Keresés

Részletes keresés

ildó66 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12867

Mit értesz az alatt,hogy jogosulatlanul veszi fel? Biztos van ilyen helyzet de én most kapásból nem tudom mire gondolsz.

A jogosulatlanul felvett pénzellátást tudomásom szerint minden esetben vissza kell fizetni.

Előzmény: Törölt nick (12866)
sz16 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12865

sz16 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12864

" Bob Hoffnung

Íme kedves Magyar Barátaim a TI közvetlen ellenségeitek!

Ők rabolták ki az országodat,ők süllyesztettek a szegénység,elviselhetetlen mocsarába,ők aláztak porig benneteket,ő miattuk nincs munkád,ő miattuk menekülnek a szülőhazájukból el a jobb megélhetőség reményében a gyermekeitek,ő miattuk ül jelenleg a valaha Európában tekintélynek,becsületének örvendő magyarság a Európa szégyenpadján, ő miattuk nincs az országban egészségügy és oktatás,Ő miattuk éhezik rendszeren napról napra több száz ezer magyar gyermek,ő miattuk él jelenleg Magyarországon közel öt millió ember a szegénység küszöbén,ő miattuk egyre gyakoribb a politikai,rejtélyes gyilkosság,ő miattuk hal meg egyre több magyar a szülőhazájában a nyomor,-és szegénység miatt. Hagy ne soroljam tovább mindazt a törvénytelenséget,amit ezek a cinikus,gátlástalan,alvilági zsivány,korrupt férgek a Magyarok nyakába zúdítottak. Hagy ne soroljam tovább azt a sorozatos állam,-és népellenes törvényeket,amiket konszenzus nélkül hoztak meg ellened,-amit HAZAÁRULÁSNAK neveznek és egy törvényt tisztelő országban halállal büntetnék ezeket a pártban tömörült bűnszövetkezeti maffiózó, országfosztogatóit. Ők hatalmas vagyonokra tettek szert,természetesen a TE rovásodra,míg Te rágod a keserűség száraz kenyerét!"

 

Dani1994 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12863

Sziasztok Szkizoaffektiv zavar depressziós tipusa
                Bipoláris affektiv zavar - jelenleg kevert tünetek
                 Egyéb meghatározott szorongásos zavar
Ezek a betegségeim vannak és az lenne a kérdésem hogy mire számíthatok a bizottságtól
kapok valamennyi százalékot esetleg rehabilitációba vesznek ?
Évek óta küzdök ezekkel a betegségekkel nagyon megnehezítik az életem

Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12862

Köszönöm. Picit tévedtem.  Az is sok pénz.

Előzmény: Törölt nick (12861)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12861

A BKK bérlet 9 500 HUF.

Előzmény: Ann-MaryBp. (12843)
Ircsi57 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12860

Kedves Katax!

 

Köszönöm szépen a segítségedet, kis javításokkal megtaláltam a Szakértő Asszonyt. Pld.a  bernath után nem kell pont és az eu helyett hu.

 

Üdvözlettel: Ircsi

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12858
Előzmény: lizacska64 (12857)
lizacska64 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 12857

2015. július 20., hétfő, 06:10 'Ordított velem a felülvizsgáló orvos' - Méltatlan helyzetben Szerző: Palágyi Edit A FELÜLVIZSGÁLAT KÖZBEN elszenvedett sérelmekre, megalázó procedúrára panaszkodnak a rokkantak. A 2012-ben bevezetett rendszer az elvtelen spórolásról szól – állítja Demeter Éva, a Korhatár Alatti Rokkantak Országos Szervezetének (KAROSZ) szakmai irányítója.

Ordított velem a felülvizsgáló orvos, hogy vegyem tudomásul, nem kapok egy fillért sem, ha nem megyek el kellő időben a pszichiátriára. Volt olyan, hogy órákat várakoztam az orvosra, de nem hívtak be, haza kellett mennem. Belefogytam a hercehurcába, akkor meg azért gúnyoltak ki, hogy lehetek ilyen sovány – panaszolja egy 50 éves, Szolnok megyében élő nő, aki 27 ezer forint rokkantsági ellátást kap. Korábban csaknem havi 70 ezer forint járt neki, mivel 67%-os egészségkárosodást állapítottak meg nála, ám ezt lecsökkentették 40%-ra. Időközben előfordult, hogy hónapokig nem kapott ellátást. – Mi lenne, ha a férjem nem tartana el, éhen halhatnék? – kérdez vissza.

