Keresés

Részletes keresés

Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1077

Akkor már sejtem, miért vonult vissza 1 év után a Z. a paprikából.

 

mi különbség árán kívül a két termékben?

 

Semmi, kivéve, hogy a Z. alapanyaga marsi meteoritból származó vasércből van, amit büntetésben levő NASA tudósok gyűjtenek a sivatagban.

Előzmény: joy (1073)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1076

Kérdem, mi különbség árán kívül a két termékben?

 

Látszik, hogy nem vagy elég nyitott az agymosásokra. :-DDDDDDD

A tiédet tuti nem a NASA számára fejlesztették ki, és nem kellett hozzá végigülni egy többórás bemutatót sem. És életérzést sem kaptál hozzá, hogy ezentúl te is a "nagy családhoz" tartozol.  No látod...! :-D

Előzmény: joy (1073)
tuutuu Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1075

Pardon, megfeledkeztem erről a topicról..:{

Köszönöm a tájékoztatást!

Előzmény: tunderlala-3 (1059)
joy Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1074

Valóban, a bepalizó céget kell följelenteni.

Egyébként írásban kaptad az "örök garanciát", vagy csak mondták?

:o/

Előzmény: Tucsok84 (1067)
joy Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1073

Vagy 12 éve az egyik utolsó Szegedi vásáron vettem 25 e-HuF-ért egy nemesacél edénycsaládot. Ajándékként adtak hozzá egy álványos-látványos 6 tagból való étekkészletet.

A kotlák kerámiabetétes szedvicstaloúak.

A bak elitfogók, hőmérők javarészt letöredeztek, maradtak a csupasz fémfülek.

Nem baj, legalább a sütőben is használhatóak.

:o)

Hőmérő meg nem kell, megtanultam az edények használatát, nincs szükségem azokra sem.

Az edények könnyen tisztíthatóak.

A beavatást is túlélte egyikük, mikor is belecsenesedett 3 cső kukorica egy éjen át főzés következtében. /Igaz, jó negyed évbe telt, míg eltüntek a gyönyörűen formáló kukoriszem-sorok./

 

Haver ~ akkor vett nejének 1 db "Z" serpenyőt 64 eHuF-ért!

Füle elhagyta, hőmérője betört...

 

Kérdem, mi különbség árán kívül a két termékben?

 

 

Főzéstechnikailag tökéletesen azonos: viszonylag gyorsan fölmelegszik, jó a hőelosztás, takaréklángon is folyamatosan főz, végül soká tartja a hőt.

Erre nagyon oda kell figyelni, mert utánsüt-főz!!!

Pld rántás készítésére alkalmatlan!

Tojásrántottát-omlettet rögvest ki kell szedni, mert száraz szivaccsá süti!

joy Creative Commons License 2007.11.27 0 0 1072

Teleshop tökéletes példája a sz.r jóként való föltüntetésének.

Sajna én is beleszaladtam!

Gyümicentrifuga+3 és 1-et fizet kettőt kap akció.

Megkaptam.

Mindettőt.

Két rakást.

Mikor kiszedtem, már gyanús volt a kuplung kialakítása, de 2-3 hónapig jól működött.

Akkor azonban megtörtént, amit sejtettem:

A használat során a motor-mixer csatolóeleme elporlott, a motor "védelmében" önmagát ledarálta!

Másikat leányomnak adtam nászajándékul.

Nagyon-nagyon szégyenkezve kértem tőle bocsánatot.

 

Soha többé teleshop!

Kizárólag főzőcskeműsorokban, gyakorlott, általam is elfogadott szakembereknél ellesett pillanatokban, használat közben megkukkantott, nem reklámozott eszközök földerítése megvásárlása jöhet szóba.

És még azt is alaposan megnézem, megtapogatom, interneten körbejárom, mielőtt megveszem!

Sok konyhastúdió gyártócég száll be az ilyen műsorok készítésébe, de nem sz.rt kínálnak direkben-ripacskodva, bennünket hülyéknek nézve, hanem közvetve, szponzorként jelzik magukat a stáblistában!

