Keresés

Részletes keresés

flepnis1 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16332

Mikor a paraszt megáll az ökrösszekérrel a folyónál. Hőőőőő Hííd! :-)

 

Egy szerkezeti rész ahol a hő könyen át tud kelni. Pl. vasbeton áthidaló... Vagy túl vékony ablakprofil.

Előzmény: mcll (16329)
mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16331

Dobtam Neked egy mailt! Előre is köszi! ;)

Előzmény: ganser (16288)
mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16330

Csak egy hülye informatikus vok. :D

Előzmény: mcll (16329)
mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16329

Bizonyítván hogy nem vagyok szaki, kérdeznék egy nagy hülyeséget, de nekem nem tiszta az hogy pontosan mi is az a hőhíd? Igen, atomfizikus sem vagyok, sem hőfizikus. :D

mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16328

Mondom nem vagyok szaki. :) De akkor minek pofázok bele? ;)

Előzmény: kiss_atti (16327)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16327

Ő az üvegezőlécről beszél,

 

amit összefogdostak az atomfizikusai..:-)))

Azon nincs fólia.

 

Szerintem normál zsíroldóval lejön, el nem tudom képzelni, mi volt az emberek kezén, hogy nem lehet leszedni...

Előzmény: mcll (16326)
mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16326

Bár nem vagyok szakértő, de elméletileg az ablakokon végig fólia van, hogy beszereléskor ne tapizzák össze a szerelők. Akkor mégis hogyhogy összemocskolták?

Előzmény: kendu (16325)
kendu Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16325

Sziasztok!

Holnap egy hete beszerelték az új ablakainkat. Az üveget rögzítő műanyag "saroklécek" (fogalmam sincs valójában hogy hívják őket) Nagyon mocskosak, a szerelők össze fogdosták. Semmivel nem jön le, csak halványul. Mivel moshatnám le a feketés kéznyomokat? Eddíg próbáltuk a házi tisztítószereket, az alkoholt és a gyógyszertári benzint (benzinum). Utóbbival halványult, de nem tűnt el. 

Mivel próbálkozhatnék még? Lakkbenzin? Hypo? Ezek elég erős folyadékok, kicsit féltem az új ablakokat.

kiss_atti Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16324

A Fensthermnél ez a BRILL nevű termék

 

( azt hiszem, de ha nem jól tudom, akkor fgcs topictárs kijavít.. de én úgy látom, hogy az AD profil, nem az MD)

 

A Premier MACO Multimatic vasalatot használ, a Fenstherm ROTO NT-t.

 

Azt válaszd, amelyik közelebb áll a szívedhez, vagy szimpatikusabb a kereskedő.

Előzmény: htimea123 (16323)
htimea123 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16323

Köszönöm válaszod!

Fensthermnél mi felel meg Premier Comfort Line Veka 70 profilnak, és a 3 rétegű TPS-es üvegezésnek? Az üvegezés így 0,6 W/m2K értéket tud a premiernél, illetve TPS-sel csökken a paralecsapódás - legalábbis a prospektus szerint. Ezt várnám el a Fenstherm ablaktól is. Milyen érvek szólnak a Fenstherm mellett? Pl. jobb ár vagy jobb minőség, egyéb? Köszi!

Előzmény: kiss_atti (16296)
htimea123 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16322

Az utolsó mondatom vége lemaradt valaminő okból, tehát:

Mint, a különféle ablakok különféle paraméterei között elveszve kóválygó laikus, bárkitől szívesen fogadok bármilyen építő javaslatot gyártó-profil-üvegezés-toktoldó választásban!

Előzmény: htimea123 (16321)
htimea123 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16321

Egy megbízható ismerős körbejárta a témát, ő Kömmerling Premier Comfort Line-t választotta 3 rétegű TPS üvegezéssel.  Kömmerling profilt lecserélték Veka-ra a Premiernél, úgyhogy én az egyszerűség kedvéért követem az ismerős választását.

Amiért megfelel nekem is az ismerős választása:

Premeier nagy hazai gyártó,

Veka profil, hanem is Kömmerling, nem olvastam róla rosszat,

3 rétegű TPS-es üvegezés 0,6W/m2K értékkel szintén jól hangzik. (A fal Ytong Lambdából 0,23W/m2K értékkel.) Ez egy házbővítés, a ház többi része nem ilyen jó értékekkel bír, nem passzív házat építünk.)

