Keresés

Részletes keresés

A Báró Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8024
Potyoro megértettem, de az elképzelésemen nem gondolkoztál még soha, hisz volt, hogy a Népszinház utcában 23 órás dolgozott a háború elött???????
Előzmény: Törölt nick (7994)
APT Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8023
j b: Kiábrándító lesz, amit írok, de tokot külön beszerezni egyáltalán nem könnyű! Ugyanis az olcsó svájciakhoz teljesen lehetetlen, 50-80 eFt alatti árfekvésű órához direkt nincs ilyen, a gyártónak egyáltalán nem érdeke, hogy az órát javítsák - vegyél újat! Drágább órákhoz megrendelésre van - nagyon drágán. Raktáron sosem, ami nem is csoda, hiszen ha egy óra olyan súlyos állapotba jutott, hogy tokcsere vált szükségessé, akkor általában a többi is padlón van, tehát inkább kiselejtezik. Olcsó tok csak orosz van, azok tényleg nagyon olcsóak, de csak a még meglévő készletek miatt, pl: 1000 Ft egy orosz acéltok a Temporánál, de 10 egyformát már nemigen tudnak adni, többet végképp nem, és bár korrektek és erősek, de nagyon-nagyon kommersz benyomást keltenek.
- Ezért én amondó lennék, hogy "merjünk nagyot álmodni"! :)))))))
Ez az óra csak akkor és úgy nyerhet értelmet, ha valóban egyedi, saját valami lesz. Ez egy készen vett tokkal, átfeliratozott számlappal tulajdonképpen egy logo-reklámórát csinálnánk, olyat mint a Millenáris KHT "Álmok álmodói" című műanyag hányingere volt, és ezt nem preferálnám. Szépen utána kell járni a tok-számlap-szerkezet-szerkezetfinish ügyeknek, és ha lassan, hónapok alatt áll össze az ügy, az sem baj. És az sem baj, ha az óra nem lesz jól vízálló (bár az öntött tokot természetesen kívűl-bévűl utána kell munkálni, nem lesz az kész az öntéssel!), attól még jól használható óra lesz. A régi óráim szinte egyike sem vízálló - egy iciri-picirit sem - mégis naponta ezeket hordom és jól elvagyok velük.
- Én úgy gondolom, hogy ha már belevágunk ebbe, akkor néhány dologban ne kössünk kompromisszumot. Ilyen az egyedi tok és számlap - lehetőleg zománcozott, és a werk díszítése, az üveghátlap. Ez az óra saját örömünkre készül, nem másnak, és például engem egy megreszelt olcsó tokba berakott csupasz katalóguswerk egy átcímkézett kész alapszámlappal nem dobna fel. Ha ilyet akarnék, lenne már vagy 10 darab... De egy igazán saját, egyedi készítmény, az érdekelne!

Passionata: Szép. Az ára nem kimondottan alkalmi, de korántsem irreális. Egy ilyen óra ennyibe kerül, ennyiért a börzén el is tudnád adni. Talán többért nem, de pénzednél lennél, idővel meg drágulni fog. Gratulálok!

A talira igyekszem elmenni, viszek pár gigantikus könyvet-katalógust, és egy-két régi, ezüsttokos, porcelán számlapos órát, a "feeling" érzékeltetésére.
Messer! Jelezd, ha eljössz, mert akkor viszek egy negyedütős öreg zsebórát, mint mondottad volt, szívesen "belecsodálnál" egy ilyenbe, most megteheted!

