Keresés

Részletes keresés

BCS Creative Commons License 2003.12.19 0 0 288
Hello Janek 412 :)
Előzmény: Janek 412 (287)
Janek 412 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 287
Le vagyok nyügözve,hogy ennek a fantasztikus zenekarnak fóruma van:) Annyit magamról,hogy 17 éves nyíregyházi rokkerember vagyok.A Rush az egyik kedvencem.Azt nem kezdem részletezni hogy miért... Lenne egy kérdésem:A CYGNUS X1 BOOK 2 nek a szövege miről szól?
Előzmény: Ata01020304 (286)
Ata01020304 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 286
Én kifejezetten a 80-as évekbeli számokra gondoltam, ahol bizony kevés kivételtől eltekintve egyszerű szőnyegszinti-szólamok vannak. Amiket egy billentyűs a kisujjából kiráz :-)
Megnézném azért a Show Of Hands videót, hogy a 80-as években hogyan oldották meg a problémát. De van rá egy tippem, hogy Geddy kevesebbet ugrált, végig a szinti mögött ácsoroghatott... persze lehet hogy nem így volt. Azt olvastam a Hold Your Fire tourbookban, hogy akkor is volt egy segítő technikus, de a szerepe kizárólag abban merült ki, hogy a hangszíneket váltogatta távolról. Egyébként teljesen megoldható lehetett a basszus+szinti játék egyidőben, erre való a Moog Taurus pedál, amiből anno Alexnek is volt egy.
Előzmény: ujkerek (284)
zoli79 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 285
"Másfelöl itt nem egyszerű szintifutamokról van szól, hanem számítógépen sok munkával összeszerkesztett hangzásokról, amiket amúgy sem lehetne billentyűkön eljátszani." - Rizsa...
Egy élő koncert vagy élő vagy nem - nekem ez a (szigorú) véleményem. Sok remek zenekar rontja el itt a dolgot. Például Colorstar koncertek rengeteget veszítenek erejükből a szemplerek miatt. Idegesít, ha több dobost hallok, mint látok és már nem is élvezem annyira a koncertet, de ez szemlátomást kevés embert zavar körülöttem.
Számomra egy koncert arról szól, hogy a stúdióban szépen kimunkált számokat, hogyan tudjuk a deszkákon megvalósítani és általában azzal az örvendetes mellékhatással jár, hogy a számok nyersebbek lesznek. Persze ennek a másik véglete számomra a 2002-es (?) Sziget Iggy Pop fellépése. Azok abszolút lenyúzták a számokat, a Passengerből iszonyatosan hiányzott a szinti, dehát Iggy már csak ilyen.
Visszatérve a Rush-ra: az együttes egyetlen gyengepontját a koncertfelvételeken érzem: túlságosan kimunkáltak és előretervezettek, ami tényleg nem baj, csak szerintem nem érdemes annyi kalózt begyűjteni tőlük, mert körülbelül mindenütt ugyanaz a műsor hallható egy turnén belül. Ők nem egy ilyen szellős imprós zenét játszanak, inkább jól kigondolják előre a stratégiát.
Előzmény: ujkerek (284)
ujkerek Creative Commons License 2003.12.17 0 0 284
Végülis sosem alkalmaztak negyedik zenészt.
Másfelöl itt nem egyszerű szintifutamokról van szól, hanem számítógépen sok munkával összeszerkesztett hangzásokról, amiket amúgy sem lehetne billentyűkön eljátszani.
Amúgy egy csomó hangmintát ők indítanak lábkapcsolókkal.
Előzmény: Ata01020304 (276)
sziti Creative Commons License 2003.12.17 0 0 283
... viszont a BeCauSe szó rövidítésének tökéletes...és ilyen című számból akad dögivel...
Előzmény: Artension (282)
Artension Creative Commons License 2003.12.17 0 0 282
Hát igen, a BCS című szám után sokat kell kutatni a rajongói memóriában.
Előzmény: BCS (280)
sziti Creative Commons License 2003.12.17 0 0 281
:-)))
Előzmény: BCS (279)
BCS Creative Commons License 2003.12.17 0 0 280
hogy érthetô is legyen a Rush2112 regisztrációról van szó, ... bocs :)
Előzmény: BCS (279)
BCS Creative Commons License 2003.12.17 0 0 279
Hi,
kaptam egy levelet - teljesen ontopic, szvsz nem sért személyiségi jogokat ha bepésztelem, megha magánba jött is:


Azt nem tudom hogy ki vagy,de az biztos,hogy jó ember lehetsz!A
címedből következtettem.Ezt a nicket én akartqm regisztrálni,de mint
látom ez neked már hamarabb eszedbe jutott:)) Véleményem szerint a
rush zenéje fantasztikus.A neveddel megegyező szám meg pláne.Ezt a
zenét az ismerettség körömben nagyon kevesen ismerik,dehát nem is
egy divatzene(szerencse).Meg nem is egy könnyen befogadható(Ez
jó!),és szeritem ehhez kell egyfajta emberiség is ami át tudja érezni ezt
a zenét.És ez sztem az összes progresszív zenére igaz.Nekem egyik
kedvenc számom a CYGNUS-X1 Book2,nem tudod,hogy ennek a
számnak a szövege miről szól?Nagy kecvencem még a Natural
Science,és a Xanadu...meg még sorolhatnám is.Végül annyit mondanék
el magamról hogy én egy 17 éves rokkeremberke vagyok,és bocsánat
hogy letegeztelek,és hogy zavartalak,csak ezt valakinek el kellett
mondanom!

