Keresés

Részletes keresés

jaro1979 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 4031

Még egy kérdés akkor ez azt jelenti hogy a VS-8Z típusú ollókat már nem is fogják gyártani csak ezeket az újj típusokat?Vagy továbbra is lehet majd beszerezni a régi és az újj típusokat is?Köszi a választ!

Előzmény: Hepci (4029)
jaro1979 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 4030

Üdv. és szerinted mi lehet az oka a panaszoknak a  Felco pengék iránt?Mint már említettem én is észrevettem hogy nagyon gyorsan kopnak és gyakrabban kell élezni a pengéket.Pedig a pótpenge ára sem túl olcsó 3000 ft körül mozog az ára egy Felco 8 as ollóhoz.Üzleti politika lehet a háttérben hogy minél több pótalkatrész foggyon?

A vastagabb tőkerészek kivágásához a Felco 231 es típusú ágvágó ollót használjuk azt pedig csak dícsérni tudom nagyon strapabíróak és a többéves száraz részeket is el lehet vágni vele amiket pedig már nem tudunk az ollóba befogni /túl vastagak/ azokat pedig fűrésszel vágjuk ki.De nézegetten ehhez a típushoz a pótalkatrészeket hát meglepően drágák.Pl.az ellenpenge ami cserélhető kb.12000 ft környékén mozog a pengét pedig ki sem lehet cserélni/szerinten ez hiba ennél a típusnál/  csak az egész karral eggyütt.Mondjuk az olló ára is elég magas kb.36000 ft környékén mozog.

Előzmény: Hepci (4029)
Hepci Creative Commons License 2018.01.30 0 0 4029

Az ARS pengéi úgy nagyon kemények, hogy ugyanakkor nem törékenyek - ezt európai márka nem nagyon tudja. A Felco pengékre egy ideje rendszeresen panaszokat hallok...

Azt kifelejtettem, hogy ha zavar a kontraanyás biztosítás, kapható már az új VS-8 verzió (VS-8XZ), amiben szögletes nyakú tengelycsavar van és az anyát biztosító lemez rögzíti. Én nem örülök neki, mert a kontrás precízebb, de a szerelési érzékkel meg nem áldott vevők biztos örülni fognak.

Előzmény: jaro1979 (4028)
jaro1979 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 4028

Köszönöm a részletes elemzést,sokat segítettél.Fontos részleteket tudtam meg mivel szőlőben dolgozom egész évben így számomra nagyon fontos a olló minősége.Már több típusú ollóm volt,pl.pár évig használtam a Bahco P110-23-as típust ez nagyon tetszett csak egy picit metszéskor zavart hogy nehezebben fértem oda a tőke belsejéhez ahol precíz vágásra van szükség.Ahol a tengelycsavar van ott túl vastag a fémszerkezet és ez okozott némi problémát a macerés helyeken.Több évig használtam ezt az ollót de annyira jó volt a penge keménysége hogy nem is kellett cserélnem de tavaly már időszerő lett volna de elég borsos ára van a pengének 17-euró és úgy gondoltam ez túl sok érte,a duplájáért már vehetek egy újj Felco 8-as ollót.

Most éppen ezzel nyírok de az eddigi tapasztalatok szerint elég puha anyaból készült a pengéje mert sokkal többször kell éleznem naponta min. 2x és így természetesen gyorsabban is kopik.A bahco-nál ezt nem tapasztaltam.Viszont az ergonómiája el lett találva,kényelmes fogása van az ollónak,nem fázik a kéz a nyélen.

Azért hezitálok hogy vegyek-e egy Ars típusú ollót mert olvastam egy cikket ahol azt írták hogy a legkeményebb a pengéje így a keményebb fájú szőlőfajtáknál pl.Cabernet,Rajnai rizling,Tramíni jól jönne az az előny a többi típusú ollóval szemben.

Előzmény: Hepci (4027)
Hepci Creative Commons License 2018.01.30 0 1 4027

A Felco után a Bahco (Sandvik) foglalkozott legtöbbet az ergonómiával...

Ez - és a tény marketingelése - aztán olyan ló túloldalára való áteséseket (is) eredményezett, mint a PG- és PX-szériák kétségtelenül egyedi mértékben, de értelmetlenül/funkciótlanul (túl)döntött feje.

A P 1 még a talán több valódi innovációt és kevesebb marketinget bevető Sandvik-időszakból való. Ez volt a világ első cserélhető pengés, magas minőségű műanyagból készült nyelű metszőollója, szerintem fontos lépcsőfok a metszőollók fejlődésében. A nyél rendkívül kényelmes (az alsó nyél nemcsak hajlított, hanem szélesített is), nekem kényelmesebb, mint az ARS VS-8Z nyele (ennek méretben a P 1-20 felel meg).

