Keresés

Részletes keresés

Pulmy Creative Commons License 2017.01.25 -2 1 60824

 Jaja! Csak vizionáltam...,hogy addigra ez lesz :D     a helyes:2016

Előzmény: akárkibárki (60819)
Tevemadár Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 60823

OFF!

 

Egyetértek veled teljes mértékben... :-( De igazából kár keseregnem - én csak egy felhasználója vagyok, igazából én, mint túrázó/kéktúrázó nyertem rajta - az újra festés jó lett (szerintem). És kb. ennyi... :-(

 

ON!

 

jönnek a pluszok (időjárás), lehet előmerészkedni! :-)

Előzmény: nagypapi (60812)
Pulmy Creative Commons License 2017.01.25 -2 1 60822

 Persze tudom,csak ugye az ember szeret általánosítani   :D   Egyébként ez a téma is megérne egy misét,de ez tényleg nem idevaló. 

 

Előzmény: Bikk Pubi (60817)
akárkibárki Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 60821

Sok igazság vagyon szavaidban,de nem csak az osztrákok vezetése nem értett egyet a kerítésünkkel.De az átlag osztrák már-már zavarba ejtően vélekedik Orbán Viktorról(nem negatív értelemben).Szóval az osztrákok sem hülyék,csak a vezetésük viselkedik már-már hazaáruló módon(mint ahogy Európa számos más országában is).

Előzmény: Törölt nick (60809)
Mr. Long Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 60820

"2019.09.24" Lassan lehet bejarni a DDK-t egy fukaszaval...

Előzmény: Pulmy (60816)
akárkibárki Creative Commons License 2017.01.25 0 0 60819

2019.09.24.-én?Akkor még van addig bő 2,5 év...:)

Előzmény: Pulmy (60816)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -2 6 60818

"De érdemes megnézni mit műveltek felső szinteken  "sógorék" velünk az elmúlt két évben"

 

Ha te a politikai vezetésük alapján minősítesz egy nemzetet, akkor ezen logika alapján bizony mi, magyarok az elmúlt 100 évben - rövid, kivételes periódusok mellett - bőségesen rászolgáltunk egy csomó negatív véleményre.

 

Ahogy rajtunk kívül még egy rakás más ország is. De én pl. kikérném magamnak, ha grúz létemre Sztálin alapján ítélnének meg, német létemre Hitler alapján, stb, stb. 

 

Én inkább azt veszem észre, minél kevesebbet utazik valaki világban, minél kevesebb embert ismer meg személyesen, annál hajlamosabb en bloc nemzeteket jellemezni, elintézni 2-3 mondattal. Ebből lesznek a buta tótok, a terrorista arabok, a lusta indiaiak, a töketlen belgák, a nagypofájú osztrákok, és a végén maradunk mi, akik mindent tudunk, és mindent jobban, csak velünk sokkal, de sokkal jobban elbánt a történelem, mint bármelyik más nemzettel a világon. Hisszük mindezt úgy, hogy igen sok nemzet viszontagságos történelméről lövésünk sincs. 

Előzmény: Törölt nick (60809)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 60817

A labanc is magyar volt, csak császárpárti.

Előzmény: Pulmy (60814)
Pulmy Creative Commons License 2017.01.25 -2 0 60816

 A képek 2019.09.24.-én készültek a RP-DDK-n Abaliget előtt. Úgy gondolom ez már a helyi "Ranger" műve lehetett,mert tényleg csak az ösvényt kaszálta le,tisztította ki.

 

Előzmény: Törölt nick (60806)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 60815

...igen, akkor ez lehet, hogy erdészetenként/tájegységenként változó. De szerintem ruhának, gps-nek, tabletnek jobban örültek volna.

Előzmény: Tevemadár (60811)
Pulmy Creative Commons License 2017.01.25 -2 0 60814

OFF

 

 Mit is vársz a labancoktól? Mijük van nekik? "stájerpuchuk+svájcinégerük"   Még saját nyelvük sincs,azt is csak bitorolják (meg nem is beszélik helyesen)    :)  :D

Előzmény: Törölt nick (60809)
nagypapi Creative Commons License 2017.01.25 -2 0 60813

OFF

"az átlag-osztrák elindult Budapestre "menteni"..."

Nem az átlag-osztrák indult el menteni.

