Keresés

Részletes keresés

Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12839

András 46!

 

Kérem linkeljen ide, amit olvasott.

Előzmény: andras46 (12837)
Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12838

Ildó 66!

 

Gratulálok a jó munkáért kapott jutalomért!

 

4 órásként eléri a minimálbért? Ha igen, akkor egy nap szolgálati időnek számít ez a 4 órás munka.

Előzmény: ildó66 (12836)
andras46 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12837
Amit biztosan tudok,hogy egy napra csak egy napot számolnak hiába dolgozott valaki látástól vakulásig nap mint nap! Az én kérdésemre viszont nem kaptam választ . Vannak lehetőségek csak más néven mint előrehozott öregségi nyugdij. Valahol olvastam,hogy két évvel a hivatalos öregségi nyugdijbamenetel előtt kérheti a rokkant ha ugy jobban jár. Köszönöm a választ!
Előzmény: words about future (12835)
ildó66 Creative Commons License 2015.07.18 0 1 12836

 

Én 2003. óta folyamatosan részmunkaidőben dolgozom, 2013-ig 5 órás, azt követően 4 órás munkakörben.

Tavaly kaptam meg a 30 éves jubileumi jutalmat (közszférában dolgozom) ahol ugyanúgy figyelembe vették a részmunkaidőben dolgozott éveket teljes évként. Szerintem akkor ugyanígy számít bele a szolgálati idő számításba is.

Persze lehet,hogy nem így van!

Előzmény: Évszakok (12830)
words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 1 12835

Köszönönet a válaszadóknak, utána fogok járni ! Jó egészséget Mindenkinek!

Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 1 12834

Tisztelt W.A.Future!

 

A ledolgozott évek szerintem nem vesznek el, amikor eljön a nyugdíj korhatára, akkor számítják ki.

Ha az ellátás mellett dolgozott, (dolgozik) akkor ez a szolgálati idő is hozzáadódik.

Véleményem szerint.

Előzmény: words about future (12831)
ibi43 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12832

Kedves words a. f.!

Látom nagyon kétségbe esett vagy. Hidd el, mindenki így van ezzel.

A facen keress rá a "nyugdijguru"- ra.

Ő Dr Farkas András nyugdíjszakértő.

Nyugodtan kérdezhetsz tőle, válaszolni fog.

Van privát email címe is, próbáld megkeresni valahogy és oda is írhatsz.

Egyébként ő írja Az elveszett paradicsom című nyugdíjjal kapcsolatos cikkeket.

Előzmény: words about future (12831)
words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 0 12831

Akik nem az említett korcsoportba tartozik és több mint 32 év ledolgozott évvel rendelkeznek, akkor ezek az évek a nullával váltak egyenértékűvé?

Köszönettel veszem a választ.

Előzmény: Évszakok (12830)
Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12830

A négy órás munka, ha nem éri el a minimálbért, akkor arányosítanak. Két napos 4 órás egy nap szolgálati időnek minősül.

1950-1954- ben születettekre vonatkozik a rokkantsági ellátás - öregségi nyugdíj kiszámított összege között, aki már 2012 januárban végleges rokkantsági ellátásban részesült.

Jobban megértené, ha törvény többi idevonatkozó részleteit is elolvasná.

Előzmény: words about future (12823)
mrkovács Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12829

Ilyen nincsen.

Előzmény: andras46 (12827)
andras46 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12827
Aki 5 éven belűl van vajon kérheti az előrehozott csökkentett öszegű öregségi nyugdijat a rehab ellátás helyett ami most átalakul rokkantsági ellátásra. Ki tudja?
ma-ma Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12826

  Azt megértem, hogy másnak is szeretnél ezzel segíteni!

De én is inkább írtam neki, hátha bővebben kifejti amit itt a fórumon üzent.

Előzmény: words about future (12825)
words about future Creative Commons License 2015.07.17 -1 0 12825

A kérdést és az arra adandó választ közérdekűnek véltem, ezért itt tettem fel. Többeknek válaszolt, remélem nekem is fog, még nem adtam fel a reményt.

Azért köszi, hogy próbáltál segíteni.

Előzmény: ma-ma (12824)
ma-ma Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12824

    Küld el neki e-mailban!

Ezt írta, hogy azokra válaszolni tud 2-3 nap folyamán! Beteg és nem tudja állandóan követni a fórumot.

Előzmény: words about future (12823)
words about future Creative Commons License 2015.07.17 -1 0 12823

Kedves BJszakért,

 

 

Türelemmel várom válaszát a 12795 hsz-ben feltett kérdéseimre:

 

A rokkantellátás, a rokkantellátás mellett végzett munka, illetve a rehab ellátás, a rehab ellátás mellett végzett 4 órás munka beleszámít-e az öregségi nyugdíjba? Mibe számít bele egyáltalán?

