első szőnyeg alatt semmi,sivatagi szárazság!Nem éreztem édeskésnek a folyadékot..Szerintem az ajó alján folyhatott ki ahogy mondod.De kérdés hol folyt be.Holnap megejtem a slagozásos tesztet aztán beszámolok!Köszi a tanácsot!
Előzmény: betg (1900)
betg Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1900
Kösszzz már jobban vagyok, nyald meg azután kiköpöd ha édeskés akkor folyik a radiátor nézd meg ,hogy az első szőnyeg alatt száraz e? Ha az ajtó kárpit alatti szigetelést leszedték vagy rosszul rakták vissza az ajtón keresztül is beázhat, slaggal nyomni kell nagy sugárral a vizet az ajtóra az üvegnél (mert ott minden ajtóba befolyik a víz és alul ki kell folynia lehet ,hogy el van dugulva alul vagy ferdén állt az autó és a kárpit bevezette az utastérbe)és figyelni belül,hogy hol folyik be a viz.
Előzmény: Birdiee (1899)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1899

Amúgy jobban van tisztelt mester? :)

Csomag megérkezett?:)

Előzmény: betg (1897)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1898

Huh belenyalni?Survivor... :)

Nah meglesem nemsokára.... :) Bár nekem nagyon hígnak és áttetszőnek tűnik...Ja és penészes a lábtörlő alatt már,szal nem most folyt be...Fagyálló szerintem nem penészedik de nem voltam ott sok biosz órán anno.. :D

Előzmény: betg (1897)
betg Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1897
Dugd bele az ujjad és nyald meg ,hogy nem édes e mert ha igen akkor fagyálló ,ha nem akkor esővíz .
Előzmény: Birdiee (1896)
Birdiee Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1896

Ma reggel azt vettem észre,hogy a jobb hátsó ülés elött a gumiszőnyeg alatt áll a víz.... :( Úgynéztem alul folyt be az ajtó alatt talán vagy nem tudom..A gumiszigetelés alul vízes de nem hiányos meg semmi hibája,hozzáidomul az ajtóhoz..Volt valakinek ilyesmi problémája?Nem felül csöpögött be az tuti mert akkor nem folyi a szőnyeg alá...Illetve állt a víz a gumiszigetelés bemélyedésében a köszöbön...

 

 

betg Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1895
Az adatlapomon megtalálod a telefonszámomat üdv.
Előzmény: reseller (1885)
betg Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1894
igen ki kötöd a két végét kipattintod a tartó fülekből de nem könnyű a tűzfalnál hozzáférni lehet ,hogy nekem van ép meg kell néznem.
Előzmény: miki_sys (1891)
betg Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1893
igen én meg tudom csinálni ha az adalékóló számítógép még nem reteszelt le .
Előzmény: reseller (1887)
betg Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1892
kevered a szezont a fazonnal az lds az hiraulika olaj és az kell bármelyik c5 -be.
Előzmény: miki_sys (1889)
miki_sys Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1891

Tényleg! Bocs elnéztem.. Láma vok!

 

Viszont lenne 2 kérdésem:

 

- A hűtó radiátor belső azaz a motor felőlli részén van ventilátor?

 

- Légkondi aluminium csövem a vastagabbik kilyukadt. Tud valaki leszerelési leírást vagy csak annyi, hogy a légkondi szivattyúnál a (aszthiszem) 10-es kulcsnyillású csavart kicsavarom és ahol bemegy az utastérbe ott is kicsavarom a csavart és le lehet szedni?

 

 

Előzmény: m-tom4 (1890)
m-tom4 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1890

Sztem ez Neked is kell....

Viszont a HDI-sek, jobb, ha nem ezt töltik be Eolys helyett....ez LDS...;-))))

Előzmény: miki_sys (1889)
miki_sys Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1889
total Fap folyadék olcsóbban az EBAY.de-n:
http://cgi.ebay.de/LDS-Hydraulikol-Citroen-C5-C6-Liter-Flasche-/220612216356?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item335d834624#ht_744wt_900

Itt kb 3000Ft-re jönk ki / liter.
Hálistennek nekem benzines van igy nekem nem kell... :)
reseller Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1888

Ez egy 2005-os 1.6 HDI FAP, de gondolom az előző szériánál is hasonló lehet.

 

Előzmény: reseller (1887)
reseller Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1887

Szia!

 

457-es hozzászólás:

 

Az olaj az a FAP rendszerhez szükséges EOLIS-176 vagy

EOLYS ™ DPX 42 PSA folyadék. A tartálya az üzemanyag tartály alatt van.

