Keresés

Részletes keresés

glashuette Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1686

Ezt már írta te_o is, de nekem nem jött be. Kipróbáltam, a kizárólag szöveges címsor nekem nem mond semmit.

 

Én azt csinálom, hogy lekérem az x órával ezelőtt indultakat, és ott vannnak kis fotók is, látom a kiemelteket stb. De most már megoldódott a gond, mert a legtöbb eladónak hirtelen megjött az esze.

Előzmény: boxer-gs (1684)
jung Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1685
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1684

Glashuette!

 

Nekünk van legalább egy átfedési pont az érdeklődési körünkben. Én használom a megfelelően beállított termékfigyelőt és így általában értesülök a célkategóriákban feltöltött friss árukról. Az újralistázott termékek itt nagyon ritkán jelennek meg, mivel ez a program csak azoknak a termékeknek a listáját küldi, amelyek friss feltöltésűek.

 

Az ezernyi árut kínáló eladók nem fogják (eddig sem tették) minden lejárat után újra feltöltögetni aprólékos munkával a készletet aukcióra, mert nem bírnák sem idővel, sem türelemmel. E helyett általában automatikus újraindítást használnak előre programozva, esetleg a lejárat után manuálisan kijelölve, de nem újraszerkesztve az aukciót. Az így újraindított aukciók nem kerülnek kiküldésre a termékfigyelő levelekben.

 

Nekem óránkénti frissítésre van állítva a rendszer, így minden órában kapok egy levelet a Vaterától a frissen feltöltött árukról.

 

Te nem így csinálod?

Előzmény: glashuette (1682)
glashuette Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1683
Empátiát azért nem érzel ki a mondandómból, mert úgy gondolom, hogy az eddigi rendszer súlyosan torz volt. Meglátjuk, mennyi termék marad fenn 24-e után.
Előzmény: glashuette (1679)
glashuette Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1682

Az itt a baj, hogy nem tudsz mondani olyan algoritmust, amivel ki lehet szűrni a naponta újraindított és főleg a régóta eladatlan terméket. Ezt 2 millió terméknél csak valami checksum alapján lehetne vizsgálni a szöveg meg a fotó adataiból, és elég ha a delikvens egy pontot töröl a legutolsó mondat végéről, azt a szoftver már egy teljesen új tételnek fogja értékelni, megjegyzem nem ok nélkül.

Előzmény: advocatusdiaboli (1680)
nesman Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1681
Hát igen az idő. Sajnos mint sokan másnak, nekem is abból van a legkevesebb.
Pénzt még előteremtene az ember, de nekem a programozással meggyűlne a bajom.
Szerintem.
Ezért sem tudnám szórakozásból sem csinálni.
Talán egy hozzáértőbb ember megvalósítja, mert nekem szimpatikusabb lenne egy ilyen oldalon adni-venni.

Majd nem bútorozzuk be, és lehet akkor gokartozni is benne.
Vagy bebútorozzuk, és akkor bújócskázhatunk.
Bár a sokadik x felé nem megy már olyan könnyen a bújócska sem.
Előzmény: Real Putyur (1665)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1680
Nem, Glas, nem mindegy, hogy eladni vagy venni akarsz. Egyáltalán nem mindegy, többek között Te vevőként még egy buznyákot nem fizettél ki a Vaterának, ami azért bizony szignifikáns differencia...

Másrészt tényleg sok az a 6%, amit ki más fizetne, mint az eladó? A vevő nagy átlagban egy piaci árat fizet ki, amiből lejön ez a 6%. Nem fog neked többet fizetni érte mint máshol, csak azért, mert itt ennyi a jutalék.

