Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2009.05.30 0 0 3397
Szerintem hagyd meg másnak! Majd kerül szebb!
Előzmény: D-zoli (3396)
D-zoli Creative Commons License 2009.05.30 0 0 3396
Ez lenne a Zenith:
D-zoli Creative Commons License 2009.05.30 0 0 3395

Köszönöm az infót!

Megnézem, hátha találok olyant ami tetszik.

 

Most értem haza nemrég a munkából.

Fotózom az órát, aztán felteszem a képeket.

Előzmény: Wreck Diver (3390)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.05.30 0 0 3394

Én ilyen felhúzást még nem láttam... Pedig milyen ötletes.

Szerintetek ez gyári megoldás, vagy későbbi "sufnituning" ?

 

Jurgensen
glashuette Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3393
Ezzel maximálisan egyetértek. Most is volt fenn két szép darab 15 e körül mentek el.
Előzmény: Wreck Diver (3390)
glashuette Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3392

Sajnos ebből nem sokat értettem, mármint ami a politikai fejtegetést illeti.

 

Hibás zsebórákat végképp nem gyűjtök. Hibátlant is csak egyet-egyet, módjával. Ami nekem tetszik, az nagyon drága.

 

Karórákból pedig az 50-es, 60-as, 70-es évek jobbfajta automatáit.

Előzmény: csupacsoki (3389)
JPBemondó Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3391
OFF
Semmi baj nincs ezzel a hazával. A széljobbot át lehet lépni, ha a járdán utadba kerül.
ON
Előzmény: csupacsoki (3389)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3390

Esetleg az amerikai darabok között ( Illinois, Elgin, Hamilton, Howard, Waltham stb. )nézz szét, ha tetszenek. Szép állapotban is találni reális áron.

Előzmény: D-zoli (3388)
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3389
Nem mindig figyelek oda, de mintha a neoliberalis csokak allandoan azt szajkoznak hogy a kereslet - kinalat hatarozza meg a piacot, meghogy a szabad piac a jotetemeny es minden mas a "gonosz" muve.?
Biztosan az en hibam, de mentsegemre legyen szolva, hogy anno meg a politikai gazdasagtan eloadasokon sem ertettem mindent. Ez akkor is bosszantott, azota meg mar a kerdezgetesekrol is leszoktam. Valahogy a valaszoktol nem lett egyszerubb az eletem. :-)

(Elgonolkodtam hogy hogyan lehet az, hogy az az ember, aki Daniaban liberalis demokratakent kenytelen szelsobalosokra szavazni moralis okok miatt, az idehaza meg jol beszavazhat a jobboldal legszellere ha szeretne egy orszagot amit HAZANAK lehet nevezni. Megall az ember esze!) - elnzest a kiteroert.

Visszaterve az oragyujtesre, az a velemenyem hogy serult zseborat gyujteni csak kiveteles esetekben szabad, kulonben pedig kidobott penz az ablakon. Nem gond ha eleg gazdag hozza az ember :-)
Előzmény: glashuette (3386)
D-zoli Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3388

Köszönöm a véleményt!

 

A számlaphibának én sem örülök, de ez van. Elviselhetőnek tartom, és elnézegetném szívesen, mert összességében még így is egészen kellemes látványt nyújt az óra. A szerkezet hibája már jobban zavar, de végső soron működik nélküle is az óra.

Az az igazság, hogy ahogy már írtam egy minőségibb, és megbízható zsebórára lenne igényem, de nem tudok jelenleg több tízezer forintot kiadni érte. Az az árfekvés amiben a Zenith lenne, még épp a határon van, és küllemét tekintve abba a kategóriába tartozik amit szívesen begyűjtenék.

Jópár évvel ezelőtt volt egy fegyveracél Omega zsebórám amit a legjobb barátomnak adtam születésnapjára.  A szerkezet el volt koszolódva, és a számlap se volt szép, de összességében nem volt csúnya. Nem bántam meg, hogy elajándékoztam az órát, de idővel elkezdtem érezni a hiányát, és akkor fogalmazódott meg bennem az igény egy minőségibb zsebóra beszerzésére.