Valahol igazuk is van, a hülyére vevőknek, én is hülye voltam.

1*.

De soha többé!

Előzmény: GPF (1056)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1071

Ne a németeknek írj, hanem a Fogyóvédőknek:

http://www.fvf.hu/portal/kapcsolat/irjon

Ennyi pénzért már kapnod kellett volna irásos garanciát, ha meg ők az itthoni forgalmazói, nekik kell a gart. is intézni. Már ezért is simán felnyomhatnád őket. De hát mi olyan kis nyuszi magyarok vagyunk....

Előzmény: Tucsok84 (1067)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1070
Most olvasok vissza, hogy a paprikán voltatok 1 évig 1 műsorban. Mi történt? Elkopott az edény, vagy áruhiány lépett fel, és ezt is el kellett sózni? A Metro hogy bírja folyamatosan "szponzorálni" őket?
Előzmény: Zepter_mondja (1062)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1069

Még egy honi/küldöldi sztárszakács műsorában sem láttam Z. fazekat. Legutóbb a Királynőnek csináltak mindenféle finomságokat, a környéken sem volt Z. edény. Hány éve is vagytok piacon?

Legalább a Tv paprikát szponzoráljátok már meg valami minőségi lábossal, szegények 5000.-ft-os Metrós kaszrojokban kevergetnek.

Előzmény: Zepter_mondja (1062)
cumpika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1068
Ha most rosszindulatú lennék...........................

A Hermann Miller sose gyártott edényeket. Iroda bútorokban utazik.
Amit vettetek:Address Bergner (HK) Ltd.
Unit 3C-6, 32/F, The Centrium, 60 Wyndham Street, Central, Hong Kong


Igy jár aki előzetes tájékozódás nélkül vásárol. Főképp ilyen"termékbemutató" keretében.
Legalább tanulság mások számára amit leirtál.
Előzmény: Tucsok84 (1067)
Tucsok84 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1067

HERMANN MILLER edénykészletet vásároltunk 199.900 forintért másfél éve az Érdi Festal étteremben tartott árubemutatón a győri telephelyű GDproline KFT-től. A cég égre-földre esküdözött az örökgaranciára. Fiam rákérdezett a fedőkön lévő termosztátos fogóra is. A válasz természetesen erre is vonatkozik az örökgarancia.

Nos az egyik fedő termosztátos fogója először bepárásodott, aztán a kezemben maradt. Telefonáltunk a győri GDproline KFT-nek, ahol azt a választ kaptuk, hogy egy év garancia van az edénykészletre, ha kell új fedő 3 ezer forintért rendeljük meg. Mikor az igért örökgaranciára hivatkoztunk, azt mondták vegyük fel a kapcsolatot a német gyártó céggel.

Mi a GDproline KFT-től vettük a készletet, ők igértek örökgaranciát, gondolom nekik kellene intézkedniük a gyártó felé.

Javaslom, e céget és kinálatát, valamint a Hermann Miller féle edényeket hagyják ki az életükből.

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1066

Üsd fel légy szíves az értelmező szótárt, vagy netán az idegen szavak szótárát, és nézd meg, mit jelent az ignorálni. :-D

 

Természetesen vonatkozik rád a szólás szabadsága - azt írsz, és oda, amit akarsz.