A legjobbakat:Egy Progresszív/Power/Heavy metal zene iránt rajongó
fiatalember

Artension Creative Commons License 2003.12.17 0 0 278
Pedig segítséget kérni nem szégyen.
Előzmény: Ata01020304 (276)
Artension Creative Commons License 2003.12.17 0 0 277
Az Isstadionból már csak egy betű hiányzik! :))))
Előzmény: makemusic (272)
Ata01020304 Creative Commons License 2003.12.16 0 0 276
Végülis nem gáz hogy sample-ket használnak. De szerintem attól még nem lennének kisebbek, ha koncerteken rendes billentyűst alkalmaznának, aki jól meghúzná magát a háttérben. Inkább arról lehet szó, hogy Rush=3 zenész, és ebből nem engednek.

Előzmény: ujkerek (275)
ujkerek Creative Commons License 2003.12.16 0 0 275
No srácok, én voltam Bostonban Rush koncin. A láthatatlan billenytyűs a következőképpen van:
Geddy mellett/mögött áll egy tecnikus aki kezeli a samplareket, tehát "adagolja" azokat a zenei elemeket, amiket hárman értelemszerűen nem tudnának élőben eljátszani, mert nincs 4-5 kezük.
Ez a manus nem játszik a szintiken, tehát előre felvett sample-k mennek.
Pl a Driven-ben még egy gitársáv is megy így.
Nevezthetjük ezt playbacknek is, de sokkal jobb mintha ezek a hangok hiányoznának az élő dalokból, és nem azért mennek előre felvett mintákból, mert lusták, hanem mert képtelenség hármójuknak ennyi hangyszeren egyszerre játszani.
Amúgy nem gond élőben gépre játszani, alapban megy a dobos fülébe a takk jel(füles!).
Előzmény: Ata01020304 (261)
zoli79 Creative Commons License 2003.12.15 0 0 274
Esetleg egy fapados megoldással London vagy Párizs közelebb lehet, mint München.
Előzmény: Ata01020304 (273)
Ata01020304 Creative Commons License 2003.12.15 0 0 273
Végre!!!

Nagyon betáblázottnak tűnik az európai turné, utána pedig egyből Amerika jön :-/
Szerintem erről megint lemaradtunk.
De nem baj, München tűnik a legközelebbi helyszínnek, én kimegyek ha beledöglöm is :-)

Előzmény: makemusic (272)
makemusic Creative Commons License 2003.12.15 0 0 272
DPRP - The Weekly Newspaper
Headlines of Week 50 - 2003

Rush: Undoubtedly the biggest news this week is that Rush are finally returning to Europe, after an absence of, oh, many years. When it became apparent last year that Rush would not be visiting Europe on the Vapor Trails tour, bassist/vocalist Geddy Lee said that if the band would do another tour, they'd start in Europe, and he has kept his promise: the first leg of the "30th Anniversary Tour" will kick off over here in May 2004. Currently confirmed dates include:

May 12th - Ahoy, Rotterdam, The Netherlands
May 14th - Le Zenith, Paris, France
May 15th - Rudi-Sedlmayerhalle, Munich, Germany
May 17th - Hans-Martin-Schleyerhalle, Stuttgart, Germany
May 18th - Arena, Berlin, Germany
May 20th - Vorst National, Brussels, Belgium
May 22nd - Forum, Copenhagen, Denmark
May 24th - Isstadion, Stockholm, Sweden
May 26th - SECC, Glasgow, Scotland
May 27th - NEC, Birmingham, England
May 29th - The Point, Dublin, Ireland
May 30th - Wembley Arena, London, England

Subsequently, the band will be returning to North America for the second leg of the tour which will take place in June and July. Check the Rush website for an itinerary.
Incidentally, this also finishes off the rumour that Rush might be coming to the Arrow Classic Rock Festival as the band will be on the other side of the Atlantic when this festival takes place as it does on June 11th, 12th and 13th.

Sürget az idő!!!