A P 1 kompozit nyelén nincs gumi, ami látszólag hiányosság (a gyárilag mikroérdesített műanyag a használat során idővel csúszós lesz), viszont olyan gumibevonatot még nem láttam, ami sok évig bírja a professzionális használat koptatását.

Az alumíniumötvözet (VS-8Z) alig nehezebb a műanyagnál és előnye, hogy keményebb fa vágásakor nem deformálódik, direktebben viszi át az erőt - nincs egyfajta késés a pengéknél a nyelek összenyomása közben/után.

A Bahco P 1 pengéje íveltebb és a tengelycsavar jobban el van tolva az olló hossztengelyéhez képest, ez fokozza a vágás szeletelő jellegét. A P 1 ezen túl is könnyebben vág, mivel a pengéje vékonyabb, levezető élének felülete szélesebb - az ARS olló viszont erősebb. Mindkét olló pengéjének belső köszörülése intenzíven konkáv - precíz beállítás esetén nagyon tisztán vágnak. Anyagminőségben az európai márkák közül talán a francia gyártású Bahco (a P 1 ilyen) áll legközelebb az ARS-hez.

A zárszerkezet mindkettőnél edzett fém és egy ujjal kezelhető; az ARS zárja félautomata, a nyelek nyomására kiold.

A VS-8Z pengéi keménykrómozottak, nagyon csekély a súrlódásuk, ezért a rugó puha lehet - a P 1 rugója jóval keményebb.

A P 1 tengelycsavarjának nyomását több elemből álló konstrukció teríti szét, önbiztosító jellegű anyás megoldásból talán ez a legigényesebb, amit ismerek. A VS-8Z tengelycsavarját kontrás anya rögzíti - ennél nincs jobb megoldás technikailag, viszont macerás a beállítása.

Ha az árkülönbség nem különösebben számít, gyümölcshöz a VS-8Z-t, szőlőhöz a P 1-et választanám...

 

Előzmény: jaro1979 (4021)
zerger88 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4026

Ja hogy te tudod hogy Szolnokhoz közel lakom :D

Előzmény: nyebojsza (4023)
BAttila1964 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4025

Köszi, alma / körte már kész, a ringlókkal is ráérek, ezek azok a fák, melyekről korábban már "értekeztünk", még mindig nem döntöttem el, hogy szenvedek-e velük, vagy inkább kezdem a koronát előröl...

Előzmény: Ali-bá' (4024)
Ali-bá' Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4024

Ahol sok van, ott már metszik, ahol csak néhány fa, ott ráér. (Én előbb az almát, körtét metszem, a szilva csak február vége-fele kerül sorra. Utána jön a kejszi, végül az öszibarack.)

Előzmény: BAttila1964 (4022)
nyebojsza Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4023

Hát Szolnokon egy Interspar van  :D)

Előzmény: zerger88 (4011)
BAttila1964 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4022

Szilva/ringló metszése mikor kezdhető?

jaro1979 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 4021

Jó értem,engem konkrétan az ARS VS-8Z és a Bahco P1-22 típusú ollók közötti külömbség érdekelne?Köszönöm a választ!

Előzmény: Hepci (4020)
Hepci Creative Commons License 2018.01.28 0 0 4020

Értem, de ismétlem, konkrét termékekről (típusokról) lehet beszélgetni ergonómiai vagy egyéb szempontból.

(Nyilván nem én vagyok a legobjektívebb a kérdésben, mint forgalmazó, viszont szakember vagyok, és hát remélhetőleg még mindig inkább szakember, mint marketinges.)

Az eredeti kérdésed viszont kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, melyik a jobb autó, a Volkswagen vagy a Toyota.

Előzmény: jaro1979 (4019)
jaro1979 Creative Commons License 2018.01.28 0 0 4019

Üdv.,hát én konkrétan azt Ars termékekre kérdeztem rá.Arra vagyok kíváncsi hogy pl.Felco,Bahco termékekhez képest milyen az ergonómiai külömbség? 

Előzmény: Hepci (4018)
Hepci Creative Commons License 2018.01.28 0 0 4018

(Ergonómiáról konkrét termékek esetén érdemes beszélni - minden márkának vannak jobban és rosszabbul sikerült termékei.)

Előzmény: jaro1979 (4000)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.27 0 0 4017

Sziasztok. Agromash expora szivesen felajanlom valamelyik topictársnak a jegyemet, mert nem tudok elmenni. Névre szól elvileg, de szerintem felhasznalhatja barki. Emailben at tudom kuldeni. Udv.

jaro1979 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4016

Köszönöm a választ!

