Keresés

Részletes keresés

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.06 0 0 10047

Tegnap megint leadták (immáron ötmilliomodszorra) a Bűnvadászokat a Film+ csatornán, sajnos a korábban említett 13 másodperces hiányzó rész itt sem volt látható, taszajtanak egyet "pingvin"-en, aztán már rögtön adják át a művirágokat a csajoknak... :(((

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10046

Időközben kissé árnyaltabb lett a kép, mivel pár kommenttel később megírták, hogy az általa hiányolt jelenet benne van a 90-es évek elején kiadott InterCom-féle VHS-verzióban. Úgyhogy nem tudom, mi az a hiányzó részlet a DVD-n, évekkel ezelőtt eladtam a sajátomat. Na meg az említett bunyó-jelenet egyik külföldi kiadásban sincs benne (angol / német / olasz - mindegyik fent van YouTube-on, ott beléjük néztem az adott helyen)...

 

A Bűnvadászok hiányzó részét viszont megtaláltam. A magyar DVD-n, mielőtt átadják a művirágokat a két "grófnőnek", hiányzik pár másodperc. Elvileg azért nyesték ki ezt a részt, mert a szinkron megsérült pár helyen. Plusz a film egyharmada tájékán is van egy hang-anomália, amit kiszúrtam, amikor McBride-nál vannak. Az egyik mondat felénél tisztán hallatszik, hogy utólag tették be a hangot egy másik kópiáról, meg is szalad elég csúnyán.

 

Aztán a kocsmai jelenetben is van egy foltozás, amikor elkezdődik a bunyó, de ez annyira nem feltűnő...

 

Elvileg a VICO-kazettán még normálisan volt meg a szinkron, de arra tisztán emlékszem, hogy a képminősége finoman szólva is tragikus volt, egy agyonvetített mozikópiát írtak át VHS-re, tele hibákkal, megszaladásokkal, képkocka-hiányokkal, stb. A Nincs kettő négy nélkül dettó ugyanilyen minőségű volt, de annak legalább a szinkronja teljes a mai napig...

Előzmény: Mikey-Soft (10045)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10045

Nem tartom valószínűnek, hogy a későbbiekben került volna ki, mivel fórumtársunk megvette az olasz DVD-t, és abban (állítólag) benne van. Keresett is hozzá teljes szinkront 2009-ben, de nem talált. Tegnap olvastam az akkori hozzászólását...

Előzmény: Hierro F1 (10044)
Hierro F1 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10044

Lehet, hogy moziban így ment, aztán a későbbi kiadványokba már nem került bele.

Előzmény: Mikey-Soft (10043)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10043

Ilyesmit én is olvastam, de a honlapon úgy volt írva régebben, hogy ez a jelenet csak az előzetesben volt látható. Ezek szerint mégsem. Viszont ehhez a részlethez akkor nem létezik szinkron, mivel így még én sem láttam soha az életben, pedig a 90-es évek eleje óta betéve tudom a filmet...

 

Mondjuk ha az adott részen nem hangzik el szöveg, akkor könnyen ki lehet pótolni a szinkront az eredeti hanggal...

Előzmény: Hierro F1 (10042)
Hierro F1 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10042

A régi spencerhill honlapon valami olyasmi volt, hogy miután Charlie megnyerte a pelotaversenyt, a gengszterek Serrano lakására is kimentek bosszút állni, aztán pár pofont kaptak jöttek ki.

Előzmény: Mikey-Soft (10041)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10041

Régen (60-as, 70-es évek) divat volt többféle verzióban forgalmazni a filmeket, főleg a távol-keletieket. Amit a gyártó ország lakói kaptak, azok rendszerint hosszabbak voltak, mint a nemzetközi változatok. Valószínűleg ezeknél a filmeknél is hasonlóan jártak el, hogy az eredeti olasz verziók többet nyújtottak, mint a külföldre kiadott kópiák...

 

Viszont ami nekem új, hogy az ...És megint dühbe jövünk és a Bűnvadászok sem a teljes verzióban látható idehaza. Az utóbbiról tudtam, hogy a DVD-kiadása hiányos, viszont az előbbiből fogalmam sincs, mi hiányzik. Majd horrordvd kolléga megmondja, ő detektálta ezeket...

 

A Nincs kettő négy nélkül angol változata viszont cenzurális okból vágott, kiszedték a fülönvágásokat a kikötői lokálos jelenetből, mert a cenzorok attól féltek, hogy az emberek utánozni fogják a filmben látottakat. Ezzel sem tudok egyetérteni valahogy. Adják ki magasabb korhatárral, ha annyira nem fér bele...