 

Ha jól látom, te is forgalmazol Premier ablakot. Van valami megszívlelendő tanácsod az ablakválaszátsunkkal kapcsolatban?



 

Mint, a különféle ablakok különféle paraméterei között elveszve kóválygó llaikus bármilyen építő javaslatot szívesen fogadok bárkitől!

Előzmény: fgcs (16314)
mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16320

Igen, gondoltam ezekre, de az a két ablakom ami 150x150-es ott normál nyitás nem sűrün lesz, azonban nagy ritkán igen, ezért is nem csak bukó, hanem BNY. :)

Előzmény: LandCruiser (16319)
LandCruiser Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16319

A terheléstől eltekintve, belegondoltál, vagy átlátod a dolgot, hogy egy 150 széles ablak mekkora kinyitva ?  :)

Én is szerettem volna, terveztem ekkora ablakot, de mikor kihúztam a mérőszalagot kb. 130 centire (mert kb. ekkora a szárny) akkor azonnal, és visszavonhatatlanul lemondtam a 150-es ablakról. :):) Mikor nyitod ki, és végigkiséred a kezeddel, az egy komoly gimnasztikai torna, sőt, még sétálnod is kell a bacsukott állapottól a teljes kinyitásig kb. 2 métert. :):) 

Szerintem a 150-es ablakhoz ilyen szempontból is kötelező a kétszárnyú megoldás, ami ugyan jó drága, de szerintem gondold ezt át. Vagy megoldás lehet, mondjuk egy 90X150 ablak, (ami a szellőzésnek megfelelő) és mellé, vagy valahova egy fix ablak a fény miatt.

Előzmény: mcll (16318)
mcll Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16318

"Lefordítva: az általam forgalmazott ablak olyan minőségű, hogy ilyen méretű ablakhoz mindig ki kell járkálnom garanciába beállítgatni az ablakot, amit sok pénzembe kerül, ezért nemszeretem... :)"

 

Azt hiszem ehhez semmi kommentárt nem kell fűzzek, valami ilyesmire gondoltam én is. :)

Előzmény: Judit KB-i (16317)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16317

"...aki mondott egy érdekeset, miszerint a 150x150-es ablak (műanyag) esetén nem célszerű nyitogatni (csak bukóra) csak ha nagyon muszály és akkor is a lehető legrövidebb ideig,..."

Lefordítva: az általam forgalmazott ablak olyan minőségű, hogy ilyen méretű ablakhoz mindig ki kell járkálnom garanciába beállítgatni az ablakot, amit sok pénzembe kerül, ezért nemszeretem... :)

 

Vicc nélkül azért nem minden ablak ilyen! Kétségtelen, hogy a "C" kategóriás, alig falvastagságú profil a török hamis Roto vasalattal szerelve, nem igazán bírja ezt a fajta terhelést. :)

 

 

Előzmény: mcll (16303)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16316

Ez nettó baromság. Akkor a műanyag ajtón ki se merjünk menni?! :)

A fos ablak deformálódik amelyikben spórolnak a merevítéssel.

 

Előzmény: mcll (16306)
flepnis1 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16315

Peklarus: +++

Előzmény: mcll (16311)
fgcs Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16314

A Veka profil az elvárás vagy a Premier Ablakrendszerek Kft. által gyártott ablak Veka profilból? Nem mindegy.

Előzmény: htimea123 (16295)
fgcs Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16313

Ezek közül Kiss Atti. :)

Előzmény: mcll (16311)
mcll Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16312

Még nincs meg a nyertes, csak alakul a kép. De amint megvan, természetesen közzé teszem ki és miért is ő. :)

Előzmény: fülkutya (16310)
mcll Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16311

Akkor kérdeznék olyat hogy az alábbi cégek közül kinek van/volt tapasztalata valamelyikkel, negatív, pozitív értelemben. Csak hogy egyszerűsítsük a listát. :) (összegeket nem írok, direkt csak cégneveket. A projectről csak annyit hogy ablak és redőny egy cégtől az elvárás.