Előzmény: Törölt nick (60809)
nagypapi Creative Commons License 2017.01.25 -1 4 60812

Nekem ez az egész ranger rendszer is pont úgy tűnik, mint a Nagy Kék Kör Projekt többi eleme, a kilátóépítéstől az ilyen-olyan tematikus út kijelöléseken,  az értelmetlen táblarendszeren és betontuskó kihelyezéseken át a szolgáltató-pontokig és a mikrométer pontos felmérésekig.

Senki hozzáértőt meg nem kérdeztek volna, hogy mi kellene, mire és hol van igény, szükség, hanem tessék-lássék módon "papírozzuk le valahogy", "jusson is, maradjon is" módon oldották meg.

Kíváncsi vagyok, lesz-e változás a kritikus szakaszokon, pl. Kisbózsva és Füzérkomlós között (a ttt fórum novemberi bejegyzése szerint eddig nem volt, pedig a projekt befejeződött, ranger-rendszer "kiépítve"), vagy járható-e biztonságosan a Bódvaszilas melletti Bódva híd, ha már családbarát útvonalat alakítottak ki - legalábbis ez volt a cél.

 

 

Ami a Kéktúra, kéktúrázás szempontjából szerintem vitathatatlanul hasznos tevékenység volt, az az újrafestés, emellett kifejezetten örülök az új bélyegzők kihelyezésének. Esetleg a kilátófelújítások közül a galyatetői és a csóványosi az, ami látványos javulást hozott a kékezők számára. De kb. ennyi.  

Előzmény: Tevemadár (60811)
Tevemadár Creative Commons License 2017.01.25 0 2 60811

Kicsit off...

Nekem van ismerősöm az Alföldön, aki erdész, és most a nagy osztogatásban (Kékkör) kapott az erdészetük komoly quadokat! (jó, nem sokat tán 2őt) Kifejezetten azzal a céllal, hogy a kéktúra szakaszokat járják/tegyék rendbe stb. velük.

Igazából nem is használják, mert az erdész terepjáró pick-up -okkal jár területre, ilyen úri huncutság itthon nem divat, mint a quad. :-) (Bár valami erős dögöt kaptak...)

Nekik annyi van kiadva, hogy tisztítsák, nézzék. De preferenciában nem ez az első. Amúgy meg sok a munka szóval... :-( (Ez az Alföldi egy bizonyos szakszára vonatkozik, máshol, ez másképp lehet)

on.

 

Előzmény: Törölt nick (60806)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 60810

<off>

...én ebben veled teljesen egyetértek. Úgy van a dolog, hogy le kell zárni a múltat, de ha valaki mégis a szemünkre hányja, akkor nyugodtan elé lehet tárni, hogy ő mit művelt. Ha az osztrák lenéz amiatt, hogy elmaradott magyar vagyok, akkor igenis ő maga általánosít első körben, hiszen a hozáállásával az osztrákságát prezentálja fölényesen. Ilyenkor lelkiismeretfurdalás nélkül tőlem is ugyanezt fogja visszakapni.

Amennyiben nem azzal jön, hogy ő mekkora császár, mert mennyivel előrébb tart, úgy én se hánytorgatom fel neki az okokat, hogy ő miért és mi miért tartunk ott, ahol... :/

</off>

Előzmény: Törölt nick (60809)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 60809

Utoljára mert tényleg nagyon

OFF

Nem kell mindenben egyetérteni, a történelem az történelem.

Tudom hogy az átlagember akikkel mindennap találkozol nem egyenlő a politikával és ez általánosítás. 

De érdemes megnézni mit műveltek felső szinteken  "sógorék" velünk az elmúlt két évben. Ugyanazt mint előtte több száz évig: verbálisan ütöttek, aláztak, legyünk mi a pufferország, olyan szinten savaztak hogy az átlag-osztrák elindult Budapestre "menteni"...

Mit kaptunk a kerítésért tőlük? Aztán csendben ők is felhúzták...

Képmutató banda. Ez az én véleményem, ettől még másé lehet más.

ON

 

 

Előzmény: asciimo (60798)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 60808

Nem írtam ilyet, hogy senki nem csinál semmit. Arra céloztam, hogy semmivel tesznek többet bele, mint amit amúgy is beletennének (hiszen a turistautak karbantartása amúgy is területgazda feladata), ergo ennek a hangzatos rangeresdinek úgy ánblokk sok értelme nincs. Gondolom valahonnan borsos áron, a szokásos ide-oda lefizetésekkel beszereztek egy rakat stihlt, kiosztották az erdészeteknek, megírták a szépen mutató statisztikákat, oszt jónapot.