Feltöltése egyszerű:

     leveszed a höterelőt a tartályról ( ez takarja)


      a tartály oldalán van egy cső, ami visszacsatlakozik a tartályra, ennek az alsó része "patentzáras" ezt lehúzod

       a patentzárra csatlakoztatod a folyadékhoz kapott műanyag cső végén levő műanyag "csöcsöt"

        a tartályon lévő túlfolyóra csatlakoztatod a folyadékhoz kapott vastagabb műanyag csövet, és belevezeted a szinténa folyadékhoz kapott üres műanyag flakonba

       A csőhöz csatlakoztatott műanyag csövön lévő kupakot feltekered az EOLYS folyadékkal teli flakonra, majd a flakont magasabbra emeled mint a tartály tetelye és

belefog folyni a tartályba a lötyi.(kis nyomogatással tudsz neki segíteni.

VIGYÁZZ A FOLYADÉK ERŐSEN MÉRGEZŐ!!!!)

 

A rendszerbe elvileg 5 l trutyi megy, és arany árban van!

Én a Peugeot-nál vettem 1 l 11.000 FT áron.

Állítólag a CITROEN-nél van 3l-es kiszerelés 20.000FT+ Áfa áron.

Miután a tartályt feltöltötted ki kell nullázni a computert (állítólag valahogy meg kell mondani neki, hoály tele van)

Én ezt sajnos nem tudtam megcsinálni, mert a szerelőm diag műszere csak a motorvezérlővel tudott komunikálni.

Talán van a topicon valaki aki tudna ebben segíteni?

 

üdv

reseller

Előzmény: citroen_ds (1886)
citroen_ds Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1886
Kedves Betg!

Merre található a C5ön (2003as modell) ez a FAP-folyadék tartály?
Választ előre is köszönöm.
Üdv
reseller Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1885

Szia!

 

Én feltöltöttem, de nem tudtam kinullázni.

Mennyibe fájna a kinullázási procedúra,  és Hol lehet téged elérni?

 

Előzmény: betg (1884)
betg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1884
Fel kell tölteni mert ha így jársz vele és nem töltöd fel, az adalékoló számitogépet egy idő után nem lehet kinullázni csak cserélni . A feltöltés után gyári lexiával ki kel nullázni feltölteni nem elég!!!!!!!!! Szinte azonnal fel kell tölteni!!!!!!!!! És nullázni mert drága lesz!!!
Előzmény: önindítópersely (1877)
betg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1883
No elnézést ,hogy beleszólók de nem kell hozzá szakműhely csak egy gyári lexia meg némi hozzáértés , gázolajat valóban szoktak bele tölteni akinek nincs pénze megvenni
az eloys-it a számítógép nem tudja ,hogy mi van benne ö csak a szintet látja ,hogy minimumon van e vagy sem köztes értéket nem tud, az autónak semmi baja nem lesz ha gázolajjal van feltöltve csak hamarabb kell majd a FAP szűrőt átmosni, persze ez csak olcsó Jánosoknak, aki vesz egy ilyen autót ennyit azért áldozzon rá. Az újabb dízeleknél csak simán elégetik a kormot adalék nélkül .
Előzmény: gabi1955 (1879)
betg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1882
Paraméterezni kell indítás közben nézni ,hogy felépül e az indításhoz megfelelő nyomás
stb sajnos ez lehet szivattyú probléma ha a csúcsok rendben vannak a nagynyomású szivattyú nyomásszabályzóját cserélték valószínű neked 3 szor és ezek után sem jó akkor lehet valóban a nagynyomású szivattyú de a tankban lévő elektromos AC is megtréfálhatja az embert ha ki van kopva nem mindig ad elegendő nyomást szóval szívatós probléma.
Előzmény: cxnita (1875)
betg Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1881
Ismerem a hiba okát ha elhozod az autót megcsinálom neked semmi köze a fapszűrönek hozzá, a többi szakmai titok.
Előzmény: gabi1955 (1876)
John Zero Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1880
"Nálam felváltva irogassa, hogy antipoluttion fault és, hogy víz van az üzemanyag szűrőben,"

Én most lekopogom, de már fél éve nem láttam az "üzemanyag a dízel szűrőben" feliratot. Egyrészt van valami leeresztőnyílás, amin át leereszthető a víz (bár én ehhez nem nyúltam, talán a szervíz), másrészt cseréltettem gázolaj szűrőt.