 

- Nederbag Bt. http://www.nederbag.hu

- Veres-Therm Kft. http://www.verestherm.hu

- Gö-Csi Kft. http://go-csi.hu

- Peklarus Kft (Ablakosember) http://peklarus.hu

- MűThermo Kft http://www.muanyag.com/

- Ablakplast Kft http://www.ablakplast.hu/

 

(a sorrendje direkt random!) :D

fülkutya Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16310

Megtennéd, hogy közzéteszed a választásodat és az érveidet? Talán segítene nekem is, bár tartok tőle, hogy amint leírtad, már kapod is a kritikát és az sem lesz megfelelő......

Előzmény: mcll (16308)
mcll Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16309

Nem egy, már hármat lehúztam a listáról. :) (megj. Te még bennt vagy az élvonalban) :D

Előzmény: kiss_atti (16307)
mcll Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16308

Pontosan így van! Volt már olyan hogy abban a hitben voltam hogy "na megvan a nyerő ajánlat", közben kiderült ez-az hogy miért is nem jó. Egy biztos, az ablakot nem pár évre készíttetjük, tehát az ár másodlagos. És elég nehéz úgy választani hogy figyelni kell az ár mellett hogy mit szerelnek fel, ki szereli fel és valóban minden apró dologra is gondoltunk-e mert sok pénz csúszhat el ezen, ha nem kalkulálunk vele. Sok cég pl említést sem tett arról hogy mivel redőny is lesz, szükség van toktoldóra is (a projectem előtt foggalmam sem volt hogy az mi), meg egy csomó ilyen kis "apróság". Úgy érzem sokan ezt szeretik elhallgatni, hogy majd később döbbenjen rá a szerencsétlen vevő hogy biza rohangálhat még ez meg az után. Kiss_ati-tól sok korrekt infót kaptam, segítségemre volt (köszi).

 

Szóval már muszály volt egy szééép nagy excell táblát készítsek hogy ki mi hogy s merre, mert már elvesztem. De úgy érzem kezd körvonalazódni a nyertes ajánlat. De már nem merek elkiabálni semmit. ;)

Előzmény: fülkutya (16305)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16307

Már kezdek beleőrülni a megfelelő ablak/ajánlatok kiválasztásába..

----

Akkor könnyítek a helyzeteden: ezentúl eggyel kevesebbet kell figyelembe vegyél.

De továbbra is válaszolok, ha kérdezel...

:-)))

Előzmény: mcll (16303)
mcll Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16306

Jogos a lebaxás. :D

Mentségemre legyen mondva, hogy még az elején az első körökben kértem tőlük ajánlatot, de csak most jöttek ki. És hát kíváncsi voltam mit tud mondani. De (bár nem vagyok szakember) engem is meglepett ez a dolog a 150x150-es ablak kinyitásával kapcsolatban.

Előzmény: kiss_atti (16304)
fülkutya Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16305

Együtt érzek, hasonló cipőben járok én is. Minél többet tudunk az ablakokról, annál inkább el lehet bizonytalnodni, nagyon nehéz jó döntést hozni. Természetesen mindenkinek a magáé a jó.

Előzmény: mcll (16303)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16304

Mi késztetett arra,

 

hogy ablakcsere ügyben kihívj egy olyan céget,

 

- amelynek nem ez a fő profilja,

- a nyílászárós oldala "feltöltés alatt"

- hülyeségeket beszél

- és azt sem tudja, mit árul?

 

Komolyan érdekel a "miért ?".

Előzmény: mcll (16303)
mcll Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16303

Már kezdek beleőrülni a megfelelő ablak/ajánlatok kiválasztásába.... :) Sok ajánlatom van, sok emberrel beszéltem, rengeteg hasznos infót kaptam (leginkább innen a fórumról amiért hálás vagyok), sokmindet megtudtam amiről a project elindításakor még csak lila .. sem volt.

 

Viszont ma este volt nálam egy ablakos (konkrétan Isared kft), aki mondott egy érdekeset, miszerint a 150x150-es ablak (műanyag) esetén nem célszerű nyitogatni (csak bukóra) csak ha nagyon muszály és akkor is a lehető legrövidebb ideig, mert elég gyorsan deformálódni fog. Ez igaz? Rákérdeztem melyik ablakprofilt írja majd ajánlatba, melyre annyit mondott hogy amit akarunk, de konkrét nevet nem tudott mondani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!