A rokkantak embertelennek tartják a 2012-es törvény óta kialakult állapotokat, és fájónak érzik, hogy „naplopóknak” bélyegezzék őket. Jó néhányan pert indítottak, hogy visszakapják a korábbi ellátásukat. Sokan azonban rettegnek és már a felülvizsgálatra sem mernek elmenni, mert attól tartanak, hogy visszaminősítik őket – mondta lapunknak Demeter Éva, a KAROSZ szakmai vezetője és szóvivője. Nagyjából háromszázezren lehetnek hazánkban a nyugdíjkorhatár alatti rokkantak. Sokan közülük meg sem érik majd, hogy nyugdíjat kapjanak: vagy korábban meghalnak, vagy nem lesz hozzá elég szolgálati idejük. A rokkantsággal eltöltött idő ugyanis 2012 óta nem számít az öregségi nyugdíjhoz jogfenntartó szolgálati időnek. Általában 50 éves korukban, csaknem 30 éves szolgálati idő után rokkannak le az emberek, de mivel körükben az átlagéletkor 62 év, hiába fizették évtizedekig a járulékot, sokan közülük nem élvezik majd a nyugdíjas éveket. Akadnak, akik rokkantként azért maradnak ellátatlanok, mert sokáig gyesen voltak, főállású anyaként nevelték a gyerekeiket, netán családtagot ápoltak, ezért nem szerezték meg a szükséges – az utolsó 15 évben legalább 10 év – jogosultsági időt. Akadt olyan korosodó asszony, aki 6 évig ápolta az édesanyját, eközben gerincsérvet kapott, a rokkantellátás azonban nem járt neki és a nyugdíjkorhatárt sem érte el. Mondták, tartsa el a férje, de közben ő is meghalt, így a nő ott maradt bénán, özvegyen, ellátatlanul. Egy negyvenes éveiben járó ápolónőt pedig, aki a betegágyak mellett szerezte a gerincbaját és egyedül neveli a gyermekeit, figyelmeztették: ne panaszkodjon nyilvánosan, hogy csak néhány ezer forintot kap havonta, és ne kuncsorogjon, mert elvehetik tőle a lányait.

Tragikus történetek, kilátástalan élethelyzetek elszenvedői keresik fel a KAROSZ-t. Lelketlenség, hogy megszavazták azt a törvényt, mely végül is sok családot arra kényszerít, hogy eltartsák rokkant hozzátartozójukat, habár az illető évtizedekig fizette a járulékokat. Az új komplex minősítő rendszer a többféle betegséggel élők számára hátrányos, sokszor az orvosi dokumentáció is hiányos – derül ki a tapasztalatokból. Az új rendszerben a szociális helyzetet is vizsgálják, ami megalázó családlátogatásokat eredményez. Megesett: egy rokkant asszonynak azt javasolták, hogy a fia újdonsült barátnőjével tartassa el magát. Máskor meg egy évtizedekkel ezelőtti műhiba miatt műtött állkapoccsal élő, több kórtól is szenvedő, nehezen beszélő tanárnőt kapacitáltak arra, hogy álljon újra munkába.

– Cinikus dolog arra biztatni a megrokkantakat, hogy legyenek öngondoskodók, s évtizedes betegségek után álljanak munkába, miközben a rehabilitáció rendszere sem igazán működik. Itt már pszichikai hadviselés folyik, és az emberek kiszolgáltatottak – meséli Demeter Éva. A rászorulók érdekvédelmével foglalkozók szerint a helyzet drámai, hosszú távon humánkatasztrófával fenyeget. Elég egy baleset, és egyetlen fillér nélkül maradhat az ember. A rokkantak tömegeire várhat ínség, a betegek közül sokan kerülhetnek az utcára.