Előzmény: csupacsoki (3385)
glashuette Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3387
Júniusban lesz órabörze?
glashuette Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3386

Hehe. Utoljára Drwatch eladónál láttam értékelhető zsebórát, azt is horror áron. A karóráknál sem jobb a helyzet, értékelhető darabok jóformán már csak két kereskedőnél vannak.

 

Persze ez nem a feltöltési díj miatt van így, hanem azért, mert jelentősen visszaesett a kereslet, és semmi értelme feltenni bármit is.

Előzmény: csupacsoki (3385)
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3385
Beneztem en is a vaterara, a "Zsebóra" kategóriában 20e forint felett osszesen ket orara erkezett licit, de azok sem utik meg az elado altal kivant szintet. :-) Szanalmas!

A zenith alapjaban egy szep es igenyes szerkezet, de javitott szamlappal es torott finomszabalyzoval az en szememben mar csak alkatresznek valo. Persze nezegetni es gyakorolni is jo ha ez az elso ilyen orad.
D-zoli Creative Commons License 2009.05.29 0 0 3384

Üdvözlöm az Urakat!

 

Segítséget szeretnék kérni véleményezés formájában!

Egy Zenith zsebóráról lenne szó amit lehetőségem lenne megvenni 10-15 ft. körüli áron. Nem igazán vagyok zsebóragyűjtő, de egy minőségibb darabot már régóta szeretnék magaménak tudni, és ez a darab konkrétan tetszene is, de nem szeretnék nagyon melléfogni.  Képekkel csak este 11 magasságában szolgálhatok, ha hazaértem a munkából. Amíg a fotókat pótolom leírnék pár dolgot az óráról. Sajnos nem makulátlan állapotú. A számlapon van négy hajszálrepedés, és egy helyen javítás is. A szerkezet a finomszabályozós változatú, működik, pontos, de a hattyúnyak formájú  rugó az törött. Az óra tokja érdekesnek tűnik, legalábbis számomra. Az anyaga nem ezüst, és nem is alpakka. Megkockáztatom, hogy nikkel vagy esetleg acél. Enyhén sárgás árnyalatú a csillogása, és rozsdamentes.

Szétszedni oly módon lehet, hogy a lünettát, kell lecsavarni, a koronát felfelé húzni, majd ez után egy belső szerkezettartó gyűrűt lehet kifordítani a tokból, persze a szerkezettel együtt. Ez a gyűrű a tokhoz egy zsanérral csatlakozik.

Találtam egy hasonlót a vaterán, azt ott katonai óraként próbálják meg eladni, de nem teljesen egyforma a két óra, ha jól láttam a vaterás példánynak nincs meg az a belső gyűrűje ami a szerkezetet tartaná. Elképzelhető, hogy a nálam lévő óra is katonai eredetű?

katt.
Tomotius Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3383

Paul-i bátyónak magyarországon még nem láttam óráját, pedig szívesen vizsgálnám.

 

A korábban gazdagodó (az ipari forradalom első hullámára gondolok) országok gyűjtőinek könnyű: sokkal tobb a gyönyörű, értékes óra; nembeszélve a jelenkori vásárlóerejükről... Szóval figyeljük a Ditishemeket csak nem talájuk őket.

Előzmény: csupacsoki (3381)
Gempa64 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3382
Nekik is MUF a jelzésük Moskauer Uhrenwerk Kirow, de itt nyilván nem erről van szó, csak érdekesség.
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3381
Hat igen, ismert arrol hogy egy vajtfulu sved :-)

Nekem a "Paul Ditisheim" zseboraknal vannak aranyotvozet horgonyok, mas szerkezeti erdekessegek mellett. Kulon elmeny hogy csak egy kis felarral megszerezhetok, mar hogy ha van elado a piacon. :-) Mar regen ajanlottam a figyelmetekbe ezeket a szerkezeteket, remelem hamarosan masok is birtokolnak hasonlokat..

sv
Előzmény: Tomotius (3379)
APT Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3380
Minőségi, precíziós óráknál mind a gátkerék, mind a horgonytest esetén elég gyakran alkalmaztak valamilyen aranyötvözetet. Ez is effélének tűnik.
Előzmény: Tomotius (3379)
Tomotius Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3379

Mivel a számlap alatt "U.M&Fils" felirat látható valószínüleg igaza is van az ismerősödnek.

 

Köszönöm, hogy utána kérdeztél.