Előzmény: jzp2107 (60807)
jzp2107 Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 60807

kicsit ellentmondást érzek az írásodban

egyrészt azt írod, hogy egyébként is népjólétiségük függvényében csinálnák a dolgot bármely turistaúton -tehát rangerré kinevezés, pluszpénz stb nélkül is, kaptak (fölösleges) fűkaszát meg stihl fűrészt, de a kis pénz kis foci miatt senki nem csinál semmit

 

 

Előzmény: Törölt nick (60806)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.25 -1 1 60806

Ranger-téma: találkoztam most reggel az erdőben a  k̶ö̶r̶z̶e̶t̶v̶e̶z̶e̶t̶ő̶ ̶t̶e̶s̶t̶v̶é̶r̶r̶e̶l̶ kerületvezető erdésszel, és kifaggattam. Valóban ő a kinevezett helyi kéktúra ranger. Tevékenysége abból áll, hogy amikor arra jár, és észre is veszi, hogy a Kéken áll és valami gond van, akkor azt orvosolja; - ahogy egyébként is teszik ezt az erdészek munkakörük népjólétiségének függvényében bármelyik erdészeti- vagy turistaúton.

A problémákat nem csak személyes észlelés alapján, hanem közvetett úton is képes érzékelni, tehát ha valaki, aki ismeri őt (esetleg szoros barátságot is ápol vele ez a személy, akit most szerénységem tilt megnevezni :) ) udvariasan, kulturáltan felhívja a problémára a figyelmét ("kaszájjá' má' b... meg, mert belefulladok a csollyánba'...!"), akkor természetesen beiktatja az aznapi feladatsorba a jelzett probléma megoldását.

 

Az "új" munkakör elvégézéséhez eddig voltak eszközei az erdészetnek, de most a Nagy Kék Projekt millióiból kaptak a maradéktalan ellátáshoz motoros fűrészt és fűkaszát, így most azokból több van. :)

 

A Nagy Kék Elszórt Milliókba bármiféle egyéb juttatás sem anyagi, sem természetbeni (munkaruha, jelvány, akármi) formában nem fért bele. Egyáltalán nem meglepő tehát, hogy a rangerek a "kis pénz, kis foci" elve alapján kezelik ezt a problémakört... :/

csg65 Creative Commons License 2017.01.25 -1 0 60805

Holnap itt van január utolsó csütörtöki napja és ezzel az év első kvízjátéka: http://heyjoe.hu/okt/oldal/verseny.php

zozo.1982 Creative Commons License 2017.01.24 0 1 60804

Nagyon tetszenek a beszámolóid és a képeid. Az elsőkról sajnos lemaradtam, de majd idővel pótolom. :) Az alternatív útvonalat a logisztika miatt választottad (bocs, ha már leírtad valahol, tényleg nem vagyok naprakész)?

 

A lenti eset kapcsán pedig az jutott eszembe, hogy én azt tapasztaltam, hogy minél távolabb kerülünk a magyar határtól, annál nyitottabbak felénk az osztrákok. Kíváncsi vagyok te is tapasztalsz-e majd hasonlót. :)

Előzmény: V43 1279 (60797)
Simulacrum Creative Commons License 2017.01.24 -6 1 60803

A könyv jobb, de el kell ismerni elég jól sikerült a film belőle (a drámákból hagytak ki többet).

Előzmény: nagypapi (60801)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.24 -1 8 60802

Nem hinném, hogy egy pénztáros általi lehúzásból jellemezni lehetne egy nemzetet. Nem is jó irány. 

Tapasztalatom szerint a világ minden országában alapvetően kétféle embertípus él: a tisztességes és a tisztességtelen. Mindenhol az előbbi van túlsúlyban, ennek ellenére mindig az utóbbi alapján vagyunk hajlamosak általánosítani. 

Előzmény: V43 1279 (60797)
nagypapi Creative Commons License 2017.01.24 -6 3 60801

Tegnap este az egyik csatornán leadták a Pacific Crest Trail végigjárásáról szóló Vadon c. filmet. Kicsit több volt benne a dráma és kevesebb a túra, mint szerettem volna, de ez minden bizonnyal "szakmai ártalom" :-) Azért összességében tetszett.

Vasárnap délelőtt 11.45-től a Mozi+ kanálison is leadják, ha valakit érdekel...

Csuhás Creative Commons License 2017.01.24 -5 2 60800

Nálunk a szemléleten kellene változtatni, az pedig normális oktatással történhetne, és akkor is generációk alatt. Most nem hogy utolérnénk a jobb sorsú szomszédokat, hanem visszafelé kezdtünk el rohanni.