A szűrőcsere óta nem láttam az üzenetet (talán csak még egyszer közvetlenül utána???).
Előzmény: gabi1955 (1876)
gabi1955 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1879
Az üzemanyag adalék adagolása: Amikor tankoltál beülsz a kocsiba, figyeld az üzemanyag mérő órát és add rá a gyujtást. A mutató egy pillanatra megáll annál a pontnál, amennyi üzemanyag volt tankolás előtt és utánna jelzi, hogy tankolás után mennyi lett. A számítógépe kiszámolja a külömbséget és a megfelelő mennyiségű adalékot a tankolás utánni első indításnál hozzá adja. Az adalék tartály űrtartalma 5 liter, ha veszel adalékot az már csak 4-4.5 literes kiszerelésben kapható és nagyon ügyelj, hogy origin csomagolás legyen, hiszen 34.000,-Ft körűl van az ára. Kb:80-100 ezer km megtételére elegendő. A jó feltőltést csak szakmühelyben tudod megtenni, mert a feltőltésnél gépre kell tenni a kocsit, sőt vinned kell min, 10 liter gázolajat is. A gép utasításait követve kell csinálni mindent ahhoz, hogy jó legyen a feltőltés és a legfőbb dolog, legyél ott a feltőltésnél, hogy az adalékod csak a (te kocsidba kerűljön)!!!!! Bocs, ha az utolsó mondatommal valakit megsértettem, de vannak olyan esetek, amikor higítsák az adalékot gázolajjal és a sok pénzt meg leszámlázzák.
Előzmény: Konrad (1878)
Konrad Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1878
Nekem sosem jutna eszembe az ilyen olcsó kutakon dízelt tankolni egy HDi motorba... Az a néhány Ft különbség bőven elúszik, ha tönkremegy hamarabb a motor.
Előzmény: gabi1955 (1876)
önindítópersely Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1877

Sporttársak!

 

Mekkora gáz, ha anyagi okokból nem töltöm tele a FAP tartályt? Asszem nem szintet néz, hanem számlál ugye? Méghozzá tanksapka nyitást. Illetve, mennyit lehet menni vele az első üzenet után? Letilt, vagy csak egyszerűen eltömődik?

Hát ezek, köszi.

gabi1955 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1876
Figyelj ide: Nem baj, ha nem értesz az a C5-höz. Minden szervizes dolgozik otthon is. Én is avval javíttatok, szinte a szervízárhoz képest borravalóért, de tudom, hogy biztos ért hozzá. Pl: egy fékjavításnál nem jön fel az aknából 10x, hanem ami kell oda, azt viszi le már a kezdetnél. Engem az antipolluttion fault visz a sírba, mert tudom, hogy a FAP szűrő teljesen tiszta. A vomás ismerösömmel leszereltük és 150 báros nyomással kimostuk. A szervízben is ugyan ezt csinálják, csak jóval kisebb nyomással. Nálam felváltva irogassa, hogy antipoluttion fault és, hogy víz van az üzemanyag szűrőben, persze azonnal letilt mindent, még a túrbót is. Amikor letílt, azonnal megállítom a motort, fél perc után indítom és már nem tílt. Ezeket akkor csinálja sürübben, ha egy bizonyos nagyárúház kútjánál tankolok. Okosok azt mondják, hogy az EGR szelep miatt van én úgy tudom sok hiba lehetőség van erre, hogy ezt tegye. Tisztelettel megkérlek benneteket, ha valaki tud erre orvosságot, akkor legyen szíves megírni nekem, vagy ha tudja a javítás menetét, szívesen fogadom és siker esetén nem ingyen kívánom. Az autóm:C5-2.2 HDi 137 lovas. alga55@citromail.hu ide is írhattok nekem. Köszönöm és higyétek el a C5-s egy super autó 
Előzmény: cxnita (1875)
cxnita Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1875

Szia

rossz volt az infóm. Nem a szivattyút cserélték, hanem a"hozzá tartozó" mikro szürőt.:) Sajna nem tudom mi a hibaüzenet,de holnap +kérdezem.

Kicsit nehézkes vagyok, mert kicsit sem értek az autókhoz.  évjárat 2002.