 

Az Mmtv. 38/C. és 38/D. §-sa, a a 33. § (6) bekezdésének értelmezésében segítséget kérnék.

 

"rokkantsági ellátásban és rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha
a) az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban
esedékes, vagy rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha
a) az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban
esedékes, vagy
b) a 33. § (6) bekezdése szerinti
felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam
az 5 évet nem haladja meg, a rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzése nélkül az ellátás változatlan
összegű, rokkantsági ellátásként történő továbbfolyósításáról dönt."

 

Ha már kevesebb, mint 5 év van, akkor a rehab ellátás összegével, annak rokkantsági ellátásként való elnevezésével kell számolni és az irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor nem lehet élni az öregségi nyugdíj megállapításának lehetőségvel ? Ez a választási lehetőség megszűnik a jövőben a fenti törvény alapján? 

 

beteg62 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12822

kopi12!

 Hát , igen ez elég tág értelmezést és alkalmazást, vagy talán lazítást is jelenthet a tervezetben. 

  Gondolom majd le lesz írva részleteiben is ha törvényre emelkedik .

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12821

 sőt, akkor sem, ha a leletei vagy más iratok alapján egyértelműen el lehet dönteni, hogy alkalmas-e vagy sem valamilyen munkavégzésre.

Kérdezném hogy ez a rész kikre vonatkozik majd?

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12820
Előzmény: rebeka815 (12817)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12819
Előzmény: rebeka815 (12817)
rebeka815 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12817

Természetesen meg fog történni a fellebezés.Tisztába szerettem volna lenni a százalék számítással,hogy milyen betegségre hány százalékot adhatnak. Mindenki azért van itt mert kérdései vannak. De úgy látom ez az én esetemben felesleges!!!

Előzmény: Törölt nick (12816)
BJszakért Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12815

Elnézést, még nem vagyok jól, ez a kánikula az egészséges szervezetet is megterheli, hátmég az enyémet, de emailokra válaszoltam mindre máig, megtiszteltek megkeresésükkel.

 

 

Ann-MaryBp

a B2 és C2 ellátási összege és az összes megvált.munkaképességű személyek ellátása az átlagjövedelem és a bizottság véleménye alapján történik. Hogy kinek mi az átlagjövedelme, az esetenként változó és az is, hogy a bizottság milyen minősítést véleményez. Ezt esetenként email esetére vonatkozólag mindenkinek le tudom írni, mik a lehetőségei, de jós nem vagyok, a bizottság fejébe nem látok.

A törvény viszont meghatározza a minimum és a maximum ellátási összegeket, amit állapotjavulás esetén mindenképpen figyelembe vesz a Rehab Hatóság a Mmtv értelmében, ezt a minimum, max.értéket látja szakmai honlapomon itt a 4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett. itt:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

mozgássérült

azt írja, 57 éves múlt, így valószínűsítem, hogy 1958ban született, így Tny (1997.évi LXXXI.tv.) szerint az öregségi nyugdíj korhatára, amikor öregségi nyugdíjba mehet, az a 65.életéve, vagyis 2023ban.

 

Nos, az még nagyon messze van, ezerszer változhat addig Mmtv. és más jogszabályok Önt érintően.

Ezért kérem, később térjünk arra vissza, hogy Ön mentesül a felülvizsgálat alól az ez év aug.01-jétől hatályos Mmtv módosítás miatt, mert nem vonatkozik egyenlőre Önre.

Ugyan ezt írhatom beteg62 és ma-ma esetére a leírása alapján.

 

De ha konkrétan szeretné esetére mi vonatkozik, milyen szabályok, akkor megtisztelnek email megkereséssel, ahogy eddig is, készséggel válaszolok rehab gazdasági szakértőként rövid időn belül, 2 hete még egy napon belül megtettem email válasz adását, azóta a kánikula miatt is (nem vagyok egészséges én sem) lelassultam, így két-3 napon belül esetenként, de válaszolok, főleg ha határozatokat, doksikat küldenek átvizsgálásra,

ÁM fellebbezés keresetek esetén (határidő miatt) igyekszem 1 napon belül válaszolni.

 

 

Kérem, szakmai honlapomon figyelmesen elolvasni szíveskedjenek jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt 4)pont végén Mmtv módosítást a felülvizsgálatok módosulásával kapcsolatosan, ha bizonyosságot szeretnének, keressenek, megtisztelnek megkeresésükkel:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Vigyázzanak magukra, Mindenki!

 

 

560707 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12814

Minthogyan: Boldog szülinapot !!! (Még nem hivtak felülvizsgálatra?)

 

Előzmény: mithogyan (12808)
560707 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12813

Szerinted akit az új komplex alapján vizsgáltak és tavaly lett rokkantsági ellátott, l954-es születésü, az majd a kor betöltése után nem kérheti a nyugdíja újraszámolását? Én mintha nem így hallottam volna.