Előzmény: V43 1279 (60797)
hadidoki Creative Commons License 2017.01.24 -6 2 60799

A történelmen nincs mit vitatkozni. A nagyképűség pedig embere válogatja, de össznemzeti szinten "sógorok" vagyunk... ha nem is csípjük egymást, kénytelenek vagyunk elviselni a másikat.  

Előzmény: asciimo (60798)
asciimo Creative Commons License 2017.01.23 -2 8 60798

elszamoltam 10ig, mire ranyomtam a Válasz gombra. Maradjunk annyiban, hogy nem vagyok egy velemenyen Veled.

Előzmény: Törölt nick (60796)
V43 1279 Creative Commons License 2017.01.23 -7 1 60797

Sajnos történelmileg így van :(

Viszont a mentalitás meg a gondolkodásmód változtatható lenne itt, de erre annyi az esély minthogy holnap a lottón nyerek, főleg anélkül hogy lottóznék.

A beképzeltség/lenézés az jelen van, Bécsben le is húzott minket egy euróval a k*csög Aldi/Hofer pénztáros, mert hallotta a magyar beszédünket a sorban. Azért csak eggyel, mert a másik 4-et visszakértem előtte (ezzel le is buktatta magát)...sajnos a blokkot nem raktuk el és mint tudjuk a pénztártól való távozás után...költse gyógyszerre.

Előzmény: Törölt nick (60796)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.23 -8 3 60796

Off!

Előre is elnézést, akit nem érdekel, csak hajlamosak vagyunk elfelejteni hogy miért is járnak előttünk azok akik -finoman szólva- mindig csak kihasználtak minket...

 

Nem olyan finoman szólva:

Évszázadokig raboltak ki bennünket, vitték mindenünket, utolsó gyarmatként tekintettek ránk, pufferzónának használtak a háborúikhoz, így országuk épségben vészelte át a török időket.

A török kiverése után pusztították a legtöbbet, lerombolták a várainkat, koszt kvártély, harácsolás, erőszak, mindennapos volt...

 

Rákóczi óta nem pusztított ellenség osztrák földön, akkor sem sokat, előtte sem túl sokszor. Őket megkímélték a háborúk, meg is vannak a műemlékeik, gazdaságilag sem kellett szinte évszázadonként  a nulláról újrakezdeniük, mint nekünk. 

 Hangulatkép a labanc elnyomás korából:

1703:

"Nem lehet tovább várnunk. Hordtuk az igát, hordtuk amíg lehetett, de már nem lehet.

Az emberek azt mondják, ütött a magyarság órája. Nem szántanak, nem vetnek, a határon gyülekeznek, várják Rákóczit"

1704...

 "A császáriak fölégették a védtelen Tatát és Pápát, Heister marsall asszonyok és gyermekek vérével itatja a magyar rögöt.."Tanulják meg a rebellisek hogy nem gyerekjáték a háború"

Egy nap azonban Rákóczi kiadta a parancsot:

"Menjetek rá Ausztriára, tanulják meg ők is hogy nem gyerekjáték a háború... ezúttal dúlni és rabolni hazafi-kötelesség!"

Kuruc sorkatonaság kevés volt a bécsi végeken, Bottyán tábornok hát lóra ültette két vármegye nemességét.

 

Kaján örömmel kaptak lóra fiatalok és öregek - de sok mindenért kellett megfizetniök!

A vérért amely posványossá tette a vesztőhelyek környékét, a szederindás omladékrakásokért, amelyek egykor virító magyar falvak helyén emelkedtek,a fölperzselt kastélyokért, kunyhókért, a kifosztott csűrökért, az öngyilkosságba kergetett asszonyokért, talán egy botütésért, egy megbecstelenítő szóért..."

 

Herczeg Ferenc Pro Libertate

 

A világháborúk után is ezerszer jobban jártak mint mi.

Még jó hogy előttünk járnak, de annyival nem amennyivel nagyképűbbek. 

ON

 

 

 

 

 

Előzmény: V43 1279 (60795)
V43 1279 Creative Commons License 2017.01.23 -6 0 60795

Igaz, elírtam!

 

El is vetettem, most már azt mondom szerencsére, kötve hiszem, hogy jó élmény lett volna.

 

Sok mindenben előttünk járnak: fejlettség, életszínvonal és ami talán a legfontosabb: gondolkodásmód. Ebből erednek az ilyen készülékek is (és még sok más is), itthon még a helyét is ellopnák vagy tönkretennék..

Előzmény: asciimo (60791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!