üdv

Nita

Előzmény: oszcilloszkop (1867)
Xantia Break SX 2.0 16v Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1874
Szia.Szerintem (anyagilag) jobb választás lenne egy utolsó kiadású,jó Xantia (ha találsz) mint egy korai C5,esetleg még pénzed is maradna ha netán valami rejtett hiba elöjönne rajta.A C5 szerintem jó autó de sokra rá lehet futni ami nem hozzáértöen van szervizelve,el van hanyagolva,ami késöbb visszaüthet.Itt is igaz az ami minden más tipusnál,tulajdonostól veddne a legolcsóbbat,meg vigyél magaddal 1-2 embert akinek a kisujjában van a C5-Xantia.
Előzmény: zoli913 (1859)
betg Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1873
hát ez lehet alsó gömbfej, ha instabil útközben lehet szilent a kanyarstabilizátort azért nem írom mert az ha rossz, csak kopog de nem okoz semmi problémát föl kell emelni és átrángatni a futóművet egy jó futóműves is meg tudja állapítani ,nem bonyolult a c5 futómüve.
Előzmény: csori01 (1854)
betg Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1872
van szenzorom a tolatóradarhoz ha érdekel.
Előzmény: csori01 (1844)
betg Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1871
tudom mi a baja ha elhozod megcsinálom neked 06 30821 3274
Előzmény: 71Tamas (1841)
betg Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1870
üdv ha még nem sikerült megoldanod a problémákat én valószinű ,hogy meg tudom csinálni szinte csak ezeket javítom ismerem az összes híbajelenséget amit leírtál . Az adatlapomon megtalálod a tel számomat ha érdekel.
Előzmény: ÖREGANYO (1843)
betg Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1869
üdv a c5 1 modernebb de tele van gyerekbetegségekkel a 2 széria jobb de az sem hibátlan egy utolsó szériás xantia 2.0 hdi megbizhatóbb de kérdés ,hogy itthon létezik e még normális példány. Ha c5 veszel semmiképpen sem szabad az olcsókat nézegetni ill megvenni a hetekben javítottam egy két 800e ft vásárolt példányt hát siralmas állapotban voltak ,de cseréltem egy kombi 2.2hdi vezérműszíjat amit 1.4 mft vásárolt a gazdája szervizkönyvel teljesen jól működik rajta minden mondhatni híbátlan szóval lehet azért jót is venni, a 2.0hdi egyszerűbb olcsóbb a fenntartása .
Előzmény: zoli913 (1859)
betg Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1868
üdv nekem van gyári citroen lexiám nem kinai klon megnézem neked ha érdekel ,meg eléggé otthon vagyok a 2.2hdi ben, lehet az más is nem mindig rögtön nagynyomású pumpát kell cserélni.
Előzmény: cxnita (1863)
oszcilloszkop Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1867
Előző hozzászólásodban ezt írtad: "A computer szerint a nagynyomású szivattyúval van gond.Hát már a harmadikat rakják bele és mégis le áll a motor."

tehát akkor most cserélték, vagy sem?

Milyen évjárítú a gép?

Hibakódot pontosan meg tudnád írni? az OBDII hiba számára gondolok pl: P1162
Előzmény: cxnita (1863)
cxnita Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1866

Kedve zoli913!

 

Nekem c5 kombim van. 2.2 hdi

Azon kívűl,hogy most ráköltök annyit mint amennyit ér, Én imádom.

Ha újat veszel az tutui. A használt megmind lutri,attól függetlenűl,hogy franciavagy sem. Szóval én szretem, de ha  1szer meg tudják csinálni az enyimt eladom. Érdekel.:) Ja és soha többet nem vennék!!! Na jó ez csak vicc volt!

Jó vásárlást!

Üdv Cxnita.

Előzmény: zoli913 (1859)
oszcilloszkop Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1865
Mint minden autónál ennél is nagyon számít hogy ki volt az előző gazdája, rendesen szervizelték-e, nem volt-e elhanyagolva. Annyi általánosságban elmondható, hogy a 2004 szeptemberétől gyártott kettes széria nagyon sok mindenben át lett tervezve, így kevesebb hibalehetőséget tartogat.
Előzmény: zoli913 (1859)
zoli913 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1864
Köszi a bíztatást.
Az az igazság, hogy 2001-3 évjáratokban gondolkodom, pénzügyi okok miatt. Nem szeretnék sokáig eladósodni, és nem szeretném, hogy annyi pénz álljon az autóban.
Előzmény: unomma (1862)
cxnita Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1863

Tele vol a computer hibaüzenetekkel, elvittük egy mágushoz,aki nullázta.

Ezek után a nagynyomású szivattyúra panaszkodott a szerkezet.ezta bemérték, és azt modták hibátlan. ezek után rádugták egy hordozható gépre, ami leállás közben szinén a nagynyomású szivattyú hibáját jelezte. igy most ott tartunk,hogy azt kicsrélik és meglátjuk. drága mulatság lesz. és nem is 100% ,hogy ez a baja.

 

Előzmény: oszcilloszkop (1861)
unomma Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1862
Az a kalandvágy csak vicc volt! Szerintem ha a kettes szériából veszel, és nagyon megnézed, esetleg egy a tipust ismerő emberke sem árt,- nagy baj nem lehet.. Ha igy teszel ,lesz egy szép nagyon kényelmes autód, aminek előfordulhatnak kisebb nagyobb hibái, de csak nézz körül más tipusok fórumain! Meg hát ezek a a fórumok olyanok mint az orvosi rendelő,-ott is általában betegekkel találkozol többnyire. Kalandra fel!
Előzmény: zoli913 (1859)
oszcilloszkop Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1861
A szerviz milyen hibakódokat olvasott ki a diagnosztikai műszerrel?
Előzmény: cxnita (1842)
SySC5 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1860

"Meg kell húzni egy-két anyát:)"

Erre a programra hol lehet jelentkezni?