 

Előzmény: words about future (12806)
ildó66 Creative Commons License 2015.07.17 0 2 12812

A puskaporos hangulat időnként visszatér.

Valószínű,hogy mindenkinek hajszálvékony az idegrendszere hiszen amellett,hogy nem vagyunk egészségesek még meg kell küzdenünk a hatóságokkal, a nem ismert utakkal, és néha sajnos az igazságtalansággal.

Azt viszont én is ellenzem ha egymásnak feszülünk ahelyett,hogy tapasztaltainkat, információkat, tájékoztatókat, a Bennünket érintő híreket megosztanánk.

 

Volt időszak amikor jól működött a csoport, a szakértő segítséget ajánlott, általánosságban itt az oldalon is útmutatást adott.

Jó lenne ha a csoport eredeti funkciója megmaradna!

Előzmény: Ann-MaryBp. (12809)
rebeka815 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 12811

Sziasztok.

 

Válaszol itt egyáltalán valaki,vagy kinek kellene írnom ha választ szeretnék kapni a kérdéseimre?

cat5409 Creative Commons License 2015.07.17 0 1 12810

telefonálni kell ! - én azt tettem másfél hónap után, a válasz: már a vizsgálat utáni napon átküldték a "Kormányhivatal"-hoz a határozatot....telefon a Kormányhivatalhoz -oda nem érkezett meg !! 1,5 hónap alatt!! - az ügyintéző(ismerős) most keresi, hol "akadt" el....mindez az informatika fénykorában......úgy hogy ezt inkább nem minősíteném - ismétlem, telefonálj !!!

Előzmény: mokusmakci (12791)
Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12809

Mindíg ilyen puskaporos itt a hangulat? Na, jó nem "mindíg", - sűrűn? Össze kéne tartani, nem széthúzni. Ez jellemző a magyarságra. De tényleg, tisztelet a kivételnek. 

mithogyan Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12808

A 48. születésnapom előtt 2 nappal lettem beteg. Holnap leszek 55 éves (ezért is van kétszer szülinapom) és a táppénz lejártával 49 évesen százalékoltak le. Először 2 évre rehabilitációs járadékot, majd másodszor rokkantsági nyugdíjat állapítottak meg, amely most rehabilitációs ellátás. Mindkét felülvizsgálaton működött már a komplex rendszer, legalábbis volt rehab. és foglalkoztatási szakértő. 51 % ÖEk-ról 53 %-ot kaptam másodszorra. Azóta akkora a "betegmappám", hogy külön táska kell, ha orvoshoz megyek. Ennek ellenére el nem tudom képzelni, hogy véglegesítenének. Engem még nem nyirbáltak meg anyagilag... csak testileg, lelkileg.

Előzmény: ibi43 (12805)
segal0101 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 12807

Üdv. Tehát a véglegeseket sem hívják be. De úgy van írva,  Nem rángatnák a szakértők elé azt, akiről előzőleg ugyanennek a szervezetnek egy bizottsága már kimondta, hogy egészségromlása végleges. Na most  aki régebben van véglegesítve, pl 10 éve, az nem ehhez a szervezethez vagy bizottsághoz tartozott? Mert engem 2006 ban véglegasítettek.

words about future Creative Commons License 2015.07.16 -1 0 12806

"Így lesz öregségi nyugdíj a rokkantsági ellátásból

 

  • Winkler Róbert

2015.05.08., 12:17 Frissítve: 2015.05.07., 20:28

 

 

Mit kell tenniük a rokkantsági ellátásban részesülőknek, hogy öregségi nyugdíjat kaphassanak? Cikkünkből megtudhatja, és azt is, miként lehet kiküszöbölni, hogy valaki az új igénye alapján alacsonyabb összegű ellátásban részesüljön.

 

 

Az 1949. december 31-ét követően, de 1955. január 1-jét megelőzően született, és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek nyugellátását 2012. január 1-jétől már nem saját jogú nyugellátásként folyósítják tovább, ezen időponttól kezdődően – függetlenül azon ténytől, hogy az ellátásuk összege nem változott –, már nem minősülnek nyugdíjasnak. Ezért a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésekor lehetőségük nyílik, hogy kérjék az öregségi nyugdíjuk megállapítását.

A fent említett korcsoportba tartozó rokkantsági ellátásban részesülő személyeknek az öregségi nyugdíj igénylésére kétféle lehetőségük nyílik.

Az egyik, hogy a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak címzett levélben kérik, hogy a rokkantsági ellátásukat azonos összegben öregségi nyugdíjként folyósítsák tovább. Ebben az esetben tehát tényleges nyugdíj-újraszámítás nélkül válnak ismét nyugdíjassá az érintett személyek.

