Keresés

Részletes keresés

LRJudit Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62081
Nekem az volt a poén benne, hogy magyar. Ha angolt vagy egyebet akarok, annyi van a neten, hogy győzzem megcsinálni. Azért ez újságonként dupla ár!
Előzmény: Andi171 (62076)
Andi171 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62080

Szia, Aranka! Jó, hogy hírt adsz magadról. Az angliai képeidet tüzetesen áttanulmányoztuk a lányommal a múltkor, és közben annnyira irigyeltünk :-)

Ez az, amit én soha nem mertem volna megtenni, azért is irigykedem ilyenkor arra, aki igen :-)

Minden jót kívánok Nektek továbbra is!

Előzmény: gyöngyvirág2007 (62077)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62079
Előzmény: marizsu2 (62023)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62078
Még itt vagyok, csak közben chattelek a Londonba költözött barátnőmmel, hát még mindig hihetetlen, hogy én angolul ilyet csinálok, de persze közben sűrűn kell szótáraznom, legalább gyakorolok. Milyen az élet, régen mit nem adtam volna, ha van angol beszélgetőpartnerem a gyakorláshoz.

horgIca, igen, kitartás, nem irigyellek Téged sem , nálunk ugyanez van, most novemberben nagy a pangás a szállodában, 120 szobából pl. holnap 14 van foglalva. A főnökök mindent kitalálnak, hogy azért valami munkát tudjanak adni, ez persze valahol jó, mert hanem felkopna az állunk (órabérben vagyunk), de senki nem szereti, ha nem azt csinálhatja, amit megszokott. Aztán egész decemberben olyan foglaltság lesz, hogy egyetlen nap szabadságot sem vehet ki akkor senki, szóval sajnos nincs középút.

Előzmény: horgIca (62013)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62077

Sziasztok!

Jolimama! Nagyon örülök, hogy az unokád szépen javul, én is aggódtam és imádkoztam érte, habár nem írtam. Nagyon összevissza tudok csak olvasgatni, mert páromnak is gyakran kell a gép, ezen tartjuk a kapcs. az otthoniakkal, ügyintézés, telefonálás, minden ezen zajlik non-stop. Most egyedül vagyok itthon szabadnapon, így egy kicsit több időm jut erre a - gyakorlatilag egyetlen - kedvtelésre is.

Lányok, nagy a karácsonyi készülődés, én idén nem nagyon tervezek ilyesmit, voltunk otthon “villámlátogatásra” és magammal hoztam a tavalyiakat. Olyan sok van, hogy annak a kevés számomra kedves embernek is jut ajándékba, akiket gyorsan szívembe zártam. Első helyen van a litván főnöknőm, sajnos azt kell mondjam, soha életemben nem volt még ilyen jó, emberséges főnököm, mint ő. Mégis nagyon sokan utálják, pedig most lett egy új helyettese, egy igazán ostoba, aki nem tud bánni az emberekkel, mindenkit az őrületbe kerget, nem veszik észre, hogy hozzá képest is a másik egy álom, nem bírom, ha valaki nem lát tovább az orránál :( Mondtam is neki (a rendesnek), hogy elkezdtem másik állást keresni, egyébként is az orvos azt mondta, nem tud segíteni a csuklómon, cseréljem le a munkámat, hanem napról-napra rosszabb lesz. Hát nagyon elszomorodott, mert szemmel láthatólag ő is kedvel engem.

Olvasok tovább, már nem tudom, mit akartam írni...
Andi171 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62076

Lehet, hogy ki fognak moderálni, de azért ideírom, hátha mégsem:

Arra még nem gondoltatok, hogy a FU, illetve most már Amelie helyett külföldi újságot előfizetni?

Mindenféle hírlevelekre fel vagyok iratkozva, és pl. ez is egész jónak tűnik, na persze ezt is csak akkor lehet eldönteni, ha kipróbál valaki egy-két modellt:

http://www.interweavecrochet.com/

Ez pl. a 210 forintos dollárral számolva 9.650 forintra jön ki két évre, 8 szám.

De biztos vannak más újságok is, mondjuk Angliában vagy Németországban, talán még Ausztriában is, és akkor a postaköltség is kevesebb lehet.

Különben fent van az Amelie, ha valakit érdekel:

http://picasaweb.google.hu/jazmincsillag/Amelie

evanet Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62075

Szép hétvégét kivánok

 

Nyustyurenka nagyon szuper lett az angyalkád. Ügyes vagy.

 

Egy kis csemege

 

http://crochedaanjinha.blogspot.com/

Előzmény: nyuszturenka (62067)
mamagai Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62074

Kedves Borcsimama!

