Keresés

Részletes keresés

hbbst Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1324

Hát meglett a hűtő. :)

http://elektrobravur.hu/spd/FN6181CW/GORENJE_FN6181CW_NoFrost_fagyasztoszekreny

Mivel nofrost hűtőt nem is láttam, nem tudtam, mire is képes. Bekapcsolás után kb 24 óra alatt hűlt le üresen. Hmmm... Asszony bepakolt kb. 5 kiló, szobahőmérsékletű bébiételt, másfél nap alatt érte el a -18 fokot. Hmmm... Jött a levelezgetés, fórumolvasás, semmi hasonló tapasztalat. Kihívtam a szervízt, kb 10 perces megfeszített munkával megjavítva. Ventillátor nem forgott, egy rezgéscsillapító gumibak megakasztotta. Azóta hűt, minden OK vele. Hangja megkétszereződött, még beszéltük is a feleségemmel a javítás előtt, hogy de szuper csendes... :) Pincében van, különösebben nem zavar, de ha a konyhában lenne, hát na...

Lassan 10 éves lesz a Zanussi kombihűtőnk, no frostot szeretnék, ezen a ventilátor zaj problémán javíthatnának, mondjuk egy nagyobb, kisebb fordulatszámúval.

Előzmény: hbbst (1313)
interlevin Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1323

Hát a fújtató hangot elég nehéz elképzelni, de amit hallhatsz az valószinűleg a gáz keringetése a rendszerben. Otthon még egyszer jobban meghallgatom, hátha meg tudlak nyugtatni. Jelentkezem:-)

Előzmény: Dan93 (1322)
Dan93 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1322

Köszi! :) És ez a fújtató hang is normális? Vagy például a tiéd hangja egyenletes?

Előzmény: interlevin (1321)
interlevin Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1321

A No frost-os hűtők sajnos tényleg hangosabbak, mert ahhoz, hogy leolvassza megfelelően a jeget a fagyasztóból, ahhoz kell nagyobb teljesitmény, különösen ha éjjel vagy az utcán nincs akkora forgalom akkor tudunk erre jobban felfigyelni. Nekem is ez van otthon Samsung:-) Bővebb hűtős bejegyzések, itt lehet olvasni és kérdezni is: www.kereskedelmihuto.hu

Előzmény: Dan93 (1320)
Dan93 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1320

Sziasztok!

Azokat kérdezem elsősorban, akinek no frost hűtőjük van. Már nem mostanában vettük a no frost-os LG hűtőnket, de már a vásárlás napján észrevettük, hogy hangos. Volt kint szerelő is aki lemérte, hogy hány dB a hangereje és közölte, hogy ez normális. De engem azóta se hagy nyugodni a dolog. Hallom a kompresszort aminek teljesen normális hangereje van. Hallom a ventillátort is, ami a levegőt keringeti. Ez se hangos. Viszont kiad egy hangos, tompa, fújtató hangot is. Ha bekapcsol a kompresszor akkor ez is indul. Viszont ez a hang egy tíz perccel azelőtt abbamarad, hogy a ventillátor is leállna. Olyankor mikor csak a ventillátor megy hallatszik, hogy az sem hangos. Ilyenkor már a kompresszort se hallom, úgyhogy talán azzal lehet a fújtatás is összefüggésben. Amerikai konyhánk van. Nagyon idegesítő a hang. Nem is az a baj, hogy hangos, hanem, hogy zavaró ez a fújtató hang. Szerintetek mi lehet ez? Tényleg normális ez? Azt elhiszem és elfogadom, hogy a no forst hűtők hangosak. De szerntem ez akkor se normális.

Köszi a válaszokat!

Habé1 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 1319

Sajnálom hogy így jártál, szurkolok neked.

Esteleg itt is kérhetsz tanácsot ha gondolod nekem is segítettetek már. Elég felkészült és tapasztalt fórumtagok vannak.

 

http://www.panaszfal.hu/index.php

Előzmény: Pizo_S70 (1318)
Pizo_S70 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1318

Természetesen elhiszem, sőt hallottam is. (Sőt a Pana mérnöke is megerősítette, hogy azt kellene hallanom, illetve nem hallanom, amilyen hangot a tiéd kiad.)

Azóta túl vagyok egy kompresszor cserén, kicsivel halkabb lett, de nem csendes, rezonál az egész hűtő és leálláskor koppan a kompresszor.