Katax Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12856

A Szakértő Asszony e-mail címe: bernath.julia(kukac)versenykepesseg.eu 

Előzmény: Ircsi57 (12855)
Ircsi57 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12855

Kedves Fórumozók!

 

Írjátok már meg nekem a Szakértő Asszony pontos e-mail címét. Nem  tudom felvenni a kapcsolatot.

Üdv.

sziszi65 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12853

tudnátok segíteni? a rokkant járadék alapja érdekelne, azaz mi alapján számolják a 40 illetve 60%-ot? azt tudom, hogy  referencia év az igény benyújtást megelőző év jövedelme... de ha közben az újbóli felülvizsgálatnál az eddigi B2-ről C2-t kap valaki, akkor mi lesz az alapja a járadéknak? a B2-t megelőző időszak? 

ibi43 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12852

Igen. Igazad van, de én a 105 ezer bruttót vettem alapul. És bruttó hatvan egynéhány ezer jött ki. Azt én sajnos nem tudom, hogy ebből mit és hány százalékot vonnak le, meg, hogy mennyi adókedvezményt lehet igénybevenni.

Előzmény: Évszakok (12851)
Évszakok Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12851

8 órás minimál bér után 68 valamennyi ezret kap kézhez adókedvezmények nélkül.

Előzmény: ibi43 (12850)
ibi43 Creative Commons License 2015.07.19 0 2 12850

Ha minimál bérrel számolsz, kb 65 eret kellene kapnod  napi 5 óra munkáért.

Sajnos az a baj, hogy az embereknek annyira kell a pénz, hogy éhbérért is elmennek dolgozni, mert minden fillérre szükség van.

Előzmény: Ann-MaryBp. (12842)
Évszakok Creative Commons License 2015.07.19 0 0 12849

Sajnos, a szociális szférában dolgozókat nem fizetik jól.

Előzmény: ildó66 (12840)
words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 0 12848

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700168.KOR

A jogszabály mai napon (2015.VII.18.) hatályos állapota

168/1997. (X. 6.) Korm. rendelet a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény végrehajtásáról

words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 1 12846
Előzmény: words about future (12845)
words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 0 12845

Lemaradt az általam idézett szöveg fellelhetősége:

 

http://www.blogolod.com/nyugdijvaltozasok-2015-a-valtozas-mindenkire-ervenyes-lesz.html

Előzmény: words about future (12844)
words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 1 12844

Én sehol sem olvastam a 12837-es hsz-ben említett lehetőségről, mely szerint :"Vannak lehetőségek csak más néven mint előrehozott öregségi nyugdij. Valahol olvastam,hogy két évvel a hivatalos öregségi nyugdijbamenetel előtt kérheti a rokkant ha ugy jobban jár.

Jó volna tudni,ki által, hol jelent meg ez az információ, mikor és frissítették-e? 

 

 

Ellenben az alábbiakat olvastam - nagyon sajnálom.

 

"Az előrehozott nyugdíjaknak két fajtája volt igényelhető a reform előtt. Az első a csökkentett előrehozott öregségi nyugdíj, a másik pedig, a csökkentés nélküli előrehozott öregségi nyugdíj. Mind a két típusnál a törvény szabályozta, hogy melyikre milyen feltételek mellett lehet elmenni. A legfontosabb szempontok az igénylő életkora, a szolgálati idő hossza, illetve az előrehozás mértékének a nagysága volt. A csökkentés mértéke annál nagyobb volt, minél kevesebb szolgálati idővel rendelkezett az illető, illetve minél közelebb volt a maximálisan igénybe vehető előrehozáshoz. Nem volt mindegy, hogy 1 vagy adott esetben 5 évvel akart valaki hamarabb nyugdíjba vonulni.
Tehát 2015-ben nem lehet élni az előrehozott öregségi nyugdíjjal, mert már megszüntetésre került.

