Keresés

Részletes keresés

aVi Creative Commons License 2005.08.28 0 0 496
Előzmény: ultraviolettt (494)
ask Creative Commons License 2005.08.25 0 0 495

Sziasztok!

 

Majd' 50 kép Belgiumról, Brüsszelből...

 

 

Fotók Belgium
ultraviolettt Creative Commons License 2005.08.22 0 0 494
 mar epp ideje volt :-)
aVi Creative Commons License 2005.08.18 0 0 493
MA pont mi bajod volt az időjárással?? :-))
Előzmény: Zorna (492)
Zorna Creative Commons License 2005.08.18 0 0 492

Sziasztok,

 

Gondoltam csatlakozom a topichoz. 2 hónapja élek Brüsszelben a férjemmel és két vizslámmal. Eddig még az időjáráson és a gyalogosok közlekedésén kívül másban hibát nem találtam. Talán az eltelt idő rövidsége miatt:))

 

üdv

Z.

Thomas Creative Commons License 2005.07.22 0 0 491

Gondolom azé, nehogy valaki megijedjen...

de legalább oda szerveztek esöt is :-) (Ucclében nem esett...)

Előzmény: aVi (490)
aVi Creative Commons License 2005.07.22 0 0 490
Vajon ki találta ki, hogy a tűzijátékot a város legalacsonyabb pontján lőjék fel? Ez olyan nagyon-nagyon-nagyon belga... :-)))
Előzmény: Thomas (489)
Thomas Creative Commons License 2005.07.21 0 0 489
Ma mindenféle ünnepségek vannak a nemzeti ünnep alkalmából. Már napok óta röpködtek a repülők alacsonyan a rue de la Loi fölött:-) Ahogy mondták a Rogier-nál (is) lesz nagy buli...
ultraviolettt Creative Commons License 2005.07.20 0 0 488
koszonom,  en mind a sncf.fr -n kerestem.
Előzmény: Thomas (487)
Thomas Creative Commons License 2005.07.19 0 0 487
a www.thalys.com on könnyen megtalálod a vonatot
Előzmény: ultraviolettt (485)
Beebite Creative Commons License 2005.07.19 0 0 486

tgv biztosan van, asszem kb 1 óra a menetidő a Midire:)

nézelődj a tgv.com-on.

Előzmény: ultraviolettt (485)
ultraviolettt Creative Commons License 2005.07.19 0 0 485
tud valaki CDG repter -Brusszel direkt vonatjaratrol ?  ha igen, hol lehetne menetrendet talalni . koszonnem (parizs topikba is en irtam)
showtimes Creative Commons License 2005.05.10 0 0 484

Sziasztok!

Feltúrtam pár képet még itthon, beszkenneltem, s a legutóbbi bővítéskor beraktam  útiképes honlapom belga mappájába Bruggeről és Brüsszelről. A cím változatlan: http://kazika.try.hu  - ha valakiben felidéz valamilyen emléket, az ne tartsa magát vissza :)

sujgojo Creative Commons License 2005.04.26 0 0 483

en eleg sokat fizetek sajnos, mert rovidtavra butorozva kell a lakas, es ezt itt nem szeretik, kiveve, ha sokkal tobbet fizetsz.

a kiraj kertjerol en is most hallottam, hetvegere tervbe is vettuk, de en mar elore felek hogy a szokasos belga tomegnyomor a negyzeten lesz...

Előzmény: archimedex (482)
archimedex Creative Commons License 2005.04.26 0 0 482

Es ezek a lakasok mekkorak es mennyit fizettek erte? En fel eve Elsenneben lakom. Az ULB-VUB kornyeken eleg sok alberlet es lakas van kiado. Nagyon nyugis kornyek, boltba GB-be jarok meg vasarnaponkent a kozeli piacra.

 

Amugy most nyitottak ki a kiraly uveghazai Laekenben, 2EUR a belepo, keso estig nyitva van bar ennek utana kell nezni. Aki tud mindenfelekeppen menjen el megnezni mert nagyon szepek.

