Keresés

Részletes keresés

BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.27 0 0 3375

Szia Bemondó!

Tévedésből ki van nyomtatva a Vályi Huba könyv 3 kötetéből a második. Ha érdekel, egy doboz használt gramafontűért elcserélem.

Ma a Nagykörúton belül bárhol 6 óráig, vagy ha nem nem jön össze, akkor áll az alku a jövő hétre. Akkor még egyeztetünk.

Üdv

Előzmény: JPBemondó (3374)
JPBemondó Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3374

Fantasztikus, köszönöm az tippet!
Előzmény: BoBoYSA (3373)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3373

Én most vettem meg CD-n Vályi tanár úrtól és nyomtatgatom. Miután az órás CD könyvek két utolsó darabját (a Babos-Vályit és a Swartz könyveket) összesen 3 e Ft ért odaadja. Ha felhívod, ( a honlapján van a szám www.oktatora.hu) akkor a fiától direktben is megvehető (Sas utca) és nem kell a postai utávétel (amitől pirosat láttam).

 A Swartz könyvek közül 6 db van ezen a CD-n hengerjárat, horgony járat, nagy órák, zsebórák, komplikált zsebórák és szakrajz.

 

Üdv

B

Előzmény: JPBemondó (3372)
JPBemondó Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3372

A Schwartz-könyvek hozzáférhetőek valahol? Esetleg utányomásban...?

Egyetlenegy van meg belőle (Komplikált zsebórák) de nagyon érdekelne a többi.
Előzmény: BoBoYSA (3371)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.26 0 0 3371

Szervusztok.

Még tavaly Csupacsoki vetette fel a témát, és polemizáltunk azon, hogy léteznek bimetál billegők, amelyek nincsenek teljesen felvágva, és hogy mivére van ez.

Akkor többen azt mondták, hogy egyszerű csalás, én meg azt, hogy biztos előre gyártott billegők és a  manufaktúrára van bízva, hogy felvágja és beszabályozza-e.

Most a kezembe került Swartz Zsigmond 1922 könyve, amiben egyértelműen hamisítványnak nevezi ezeket. Tehát már kilencven éve is így vélekedtek erről.

 

Más OFF

Ha valakit érdekelnek a régi nyomtatványok és a nyelvújítás előtti magyar nyelvemlékek akkor jelezze, és küldök egy meghívót az első magyar bibliafordítás (1536 Pesti Gábor) új kiadásának könyvbemutatójára.

Üdv
B

sqdorleans Creative Commons License 2009.05.25 0 0 3370

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, ha alkalmatlan, de ideteszem, hátha érdekel valakit...

Gazdát keres egy gyönyörű ezüst zsebóra! Századfordulós, dupla fedelű, női, cylinder zsebóra, toledói zománc tokkal, márka nélküli, de működő szerkezettel. Hibátlan állapotú, további képeket szívesen küldök róla.

Irányár: 25 ezer Ft.

Érdeklődni: lucat@vipmail.hu, 06-70-385-8360.

 

köszönöm

 

 

Tomotius Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3369
A jelzés nem ismerős valahonnan?

MUF oder UMF

Előzmény: csupacsoki (3368)
csupacsoki Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3368
Nagyon erdekes szerkezet, ha csak a horgonyt nezem akkor meg lehetne "bodzaszagu" a megoldas, de igy egyben nagyon kulonleges :-) Szep szerkezet!
Előzmény: Tomotius (3365)
Tomotius Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3367
Igen a horgony rendben van, a vezetőkő tényleg nem a küllőben ágyazott, hanem svájci típusú. Érdekes a billegő fedőkövének ágyazása is. Ilyen megoldást eddig csak XIX. század közepi angol-járatnál láttam.
Előzmény: APT (3366)
APT Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3366
Ez a horgony Glashüttei mintájú, az biztos. Ha a vezetőkő közvetlenül a billegő küllőjébe van fogatva, akkor a járat teljesen Glashüttei, ha nem, akkor vegyes konstrukció.
Készültek ilyenek, és természetesen nem kizárólag Glashüttében. Pedigrés svájci szerkezetek is - ahogy svájci mintájú Langék is akadtak.
Előzmény: Tomotius (3363)
Tomotius Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3365
Nézegetem a neten a glashüttéket. Lehet, hogy mégis glashütte járat. A horgony határolása tipikus de a vezetőkő kialakítása svájci jellegű. Mellékelem a teljes szerkezetképet hátha valaki járatosabb a kérdésben.
Előzmény: Wreck Diver (3364)
Wreck Diver Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3364

Üdv, talán az M U F a cégnév rövidítése, mondjuk xy uhrenfabrik,

mint az Urania München Uhren Fabrik például.

Ebből találtam egyet ebayen, itt . De ezen nincs hasonló jelzés.

