Keresés

Részletes keresés

alexandrosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8071
Topic-óra tali 1.0 (2002. 10. 17., 17.00)

Résztvevők:

Swatch
Sukosdg
Panerai
drempee
te_o
sandor12
potyoro
alexandrosz

Előzmény: Törölt nick (8070)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8070
Már felvettem az Oris-t, éppen most indulok! Előbb benézek a Pettőfi S. utcába.
Előzmény: alexandrosz (8069)
alexandrosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8069
Topic-óra tali 1.0 (2002. 10. 17., 17.00)

Résztvevők:

Swatch
Sukosdg
Panerai
drempee
te_o
sandor12
alexandrosz

Előzmény: sandor12 (8068)
sandor12 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8068
Csatlakozom, megyek én is. Sándor
Előzmény: alexandrosz (8066)
panerai Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8067
te_o!! gyere! vár rád 2 villany óra ;-)
Előzmény: te_o (8064)
alexandrosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8066
Máris frissítenem kell :o)

Swatch
Sukosdg
Panerai
drempee
te_o

Előzmény: alexandrosz (8065)
alexandrosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8065
Urak!

Amennyiben ma mégis lesz összeröff, jelezzen, aki jön.

Eddig a következő topictársak jelezték, hogy a mai talira továbbra is igényt tartanak:

Swatch
Sukosdg
Panerai
drempee

te_o Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8064
Sziasztok!

Este én is igyekszem menni. (Bár lehet, h. sokat nem tudok segíteni).
Ha Báró tényleg tud még Vostok Preciovszkiét szerezni, az egy ETA kommersznél sokkal jobb lenne, legfeljebb levesszük a kp-i mp. -mutatót! :) (Az egyetlen orosz verk, amiben megalkudhatunk - Zenith az alapja).

sopron!
Köszi a dícséretet!

APT!
Kislányodnak jobbulást!

A Topicóra dologban (MMII ?) az a véleményem, h. nem az számít, h. mennyi idő, amíg összehozzuk, hanem h. a szerkezeten kívül mindent megpróbálunk minél jobb kivitelben saját magunk megcsinálni. Viszont sok oldalról jövő kérés, h. legyen rentábilis! Ezért nem lesz jó pl. Jaeger verk, vízállóság, fixfaxni. Ne várjunk el tőle túl sokat! Régen is voltak szép magyar tokozású zsebórák, tehát megvalósítható (órásmesterek még szerkezetet is köszörültek anno!). A tok problémás, de esetleg kissé túlméretezve, majd a belső feléből lecsiszolva talán még a zsugorodás is kezelhető. (sükösdg képét sajna én nem tudom megnézni, majd este). Egy zsanéros hátlap pedig nagyon különleges lenne!

te_o

Baxter Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8063
szia Clinian,

szerintem egyelőre ne vidd sehová :) tapasztalatom szerint az új óráknál érdemes várni a finomítgatással legalább egy hónapot, a szerkezeti elemek összekopása és efféle okok miatt igencsak változni fog az óra késése/sietése. ha magad is el tudod végezni a műveletet, akkor megteheted, azonban ha óráshoz viszed, véleményem szerint ebben a pillanatban még kidobott pénz. az órához gratulálok, nekem is van egy ilyen (46f701 típus, pezsgőszín számlap); japán mivoltához képest gyönyörű, ez a klasszikus design megállná a helyét egy svájci márkánál is - na és a járattartalék-jelző..

Előzmény: Törölt nick (8057)
glashuette Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8062
APT: Jobbulást a kislányodnak! Mellette van a helyed! Az órák megvárnak, első a lányod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: APT (8041)
Passionata Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8061
Panerai
vazze , köszi az infót ,egy óra múlva találkozunk ,én szombathelyi vagyok ő sárvári.:)
drempee Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8060
Találkozón ott leszek.

CLINIAN - Hol vetted, mennyiért ?????
Ha új, akkor beszabályozásra a garancialevélen található szervízbe vidd.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Törölt nick (8057)
Passionata Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8059
APT
Nekem is kislányom van-igaz fele ekkora -úgyhogy mélységesen együttérzek ,jobbulást a gyereknek.

Oyster
Nagyon kevés időm volt így nem igazán fért bele ,+olyan régen írtad ,hogy azt gondoltam valaki már lecsapott rá, illetve, +1 a chronowebes oldalon van egy autavia-cal.11 !- nagy A , 190ért ,ha venném azt hiszem inkább azt.ez a memovox viszont érdekes, a jlc kat.ban van egy fekete ,olyasmit bármikor bevállalnék
.

Topic
mint már említettem holnap sajnos biznisz miatt nincs modom BP-n lenni , havalaki látna egy szép állaptú speedmaster pro-t max. 5évesig ,adja már + az email címemet.N.B fast@westel900.net
előre is köszönöm

alexandrosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8058
Clinian!

Elvileg beállítható pontosabbra. Szóba jöhet a Poen (Régiposta u.), vagy a La Boutique Suisse (Zugló, Edison u.?) szervíze.
Azért néhány napig még figyeld az eltéréseket, utána vidd szakihoz.

