Keresés

Részletes keresés

márc01 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16273

A kis Sherlock  :D

 

Ezen az áfa problémán kár viaskodni, ez ellen ugysem tudunk mi semmit tenni...

 

Ezek úgy szerezted be ajánlat kérésként??

Előzmény: fgcs (16267)
márc01 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16272

A Decco 70-es profillal nincs gond, kivéve ha a cég gagyi aki foglalkozik vele.

A Decco 90 gyártásánál vannak gondok, nem kiforrott még az a rendszer.

Előzmény: mcll (16269)
ganser Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16271

Másodosztályú (B minősítésű).....evvel a tulajdonságával csak a teraplast van egálban.Minden más ,piacon lévő profil "A"-s.Annyival pedig nem olcsóbb.

Előzmény: mcll (16269)
ganser Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16270

Igen,kissé nyers a stílusom néha. ! Nem is szeretnek miatta. A szomorú az, hogy  ilyen vállalkozások is boldogulnak. Másrészt a rendes munkát is elismerem.( KA kollégát is szekáltam párszor de elismerem hogy tisztességes munkát csinálnak.)

Előzmény: LandCruiser (16266)
mcll Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16269

Mi a vélemény a ROPLASZTO (remélem jól írtam le) (német) ablakokról? Mert ezt megkapnám +5% felárral a Decco-hoz képest. Egyébként mik a problémák a Decco-val? Mert többen azt mondjátok hogy ezt ne. Na de miért? :)

Egyébként szintén +5% felárért odaadják a 90-es Decco-t, mely 8 kamrás. Vélemény, tapasztalat?

Előzmény: mcll (16254)
dreim Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16268

Véletlen:) nem tudjátok, a Marshall ablaknak ki készíti a hőszigetelő üveget?

fgcs Creative Commons License 2013.05.10 0 0 16267

Sikerült a végére érnem a kis összehasonlításomnak.


Elég durva a szórás, nem is értem.
Az a tapasztalat, hogy egyesek meg sem említik, hogy létezik ÁFA is Magyarországon...


http://www.erkelybeepites.com/ablak.pdf  

Előzmény: kiss_atti (16257)
LandCruiser Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16266

Hát nem hímezted ki. :):)

Előzmény: ganser (16261)
mcll Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16265

Huhh meredek vélemény. :D De végül is ezért vannak a fórumok hogy mindenki elmondja a véleményét. :) Mivel nem ismerem őket, (meg úgy senkit ebben a témában), ezért jó ha többen is elmondják a tapasztalataikat. :) Még keresgélés megy a részemről, nincs lefixálva semmi, nem kapkodjuk el a dolgot.

Előzmény: ganser (16261)
mcll Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16264

Kiss_atti dobtam Neked egy emailt, tudnál rá majd válaszolni? Köszi. ;)

Előzmény: kiss_atti (16262)
ganser Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16263

Nem zavar, csak kissé komikus.Tölem ezer évig maradhatnak.Én is büszke vagyok rájuk-azóta is hibátlan valamennyi.A munkádra pedig -amint látod-itt is csak jót mondtam. Amúgy meg szeretem ha valaki büszke tud lenni az általa elvégzett munkára!

Előzmény: ZM311 (16235)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16262

Ez kész...

:-))))

Előzmény: ganser (16261)
ganser Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16261

Konkrétan a Ronett Kft-ről van szó és egy trágya decco profilról.Az ablakos részleg vezetöje egy szakács.A felmérők 10 nap alatt lettek átképezve ingatlanértékesítőböl ......Senki sem ért náluk ahhoz amit csinál.A raktárukban húszasával állnak a felmérési hibás nyílászárók....a rossz felmérés után pedig tirpák módon megmagyarázzák a vevőnek, hogy az ablak teljesen jó, csak azért nem passzol a lakáshoz mert az teli van építészeti hibával....Volt hozzájuk balszerencsém.Akkor inkább ne cseréltess ablakot!!!

Előzmény: mcll (16254)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16260

Akkor hajrá !!

:-))

 

De - jobb a békesség alapon - kérd el az általuk gyártott ablakok TVB-jét és/vagy CE minősítését.

Előzmény: mcll (16259)
mcll Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16259

A cserélendő ablakok nem kapcsolt gerébtokosak, hanem hagyományos (nem tudom a nevét). A tokok vastagsága 8cm, tehát akkora mint a műanyag új ablaké (azt hiszem az is ilyen vastag).