 

Laci

Előzmény: sujgojo (481)
sujgojo Creative Commons License 2005.04.22 0 0 481
sint josse-ben lakom, illetve regen ott laktam most meg mellette. jo hely, de azert vannak biztonsagosabb reszek is a varosban. nekem eddig nem volt gondom, bar az utcankban tegnap is lattam egy nagy halom szelvedo maradekot a jardaszegelynel, ami egyertelmu jele az autofeltoresnek. szoval itt is igaz, amit a helyiek hangoztatnak is, hogy semmit nem szabad a kocsiban hagyni. zoldsegeshez en egy albanhoz jarok,  de a tulaj allitolag indiai. nagyon olcso hely.
Előzmény: Thomas (480)
Thomas Creative Commons License 2005.04.21 0 0 480

Ha közel vagy Ucclében a vonathoz akkor azzal járj:-). Pl. 14-19 perc alatt Saint Job-tól bent van a Schumanon. 26.50 a havi bérlet a vonatra.

Nekem Sint-Jossé is tetszik 7 honapot laktam ott. Csendes békés, biztonságos vidék, kedves emberekkel. Múltkor láttunk egy Audit kiégni. .. no de mindenütt vannak népi szokások, azokat tiszteletbe kell tartani... Ma is ott vásároltam a kedven török zöldséges boltjaimban. Az egyik eladó kedvesen érdeklödött asszony után franciául...

Amugy a cseh kolléganö elmondta, hogy kb egy honapja vasárnap délután a Schumanon egy 50 év körüli arab leköpte és szidalmazta, pedig normálisan viselkedett nem nézett rá stb. ketten voltak egy barátjával....

 

archimedex Creative Commons License 2005.03.23 0 0 479

Ja ez igaz, szinte mindenhol lehet kartyaval fizetni es ugye akkor a bolt vallalja at a koltseget. A teljes dij 1 honapra 2.3EUR es ezert ingyen van az automatazas akarhanyszor akarhonnan (marha ugye elfogadja a kartyat), meg minden egyeb szolgaltatas is.

 

Ha kulfoldon is akarsz felvenni penzt az eurozonaban az evi 10EUR ha meg nem eurozonaban akkor 0.66%. De ez most fejbol van.

 

Egyebkent a Proton szolgaltatas is ingyenes.

 

Laci

Előzmény: sujgojo (478)
sujgojo Creative Commons License 2005.03.23 0 0 478

en is fortisra nyomulok, ha latok. egy szoval se allitottam, hogy ez egyszeru, csak hogy engem meglep, hogy egy nalunk sokkal fejletteb orszagban ez a szolgaltatas milyen gyenge szinvonalu. de ezekszerint a magyarok tenyleg nagyon okosak, hogy ez a bonyolult rendszer ilyen jol mukodik nalunk:)

egyebkent en nem a nagy versenyre gondoltam, hanem arra, hogy elterjedt a kartyas fizetes es hogy a bankok nem nagyon erdekeltek az automatak telepiteseben, mert alacsonyak az automatahasznalati dijak. ha vannak egyaltalan, de ezt nem tudom, mert meg lusta voltam utana nezni. modjuk a kulfoldi fizetne, ha hagynak. a masik, hogy itt hetvegen tilos dolgozni, igy az automatat se toltik fel. mondjuk lehet hogy otthon se.

Előzmény: archimedex (477)
archimedex Creative Commons License 2005.03.23 0 0 477

En mindig csak olyat hasznaltam eddig ami Bancontactos vagy Fortisos abbol is mindig talaltam eleget. Ha jol tudom akkor elkezdtek egysegesiteni a bankkartyarendszert, nem kis reszben az osszeomlasok miatt. Nem hiszem hogy ez olyan egyszeru lenne azert es ne felejtsd el hogy itt sokkal nagyobb a verseny a bankok kozott es eppen ezert a kisebb a nyereseguk, ha nem muszaj nem kezdenek ilyen egysegesitesbe.

 

Megkerdeztem itt a benszulotteket de ok se tudtak mi keszul abba a lyukba.

Előzmény: sujgojo (476)
sujgojo Creative Commons License 2005.03.22 0 0 476

szerintem is mindegy hogy milyen szamla van a kartya mogott, es en nem is errol beszeltem. hanemarrol, hogy az INGnek peldaul egyik automatajanal sem tudsz kivenni penzt kulfoldi visa vagy mc vagy akarmiyen kartyaval. es ez szerintem szanalmas. es persze neked vagy nekem van itt szamlank, de ha magyarorszagon megtudtak azt oldani,hogy mukodjon es bankok meg keresnek is rajta, akkor nem ertem itt mert nem megy. de boritekolom, hogy a parhonappal ezelotti teljes osszeomlas is annak tudhato be, hogy szar a rendszeruk ugy ahogy van.