De a lényeg akkor is az, hogy valahol nem érzem az empátiát sehol a véleményedben. Van egy saját szempontrendszered, és minden más érdektelen. Azért, mert téged a keresgélésnél zavart a sok lom, hát a pokolba kívánod ezeket. Mások meg pont ezek miatt a lomok miatt nézelődtek.
Ha csak ez lett volna a gond, akkor egyszerűen a keresőrendszeren kellett volna fejleszteni úgy, hogy kizárjon bizonyos tételeket, például a naponta újralistázottakat, a hosszú ideje eladatlanokat stb..
Előzmény: glashuette (1679)
glashuette Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1679

Teljesen mindegy, hogy eladni akarok vagy venni. Eddig a vevőket egyébként nagy ívben leszarta a Vatera, az eladóknak találtak ki minden trükköt (pl. 5 perces hosszabbítás), holott a jutalékot eddig is a vevő fizette, az eladón csak átment a pénz, és természetesen be volt építve a jutalék a vételárba

 

Az tehát egy súlyos kényszerképzet, hogy az eladók sokallták a kis összegű termékeknél a 6 %-ot (holott NEM ők fizették azt ki ténylegesen), a nagyobb összegűnél pedig erősen konvergál az 1%-hoz, ami teljesen elfogadott, ennél még egy nagyértékű ingatlannál is többet leakasztanak rólad, ha kiadod gebinbe az eladást.

 

Mostanra rájöttek, hogy a bótot vevők nélkül nem lehet működtetni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1676)
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1678
A legszebb rész kiemelve:

"Büszkén gondolok Bardócz Istvánra , az igazságosra, az OM4 BT-re, kis csapatunk
megmentőjére, a rengeteg igyekezetre ami a feltöltés óta itt folyik, az összefogásra a kategoriabontások terén,
a közvetlen és emberi hangra,mely itt uralkodik,
a kilátástalan helyzetünk megoldására,, a sok feltett termékre, a gyorsan készülő fejlesztésekre,
a demokratikus fórumra, a pozitiv hozzáállásra mindenki részéről, az érdeklődő idevándorlókra,
a megfeszitett erővel dolgozó csapatra, a felhasználókra, a rengeteg ötlettel segitőkre,
a becsületesen aukciózókra,a kispénzes anyukákra, és a segitőkész apukákra, akik segitenek a feltöltéseknél."
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1677
Ezt találtam a zs forumon:

"Zsibvásár -én igy szeretlek

Nincsen karikás ostorom, -még nem sikerült vennem....itt.
Kis házban,vagy lakótelepen lakom, autóm is csak a régi lestrapált...de van.
Munkám sajnos nincsen, mert ............
Nem vagyok gazdag és nem hordok márkás gatyát.
/Csak ha használtan megvehetem..:-)

A világ egyik legszebb és legnehezebb nyelvét beszélem, amit rajtam kívül még
több millióan értenek, mégha nem is ismerik be.
A vezetéknevem megelőzi a keresztnevem, és nem tartom furcsának ha valaki
Bélának nevezi el a kisfiát.
/Ha egyszer ez a név tetszik:-)/

Büszkén gondolok Bardócz Istvánra , az igazságosra, az OM4 BT-re, kis csapatunk
megmentőjére, a rengeteg igyekezetre ami a feltöltés óta itt folyik, az összefogásra a kategoriabontások terén,
a közvetlen és emberi hangra,mely itt uralkodik,
a kilátástalan helyzetünk megoldására,, a sok feltett termékre, a gyorsan készülő fejlesztésekre,
a demokratikus fórumra, a pozitiv hozzáállásra mindenki részéről, az érdeklődő idevándorlókra,
a megfeszitett erővel dolgozó csapatra, a felhasználókra, a rengeteg ötlettel segitőkre,
a becsületesen aukciózókra,a kispénzes anyukákra, és a segitőkész apukákra, akik segitenek a feltöltéseknél.

Itt élek Európában, Magyarországon
Optimizmusban,na jó- dohányzásban, de amugy teljesen normálisan.
A szabályokat nem játszom ki,a törvények megkerülésében abszolut idegen vagyok,
viszont a fejlődő aukciós portálok között igenis mi vagyunk a császárok, és nálunk van fenn a legnagyobb és legjobb kinálat.
És itt vannak a legkedvesebb emberek.

Zsibvásár!! Én így
szeretlek!"
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1676
mondod Te, aki eladni nem, max. nagyritkán vásárolni akarsz.
Előzmény: glashuette (1671)
GYUFo Creative Commons License 2009.04.03 0 0 1675
4 millió bevétel, és kb 3,9 milla kiadás. A profit itt 100.000 Ft. Drága a hobbim, és sokat adok veszek.
Előzmény: Ladybee (1663)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1674
Nekem van rá ötletem, csak nem hiszem, hogy ebben az országban működne.:)
Előzmény: advocatusdiaboli (1668)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1673
Pontosan. Ha csökkentették volna a jutalékot, akár csak annyival, hogy így is pluszban jöjjenek ki (burkolt áremelés) szó nélkül elfogadom.