 

Nem láttam még horgonyt ilyen ötvözetből, többnyire acélból készülnek. Ennek és a gátkeréknek a tisztítás előtt és most a tisztítás után is nagyon szép a fénye. Szerinted valamilyen arany ötvözetből készült?

Előzmény: csupacsoki (3376)
JPBemondó Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3378

Köszönöm, rendben, de a mai napom zűrös. Írok délután, hogy mikor lenne jó a jövő héten!
Előzmény: BoBoYSA (3375)
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3377
Ezen az oldalon eleg sok jeloles megtalalhato.
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3376
Az UMF - Ruhla nem tunik valoszinunek, es ezt a jelzest sem lattam nalluk soha.

Egy baratom szerint "U.MOSIMANN & FILS" kesobbi MILDIA, de ezzel szerintem nem sokra mesz, igy marad a szerkezetben valo gyonyorkodes. :-)
Előzmény: Tomotius (3369)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3375

Szia Bemondó!

Tévedésből ki van nyomtatva a Vályi Huba könyv 3 kötetéből a második. Ha érdekel, egy doboz használt gramafontűért elcserélem.

Ma a Nagykörúton belül bárhol 6 óráig, vagy ha nem nem jön össze, akkor áll az alku a jövő hétre. Akkor még egyeztetünk.

Üdv

Előzmény: JPBemondó (3374)
JPBemondó Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3374

Fantasztikus, köszönöm az tippet!
Előzmény: BoBoYSA (3373)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3373

Én most vettem meg CD-n Vályi tanár úrtól és nyomtatgatom. Miután az órás CD könyvek két utolsó darabját (a Babos-Vályit és a Swartz könyveket) összesen 3 e Ft ért odaadja. Ha felhívod, ( a honlapján van a szám www.oktatora.hu) akkor a fiától direktben is megvehető (Sas utca) és nem kell a postai utávétel (amitől pirosat láttam).

 A Swartz könyvek közül 6 db van ezen a CD-n hengerjárat, horgony járat, nagy órák, zsebórák, komplikált zsebórák és szakrajz.

 

Üdv

B

Előzmény: JPBemondó (3372)
JPBemondó Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3372

A Schwartz-könyvek hozzáférhetőek valahol? Esetleg utányomásban...?

Egyetlenegy van meg belőle (Komplikált zsebórák) de nagyon érdekelne a többi.
Előzmény: BoBoYSA (3371)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3371

Szervusztok.

Még tavaly Csupacsoki vetette fel a témát, és polemizáltunk azon, hogy léteznek bimetál billegők, amelyek nincsenek teljesen felvágva, és hogy mivére van ez.

Akkor többen azt mondták, hogy egyszerű csalás, én meg azt, hogy biztos előre gyártott billegők és a  manufaktúrára van bízva, hogy felvágja és beszabályozza-e.

Most a kezembe került Swartz Zsigmond 1922 könyve, amiben egyértelműen hamisítványnak nevezi ezeket. Tehát már kilencven éve is így vélekedtek erről.

 

Más OFF

Ha valakit érdekelnek a régi nyomtatványok és a nyelvújítás előtti magyar nyelvemlékek akkor jelezze, és küldök egy meghívót az első magyar bibliafordítás (1536 Pesti Gábor) új kiadásának könyvbemutatójára.

Üdv
B

sqdorleans Creative Commons License 2009.05.25 0 0 3370

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, ha alkalmatlan, de ideteszem, hátha érdekel valakit...

Gazdát keres egy gyönyörű ezüst zsebóra! Századfordulós, dupla fedelű, női, cylinder zsebóra, toledói zománc tokkal, márka nélküli, de működő szerkezettel. Hibátlan állapotú, további képeket szívesen küldök róla.

Irányár: 25 ezer Ft.

Érdeklődni: lucat@vipmail.hu, 06-70-385-8360.

 

köszönöm

 

 

Tomotius Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3369
A jelzés nem ismerős valahonnan?

MUF oder UMF

Előzmény: csupacsoki (3368)
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3368
Nagyon erdekes szerkezet, ha csak a horgonyt nezem akkor meg lehetne "bodzaszagu" a megoldas, de igy egyben nagyon kulonleges :-) Szep szerkezet!
Előzmény: Tomotius (3365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!