Nem vagyok hozzáértő, csak azt tudom, hogy ez így nem jó, és nemcsak a kompresszor lehetett a hibás.

Kb. egy hónapja voltak nálunk a szervizből, zajt mértek, ami magasabb, mint a gyári adat.

Úgy látszik, nekem nem jött be ez a hűtő.

Ettől függetlenül azt hiszem, hogy ez egyedi probléma, és nem minden darabnak ez a betegsége, csak nem megfelelően oldja meg a Pana, úgyhogy most levelezgetek velük és a fogyasztóvédelemmel.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége.

 

Előzmény: Habé1 (1317)
Habé1 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1317

Bár nekem már lassan egy éve van Panasonik hűtőm és nagyon megvagyok vele elégedve, ha visszaolovasol pár oldalt olvashatod is, ez mégsem sokat segít neked. A jó véleményem is hozzásegített egy a fórumomon érdeklődőt hogy  a panasonic hűtő mellett döntsön. Később megkeresett mailon mert hogy az övé nagyon hangos. Több levélváltás után küldött hangot amit felvett és az övé tényleg nagyon hangos volt. Írta hogy reklemál a szervíznél de nem tudom mi lett belőle mert többet nem írt. Lehet mai napig se hiszi el hogy az enyémnek nem is hallani a hangját.

Nos hát ez van. :- O ((((((

Előzmény: Fecke078 (1316)
Fecke078 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1316

Panasonic hütőröl van valakinek tapasztalata?

hbbst Creative Commons License 2013.01.13 0 0 1315
Előzmény: feketecsako (1314)
feketecsako Creative Commons License 2013.01.10 0 0 1314

Sziasztok,

egy Siemens KG39VY42 típusú hűtőnk van. 2 éves, de már régóta észrevettük, hogy elég hamar megromlanak a felvágottak benne. Most megmértem a belső hőmérsékletet, ami 9 fok (5-ös szinten, ami a max.). A fagyasztó fagyaszt rendesen. A++ létére kicsit sokallom a fogyasztását 1kW/nap, ami másfélszerese a specifikációnak...

A garancia persze pont most járt le. Van ötletetek, mi lehet a baj?

Van egy kapcsoló is a fokozat állító mellett. Még sose próbáltam, mi lehet az? Használati utasítás nincs meg.

hbbst Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1313

Mi bevállalunk januárban egy Gorejnet. Legalább arra 3 év gar van. A mai "növekedés"-centrikus elb.szott gazdaságban, ahol a fogyasztásra alapozzák a gazdaság fejlődését, nem lehet túlméretezett, gyerekeinknek is működő műszaki cikket venni. :(

Előzmény: hpapagaj (1312)
hpapagaj Creative Commons License 2013.01.02 0 0 1312
Sziasztok,

Létezik még jó márka amit érdemes választani? Whirpool hűtőnk 10+ évig bírta, az új Bekonk 2 év után meghalt. Nevetséges, hogy semmit nem gyártanak ami kibirná valameddig.
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1311

  

 

  

 

No ilyeneket gyártanak. Meg van beépíthető is. De se inox, se ujjnyommentes, se tv, se WC, se piperetükör :-)

 

 

 

 

Előzmény: ph5.5 (1309)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1310

milyen igaz :))

Előzmény: ph5.5 (1308)
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1309

No máris tévedésbe kerültem....

 

1993-tól már nem Minszk a hűtők felirata... legalábbis a saját honlapuk ezt írja. 

 

AHogy olvasom haladnak a korral, 2 kompresszor, full no frost, 3 év garancia. És persze mindenhol azzal pédálóznak hogy az Eu gyártók is ezt a gázt, technologiát... használják. Viszont a honlapon kívül nem nagyon találok viszonteladót. Meg egyébként sem vennék "orosz" terméket :-)

Előzmény: ph5.5 (1308)
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1308

1996-ban változtattak nevet, előtte 37 évig volt Minszk. Amikor váltottak, állítólag nyereségesen üzemeltek... legalábbis ezt írta anno a HVG. (ami azért nem pletykalap kategória). Azt hogy mennyire megbízható nem tudom, főként a mostani időkben. A lényeg, Minszk néven 15 évesnél csak idősebb hűtőket lehet megvásárolni. Atlant néven pedig az ennél fiatalabb példányokat. A google szerint nincs magyar márkaképviselete az Atlant hűtőknek. De lehet hogy ez jó hír, mert a Szovjetunio felbomlásával a híres 3x túlméretezett anyaghasználat már nem igazán lett jellemző :-(

 

A kérdés második felére pedig a válasz igen, a Lehel már Zanussi. 