Aki sok kis értékűt tölt fel az szív, aki kevés nagyot az jóljár. A köztes meg elvan mint eddig.

De 6% jutalék + feltöltési díj az nekem sok. 9-10%-ra jön ki jutalékban számolva.

Termékösszevonással, kínálatcsökkentéssel le tudom szorítani 8-9%-ra.

Az is sok egy netes kereskedési rendszerben. Szerintem.

Vagy lehet kínai Ipodot kellene árulnom, az elbírja.

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1672
Mind a kettő egyszerre viszont pofátlan, kapzsi, lehúzás-szerintem.
Előzmény: glashuette (1671)
glashuette Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1671
A jutalékos rendszer nem jó, mert megkerülhető. A listázós a jó, mert kijátszhatatlan.
Előzmény: Törölt nick (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1670
szerintem mindenki elfogadta a jutalékos rendszert.
ez a feltöltési díj véleményem szerint csak egy újabb lehúzás.
Előzmény: advocatusdiaboli (1668)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1669
Őszinte leszek nem érdekel, majd az APEH kideríti. :-)
Előzmény: CérnaSzáll (1666)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1668
Önáltatás azt hinni, hogy egy valóban nagyszámú aukciót flottul kiszolgálni képes, legalább elfogadhatóan színvonalas szolgáltatást nyújtó portált lehet üzemeltetni INGYEN. Az összes ingyenes portál addig lesz az, amíg nem "fedezik fel", és nem nyomnak rá jó sok portékát.
Akkor aztán vagy simán összeomlik, vagy komoly fejlesztéseket kell eszközölni rajta - ami ugyebár buznyákba kerül, amit valamiből elő kell teremteni.

Így fog járni minden ingyenes portál. Kivétel nélkül. Vagy nem ér semmit, vagy nem sokáig lesz ingyenes.
Előzmény: Real Putyur (1667)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1667
ZÖLDNARANCS témában hallgattassék meg a másik fél is:

"Talán ti is értesültetek róla, hogy a Zöldnarancs aukciós oldal bezárt. Bezáráskor a felhasználóinak körbeküldött egy levelet, amiben nem teljesen pozitív színben tünteti fel az oldalunkat. Szeretnénk most a mi nézőpontunkat is bemutatni.

A Zöldnarancs az aukciós oldalát egy honlapok építésével foglalkozó oldaltól bérelte mint egy szolgáltatást. Ezért éves díjat fízetett. Az aukciós modul karbantartása valóban hozzánk tartozik. A karbantartásba beletartozik a hibák javítása, de nem tartozik bele az aukciós motor továbbfejlesztése.

A Zöldnaracs üzemeltetői nem kíséreltek meg plusz erőforrásokat bevonni, hogy az éles versenyben az oldalukat továbbfejlesszék. Mint például saját szerver vagy saját fejlesztések, esetleg az új fejlesztések társfinanszírozása. Valljuk be ilyen szempontból nem is voltak jó helyzetben. Ezért az esedékes éves bérleti díjat nem hosszabbították meg, mondvacsinált okokra hivatkozva."

(http://zsibvasar.blog.hu/)
Előzmény: Törölt nick (1637)
CérnaSzáll Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1666
4 millió nem a nyeresége, hanem a bevétele, lehet, hogy ehhez neki 3,99 milliót kellett befektetnie (és ha jól tudom, ilyen aukciós portálon való árusításkor, csak 800eFt feletti évi NYERESÉG esetén kell adózni)
Előzmény: Blue_Sky_007 (1664)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1665
"Nem gondolkoztál már azon, hogy egy kizárólag gyűjtői aukciós oldalt kellene csinálni?"

Igazából nem gondolkodtam, nekem erre nincs időm meg pénzem. (Merthogy pénz az kell hozzá - de nagyon sok.) Amúgy meg nem vagyok gyűjtő a szó klasszikus értelmében: gyűjtök bizonyos dolgokat, de ezek néha a hülyeség határát súrolják... :-)
Volt valamikor egy numizmatikai online aukciós portál (egyszer licitáltam ott Atyám kérésére), de nem tudom, mi lett vele, nem emlékszem már a webcímre. Volt vagy 8 árverés, aztán...?

