Keresés

Részletes keresés

Timonil Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13083

Drága calamondin :-)

Cukinak megírtam, hogy ha újra kihúzza, és feleslegesen áztatgatja gombaölőben, nem csak a gombákat öli meg, hanem a növényét is.

 

Az volt a baj amit tippeltem, minden földet lemosott a gyökérzetről. Tudni illik, az aurantium ezt nem nagyon tolerálja, hogy mosogatjuk a gyökérrendszerét:-)

Egy citrusféle sem tolerálja.

Tetőzött a bajban, hogy meg is műtrágyázta a növényt, és ugye bár átültetés után 2-3 hétig nem műtrágyázunk, mert a felszabadított gyökereket az új földben leéget.

Ne a gyökereiben csodálkozzatok, hanem feljebb.

 

Előzmény: calamondin (13080)
delon77 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13082

Kedves TEch-pro!

 

Szerintem a rangpurnak 2 hét elég a csírázáshoz saját tapasztalat. A másik fajtát a pomeráncot nem tudom mert azt nem ültettem még. És félrevezetni nem akarlak.

 

üdv Delon

Előzmény: tech-pro (13068)
Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13081

A hozzászólásaimmal óvatosnak kell lennem, de azért teszek egy próbát .Kérdés, hogy mit értesz télálló citromon.Ha a Poncirus trifoliatát, az gond nélkül kitelel.A télálló mandarin és narancs SZERINTEM nem létezik.Az annak mondott növény gyakorlatilag a poncirus és az édes narancs ill. mandarin hibridje. Én már ültettem ki ilyen növényt, de sajnos már - 7 8 fokon elpusztult (felrepedezetta héja, szétfagyott)

Előzmény: bognár1987 (13079)
calamondin Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13080

Szia Cuki 04!A kérdésedben benne van a válasz is.Szerintem is gombaölőzd le,remélem használni fog.Mellékesen jegyzem meg,hogy az is árthat a gyökérnek,ha tul hideg,vagy tul meleg vizzel locsolunk/de irtad,hogy"a gyökere szép dus volt és fehéres szinü"/.

Előzmény: Cuki 04 (13077)
bognár1987 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13079

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne,hogy kinek milyen tapasztalata van télálló mandarin és télálló narancsal kapcsolatba?Szeretnék kiültetni 1-1 példányt.Télálló citromom az szépen telet ,de narancsal és mandarinnal kapcsolatban semmit nem tudok.Válaszokat nagyon köszönöm előre is.

Timonil Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13078

Szervusztok!

Néha, néha akit megsajnálok, szoktam privátban tanácsokat adni, de erre most válaszolni szeretnék, mert hibák hátán, hibákat követtek el. És a sok szép növény csak kinlódik, mert a hibák kritikusak.

Cuki04 nézd a regisztrált mail címedet, mert írtam választ!

Ezútán is segítek amiben tudok, ezért hoztam létre amit csináltam. Remélem sokatóknak tudtam hasznos tanácsot adni, aki felkeresett.

 

Természetszerűleg ide is oda-oda figyelek.

 

Cuki04, azt szeretném megtudni, hogy ki volt az a "nagyon okos" ember, aki azt tanácsolta neked, hogy az átültetésnél távolítsd el az összes földet a citrus gyökérzetéről?

 

Itt a hiba. Nincs ott gomba, meg HLB vírus, meg istennyila kitalált betegség, ami hazánkra abszolút nem jellemző, főleg az edényes tartásnál.

A gyökérzet egy bizonyos része elhalt, a nem szakszerű átültetéstől.

A citrusok földjét nem szabad eltávolítani! Maximum egy kicsit megkaparászni. Abba a földbe kötött bele.

Ha én az egy éve elültetett őszibarack fámat minden évben kihúzogatnám a földből, és lemosnám a gyökerét, tutti halálomig nem ennék őszi barackot a saját termésemből.

 

Próbáljatok kicsit egyszerűbben gondolkozni, és nem túlbonyolítani mindent. Én ezt tettem, és a növényeim talán igazolnak.

 

timonil

Előzmény: Cuki 04 (13077)
Cuki 04 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13077

Sziasztok!

Gyors segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. A Meyer citromom valószínűleg haldoklik.

10-12 fokos helyen telelt a többi citrussal egy déli fekvésű szobában az ablak előtt. Ősszel még volt rajta 4-5 db citrom is, de szép lassal fonnyadni kezdett, még nem érték el a megfelelő méretet sem. Akkor azokat leszedtem, hogy ne terheljék a növényt. Ez december végén volt.  Aztán szépen kezdte eldobálni a leveleit is. Az biztos, hogy nem öntöztem túl, két-három hetente kapott kb 1 dl vizet, mikor átültettem, szinte teljesen száraz volt a gyökérzete. Már februárban átültettem, gondoltam a tápanyaghiányra, de valami más baja lehet, mert a gyökere szép dús volt és fehéres színű. Ekkor úgy láttam, hogy helyre fog jönni, mert elkezdett hajtani és hozott rengeteg kis bimbót. Még egy pár gyümi meg is kötött, ami látszik a fotón is. Kb. 2 hete kezdődött az ágbarnulás, szinte már a fél korona elhalt. Valahol azt olvastam, hogy nem szabad levágni a barnult ágakat, mert tovább fog barnulni, de ez így is barnul tovább rendesen. Szerintetek újból kiszedjem a földből, áztassam a gyökerét valamilyen gombaölőbe, és szedjem le a bimbókat?