Ránk meg vonatkozik az olvasás szabadsága, és azt nem olvasunk el (és nem reagálunk rá), amit akarunk. :-DDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Zepter_mondja (1061)
b_k Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1065

Ezt egy másik topicban írtam korábban:

 

"Ezt is mondta Richard P. Feynman: Mindezt talán úgy tehetném a legvilágosabbá, ha szembeállítom mondjuk a reklámok felfogásmódjával. Tegnap este hallottam, hogy a Wesson-féle étolaj nem itatja át a sültet. Ez valóban igaz, a Wesson nem csap be senkit – de én nem pusztán arról beszélek, hogy nem szabad másokat becsapni: én a tudományos tisztességről beszélek, és ez már egészen más szintje a dolgoknak. A Wesson-féle reklámban azt is el kellett volna mondani, hogy egy bizonyos hőfokon NINCS is olyan étolaj, amelyik átitatja a sültet, más hőmérsékleten viszont az összes étolaj – még a Wesson-féle is – átitatja! Igazat mondtak ugyan a reklámban, de csak egy részét mondták el az igazságnak: nem magát a tényt közölték, csak a következményét – és itt van a kutya elásva!”

 

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy azzal nem hazudnak, hogy a szendvicstalpú 18/10 Cr-Ni edényükben ilyen meg olyan szuper főzni. Csak az edényeiket aranyáron tukmálják rád, miközbe 18/10 Cr-Ni edényt töredékáron akárhol veszel. És azt még egyikőjüktől sem sikerült megtudni, hogy mitől tud többet a Zepter edény, mint a mezei, ha ugyanabból az anyagból van, ugyanolyan rétegzésű talppal. (Mármint azon kívül, hogy rajta van egy Zepter logó.)

Előzmény: cumpika (1063)
cumpika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1064
A Zepteresekről pedig köztudott, hazudnak, mocskosul hazudnak!!
Előzmény: cumpika (1063)
cumpika Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1063
Csakhogy:

"Aki az áru kelendőségének felkeltése érdekében nagy nyilvánosság előtt az áru lényeges tulajdonsága tekintetében valótlan tényt vagy valós tényt megtévesztésre alkalmas módon állít, illetve az áru lényeges tulajdonságáról megtévesztésre alkalmas tájékoztatást ad, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. Az áru lényeges tulajdonságának minősül az összetétele, használhatósága, az egészségre és a környezetre gyakorolt hatása, valamint a kezelése, eredete, az, hogy megfelel-e a jogszabályi előírásoknak, a nemzeti szabványnak vagy az áruval szemben támasztott szokásos követelményeknek, valamint az, ha az áru felhasználása a szokásostól lényegesen eltérő feltételek megvalósítását igényli.

Az áru lényeges tulajdonságának minősül az áru vásárlásához ígért nyerési lehetőség vagy más előnyös következmény is." (Btk. 296/A §

A Btk. szerint nagy nyilvánosságon a bűncselekménynek sajtó vagy egyéb tömegtájékoztatási eszköz vagy sokszorosítás útján történő elkövetését is érteni kell.

A hazugság és a megtévesztés szerinted a vélemény nyilvánítási szabadsághoz tartozik??
Előzmény: Zepter_mondja (1062)
Zepter_mondja Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1062

A dilettantizmust az előző hozzászólásod azt hiszem eléggé kimeríti. A Zepter kb. egy éven át volt jelen a műsorban. Még mielőtt belekötnél, termékeivel és nem személyesen:)

Az, hogy te hogyan képzeled el az értékesítést, egy dolog és az is, hogy más hogyan. Nálad egy hangyányit fantáziadúsabb, ötletekben gazdagabb és talán ebben a kérdésben képzettebb emberek úgy gondolják, másképp is lehet eladni, nem csak tévében. Megjegyzem, a direkt értékesítés idősebb a tévénél... ha nem, ne legyél rest kijavítani.

Előzmény: Zottjoghurt (1053)
Zepter_mondja Creative Commons License 2007.11.26 0 0 1061

Arany, drága bogaram, ignorálni engem????

Akkor a szólás szabadsága rám már nem vonatkozik?

Te normális...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1048)
ACTIVELIGHT Creative Commons License 2007.11.20 0 0 1060

 

 

kedves kékhagyma

 

jelezném h az ACTIVE LIGHT-nak  / www.activelight.hu /

 az égvilágon semmi köze se a zepterhez,sem az evolight-hoz azon kívül h valószínűleg mindegyik készülék polarizált fényt bocsát ki..