ORAGYUJTEMENY

Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8022
Aranyozott omega csat valakinek otthon ,padláson ?
Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8021
Úgy látszik a csajok komolyan vették az IWC kampányokat .
Előzmény: j b (8020)
j b Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8020
A barátnőm is szemezik a Speedmasteremmel pedig nem neki való :) Sajnos látta az új katalógusomban, hogy van női is.
Előzmény: Passionata (8019)
Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8019
Köszönöm, az igazsághoz hozzátartozik ,hogy a feleségemnek is nagyon tetszik .
Mármint a csuklóján.
Előzmény: j b (8018)
j b Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8018
PASSIO: Megérte! Sok örömet hozzá!
Előzmény: Passionata (8016)
j b Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8017
Meggyőződésem, hogy kész tokot kell venni hátlappal együtt és minden simán menni fog. Ki kell választani egy szép, a többségnek tetsző klasszikus formájú acéltokot lehetőleg olyan gyártótól aki normális áron tud alkatrészt szállítani, szerintem APT kapásból tud többet is fejből.
Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8016
Egy hónapja írtam ,hogy van a Bihary-nál egy szép seamaster , na ez az , tegnap +vettem .
Azt hiszem, egy picit sokat fizettem érte - 85k,de várjuk + APT értékelését .
Bár kétségtelen ,hogy nagyon szép , és szvsz .a piros cápabőrszíj-saját forrás- a másodpercmutató
piros háromszöge-illetve seamaster felírat pompás esztétikai és gondolati egységet alkot.
Előzmény: j b (8014)
j b Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8015
Ékszerész barátom szerint simán formába önthető, de kicsit zsugorodik. Tehát az üveg tömítéssel nem lehet probléma de szerintem a hátlap normálisan záródó illesztése így szinte megoldhatatlan.
Előzmény: Chronogib (8013)
j b Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8014
PASSIO: Nekem jó a fekete is fehér rómaiakkal + percjelzéssel ötpercenként. Szép az Omegád! Beszerzési forrás? Ára publikus?
Előzmény: Passionata (8010)
Chronogib Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8013
Dufeau ,nem több stílusu tokra gondoltam mivel az tényleg drága lenne, hanem a többség által megszavazott formára amit készre csinálunk. A tok tényleg nagy kérdés ,de biztos megvalosítható gondoljatok a háború után majdnem az összes arany tokos óra tokját beolvasztották de a szerkezetekhez spiáterből készítettek hozzá tokokat akkor biztos lehet más anyagból is készíteni.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8012
ezüst tok, fekete számlap nekem nagyon tetszene
De majd a profik megmondják az okost!
Előzmény: Passionata (8010)
sopron Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8011
Üdv.

Báró: Csak soproni vagyok de nem órás. Nem rég kezdtem gyűjteni órákat, amihez nagyban hozzájárult Teo oldala és a fórum: http://www.hszk.bme.hu/~hg212/orak/orakrol.html
Amúgy a Poljotok nagyon tetszenek a klasszikus formák, főleg az Internationalok.
Pesszimizmust levetkőzve szívből kívánom az ÓRA legyártását. A fehér számlapon fekete számok kerek vagy szögletes meglévő tokra egyedi díszítéssel, mech. vagy automata szerkezettel egy ékszer lenne :)

Üdv , sopron

Előzmény: A Báró (7991)
Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8010
j b
a fehér számlap nem lett elvetve korábban a minőségi kivitelezés okán ?, a feketét tán professzionálisabbanb lehetne +oldani?
Előzmény: j b (7999)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8009
innen a partvonalról mondom, hogy a MMII nekem is teccik.(teccene)

Nem lehetne ezüst tokba valami ETA? Bár én egy jó poljottal is szívesen viselném.

Hayloft

Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8008
Egyébként ha nagyon nem megy a +egyezés topic óra űgyben akkor vegyünk 50 reverso duoface-t valami ügyes órás kivésí belőle a JLC-t rádobja az MMII-t , oszt kész , könnyű 40millából +is áll az egész és elkerülhető ez sok sz@rakodás .
>
>
>
:))))))

Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8007
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

az ígért képek

drempee Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8006
Kezd kikristályosodni, hogy a tok a legnagyobb kérdés. Meg kellene kérdezni valami igazi szakembert - órás, fémmüves, ékszerész - a megvalósíthatóságról. Sajnos osztom J B aggodalmait, de a többi javaslata is jónak tűnik.

APT - Szerinted lehetséges, hogy hozzá tudnánk jutni Vosztok 2809-es (Precision) szerkezetekhez (orosz kapcolatok?). Hasonló minőségű svájci szerkezet sokszorosába kerülne. Jelszó: "Breguet mutatóhoz Breguet rugó!".
Aki nem ismerné:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Eddig hatan az M. M. I. I. pártján.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

MA_ Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8005
Sziasztok!

Vidéki révén a holnapi találkozón nem tudok részt venni. MMII név szerintem is nagyon jó ötlet.

MA

Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8004
Topic-óra
Az
MMII név zseniális, sajnos nem tudok ott lenni
de valaki csak képvisel, viszont a sváci werk szvsz. fontos lenne, bha ETA vonalba gondolkodunk az nem lesz több mint egy poljot , a JLC nyilvűán más tészta.
Előzmény: Törölt nick (7997)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8003
Nekem is tetszik névnen : MMII, de járt az agyam, és ez jutott az eszembe: SóF vagy angolosan SWF Ha már valaki ötlötte volna, akkor bocs a plágiumért! Messer!!!!!! Te jössz csütörtökön?
Amygdalus Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8002
Üdv mindenkinek!

Közel két hetes szünet után most tudom csak elolvasni az előzményeket. A saját topic óra gondolatot zseniálisnak tartom.
Sajnos a találkozóra nem tudok elmenni (a feleségem bármikor szülhet), de amennyiben még nem késő én is SZERETNÉK EGYET EBBŐL AZ ÓRÁBÓL!