 

a szent misel elott pl. van egy lyuk, nyaron meg csak gaz volt benne, most belebetonoztak valamit,de ugy tunik mintha ezzel elegedettek lennenek, mert ott is hagytak az egeszet, mintha kesz lenne. szerintem ez mar 5 eve igy van, vagy tiz? es megis csak a varos kozepe. nem tudod oda mit terveznek?

 

Előzmény: archimedex (474)
Beebite Creative Commons License 2005.03.22 0 0 475

Én még oylan ATM-mel nem találkoztam brüsszelben (és más országban sem nagyon), aminek ne lett volna mindegy, hogy milyen devizában van a folyószámla a kártya mögött. Nekem pl. minden kártyám forint folyószámlás. Egyébként meg: a kártyatranzakciót (a felvétet is meg a fizetést is) devizában számolják el a bankok, ami mindig kedvezőbb árfolyamot jelent a valutánál. (Vagyis ha ugyanazon bankba itthon bemész, és azt mondod, hogy kérsz a számlád terhére cash eurót pl.) A kp fevétnek van persze dija, egy magyar kártyánál jellemzően 3-4 dollár vagy euró, ezt is bele kell kalkulálni.

 

És van itt még vmi: a kártyatársaságok a bankkal nem egyformán számolnak el: a Visa és az AmEx dollárban, a ECMC /Cirrus euróban. Vagyis ha felveszek egy Visa kártyával 100 €-t, akkor azt a Visa a banknak dollárra váltja, majd a bank vissza nekem forintra, és ezzel terheli meg a számlám. Ha ellenben egy ECMC kártyával veszem fel a százast, akkor csak 1 átváltás van (az euró/ft deviza árf.)

De ha pl Prágában veszek fel pénzt/fizetek kártyával, akkor tökmindegy, mert mindenképp két váltás van. (korona-euró-ft vagy korona-dollár-ft)

Előzmény: archimedex (474)
archimedex Creative Commons License 2005.03.22 0 0 474

Szerintem az automatak minden devizas kartyaval mukodnek, talan forintossal is bar ezt nem probalnam meg mert ki tudja hogy valtanak es milyen extra koltseggel.

 

Aki sokaig marad az meg nyisson belga bankszamlat.

 

Lepusztult lakast sokat lattam de ottfelejtett epitesi godrot nem. Eppen az a meglepo hogy milyen sok helyen epitkeznek a varosban. Mondjuk teny es valo hogy nem valami nagy intenzitassal.

 

Aki meg egy masfel millios varost ugy kepzel el mint egy svajci falut az ne csodalkozzon hogy csalodni fog.

 

Laci

Előzmény: sujgojo (473)
sujgojo Creative Commons License 2005.03.22 0 0 473

asszem ez a modszer kulfoldi kartyakkal nem mukodik, vagy igen? a legtobb bank meg nemes egyszeruseggel nem fogad el semmilyen kartyat csak sajatot, mint pl. ING. kulfoldiek meg oldjak meg ahogy tudjak, jo ezt erezni brusszelben:)

a varosban szerintem az okozhat sokakanak, akik nagy elvarosokkal erkeznek, csalodast, hogy rengeteg ott felejtett munkagodor, gazzal benott epitesi terulet, meg elhagyott romos ingatlan van a varosban, es ez egy kicsit tenyleg meglepo es igenytelenseg benyomasat kelti. de az en kedelyemet ez annyira nem befolyasolja.

Előzmény: archimedex (472)
archimedex Creative Commons License 2005.03.22 0 0 472

Oke hogy kifogy a penz az automatabol, de:

 

Antwerpenben odamentem a vasutallomason a penztarhoz hogy hol a legkozelebbi automata, erre a no azt mondta ne faradjak inkabb ad o nekem penzt, hirtelen nem ertettem hogy mit akar annyira meglepodtem, pedig nem is vettem vonatjegyet.