 

Hűtőkben egyébként nem vagyok guru- csak annyira hogy mi is vásárlás előtt állunk ezért alaposan utánaolvastam szinte mindennek. 

 

Azt látom hogy szinte mindegy mit veszel. Hiába jó az LG Linear Compresszor cucca, hiába halkabb, hiába spórol... ha 230.000 Ft-tól juthatok hozzá a technológiához. Ami a családban fontos: jól nézzen ki, legyen inox, ne legyen 2m, és ne legyen 60cm-nél szélesebb. Ezt 130.000 körüli áron megkaphatom A+ vagy esetleg ++ os kivitelben. Nekem nem kell hogy megrendelje a neten a kifogyott tojást, nem kell hogy receptet olvasson, és nem kell a hideg vize sem. Fogyasszon keveset, bírjon ki pár évet (5-10 év ha gond nélkül megvan akkor is max ott tartok mint most), és férjen bele a család hűteni valója. 

 

Laptop kapcsán beszélgettem anno egy ismerőssel. Ő azt mondta hogy abból visznek be a szervízbe a legtöbbet, amiből többet adnak el. Ezért van hogy kevesen szidják a 300e plusszos hűtőt és ezért a 100e alattiakat.

 

Előzmény: <Tycoon> (1307)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1307

Hát az ismerőseim közül sajnos az újak adják meg magukat, mindegy hogy Zanussi, Whirpool vagy samsung :(   

 

Magyarországon nem is lehet már ilyen minszk-et kapni? 

Ez az újfajta vajon mennyire gagyi?  Ugyanaz az atombiztos ruszki technológiával készül? :)

 

 

A régi Lehel ugye most Zanussi néven fut?

Előzmény: ph5.5 (1306)
ph5.5 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1306

http://morozilnik.ru/eng/info/?code=9308

 

A linkelt hűtő kb 118ezer Ft. 

 

Mennyivel fogyaszt többet egy Minszk? Az mérettől is függ. A 12 éves Whirlpool hűtőnk 1.25 kWh áramot fogyaszt gyári adatlap szerint. Ez felülfagyasztós és nem túl nagy méretű... kb 160cm magas. (literben most nem tudnám meghatározni). A lényeg hogy ez "hivatalosan" 21000 Ft áramot eszik évente. A Minszk esetében ez mondjuk 1.5x ennyi. Az mondjuk 30ezer. Egy méretesebb A+ vagy A++ besorolású hűtő elvben mondjuk 297 kWh árammal éri be. Ez 13000 Ft. Évi 17000 spórolás. 8 év alatt megvan az új hűtő a különbözetből. És persze nem számoltam azt, hogy a régiben milyen gyakran romlik meg a hús, a zöldség amit ki kell dobni. Az is hozhat évi 3-4ezret simán. Szóval akár 5 év alatt is megtérülhet. 

Előzmény: <Tycoon> (1305)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.29 0 0 1305

Valamit tudtam igazítani az ajtón.

Mennyivel fogaszt kevesebbet egy újabb hűtő havonta (forintban) mint egy régi minszk?

Megtérül valaha is?    Beleszámolva hogy a modernek kb 3 évente döglenek be és 10 évente cserélni kell, a ruszki meg 30 év óta gond nélkül muzsikál.

Nem tudom hogy csinálták, de profik :)     Lehet kapni minszkeket valahol újjonan?

Előzmény: hbbst (1304)
hbbst Creative Commons License 2012.12.28 0 0 1304

Gondolom a Minszknek a fogyasztása sem gyenge, erre szerintem ne költs. :)

Nézz körbe árgépen mondjuk http://www.argep.hu/kat2-56.html

Legyen rá több év garancia, és válassz olyan hútőt ami tetszik és amire futja.

Előzmény: <Tycoon> (1303)
<Tycoon> Creative Commons License 2012.12.28 0 0 1303

Szisztok!