 

üdv

 

Lethenyey Viktor

aviktort@yahoo.com

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1059

Szia,

 

Visszanézegettem, úgy látom, van itt link bőven, akkor biztos szabad.:p Berakom ide, hátha másnak is jól jön.

 

Ez az airwolf-os légtisztító, a kislányom szobájában van, a legkisebb sünit vettük, a hálószobák nem túl nagyok, oda ekkora elég:

http://www.airwolf.hu/menu-1.htm

Éjjel-nappal folyamatosan működik, az eddig állandó gyógyszerezésre szoruló kislányom tünetmentes mióta meg van, most már több, mint egy éve...kopp-kopp.:p :)

 

Ez pedig a Salin, ezt nemrégen vettük, de határozottan jónak tűnik....a nagyobb gyerekeimnél van, szintén éjjel-nappal működik...mióta bent van, azóta nem köhögnek....ők eddig csak akkor voltak teljesen tünetmentesek, amikor a pollenszezonban szedték a gyógyszert....gyógyszer nélkül köhögnek...mióta müxik náluk a salin, ez megszűnt.:) A salin S2, a kisebbik van bent nálunk.

http://www.soslevego.hu/main.php?f=kiir&oid=11&mid=11

 

És ez pedig a Daikin, most erre gyűjtök, a nappali-konyha-étkezőben ez lesz....hozzáértő ismerősök szerint a Daikin klímában a csúcsot gyártja, de nagyon úgy tűnik, hogy légtisztítóban is elviszi a pálmát...minden esetre én már beleszerettem, biztosan ez lesz.:p

http://www.coolklima.hu/index.php?page=hir&fid=29&oid=1

 

Van még többféle légtisztító is a piacon, igaz, hogy olcsóbbak, mint a daikin, de próbálkozásra elég drágának tűntek, úgyhogy nem mertem egyikbe sem belevágni (venta ha jól emlékszem, és még van jópár)....de mivel a gyerekeknek sürgősen kellett valami, ezért a viszonylag olcsó airwolf-ot és salin-t próbaképpen megvettem...szerencsére bevált mindkettő, úgyhogy jó szívvel ajánlom.:)

 

Bocsánat, kicsit hosszú lett....

Előzmény: tuutuu (1058)
tuutuu Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1058
Engem érdekel, küldheted magánba a nevem ( vagyis a tuu..) kukuc, euromail ponthűűű-re...:}}
Előzmény: tunderlala-3 (1057)
tunderlala-3 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1057

Sziasztok,

 

Én már rég jártam erre.... akkor szerencsésen nem vettem egy zepter légtisztítót. :p :D Igaz, hogy a hőn áhított Daikin, amit a nagy légterű nappaliba szánok még mindig nincs meg sajnos, viszont azóta a két gyerekszobában két különböző légtisztító ketyeg éjjel-nappal, és a full allergiás gyerekeim hónapok óta tünetmentesek, ráadásul kb. 1 hónapja SZŐNYEG (!!) is van a szobáikban, ami nálunk nagy szó, mivel poratka allergiás is van a gyerekek között. :)

 

A készülékek olcsók, egyszerű alapelven működnek, eleinte kételkedtem a hatásosságukban, de gondoltam ennyi pénzért adok egy esélyt nekik, sok vesztenivaló nincs vele...és bejött.:p :)

 

Nem akarok reklámozónak tűnni, mert egyik céghez sincs semmi közöm....3 allergiás kisgyerek anyukája vagyok, aki szintén allergiás már 20 éve... szóval nálunk épp a megfelelő helyen "tesztelődik" egy ilyen készülék, ezért merem ajánlani. Illetve merném, ha valakit érdekel, szóljatok.:)

 

Azért a Daikin még mindig a szívem vágya...remélem karácsonyra meg lesz.:p

 

Remélem azóta küld a rendszer értesítőt, ha válaszolnak a hsz-ra...akkor ezt nagyon hiányoltam, azóta hátha fejlődtek már.:D

 

Üdv! ;)

GPF Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1056

Talán az lenne, hogy meg lehet kóstolni a kaját. Szemben a tévés műsorokkal.