Előzmény: Quantumleap (10040)
Quantumleap Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10040
En nemcsak a Mindent bele fiuk-ra gondoltam, hanem altalaban minden olyan filmjukre, amiket megvagtak.
Előzmény: Mikey-Soft (10039)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10039

Sajnos ez egy megoldatlan rejtély, hogy mivel érdemelte ki az a film ezt a bánásmódot, de ha valaki tudja, ne tartsa vissza az infót...

Előzmény: Quantumleap (10037)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10038

Leszedtem a német kiadású Nincs kettő négy nélkül BD-rippet, hát sajnálhatjuk, hogy nem ezt adták ki nálunk, hanem egy konvertált Kincs, ami nincs-et. A film (korához képest) gyönyörűen néz ki, bár az angol hang minősége eléggé gyenge, a zene úgy szól, mintha szorulna a magnóban a szalag. A ráapplikált magyar szinkron viszont egy picit el van csúszva a képtől. Magyar felirat nincsen. Ha ezeket ki lehetne javítani, lenne egy natív 1080p24 HD-verzió belőle, bár a gyári tömörítésű kiadásnak jobban örülnék (ez egy 7 GB-os MKV-fájl, a gyári mérettől jócskán elmarad), de ez is több a semminél, mivel így is szembetűnő a képminőség javulása, valódi HD-élményt nyújt...

Előzmény: horrordvd (10035)
Quantumleap Creative Commons License 2013.01.02 0 0 10037

Amúgy valahol olvasható valami magyarázat arról, hogy mi at oka ezeknek a vágásoknak?

Előzmény: Mikey-Soft (10036)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.01 0 0 10036

Hát ja, nem lenne rossz, ha ez a semmitmondó kiadó visszahívná a teljes készletet és ha kijött odakint a rendes HD minőségű Blu-ray, akkor újból megjelentetné, immáron hozzá méltó képpel és hanggal...

 

Tegnap volt az RTL-en a Mindent bele, fiúk!, abból sem ártana már egy rendes kiadványt összehozni. Ha jól tudom, a tévében futó brutál gyenge minőségű, csonkolt képarányú változatot tették lemezre, ami ráadásul szarrá is van vágva, némely jelenetek követhetetlenül jöttek egymás után, a fél filmet nem lehetett megérteni...

 

Régen a VICO kiadta VHS-en, az sokkal hosszabb volt, 90 perc helyett 103 volt az időtartama. De azt írják, még ez sem a teljes kópia, belenézem YouTube-on a német kiadásba, van az elején egy bankos jelenet, amikor Nasem csekkjeit akarják beváltani, erre a bankot épp akkor rabolják ki. Na meg a kocsmai verekedést is megmagyarázza utólag Salud, nem csak azt látjuk, hogy szarrá vernek pár embert és annyi.

 

Az a baj, hogy az olaszok is ezt az erősen vágott változatot hozták ki, az eredeti verzió sehol nem hozzáférhető...

Előzmény: horrordvd (10035)
horrordvd Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10035

A Bűnvadászok megjelent az olaszoknál, és az rendes bluray kiadás, de jól sikerült a német kiadású Nincs kettő négy nélkül is, tehát szerintem nincs ok az aggodalomra.

Előzmény: Mikey-Soft (10034)
Mikey-Soft Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10034

Erre csak akkor kapunk választ, ha megjelenés után leszünk. Remélhetőleg ők nem a DVD-kiadást fogják alapul venni, hanem egy vadonatúj HD-transzfert fognak csinál(tat)ni.

 

Az a baj, hogy az olaszoknál még egyik filmjük sem jelent meg BD-n (vagy ha igen, akkor én nem tudok róluk), pedig azok tutira rendes kiadások lennének...

Előzmény: Smoky Joe (10033)
Smoky Joe Creative Commons License 2012.12.29 0 0 10033

Szerintetek a németek tényleg Blu-ray minőségben adják ki a Kincs, ami nincset? Állítólag márciusban jön ki náluk.

 

http://www.bluray-disc.de/blu-ray-filme/zwei-asse-trumpfen-auf-blu-ray-disc

Fárosz hajtója Creative Commons License 2012.12.24 0 0 10032

Szia! Sikerült megoldanod a problémát? Ha nem, akkor írj a krumplishal@indamail.hu-ra Firpo hadnagynak, vagy giovanni5-nek, ők tudnak segíteni a spencerhill.hu,oldallal kapcsolatos kérdésekben.

Előzmény: Gebbbe (9998)
Mikey-Soft Creative Commons License 2012.12.22 0 0 10031

Így van, ez a kiadás egy Blu-ray lemezre nyomott DVD-matéria, és akkor még finoman fogalmaztam...