Előzmény: Törölt nick (8057)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8057
Tegnapelőtt vettem egy ORIENT járástartalékjelzős órát. Első "modern" órám, eddig csak negyven-ötven éves svájciakat viseltem. Az óra szerintem gyönyörű:nem túl vastag, egyszerű, formás acéltok, szép festés és mutatók. Az eddigi tapasztalatok szerint napi 9 mp-t siet, szerintetek be lehet ennél pontosabbra állítani? Ha igen, hová vigyem?
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8056
Messerschmitt !
Ugyanazon piacozónál akad egy kézifelhúzós LeCoultre Memovox is félszázér'. (Habár alighanem nem eredeti tokjában.):
Előzmény: Törölt nick (8055)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8055
Fogadd gratulációimat az O+A-hoz ! (Nejed Őnagyságának vonzódását egészen profán okok is indokolhatják, nem biztos, hogy a mechanikus óra teszi ezt. Meglehet, hogy női szemmel egy aranyszínű tok és egy piros szíj ellenálhatatlannak tűnik. :)

U.i.: A piaci HEUER-rel mi lett ? Veszni hagytad ?

Előzmény: Passionata (8007)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8054
APT ! A kislyányodnak jobbulást, mihamarábbi gyógyulást kívánok ! (A fehérvári kórházban egyébként emelkedett bizalmam van csonttörések ellátása terén. Ezt saját, oskolás kori tapasztalatomból mondom, tehát bízom a sikeres gyógymódban...)
Szerintem is mindenképpen maradj mellette, biztosan nagyon számít Rád. (Az itteni információkról úgysem maradsz le, azok megérkeznek virtuálisan is, legfeljebb egy jó pletyó marad ki az életedből, az pedig a következő alkalommmal is pótolható.)
Előzmény: APT (8041)
panerai Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8053
Tali lesz! Aki eljön ott lesz aki nem az olvassa a történteket itt.
APT hiánya és a kislánya balesete (hamar beforr, még gyerekkoromból emlékszem, hogy akinek iskola időben törött el valamilye azt mind mázlistának gondoltuk, mert a nagytöbbségnek mindig a nyáriszünetben tört el keze-lába, kívánok neki gyors jobbulást) feldolgozhatatlanul szomorú dolog. Rengeteg dolog van amit Don APT nélkül nem dönthetjük el, de az alternatívákat akkor is eldönthetjük, hogy nem 50 fajta ötletből keljen kiindulni hanem csak 3-4 ből.
sukosdg Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8052
Én Székesfehérvárról megyek, esetleg ha valaki a környékről menne akkor elviszem.... Tehát +1 fő!

APT:
Üdv és jobbulást a kislányodnak!

swatch Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8051
Sziasztok !

APT gyermekének jobbulást !

Azt döntsük el, hogy legyen-e 17 órás találkozó vagy sem.

Attól, hogy most találkozunk még nem jelenti azt, hogy bárki aki nincs jelen nem teljes tagja a Csapatnak, viszont lenne néhány fontos dolog amit akár a talin is megbeszélhetnénk, sőt néhány dolog amit MMII (vagy akármilyen néven) ügyben átdumálhatnánk.

Döntsön a többség !

Üdv

swatch

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8050
Tali or not tali! That is the question! :-))) Látod APT, hiányzol nekünk!!!!!!!!!!!!!!!!
alexandrosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8049
Jóreggelt!

APT kislányának jobbulást! Nem jó hallani ilyen esetekről :o( Remélem azért már jobban van.

A talit szerintem is el kell halasztani, ott APT-nek mindenképpen jelen kell lennie!!! Nagy tudású szakértő és a projekt vezető egyénisége, tehát nélküle bizonyos kérdésekben nem hozhatunk döntést...

Előzmény: Törölt nick (8047)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8048
Nekem tetszik sukosdg ötlete, mivel kivitelezhetőnek látszik! Igaz, nem vagyok sajnos szakember. Belemenne a többség pl. orosz automata szerkezetbe?
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8047
APT !!!!! ÉS MINDENKI! Jobbulást kislányodnak, azt üzenem Neki ismeretlenül, hogy mikor az én kisebbik lányom törte el a kezét, a legfontosabb az volt számára, hogy mennyit fog fizetni a biztosító! FIJÚGG!!! Nem kéne a talit elhalasztani? Az eddegiekből én azt vettem ki, hogy don APT vállalná a munka oroszlánrészét. Mi lesz velünk nélküle????
Előzmény: APT (8041)
horosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8046
és itten van egy kép a szerkezetéről bökj ide!!
horosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8045
Bocsánat véletlenül hátulról raktam be...

horosz Creative Commons License 2002.10.17 0 0 8044
Tisztelt óraértők!
Nem igazán foglalkoztam eddig órákkal és bevallom,hogy nem szeretem őket, de itten a gépem előtt ülve a kezembe került egy szerkezet, amely talán ismerős valakinek ... nem tudom, hogy értékes-e, vagy jó-e valamire, de azt tudom, hogy egy mechanikus, automata svájci óra az illető...

sukosdg Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8043


Egy terv:
Könnyen gyártható mert csak egy részből kell a tokot elkészíteni.
A zafír üveget alján egy vékony gumival csak a sík felületre kell csavarozni (ötlet levédve) tömített!!.
A szerkezet könnyen beépíthető variálható. Szerintem modern jól felismerhető forma kellene!
A neve egyszerűen : ÓRA (mivel magyarok vagyunk).
A többit holnap....

www.ora.ini.hu
kab Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8042
APT!

Jobbulást a kislányodnak! Szerintem ne foglalkozz holnap az órákkal. A kislányodnak biztosan jobban hiányzol majd, a topictársak pedig ha megtört szívvel is, de igazolt hiányzásnak fogják venni. Vagy el is lehetne esetleg napolni a találkozót. Akkor még tán én is ráérhetnék.

Üdv,

kab

Előzmény: APT (8041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!