Előzmény: Tomotius (3363)
Tomotius Creative Commons License 2009.05.24 0 0 3363
Egy sajátos ritkán látható horgony határolást mutatnék az érdeklődőknek. Elő ránézésre még azt hittem glasshütte járat. Sajnos "csak" svájci :-)).
Nem emlékszem a gyártó jelére. Ismeri valaki? Talán francia?

csabi7171 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3362
Üdv! Eddig profilszíj volt rajta,én is 4-5mm-re tippeltem ha körprofilú,de most legalább tudom hogy 4mm-es a nyerő, hétfőn lesz időm utána topogni,hogy vegyek ékszíjat, de most már legalább tudom, hol kell venni, remélem sikeresen föl is tudom rakni, így ahogy mondtátok, elég egyszerűnek tűnik! A patronokkal sajnos marad a keresgélés, mikor vettem az esztergát, nem volt teljes a sor, és bizony sokszor jól jönne akár több méret is, hátha becsúszik majd egyszer egy olyan szép komplett eszterga, mint AP-é, dehát szegény ember vízzel főz :-) . Köszönöm a tanácsokat, majd referálok!
Előzmény: ketyego (3361)
ketyego Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3361

Még egy kis adalék :-))

 

Nekem is 6 mm-es esztergáim vannak és a már írt "gömb ékszíjnak" titulált kör keresztmetszetű folyóméterben kapható műanyag szíj vált be. Helyben (Veszprém-ékszíj szaküzlet) Vettem annak idején több átmérővel  is (itt zöld színűt lehetett kapni) és a 6mm-es Lorch esztergámhoz nekem a 4 mm átmérőjű passzolt. Lényeges a szíjátfogás mértéke és a hajlítási sugár is.

 

 

ékszíj

 

A ragasztásnál éles késsel (tapétázó) méretre vágtam. Majd gázlángnál, illetve borszeszégő lángjánál felmelegítettem (gyakorlatilag a felület megolvadásig történő hevítése adott nekem jó eredményt), majd összenyomtam. Kihűlésig összenyomva tartottam (a pontos helyzetre vigyázva) majd a felesleges kitüremkedett anyagot lefaragtam. Másodszorra jó eredménnyel sikerült is a ragasztás. Arra figyelj, hogy a gép ékszíjtárcsáját foglald bele a hurokba a ragasztás elött, akkor nem kell szétszedni a gépet, felhelyezéséhez (a olyan kivitelű a géped).

 

Patronok drágák és nehezen beszerezhetőek az eBay-en is. Csak a türelem és az állandó figyelemmel kisérés segíthet, meg persze némi készpénz is. (Néha olcsóbb egy komplett gép megvétele, mint egy patronsoré...)

Előzmény: csabi7171 (3359)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3360

Na végre egy új esztergás!

 

Kiegészíteném APT-t az ékszíjjal.

 

A Csengery utacában is árulnak, nekem az kicsit vastag, és az anyaga sem tetszik, de végső megoldásnak elmegy. Annál sokkal jobb amit  az Üllői út elején vettem. A Ferenc körúti aluljáróból feljövet a Klinikák felé kell elindulni a jobb oldalon. Ott kb egy saroknyira van egy csapágy ékszíj ilyesmi.

Az összehegesztésről: Nekem elsőre sikerült. Fogjál be egy satuba egy késpengét, vagy valami síma fémlapot. Azt pákával melegítstd fel, két oldalról nyomd hozzá az ékszíj két végét, egyszerre húzd le őket magad felé, és nyomd össze. Így gyakorlatilag azonnal összeolvadnak, és nem kell igazgatni.

Az nem baj, ha a motor és az eszterga távolságát egy fél centit tudok állítani, a feszítés miatt.

6 mm patronokat a német e-bayon láttam. (bár még sosem vásároltam onnan semmit).

Előzmény: csabi7171 (3359)
csabi7171 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3359
Üdv! Köszönöm a választ,megfogadom,mert már túl vagyok néhány probálkozáson ,(sikertelenül)
Előzmény: APT (3358)
APT Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3358
Ékszíjnak legjobb a több helyen kapható, hővel forrasztható műanyag ékszíj. Kapsz ilyet (méterre adják) pl: a Váci út 9x? szám környékén leledző Ékszíjbolt felirat alatt működő üzletben. Naranccszínű, több átmérővel kapható, nagyon praktikus szíj, egyenesre kell vágni a végét, a két véget felmelegített vasalóhoz hozzáérinteni, majd egyszerűen összenyomni a végeket, és igen megbízhatóan összeheged. Rugalmas, olajosan sem csúszik, a kicsit egyenetlen forrasztásnál sem üt.