Sok szeretettel köszöntelek születésnapodon!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamagai

olimama65 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 62073

Drága Borcsimama!

 

SZÜLETÉSNAPODON szívem minden melegével köszöntelek sok-sok szeretetettel:

borcsimama Creative Commons License 2008.11.09 0 0 62072

Köszönöm a születésnapi jókívánságaitokat.

 

Kedves Aranyos kislányok!

 

Mindannyiotoknak köszönöm a születésnapi jókívánságaitokat, köszönöm, hogy gondoltatok rám.

 

Ne haragudjatok, hogy nem szólítok meg külön név szerint mindenki.

Mégegyszer köszönöm, hogy felköszöntöttetek.

 

Szeretettel ölellek mindannyiotokat: Borcsi

olimama65 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62071

Sziasztok!

 

Ma annyira elment az időm, hogy csak most tudok idejönni egy kicsit olvasni és írni.

Azt hittem, hogy felrobbanok, fontos levelem jött és nem tudok válaszolni, nem tudom mi van a freemaillal, meg az operával, egyikkel sem tudom elküldeni a levelet.

Majd megjön az unokám és a barátja, talán tudnak valamit csinálni vele.

Kikeményítettem a meghorgolt dolgaimat, remélem holnapra megszáradnak és tudom mutatni. Hogy mennyi dolog van velük! 10 db. harangot, 4 db. fenyőfát, egy angyalkát keményítettem. Azt sem tudtam mit szedjek össze, amire rárakom őket. Ma még horgoltam két angyalkát hozzá, de azokat már nem keményítettem, majd a következőkkel együtt.

Nyuszturenka-Hajnikám! Várom a telefont.

PMártikám! Az eltartási szerződésekkel bizony néha sok a gond. Sokan jártak úgy, hogy az eltartott él, az eltartó meghalt. Ebből sok bonyodalom szokott támadni.

Vicuska! Örülök, hogy lett munkád, de annak nem, hogy nem jössz közénk. Színes beszámolóid, finom receptjeid, munkáid hiányozni fognak. Azért néha kukkants be, nem baj, ha nem is tudsz mindent elolvasni.

Bocsi, hogy másra most nem válaszolok, de olvasok majd tovább.

 

Vicus_35 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62070
Szia Nyuszturenka!
Sajnos az a baj, vagyis nem sajnos, inkább az van, hogy délutánonként elég a 3 gyerek+ 1 férj, hétvégén a házimunka + nagyszülő látogatás+ ha Peti alszik a távmunka. Ebbe már nem fér bele, az, hogy napra készen kövessem a topik életet+ kézimunkázzak:(((( De nagyon jó volt itt és biztos egyszer még bekiabálok majd Hozzátok: Hahó itt vagyok!!! :)))
Előzmény: nyuszturenka (62068)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62069

További szép estét mindenkinek, megyek, mert csak romlik a szemem:-)))

 

Olimama majd felhivlak holnap...

 

Mindenkinek egy hatalmas ölelés, puszi.. vigyázatok magatokra,

nyuszturenka Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62068

Szia Vicus35.

 

Én nagyon sajnálom, hogy nem leszel köztünk. De ha rámhallgatsz akkor nem kell elbúcsuzni. Én is dolgozom, minden nap elméletileg 8 órában, de az 5 napból, 3 biztos 12 óra. Ha nem is írsz, de kiváncsi vagy ránk, esténként, 10 percet szánhatsz ránk és elolvashatsz minket. Hétvégén szerintem azért szerintem akár milyen húzos heted van neked is jár a pihenés, és lehet nettezni is, ha hiányzunk:-))) És a kézi munkát sem kell eltenned. Hidd el menni fog az is, én sokszor ha csak úgy érzem, hogy 10 percet is de akkor is legyen tű a kezembe:-) Ennyi örömöm csak legyen már az életben:-)))

 

Puszi: Ha még sem így lenne sajnálom, és örülök, hogy írásaidban kicsit meg ismerhettelek....

 

 

Hajni

Előzmény: Vicus_35 (62066)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62067

Sziasztok szép estét...

 

akkor meg mutatnám mit készitettem én, a napokba.

 

TJucus én is kedvet kaptam a gömböcskékhez, kettő már meg is van, csak száradnak, a 3 ikat, most készitem majd azt is mutatom:-)))

 

 Ime az angyalkám... a gömbök legközelebb:-)))

 

Marizsu2 örülök, hogy jól vagy:-))) És létezel, igen nem mulik a telefon sem:-)))

 

puszi mindenkinek...