Előzmény: hspityu (4015)
hspityu Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4015

Szerbusz

 

Én nemrégen használom ,talán 10 fát metszettem meg néhány bokor szőlőt, egy álom vele metszeni vele (ARS VS-8Z) ezzel együtt rendeltem egy ARS PM-24 fűrészt is,én azt mondom , ezek a Japánok tudnak fűrészt is gyártani.Szinte kellemes velük a munka.Csak ajánlani tudom.

Szép vágásfelület,könnyű munka,így később fáradok el, ha elfáradok egyáltalán.A fűrésszel pár ágat vágtam ,és gyújtóst kipróbálás végett,nagyon szép a vágott felület ,ez gyümölcsfánál előny.

Előzmény: jaro1979 (4000)
simon53 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4014

A lényeg akkor az, hogy nem mérgező és a nemes oltás 1 év alatt akkorát nőtt mint egy faiskolás oltvány 3 év alatt. Lsd szikszalagos kép.

Előzmény: evodia2010 (4013)
evodia2010 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4013

"Melyik mirabolán, melyik vérszilva?" dilemmához tenném hozzá az alábbi netes információt.

Az én vörös mirabolán alanyom pont úgy néz ki, mint ezek a képek.


Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4012

Azt hiszem, hogy egy kis kavarodást okozott a mirabolan cimkéjű linkem, de lejjebb görgetve ott a vérszilva is, ami így néz ki:

 

zerger88 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4011

Melyik interspar?

Előzmény: nyebojsza (4008)
zerger88 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4010

Ööööö Ezt nem értem :) Az is vérszilva aminek vörös levele van és a termése is hasonló színű.

Előzmény: nyebojsza (4009)
nyebojsza Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4009

Ja, én nem az itt alább belinkelt vérszilváról beszéltem, hanem arról a díszfáról aminek egész nyáron bordó a levele, nem is venni észre rajta a gyümölcsöt, mert ugyanolyan színű.

Előzmény: zerger88 (4007)
nyebojsza Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4008

az Interspar parkolójában megkóstolhatod, ott vannak apró szemű cseresznyék :)

Előzmény: zerger88 (4007)
zerger88 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4007

Én pont fordítva vagyok :) Nyers birs, kökény jöhet. a nyers vadkörte már túlzóan fanyar. Viszont nekem is van parasztbarackom ha nincs teljesen beérve akkor az kesernyés ahogy írod, bár megeszem de nem valami élvezetes úgy, legalábbis nekem. Vadcserkót szívesen megkóstolnám, mert még nem ettem, de hát alföldiként nehezebb nekem.
Én rengeteg mirabolant kóstoltam már érdekes hogy pont vérszilva kimaradt vagy nem emlékszem rá.

Előzmény: nyebojsza (4006)
nyebojsza Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4006

A kesernyés ízű gyümölcsöket én is szeretem, a fehércseresznyét, a vadcseresznyét, az őszibarackjaim nagy része magonc és imádom... a fanyart nem nagyon csípem (vadkörte, kökény, nyers birs), de ennek a lilának semmi íze nincs (na jó, mikor még éretlen, akkor savanyú)

Előzmény: zerger88 (4005)
zerger88 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4005

Nem valami, hanem ténylegesen nemesített változat a vérszilva. Ezáltal latin nevük egyezik is. Én is kedvelem az általános fanyar ízt a potyószilvában de ritkán van édes is belőlük.

Előzmény: nyebojsza (4003)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4004

szubjektív, én kifejezetten kedvelem a kissé fanyar ízét. Más jelleg, nem a lepotica-val kell összehasonlítani.

Előzmény: nyebojsza (4003)
nyebojsza Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4003

Ez a bordó levelű valami kitenyésztett díszfa, tavasszal a sűrű tömött virágai, utána a színes levele miatt. A termése alakra hasonlít a mirabolánra, de ízre még azt se közelíti meg. Olyan mint a boltokban néha kapható, hasonló színű, hasonló alakú, de hatalmas japánszilvák: ehető, de finomnak még jóindulattal se mondanám.

Előzmény: simon53 (3996)
nyebojsza Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4002

Van ahol a mirabolánt fosószilvának hívják, van ahol ringlónak (ott az epret is szedernek) nálunk órabórának.

Fosószilvát Szabolcsban láttam (ott nincs úton-útfélen mirabolán, csak nemtudomszilva). Szóval a fosószilva az szilva színű, szilva formájú, csak korábban érik, belül sárga húsú, levecses, kegyetlenül édes... és ha valaki nem tudja mennyi az elég, akkor bizony meghajt.

Előzmény: simon53 (3997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!