Patront elég nehéz keríteni, ebben most nem tudok segíteni.
Előzmény: csabi7171 (3357)
csabi7171 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3357
Üdv mindenkinek a topic-on! Esztergával kapcsolatos kérdéseim volnának. Van egy Lorch kis esztergám, új ékszíjat kéne tegyek rá, ti mit használtok erre? Ragasztva, kapcsozva, vagy hogyan kéne kicserélni? (Gondolom nem kell hozzá szétszedni) Illetve még kérdezni szeretném, hogy 6mm-es patronokat hol lehet szerezni hozzá, vagy nem tud-e valamelyikőtök eladót, nekem csak pár darab van sajnos. Előre is köszi a választ!
oroszmanias Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3356

Üdv! Köszönöm szpen IL-2,megvan az eredeti,de sajnos porcelán...Köszönöm még egyszer az ötletet!

Üdv:Ármin

Előzmény: IL-2 (3355)
IL-2 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3355
Ha megvan az eredeti és nem porcelán, akkor olasz felújítás javaslok.

Előzmény: oroszmanias (3354)
oroszmanias Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3354

Tiszteletem kedves antik órás mesterek! Pfliegler Ármin vagyok,az orosz órás topikról.Egyik ismerősöm megbízott,hogy keressek neki a fegyveracél tokos IWC 1914-es évjáratú zsebórájához számlapot,mert az eredeti borzasztó állapotban van.

Tudnának nekem segíteni kedves mesterek?

Üdv:Ármin

APT Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3353
A billegőcsap illesztésének kifejezetten szorosnak kell lenni. Már viszonylag kis lötyögés is érdemben befolyásolja a pontosságot, akkora holtjáték pedig, ami a járat kerekeinél még megengedhető, már a puszta működést is megakadályozhatja.
Tehát a kőnek szorosan, éppen csak nem szoruló módon kell a csapra illeszkednie. Ha másképpen nem megy, nincs más alkalmas köved, akkor vagy készíts perselyt, vagy eleve készíts "rézkövet", bár nyilván nem olyan tartós, mint a valódi, de hibátlan, korrekt működést tehet lehetővé.
Előzmény: BoBoYSA (3351)
Gempa64 Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3352
Szervusz ! Nekem sajnos csak egy Zenith-em van, ennek a billegőcsapjai 0.08-0.09 mm
Előzmény: BoBoYSA (3351)
BoBoYSA Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3351

Még mindig, és valószínűleg nem utoljára a Zenith restaurációról.

 

Szerintetek milyen vastag csapokat kalkulájak a billegőhöz, illetve a kérdés pontosabban: milyen lyukaskövet tegyek be (alul felül pótolni kell). Tudom, hogy domború illene az olajtartás miatt, de az a gond, hogy nagy külső átmérőjű (1,5 mm fölött) sajtolt kő kell a szétmart foglalat miatt. Pillanatnyilag Molnija futómű csapágyköveim  vannak csak ekkorák, azok meg 20-25 mikron lyukkal rendelekeznek, és nem domborúak. 20 mikron már nagyon vatag csap zsebórának?  Apropó: mennyivel legyen kisebb a csap átmérője, mint a furat? Érzésre? Szerintem 20 mikronos csap ennek a roncsnak nem ártana, eddig a tengely végén járt zsilettpengéken. A mási megoldás, egy orosz stopper billegő lyukaskövei, azoknál viszont perselyt kell csinálni.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

 

B

 

 

Tomotius Creative Commons License 2009.05.16 0 0 3350
Ez első szerkezet előttem amelynek nem működött a felhúzása a máltai kereszt rossz (fordított) összeszerelése miatt -de legalább nem hajították ki belőle. Szakszerűen beállítottam, pótoltam a kiesett vezető követ s jár mint a szél.

Nem lehet, hogy Zenit?
Előzmény: APT (3349)
APT Creative Commons License 2009.05.16 0 0 3349
FHF-1xx gyanús, szép kivitelű, az biztos.
Előzmény: Tomotius (3346)
APT Creative Commons License 2009.05.16 0 0 3348
Sajnos rossz (árnyékos) a kép, a számlap a valóságban teljesen tiszta vésett arany, kb: 3 gramm önmagában.
A kis pisztoly hüvelye is 2mm körül van, aranyos játékszer. Kárt okozni nem hiszem, hogy lehetne vele - lőszer amúgy sincs már hozzá - de pici (még 4cm hosszú sincsen), működik, tiszta acél, a markolata ezüst - aranyos.
Előzmény: Tomotius (3345)
Tomotius Creative Commons License 2009.05.16 0 0 3347
Sajnos az index nem enged képet feltölteni....
Tomotius Creative Commons License 2009.05.16 0 0 3346
Kérdezem a Nagyérdeműtől: milyen gyártótól származhat e szépen ellátott szerkezet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!