 

Quicktor57 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13076

Kedves "nem időmilliomos lacika02"!

Szerencsére én sem vagyok időmilliomos. Már közel 30 éve egyre több munkát csinálok magamnak.

Ha rendszeresen olvasol minket, akkor észrevehetted, hogy abban az esetben tanácsoljuk az újonnan érkezőknek a visszaolvasást, ha nagyon széles területet érintő kérdést tesznek fel, és nem lehet pár sorban megválaszolni. Ilyenkor még azt is szoltuk nekik tanácsolni, hogy látogassanak el a topikleírásban szereplő honlapra, és tekintsék meg a "Citrusok gondozása a vegetációs időszakban" fejezetet.

Azt még nem árt tudni, hogy az ecsetes megporzás is nagyobb hatásfokú, ha inkább 20 fok közelében van a hőmérséklet.

Előzmény: lacika02 (13074)
beetee Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13075

Hideg van. A méhek és más nektárgyűjtő rovarok nem repülnek. Ergó porozd be magad ecsettel.

(egy vélemény)

Előzmény: lacika02 (13074)
lacika02 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13074

Üdv mindenkinek, gyors segítség kellene, van egy mezei citromfám, rajta kb 3-400 virág, többször termett már, de most nem akarnak kötni a virágok.. Valakinek valami építő ötlete esetleg? Az olyanok kíméljenek hogy: olvass vissza meg stb..Mostanában nem vagyok időmilliomos:)

Köszi szépen

Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13073

Biztos, hogy nem a Net-en láttam, hanem könyvbe olvastam, mégpedig a tavaszi teendőknél, de ettől függetlenül én nem mondom, hogy ez az etalon és csak így működik a dolog.

Előzmény: sjohn (13071)
Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13072

Persze nincs itt semmi gond, így van ez jól.Ha mindenki egy kaptafára készítene(termesztene) mindent, akkor nagyon unalmas lenne a világ.Csak az lepett meg, hogy a javaslatomat kicsit"hidegen" kezelted, holott én odaírtam "szerintem"- tehát ez az egyéni véleményem.Mindamellett sikeres,citrustermésekben bővelkedő évet kívánok(módszertől függetlenül).

Előzmény: bombaba (13070)
sjohn Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13071

"Ezt a termésleszedést még nem olvastam, de ha a neten volt, akkor simán megkérdőjelezhető, nagyon sok a szemét a neten."

 

"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

Előzmény: bombaba (13070)
bombaba Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13070

Nincs miért bocsánatot kérned, többször is előfordul, hogy a vélemények eltérnek, de ez nem személyeskedés, és nincs ezzel semmi gond, amíg nem csap át a véleményeltérés agresszív vitába :)

Én is amatőr vagyok, a tapasztalataimra tudok támaszkodni, meg az évek alatt itt tanultakra.

Ezt a termésleszedést még nem olvastam, de ha a neten volt, akkor simán megkérdőjelezhető, nagyon sok a szemét a neten. Ha könyvtárban, akkor meg lehet akár nagyon régi, idejétmúlt.

"Egyébként a józan ész is azt diktálja, hogy ezeket az idegen éghajlati övből hozott nagyrészt visszafogott gyökerű gyümölcsfákat szabadítsuk meg a feleslegessé vált érett termésektől, hogy az energiát az új nemzedék nevelésére fordíthassák."

A józan ész nem egyformán működik mindenkinél, az enyémben pl. ilyen gondolat még nem fordult meg, de azért a citrusaim teremnek, jobbára folyamatosan, érlelik a gyümölcsöket, több generációt egymás mellett.

Peace.

Előzmény: Citrus-liget (13066)
Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13069

Érdeklődnék, hogy a limakvát dugványozható-e?

tech-pro Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13068

Én 15-én ültettem, de nincs semmi. A pomeráncot is akkor, de nuku.

 

Tehát akkor már kellene lennie valaminek, ugye?

Előzmény: delon77 (13065)
vica46 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13067

Tegnap láttam egy eladó mirtuszlevelü narancsot  karvastagságu törzzsel,   10000ft ért ami nagyon kedvező ár, ha valakit érdekel priviben leírom hogy hol.

Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.13 0 0 13066

Kedves Bombaba!