 

Brusszel es Becs nem osszehasonlithato mivel itt sokkal tobb a bevandorlo es az egyeb kulfoldi. Ennyi fajta ember kozott nem csoda hogy nem lehet rendet tartani.

 

Brusszel alapvetoen francia varos nem pedig flamand (nem is beszelve az osztrak, nemet, svajci mentalitasrol).

 

Nekem csak azzal van gondom hogy ugy tunik hogy hetvegen meg a fu se no, es hetkoznap is bezarnak a boltok 6-kor.

 

Ukkle szerintem nagyon rendes hely, mondjuk en csak a Churchill kornyeket szoktam latni a villamosbol.

 

Laci

 

 

Előzmény: sujgojo (470)
DAttis Creative Commons License 2005.03.22 0 0 471

Hát mondjuk itt a buszok, nem úgy járnak mint Pesten, hogy 3-4 perc után jön valami, hanem 15-20 perc, csúcsidőben is 10 perc és mindezt kötött menetrendben

Mondjuk a tarifarendszer irigylésre méltó, ezt már Bp-en is megvalósíthatnák.

Egy érvényesített jeggyel 1 órát lehet utazni, át lehet szállni, városon(közigazgatási határon belül) a másik cég járművein használható ua a jegy, tehát van tarifaközösség.

No ez egy pozitív.

Itt a közelünkben (szerncsére) itt a Bois de la Cambre ez is egy jó dolog, de pld a budai hegyekben jobban kedvelem az erdőt.

1ébként van számos dolog amit Bp megtanulhatna Brüsszeltől, de mondom, ha választani kellene melyik lakhatóbb város mégis csak Budapestet nevezném meg.

Előzmény: sujgojo (470)
sujgojo Creative Commons License 2005.03.22 0 0 470
en csak megprobaltam pozitiv lenni:) persze negativum van egy csomo, a buszok botranyosak, egyszer feloraig nem jon egyse, aztan meg 3 ures egymast tolja. a kiszolgalas iszonyatosan lassu a boltokban, es allando tomeg van, az automata meg keves, es mar pentek delutan kifogy beloluk a penz, vagy husz meteres sor all elottuk. en megis jobban elvezem, mint pestet, igaz ez egy egesz csomo mas dolognak a kovetkezmenye is. szerintem ez nagyon szubjektiv dolog, sot talan annyira, hogy az objektiv tenyezok nem is olyan fontosak. mindent aszerint itelsz meg, amihez elotte hozza szoktal.
Előzmény: DAttis (469)
DAttis Creative Commons License 2005.03.22 0 0 469

Igaz, máshol olyant még nem láttam, hogy áll a villamos is a dugóban... :-))

 

 

Nem ez a mérveadó, bár tudom, ezt most csak poénként kiragadtad, de voltál már Bécsben? Én turistaként többször is és mindig az volt a benyomás, hogy egy végtelenül rendezett város.

No ehhez képest Brüsszel egy káosz így egészében.

Ismered pld a Midi pályaudvar környékét vagy a Nord környékét, hát néhol szörnyűbb mint a Józsefváros.

Itt ahol lakom szép ez a villanegyed, baromian tetszenek a régi és a modern családi házak, sőt lakótelepi házakhoz hasonlatos tömbházak a lakóparkokban, mert barátságosabbak mint odahaza, de úgy egészében a város nem ad nagyváros jellegű hangulatot, amitől így magamban mondani tudnám, tetszik ez a város. 

Na mindegy a lényeg, hogy örültem, hogy megismerhettem Európának ezt a szegletét, mert más mint Ausztria vagy Németország, de hamarosan (nyáron) lejár a szerződésem, és megyek haza. 2 év elég is lesz Brüsszelből

 

Előzmény: aVi (467)
archimedex Creative Commons License 2005.03.22 0 0 468
Előzmény: _alien_ (464)
aVi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 467

Szerintem meg szeretnivalóan lökött város.

Máshol is vannak mocskos, szemetes, kutyaszaros utcák és zakkant városrészek, miért pont itt ne lennének? Máshol is vannak tömegközlekedésileg körülményesen megközelíthető helyek, miért pont itt ne lennének?

Igaz, máshol olyant még nem láttam, hogy áll a villamos is a dugóban... :-))

 

Előzmény: DAttis (465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!