(bocs..:)))

 

 

 

 

Előzmény: egoka76 (1857)
zoli913 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1859
Üdv Kedves Fórumozók!

Örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra. Autóvásárlás előtt állok, több típus között felmerült a Citroen is, Xantia, vagy C5 képében, dízel motorokkal, kombi karosszériával. Sokan mondták, hogy hú francia... Olvastam a népitéleteket, vannak, akik panaszkodnak, lehúzzák a típust, de még többen dicsérik. Szerintetek, akik már C5 tulajok vagytok, megérte az autót megvenni, vennétek még egyszer? Olvastam, hogy valaki "kalandvágyból" ajánlja a vásárlást. Olvastam még sokféle meghibásodásokat is.
Konrad Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1858
Amikor indítasz, akkor kiír a km számláló egy alacsonyabb számot. Elvileg annyi van hátra szervizig. Gondolom ez lassan lejár...
Előzmény: csipesz1960 (1856)
egoka76 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1857

Meg kell húzni egy-két anyát:)

 

Gondolom szervízeltetni akarja magát, mármint valami beprogramozott szervíz ciklus járt le. Amíg csak az világít, és nem írogat hibaüzeneteket napjában többször, addig aludj nyugodtan!:)

Előzmény: csipesz1960 (1856)
csipesz1960 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1856
sziasztok a napi számlálo fölött baloldalt megjelent egy villáskulcs ez mit jelent?köszi
sisiek Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1855
Az antipollution fault hibáról már sokszor volt szó itt a fórumon, de összefoglalom neked! A katalizátor előtt is és után is mérik a nyomást és ha a különbség megváltozik ami a katalizátor eldugulását jelzi akkor írja ezt az üzenetet, sőt később a fordulatszámot is elveszi, nehogy sérüljön a motor.
Az egészet jó esetben az okozza, hogy kb 100 ezer km-nél kifogy az a folyadék(ami egy nagyon erős sav) amit 1-2 ezer kilométerenként, mint egy jó kocsmáros, fél decit adagol a katalizátorba és kitisztítja azt a koromtól. Ezt onnan lehet észrevenni, hogy alig megy az autó és rohadtul füstöl pár percig . A hátsó doblemeznél van a tartály kb 3 literes és vagy 30 ezer forint bele ez a folyadék. Gumikesztyű nélkül ne próbáld!
Utána a komputerrel is közölni kell, hogy tele a tartály. Nekem erre a citroen szerviz beajánlott 300 e ft-os költséget, végül 40e ből megoldottam!
csori01 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1854

sziasztok.

olyanba kérek segítséget pár napja erő teljes kopogás van a kocsi futó műve felől és ha fel emelem szerviz álásba a bal első kerék teteje dől egy picit kifelé én úgy látom, és néha halok erős ropanást is rossz uton.c5-l

cxnita Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1853
köszi az ötletet,de a porlasztsucsokon már tul vagyunk. bemérték,és tökéletesek,mind a 4.
egoka76 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1852

Hát nekem benzin van, abban nyilván kicsit mások az ügyek, de az ATIPOLLUTION FAULT mummus engem is izzasztott sokáig, valszeg még fog is. Nálam egyenlőre egy injektor tisztító segített, befecskendezési gondok voltak, így elégetlen anyag juthatott a katalizátorba, ami nem tudott vele mit kezdeni, így a hátsó szonda jól megmérte a hibát, és kiírta, hogy katalizátor öregedési hiba!:) De ehhez szakszervíz kellett, ahol francia még a gép is, minden szart kiír:)

 

Szóval nem kizárt, hogy a befecskendezéssel lesznek gondjaid, porlasztással, vagy hogy hívják a dieselnél:) Elsőre vegyél egy tisztító kütyüt, benzinkúton, Tesco, Auchan, ilyen helyeken van, azt itasd jól meg vele, és lehet kitakarítja a mocskot az üzemanyag rendszerből...