Vicus_35 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62066

Sziasztok!
Búcsúzni jöttem, de most valóban véglegesen. Hétfőtől dolgozom 8 órában, így már a kézimunkázás és a fórumozás nem fér bele a napi teendők közé:(((((
Köszönök mindent, amit itt kaptam Tőletek, mikor egyedül, magányban, terhesen itthon üldögéltem, akkor Ti voltatok a biztos pont, Veletek beszélgettem napközben, újból elkezdtem kézimunkázni ( ez sajnos megint abba marad ) gyűjtőgettem a sok száz szépséges mintát és végül, de nem utolsó sorban, ami a legfontosabb: IGAZ BARÁTOKRA TALÁLTAM!!!!


Jolimama: mielőbbi gyógyúlást Balázsnak!!


Mindenki: szorgosan kézimunkázzatok és akinek van kedve keressen msn-en, vagy Skype-n és e-mailban is. Margitmama tudja a cimeimet.

Sok puszi, millió ölelés: ÉVA

Ibolya58 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62065

nagyon kellemes estét kivánok Nektek!

Sajnos ugy néz ki,hogy csak ilyenkor fogok tudni jönni a fórumra!/hétvége felé/

Mostanában sok a megrendelés,sokat túlórázunk és elég fáradka vagyok.Ma is halnal 4 órakor keltem!

Most olvastam vissza az egész hetet!

JOLIMAMA!

nagyon örülök,hogy Balázska már jobban van,további jobbulást kivánok Neki.Sok-sok puszi Neki és az egész családnak!!

 

BORCSIMAMA és MILDI!

szeretettel köszöntöm mindkettötöket születésnapotok alkalmából!!S minden jüt kivánok!!

 

Nagyon szépek a munkáitok,ügyesek vagytok! Gratulálok!

 

pmárti Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62064

Szép estét mindenkinek!

Hát ezért jó ez a kis csapat, az ember elkottyantja magát hogy mit keresgél és egyből jön a segítség! Nagyon aranyosak vagytok  GAGA ,TJucus , és Zsófimamája köszönöm a segítséget! Pusszancs nektek, na meg mindenkinek! A mai napom is elment semmit sem haladtam előre bíróságon voltam tanúként egy idős nagynéném eltarója hirtelen meghalt,  a testvére aki alig tartotta szegény Judittal a kapcsolatot mindenre rá akarja rakni a kezét.a nagynénémet szegényt ki akarják rakni a házából, szóval nagyon megviselt bennünket ez a dolog és most járhatunk bíróságra, hogy ne vigyék el a házát a felje felöl. Szóval gyerekek nagyon résen kell lenni az eltartási szerződéssel, mindent pontosan le kell konkretizálni.Bocs hogy nem ide illőt írtam, de még most is bennem van a délelőtti feszültség. Most megyek próbálok lazítani hátha egy kis harang elkészül. Pusz mindenkinek Márti

H.Stefi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62063

Szép dálutánt Mindenkinek!

 

Aranyos Livia néni! Megkaptam a mintát hétvégén megpróbálom. Köszönöm.

 

Hétvégén nem leszek gépközelben, kerti munkák lesznek beütemezve.

Mindenkinek jó hétvégét, és jó időt. Aki tud most sétáljon az erdőben nagyon gyönyörü.

 

Jolimami! Én is megnéztem a régi ujságokat, de nem találtam a római csillagot, de látom Livia néni segitett. Hát ezért nagyon jó ez a fórum.

 

Puszi mégegyszer mindenkinek!

Jolimama Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62062
Hétvégén Kaposváron leszek, hétfőn pedig Pécsre megyek.

Kérlek, hogy a szavaztokat küldjétek, eddig még csak 17 szavazatot kaptam.
Jó hétvégét, szép őszi időt kívánok Mindenkinek: Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62061
borcsimama szeretettel kívánok Neked erőt, egészséget és sok örömet a születésnapod alkalmával. Jolimama

Jolimama Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62060
Margó, soha ne mondd, hogy nem tudnád megcsinálni. Próbáld meg, és hidd el, hogy menni fog.
A mai fonalakat sajnos nem ismerem. Mintákat pedig találhatsz a képtárainkban, amiknek a linkjei a topikleírás alatt rákattintva, a honlapunkon megtalálható.
Előzmény: bmacko (62057)
Jolimama Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62059
Drága Livia, igen, ezt kerestem. Kérlek légyszives küldd el nekem levélben.
Nagyon örülök, hogy megtaláltad. Tegnap próbáltam megint keresni, egy poncsómintával együtt tettem el, de nem találtam rá.
Köszönöm, örömet szereztél vele.
Előzmény: livia néni (62058)
livia néni Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62058
Jolimama, esetleg ezt keresed?
bmacko Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62057

Szép napos időt kívánok!

