Keresés

Részletes keresés

Trila Creative Commons License 2001.06.14 0 0 55
Topic fel. Augusztus közepén-végén megyünk Szlovéniába, a Triglav Nemzeti Parkban érdekelnének 1 napos kirándulások, olyan vízeséses, patakos, sziklás, szurdokos helyeken, tapasztaltak segítsetek! Tudja valaki, mennyi idő és milyen távolság a Triglav csúcsra feljutni az egyszerűbb, trekkingelős útvonalon?
Kedvcsinálónak:
http://www.burger.si/SLOIndex.htm
Látványos, "körpanorámás" fotók és leírások.
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.24 0 0 54
Tudja valaki, hogy a Vogelen átadták-e már a nagyfelvonót?
mocfej Creative Commons License 2001.03.01 0 0 53
Ronaldu! 27-re:
Honnan másztátok a Triglavot? Északról (Aljazev dom-tól), vagy délről a Hét tó völgyéből? Mennyi idő alatt? Milyen volt? Minden érdekel, mert pünkösdkor akarunk menni fel.
Köszi!
munkadarab Creative Commons License 2000.11.18 0 0 52
Pontosan hol?
Ha általános a kérdés, azt tudom mondani, hogy van valahol egy szlovén utazási iroda Budapesten.
Ilyen létszámnál már érdemes tényleg szervezetten utazni, de néhány fő esetében sokkal olcsóbb és spontánabb, ha csak simán felültök a vonatra és kerestek valamit.
Előzmény: Ódri (51)
Ódri Creative Commons License 2000.11.14 0 0 51
Egy kis segiséget szeretnék kérni. 25 ember részére kellene szállás Szlovéniában. Hol lehet ennek utána nézni?
gmarc Creative Commons License 2000.11.10 0 0 50
Üdv!
Én csupán Murska Sobotán és környékén voltam, és Hodoson vannak rokonaim. De már ennyi is bőven meggyőzött: Kiiiirály hely! Hát majd még vonattal!!!
GM
munkadarab Creative Commons License 2000.10.30 0 0 49
Dober Vecer, Ljudji!

Örülök, hogy ennyire felfutott ez a topic.
Csak ne adjatok tovabb, hogy ekkora király hely Szlovenia, mert akkor a sok köcsög mind oda fog menni, es már nem lesz olyan király...

Bf,
Szerintem hivd fel a Ljubljanai buszpályaudvart és kérdezd meg. De ugy emlekszem 2 eve nem volt a vonatnal sokkal olcsóbb...

Bloodflower Creative Commons License 2000.10.30 0 0 48
tényleg jön ide busz? mert én nem találtam oda tartó buszt... szóval ibusznál nincs, és egyelőre máshol sem tudnak semmit...

nem tudod véltetlenül, hogy hova érkezik az a busz, vagy melyik cégé?

Előzmény: munkadarab (45)
Dokikám Creative Commons License 2000.10.30 0 0 47
Nagyon megörültem ennek a topicnak.

Előző munkahelyemen én építettem fel ljubljanai irodánkat, és sokat jártam arra egyedi ügyekben is.

Nagyon megfogott az, hogy milyen jól tudják a szlovének ötvözni a nyugati polgári életmódot a keleti munkastílussal. Bájos ország.

Amint lehet, végigolvasom a topicot. Kösz mindenkinek!

dr

gyurmosz Creative Commons License 2000.10.30 0 0 46
Sziasztok!
A Bohinji tó fantasztikus!
Különösen szép túra a tó körbejárása (bár én biciklivel voltam, az pedig az északi parton elég húzós volt...) A tó nyugati csücskénél, Ukancban a szálloda mellett kis házakat is ki lehet bérelni (9-10 fő részére). Innen úgy másfél óra járóföldre van a SlapSavica vízesés. Ez egyszerűen csodás!!!
Az emberek kultúráltak, nem szemetelnek, barátságosak stb.
Szlovénia rulez!

Ja, és érdemes megnézni a www.bohinj.si-t is!