Előzmény: cxnita (1842)
John Zero Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1851
guzzi:
Köszönöm szépen, ez valóban nagyon praktikus megoldás. Nem 100%-ig esztétikus ugyan, de azért sokat megér az, ha az ember maga tudja cserélni az izzót... Elgondolkozom majd rajta.
Előzmény: guzzirider (1847)
guzzirider Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1850
Ja, és még valami:
Ha nem akarod, hogy motormosáskor beázzon a fényszóró, akkor tanácsos a nyílást valamivel lefedni. Én, széles szigetelőszalaggal oldottam meg a problémát, amit azonban időközönként nem árt lecserélni, mert elenged a ragasztó.
A tökéletes megoldás egy kivehető gumidugó lenne. A nyílás alakjának kialakítása előtt érdemes ezt figyelembe venni.
Előzmény: John Zero (1826)
guzzirider Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1849
Bocs, hogy itt próbálkozom mint a kiskutya, de egyik sem az igazi, mert nem nagyítható a fotó, így alig lehet látni a lényeget.
Ha viszont erre a linkre kattintasz, akkor elröpít arra az oldalra, ahol a korábban említett számú beírásaim találhatóak, és az ott levő kisméretű fotóra kattintva, a megnyíló új ablakban láthatod nagyban.
IDE kattints!
guzzirider Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1848
Izzócsere megkönnyítése céljából kialakított nyílás fotója:KATT IDE
guzzirider Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1847
Tisztelt John Zero!

Hadd ajánljam figyelmedbe az 1562-es és az 1563-as beírásaimat. (Jócskán vissza kell olvasnod, vagy inkább katt ide:KATT IDEhttp://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=99667879&t=9110541)
Ezekben ismertetem, hogy én milyen megoldást találtam az izzócserére vonatkozólag.
Ugyanis: nagyon nem mindegy, hogy egy, vagy két kézzel tudsz szerelni...
Remélem segítettem!
Üdv: guzzirider
Előzmény: John Zero (1826)
cxnita Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1846

Kedves Öreganyo!

 

Mit nem adnék azért,hogy csak lassan menne! De eznnek le áll a motorja menet közben.

Ebböl adódik,hogy no szervo no ék. 120 tempónál ez nagyszeü élmény volt. multkor elözni probáltam,hát nem sikerült.DE MÉG ÉLEK!!!! Azóta nem vezettem a kosit.

igy várok még hátha valaki látott már ilyet!? A computer szerint a nagynyomású szivattyúval van gond.Hát már a harmadikat rakják bele  és mégis le áll a motor.

Akko hogyan továbbbbb?????

 

üdv

Cxnita

unomma Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1845
Vateraaaa!
Előzmény: csori01 (1844)
csori01 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1844

sziasztok.még mindig tolatoradar szenzor problémám van folyamatosan sípol szétszedtem be fújtam wd40 el nem segitet ugy vetem észre az egyik szenzor rossz menyiért vesztegetnek egyet tudja valaki.?

ÖREGANYO Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1843

Sziasztok!

 

71Tamas és cxnita!

Nekem is egy 2003-as C5 2.2 HDI Breakem van.

Tavaly nyáron júliusban nekem is így kezdődtek a problémák. Országúton haladtam jó tempóban, és egy körforgalmi lassítás után, már nem akart felgyorsulni újra a kocsim. Cammogtam vele tovább addig, míg nem találtam egy megállásra alkalmas helyet. Ott leállítottam a motort, és várta kicsit. Az újra indítás után, érdekes módon újra ment, mint a kisangyal. Ezt megismételte legközelebb szeptemberben, akkor egy piros lámpánál kellett megállnom Szentendrén, és már csak 30 km/h sebeséggel volt hajlandó tovább menni. Megint megálltam vele, leállítottam, és vártam egy kicsit. Újra indítva, megint minden rendben volt. Legközelebb pont a műszaki vizsga után /ahol egyáltalán nem találtak semmi problémát az autónál/, hoztam haza a szerelőmtől, és az M3-ason egyszer csak 110 km/h tempónál úgy gondolta, hogy nem hajlandó tovább ílyen gyorsan menni, és elkezdett minden villogni a műszer falon, majd kijöttek olyan feliratok, mint cxnita esetében. Hírtelen már csak max 70 km/h -el tudtam csak haladni. Valahogy azért haza értem vele. Hívtam a szerelőt, hogy akkor most mi is van a kocsival, a válasz az volt, hogy nem tudja. Másnap már megint úgy ment, mint egy kisangyal. A tél folyamán már nem tréfált meg többet, de amikor végre elmúltak a nagy fagyok, utána már nem lehetett vele elindulni kb 7-10 percig, mert minden nap, amikor elösszőr akartam vele indulni, akkor annyi ideig égett a piros STOP jelzése. Attól kezdve, ha esetleg autópályára vagy országútra tudtam felmenni, és elértem a 90-100 km/h sebeségget, akkor megint villogott minden, és hírtelen vissza esett a sebessége. Végül is meguntam már a játékát, és egy másik ismerősöm szervízébe vittem el a kocsit.

Ott aztán többszöri átnézés, compjuter kiíratás után, előbb az indító relét cserélték ki benne, akkor megszűnt a STOP kiírásom. Utána tovább iratták még ki a hibákat, és végül szétszedték a kocsit, és most ne nevessetek rajtam, de tényleg nem tudom a nevét annak a szerkentyűnek, amiből 4 db van benne, és azt hiszem az szabályozza az üzemanyag befecskendezést. Valamilyen szelep féle lehet.