A másik lehetőség, hogy külön erre a célra rendszeresített igénybejelentő lap kitöltésével kérik az öregségi nyugdíj új igényként történő kiszámítását és megállapítását. Ebben az esetben a nyugellátás összegét az új igény elbírálásakor hatályos jogi szabályozás alapján fogják kiszámolni, mely nyugellátás összege eltérhet – akár alacsonyabb összegű is lehet – a korábban megállapított és 2012. január 1-jétől kezdődően már rokkantsági ellátásként továbbfolyósított rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás összegénél.

Példa: a 2007. március 1-jétől megállapított rokkantsági nyugellátás során az 1988. január 1-jétől 2007. február 28-áig elért nyugdíjjárulék-köteles kereseteket vették figyelembe. Ezzel szemben, ha az adott személy 2015. március 1-jén betölti a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt, és kéri az öregségi nyugdíja megállapítását, akkor már az 1988. január 1-jétől 2015. február 28-ig elért keresetei alapján fogják kiszámítani a nyugellátása alapjául szolgáló havi átlagkeresetét, továbbá a valorizációs szorzókat is a 2015. évi szabályozásnak megfelelően fogják alkalmazni.

 



Itt kell megjegyezni, hogy amennyiben a korábbi rokkantsági nyugdíjas 2011. december 31-ét követően – már rokkantsági ellátottként – keresőtevékenységet folytat, úgy ezen munkavégzése után további szolgálati időt szerez, és az öregségi nyugdíja kiszámításakor ezen kereseteit is figyelembe veszik majd. Fontos megemlíteni, hogy az új igényként történő nyugdíjszámítás, megállapítás során minden jogosultsági feltételt kell vizsgálni, ami azt jelenti, hogy csak azon személy esetében kerülhet sor az újraszámításra, aki betöltötte a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt, rendelkezik legalább 20 év szolgálati idővel, és a nyugellátás újbóli megállapítása napján nem áll biztosításra kötelező jogviszonyban.

A fenti lehetőségekről a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság az érintett személyi körnek a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt két hónappal tájékoztatást nyújt. A tájékoztatás alapján benyújtott öregségi nyugdíjigények elbírálásakor a nyugdíjbiztosítási szervek úgynevezett próbakalkulációt végeznek, amelyben kiszámítják az öregségi nyugdíj várható összegét, és annak eredményéről külön levélben értesítik az adott személyt.

Annak kiküszöbölésére, hogy valaki az új igénye alapján alacsonyabb összegű ellátásban részesüljön, a tájékoztatásban egyértelműen kitérnek arra, hogy mennyi a jelenleg folyósított rokkantsági ellátás és mennyi lenne az új igényként megállapítható öregségi nyugellátás összege. A tájékoztatás alapján az érintett személynek meghatározott határidőn belül nyilatkoznia kell arról, hogy a folyósított rokkantsági ellátásának azonos összegben öregségi nyugdíjként történő továbbfolyósítását, vagy az új összegben kiszámított öregségi nyugdíjat kívánja-e igénybe venni.

Fontos hangsúlyozni, hogy a fent említett újraszámításra, és annak alapján történő választási lehetőségre, valamint a saját jogú nyugdíjas státusz visszaállítására kizárólag abban az esetben nyílik lehetőség, ha az adott személyek a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság előzetes tájékoztatását követően az öregségi nyugdíjigényüket külön igénybejelentő lap kitöltésével és beküldésével a lakóhelyük szerint illetékes nyugdíjbiztosítási szervnél írásban kérelmezik.

Természetesen ezen kérelmet a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság előzetes tájékoztatása nélkül is előterjeszthetik. Külön erre irányuló igénybejelentés hiányában, a nyugdíjbiztosítási szervek hivatalból nem intézkednek az újraszámításról.

Felhívom a figyelmet, hogy azon személyek, akiknek a rokkantsági ellátását már az új ellátórendszer – Mmtv. – alapján 2011. december 31-ét követő időponttól állapították meg, a reájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor nem élhetnek a fentiekben említett választási lehetőséggel.

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény rendelkezéseinek megfelelően a különböző korcsoportokra alkalmazandó öregségi nyugdíjra jogosító öregségi nyugdíjkorhatárok az alábbiak szerint alakulnak:

– 1952. január 1. előtt született: a betöltött 62. életév,
– 1952-ben született: a 62. életév betöltését követő 183 nap,
– 1953-ban született: a betöltött 63. életév,
– 1954-ben született: a 63. életév betöltését követő 183 nap,
– 1955-ben született: a betöltött 64. életév,
– 1956-ban született: a 64. életév betöltését követő 183 nap,
– 1957-ben vagy azt követően született: a betöltött 65. életév"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!