Passionata Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8001
Üdv topic
Vettem egy 67es seamastert , arany acél, hengerelt arany tok ,arany lünetta , cal 565,gyors dátumállítás.big A minőség.
pix later
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8000
Meg tudná-e mondani valaki annak a kft.-nek a címét, amelyik a legutóbbi Óra magazinban szerepelt és aut. óramozgató szerkezetet reklámozott? APT!!!!!!!! Te jössz csütörtökön?
j b Creative Commons License 2002.10.16 0 0 7999
Ejha! Pár napig nem vagyok itthon és mit müveltek Ti itt nélkülem!? Gondoltam pár perc alatt végigfutom a napi két-három hozzászólást, aztán mit látok? :)
Az ötlet fantasztikusan bátor és magával ragadó de szerintem kicsit kritikusabban (objektíven)kellene a helyzetet megvizsgálni; a nemesfém tok csak anyagában 100 ezer felett lenne, az öntött tok egyébként valamelyest zsugorodik s szerintem a forgácsolt tokhoz is illene eléggé passzolni a hátlapnak, szóval POTYORÓé a hangszóró, kész tokot kell beszerezni, mert még csak porálló sem lesz a remekmü. Egy rendes acéltokot is lehet utólag farigcsálni kivülről úgy, hogy megbízhatóan tömített maradjon. Szerintem a tok a súlyponti kérdés, ezen múlhat az egész akció sikere. Persze, ha mindenben tök készet vennénk, akkor már egyszerübb valóban egy logo-órát beszerezni és rátenni a mi számlapunkat de az ugye még nagyon kevés lenne az exkluzívitáshoz.
Az én javaslatom tehát:
- KÉSZ acéltokot beszerezni és szükség szerint díszíteni
- KÉSZ, A TOKHOZ KAPHATÓ hátlapba peremet vágni üvegbetét számára
- ZAFÍRÜVEG elől (2-3 ezer Ft többlet)
- SVÁJCI! manuális szerkezet, a REGULATOR nekem nagyon bejönne, ilyenem még nekem sincs és ezen kívül nem is lenne! Mindenképpen ragaszkodnék a KISMÁSODPERChez 6 óránál!
- FEHÉR számlap, mindenképpen ragaszkodnék MESSERSCHMITT barátunk kifinomult ízléséből fakadó RÓMAI SZÁMOS, ARAB PERCJELZÉSES feliratokhoz, KIZÁRÓLAG FEKETE SZÍNBEN (pirosat véletlenül sem tennék még XII-nek sem!)
- kékített vagy fekete BREGUET mutatók!
- a szerkezet díszítésénél gyönyörü és elegendő a ródiumozás (aranyozás) és előtte a gravír-csíkozás, sávozás bár a gyöngyözés sem egy nagy mutatvány, ha már úgyis szét van szedve teljesen a szerkezet,
És ha teli hátlap, akkor természetesen gravírozás évszámmal, tulaj. nevével, de ez is szebb lenne az üvegbetét köré gravírozva az acélperembe!
- az óra neve pedig szerintem is lehetne MMII a XII-es index alatt (fehérarany?)RÁTETT INDEXből!
sandor12 Creative Commons License 2002.10.16 0 0 7998
A találkozóra elmegyek. Üdv. Sándor
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 7997
Ez a családi megőriztetési szándék az én esetemben is fennáll. És mivelhogy az első fiam a keresztnevemet is megkapta, így - ha sikerül elérni, hogy az átvevő tulaj neve belegravíroztassék - tán maga is nagy becsben fogja idővel tartani mindenféle felkérés nélkül is. (Ha már a saját nevét látja benne ?! :)
Előzmény: Törölt nick (7988)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 7996
A zsanéros hátlapra én próbáltalak meg Benneteket rábeszélni. És örülök, hogy WatchFun cimboránál meleg fogadtatásra talált.

Egyébként, ha közelről nem mindannyiótok tapasztalt még ilyen karórát, akkor kéretik APT, hogy vigyen magával pár mintát. (Egyiket én igencsak ismerem :) Azok láttán sokatokat olyan nosztalgikus hév foghatja el, hogy nem is akartok majd másmilyet. GYÖNYÖRŰ megoldás tud lenni !

Előzmény: WatchFun (7987)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.16 0 0 7995
Nos, szeretnék egy félreérthetőséget eloszlatni.

Számomra nem a csütörtöki időpont alkalmatlan, hanem a budapesti találka majdnem bármilyen megvalósulása, mivel valójában úgy 100 km-re éldegélek onnan (és mindezt - a közelmúlt óta - nagycsaládosként teszem, tehát nem tudok szakítani jelentős időt utazással együtt erre is).
Ha pedig esetenként a városban járok, az inkább napközben van, és rövidebb időtartamokat érint.

Úgyhogy ezért kértem a köreitekből a személyes ismerőseimet, hogy engem is képviseljenek.

Eszmeileg azért Veletek tartok !
Előzmény: te_o (7933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!