Senkit nem próbáltam félrevezetni.Én ide elsősorba kérdezni jöttem, de ha valamelyik kérdésre tudom a választ természetesen segítek.Kb. 15 éve vannak citrusféléim(hogy mennyi, az nem fontos, ez a topik nem a dicsekvésről szól).Sok a fehér folt, ezért léptem be hogy kérdezhessek a nálam tapasztaltabbaktól.Azt, hogy az előző évi terméseket ajánlott leszedni olvastam(sajnos lehet, hogy könyvtárba), de ha időm engedi megnézem az itthoniakba is.Azért hogy ilyent nem olvastál, nem jelenti azt hogy nincs is.A virágzás serkentésének számos módja van pl.lótrágya adagolása, levélritkítás, ágak lehúzása műtrágya(P) .Egyébként a józan ész is azt diktálja, hogy ezeket az idegen éghajlati övből hozott nagyrészt visszafogott gyökerű gyümölcsfákat szabadítsuk meg a feleslegessé vált érett termésektől, hogy az energiát az új nemzedék nevelésére fordíthassák.Persze tiszteletbe tartom a több mint 2700 hozzászólásodat,Én csak egy lelkes amatőr vagyok. Bocs.

Előzmény: bombaba (13060)
delon77 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13065

Szia Tech-pro!

 

Rangpur magok március 26.i ültetése mára 2-3 cm es

 

üdv

Előzmény: tech-pro (13050)
jaccso Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13064

köszi!

Előzmény: vica46 (13063)
vica46 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13063

Szia

Levéltetü, tegyél 1 liter langyos vízbe 1 kávéskanál szódabikabónát  és fujd le ha nem akarod mérgezni magad.

Előzmény: jaccso (13058)
jaccso Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13062

Mozgást nem látok, úgy néznek ki mintha kis átlátszó gömböcskék lennének, szét lehet nyomni őket, de eléggé beleágyazódnak a levélbe. 

A száron is vannak..

 

Előzmény: beetee (13061)
beetee Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13061

Eléggé zöld levéltetű kinézetük van. Mozognak?

Ha igen, akkor Actarát nekik. Valami taglózó szerrel keverve pl. Karate.

 

Előzmény: jaccso (13058)
bombaba Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13060

Mint írtam, grapefruitom nincs, ahhoz nem tudok hozzászólni.

Nincs (már) c.mitisem se, meg négy évszak citromom sem, de van vegyesen másik kb 10 féle citrusom, és mindegyik újravirágzik akkor is, ha van rajta már termés.

Előzmény: Citrus-liget (13059)
Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13059

Vannak folytontermő citrusfélék(pl. négyévszak citrom ,c. mitis ),de nálam a grapefruit(Natzumikan) addig nem hoz bimbót , amíg az előző évi termést el nem távolítom.

Előzmény: bombaba (13057)
jaccso Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13058

Sziasztok!

 

Gyors segítség kellene, nem igazán vág a témába, ne haragudjatok de titeket olvaslak rendszeresen :)

Édeburgonyát csiráztattam vízben, és úgy néz ki valami megtámadta a levelét.

 

Tudnátok segíteni vajon mi lehet ez / hogyan kellene ellene védekezni?

Köszi : Jaccso

bombaba Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13057

"Elég szegényes ez a topik a hozzászólásokban, én például a közel egy hete feltett kérdésemre nem kaptam még egy utalást sem ."

És? Lejárt a határidő? Nyilván, aki olvasta, nem tudja a választ, aki esetleg tudja, az meg nem járt még erre. Vagy senki nem tudja. Türelem.

Előzmény: Citrus-liget (13055)
bombaba Creative Commons License 2011.04.12 0 0 13056

Ha érett, szedd le, ha nem, akkor hagyd. A lipo is többször virágzik egy szezonban, akárcsak a citromok, függetlenül a rajta levő termésektől. Szinte minden citrusos leírás tartalmazza, hogy "egyszerre van a fán érésbe levő, fejlődésben levő termés és virág. Olyat még sehol nem olvastam, hogy a citrusok csak az előző termés eltávolítása után kezdenek neki a következő virágzásnak.

Grapefruitom még nem volt.

Előzmény: herczegh_miklos (13054)
Citrus-liget Creative Commons License 2011.04.11 0 0 13055

Elég szegényes ez a topik a hozzászólásokban, én például a közel egy hete feltett kérdésemre nem kaptam még egy utalást sem .Mindenki a citrusait porozza???Szerintem ha érettek a tavalyi termések, akkor mindenképpen szedd le őket, mert ezzel is serkented az új virágzásra.

Előzmény: herczegh_miklos (13054)
herczegh_miklos Creative Commons License 2011.04.11 0 0 13054

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a citruson rajta vannak még a tavalyi termések a tavaszi virágzásból fognak-e újabb termések fejlődni, vagy le kell szedni a régieket előtte. Amiben érdekelt vagyok: lipo, grapefruit. Előre is köszönöm a segítséget!

Miklós

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!