Előzmény: kiss_atti (16258)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16258

Konkrétan arra,

 

hogy agyadat elhagyva fox rohangálni kőművesért, meg festőért, hogy a kapcsolt gerébtokos szerkezeteid után maradó dzsuvát szépen helyreállítsák.

 

De mondom: ne legyen igazam.

:-))

Előzmény: mcll (16256)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16257

"Új ablakok, műanyag ablak, bejárati ajtó, nyílászárók, ajtók - az áraink az érveink"

--

Ez a szlogen nekem elég sokat elmond a filozófiáról.

Én nyíltan -és talán büszkén is - vállalom, hogy nem én vagyok az "olcsó ablakos".

 

És - tudom, ezzel nem kezdünk mondatot - nem is szeretnék árral nyerni sehol. Az elvégzett munka és a beépített anyagok ( nemcsak ablak !!)  minősége nem engedi meg, hogy a legolcsóbb lehessen az ember.

Előzmény: kiss_atti (16255)
mcll Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16256

Konkrétabban mire gondolsz?

Előzmény: kiss_atti (16255)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16255

Meggyőződésem szerint

 

komolyan meg fox lepődni a pótlólagosan felmerülő költségeken, de ne legyen igazam.

Előzmény: mcll (16254)
mcll Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16254

Sziasztok!

 

Egy céggel kapcsolatosan érdeklődnék, hogy ismeri-e őket itt valaki, milyen véleménnyel vagytok róla stb.

A lényeg hogy a családi házunkban a régi, öreg ablakokat cserélnénk ki, és elég jó árajánlatot kaptunk tőlük 11db ablakra (5db 180x150, 2db 150x150, 1db 120x150 és 3db 90x150-es ablakokra). Az árajánlat tárgya: 6 kamrás műanyag ablak (bukó-nyiló mind), külső műanyag redőnyőkkel, egy jó részük szúnyogháló verzós, továbbá minden ablaknál belső műanyag párkány). Erre kaptunk egy végárat, ami kb 870ezer Ft bruttó. Amit nézegettem a neten mind drágább volt, de mivel tapasztalatlan vagyok a témában, ezért nem tudom ez jó választás-e. Amit még tudok az ablakokról, hogy K=1.0-es, rés-szellőztetés van, hibásműködésgátló van, továbbá ROTO NT vasalattal. A 870-ben benne van minden, a régi kibontása, elszállítása, stb. A cég pedig a Ronett Kft, ez az oldaluk: http://ujablakok.hu

12 év garit adnak a színtartósságra és 8 év gari van a szerkezetre.

 

Bele merjek vágni? Mi a véleményetek?

 

Köszi

Üdv

Laci

maxpwl Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16253
szia, koszi a tanacsot
Hangszigeteles ugyileg javasoltak hogy kozetgyapottal toltsem ki a gipszkarton dobozt.
Szereles elvileg alulrol tortenik, igy a dobozolas nem zavarja, de ujra atnezem
Előzmény: kiss_atti (16251)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16252

Nem tudjuk,

 

hogy ki gyártja a Rehau profilból készült ablakot, de én inkább a Marshall-t választanám a Roto NT-vel, mert a Winkhaus-t nem szeretem.

Ez szubjektív vélemény, így

 

mindenki azt csinál, amit akar.

Előzmény: dreim (16249)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16251

Én nem kartonoznám el,

 

a későbbi javítását nehezíted meg, ugyanakkor a szerelőfedélen keresztül - ha akarna - bejönne a hideg.

Előzmény: maxpwl (16248)
dreim Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16250

Ja a vasalat nem egyforma a Rehau az Wink Haus Pilot-tal lenne a Gealan Roto NT -vel, ha ez számít.

Előzmény: dreim (16249)
dreim Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16249

Ablaktudorok Istenei :)

 

Olyan kérdésem van, hogy egy panelben lévő erkélyfalra kértem árajánlatot 2 cégtől egy Gealan S8000IQ profilból (Marshall ablak) és egy Rehau Euro 70 profilból (passz milyen gyár) árajánlatot, ugyanazzal a műszaki tartalommal (3 rétegű üveg, kilincs, vasalat stb...) és a Rehau 41.000.- drágábban lenne mint a Gealan. Először Rehau-t akartam, de ez a felár elgondolkoztató számomra...ér ennyi felárat a Rehau?