 

Teljes öregségi nyugdíjba, illetve rész öregségi nyugdíjba lehet menni, de mind a két esetben fontos, hogy az illető betöltse a számára előírt öregségi nyugdíjkorhatárt. Egyedül a nőknél van arra lehetőség, hogy a kortól függetlenül is igénybe vehessék az öregségi nyugdíjat, de annak is szigorú szabályai vannak. A legfontosabb, hogy rendelkezniük kell igazolhatóan legalább 40 év szolgálati időszakkal. Fontos, hogy amennyiben 2015-ben szeretne valaki nyugdíjba vonulni, az már idejekorán kezdje az információkat begyűjteni, tájékozódni a rá vonatkozó előírásokról.


A legfontosabb dolog, amit az előrehozott nyugdíjról tudni kell, hogy az megszüntetésre került, azaz nem lehet sem 2015-ben, sem később igényelni többé. Ugyanis a kormány a fenti törvényben sok egyéb nyugdíjtípusú ellátással egyetemben, az előrehozott öregségi nyugdíjat is megszüntette. A nyugdíjtípusú ellátások közül csak a hozzátartozói nyugdíjak maradtak meg, mint például az özvegyi nyugdíj, az árvaellátás, és a szülői nyugdíj."

Előzmény: andras46 (12837)
Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12843

Ja, a BKV - BKK bérlet, kb. 10.500 forintot nem térítik...

Előzmény: Ann-MaryBp. (12842)
Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12842

Érdeklődöm 5 órára, heti 20 óra, havonta 43 ezer 500 forint, pestinek, kb. 90 perces utazással, Pest környékére, admnisztratív vonalon jó bér-e?

Ann-MaryBp. Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12841

Szia, köszönöm válaszodat. Érdeklődöm írhatok-e privát e-mailt? Vagy én adjak? Dióhéjban lenne néhány kérdésem. Üdv.: Anna.

Előzmény: BJszakért (12815)
ildó66 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12840

4 órásként - szociális szférában dolgozva- nem érem el a 8 órás minimálbért,sőt, jócskán alulmaradok...

 

 

Előzmény: Évszakok (12838)
Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12839

András 46!

 

Kérem linkeljen ide, amit olvasott.

Előzmény: andras46 (12837)
Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12838

Ildó 66!

 

Gratulálok a jó munkáért kapott jutalomért!

 

4 órásként eléri a minimálbért? Ha igen, akkor egy nap szolgálati időnek számít ez a 4 órás munka.

Előzmény: ildó66 (12836)
andras46 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 12837
Amit biztosan tudok,hogy egy napra csak egy napot számolnak hiába dolgozott valaki látástól vakulásig nap mint nap! Az én kérdésemre viszont nem kaptam választ . Vannak lehetőségek csak más néven mint előrehozott öregségi nyugdij. Valahol olvastam,hogy két évvel a hivatalos öregségi nyugdijbamenetel előtt kérheti a rokkant ha ugy jobban jár. Köszönöm a választ!
Előzmény: words about future (12835)
ildó66 Creative Commons License 2015.07.18 0 1 12836

 

Én 2003. óta folyamatosan részmunkaidőben dolgozom, 2013-ig 5 órás, azt követően 4 órás munkakörben.

Tavaly kaptam meg a 30 éves jubileumi jutalmat (közszférában dolgozom) ahol ugyanúgy figyelembe vették a részmunkaidőben dolgozott éveket teljes évként. Szerintem akkor ugyanígy számít bele a szolgálati idő számításba is.

Persze lehet,hogy nem így van!

Előzmény: Évszakok (12830)
words about future Creative Commons License 2015.07.18 -1 1 12835

Köszönönet a válaszadóknak, utána fogok járni ! Jó egészséget Mindenkinek!

Évszakok Creative Commons License 2015.07.18 0 1 12834

Tisztelt W.A.Future!

 

A ledolgozott évek szerintem nem vesznek el, amikor eljön a nyugdíj korhatára, akkor számítják ki.

Ha az ellátás mellett dolgozott, (dolgozik) akkor ez a szolgálati idő is hozzáadódik.

Véleményem szerint.

Előzmény: words about future (12831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!