Olyan szép dolgokat horgicáltok, hogy én csak irigykedek, főleg az nagyalkák és a csengettyűkre, ilyet én soha nem tudnék csinálni. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy elől gombos mellényt szeretnék kötni magamnak nem túl vékony fonalból. Tudnátok valami jó fonalat ajánlani, és lelőhelyet, ahol találok mellény mintákat?

Segítségetek köszönöm. Margó

zsófimamája Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62056

Szép napot mindenkinek!

 

Szülinaposok sok boldogságot kívánok!

 

Pmárti!

Én az ujjast Marikje útmutatása alapján csináltam a nyáron Zsófinak. Gyakorlatilag bármilyen mintával készítheted, a lényeg, hogy téglalap alakú legyen. Először a szélességét méred meg, a nyakától a háta közepéig, kb. a bordák alatt. A hosszát pedig a két kinyújtott karja közti távolság adja a hátánál, attól függően, hogy hosszabb vagy rövidebb újjút akarsz. Nálam a könyök alattig ér. A végén a két karjánál varrod össze, hogy a karját bele tudja dugni. Most képem itt nincs róla, de ha visszakeresel nyár végére, Marcsiét, enyémet is megtalálod.

 

Anyukák, Nagymamák! elő a kötőtűkkel: Nagyon jó kis blog, de a július és szeptember ajánlatos::

 

Kötött babák
Előzmény: pmárti (61983)
borcsimama Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62055
Igazad van Juditkám, mert amikor csörög a mobil, forgolódók, hogy honnan jön a hang, és nagy nehezen megtalálom a telefont. 13-án megyek, majd az orvostól teszem függővé, hogy mit mond, no meg ha valami picit és jót akarok, akkor igen ki kell nyitni a pénztárcát, és most nagyon lapos.

Köszi, aranyos vagy.
Előzmény: LRJudit (62054)
LRJudit Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62054

Borcsimama!

Ahhoz, hogy térben is halljál, két fül szükséges. És amilyen a közlekedés manapság, szükség is van rá. Van már olyan apró tipus is, hogy gyakorlatilag az látja, aki keresi.

Előzmény: borcsimama (62053)
borcsimama Creative Commons License 2008.11.07 0 0 62053
Jolimama!

Csodálatos jó hír, hogy Balázska már nincs az itenzíven. Hamarosan ismét köztetek lesz. Erős kisfiú!!!

Aranyos kislányok, mindenkinek nagyon köszönöm a jókívánságaitokat. Ne haragudjatok, hogy nem mindenkinek személy szerint.

El vagyok ájulva ezeken a csodás munkákon amit mutattatok. Szuper ügyik vagytok. Lívia, nagyon klassz a sapid. Én még nagyon le vagyok maradva, fél függönyöm van csak készen, harangjaim alig készültek. Nagyon jó ötlet a lufi, utána nem kell megtörni a kikeményített gömböt, csak kiengeded a levegőt és kész is. Szuper ötlet.


Dávidhoz járok nagyon sokat, majdnem az egész napot vele töltöm. Szuper drága kisfiú, hétfő óta egyedül jár. Ha meg akarom fogni a kezét, ellöki, hogy nehogy megfogjam. Nagyon szeret kukucsolni, és olyan huncutul teszi, hogy elolvadok. Na hát ezért nem haladok a karácsonyi készülődésben, meg mostanában a fülemmel jártam dokihoz, hála Istennek rendben van, de rosszul hallok a jobb fülemen, 2 éve voltam hallásvizsgálaton, most megint elküldött a dokinő, hogy csináltassak hallókészüléket. Nem tudom, de még a bal fülemmel jól hallok, minek még a készülék, de ezt majd megbeszélem ott.
A pulzusom hülyéskedik, kicsit szapora időnként, ezér még elküldtek kardiológiára, úgyhogy most a zabszem elmélet lépett életbe.

Bocsánat, egy kicsit hosszúra sikeredett.

A lepke Balázshoz száll!!! Tele energiával!!!!!!!!!
GAGA50 Creative Commons License 2008.11.06 0 0 62052
Csirip !

feltöltöttem a TVN--re a ruházat és kiegészítések albumba.
Jó éjszakát mindenkinek.
Előzmény: csirip46 (62044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!