Előzmény: zoli79 (256)
Ata01020304 Creative Commons License 2003.12.14 0 0 271
Nemcsak Peart. Alexnek és Geddynek is van kis rejtett füldugója.
Előzmény: sziti (270)
sziti Creative Commons License 2003.12.12 0 0 270
... és Peart végig füles...
:-D
Előzmény: makemusic (268)
sziti Creative Commons License 2003.12.12 0 0 269
Hiába, manapság a Mikulások is ilyenek...:-D

Na, majd megoldjuk ezt a rejtélyt:-)

Előzmény: makemusic (268)
makemusic Creative Commons License 2003.12.12 0 0 268
Esetleg Midi?
Ha a dobos felveszi a fülest, mindig ilyesmi van a háttérben.
Sajnos még nem tudok érdemben segíteni, a Mikulásom nagyon késik... :-(
Előzmény: sziti (266)
sziti Creative Commons License 2003.12.12 0 0 267
A DVD zenei anyagáról az a véleményem, hogy a klasszikusok közé kifejezetten jól illeszkednek az általam korábban már eléggé lesajnált Vapor Trails számai (az Earthtsine már eleve tetszett), és szerintem sokkal jobban szólnak, mint eredetiben...
Lehet, hogy ezt a VT-t még előszedem valamikor?
Előzmény: zoli79 (262)
sziti Creative Commons License 2003.12.12 0 0 266
Nem tudok semmi konkrétat mesélni róla... A play-backet kizárnám, mert az adott helyeken értelmetlennek érzem... (Ezzel együtt bármi előfordulhat:-)) Nem igazán foglalkoztam eddig a kérdéssel, bár észrevettem, amit Ata - legközelebb ilyen szemmel is fogom nézni a DVD-t, mert legalább egy MÁSIK hangszernek látszania kell!

Még az is lehet, hogy a keverők mögött segít valaki?

Megalázó-e? Annyiban föltétlenül annak tartom, hogy min. szerepelhetne a borítón (ha valóban nem tüntették fel, de ezt e pillanatban nem tudom megnézni...)

Előzmény: zoli79 (265)
zoli79 Creative Commons License 2003.12.12 0 0 265
Mesélj még erről a titokztos szintisről!
Előzmény: sziti (263)
Artension Creative Commons License 2003.12.12 0 0 264
És nem megalázó ez a szerep?
Előzmény: sziti (263)
sziti Creative Commons License 2003.12.12 0 0 263
Tanusítom, hogy nem play-back:-D
Atának igaza van, az a "rejtett" billentyűs valóban létezik...
Előzmény: zoli79 (262)
zoli79 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 262
Vagy az egész playbackről megy... :)
Bocs a szentségtörő gondolatért!

Hát ez a zenekar nagyon hülyén van menedzselve. Eléggé közismert, hogy Dél-Amerikában nagy bázisa van a prog. rock-nak. Ezek szerintem még Japánban se voltak! Kitelne tőlük ekkora baki.

Előzmény: Ata01020304 (261)
Ata01020304 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 261
Mostanra végeztem a Rush In Rio DVD-vel. Valóban szenzációs, a hangulat annyira átjön, majdnem nekiálltam én is csápolni a monitor előtt :-)
Geddy hangját én is egy kicsit halknak éreztem, helyenként pedig erőtlennek. De ami a legjobban bosszantott, hogy némelyik számban lehet hallani a billentyűszólamot, de nem tudni ki játssza, ugyanis Geddy éppen azalatt a színpadon rohangál basszgitárral a kezében. Két lehetőség van. Vagy van egy billentyűs valahova elbújtatva (de nem említik sehol a nevét), vagy pedig playbackről megy, ami azért érdekes, mert nem tudom hogy lehet pontosan időzíteni az élő játékhoz, ami ugye kiszámíthatatlan.
Mindezek ellenére nagyszerű vételnek tartom ezt a DVD-t, a második lemezen levő dokumentumfilmből pedig sok érdekes dolgot megtudtam róluk. Pl. nevetséges, de azért nem voltak eddig Dél-Amerikában, mert nem tudták hogy ennyi rajongójuk van ott! :-)) Azért nem tudom, 2 városban összesen 100 ezer ember előtt játszani... nálunk vajon Közép-Európában összesen össze tudna jönni ennyi Rush-rajongó?
Megtaláltam a 2 rejtett extrát is. Az Anthem 1975 már megvolt nekem csak rossz minőségben. Ez most nagyszerű minőség, csak ilyenkor arra gondol az ember, hogy ahol ezt megtalálták, ott kell lennie a Fly By Night-nak és még pár számnak erről az albumról, ugyanis nekem megvan még 1-2 szám ugyanezen a helyszínen felvéve. A By-Tor-hoz készített rajzfilm pedig inkább vicces mint érdekes, de a humor sosem állt távol tőlük.
Szóval aki teheti, vegye meg, nem fogja megbánni!
Előzmény: sziti (244)
zoli79 Creative Commons License 2003.12.03 0 0 260
Dehogyis én azt úgy gondoltam, hogy "mukitársai"!

OFF:
Különben találtam egy másik jó petíciót:
http://www.petitiononline.com/LIMPCVRS/petition.html

Arról szól, hogy nem kéne a Limp Bikitnek feldolgozásokat játszania, mert azokat jól elrontja. Szerintem elég vicces. Be is teszem a Limp Bizkit topikba!

Előzmény: Ata01020304 (258)
sziti Creative Commons License 2003.12.03 0 0 259
Teljesen OK, köszi +1x!
Előzmény: zoli79 (256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!