Előzmény: Törölt nick (37)
munkadarab Creative Commons License 2000.10.30 0 0 45
Dober dan, bf!
Az tutti hogy Ljubljanaból van busz Budapestre (helyesbítek: Budimpestre) ugyhogy innen gondolom, hogy Budimpestről is van Ljubljanába.
Ha mész, hozzá má nekem Union sört!
Felhívom a figyelmed a kitűnő szlovén alteros zenékre, meg az iszonyú jó szorakozóhelyekre Ljubjanában. Casa del Papa a legjobb, eredeti kubai Fidel Castrós Hemingwayes hangulat.
Na svidanja!
Bloodflower Creative Commons License 2000.10.29 0 0 44
igen, ezekre én is gondoltam, de sok helyen nem engednek át gyalogosan a határon - már jártam így!
Stopphoz sajna sokan vagyunk. Vagy egyedül. Azt meg mégsem...
Egyelőre úgy néz ki, hogy Nagykanizsáról megyünk vonattal, de ez így is 10ezer oda-vissza, de Bp.ről 16ezer lenne, ahhoz képest jó.
Busz Bpről nem indul, valami vidéki, határközeli buszcégekre kéne rákeresni....
Előzmény: munkadarab (42)
munkadarab Creative Commons License 2000.10.29 0 0 43
Igen, a szlovénok maguk is elismerik, hogy szar a tengerpartjuk.
De azért én imádom Szlovéniát!!!
Előzmény: Pokat (41)
munkadarab Creative Commons License 2000.10.29 0 0 42
Biztos hogy van busz, de lehet, hogy a szlovénok üzemeltetik.
Egyébként régi trükk, hogy a vonatjegy sokkal olcsóbb, ha csak a határig veszed meg, ott átsétálsz, és aztán felszállsz egy belföldi járatra.
A helyzetet Szlovénia esetében neheziti, hogy nincs közvetlen vonatösszeköttetés még egyelőre, csak a horvátokon keresztül.
A másik megoldás, hogy stoppolj.
Előzmény: Bloodflower (40)
Pokat Creative Commons License 2000.10.28 0 0 41
Szia munkadarab!

Valahogy így jártunk mi is a Szlovén tengerparttal. Nyáron voltunk Szlovéniában. Gyönyörű kis ország, de a tengerpart...hát....
Átmentünk mi is Horvátországba, így egy csodálatos hetet töltöttünk többek közt Krk szigetén.

Előzmény: munkadarab (39)
Bloodflower Creative Commons License 2000.10.28 0 0 40
Üdv.

Hogy jutok ki legolcsóbban Ljubljanába? A vonat már drága. Pl. honnan indul busz? Mert Volánnál nem. Vagy Ibusznál nem.

kösz,
Flowey

munkadarab Creative Commons License 2000.10.14 0 0 39
Sziasztok,

Tényleg van jó hely a szlovén tengerparton? Ha igen, hol? Mi nagyon csalódottak voltunk idén nyáron, át kellett mennünk Horvátországba, hogy elfogadható árú és színvonalú szállást találjunk.

Az ország többi része viszont tényleg jó, és az emberek is nagyon-nagyon kedvesek.

KEEP Creative Commons License 2000.09.29 0 0 38
Hi! Egy picit az eddigi témáktól elvonatkoztatva, de azért Szlovéniánál maradva beszúrok egy másik topicból egy hozzászólást:

Van néhány ismerősöm, aki Örményországból származik. Pontosan egy hét tagú család. Politikai okok miatt el kellett jönniük onnan. Buláriába mentek, de ott sem maradhattak, mert az állam nem adott nekik engedélyt. Buláriából érkeztek Magyarországra, és mindenképpen külföldre akarnak jutni. A sok variációból jelenleg az van érvényben, hogy Szlovéniát próbálnák meg. Ehhez kellene segítség.
A vízumhoz szükség van két nap szállásfoglalás igazolására. Ha tud valaki Ljubljanaban nagyon olcsó szállást egy hét tagú családnak (két szülő, két lány és három fiu, 16-27 éves korig), akkor sürgősen írja meg.
A másik, ami kellene, az a ljubljanai Menekültügyi Hivatal pontos címe. Mivel oda kell menniük, ha megérkeznek.
Ha tudtok ebben, vagy bármilyen más Szlovéniával kapcsolatos ügyben segíteni (lehetőségek, kapható segélyek, esetleges sajátos szlovén joggyakorlat, stb..) akkor, kérlek, tegyétek meg!
Ide is írhattok, de megadom a címem:
k.peti@freemail.hu
vagy a 06203306847-es számon, akár SMS-ben is.