maxpwl Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16248

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni

Házfelújításnál a nyílászárókat cseréltük. Két ablak esetén felsőtokos redőnyrendszeres ablak került be, hőszigetelt redőnytokkal, kívül belül szigetelő a redőnytoknál, kívül ezt takarni fogja majd a ház szigetelése, (de most télen még nem lesz külső szigetelés)
Az ablak a külső falsíkra lett téve. A fal 38as- kisméretű téglából van. Képen látható, hogyan helyezkedik el az ablak. A redőnytokon bent alul van a szerelőpanel, nyilván ezt nem takarnám el.
A kérdés, hogy belülről mi a jó megoldás a redőnytok gipszkartonozására?
Én úgy csinálnám, ahogy a képen megjelöltem.

Szükséges -e a gipszkartonba plusz szigetelés, vagy ez a gipszkarton doboz megfelelő lesz? Nem szeretném, ha bármi penészesedés megindulna ott télen.
(beteszem a hőszigetelés topicba is a kérdést, hátha:)

 

előre is köszönöm az infókat 

 


Gerg Greg Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16247
Ponyimaju vszjo, szpasziba bolsaja! :)))
Utánanézek a dolgoknak. Amit meg tudok, hogy 6 kamras profil, 3 retegu uveggel, gondolom 80mm, mert a 70-es csak 5 kamras lenne, a 6 kamrasat mindenhol 8-nak irtak.
Pont neztem amugy, Anyunal Roto felirat van az erkelyajto kilincsen, 82-ben adtak at azokat a panelhazakat es meg teljesen jol zar mindenhol. :) Akkor meg nem volt szaz legkamra es ingyombingyom, megis jok. Szerintem. Anyu szerint a hoszigeteles szempontjabol azert elegge el vannak mar maradva. :)
Előzmény: kiss_atti (16246)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16246

Hú, nem tudom sem a gyártót, sem a vasalatot.

--

Tehát: mi, itt akkor tudunk segíteni, ha adsz hozzá elég információt.

 

Nem mindegy, ki a gyártó, mert a legjobb anyagokból is lehet rosszat előállítani, nem mindegy, milyen a vasalat, hogy sokáig, megbízhatóan működjön, és nem mindegy, melyik Aluplast profil, mert van belőle korszerű, jó és van elavultnak számító is.

 

Capisco, grazsdanyina?

:-))))

Előzmény: Gerg Greg (16244)
Gerg Greg Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16245
Bizony jön a tél, de leginkább az ősz közeleg és a gyerekek suli/ovi kezdése miatt jobb lenne addigra beköltözni, vagy reggel és délután fuvarozhatom őket más településről, mivel oda lettek beíratva. :) Igen, ez nem ablak-téma, de összefügg vele (is).

Most ezt a 2 árat még megvárjuk és meglátjuk. Tényleg kezdek belefáradni a témába. :D Még jó, hogy más belső munkák mehetnek addig is (vizes, villanyos, stb. munkák). Szívem szerint már a berendezésnél járnék. :)
Előzmény: Judit KB-i (16238)
Gerg Greg Creative Commons License 2013.05.09 0 0 16244
Hú, nem tudom sem a gyártót, sem a vasalatot. A vasalatot mondta, de elfelejtettem. Nem Roto és nem Maco, mintha vmi w-s szó lett volna, bár az is lehet, hogy a w nem a kezdőbetű volt. :))) Megkérdezem.
Azt hogy kell érteni, hogy ki a gyártó? Hol állítjàk itthon össze? Ezt sem tudom, csak azt mondta, német profil. Korábban ők maguk gyártottak is, ezt tudom, de már nem, most csak beépítenek. Amikor nagyüzemben ment gondolom a környéken a panelprogramos nyz. csere, akkor jobban megérte nekik vagy passz. Családon belül van más vállalkozásuk és azt bővítettèk, erősítették. Én erről nem gondolok semmi ijesztőt, van ilyen. Régen nekem is más munkám volt, de attól hogy most nem azt csinàlom, még tudom a régit is. :) Így alakult, gondolom neki is.

Amúgy egy KBE ajánlat lóg még a levegőben, ott sincs talán szakértelem hiány, sem átverési szàndék, csak tök lassú. :s Nem az ablakos, hanem akin keresztül megy, egy építész/építési vàllalkozó. Mondjuk a 3. személy miatt tuti olcsó sem lesz, mindenki leveszi a hasznát...
Előzmény: kiss_atti (16237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!