Nos, azt mérették be egy citroenes szakszervízbe, ahol kiderült, hogy szerencsémre nem rossz, csak tisztítani kellett, és újra beállítani.

Na most gyorsan lekopogom, azóta szépen megy a kicsi bálnácskám, és nem jelentek meg azóta ilyen és hasonló feliratok sem.

 

cxnita Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1842

Sziasztok

 

Segítséget kérnék. 4.hete van a kocsim szervízbe.  C5 kombi,2000 hdi.

Nem jönnek rá mi a baja.

Menet közbe leáll. jön a hiba üzenet" ESP-ASR NOT UNKCION"

aztán kis idö mulva beindul.kiírja,hogy "ANTIPOLLUSEN AULT" ,de megy tovább,egy darabig. Ha valaki látott már ilyet, kérem segítsen.

A harmadik szervizbe van a kocsim és ott is csak néznek rá "bután" :(

Semmihez nem köthetö,gyorsítás,üres tank,tele tank,tök mindegy mit csinálok.

Elöre is köszi!

 

Nita

71Tamas Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1841
Sziasztok!2001 es 2.2 HDI m van es egy normal autopalyasebessegröl lassitottam egy sebessegkorlatozasnal,de utanna mar nem akart gyorsulni.Nagyon lusta lett es a legfelsö levegö csö behorpad gazadaskor......a szomoru az,hogy a szerelök csak talagatnak....esetleg valakinek volt hasonlo problemaja?szep napot!
m-tom4 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1840
A hátsó ajtót nyitja....
Előzmény: miki_sys (1838)
V.6. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1839
Ez a csattogás nálam is van néha. Olyan mint ha valamit felvágna a kerék. Nálam is csak rosszabb úton hallani. Még nem néztem utána.
Előzmény: Birdiee (1837)
miki_sys Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1838

Sziasztok!

Combi c5-öm van és végre ki tudom nyitni a hátsó ablakomat. Mármint a leghátsót aminek a kapcsolója az ablaktörlőnél van. De én azt hittem hogy a műszerfalon is ki lehet nyitni a rádiótól balra található gomb megnyomásával amin és egy kis autó van aminek ki van nyitva a csomagtatója. De ez a gomb nekem látszólag nem csinál semmit. Akkor mit csinál?

De a hátsó ablaktörlőm még mindíg nam müxik.. Szerintem valami érintkezési hiba lehet.

Birdiee Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1837

Csatlakozom!Nekem is jelzett minden fékre lépéskor a service felirat! :)

 

Egy kérdés!

Hátul "csattog" az autó..Nem hiszem,hogy lengőkar csapágy lenne ,mert nagyon megtáncoltatom az autót fel-le és semmi.Na meg már volt lengőkarcsapágyhoz szerencsém pár éve...Akkor ha jól emléxem 45 ezer Ft-om bánta..Csak menet közben fordul elő ahogy átmegyek fekvőrendőrön,vagy csak simán rosszabb úton  van,hogy csattan egyet..Mitől lehet?Köszi a választ!

 

Konrad Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1836
Akkor én vagyok az 1 :)
Nekem jó, és kell is, jelzett is, amikor aktuális volt a dolog.
Előzmény: betg (1835)
betg Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1835
A fékkopásjelző vezetéke 10 -ből 9-nek el van szakadva semmi jelentősége ,nem kell vele foglakozni.
Előzmény: csigabiga007 (1829)
oszcilloszkop Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1834
Szia!
az a fékbetét-kopásjelző vezetéke. nekem a bal oldalon törött el, jól lezsugorcsöveztem, hogy ne oxidálódjon tovább :)

alátekert kormánnyal nekem is emelget, picit más lesz a kaszni magassága így és nem tud mit kezdeni vele. amint elalszik a BSI, abbahagyja.
Előzmény: csigabiga007 (1829)
John Zero Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1833
Szégyen a szakember, de én elvittem egy "gyors" szervízbe (általános). A szaki ott is megküzdött vele, kb. 30 perc volt neki is.

A hidraulikatartályt is kicsavarozta (2 csavar), amivel lehet nyerni még 2-3 centit, de ennél jobban nem merte megbontani (nem is ajánlottam volna neki).