 

Ma a 30 éves Minszk hűtőmnek leesett az ajtaja. 

Valahogy visszaraktam de nem az igazi, nem tudok hozzáférni a lenti csavarokhoz.

Lehet-e kapni vajon ehhez a tipushoz ajtót? 

 

ill. ha új hűtőt vennék van-e valami jó márka most akcióba (régi hűtő beszámítással?)

Ti milyet vennétek  max 80 ezerért 2 fős a család. 

hbbst Creative Commons License 2012.12.21 0 0 1302

Sziasztok!

 

Kinéztem egy ilyet:

http://elektrobravur.hu/spd/FN6181CW/GORENJE_FN6181CW_NoFrost_fagyasztoszekreny

Szerintetek? Összegbe még elfér pont.

EEE60 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 1301

Sima hűtő felejtős. Használt hűtő szintén. No frost-osban is van több féle. De ha olyat akarsz ami kellően nagy (pl. 270+115 literes) gyorsan hűt (pl. hazaviszed bekapcsolod és 1 órán belül le is kapcsol mert elérte a beállított hőmérsékletet) és energiatakarékosan (180 kw/év) teszi a dolgát, szörcsögés, cucorgás, valamint erősebb kompresszorzajok nélkül, akkor olvasd el a 1295 hzsz-t! (Zanussi, Eletrolux-Aeg, Samsung, Indesit, Ariston, Whirlpool a fasorban sincsenek.)

 

Előzmény: taormina001 (1298)
EEE60 Creative Commons License 2012.12.10 0 0 1300

http://www.hutos.hu/cikk5

 

Amúgy meg 1295 hzsz.-t olvasd el. 

Előzmény: kapalaci (1297)
taormina001 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 1299

Hi, megnézné ezt valaki?

Kösz

Tao

Előzmény: taormina001 (1298)
taormina001 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 1298

Sziasztok, tanácsot szeretnék kapni, mert hütöben teljesen járatlan vagyok; özönvíz elötti 30 éves hütöt és orosz fagyasztót használunk, elképzelni is rossz, hogy ezek mennyit fogyaszthatnak.

nem márkára, hanem paraméterekre kérném hozzáértö tanácsotokat; jó minöségü, jó nagy használt kombi gépet keresnék.

Elöször is abban van telejes homály a fejemben, mi a különbség az önleolvasztó és a "No frost" között. utóbbit valami vadonatúj technológiának tüntetik föl. Ehhez képest ismerek egy hütöszekrényt, amit a tulajdonosa a lakással együtt húsz évvel ezelött használtan vett át; azt sose kell leolvasztani, csak néha kimosni. (Na jó; a fagyasztó részt néha...).

A mi hütönkön viszont már hetek alatt vastag jég képzödik; néhány hetente le kell olvasztani. Na, ezt jó lenne elkerülni.

A másik a méret. Sajnos így literre nehéz meghatározni, mire van szükség. De azt hiszem jó nagy kell: 4 tagú család, kerttel, ahol ebböl-abból néha több terem, mint épp kell, és ahol a nagyi kb. naponta meleg ételt föz, tehát gyakran van maradék. A fagyasztónak legalább három polca legyen. Hány literes gépet keresek tehát?

Aztán itt vannak az egyéb paraméterek; ez az energiahatékonyság az A+++-kal; ebböl min. milyet érdemes?

Aztán még vannak ezek a betük a-tól F-ig, ezek mire valók és mire figyeljek?

Mit érdemes még figyelembe venni?

Végül; max hány éves gépet szabad megvenni szerintetek?

 

Kösz a tanácsokat

tao

kapalaci Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1297

SZerintetek melyiket vegyem a no frost rendszerü hűtőt vagy a hagyomanyos hűtésüt?

előnyök hátrányok?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

nor78 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 1296

Sziasztok!

Fagyasztószekrényt szeretnék vásárolni, tulajdonságok: nagy legyen 250L felelt, energiatakarékos (A,A+...) megbízható, árban is elfogadható, stb. tudnátok erre valami tippet adni melyiket érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

EEE60 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 1295

Aki hűtővásárlás előtt áll megmondom a tutit: LG Total No Frost Linear Compressor-os A +++ vagy max A++-ost vegyen! A kétajtós amerikai bohóckodásokkal nem érdemes foglalkozni. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!