 

Azért azt ne mondd, hogy a TeleShop a jó formája egy edény vagy eszköz bemutatásának.

Előzmény: Zottjoghurt (1054)
GPF Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1055

Nem tudom, fenn van-e, de ne nézd meg! Édi-bédi, habos-babos, ex szépségkirálynő főz a családnak. Egy sorozat volt.

 

Egyébként hagyományosan főzött, semmi Zepteres NASA technológia. Egyáltalán nem az edényeken volt a hangsúly. Mondjuk jól néztek ki.

Előzmény: Zottjoghurt (1053)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1054

A személyes bemutatónak mi köze a minőséghez? A kábítást mellőzd.

A középút szerintem a tv-s bemutató főzés. Sokan láthatják, senkit sem zaklatnak.

Előzmény: GPF (1052)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1053

szerintem az összes főzőműsor eszközét a szponzorok biztositják.. persze nem biztos, csak tippelem.

Fent van ez a konyhatündér a Paprikán? Egyszeri bemutató vagy folyamatos? A sok diletttáns ügynök helyett ilyen helyeken kellene inkább demózni.

Előzmény: GPF (1052)
GPF Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1052

Ez most nem nyert, mert szponzorálnak. A Paprikán volt a Konyhatündér.

 

Egyébként melyik edénygyártó szponzorál főzős műsort? És a szponzorálásnak mi köze a minőséghez?

Előzmény: Zottjoghurt (1051)
Zottjoghurt Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1051
Ha olyan jó ez a Zepter edény, miért nem szponzoráltok főzős műsorokat? Még egyikben sem láttam ilyen edényeket, pedig jobb reklámozási lehetőséget elképzelni sem lehet. Pedig a cégek sorbanállnak az ilyen műsorokért. 
Előzmény: Zepter_mondja (1045)
ACTIVELIGHT Creative Commons License 2007.10.11 0 0 1050

 

kedves kékhagyma

 

jelezném h az ACTIVE LIGHT-nak  / www.activelight.hu /

 az égvilágon semmi köze se a zepterhez,sem az evolight-hoz azon kívül h valószínűleg mindegyik készülék polarizált fényt bocsát ki..

 

üdv

 

Lethenyey Viktor

aviktort@yahoo.com

 

 

Előzmény: kékhagyma (976)
ACTIVELIGHT Creative Commons License 2007.10.11 0 0 1049

 

A Zepterrel a termékek árán,és egyes ügynökök stílusán kívül semmi gond. Valóban jók pl az edényeik,és a gyógylámpájuk is polarizált fényt bocsát ki,ami az adataik szerint ugyan pusztán 95% körüli polarizáltságot ér el,de ez is  gyógyító hatású.

 

Az ár/érték arányban találhat kivetnivalót a vásárló,mivel míg pl egy 6 színt tartalmazó kézi bioptron-ért 100ezer ft feletti árat is elkérhetnek,addig egy hazai gyártású ACTIVE LIGHT gyógylámpa 7színnel pusztán 55-85ezerbe kerül db számtól függően,ráadásul 99% feletti polarizált fényhányaddal,és szintén ORKI-s gyógy.segédeszköz minősítéssel bír - igaz hogy nem szerepel rajta a "made in switzerland" felirat, viszont itthon teremt munkahelyet..

 

Lethenyey Viktor

aviktort@yahoo.com

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.10.07 0 0 1048
Szerintem jobb, ha ignorálod cepibácsit. Mondja a mantrát, évek óta egyebet se tud. No ja, hogy is várna el az ember objektivitást egy ügynöktől... Van ugyibár a  mondás, hogy a cigány is a maga lovát dícséri. Hát ez van! :-D
Előzmény: cumpika (1046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!