Köszönjük szépen!

P

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.06 0 0 37
Ha a környékére, akkor nem Bledbe. Én javasolnám, hogy menj beljebb a Bohinj völgyébe. Kb. félúton van Bled és a Bohinji tó között Bohinjska Bistrica, ott van egy helyi utazási iroda. A Ribcev Laz-ban, a tónál is van egy (másik) iroda, ők közvetítenek szálláshelyeket.

Én túl későn tudtam meg, de hasznos tudni: van egy Bohinj turistakártya: ha regisztrált helyi szállást veszel igénybe, a kártya áráért - ami annyi mint egy óra parkolás - az egész környéken ingyen parkolhatsz és felmehetsz a hegyre autóval olyan helyekre is, ahová különben nem engednek, vagy csak sok pénzért.

Nem árt tudni, hogy a környék nagy attrakciója, a Vogel felvonó (közel ezer métert emelkedik és mindössze két helyen van alátámasztva a kábel) nem működik, éppen felújítják. Kár, mert szép helyekre lehetett eljutni a tetejétől, ahonnan még együléses felvonoók vezetnek szanaszét. Jövő tavasszal új, 80 személyes kabinok himbálóznak majd a leszerelt 30 személyesek helyén.

Előzmény: ló2 (36)
ló2 Creative Commons License 2000.09.06 0 0 36
Sziasztok!

A jövő héten utazunk valahova a Bledi tó környékére. Bármilyen adatot (szállás, útikönyvekben nem szereplő látnivaló stb...) szívesen vennék!

Köszi: Ló2

Pokat Creative Commons License 2000.05.15 0 0 35
Platina!

Köszi, rákerestem, találtam is. De sajna egyik honlap sem él már amire hivatkoznak, és gondolom az igazi infokat tartalmaztak.

Azért ha tudsz valamit írjal.

Előzmény: platina (34)
platina Creative Commons License 2000.05.15 0 0 34
Szlovénia témában már legalább két topicot nyitottak itt, üsd be a keresőbe, és nézd meg. Üdv.
Pokat Creative Commons License 2000.05.15 0 0 33
Kösz a választ, ez jól jött.
Előzmény: BahnScorper (32)
BahnScorper Creative Commons License 2000.05.15 0 0 32
0 alkalommal jártam kint, de nemigen van a 0-nál több ok, amiért kimennék - esetleg csak egy...
Előzmény: Pokat (31)
Pokat Creative Commons License 2000.05.15 0 0 31
Sziasztok!

Segítsen valaki! Milyen szállási lehetőségekről tudtok? Milyenek az árak? Mindenre kiváncsi vagyok, mert nyáron szeretnénk (sátorral?)Szlovéniában nyaralni. Az utazási irodákat, ha egy mód van rá, kihagynánk.

Előre is kösz.

platina Creative Commons License 2000.01.04 0 0 30
Szuper.
utazó Creative Commons License 1999.12.20 0 0 29
Minden infó számára létrehoztam ezt az oldalt
http://www.cyberx.hu/personal/andras/szlovenia/szlovenia.htm
Ha bármi cuccot küldtök nekem, akkor azt felteszem. Ezeket az oldalakat azért hoztam létre, ha bárki tervezne utazást oda, akkor mindent megtaláljon ami hasznos.
platina Creative Commons License 1999.12.20 0 0 28
Köszönöm. Ezek nagyon jó tippek.
ronaldu Creative Commons License 1999.12.19 0 0 27
Én is nagy Szlovénia imádó vagyok!
3 éve nyáron voltam hegyet mászni (Triglav), ahol az augusztusi hógolyózást követő nap a Bledi tónál fürödtünk és napoztunk, és a rafting (Soca) sem maradt ki. Csodálatos ország!
Ványa bácsi Creative Commons License 1999.12.17 0 0 26
A rokonságom fele kint él. Amúgy meg pár éve csináltunk oda egy biciklitúrát. Nagykanizsától az Adriáig. Gyönyörű volt. A legjobb. Dráva mellett le, majd Ljubljanán át, Száva mellett fel. A Száva partja nem olyan szép. Iparvidék. Na, nem rotom el ilyenekkel senkinek a kedvét, mert tényleg szép ország.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!