 

Lehet itt rózsaszín ködbe burkolózni, hogy jaj de jó, vágatlan, meg Blu-ray, de attól még van egy minőségi szint, amit a BD-nek, mint formátumnak KÖTELEZŐEN hoznia kell. Ez a kiadvány meg sem próbálja még a látszatát sem kelteni annak, hogy ő egy Blu-ray film...

Úgyhogy lehet, mégiscsak az Xpress-sznoboknak van igaza? Ott is meg ezerrel a felháborodás...

 

Aki meg nem látja a DVD és a valódi BD között a különbséget, az menjen el szemorvoshoz sürgősen...

Előzmény: horrordvd (10030)
horrordvd Creative Commons License 2012.12.22 0 0 10030

Itt arról van szó, hogy ez az egész egy átverés, a jóhiszemű vásárlók megtévesztése. Ennyi erővel fogom az összes BSTH filmet, felkonvertálom és kiadom Bluray-en mondjuk 2000 Ft-ért, és egy csomóan megfogják venni, csak azért mert Bluray és olcsó. Remélem a fogyasztóvédelem nekem fog igazat adni és megfogja kicsit fingatni ezt a noname Wiamfilm-et.

Előzmény: Dhanny. (10029)
Dhanny. Creative Commons License 2012.12.19 0 0 10029

De ugye az olasz DVD hivatalosan nem kapható hazánkban, főleg nem magyar szinkronnal. Én azoknak ajánlom ezt a lemezt, akik a vágatlan változatot magyar szinkronnal szeretnék beszerezni, a jelenleg legálisan elérhető legjobb képminőséggel. Ez ebben a formában igaz!

Előzmény: horrordvd (10028)
horrordvd Creative Commons License 2012.12.18 0 0 10028

Látom viccelsz:

http://screenshotcomparison.com/comparison/164302

 

Egy az egyben az olasz DVD felkonvertálva és szűrve, én készítettem a screenshotokat. Pénzkidobás ez a lemez, a kiadóval meg lesz egy-két köröm...

Előzmény: Dhanny. (10027)
Dhanny. Creative Commons License 2012.11.30 0 0 10027

Láttad már a saját szemeddel, vagy csak az xpress sznobok véleményére alapozol?

Lehet, hogy nem full HD-s anyagból dolgoztak, de nekem itt van a lejátszóban, gyönyörű tűéles a képe, a DVD-hez képest ég és föld.

 

Úgyhogy nem csak megrögzött fanokban ajánlom, hanem mindenkinek, aki a DVD-nél sokkal jobb minőségben szeretné megnézni a filmet.

Előzmény: Mikey-Soft (10026)
Mikey-Soft Creative Commons License 2012.11.27 0 0 10026

Igen ám, de a képminősége nem BD-hez méltó, fogtak egy olyan kópiát, ami még csak nem is full HD-s, és azt konvertálták fel...

 

Úgyhogy még a megrögzött fanoknak sem lehet nyugodt szívvel ajánlani...

Előzmény: charlie b (10025)
charlie b Creative Commons License 2012.11.26 0 0 10025

Az első netes infók szerint végre vágatlan a film, benne van a sírásós jelenet, a BD 102 perces a DVD-s vágott 99 perccel szemben.

Előzmény: HierroF1 (10023)
karesz.ko Creative Commons License 2012.11.19 0 0 10024

Szia Porker!Úgy értettem,hogy magyar szinkron készűlt hozzá.

 

Előzmény: porker (10021)
HierroF1 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 10023

Hiú remény, hogy vágatlan verzió legyen?

Előzmény: charlie b (10010)
MC Snake Creative Commons License 2012.11.17 0 0 10022

Aki még nem látta volna

 

porker Creative Commons License 2012.11.15 0 0 10021

Mit értesz azalatt, hogy "szinkronizálva van": csak ennyi készült el belőle?

Előzmény: karesz.ko (10020)
karesz.ko Creative Commons License 2012.11.14 0 0 10020

A Don Matteo 5,6 évad szinkronizálva van és ugy adja le a AXN.

porker Creative Commons License 2012.11.10 0 0 10019

Sziasztok!

 

Bár már nem ma volt a kérdés: "... a Don Matteo sorozat 5-6. évada letölthető-e valahonnan ...", akit érdekel annak tudok segíteni. Az 5-ös sorozatot leadta az "AXN C", a 6-os most megy.

Előzmény: porker (9882)
Petike08 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 10018

Sziasztok! Valakinek nincs meg véletlen a Lucky Luke TV2-es szinkronja? Ha valakinek megvan legyen kedves jelezni! Köszönöm szépen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!