Biztosan lenne rá kereslet; kérdés hogy megéri-e, tehát tudsz-e annyit kérni (valamilyen címen), hogy ki is fizessék, és jól is járj. Vagy; szórakozásból csinálod, és akkor mindenféleképpen megéri.


(Az irodában meg elférnénk ketten - meg se találnánk egymást, akkora... :-) )
Előzmény: nesman (1661)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1664
Gondolom APEH bácsit is érdekelné a dolog. :-)
Előzmény: Ladybee (1663)
Ladybee Creative Commons License 2009.04.02 0 0 1663
Ezek szerint több mint 4 millió bevételed származott a projectből ! Ebből tellne egy vacsorára...:-)
Előzmény: GYUFo (1660)
nesman Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1662
Ja és elfelejtettem a legfontosabbat.
Azt zárnánk ki akit akarunk.
MERT GONOSZOK VAGYUNK.

Ne értsd félre, ez csak vicc, de az előzményt tényleg komolyan fontolgatom.
Előzmény: nesman (1661)
nesman Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1661
Nem gondolkoztál már azon, hogy egy kizárólag gyűjtői aukciós oldalt kellene csinálni?
Én mostanában nagyon sokat agyalok ezen.
Filatélia, numizmatika, kitüntetés, régi iratok-térképek, képzőművészet, könyv, esetleg szalvéták, hogy legyen egy kis kommersz is.
Lyukas bili ( ez csak vicc volt).

Ha bejönne, nem kellene gondolkoznod, kinek adod ki az irodahelyiséget.
Ketten elférünk benne?

Szerintem jó lenne, de nem biztos, hogy vevők lennének rá a magyarok.
Előzmény: Real Putyur (1641)
GYUFo Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1660
Egyébként meg hidd el nem azért fizettem be több mint 250.000 Ft-ot alig 3 év alatt, mert nem tartottam be a szabályokat. De te ezt biztos jobban vágod, apropó mikor is vacsoráztam nem tudod? Mert lehet ennem kéne.
nesman Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1659
A történteket még én sem értem teljesen tisztán.
Szerintem a vatera sem.
Minden szentnek maga felé hajlik a keze.
Azért az elárul valamit, hogy a másik magyar autópályán ezekért nem büntettek meg.

Ok mindig van. Az a rengetek vatera-teszvesz felhasználó a megmondhatója akit csak azért inaktiváltak, mert el merte mondani a véleményét.
Én is mondtam többször véleményt az inaktiválásom előtt.
Lehet, hogy van összefüggés a két dolog között?

Én egy kicsit továbbmennék, nem egyszerűen nem illő, hanem pofátlanság!
Főleg annak tükrében, hogy olyan szép nagy irodát béreltek. Pont most.
Előzmény: advocatusdiaboli (1654)
GYUFo Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1658
Egyiket sem, csak valaki elküldte az email címét minden kérés nélkül egy aukciómhoz, hogy vegyem fel vele a kapcsolatot. De még ha én is lettem volna a szabálytalan, ez 2 szabálysértés és nem 3.
Előzmény: advocatusdiaboli (1655)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.04.01 0 0 1657
Teljesen felesleges. Előre tudható. Szerintem sem mindig jár el a Vatera korrekt módon, az ügyfélszolgálat pedig csapnivaló. Két éve botrányosan elszálltak a jutalék-elszámolásokkal, akkor tömegesen tettek inaktívvá olyan tartozásokért is ügyfeleket, amelyekkel igazán el sem tudtak számolni.
Van tehát mit sepregetni a házuk táján - de a túlfélen meg ott egy csomó szociopata, semmilyen szabályt el nem ismerő-fogadó, mindent kijátszani akaró sumák és erőszakos ember. Aki soha az életben el nem ismerné: hibázott, szabálytalankodott. Annyira nem, hogy jóféle szociopata módjára tényleg komolyan gondolja, hogy neki ezt is szabad, általában, neki mindent szabad.

Zsák a foltját....
Előzmény: Real Putyur (1656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!