Nagyon kemény dolog, ráadásul az az 5 filléres drót is elég gagyi, ha egy kicsit normálisabb zárszerkezetet csinálnak, akkor már előrébb lennénk.
Előzmény: reseller (1830)
V.6. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1832
: )))
Előzmény: unomma (1822)
V.6. Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1831
Ezt megpróbálom én is. Köszi.
Előzmény: betg (1819)
reseller Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1830

Én már párszor cseréltem itt izzót. Sajnos nincs rá egyszerű megoldás, csak új -heggyel tudsz dolgozni, próbálj meg keresni valaki vákony, vagy kis kezűt.

Azért  készítsd fel rá, hogy jópár horzsolás, vágás lesz a jutalma.

 

Előzmény: John Zero (1826)
csigabiga007 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1829
Sziasztok !

Volna egy olyan kérdésem, hogy a hétvégén észrevettem hogy az első keréknél megy 2 db 2 eres vezeték felfelé , de az egyik el van vágva, megnéztem másik oldalon is, és ott is el van vágva, mi lehet az szerintetek, még nem emeltem meg és a kereket sem vettem le az még ezután jön.

Hibát nem jelez, néha veszem észre hogy miután megálltam az autó még állítgatja az elejének a magasságát (ha alá van tekerve a kormány)
az autó 2002-es C5 2.0 HDi

Előre is köszönöm az 5leteket !
önindítópersely Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1828

 

Ajtózár:

nekem is jelentkezett nemrég, nem szedtem szét az ajtót, nekem elég volt wd40-el megfújkálni kivül a zár szerkezetet. Nem a kulcsnál, hanem az ajtó oldalán ahol a b oszlopra kapcsolódik. Azóta jó. Azért nyúlik meg a rudazat a kárpit alatt, mert ez szorul a por és az idő miatt, próblná kinyitni, de mivel akad, azért a rudazat nyúlik, egy idő után meg a kilincs is letörik, hisz annak az útja véges. Zsírozzátok meg itt és nem lesz baj.

Előzmény: Attila00011 (1794)
csori01 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1827

Kösszönöm a gyors segítséget meg fogom nézni.

remélem jo lesz.

Előzmény: N_Joco (1825)
John Zero Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1826
Hi! Kövezzetek meg, de én ma reggel feladtam a jobb első izzó cserét. A bal első izzó még ment, de ez nagyon kemény. 3 karcolás után kiütéssel győzött a C5 :-)

Olyan apró a hely a hidraulika olaj (?) tartály és a lámpatest között, hogy lehetetlen ott dolgozni. Van erre valami trükk?
N_Joco Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1825
Szia csori01!

Nekem is volt ilyen. A következőt tudod tenni: Bemászol a hátsó lökhárító alá és az egyes érzékelők csatlakozóját kihúzva megtisztítod (kontakt tisztító) majd vissza. Ha már ott vagy, nézd meg a vezetékezését mert nekem elég hanyagul volt leszigetelve. Még megfejeltem a dolgot azzal, hogy minden csatlakozót gyors bilincsel oda rögzítettem, hogy biztos ami ziher ne csússzon ki. Azóta tökéletesen működik.

Üdv.: Józsi
Előzmény: csori01 (1809)
unomma Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1824
Utánanéztem, tényleg felemeli, ezt eddig nem tudtam, igazad van!
Előzmény: betg (1813)
Konrad Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1823
C5 kombi teszt a HVG Onlineon.
unomma Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1822
Mázlista! Én meg kiegyeznék a Te 41-del!
Előzmény: V.6. (1810)
unomma Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1821
Akkor hagyom az egészet, valószinü csak álmodtam, és már hozzászoktam a jóhoz. Akkor , -ha eddig jó volt ezután is jó lesz. A borzalmas támcsapágy gubanc előtt észre sem vettem. Holnap megyek vezérmüszij, görgők, hosszbordásszij, feszitő stb cserére. Jó occsó móka lesz! Még egyszer köszi, Jó éjt!
Előzmény: betg (1820)
betg Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1820
igen minden gömbbe van egy szelep, de ha az rossz akkor annál a keréknél szinte semmi rugózás .
Előzmény: unomma (1817)
betg Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1819
de inkább benzin levegő keverés probléma hidegen kevés az üzemanyag a levegőhöz
vagy túl sok de ha mondjuk az egr szelep állandóan nyitva van az nem jó, az én dízelemnél egyszerűen csináltam egy vaslemezből egy teli tömítést és a motorba nem megy kipufogógáz oszt kész az én egr szelepem tökéletes de a szívósorban keletkezett trutymó ami az egr szelepnek köszönhető megszűnt .
Előzmény: V.6. (1818)
V.6. Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1818
Köszi!!
Előzmény: betg (1815)
unomma Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1817
Erre a szelep problémára én is gondoltam. Ennek az ellenőrzése miből áll? Gömbönkénti szétszedést? Már ha ott van a szelep.
Előzmény: betg (1813)
unomma Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1816
Kösz!
Előzmény: betg (1814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!